Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) choco01


choco01
addikt

Hali.

Conductonaut pasztát mennyire nehéz felkenni? Pár laptophoz kellene, érdemes megvenni? Okozott már problémát az hogy vezeti az áramot? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1802) laychi válasza choco01 (#1801) üzenetére


laychi
veterán

A clu-t egyszerűbb volt felkenni.(legalábbis nekem)
A pasztázandó felület környékét ragaszd körbe szigetelőszalaggal felkenés előtt,illetve vékonyan kend.
Sokan haswell prociknál lelakkozták a vrm-eket,hogy ne okozzon a paszta zárlatot.

(#1803) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy BQ Dark Rock 4-et a 8700k procimra, és szeretnék hozzá egy hatékony hűtőpasztát venni. Thermal Grizzly Kryonaut illetve Conductonaut-ról mi a véleményetek?

Előre is köszi! :)

(#1804) Raggie válasza Guresz (#1803) üzenetére


Raggie
őstag

Az egyik a normál paszták közül az egyik legjobb(Kryonaut), a másik egy folyékony fém típusú ami teljesen más liga, de veszélyes is lehet. Ha nem tudod mi az, akkor vagy olvass utána vagy inkább a másikat vedd.

Clint Eastwood FTW

(#1805) Guresz válasza Raggie (#1804) üzenetére


Guresz
tag

Köszi! Jó lesz akkor a Kryonaut. :)

(#1806) BsReiki


BsReiki
csendes tag

Sziasztok!
A Thermal Grizzly Kryonaut pasztát milyen sűrűn kell újrarakni ? Azt olvastam valahol, hogy gyorsan szárad és elveszti a jó hővezető képességét, van ennek valami alapja ?

(#1807) detroitrw válasza BsReiki (#1806) üzenetére


detroitrw
addikt

Az alapja a használat :U
Röviden, a pasztát leginkább (szvsz) a nagy (gyors) hőingadozás és a tartósan magas hőfok nyírja ki a leggyorsabban
de függ a két csatlakozó felülettől is

szal bármilyen pasztát meg lehet fektetni 1 éven belül ;)
a kérdés hogy hogyan van használva, nos erre kb. senki se fog tudni választ adni

szvsz egy 20°C -os ingadozással és max 60 fokkal hosszú ideig életképesnek kell lennie

(#1808) kraven54


kraven54
aktív tag

Kisérleteztem ma egy kicsit volt itthon MX4 meg Thermal Grizzly Kryonaut is. Felváltva tettem fel öket 3szor egymás után egy delidelt 8700k és egy Noctua nh-15d közé. Most vagy a Kryonaut (most bontottam) szar minőségü vagy az MX4 (2éves) nagyon jó, de 2-3 fokkal jobb volt mindig az mx4, idle és load alatt is.
Nem erre számítottam :(

Gondoltam itt a nyár rendelek ebböl a "csodapasztából", nem számítottam sokra 1-3 fokra, de minuszba és nem pluszba

[ Szerkesztve ]

(#1809) detroitrw válasza kraven54 (#1808) üzenetére


detroitrw
addikt

Azt ugye tudod, hogy a pasztaknak is van bejaratasi idejuk?
Erdemes lett volna 1-2 het utan konzekvenciát vonni
Nem azt mondom, hogy valtozott volna a helyzet, de tobb informaciot tartalmazott volna

(#1810) kraven54 válasza detroitrw (#1809) üzenetére


kraven54
aktív tag

Jogos. Habár ugye mx-et cseréltem ami 1 honapja rajta volt és ugyanazt produkálta mint mikor újra kentem, viszont amikor a kryonautot kentem az mindig alul teljesített. Lehet idővel jobban teljesítene (sztem kizárt), de akkor is max az mx4-et hozná, mert ahhoz hogy jobb legyen 4-5fokot kéne javulnia. Nyilván ez egy szubjektív dolog, de nálam maradt mx.
De lehet, hogy a pasztáknál is van szórás márkán belül is.

[ Szerkesztve ]

(#1811) detroitrw válasza kraven54 (#1810) üzenetére


detroitrw
addikt

Persze sajnos bármi lehet :)
nekem anno az as5 2 hét alatt hozott 5°C -ot legalább

(#1812) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

Sziasztok ! az lenne a kérdésem hogy thermal grizzly conductonaut-ot hogyan kell eltávolítani a prociról? mivel célszerű?

(#1813) kraven54 válasza Pujesz68 (#1812) üzenetére


kraven54
aktív tag

(#1814) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy egy kb. 2-3 éve tubusban lévő pasztát (konkrétan MX4) fel lehet még használni? Vagy esetleg veszíthet ennyi idő alatt a hővezető képességéből? Lezárt kupakkal van tárolva.

(#1815) laychi válasza Feenyx (#1814) üzenetére


laychi
veterán

Sztem nem lesz vele gond, ha nincs beszáradva, ki kell próbálni, látni fogod.
Egyébként azt hiszem 8 év szavidőt ír a gyártó a weboldalán.

[ Szerkesztve ]

(#1816) Feenyx válasza laychi (#1815) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Köszi! Akkor nem kell vennem másikat, bőven van még benne :)

(#1817) choco01


choco01
addikt

Más is tapasztalt olyat hogy az MX4 drasztikusan jobban teljesít mint a Kryonaut? :F

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1818) detroitrw válasza choco01 (#1817) üzenetére


detroitrw
addikt

Azert ehhez kellene tobb info is :))

(#1819) choco01 válasza detroitrw (#1818) üzenetére


choco01
addikt

Egy Dell laptop, kb. 1 éve pasztaztam MX4-el és most ugye újra csak Kryonauttal, aztán előtte terhelés alatt max 76-78 fokok voltak most meg ugyan annyi idő alatt 86-89.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1820) dugo_ válasza choco01 (#1819) üzenetére


dugo_
veterán

Kb. lehetetlen, elrontottad a pasztázást.

(#1821) choco01 válasza dugo_ (#1820) üzenetére


choco01
addikt

De hát mindig így csinálom..ugyan így csináltam csak nekem külön volt benne az aplikátor..

Noctua NT-H1-ről mi a véleményed?Teszteken jónak láttam, de nincs hővezetési érték.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1822) dugo_ válasza choco01 (#1821) üzenetére


dugo_
veterán

https://techkalauz.hu/a-nagy-hovezeto-paszta-teszt/
Elég jó az NT-H1.

Egyenetlenül, ferdén lehúzott hőcső, flipchip-hűtő közé szorult piszok, kapton fólia, bármi okozhatja. Tesztnél is láthatok, hogy fokra ugyanúgy teljesítenek, nem lehet normál esetben 10 fok eltérés köztük.

(#1823) detroitrw válasza choco01 (#1819) üzenetére


detroitrw
addikt

Es a magonkenti pillanatnyi homerseklet hogy alakul?

(#1824) choco01 válasza detroitrw (#1823) üzenetére


choco01
addikt

Az is emelkedett, várok egy hetet hátha segít rajta..

Dugo:

Alaposan megtakarítottam minden felületet, a gépet már portalitottam..

Ti mivel szoktátok a rászáradt pasztát eltavolitani?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#1825) detroitrw válasza choco01 (#1824) üzenetére


detroitrw
addikt

A magonkenti homerseklet ertekek azert szuksegesek mert abbol lehet arra kovetkeztetni (ha nem deformalt a kupak), hogy jol van e felrakva.

A regit mindegy mivel szeded le de utana erdemes alaposan a feluletet megpucolni
Az egyik legjobb ha latszolag "sok" paszta maradt rajta hogy azt meleg mosogatoszeres vizzel lemosod (persze mikor visszarakod a hutot legyen szaraz :) ) itt csak siman szivaccsal ne karcold ossze a zsorzsi reszevel a feluletet, majd amilyen tiszta alkohollal (ajanlott az ipa tisztasagu, es ne vodka, vagy mas alkoholos itallal :DDD ) csak tudod letisztitod. Itt addig erdemes a muveletet vegrehajtani amig viszta marad a kendo. Aceton, koromlemoso s egyebb maro hataso cucc nem ajanlott (mivel ezek nem parolognak el maradektalanul, a feluleten maradt vegyszer siman megbonthatja a paszta hatekonysagat)
Tisztitashoz mindegy mit hasznalsz a lenyeg hogy ne szoszoljon vagy morzsolodjon el. Eleg szokott lenne normalis minosegu zsepi (nem illatos!), vagy torlopapir. Nekem a wc papir (zewa) tobbszor morzsolodott igy azt nem javasolnam.

ill. ha nem sima a huto felulete en tukrositeni szoktam (2000-es csiszolopapirral). Csiszolas elott is erdemes alaposan tisztitani mert a rajta levo paszta maradvanyt csak szetkened rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1826) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Látom megoszlanak a vélemények én meg mindig is valami olcsót vettem, ne nevesetek ki ha hülyeséget kérdezek. Én is akarok most már valami normális minőségűt beszerezni. Létezik a mx2-4-ből más márkánál is ilyen néven termék? Mert most beugrottam egy helyre, csak rá kérdeztem az árakra, csak az tűnt fel, hogy van ilyenjük, de nem tudom hogy 2k-ért sok-e az mx4? Valamint itt az aprón van egy ingyen postával szereplő pasztás hírdetés, esetleg ismeritek esetleg amik ott szerepelnek? Köszönöm előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#1827) detroitrw válasza Skullwipe (#1826) üzenetére


detroitrw
addikt

Pasztabol az mx2, mx4 a legismertebb termek mindenki csak igy hivja oket :)
2k ert a 4g-os mx4 egy elfogadhato ar, bar par helyen 1,5k-ert is lehet kapni.

(#1828) Skullwipe válasza detroitrw (#1827) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Csak ekkora mennyiség, nem túl kicsi? Én nagyobbnak láttam a tubust. Ez a mennyiség pár alkalomra elég ha nem gondolom rosszul, úgy hogy én tényleg csak a közepére tettem nagyon óvatosan, amit utoljára vettem és az ilyen fehér valami volt, de ha jól gondolom elég vacak valami lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#1829) detroitrw válasza Skullwipe (#1828) üzenetére


detroitrw
addikt

A 4g az soknak nevezheto
Egy atlagos cpu-t 10+ alkalommal ujra lehet vajazni
Nyilvan ez attol fugg ki mennyit rak ra ...

(#1830) Skullwipe válasza detroitrw (#1829) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én úgy emlékszem mindig azt olvastam újságokban, hogy elég a közepére rakni egy borsónyit. De fentebb linkeltek egy teljesen bekenőcsözést. Nem felesleges ez? Én úgy tudom, hogy lefolyatni se szabad, ezért is kell kisebb mennyiség.

(#1831) detroitrw válasza Skullwipe (#1830) üzenetére


detroitrw
addikt

Kinek mi tetszik :)
Amit javasolni szoktam, hogy vegleges felhelyezes elott a huto pozicionalasa utan nezd meg milyen lenyomatot mutat a paszta, mert nem biztos hogy ugy terul a paszta ahogy kellene

Vannak egy paszta minta teszt: klikk

(#1832) Skullwipe válasza detroitrw (#1831) üzenetére


Skullwipe
senior tag

:DD

"Te pedig nyugodtan aludhatsz azzal a tudattal, hogy van egy boldog és mosolygó processzorod a hűtő bordák alatt". Jó akkor ha jól megfigyelem az x lesz a tökéletesen és egyszerűen kivitelezhető változat. Akkor beruházak majd egy mx4-re és átkenem a dolgokat így, egy időre csak jó lesz, én évenként nem nagyon akarom ezt csinálni. Bár láttam, hogy van 2,5-ért is valamilyen fajta, drágábbat ott nem láttam, de az mx tudjuk hogy pont hogy tökéletes mindenre, a 2-es meg csak egy kicsivel olcsóbb, szóval nem sokat számít kis mennyiségnél ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok, Conduconaut-ot hol lehet / érdemes venni(polcon van)?

Esetleg tudtok ajánlani helyet, ahol laptopban megcsinálják a pasztacserét erre?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1834) matrix2012 válasza choco01 (#1819) üzenetére


matrix2012
csendes tag

Sziasztok!

Nálam is ez a helyzet mx-4 10 fokkal hűvösebb a proci mint thermal grizzly kryonaut pasztával itt valami turpisság van a dologban ha valakinek van még tapasztalata azt szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

(#1835) matrix2012


matrix2012
csendes tag

Az is lehet hogy kell neki pár óra/nap a paszta beállásához majd kiderül.

(#1836) detroitrw válasza matrix2012 (#1834) üzenetére


detroitrw
addikt

Ő is lapos?

(#1837) Strezi válasza Strezi (#1833) üzenetére


Strezi
őstag

Helyi kisboltba simán meghozták rendelésre.
Még jó hogy a Bestbyte/Ramiris raktártűz előtt elindult...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1838) laca891


laca891
aktív tag

Pasztázni szeretném a processzor hűtőt.
Van itthon MX-4 pasta, érdemes venni Thermal Grizzly Conductonaut (1g) folyékony fémet???
Azt írják, hogy nehéz felvinni a felületre, inkább csak profiknak való a Conductonaut!
Mi igaz ebből van valakinek ez irányú tapasztalata? Megvehetem nyugodtan nem lesz gond a felvitellel? Vagy inkább a Kryonaut ez paszta?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#1839) detroitrw válasza laca891 (#1838) üzenetére


detroitrw
addikt

van belőle kismillió videó hogyan terül a cucc, szerintem az alapján el tudod dönteni hogy mekkora kihívást jelent számodra ;)

(#1840) laca891 válasza detroitrw (#1839) üzenetére


laca891
aktív tag

Köszi!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#1841) laychi válasza laca891 (#1838) üzenetére


laychi
veterán

Ne a procihűtőt pasztázd,hanem a procit.
Folyékony fém paszták nem ajánlottak a kupakra,intelnél a DIE és a kupak közé ajánlottak.
MX2 MX4 az arctictól tökéletes procira.

(#1842) Devidian


Devidian
csendes újonc

Sziasztok.

Előre is bocs ha rossz topic-ba írok,de segítségre lenne szükségem. Amd fx-8370-es procihoz van egy Artic freezer x-treme rev 2-es hűtőm,ami alapjáraton 40 fok.Online filmeknél azonnal felmegy 100% ra és kb 2 perc után eléri a 80 fokot és persze ki is kapcsol.Ezt A Wolfenstein legújabb részénél is megcsinálja. A gép 1 éves igaz ezt nyáron kezdte el.Van ötletetek mi lehet a megoldás?

(#1843) detroitrw válasza Devidian (#1842) üzenetére


detroitrw
addikt

Az hogy online filmnel felmegy a terheles 100-ra inkabb a bongeszo a hibas.
Ha nem stream amit nezel akkor azt konnyu letoltes vezerlovel letolteni, gondolom offline (hasonlo kodolassal tomoritessel) nem okoz erdemleges terhelest a procinak.

Ha gyari paszta van rajta akkor erdemes lenne kicserelni.
Nem ismerem az amd vonalat, de szerintem 80 fok ott se indok arra hogy kikapcsoljon a gep :F (hacsak nincs kifejezetten beallitva).

Nem a 80 fok a lenyeg hanem, hogy a teljes konfig hutesi strategiaja hogyan is van kialakitva.
Pl. igy latatlanba szukseg lenne a gep osszes alkatreszenek hofokat tudni (idle, load)
ill. hogy a szellozetetes hogyan van kialakitva a gepbe es van e egyaltalan lehetosege a gepnek szellozni (mennyire van kozel a haz zart felulethez?) ...
Mennyire poros a gep?

[ Szerkesztve ]

(#1844) Devidian válasza detroitrw (#1843) üzenetére


Devidian
csendes újonc

Szia.

Küldök képet remélem ez segít,"idle load"sajnos laikus vagyon és nem tudom mit jelent :((

[ Szerkesztve ]

(#1845) detroitrw válasza Devidian (#1844) üzenetére


detroitrw
addikt

persze jöjjön :U
A házadat is lefotózhatod úgy ahogyan/ahol most van (lehessen látni a környezetét, hogy melyik irányba tud(na) szellőzni) s az oldallap nélkül hogy belül hogy van kialakítva a légáramlás

ezekből már sokkal több információt össze lehet gyűjteni látatlanba merre lenne érdemes elindulni

idle = a gép nyugalmi állapota (pl. amikor a rendszer elindul és minden alkalmazás betöltötte magát, tehát "semmilyen" program nem fut)
load = a lehető legnagyobb terhelést jelenti

milyen vga-d van?
a házad elején van hűtő?

proci hőmérsékletéhez a coretemp progit használd, az megjegyzi a maximális hőfokot is

[ Szerkesztve ]

(#1846) Devidian válasza detroitrw (#1845) üzenetére


Devidian
csendes újonc


A speedfan szerinti nyugalmi állapot van a képen.

(#1847) detroitrw válasza Devidian (#1846) üzenetére


detroitrw
addikt

így fektetve használod a gépet? (oldallap nélkül?)

a hdd-ket sohase rakjuk közvetlen egymás fülé/alá! (ragd őket minél távolabb egymástól)
felettük egy ssd van?

a cpu cooler a házad hátulja felé fújja a levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#1848) matrix2012 válasza detroitrw (#1836) üzenetére


matrix2012
csendes tag

Ő is lapos
Ezt hogy kell érteni ??

(#1849) detroitrw válasza matrix2012 (#1848) üzenetére


detroitrw
addikt

mármint hogy laptop?

(#1850) matrix2012 válasza detroitrw (#1849) üzenetére


matrix2012
csendes tag

Nem, asztali PC-ről van szó , és sajnos idáig negatív tapasztalat a thermal grizzly kryonaut pasztával pedig eltelt 1 nap

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.