Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Hamarosan cserélnék proci hűtőt, egy NZXT Kraken X62 lesz, milyen pasztát javasolnátok ezekhez a hűtőkhöz?

Illetve hogy jobb pasztázni, ha csak középre teszek egy nagyobb mennyiséget és hagyom, hogy a hűtő eldolgozza maga alatt, vagy ha szépen eldolgozom előtte egyenletesen, mindenhova?

Origin / Steam: Stanchore

(#1652) haten válasza Stanchore (#1651) üzenetére


haten
tag

Click
Mindenképpen a vékonyan elkenős verzióra szavazok, még normál pasztáknál is, hisz ha úgy lapítod, vagy nem fog a sarkokon kiérni, vagy az oldalak közepén már túlfolyik.

(#1653) Stanchore válasza haten (#1652) üzenetére


Stanchore
senior tag

Köszi, én is így tudtam eddig, de most néztem pár videót az új hűtőmről és több helyen is csak úgy nyomtak egy kisebb mennyiséget a közepére és dobták fel a hűtőt :) Azt hittem már változott valami, amiről lemaradtam :DDD

Origin / Steam: Stanchore

(#1654) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki használt már GD900-as pasztát?

Tesztekben MX4 környékét hozza, viszont ár-értékben sokkal jobb a GD900 ahogy néztem / 2000 FT/30gr.

Amit néztem még a GD007, de azt aranyárban mérik :D

Egy topictársnál láttam, de kíváncsi vagyok más véleményére is.

HY510-es van most, ami jó szervizhez, meg régi gépek újrapasztázásához, viszont most két komolyabb gép alá is úgy érzem a paszta minősége kell a jobb hűtéshez / Xeon E3-1275 és i7-6700K

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1655) detroitrw válasza Graphics (#1654) üzenetére


detroitrw
addikt

A tesztekkel csak az a baj, hogy nem legalabb fel - 1 eves pasztazast monitoroznak.
Az altalad irt GD pasztak biztos hogy kesobb is jok lesznek? Erre a kerdesre kene rakeresned hogy hosszutavon milyen tapasztalatok vannak :F

(#1656) Graphics válasza detroitrw (#1655) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HY510-esnel biztos jobb paraméterei vannak, de majd kutatok

Az sem egy rossz cucc, nem szárad ki, viszont a hővezető képessége nem épp izmos procihoz valo

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1657) korn válasza Graphics (#1656) üzenetére


korn
aktív tag

Próbáld ki, sokat nem vesztessz vele (900ft 30g). Valamivel alatta van az AC mx2/4 -hez viszonyítva, de sokkal jobb a kommersz kencéknél. Én mindent ezzel kenek.

(#1658) Graphics válasza korn (#1657) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, őszintén jobban szeretek kintről rendelni , itthon atomdraga minden kence

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1659) pucz


pucz
senior tag

Jó ez a Kyronaut cucc.

CPU stress alatt 70 fok környékén tartja a procit. Hosszas percek eltelte után belecsúszik a 80-ba, de nem marad ott, csak belecsíp. Maximum értéknél nem jegyzi fel.

Idle állapotban (Zene megy, meg Chrome, pár füllel) 25-28 fok.

A paszta ami volt rajta majdnem folyt, és szarul is volt elterülve rajta, így beigazolódni látszik az a teóriám, hogy ki is spórolják szervizekben belőle az anyagot, és a leggyengébb minőségűt teszik rá. Na mindegy..

Hűtésről egy Pure Rock gondoskodik. Nagy hiba volt ezt választani a 8700K mellé...
De már itthon van a kompakt víz, ami majd később kerül felszerelésre.

(#1660) detroitrw válasza pucz (#1659) üzenetére


detroitrw
addikt

:))

mennyi a magok közti hőmérséklet különbség?
Ha közbe futtatod a CoreTemp progit az megjegyzi a max hőfokot :B

(#1661) pucz válasza detroitrw (#1660) üzenetére


pucz
senior tag

2-3 fok különbség.

Megjegyezte a maximális hőfokot, csak ez a 80+ annyira csak egy "belecsípés" volt, hogy a program sem tartotta számon. :DDD Egyébként 80 alatt volt stabilan. Ez a 90+-hoz, nem rossz. Gagyi vízzel majd megint mást fog mutatni, ez a PureRock elég ratyi..

(#1662) detroitrw válasza pucz (#1661) üzenetére


detroitrw
addikt

A 2-3 az egy jo ertek :K

Azt ne feledd, hogy amig csak a cput terheled nem biztos hogy a max hofokot hozod ki belole.
Probald mellette a vga-t is izzasztani ... ugy mennyit dob rajta?
Elso tesztnel nem nezted mennyi volt a vga?

Ezzel le lehet tesztelni milyen a haz szellozese

(#1663) pucz válasza detroitrw (#1662) üzenetére


pucz
senior tag

Van GPU stress pipa is. Az S340 szellőzése lócsecs. Sorsa még kétséges. Vagy modding, vagy csere. De mivel szimpi maga a ház fizimiskája, és leszerelhető az előlap, és éppen lehetőségem is van lézerezni, igy nyilván kapni fog egy egyedi mintás előlapot, amivel többlet levegőhöz fog hozzájutni a front ventri.

(#1664) Starchm


Starchm
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy Cooler Master hűtőhöz kaptam ilyen pasztát. Intel 3770k-t kennék be vele belül és kívül is jó ez arra vagy vegyek inkább valami mást? Belül csak akkor kenném újra, ha véletlen sikerülne elejtenem átrakás közbe / alapból mx4-el kenve vettem egy fórumtárstól/.

[ Szerkesztve ]

(#1665) Raggie válasza Starchm (#1664) üzenetére


Raggie
őstag

Hát kupakon belülre folyékony fémet érdemes tenni(CLU vagy Condductonaut). Sem az MX4 sem ez a paszta nem igazán megfelelő oda. Idővel kiszáradhat és akkor még rosszabb lesz, mint kupaktalanítás előtt.

Kupakon kívülre kb egyformák lehetnek, talán az MX4 jobb kicsit, de mindkettőnél jobb a TG Kryonaut.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1666) Starchm


Starchm
őstag

Akkor megpróbálom nem elejteni, aztán vigan használni, ha nem sikerül akkor inkább keresek valakit a fórumról és ő biztos jobban megoldja :D
Valamikor szeptemberbe kente meg mx-4-el úgyh remélem még 1-2 évig nem lesz baj vele.

(#1667) pucz


pucz
senior tag

Jó ez a Kyronaut cucc #2

Felkerült a kompakt víz, megkentem Kyronauttal, elhajintottam a Pure Rock hűtőt. Átrendeztem a házat kicsit.

Hosszas CPU Stress alatt nem ment 60 fok felé. Magok között pár fok volt a szórás.

Azt hiszem, elégedett vagyok. :))

Következő szint egy épített víz lesz, és kupaktalanítás, ha csak addig nem dőlők be valami újabb Intel Hypenak. :DDD

(#1668) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy új konfigot, mondom a gyári helyett az elfekvőben lévő MX2-es pasztát kenem rá. De amikor nyomtam rá egy adagot, picit olyan volt mint a gyurma. Végülis sikerült elkennem, de nem tudom jobban jártam volna azzal, amit adtak hozzá. Sajnos állt vagy 3 évig az MX2... Romlott a hatásfoka? Vagy még mindig jobb így is mint egy gagyi paszta?

[ Szerkesztve ]

(#1669) Raggie válasza MeSKA (#1668) üzenetére


Raggie
őstag

Nem gyári állagú pasztát nem kennék fel. De a hőfokok úgyis mindent elárulnak. Mit produkál?

Clint Eastwood FTW

(#1670) MeSKA válasza Raggie (#1669) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Gyári ventilátor olyan 40 fok körül tartotta, terhelten fel ment 85-ig. Az új toronyhűtő 37-38, terhelten 70-75-ig megy fel. Processzor: i7 7700, toronyhűtő pedig ID-Cooling SE213v2.

(#1671) Raggie válasza MeSKA (#1670) üzenetére


Raggie
őstag

Nem ismerem azoknak a prociknak a normális hőmérsékletét, de ha ez Ivy-Bridge lenne és a terhelt érték Prime95-ös szintű terhelést jelent, akkor reális. Max pár fokot lehetne nyerni egy friss Kryonaut-os kenéssel.

Clint Eastwood FTW

(#1672) MeSKA válasza Raggie (#1671) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Értem, köszönöm. Akkor nem érdemes szét szednem...

(#1673) Raggie válasza MeSKA (#1672) üzenetére


Raggie
őstag

Ha elégedett vagy a proci teljesítményével és nem akarod tovább húzni, akkor bőven jó a max 75 fok.
80-85 fok alatt jó vagy. Igazából ha nem akarja az utolsó cseppeket is kifacsarni az ember, akkor feleslegesek az MX-2/4-nél jobb minőségű paszták, mert egy normális hűtővel ezek is simán elegendőek.

Clint Eastwood FTW

(#1674) dewil666 válasza MeSKA (#1670) üzenetére


dewil666
őstag

Én ilyenről dobtam le a kupakot és folyékony fémet tettem a magra majd vissza a kupak.
A kupak és hűtő (Alpenföhn Brocken) közzé MX4-et tettem. Prime teszt alatt 54 fokos volt a proci.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1675) MeSKA válasza dewil666 (#1674) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Még garanciális a proci, nem szeretném max ha lejár...

(#1676) sweetsour


sweetsour
tag

Ryzen 7 proci tetejére fogok pasztát tenni, Thermal Grizzly Kryonaut v. Arctic MX-4-et néztem ki.

Kezdőként két kérdesem lenne:

1. Mekkora kiszerelést vegyek, hány gramm fog nekem kelleni?

2. Csak nyomjam rá, vagy érdemes valami eszközt használni az elegyengetésre? Ha igen, várom a konkrét tippeket :)

[ Szerkesztve ]

(#1677) Raggie válasza sweetsour (#1676) üzenetére


Raggie
őstag

Amennyiben nem tervezed le-fel teszegetni a hűtőt és nem akarsz több procit is megkenni, akkor a lehető legkisebb kiszerelést vegyed, mert az is bőven több lesz, mint amire szükséged lesz.

A Kryonaut jobb és ha jól tudom ahhoz olyan tubust adnak mindegyik kiszereléséhez, minek van egy kis elegyengetője. Azzal egyengesd el egyenletesen vékonyan az egész kupakon azt jóccakát. :)

Clint Eastwood FTW

(#1678) sweetsour válasza Raggie (#1677) üzenetére


sweetsour
tag

Köszi! Tehát akkor az 1 grammosat ugye?

(#1679) Raggie válasza sweetsour (#1678) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, bőven elég. :K

Clint Eastwood FTW

(#1680) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Kicsit vitatkoznék azzal hogy a kryonaut jobb....az lehet hogy kicsivel magasabb a hővezető képessége viszont sokkal alacsonyabb a viszkozitása ergo hamarabb kiszárad...ha már ajánljuk valakinek hogy nem akarja sűrűn leszedegetni akkor bizony ezt a tény is figyelembe kell venni. Következő dolog hogy ne azért vegyünk meg egy pasztát mert van hozzá kis lapocska amivel el lehet kenegetni...erre megint tudok egy jó trükköt és még egyenletesebben lehet elkenni....elég egy használt plasztik kártya (régi supershop, bankártya stb..), szépen elvágod kb a proci nagyságú kockára és olyan szépen lehet kenni vele mint ha festő lennél és glettelnél .
A másik hogy személyes tapasztalatom van mindkettő típust illetően...és hát bizony vissza fogok térni a delidelés után az MX4-hez :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1681) Raggie válasza Blue Thunder (#1680) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem is személyes tapasztalataim vannak mindkét pasztával. És a tapasztalataim szerint a Kryonaut jobb. Egy éves távlatban nem száradt ki a Kryonaut, egy fokot sem emelkedett a hőfokom.
Anno MX-2 kb fél év alatt 2-3 fokot melegedett. És kezdésnek is magasabb volt, mint a Kryonaut-tal.

Persze lehet másnak más tapasztalata, de nekem ez. :)

Az alacsonyabb viszkozitás pedig nem jelenti azt, hogy jobban vagy hamarabb kiszárad. Az csupán annyit jelent, hogy jobban kenhető és jobban eloszlatható mert könnyebben "folyik".

Clint Eastwood FTW

(#1682) Blue Thunder válasza Raggie (#1681) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A viszkozitás épp abban is rejlik amit te is írsz hogy folyósabb könnyebb egyenletesebb a felvitele, viszont az összetétele végett kevésbé szárad ki hamarabb ;)

Nekem most kryonaut van fent és azt vettem észre hogy semmivl sem jobb mint az MX4...de ahogy te is írtad ez egy-egy tapasztalat....hátha más is tud majd ehhez szólni.

Viszont egy kezdőnek nem javasolnék csak 1g-os kiszerelést, a grizzlyvel szerintem tuti szenvedni fog egy kicsit :)) de ne legyen így.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1683) detroitrw válasza Blue Thunder (#1680) üzenetére


detroitrw
addikt

En szetkeneshez jegyzetpapir lapot szoktam hasznalni es tokeletesen megfelel (a minel kemenyebb/merevebbet persze ossze is hajtogatom a proci 1/2-3-ra)

Azert a viszkozitasnak kb. semmi koze nincs mikor szarad be.
Max akkor ha azonos minosegu cuccrol beszelunk, de akkor se mindegy hogy mitol folyekonyabb.

1g sokszori keneshez eleg ha az illeto esszel csinalja

[ Szerkesztve ]

(#1684) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Van egy i7 7700k amit egy be quiet dark rock 3-al hűtök és jelenleg ilyen 80-95 fok között mozog játék közben, most küldöm el delidelni, illetve valami komoly pasztát szeretnék rá tenni ami nem fémes, nem tehetek kárt ha mellé is menne. Mit javasolnátok? Illetve tapasztalatok vannak? Vagy itt valami nagy a baj? Mert ez a 80-95 fok nem normális az biztos

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#1685) Raggie válasza Thermy (#1684) üzenetére


Raggie
őstag

MX-4 vagy Kryonaut jó a kupak fölé.

Clint Eastwood FTW

(#1686) Thermy válasza Raggie (#1685) üzenetére


Thermy
tag

Mennyivel jobb a grizzly? Érdemesebb a kettő közül is azt venni? Mert árban azért nagy a különbség, mig az egyik 1g a másik 4g :R

https://edigital.hu/szerelesi-kellek/arctic-mx-4-4g-hokozlo-zsir-p162987

https://www.alza.hu/thermal-grizzly-kryonaut-1g-d4798714.htm?kampan=arukereso_hu_prodej_hovezeto-pasztak-tgkry02&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_prodej_hovezeto-pasztak-tgkry02

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#1687) Blue Thunder válasza Thermy (#1684) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az azért elég komoly hőfok játék alatt...az hogy delidelteted példás, de után azért a biosban alul kéne feszelni mert így nagyon sokat kap! Nekem is 7700k-m van, épp holnap megy delidre is de nálam stabilan 4.7ghz-en megy 1,305e-el max hő 82C IBT alatt, játék alatt meg jóval kevesebb. delid után meg még jobb lesz :DDD

De bővebben ITT találsz leírást

Én például mx4-et váltottam grizzlyre, most visszatérek mx4-hez....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1688) Raggie válasza Thermy (#1686) üzenetére


Raggie
őstag

Erről megoszlanak a vélemények, de nekem sokkal jobb tapasztalataim vannak vele.
Egyébként az 1 g és bőven elég két-három pasztázásra ha ésszel használja az ember.

Clint Eastwood FTW

(#1689) Thermy válasza Raggie (#1688) üzenetére


Thermy
tag

Akkor harmada elég egy kenésre, olyan 0,33g? Mert ezt is akartam kérdezni csak kimaradt :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#1690) bigrob


bigrob
őstag

Hali
Holnap újrapasztáznám az i5 4670em. A kérdés mivel? Sokan az mx-2 és mx-4-et dicsérik. Esetleg az aqua kínálatában lenne valami amit ajánlanátok?

Köszi
Robi

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1691) Blue Thunder válasza bigrob (#1690) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Inkább MX4

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1692) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
valaki hásznál ilyet,véleménye ?
igaz nem paszta de GK memória csipre menne +rá a borda

[ Szerkesztve ]

(#1693) Werkly


Werkly
őstag

Újrapasztáznám a procimat. Mit érdemes venni márka ügyileg? MX4-em van valamikorról még itthon. Nem tudom jó e még? Mi a jó pasztázás menete? Pöttyözni vagy elkenni a CPU felületén? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#1694) Raggie válasza nandi17 (#1692) üzenetére


Raggie
őstag

Az a 3M kétoldali ragasztó nem jó. Az nem hővezető, hanem hőszigetelő. KB csak rontasz vele a chip hőfokán.
Van a 3M-nek hővezető szalagja is de az más: LINK

@(#1693) Werkly: MX-4 vagy Kryonaut. A kettő kb ugyan olyan jó, valakinek az egyik jön be jobban, vlaakinek a másik. Én személy szerint a Kryonaut-ot szeretem jobban. A pasztázást mindenki úgy csinálja ahogyan neki tetszik, én általában egyenletesen szétoszlatom egy vékony rétegben a procin és utána úgy teszem fel rá a hűtőt, mert szeretem biztosan tudni, hogy mindenhol van paszta. Az x-es módszer sem rossz, igazából tapasztalat kérdése az egész. Javaslom, hogy ha most fogsz ilyet csinálni először, akkor csinálj egy teszt nyomatot, szedd szét nézd meg. Ha tetszik, akkor csinálj egy ugyan olyat és hagyd rajta véglegesen.

Clint Eastwood FTW

(#1695) bigrob válasza Blue Thunder (#1691) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi!
Meg is vettem az MX-4-et.
X-be kentem fel, megy a chrome, ts battlenet és 30-33 között vannak a mag hőmérsékletek.
Nagyobb terhelést nem tervezek ma, VGA szervízben van, holnap megyek érte.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#1696) laychi


laychi
veterán

Üdv. Valakinek van tapasztalata cm mastergel maker és arctic mx-2 v.mx-4 közt?

(#1697) Werkly válasza Raggie (#1694) üzenetére


Werkly
őstag

Már csináltam! Nem az első lesz! Van szavatosságuk ezeknek? Az MX4 már megvan pár éve a fiókban! Kösz!

(#1698) Werkly


Werkly
őstag

Érdekes ajánlás:

[link]

(#1699) enginev3.0 válasza Raggie (#1694) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ilyen hővezető szalagot hol lehet beszerezni? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1700) ucli


ucli
senior tag

Hali!

A héten kicseréltem a pasztát (Kryonaut) gépházcsere miatt.
Az létezik, hogy a tubusban elveszti a hővezetőképességét a paszta?
Alig bírja lehűteni a hűtő (lásd adatlap) a procit, terhelés alatt 80-90 fok között mozog az egész, néha felkúszik 90 fölé is (4,3gigán megy 1,3V-on a gép).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.