Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) tornas válasza Graphics (#850) üzenetére


tornas
őstag

Szia Duliee! :)

Esetleg ez egy próbát megérhet és nem is túl drága. [link] Nemrég egy Prescott rezsót sikerült vele lehűtenem (3Dmark alatt 45-50 fok között volt a procihőfok, gyári hűtővel amin egy magas fordulatú venti csücsült), ami azért jelenthet valamit. :)

Üdv!

tornas

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#852) Graphics válasza tornas (#851) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi , rég lattalak mar forumon.
Habar en tuntem el a taposbol egy idore :D

Titant megnezem, kornyeken van a boltban is vhol.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#853) Ano


Ano
őstag

A szürke színű paszta mind elektromosan vezető?

Láttam, hogy az MX2 és MX4-re azt írtátok, hogy szürke ... ezek vezetik az áramot?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#854) eventus válasza Ano (#853) üzenetére


eventus
veterán

Egyik sem :) szép is lenne.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#855) Ano válasza eventus (#854) üzenetére


Ano
őstag

Köszi a választ :R ... egy pillanatra én is megijedtem, hogy vezetik ... akkor itt az ideje, hogy beszerezzek egy kis friss pasztát, mert a mostani az vagy 14-15 éves!! :D

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#856) Juliuska


Juliuska
senior tag

Emberek!
Minek ide Gelid GC Ext., Noctua NT-H1, MX-2, MX-4, Thermaltake TG-1..., amikor itt egy jóravaló hűtőközeg egyenesen a hűtőből ;]

< a kép egy youtube videóra mutat >

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#857) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy ha nyákra került a hűtő paszta, azt milyen folyadékkal érdemes eltávolítani?

(#858) bunygyi válasza Shamli86 (#857) üzenetére


bunygyi
tag

Szia.
Biztos valamjen zsírtalanító folyadékos
fülpálcikával.

(#859) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van mx-4 pasztám amit a laptophoz használok. Milyen gyakran kell újrapasztázni? Úgy tudom hogy az mx-4 nagyon sokáig megőrzi a hővezető tulajdonságát.
Illetve ezt a két pasztát néztem ki:
1; Phobya NanoGrease Extreme
2; Coollaboratory Liquid Ultra
Tudom hogy a második elektromosan vezető de mindig pontosan precízen figyelek a pasztázásnál.
Esetleg melyiknek hosszabb az újra pasztázási ciklusa?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#860) Ano válasza dewil666 (#859) üzenetére


Ano
őstag

Éppen itt van előttem az MX-4 doboza amin az szerepel, hogy: "8 year durability"

Én ezt úgy fordítanám, hogy 8 évig tudja amit tudnia kell ... mondjuk ha ez itt a reklám és elosszuk 3-al, akkor kerekítve 3 évente újrapasztázva tuti, hogy bírnia kellene!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#861) dewil666 válasza Ano (#860) üzenetére


dewil666
őstag

Köszi!
Én is ezt vettem ki a szövegből.

(#853) Ano Az mx2 az elektromosan vezető de az mx4 nem! Erre figyelj!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#862) hemaka válasza dewil666 (#861) üzenetére


hemaka
nagyúr

MX2 sem vezeti az elektromossagot.

(#863) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Melyek a legjobb paszták?1000-1500 forint árértékben.Illetve, lejjebb.

AMD 8320 procira hűtő:Hyper T4

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#864) dewil666 válasza hemaka (#862) üzenetére


dewil666
őstag

"A termék leírása

Új hővezető pasztát Arctic Cooling MX-2 4 g épít a sikeres elődje, az MX-1. A továbbfejlesztett hővezető tulajdonságokkal, mint a MX-1 is vékonyabb, és így kiküszöböli a problematikus alkalmazását tipikus az MX-1. A paszta elektromosan vezető. Továbbá, az idő múlásával, nem csökkenti a hővezető és a tartósság a nyolc év alatt. A hagyományos, paszták mutat a hőmérséklet csökkenése akár 10-6C. ! AGEM ajánlott! "

"Kiváló hővezetési képessége mellett semmiféle olyan fém komponenst nem tartalmaz amitől vezetné az áramot, Optimális konzisztenciája által könnyen felvihető vékony rétegben a chip felületére, Nem nyúlik felvitel közben, Nem szárad ki idővel és nem folyik el egyik felületről sem. Nem lép reakcióba semmilyen fémmel, mũanyagokkal és egyéb anyagokkal, Aluminium és réz felületek érintkezésénél sem okoz elektrokémia korróziót Így is ismerheted: MX 2 4 g, MX24g, MX 2 4g, MX-24g, MX-2 4 g "

Na most akkor mindenki döntse el :W
Két külön oldalon találtam.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#865) Ano válasza dewil666 (#864) üzenetére


Ano
őstag

A hivatalos weboldal mit ír? Sztem az az igazi!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#866) hemaka válasza Ano (#865) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azt, hogy nem vezeti.
It does not contain any metallic particles so electrical conductivity would not be an issue. Unlike silver and copper compound, it ensures that contact with any electrical pins would not result in damage of any sort.

data sheet PDF-ből:

Main Features
• High thermal conductivity
• Low thermal resistance
• Electrically non-conductive
• Non-capacitive
• Non-curing
• Non-corrosive
• Non-bleeding

[ Szerkesztve ]

(#867) dewil666 válasza hemaka (#866) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a felvilágosítást!
Legalább most már egyértelmű! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#868) Clearinx


Clearinx
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom a problémám.
Tegnap újrapasztáztam a Hp Pavilion G6 1117-sh típusú laptopomat, eleinte úgy tűnt, hogy jól sikerült, alig pörög a venti, a hőmérsékletek sem mennek 52-53 fok fölé. Ha azonban játékot indítok el, egy 10 perc után kikapcsol a gép, viszont az az érdekes, hogy a Speedfan alapján a hőmérsékletek ekkor is csak 55 fok körül mozognak, szóval nem értem mi lehet a baj. Ha nem játszok órákon keresztül megy a gép és semmi baja nincs.
Annyit még leírnék, hogy a hővezető rézcső alatt 3 chip volt: CPU, GPU és egy harmadik, amiről nem tudtam eldönteni hogy mi az. Ez alatt a harmadik alatt nem hővezető paszta volt, hanem szilikonlapka (vagy nem tudom az milyen anyag lehetett), viszont mivel olyan nem volt kéznél, illetve az eredeti sem volt már valami jó állapotban, azt is pasztára cseréltem. Ez okozhatja a leállásokat? Köszi előre is.

(#869) Caldera válasza Clearinx (#868) üzenetére


Caldera
aktív tag

A válasz igen. A GAP pad (hővezető lap) olyan vastag, amit nem lehet pasztával pótolni.
Keresd őket: [link1] [link2]

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#870) Clearinx válasza Caldera (#869) üzenetére


Clearinx
csendes tag

Köszi szépen!

(#871) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Egy teljesen láma kérdésem lenne: új procihoz (konkrétan G3220) adnak pasztát, vagy külön kell hozzá venni?

(#872) dewil666 válasza Shev acm7 (#871) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Külön kell venni hozzá!
Illetve ha dobozos verziót veszel ott a gyári hűtő alján van, de azt érdemes lecserélni :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#873) Shev acm7 válasza dewil666 (#872) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi szépen! Egyébként milyen pasztát ajánlasz hozzá?

(#874) dewil666 válasza Shev acm7 (#873) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem az MX-2, MX-4 nagyon jó paszta és nem szárad meg hamar ;)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#875) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok újra szeretném pasztázni a gépem, azt szeretném kérdezni hogy a Arctic Cooling MX-4 es ezüstöt tartalmaz? újra pasztázást hogy csináljam? borsószemnyi középre? vagy kenjem el a procin szépen és mehet rá a hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#876) Caldera válasza K Norbi (#875) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe egy korábbi írásomba lévő videókat és megkapod a választ.
Nem javaslom a szétkenést, mert tele lesz légzárvánnyal.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#877) K Norbi válasza Caldera (#876) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#878) bugylee


bugylee
tag

Egymagában a paszta nem fogja elvezetni a hőt, hanem a hűtőborda. Minél simább és egyenletesebb a felülete annál jobban fexik a procira és annál kisebb a paszta jelentősége. A linkelt videók érdekesek de igazán választ nem adnak a kérdésre, miszerint akkor most melyik a helyes felvitel.

Én a videokártya gyártók ill. alaplap gyártók gyári pasztázását tartom referenciának. Több kártya pasztázását is megnéztem és azt kell mondjam, h a videókon látható babszem a középre módszert alkalmazzák. A bordákat levéve ott sincs paszta a sarkokon, hanem egy kör alakban terülnek el. Nekem ez teljesen megfelel ha nekik is.

Nyilván soha nem lesz két pasztázás egyforma, mint a borda sem mindig ugyanúgy illeszkedik - főleg ha csavaros. Viszont új hűtő vásárlásakor a cél a hőmérséklet csökkentése. Előtte mindenki megnézi a teszteket, kinél mennyi a hő, és ha nagyjából eléri az ember ezt a tartományt akkor felesleges leszedegetni a bordát és újra pasztázni csak azért, h 29 helyett 27.5 fok legyen a gyári referencia borda 38 celsiusával szemben. Többet árul el a magok egyenkénti hőmérséklete. Ha itt nagyobb eltérés mutatkozik akkor viszont le kell venni és újra próbálkozni, mert valszeg nem jól illeszkedik a borda és/vagy kevés a paszta.

(#879) Caldera válasza bugylee (#878) üzenetére


Caldera
aktív tag

Szerintem a vídeók egyértelmű választ adnak a kérdésre. A pötty középre (esetleg még a kereszt) a jó, mert amikor rányomjuk a hűtőt és elterül kiszorítja a levegőt a két réteg közül. Minden más esetben zárványos marad.
A magok közötti különbség pl. az AMD prociknál akkor is megmarad, ha tökéletes a pasztázás. A gyártó sem tudja megmagyrázni, hogy miért van különbség a maghőmérsékletek között.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#880) bugylee válasza Caldera (#879) üzenetére


bugylee
tag

Egyetértünk uram :K, a nem egyértelműt arra értettem, h ahány ház/borda/paszta/ember, annyi féle módszer vezethet eredményre. Bár sztem is elegendő a pötty középre. Kisebb bordáknál amúgy sincs jelentősége pár fok eltérésnek, hisz ott kenheted ahogy akarod, ott nagy tuning úgysem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#881) K Norbi válasza bugylee (#880) üzenetére


K Norbi
addikt

Én a videó kártyámra egy jó nagy kövér borsónyit tettem! a procimra meg hosszantin egy jó vastag csíkot.
valahogy így! előtte letesztelem egy plexi lappal! így a legtutibb!
Olyan szépen elterült rajta! teljesen lefedte a procit! a felesleget meg kinyomta xd

[ Szerkesztve ]

(#882) carl18


carl18
addikt

Nekem 300 ft-ős pasztám van jelenleg! :D
Én úgy szoktam processzorra fel kennem újjal! :D és aztán már jó is :D vékony réteg :D bár a ezüst kicsit befogja a kezem de annyi baj legyen! :D
https://www.pcx.hu/termek/coolink-cai02lp-h-t-zs-r-023162
ilyen pasztám van jelenleg! Sok gépre elég és még több mint a fele meg van! :D
:DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#883) #16729600


#16729600
törölt tag

Srácok,melyiket raknátok GPU-ra? Illetve a legvékonyabbikat azt CPU delidre ( Noctua LM van ráírva ) vetették meg velem,az használható valamire ? :)

(#884) Caldera válasza #16729600 (#883) üzenetére


Caldera
aktív tag

GPU-ra egyiket sem, mert azon általában GAPpad van, aminek a vastagságát nem lehet pasztával pótolni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#885) #16729600 válasza Caldera (#884) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezen a GTX 970 en nuku GAPpad, mondhatni sosem volt rajta . :)

(#886) dewil666 válasza #16729600 (#885) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
MX-2 tedd rá! Sokáig nem szárad meg és sokáig megörzzi hővezető képességét.
Milyen gtx 970-en? Nekem is ilyen van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#887) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár hete szívtam egy másfél-két éves MX-4 pasztával.
Se vékonyan, se kicsit vastagabban nem sikerült úgy felvinnem, hogy a proci 45 fok alá menjen idle.ben.
Egy 15 éve a fiókban heverő hígebb pasztával pedig ugyanaz a proci+hűtő páros 36-38fok között van alapjáraton első próbálkozásra.

A régi paszta ugyan megoldotta a dolgot, de azóta is kiváncsi vagyok, hogy az MX-4 volt "hibás", selejtes anyag került bele, vagy én nem tudok jól felvinni a sűrűbb pasztát?
Van valami spéci kezelési módja az ilyen sűrűbb fajta pasztáknak?
Azért érdekel, mert állítólag ez jóféle paszta, és nehogymás lemaradjak a jó hűtésről a saját bénaságom miatt.

Megjegyzendő, hogy eddig ezt leszámítva minden pasztával sikerült jó eredményeket elérnem.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#888) lemusz


lemusz
addikt

Üdv!

Van nekem itthon 3-4 éves valami noname tubusos fehér 4 grammos hűtőpasztám. Annó mikor újra pasztáztam vele procit még szarabb eredmények születtek mint gyári pasztával, pedig ultra véknyan kentebb, többször is megpróbálva... Most alaplap és proci csere előtt állok és gondoltam lehet venni kéne másik pasztát. Ilyet tudok venni 500 forintért: Shin-Etsu Microsi 4 grammos kivitelben. Nem találok róla semmit neten. Mit tudunk róla?

(#889) Caldera válasza lemusz (#888) üzenetére


Caldera
aktív tag

Azt a pasztát nem ismerem, viszont ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor a Coolink CAI01LP-t ajánlom (nagy kiszerelésbe CAI01TP). Sok felé lehet kapni, és bármilyen hihetetlen csak 1C fokkal "gyengébb", mint az MX-4, viszont sokkal olcsóbb és nagyon jól terül (sokáig ezt használtam).

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#890) pipo112


pipo112
senior tag

Üdv minap vettem egy gelid gc Extreme pasztát mikor próbáltam felvini a kockára rájöttem hogy egyszerűen kenhetetlen a paszta ,ennek van valamilyen lehetőség hogy kenhetőbb legyen vagy ebből a pasztábol is elég ha középen teszek egy pici pöttyöt és a Cooler szétnyomja?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#891) Caldera válasza pipo112 (#890) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ha ennyire kenhetetlen, akkor a hűtő se fogja szétnyomni. Ahhoz annyira meg kellene húzni, hogy a foglaltról a fülek garantáltan letörnének.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#892) pipo112 válasza Caldera (#891) üzenetére


pipo112
senior tag

Nos terül ez szépen a Cooler alatt csak elsőre szerintem sokat nyomtam a kockára mert nem bíztam a terülekenységében , de mikor levettem a hűtőt csodálkozva néztem szépen terült ki is nyomta a kupak szélére a felesleget . Amit leszedtem s most egy picit melegítettem a pasztán és úgy tettem középre egy rizsszemnyit amit egy picit elekentem kör alakra középen ,most csekkolta idle 29C 22,6 fokos szobában .
Jó cucc ez a gc Extreme rávert az mx2, nt-h1 re 2-3fokot pedig azok is igen jó paszták.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#893) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az ilyen legolcsóbb pasztákról mit kell tudni?
Menniyvel rosszabbak, mint egy 2-3 ezer Ft-os paszta?
Hőfok, élettartam, stb. :U

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#894) Caldera válasza Bici (#893) üzenetére


Caldera
aktív tag

Néhány bejegyzéssel feljebb itt írtam róla. Amit linkeltél az ugyan az csak kisebb kiszerelésbe.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#895) Bici válasza Caldera (#894) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#896) metal01


metal01
őstag

Sok infót szereztem innen pasztázás ügyben. Sajnos én eddig rosszul csináltam. Szétoszlattam előtte és úgy rá a hűtés. Most kiderült, hogy nem jó megoldás. Valószínű a mobil procira a "középen egy pötty" lesz a jó.

A kérdésem az lenne, hogy laptopba, (ThinkPad T400) honnan tudok gap pad-et szerezni? Milyen a jó minőségű, milyen kritériumai vannak? 6W/mK rózsaszínűt láttam itt az aprón, az megfelelő a célnak? 1 mm-es kell a TP-be az IGP-re.

(#897) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Az mitől lehet, hogy amikor újrapásztázom a cpu-t - MX4-et és Gelid gc extremet probaltam eddig - nagyon jó eredmények születnek. Eltelik 1 hónap és 15fokkal melegebb a cpu. (8560w, 4magos i7) Amikor szétszedem szinte nincs is paszta a cpu és a hűtő között csak mellette. Lehetséges hogy túl melege van és szétfolyik? Terhelés alatt a 90-95 fok a jellemző. Frissen pasztázva gelid extremmel 83 a max. (ezek 10perc 100% terhelés alatti értékek)
Mit tegyek?

(#898) bugylee válasza MIFtIli (#897) üzenetére


bugylee
tag

Tíz perc terhelés után sem lehet ennyi a hőmérséklet. Igazság szerint soha nem lehet ennyi. Jó lenne ideírnád mi az alaplap, proci és hűtő, mert így semmi értelmeset nem lehet mondani.

(#899) MIFtIli válasza bugylee (#898) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Sajnos pedig ezek megszokott hőmérsékletek ilyen típusú notebookoknál. Ez egy HP 8560w (i7 2820qm, quadro 2000m).
Csak az a furcsa, hogy folyamatosan romlik a hűtés teljesítménye aminek nem a por az oka, hanem egyértelműen a paszta tűnik el a cpu és a hűtő közül. Úgy rakom fel, hogy kinyomok egy keveset és szétterítem a chipen.
Lehet, hogy inkább egy notis fórumban kellene érdeklődnöm?

(#900) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Szép estét mindenkinek!

Erről a pasztáról van valakinek több infója tapasztalatok alapján? Felveszi-e a versenyt a leginkább ajánlott termékekkel?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.