Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kircipeti válasza kircipeti (#350) üzenetére


kircipeti
senior tag

Vegul megvettem az ArctiCleant. Nagyon jo kis lotyi! A rasult gyari rozsaszin trutyit pikk-pakk lekapta a chiprol.

(#352) zozz12


zozz12
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy milyen tapasztalatok, információk vannak a Revoltec Thermal Grease (RZ032) -el! Kb. 800Ft, tehát elég olcsó és kapható abban a boltban (www.vasarolj.hu), ahol most vásárolni akarok más is, nem akarok sokat költeni rá, ezért gondolkozom rajta. Mert láttam még ugyanott (meg persze máshol is) dupla vagy tripla áron márkásabb darabokat, de 1-2°C -ért nem fizetek annyit.

:R

(#353) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Minden esetben kell a paszta? (régen kaptam gépet, és most venném az újat, így a témában nem vagyok otthon...) Egy ismerősöm 4 magos amd-hez nem használ...
Én i5-öt tervezek...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#354) Thrawn válasza ledgeri (#353) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindig, minden körülmények között kell pasztázni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#355) aAron_


aAron_
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy abból lehet-e probléma ha túl sok pasztát kentem fel? :U A felesleg legnagyobb része oldalt kinyomódott. Konkrétan egy CM 212+ -ról van szó.

What is your ikigai?

(#356) Petzval válasza ledgeri (#353) üzenetére


Petzval
senior tag

A processzoron levő fém és a hűtő között fémes vezetés van hőre ha a kettő sík akkor a vezetés jó pasztával nem lesz jobb, miért lenne? A pasztázás akkor hasznos ha nem sík a kettő akkor a paszta kiegyenlíti az egyenetlenségeket.

(#357) Petzval válasza aAron_ (#355) üzenetére


Petzval
senior tag

Sok pasztát felesleges felkenni csak az esetleges egyenetlenség kiegyenlítésére kell.Régebben voltak olyan processzorok amiknél a kifolyott ezüstpaszta zárlatot okozott mivel kicsi volt a hűtőlap és körötte vezető érintkezők voltak.

(#358) mr_ricsi válasza Petzval (#356) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha a kettő sík akkor a vezetés jó pasztával nem lesz jobb, miért lenne?"
Még a tükrös felületeknek is van érdessége. Ha akkora az egyenetlenség, hogy oda a levegőmolekulák beférnek, akkor a hővezetőpasztákban lévő szilikonolaj és az oxidpor is jobb hőátadást biztosít, mert az álló levegő "hőszigetelő" anyagnak minősül.
A tükrös felületnek 10-160 nm az érdessége, míg az oxigénmolekulának 0,25nm a hosszabbik mérete, így kényelmesen elfér még több molekula is a felületek között.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#359) ledgeri válasza mr_ricsi (#358) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm!
Mit ajánlanátok? (termék, kb.ár, indoklás)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#360) mr_ricsi válasza ledgeri (#359) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Pcbolt, hővezető paszta, mindegy hogy milyen, fehér vagy ezüst színű
kb 300 Ft
Nem írtad, hogy tuningolni akarsz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#361) ledgeri válasza mr_ricsi (#360) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nem mert nem... (de attól még kell a hővezetés...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#362) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

nagyobb kiszerelésű pasztát keresek. 100*100 mm-es felületeket kellene rendesen összepasztáznom, közötte hőcsőjáratok.
ide kéne...
2 kis tubust úgy belenyomtam, hgy fel sem tűnt. és a mutatvány többször meg lesz ismételve.
silányabb minőség is bőven jó, csak olcsó legyen, és ne vezessen áramot...

múltkor még volt az apróban hatalmas tubusos, (80gr-os talán?), fehér. de eltűnt....

vagy ha van valami bacsis féle szederlekvárhoz hasonló, olcsó ötelt, az is jöhet! :K

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#363) szab.tam válasza szab.tam (#362) üzenetére


szab.tam
nagyúr

úgy néz ki, talán van még 5teve-nek... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#364) mr_ricsi válasza szab.tam (#362) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Elektronikai alkatrészboltban keresd, náluk szokott lenni tégelyes, fehér színű.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#365) szab.tam válasza mr_ricsi (#364) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#366) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy Scythe Ninja 3 hűtőhöz melyik pasztát ajánlanátok inkább. Amit adnak vele vagy az AC MX2-t?

(#367) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
D630-as pici laptopom vga-ja besült. Aztán utánaolvastam hőlégfúvóval megfújtuk és láss csodát most megy. Ami azonban gond hogy rettentően melegszik ezért egy jó pasztázás kellene neki.
Sima ezüst színű pasztám van itthon, azonban a képen a jobb oldali nyíllal jelölt kék habszerű anyag nem tudom micsoda.
A bal oldali nyílnál meg nem tudom mi az a réz lapka és hogy hova tegyem.
Tudnátok segíteni?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#368) x_o_n válasza smiti (#366) üzenetére


x_o_n
veterán

ac mx2

(#369) Ovegitaa


Ovegitaa
csendes tag

Üdvözlet!

Tudnátok segíteni? RAM-ra szeretnék passzív réz hűtőbordát feltenni, de az a hővezető ragasztószalag amit adtak hozzá simán szétmállott felragasztáskor, egyszerűen feltehetetlen volt feltenni.
Tudja valaki, hogy hol lehet ilyet külön venni? Egy PC boltban sem tudták...
Illetve, mi van, ha egyáltalán nem teszek ilyen ragacsot a RAM és a hűtőborda közé?

Köszi!

(#370) H.Ezredes válasza x_o_n (#368) üzenetére


H.Ezredes
őstag

az MX4 -se rossz

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#371) joker.com válasza Cufter (#367) üzenetére


joker.com
csendes tag

Hello, a jobb oldalon lévő kék habszerű anyag, egy vastagabb kivitelű hővezető fólia, ne szedd le semmi esetre sem, ha oda van rakva akkor célja van, a réz lapkával ugyanez a helyzet, bár annak a funkciója valószínűleg hézagolás lehetett, vagy ha jól látom akkor az alatt is van egy hővezető fólia, ami egy elektromosan jól szigetelő viszont termikusan jól vezető anyag. Ha jó minőségű hővezető pasztát keresel nézz szét a hoeller.hu-n, vagy a fischerelektronik.de-n. Remélem segítettem.
üdv P

(#372) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Van egy jó régi videokártyám, mégpedig egy ugyan ilyen: [link]

Már elöljáróban elmondanám, hogy nem szeretném kidobni, vagy cserélni. Ez a PC csak netezésre van már fenntartva, nem akarok és nem is igazán lehet bele erősebb VGA-t tenni.

Nos, akkor a gond:

Nemrég észrevettem, hogy 65-70 fok között kezd alapjáraton dolgozni a kártya. Hát én bátor gyerek (..vagy kellőképpen hülye..) fogtam és az amúgy könnyen levehető bordát leszedtem. Persze nem csalódtam: szikla keményre száradt a paszta az évek alatt. Könnyen lejött, ezzel nem volt gond. Fogtam az ezüst, CPU-ra is használt pasztám, felkentem azzal. A gondok itt kezdődnek: azóta jobban melegszik, mint előtte. Tűzforró a borda, szóval leadja a hőt a GPU, de 80 fok alapjáraton. A venti megy rendesen, pedig azt hittem elfelejtettem bekötni először... :U

Kérdés:

Elég egyértelmű addig a hiba, hogy ez a paszta ide nem oké.. csak éppen azt nem tudom, hogy akkor mi kéne rá, ugyanis nem sikerült a maradékból kitalálni. Kicsit olyasmi volt, mint a fogkrém, de nem a sima fehér szilikonos paszta, azt ismerem, mert ez szürkébb. (Vagy lehet ennyire kiszáradt volna?)

Légyszi segítsetek! Nem szeretném, ha a kukában kötne ki és alaplapot és procit is kéne vennem másikat, mert nincs szükségem rá! :R

(#373) El_Gringo


El_Gringo
csendes tag

Hy
Melyik a legjobb paszta itt? Thermal-compound

(#374) ollari76


ollari76
csendes tag

Sziasztok! VGA-ra szeretnék hűtőbordákat felragasztani és találtamezt a thermopox hővezető ragsztót . Valaki használt már ilyet?http://www.tme.eu/html/HU/ketkomponensu-hovezeto-ragaszto/ramka_3531_HU_pelny.html

(#375) mario11 válasza Fade_Away (#4) üzenetére


mario11
tag

Fade_Away
(őstag)
Régi trükk:Vedd le a procihütőtt és valami régi fazékba főzd egy darabig.Nem árt egy kis trisót tenni a vízbe.
Régen csináltuk rengeteg koszt leszed,képes 10-15 fokkal csökkeni a hőfok.(azért utána polirozd fel az érintkező felületet.

mario11

(#376) smiti válasza mario11 (#375) üzenetére


smiti
addikt

Uhh, azt nézted, hogy egy 7.5-éves postra válaszoltál? :DDD

(#377) lacam71


lacam71
tag

Hi,

Szerintetek paszta helyett, jó a szilikon zsír? Az a fajta ami opálos és gél állapotú, régen(1000 éve) még a teljesítmény tranzisztorok alá tettük.
Esetleg próbálta vki? Gondolom van olyan jó mint amit most használok noname 300 Ft-os. :F

Köszi

Laci

(#378) talmam


talmam
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy van e számottevő különbség az
ARCTIC MX-4 és ARCTIC MX-2 között , ha igen melyik jobb és miért?

HD6850 et szeretnék újra pasztázni venti és hűtőborda takarításnál szedtem szét de csak ilyen sima fehér szilikonos pasztám volt azzal pasztáztam újra,
előtte 38 39 fok volt idle ben most 40 41 az is lehet hogy én bénáztam el valamit..
köszi a segítséget

(#379) andrade válasza lacam71 (#377) üzenetére


andrade
senior tag

Nem jó, a paszta nem zsír az hővezető a szilikonzsír nem arra való.Ezért is van ezüsttartalmú az jobban vezet

(#380) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Pasztából melyik a jobb AC MX-2, 3 vagy 4? Gondolom a 4, de azért megkérdezem.

(#381) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Milyen hővezető ragasztót ajánlanátok kis hűtőbordák felragasztására? Valami olyan kéne, ami a fetek közti kisebb egyenletlenségeket is kitölti.

(#382) rayoliviero válasza rayoliviero (#380) üzenetére


rayoliviero
veterán

MX-4-et vettem meg végül és szerintem jobb, mint az MX-2. Sokkal könnyebb egyenletesen szétkenni a procin. És valamivel hűvösebb is a proci, mint az MX-2-vel.
MX-3-at pedig nem ajánlották, mert azt mondják, hogy azt a legnehezebb rákenni a procira és túl is van árazva.

[ Szerkesztve ]

(#383) flash-


flash-
veterán

vga kártyára milyen hővezető pasztát tudtok ajánlani?

(nem fontos az ár,lényeg a minőség)

Meg valaki elárulhatná hogy kell egy ilyen kártyát(gigabyte gtx 460 1gb oc)pasztázni.

Sokan említést tesznek arról hogy nincs jól pasztázva.Nos hogy kell JÓL pasztázni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#384) smiti válasza flash- (#383) üzenetére


smiti
addikt

Arctic MX-2 vagy MX-4. :K

(#385) flash- válasza smiti (#384) üzenetére


flash-
veterán

köszi

a helyes pasztázásról tudna valaki infóval szolgálni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#386) talmam válasza flash- (#385) üzenetére


talmam
tag

Helo nem vagyok nagy szakértő de lepucolod a régi pasztát hűtőről csipről is, amikor az újat felteszed akkor a csip közepére nyomsz egy kis pasztát nem kell túl sok aztán szétteríted valamivel lehet szikével vagy láttam már hogy szim kártyával csinálták . Ha túl sok pasztát nyomsz rá akkor sem lesz semmi baj ahogy ráhúzod a hűtőt kitolja maga alól a felesleget remélem tudtam segíteni valamit.

(#387) flash- válasza talmam (#386) üzenetére


flash-
veterán

okés köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#388) andrade válasza flash- (#387) üzenetére


andrade
senior tag

A pasztázásnak az a célja hogy a hűtőborda felülete és a processzor hűtőlap felülete közötti egyenetlenséget eltűntesse ezért nem kell vastagon kenni mert attól nem lesz jobb a hűtés.

(#389) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Arctic MX-2 -öt mivel lehetne kicsit hígítani, kicsit beszáradt a tubusban?
Nem teljesen száradt meg, de elég sűrű lett és nehezen kenhető.

(#390) andrade válasza Lacza_26 (#389) üzenetére


andrade
senior tag

Nem ajánlatos pld szerves oldószerrel mert az alaplapon rengeteg műanyag van amit megmarhat.Amúgy se tudni mivel keverték

(#391) ledgeri


ledgeri
nagyúr


ez a gyári szétkenődve, másik fele a fűtőn.....

Kellene cserélni?
probléma lehet-e, ha össegyűjtötem, és elterítettem újból? (66- 67-fok stabilan prime 95-alatt..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#392) Vitocska


Vitocska
tag

sziasztok van egy 295 gtx em ilyen 100 fokon vagy a felet mozog játékok kőzt szerintem mgé sose volt ujra pasztázva egy kérdés érdemes ezt ujra pasztázni segitene rajta vagy adjam visza a tulajnak ugyis 3 nap csere garanciát vállallt?

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#393) Hequila válasza ledgeri (#391) üzenetére


Hequila
őstag

Az összegyűjtöm és újra felrakom dologgal az a gond, hogy az összegyűjtött pasztában lehetnek kisebb idegen testek (főleg por), ami miatt esetleg nem fog rendesen felfeküdni a két felület egymásra. Sokkal inkább javasolható a pasztamaradványok letakarítása, és új adag paszta felkenése. 100 Ft körül kapsz néhány alkalomra elegendő pasztát bármelyik számtech. üzletben.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#394) Valed


Valed
tag

A laptopomat újra akartam pasztázni. A processzorral nem is volt semmi gond, azonban a videó kártya csipen egy pár miniméter vastag puha matrica van. Hol tudok ilyen matricát venni? Neten rákeresve nem találtam semmit használhatót.

(#395) talmam válasza Valed (#394) üzenetére


talmam
tag

Hali én ezt találtam szerintem valami hasonló kell a méreteket nem tudom biztos van más féle is
[itt]

[ Szerkesztve ]

(#396) talmam válasza Vitocska (#392) üzenetére


talmam
tag

Nem tudom milyen hőfokon működik a kártya de ártani nem árthat neki szerintem csak valami jobb féle pasztát tegyél rá

(#397) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok melyik most a legjobb hőelvető paszta? Már használtam egy párat, de különböző gépeken így összehasonlítási alapom szinte semmi.

Ár nem érdekel a legjobbat keresem, felőlem lehet 4 ezer forintos is. Amúgy az ilyen pár száz forintos, illetve a minőségi drága paszták között mennyi az érezhető különbség?

Még annyit kihagytam hogy GPU/CPU-ra lenne használva, és leginkább notikhoz...

[ Szerkesztve ]

(#398) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#397) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*hőelvető hővezető

(#399) Taposo


Taposo
aktív tag

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ha a procimra thermal padot rakok [link] akkor oda már nem kell paszta ? azt hallottam hogy jobb megoldás mint a paszta, és esetleg mennyiben számit annak a vastagsága 0,5-1.0 mm ?

(#400) Hequila válasza B-L-A-C-K (#397) üzenetére


Hequila
őstag

Talán Coollaboratory Liquid Pro, bár ez nemileg beleeszi magát a pasztázott felületekbe. Ha nyom nélkül szeretnéd eltávolítani később, akkor Arctic MX-3

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.