Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Caldera válasza Dzsozi56 (#900) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem láttam még ilyet, de az adatai alapján igen. Árban szerintem brutál drága, MX-4 vagy Nochtua ~1500-2000,-/4g.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#902) deadmaau5


deadmaau5
tag

Hali!

Elég hülye vagyok ezekhez a pasztákhoz, eddig csak CPU-t pasztáztam újra sima ezüstszínű pasztával amit még anno vettem és azt használtam.

Na most egy VGA-t akarok újrapasztázni.
Nem tudom milyen pasztát vegyek meg milyen mennyiség kell rá ( elég - e a 1.5ml ) és hogy a színek között van e érdemi különbség? ( fehér - arany - ezüst - kék etc. )

never back down_

(#903) shteer válasza deadmaau5 (#902) üzenetére


shteer
titán

AC MX2 vagy MX4

Ezzel nem fogsz mellé

..szerintem jónak tűnik

(#904) deadmaau5 válasza shteer (#903) üzenetére


deadmaau5
tag

Akkor ez meg ez is felejtős? :DDD

never back down_

(#905) deadmaau5 válasza deadmaau5 (#904) üzenetére


deadmaau5
tag

Ezt néztem még itt hardveraprón.
Ez jó lenne a VGA-ra?

never back down_

(#906) Caldera válasza deadmaau5 (#902) üzenetére


Caldera
aktív tag

A VGA-n nem paszta van hanem un. GAPpad amit nem tudsz pasztával helyettesíteni. A paszta nem tud 0,5mm hézagot áthidalni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#907) deadmaau5 válasza Caldera (#906) üzenetére


deadmaau5
tag

Az enyémen eddig is paszta volt ( szétszedtem már néztem meg )
Meg ezen a videón is pasztázza.

never back down_

(#908) Caldera válasza deadmaau5 (#907) üzenetére


Caldera
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy paszta volt? A GAPpad is úgy néz ki csak sűrűbb, tapadósabb. Én is pasztáztam a VGA hűtőt, mert szorosan illeszkedik a GPU-ra. ;)

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#909) dewil666 válasza Caldera (#908) üzenetére


dewil666
őstag

Nem lehet általánosítani :N
Nem egy laptopot pasztáztam már újra és nem is egy asztali gépben levő vga-t és paszta van alkalmazva(nagyon kevés notinál láttam GAPpadot BGA-n, ezeknek általában nem olyan nagy a teljesítményük). A memória és a hűtő közötti rész van GAPpaddal hővezetve, BGA-t még soha nem láttam csak pasztával aszali vga-ban. A GAPpadnak nincs olyan jó hővezető képessége és nem is tölti ki úgy a hézagot mint egy folyékony paszta! A vastagságáról nem is beszélve, hiába a legvékonyabbat használod nem lesz olyan vékony mint mikor a paszta szétnyomódik a cpu, bga és a hűtő között.

+1 szavazat az MX2-nek!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#910) shteer válasza Caldera (#906) üzenetére


shteer
titán

hülyeséget ne terjesszünk inkább..

VGA: GPU-ra paszta megy; memória / vrm gap-pad

..szerintem jónak tűnik

(#911) deadmaau5 válasza Caldera (#908) üzenetére


deadmaau5
tag

Igen biztos paszta volt, ma szedtem le szépen ahogyan azt illik alkohollal stb.
Hát.. ilyet se láttam még hogy egy paszta oly szinten rálegyen valamire száradva hogy lepattogjon darabokba. :Y
Újrakentem MX-4 - el ( igen végül megfogadtam az itteni tanácsokat és jól tettem )
20-30°C -al kevesebb értékeket kaptam :R

Egy ilyen kérdés lenne még hátha tud valaki választ:

Miért van hogy AIDA64 programban ahogy írja a hőfokoknál hogy:

GPU dióda (DispIO) 43°C
GPU dióda (MemIO) 47°C
GPU dióda (árnyaló) 49°C

A második két érték magasabb az elsőnél. Most terhelés alatt 5-10°C - al több a másik 2 az elsőnél, de pasztázás előtt terhelés alatt az első normál hőn ment (70°C) de a másik 2 +30-40°C - ba volt.
Pasztazasnak köszönhetően most csak +5-10°C - ba van terhelés alatt is. ( 70°C 75°C 79°C valahogy így, előtte 100°C felé kúszott a 2. és 3. adat )

Lehet kicsit zavarosan írtam le de hátha megérti valaki :DDD

never back down_

(#912) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Ezek közül melyiket érdemes választani?

CoolerMaster IC Essential E1 - Grease hűtőpaszta ezüst

CoolerMaster IC Essential E2 - Grease hűtőpaszta arany

CoolerMaster IC Value V1 - Grease hűtőpaszta fehér

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#913) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Laptopot akarok ujra kenni, terhelés alatt 90 fokon megy a proci, szoval a lenyeg hogy minel jobb eredményt érjek el. Penz most nem szamit.
Amik eddig szoba jottek:
Thermal grizzly hydronaut
Artic Mx4
Gelid Gc extreme

Szerintetek? :R

Ui: Gpu-ra is kene majd valami.

(#914) bab1987


bab1987
tag

Sziasztok!

[link]

Ezzel a pasztával nem fogok nagyon mellé?

psn:balazsb1987

(#915) Dell XPS válasza edari (#913) üzenetére


Dell XPS
veterán

Arctic Cooling MX-4. :)

Milyen noti?

Üdv, Dell XPS

(#916) Dell XPS válasza bab1987 (#914) üzenetére


Dell XPS
veterán

Háát.... én inkább néznék egy korrektebbet. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#917) edari válasza Dell XPS (#915) üzenetére


edari
őstag

Asus N551, i7-4710hq-val, gtx 860m-el. Cpu-ból lassan már nem tok több feszt levenni, gpu-t meg nem lehet (még).

Gondolom szokásosan szar a gyári paszta, szóval ha jól sejtem még paszával tok nyerni jó pár fokot. Nem várok csodát.

(#918) Dell XPS válasza edari (#917) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs tapasztalatom a notival, de egy normális hűtőközeg biztosan hoz változást (4-5 fok). Proci kemény... :)

Üdv, Dell XPS

(#919) edari válasza Dell XPS (#918) üzenetére


edari
őstag

Ja, szeret játékok alatt 90 fokon menni. :))

(#920) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Múlt héten újrapasztáztam a procimat, és azóta többször előfordult, hogy kicsit megfagyott a gép (feladatkezelőt kellett behozni, majd ESC és onnantól megint jó volt), nem tudom, hogy a nagy meleg az oka, vagy esetleg rosszul illesztettem vissza a proci hűtőt és emiatt vacakol..

Ti mire tippeltek?

köszönöm előre is
üdv!

(#921) #16676096


#16676096
törölt tag

Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-030-R 12,5 hővezető képesség ez több mint az mx4nek van akkor a grizzly jobb gondolom.... ?

(#922) edari válasza #16676096 (#921) üzenetére


edari
őstag

Elvileg ja.

Én most coollaboratory liquid pro-t vettem, ezzel szándékozom majd újrapasztáztatni a laptopot.

(#923) gigollo válasza Calibos (#160) üzenetére


gigollo
tag

sziasztok!
a piac jelen állása szerint melyik lenne a legjobb hővezető paszta választás?

(#924) #16676096 válasza gigollo (#923) üzenetére


#16676096
törölt tag

Hali !Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-030-R Hővezető képesség W/(mK): 12,5.... sztem ez....

(#925) MIFtIli válasza edari (#922) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Erre kíváncsi vagyok, hogy milyen eredményt tudsz elérni, illetve, hogy pár hónap után maradnak-e azok a hőfokok. Nekik van azt hiszem ilyen hűtő padjuk is amit össze kell olvasztani az első használatkor. Azon gondolkozok, hogy kipróbálom..
Én nem merem bevállalni ezt a folyékony fém pasztát, félek, hogy olyan helyre is kerül, ahova nem kéne. :(
Eddig próbáltam mx4-et és gelid extreme-et és egy hét után mintha kifolyna a paszta, vagy nem tudom, mert egyre melegebb a gép.(terhelés alatt simán felmegy 95fokra, közvetlenül pasztázás után pedig max 80-85) A venti amúgy tiszta marad. Ez egy 8560w, i72820qm, quadro 2000m.
A cpu alulfeszelésre melyik progit használod?

[ Szerkesztve ]

(#926) ljs válasza #16676096 (#924) üzenetére


ljs
tag

Szervusztok!
Kicsi vagyok, felvilágosításra szorulok!
A gyártó honlapján űrtartalom/tömeg szerint: 1,5ml / 5,55 g 3ml / 11,1g a Kryonaut különböző kiszerelése.
Itt (és a többi kereskedőnél) a 11g-os hővezető paszta kódja: TG-K-015-R.
Itt az 5g -os hővezető paszta kódja: TG-K-030-R.
Ráadásul a kisebb kiszerelés a drágább.
Mi a kettő között a különbség?
(Mennyiségen és fogy.áron kívül.)
A felvilágosítást köszöni: ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#927) gerely89


gerely89
csendes tag

Sziasztok Dell D630-asom van, NVS 135 videokártyával, T7500processzorral.
Az érdekelne,hogy gyárilag milyen vastagásgú gap pad kell alá, illetve ha senki nem tudja, ilyesminek hol tudnék utána nézni?

Arra gondoltam, hogy rézlappal helyettesíteném a jelenlegi relatív vastag gap padot, az alábbi módon: vga-paszta-rézlap-(paszta, ha szükséges)-gap-heatsink. Ami még gondot okoz, a megfelelelő vastagságú rézlap kiválasztása. Kicsit mérnökibben szeretnék nekiállni a problémának, mint hogy kipróbálgatom a különböző vastagságú rézlapokat 0,5mm-ként lépkedve.
Gap padra kell tenni pasztát?
Bármiféle konstruktív hozzászólást előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#928) dewil666 válasza gerely89 (#927) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Én is csináltam már ilyet hogy rézlappal helyettesítettem természetesen a megfelelő vastagságúval és mindkét oldalra vékonyan MX4 paszta került. Jobb hőfokokkat hozott (HP 630 laptop). VGA 60-65 fok körül mozgott maximum.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#929) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Üdv!
CPU delidhez milyen pasztát ajánlotok ami Pesten is elérhető?
Liquid Pro és Ultra sajna nincs.Vagy csak én nem találtam hiába kugliztam.
Előre is köszi!

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#930) Yamdrok válasza edari (#922) üzenetére


Yamdrok
csendes tag

Szerintem ezzel óvatosan mert eléggé vezeti az elektromosságot. Pár külföldi fórumon írták hogy asztalira ajánlott notiknál csak saját felelősségre. :(

(#931) dewil666 válasza Yamdrok (#930) üzenetére


dewil666
őstag

És arra is figyeljen hogy csak réz felülettel érintkezzen illetve a proci kupakkal/maggal. Az alu alkatrészeket megeszi az a folyékony fém! Én is használok ilyen hővezetőt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#932) ViSAS


ViSAS
senior tag

CPU-hoz jelenleg melyik a tesztek szerint legjobban teljesítő hővezető paszta a piacon?

(#933) dewil666 válasza ViSAS (#932) üzenetére


dewil666
őstag

Grizzly, MX4

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#934) ViSAS válasza dewil666 (#933) üzenetére


ViSAS
senior tag

Szól valami tulajdonság pluszban az egyik vagy a másik mellett? :R

(#935) dewil666 válasza ViSAS (#934) üzenetére


dewil666
őstag

MX4 sokáig nem szárad meg. Másikrol nincs személyes tapasztalatom, de ha az MX4 el fog fogyni biztosan Grizzlyt veszek (kipróbálom). Elméletileg utobbinak kicsivel jobb a hővezető tényezője.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#936) ViSAS válasza dewil666 (#935) üzenetére


ViSAS
senior tag

Hát, az MX4-nél én 8,5W/mK-os értéket látok, a Grizzly Kryonautnál pedig 12,5 W/mK-t...van különbség (elvileg).

(#937) Yamdrok válasza ViSAS (#936) üzenetére


Yamdrok
csendes tag

Nincs sok tapasztalat még róla , lehet 34W/mK de ha 2 havonta elporlad a procin akkor semmi értelme. MX-4 nagyon sokáig tartja a paszta állagát.

(#938) ViSAS válasza Yamdrok (#937) üzenetére


ViSAS
senior tag

Igaz. Noctua NT-H1-ről jó véleményeket olvastam általánosságban. Ha az Arctic MX4-el vetjük össze, melyik lenne javallottabb?

[ Szerkesztve ]

(#939) dewil666 válasza ViSAS (#936) üzenetére


dewil666
őstag

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hővezetési_tényező
Telórol nem tudok linkelni.
Ezt ha megnézed akkor az a 2-3 különbség szinte elhanyagolható.
Nézz teszteket a paszákrol. Sok függ a paszta vastagságán is.
Amelyik szinpatikusabb azt vedd. Nem ezen fog múlni, hogy tulmelegszik e vagy nem.
Milyen proci, milyen hűtő?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#940) ljs


ljs
tag

2015.06.11-es teszt.
Ez csak vízhűtésre. (Tesztelési metódus ismeretlen.)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#941) NÉMÓ510 válasza NÉMÓ510 (#929) üzenetére


NÉMÓ510
tag

HELP! :O :DDD

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#942) ViSAS válasza dewil666 (#939) üzenetére


ViSAS
senior tag

i5 4690K Brocken 2-vel.

(#943) dewil666 válasza ViSAS (#942) üzenetére


dewil666
őstag

Gondolom húzva van a proci?! Mennyire?
Sajnos tehetsz bármilyen pasztát is ha nincs a kupak levéve a prociról és nincs folyékony fém hővezetőre cserélve, mert ami a kupak alatt van paszta nem teljesen megfelelő.
Nekem sima 4690 van Brocken hűtővel. Én levettem a kupakot tettem alá elsőnek MX4-et de rosszbb lett 2-3fokkal mint a gyárival volt. Vettem folyékony fém pasztát és 5-6-fokkal jobb a gyáritól, pedig az én procim szorzózáras.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#944) ViSAS válasza dewil666 (#943) üzenetére


ViSAS
senior tag

A K-s verzió kupakja alatt jobb minőségű (más) a paszta, illetve pár extra kondenzátor is helyet kapott rajta. 4,2GHz-re van húzva, tehát nem vészes.

(#945) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Úgy egy hónapja vettem, egy Deepcool Gammax 300-at. Sajnos hibás. Mechanikus mellékzaja van, zörög. Úgy döntöttem visszaküldöm garanciában. Amíg folyik a garanciális ügyintézés, addig azt a hűtőt fogom használni amit a CPU mellé adtak.

Mindkét cooleren gyárilag van/volt paszta (szürke paszta), ezért mikor beraktam a Gammax 300-at nem pasztáztam. Az Intelesen is van 3 kis csík, de inkább újra pasztáznám az egészet és úgy raknám bele. Meg majd pasztára akkor is szükségem lesz, ha megjön a szerviből a Gammax.

Cpu: i5-4590

Milyen hővezető pasztát vegyek erre a célra?

(#946) dewil666 válasza nemethchek19 (#945) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Szerintem a gyári hűtőt nem kell pasztázni arra a kis időre míg megjön a Deepcool Gammax hűtő addig megteszi.
Viszont ha megérkezik akkor ezek ajánlottak:
ARCTIC MX-2
ARCTIC MX-4
THERMAL GRIZZLY HYDRONAUT
THERMAL GRIZZLY AERONAUT
Phobya NanoGrease Extreme

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#947) Apollo_21 válasza dewil666 (#946) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az elöbb felsorolt termékek között érdemi különbség?
Tehát egy pl Kryonaut jobb lehet sokkal kupak és hűtő közé mint egy mx4?
Hozhat érdemben 4-5fokot? vagy elenyésző a dolog?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#948) dewil666 válasza Apollo_21 (#947) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem elenyésző a különbség. Inkább a felhordási mennyiség a nagyon fontos. Simán lehet 5-10 fokot is hozni/rontani rajta. De esetekben még többet is (laptopoknál).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#949) Archttila válasza dewil666 (#931) üzenetére


Archttila
veterán

Igen, annyi kis kiegeszites, hogy az ULTRA-nal mar nem fenyeget ez a veszely! ;)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#950) dewil666 válasza Archttila (#949) üzenetére


dewil666
őstag

Ezt nem tudtam :Y
Ez egészen biztos?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.