Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) nemlehet válasza Pardise (#800) üzenetére


nemlehet
őstag

Én ma vettem és pasztáztam újra Deepcool Z5-el. Nem volt drága és a régi gépen ami kb 4 éve volt pasztázva kb 10 fokot hozott, a viszonylag új, de "gagyi" (nem tudom mennyire gagyi amit a hűtő mellé adtak) pasztáson kb 4-6 fokot hozott. (FX8150 Hyper 212X-el a másik meg egy régi barton gyári hűtővel)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#802) Petya1981


Petya1981
tag

Sziasztok, van e valakinek tapasztalata a laptopoknál vga kártyájánál használt gumiszerű hővezető lapka cserélyével kapcsolatban ?

Le lehet cserélni sima pasztára?
Be lehet e szerezni újat és van e értelme?

Köszönettel
Petya

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#803) Impressa válasza Petya1981 (#802) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

A gumilapka másik neve: Gap Pad, hővezető párna :)

Pasztára ne cseréld le, mert a VGA-nál az illesztési hézag nagyobb, „pontatlanabb”.
Ha már nem elég rugalmas vagy összenyomódott, akkor érdemes cserélned, de egyébként nem szükséges.
Itt az aprón is lehet kapni, de ha tutira akarsz menni, akkor az Azonnali notebookos kérdések órája topikban is kérdezz rá nyugodtan. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#804) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Vga ramra melyik gap pad ajánlott? 3.2w/mK vagy 6w/mK?
MSI 280x-re lenne.

(#805) Petya1981 válasza Impressa (#803) üzenetére


Petya1981
tag

köszönöm :R

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#806) Impressa válasza F_Zolee (#804) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Azt nem tudom, h eredetileg mekkora van rajta, de ha a nagyobbikat is választod, ártani nem ártasz vele. :)

@Petya1981 szívesen! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#807) F_Zolee válasza Impressa (#806) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt én se tudom de a 6W-ossal rámegyek majd.
Fehér színből nem tudok jósolni. :)[link]
Csak nálam valahogy a legalsó bal oldalon kimaradt és azt kell pótolni. :F

[ Szerkesztve ]

(#808) Impressa válasza F_Zolee (#807) üzenetére


Impressa
őstag

A színkódokat már én sem tudom, de a nagyobb hővezető képességű, keményebb, szilárdabb kivitelű.
És még az sem mind1, h milyen vastagságút teszel oda. DaveJr sztem meg tudja mondani neked, h pontosan melyik kell oda. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#809) F_Zolee válasza Impressa (#808) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tőle szerzem be úgyhogy csak jó lesz.

(#810) Impressa válasza F_Zolee (#809) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor, problem solved...

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#811) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! AMD Phenom II 955 black editionhöz milyen pasztát ajánlotok? :) olyan kellene amit viszonylag könnyen fel lehet tenni :) gondolok itt a pöttyös megoldásra :D :R

Predator G3-571-77QK

(#812) Gaberking válasza ádika86 (#811) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szia!
Ha még aktuális, pl. Arctic Cooling MX-2.

(#813) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Szerettem volna pasztát venni, de a kis városom több boltjában sem kaptam. Az egyikben csak bontott tubus volt, abból adott a boltos egy kis adagot, ami pont elég lenne arra, ami nekem kell. Belekerült egy CPU kupakba. Az lenne a kérdésem, hogy kibír ebben az állapotában 2 napot? Ugye ma szombat van, és hétfőn vinném fel a kérdéses gépre a pasztát.

Köszönöm a választ :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#814) Caldera válasza Traxx (#813) üzenetére


Caldera
aktív tag

Jó volna tudni a típusát, de szerintem addig nem fog beszáradni. Javaslom becsomagolni valami fóliába, hogy nem érje a levegő.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#815) Biluxzsolt válasza Traxx (#813) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Rendelj most innen a legtutibb MX-4-et 1590ft-ért és most ingyen kiszállítják.
Így tettem én is. :)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#816) Traxx válasza Biluxzsolt (#815) üzenetére


Traxx
őstag

Bukó, holnap már tenném fel a hűtőt, a kérdéses boltban pedig 1200 lett volna az MX-2 (az MX-4 viszont ugyanennyi). Tárolni pedig nem szeretném addig, amíg az én gépemnek nem lesz szüksége rá.

De köszönöm, hogy szóltál, nézek az oldalon más kategóriát, ha már ingyért van a számmítás :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#817) Traxx válasza Traxx (#816) üzenetére


Traxx
őstag

"Túlélte" a paszta, minden gond nélkül fel tudtam vinni a procira :C A hőfokok az új hűtővel a gyárihoz képest rengeteget csökkentek, szóval kiváló.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#818) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Vásároltam egy Cooler Master X Dream i117. Mennyire használható egy Core I5 3470-en a pasztája?
-Mert ha egyáltalán nem jó minőségű akkor MX4- lenne de ha tökéletes nem feltétlenül vásárolnék 2k-ért pasztát is hozzá.

(#819) ssamfka


ssamfka
csendes tag

Sziasztok!

Mobilnak a kijelzőjkét tervezem cserélni, mert sehol nem vállalják... :(((
Úgy láttam a youtubon hogy vmilyen pasztát használnak. Én arra tippeltem hogy ez egy hűtőpaszta lesz.. Van öteltetek.... :F

Köszönöm! :R

(#820) 4264adam válasza ssamfka (#819) üzenetére


4264adam
veterán

A héten cseréltem Moto X kijelzőt semmi paszta nem kell elképzeln se tudom mi lehet az a paszta..

(#821) #22743424 válasza 4264adam (#820) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az nem paszta lesz szerintem ha nem lehet kapni 2mm széles 0,5 mm vastag kétoldali ragasztószalagot. Vannak akik ilyet tesznek rá, szigetelés céljából. Volt egy emberke aki házilag kicserélte az sp kijelzőjét és leírta képekkel illusztrálva a szerelés menetét de most nem találom.Természetesen ő műszerész és ennek megfelelő képesítéssel és gyakorlattal szerelte össze a cuccot.

(#822) ssamfka válasza 4264adam (#820) üzenetére


ssamfka
csendes tag

Az jó :F

https://www.youtube.com/watch?v=-gfpILdqf60

Ez az :)

(#823) imotep03


imotep03
tag

Sziasztok,
Rendeltem egy CM Hyper 212 Evot-t cpu hűtőt, az volna a kérdésem hogy tartózik-e hozzá paszta vagy azt külön kell-e vennem?
Maradt nekem régről egy Artic Cooling MX-2 pasztám..csak azt nemtudom hogy ezek beszáradnak-e?
Ezt úgy 2-3 éve vettem de szinte tele van még mindig mert csak egyszer használtam.

Köszönöm

(#824) Traxx válasza imotep03 (#823) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem egy kb. 6 éves kis tubusos Zalman paszta használható állapotban lett volna, ha arra került volna sor, szóval ha jól volt lezárva az mx-2, akkor jónak kell lennie szerintem.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#825) imotep03 válasza Traxx (#824) üzenetére


imotep03
tag

oké, köszi.

(#826) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

i5 3570K-hoz vettem egy seidon 120V V2 hűtőt. Hozzá adott paszta mennyire jó? Gondolom valami olcsó gagyi paszta. 4,2-re húztam fel 70 fok körüli értéket kapok terhelés alatt.
Jóbb pasztával lehetne csökkenteni? Mit ajánlanátok?

(#827) McNamara válasza McNamara (#826) üzenetére


McNamara
Ármester

Rendelt egy MX4-et. Megnézem mit tud.

(#828) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Naaa megleltem a helyem.

Pasta kellene nekem notebook procira.

Cooler Master E1-et raktam, de megette... Forrong a gep. Allandoan nyomja a ventinek es izzik a gep is.

Gondolom nem annyira valo zartabb helyre es kiszaradt a paszta.

HP Probook 4530S - i5-2430m

Koszi :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#829) Impressa válasza Graphics (#828) üzenetére


Impressa
őstag

Remélem, eme korábbi válaszom is segítségedre lehet. ;)

(#826) csabiuvb sztem 4,2-re húzva terhelés alatt nagyon jó a 70°C. :K Lehet, az MX-4 tud rajta javítani, de így is tökéletes. :K Alapvetően jó a hűtése a gépednek, ez is sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#830) Biluxzsolt válasza McNamara (#827) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Ha kicserélted a pasztát az MX4-re,írd le légyszi mennyit változott.
Itt van nekem is az MX4 bontatlanul,mert nem volt rá időm még kicserélni.
Viszont ha azt mondod majd,hogy sokat változik,valahogy -mást nem éjjel-szakítok rá időt.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#831) Graphics válasza Impressa (#829) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jo lehet ha tartja magat es nem szarad ki

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#832) McNamara válasza Biluxzsolt (#830) üzenetére


McNamara
Ármester

Rendben jelzek, de úgy néz ki tovább adom a hűtőm és veszek egy komolyabbat. Ha nem viszik el és megjön a paszta letesztelem.

(#833) sanyek2


sanyek2
senior tag

A minap a GPU-t kentem újra AC MX-4-el.
Vártam 2-3-4 fokos változást, de csak 1 fokkal változott, de az is csak a friss paszta miatt. Amint kicsit megszikkad, megkapja a plusz 1 fokot.
Ezt ne tekintsétek elrettentésnek, egyszerűen csak valószínűsíthető, hogy ezzel volt lekenve gyárilag.
SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X OC
Akinek ilyenje van, és csak azért akarja szétszedni, hogy újrakenje MX-4-el, akkor fölösleges.
A karim több mint egy éves, alapjáraton 32 fok a régi, 31 fok az új pasztával.
Terhelés alatt 57 a régivel, 56 az újjal.

Ha szétszeditek a karit, hogy kipucoljátok a radit, nem kell újrakenni (bár ajánlott). A régi paszta még mozgékony egy év után is.

(#834) Graphics válasza sanyek2 (#833) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi, nekem azert hasznos mert most rendeltem MX4-et notebookba.

Cooler Master V1-et meg nem ajanlom, 4honapot birt. Kiszikkadt, jobban melegszik a gepem mint elotte

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#835) Biluxzsolt válasza McNamara (#832) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Tervezem én is a gyári intel hűtő cseréjét,egy testesre. Az Alpenföhn Brocken 2-öt néztem ki,de félek,hogy nem férne bele a házamba(zalman z9u3).Látom,hogy neked meg a z11 van,aminek ugyanakkora a belmérete mint a z9-nek.
Így majd kíváncsian várom Te mit veszel a mostani helyett,

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#836) McNamara válasza Biluxzsolt (#835) üzenetére


McNamara
Ármester

Én most Corsair H80i szemezgetek.

(#837) Biluxzsolt válasza McNamara (#836) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Ja az más.Nálam csak levegő lehet. :)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#838) Traxx válasza Biluxzsolt (#835) üzenetére


Traxx
őstag

Lehet, hogy határeset lesz, mert itt a megegyező szélességű Z9 Plus-ra azt írják, hogy a 156 mm magas ZEROtherm hűtővel volt kb. 10 mm a hűtő és az oldallap között, a Brocken 2 pedig 165mm magas is :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#839) Biluxzsolt válasza Traxx (#838) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Igaz hogy 165-öt írnak rá,de azt mondták,hogy lejjebb lehet tolni a ventit rajta(mert az +5mm kiáll)és úgy csak 160mm.
De jó lenne ha jönne valaki akinek ilyen háza van és 160 körüli a hűtője,hogy megerősítsen vagy lebeszéljen.
Ha más nem lesz 2 hét múlva megveszem és majd megmondom én a tutit. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#840) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Látom sokan ajánljátok az MX4 pasztát, szerintem nem olyan jó mert nagyon gyorsan kiszárad és alig lehet leszedni a prociról a hűtőt ez a saját tapasztalat.
Én inkább ezt ajánlanám Noctua NT-H1

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#841) Graphics válasza Compika (#840) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

No majd kiderul, en mar rendeltem mx-4-et sajna.

Notebookba kellene valami

Itt a kerdes aktualis is. [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#842) sanyek2


sanyek2
senior tag

Én nem értem mit kell annyira variálni a pasztával. Meg kell nézni a teszteket, a top 5-ből választani egyet, felcsutakolni, azt' kész.
Évente egyszer, vagy kétszer szeded szét a gépet, addig meg bőven kitart a közepes, és a jó minőségű paszta egyaránt.
Aki nem szedi le, az szarik rá egyszerűen.
Aki leszedi minden hónapban az meg hülye.
Aki tuningol, és versenyre jár, az meg már tudja melyik a neki való.
Nem értem, hogy átlag felhasználásra mit számít 1-2 fok....?!
90-100 fok körüli a procihőmérséklet? Valami el lett baszva. Paskold meg a vállad, de ne a pasztára fogd.
Másik meg hogy nehéz-e eltávolítani a rászáradt pasztát?!
Ez legyen a legnagyobb gond a géppel...
Szedtem már le procihűtőt, ami azt hittem pillanatragasztóval volt felragasztva, úgy ki volt száradva a 6 éves maszat. Reccsent egy hatalmasat(azt hittem kicibáltam a foglalatból a procit) aztán megpucoltam. Hogyan? Megvakarod egy kemény műanyaggal, és küldöd neki orrba-szájba a denaturált szeszt.
Tiszta? Tiszta.

Egy paszta sem fog kibírni 6 évet száradás nélkül, úgyhogy ezzel számolni kell.
Aki gondosan újrakeni, annak meg miért nem mindegy hogy 2 zsepit használ el,. vagy 3-at?!

Egy kis instrukció azoknak, akik tanácstalanok, sosem csináltak még ilyet, vagy egyszerűen csak félnek, hogy tönkreteszik a gépet:
Vidd szakemberhez!
Vagy ha vágod, csak túl megrázó élmény megcsinálni, akkor leírom én hogy csinálom:

Kellékek:
-Denaturált szesz (95-98%-os alkohol, festéküzletekben 600ft/literért megvásárolható)
-3-4 rétegű zsebkendő (valószínűleg előfordul minden háztartásban)
-vékony sörtéjű, használaton kívüli, tiszta fogkefe (Szoktad mosni a pofád? Én igen, nekem van elhasznált fogkefém. Ha te nem mosod a fogaidat, az mégjobb, mert szinte még steril a fogkefe)

Ha száraz pasztát szedek le, akkor kivágok egy darabot a kemény műanyag csomagolásból, amiben küldik általában a pasztát. Az az átlátszó kemény mocsok csomi, amit oly' nehéz felvágni ollóval.
Na azzal vakargatom meg a pasztát ha száraz.

Fogkefét belemártod teljesen a denaturált szeszbe, kivéve megpörgeted, hogy a felesleg lecsöpögjön róla, és JÓ ALAPOSAN MEGKEFÉLED!!!
Ha nem jött be, akkor zsepivel itatsz fel denaturált szeszt, és tunkolgatod kicsit, majd letörlöd.
LE FOG JÖNNI!!!
Addig ismétled, amig tiszta nem lesz.
A legtöbb paszta darabossá, szilárddá alakul a szesz hatására, így le is lehet fújni az alaplapról, vagy egy száraz fogkefével/ecsettel egyszerűen lesöpörni.
Tiszta?
Tiszta.
Zárlatot csináltál? Nem. Chipek feloldódtak? Nem. Zsírtalan? Igen.

Felkened a pasztát, összerakod a gépet, egy fokkal hidegebb? Egy hét sem kell, és visszakapod azt az egy fokot, ne aggódj. Nem csökken a hőmérséklet EGY fokkal? Ki nem szarja le?! Sőt. Az azt jelenti, hogy újra se kellett volna kenned a hőmérséklet javítás érdekében!
Ha kentél már fel pasztát, akkor tök mindegy milyen az állaga, fel lesz kenve.
Ha még nem kentél fel, akkor meg azt sem tudod milyennek kéne lennie.
Úgyhogy ne rinyálj, hogy "Nyem tugyom felkennyi a patytát, me' nyem lyó a állaga"

Nem hiszem el, hogy ennyit lehet rágódni egy rohadt paszta-kérdésen.
GOOGLE A BARÁTOD!!!!

(#843) Graphics válasza sanyek2 (#842) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig azert van a topic...

En pl azert kerdezek, mert laptopok teljesrn zartak szinte.. Ezeken hamarabb szarad a paszt . Ezert ha vmi jo az asztaliban, az lehet nekem nem jo..

Na ezert kerdezek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#844) sanyek2 válasza Graphics (#843) üzenetére


sanyek2
senior tag

Értem én, hogy miért lett nyitva a topik, csak azt nem, hogy mit kell elnyammogni egy egyszerű paszta kérdésen.
Nem kifejezetten neked szólt a megjegyzés. Annak, aki magára veszi. De megsértődni nem kell. ;)

Az, hogy laptopban gyorsabban szárad a paszta, szerintem badarság.
A laptop procik magasabb hőt képesek elviselni, így az alap is magasabb. Viszont pár óra játék az asztali géppel, és hipp-hopp utoléri azaz elméleti párologtatási szintet, mint amit alapjáraton produkál elméletben a laptop. Nem tudom ez így mennyire érthető. Próbálok érthetően fogalmazni, de péntek délután.. :P
Na mindegy lényeg, hogy alaptalannak tartom a gyorsabb száradást.
Plusz laptopnál évekig nem szokás újrakenni. Felvetődik a kérdés, hogy miért? :)

Ami jó az asztaliba, az jó a laptopba is. Hidd el ;) :K

(#845) Graphics válasza sanyek2 (#844) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom.

Raktam cooler master e1-et, es jobban fűt mint elotte... Sajnos nem viszi el a hőt, meleg a gép alja.

Pedig Sandy-Bridges vonal. i5-2430m

Elotte levo pasztaval jobb volt.

Es ez is kb 1honapig. Ennyit birt. Valtok. Ki fogom probalni az MX-4-et is.

Zartabb a laptop. A hőt nem vezeti el rendesen a hőcsőre, szoval itt a bibi..

Ebbol nekem az jon le, nagyon nem mindegy mi megy a laptopba.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#846) sanyek2 válasza Graphics (#845) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ha csináltál feljegyzéseket a pasztákkal, és a gyárival együtt, arra kíváncsi lennék.

Gyári paszta szétszedés előtt, üresjáratban, terhelve hány fok
Új paszta üresjáratban, terhelve hány fok
másik paszta, üresjáratban, terhelve hány fok

Nem mellesleg azzal hogy melegebb a gép alja, előfordulhat, hogy a hűtés hatásfoka javult, és azonos fordulat mellett több hőt szállított el a venti. De mindez csak feltételezés számodra is, ha nem követted figyelemmel a hőmérsékletet.

Nem írtál egyik bejegyzésedben sem hőmérsékletet, úgyhogy nekem az a sanda gyanúm, hogy nem is nézted ;)

Onnantól meg az egész bukta.

(#847) Graphics válasza sanyek2 (#846) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AIDA 64 fent van, Core Temp is fent volt..

Bocs, de én ezeket tapasztaltam , néztem a hőfokokat, és jelenleg a proci is visszább van véve a Windows alatt, hogy ne 100%-on mehessen / tehát csak 2GHz-ig engedi fel. /

Sajnos ez van.

Üresjárat régi pasztával: 42 fok
Üresjárat új pasztával 4 hónap után : 45 fok

Viszont ezzel még nem is lenne bajom. Csakhogy terhelés alatt / értsd böngésző megy, és PS megnyitva /

Már folyamatosan 55-65 fok körül táncol, de ami a legszarabb ,hogy a hő nem távozik el a gépből, hanem felfűti a házat. Pedig nem zárt az alja, és mivel ez a billentyűzet felől szívja a levegőt, így elzáródva sincs a levegő útja.

Tehát hiába van kiterhelve a gép, a paszta nem adja át a hőcsőnek a felesleghőt :)

Itt nincs szó azonos fordulatról sem, mert a venti sokkal, értsd SOKKAL többet forog, és hangosabban is, mint a paszta újkorában.

Ebből fakadóan, vagy javult a hallásom 4 hónap alatt, vagy romlott a paszta hőátadó képessége...

Tehát lehet sanda gyanúd, de csak kérdeztem, és leírtam azt amit tapasztaltam, de ha sandáskodunk húzok ebből a topicból... Kár kérdezni, ha le van az ember szólva... Hogy nem is nézte meg ilyenek....

Köszönöm a segítséget. Keresek valami szakmai topicot észosztás helyett :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#848) Graphics válasza Graphics (#847) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy ne csak tippmixeljünk.

Laptop CPU , GPU Thermal Grease

[link]

Notebook - laptop paszta.

Valakinek még hasznos lehet akkor ez is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#849) sanyek2 válasza Graphics (#847) üzenetére


sanyek2
senior tag

Na pontosan erről beszéltem.
Rá vagy izgulva, hogy minél hűvösebb legyen a géped, vagy egyszerűen csak zavar a venti zúgása, vagy mindkettő, és pasztával próbálod orvosolni.
Ez dícsérendő, de elhagytad a realitást. A laptop zúg, ha nem kifejezetten csendeset néztél, vagy épp régebbi. Venti típustól függ, nincs mit tenni.
Melegszik, hisz photoshop-ot hoztad példának, ami még az asztali gépeknek is verejtékezést hoz.
Megnéztem, 2011-es laposról van szó.

Továbbá az volt az első dolgom, hogy ellátogattam a gyártó oldalára, és megnéztem a gyárilag megadott legmagasabb értéket. 100 fok. Nem tudom hova akarod még hűteni... Azt sem, hogy mit vársz egy 650 MHz-es procitól. Leszedted a gyári pasztát, és most cumi van. Hogy ezen mi nem tudunk segíteni, azért ne a rossz hírhozóra neheztelj.

Nem szoktam photoshopolni, de én semmilyen laptopon nem állnék neki. Nem csak a felbontás, a színhűség, miatt, hanem a gép teljesítménye miatt is. Főleg, hogy két éves laptopról van szó. Laptopot nem asztali gép helyettesítésére találták fel.
Továbbá a VGA 750 / 800 MHz-es.

Én nem tudok neked segíteni, talán más majd tud. Talán nem.
Remélem meg tudod oldani.

U.i.: Teljesen normális hőmérsékletek, amiket írtál.

(#850) Graphics válasza sanyek2 (#849) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt nem a hőmérsékletek normalitásával van a gond értsük már meg.

Hanem hogy az előző állapothoz képest a gép melegebb és hangosabb lett.

Volt egy '"A" állapot a régi pasztával, halkabb volt a jelenlegi nevezzük "C" állapotnak

A "B" állapot meg az újrapasztázáskor volt, akkor atomhalk volt, és nem melegedett.

Nem érted mire vagyok akkor ráizgulva. Arra, hogy hoki paszta került fel, és erre keresnék megoldást.

Bakker én a gyárihoz hasonló minőségű pasztát keresek, de az okoskodással se lettem kisegítve , már ne is haragudj.

Remélem a fentebbi példából kitűnt a lényeg, nem asztali gép kiváltásról van szó, hanem hogy a régi pasztával nem csinált ilyet, de az újjal ilyen.

A többi maszlag, már bocsi de nem érdekel, mivel picit benne vagyok az informatikában, nagyképűség nélkül, csak egy megfelelő minőségű pasztát keresek...

Ez a 3 éves laptop, mert ennyi idős, nekem pénzt termel, és nekem emiatt van rá szükségem, mobilitás miatt..
Nem fogok ezért asztalit venni, mert nem az igényeimnek megfelelő.

De a lényeg a paszta, ezért jöttem ide.

Ha mellébeszélünk akkor hagyjuk, elolvasom a külföldi topicot , nem tépem a számat itt :)

Köszi az eddigieket... Ki itt a paszta-szakértő amúgy. :) ?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.