Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Blue Thunder válasza ucli (#1700) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hosszú évek múltán igen, lehetséges.
A 80-90 fok az IBT alatt ér el ennyit? Illetve te állítottad be a feszeket vagy automatikusan amit a gép ad neki? Ha automatikusan adja a feszt akkor ne csodálkozz, akkor simán ez a hőfok, ha viszont te állítottad akkor ott valami nem jó, bár 4,3GHz-nek sokallom azt az 1.3V-t.
Delid a lelke, mindjárt nyersz vele 18-20 fok mínuszt. Illetve az én tapasztalatom hogy az MX4 jobban teljesít mint a thermal macid (igen próbáltam ezt is), kinek ez kinek a másik jön be. Nekem delidelt és 5Ghz-en megy ibt alatt max 80 fok

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1702) ucli válasza Blue Thunder (#1701) üzenetére


ucli
senior tag

Talán két éve vettem. Esetleg az jelent valamit, hogy ragadt az aplikátorra és amikor arrébb húztam azt akkor jött vele a paszta is?

Gta5 alatt annyi, a feszeket pedig manuálban adtam meg neki.
Delidre jövő héten megy.

(#1703) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Thermal Grizzly Conductonaut tényleg olyan jó mint amilyennek mondják? Már berendeltem de gondoltam hátha volt valakinek itt tapasztalata vele.

V6

(#1704) M0ng00se válasza M0ng00se (#1703) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nem akarok magammal beszélni, de kicsit nézegettem a dolgokat és szinte mindenki a kupak alá rakja . Én viszont a kupakra szeretném, nem tudom ,hogy ez gond lenne-e :DDD

V6

(#1705) ucli válasza M0ng00se (#1704) üzenetére


ucli
senior tag

Kupak alatt mi van? :D

(#1706) M0ng00se válasza ucli (#1705) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

forrasztás :D FX 8350 a proci

V6

(#1707) Blue Thunder válasza ucli (#1702) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az hogy az aplikátorral ment együtt az nem gond. Kisebb a viszkozitása ergo picivel nehezebb kenni mint az mx4-et.
Ha gta5-nél azaz játék alatt ment ekkora hőfokot akkor ott valami nem kóser. Az egyik hogy kissé sokallom azt a feszt ekkora órajelhez, sokkal kevesebbel kéne mennie. Manuál módban kezd el 1.15-tel és lépkedj fel 0.05-el addig míg nem stabil. Ekkora hűtővel ibt alatt lehetne max 82-84 fokod. Nem hogy játéknál....

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1708) ucli válasza Blue Thunder (#1707) üzenetére


ucli
senior tag

Ibt-vel rámértem az előbb, 87 fokig kúszott föl 4,2g@1,225V mellett.
A feszt én is sokallom, alapból 1,2 van neki beállítva, de ezt hajlamos túllépni (semmi tuningprofil/xmp mód nincs benyomva neki).

(#1709) laychi válasza ucli (#1708) üzenetére


laychi
veterán

mivel hőtöd? (megnéztem a profilod).
Rendesen fel van rakva az a hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#1710) ucli válasza laychi (#1709) üzenetére


ucli
senior tag

Csak rendesen lehet fölrakni, máskülönben elcsúszik.

(#1711) haten válasza ucli (#1700) üzenetére


haten
tag

A Kryonaut az egyik legjobb paszta, annak jónak kell lenni. Valószínűbb, hogy nem tökéletes a felfekvés, vagy levegőbuborék maradt benne. Próbáld újra, ha akkor sem javul meg, akkor szintet kell lépned egy Conductonauttal.

(#1712) Blue Thunder válasza ucli (#1708) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az nagyon sok a 87°C. Próbáld azt amit írtam is hogy sokkal kevesebb fesszel kezd. A kérdés ha már írtad hogy néha többet ad, biosban manual módot használsz vagy adaptive-ot? Manual-t használj, XMP nem kell nekem sincs bekapcsolva, alapból csak beálítottam 3200-ra (neked 2666). Vcore 1.15, CPU system agent illetve a VCCIO mindkettő 1.15, Dram meg ha jól láttam 1.2V
Illetve amit kollégák is írtak nézd meg a procihűtőt/pasztát...ennél azért sokkal jobbnak kéne lenni a grizzlynek.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1713) ucli válasza Blue Thunder (#1712) üzenetére


ucli
senior tag

Biosban már a nyakát kitekertem, alapból manuálban megy xmp nélkül.
Dram feszültségének lehet bármi köze is hozzá?

A hűtőre az összeszerelést követő nap után ránéztem, a pasztával is baszakodtam, de semmi eredménye nem volt. :W

(#1714) laychi válasza ucli (#1710) üzenetére


laychi
veterán

Alaposan takarítsd le a procit és a hűtő talpát alkohollal, a proci közepére tegyél egy nagyobb borsnyi (nem borsónyi)pöttyöt, a hűtőt nyomd rá, félkörívesen mozgasd oda vissza,majd anélkül, hogy felemelnéd rögzítsd a hűtőt.
Ha nem lesz jó ezután sem, akkor próbálkozz friss pasztával, ha az sem hoz sikert, akkor a hűtő nem illeszkedik rendesen, ha új cseréltesd ki.
Én mx2-t használok, olcsóbb az mx 4-nél és kryonautnál, de kb ugyonolyan jó.
Kupakra semmiképp ne kenj clu-t vagy conductonautot, nem hoz semmit, viszont veszélyes.
Írtad, hogy lesz delid, talán már kiszáradt meg levegős lehet a kupak alatt is.Lehet az a baj, előbb az legyen meg, utana a többi.

(#1715) Blue Thunder válasza ucli (#1713) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Dram feszültségnek nem sok köze van de érdemes ránézni mennyit ad a lap neki mert nálam is asszem 1.5V volt az 1.35 helyett..észre se vettem csak mikor kollégák szoltak. :U
De mint ahogy laychi is írta először legyen meg a delid aztán lássuk a többit.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1716) haten válasza laychi (#1714) üzenetére


haten
tag

A borsnyi mennyiség a chip közepére szerintem azért nem jó megoldás, mert a préseléstől kör alakban fog terülni, vagyis a chip 4 sarkán nem lesz semmi. És igenis hoz a Conductonaut pár fokot a legrosszabb esetben is. A veszélyessége pedig a maximum mákszemnyi mennyiség használatával, és az alapvető odafigyeléssel és körültekintéssel kizárható. Rengetegen használjuk, és még nem hallottam olyan esetről, hogy ez valakinél zárlatot okozott volna. Szerintem aki drágán vette, és félti a gépét, az oda fog figyelni a gondos munkára, vagy ha nem bízik önmagában, szakemberhez viszi.

(#1717) Blue Thunder válasza haten (#1716) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

És igazából miért is ne lenne jó a borsnyi? A másik hogy milyen négy sarkán nincs a "chipen"? A chip középen helyezkedik el a kupak alatt és nem az egész kupakot teríti be, legalább hülyeséget ne írj! Nem beszélve arról hogy van jó pár hűtő ami nem kocka alakú hanem csak kör alakban fekszik fel a procira. Akkor azok nem jók biztos... :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1718) ucli válasza Blue Thunder (#1715) üzenetére


ucli
senior tag

1,35V-on jár.
A pasztát X alakban kentem fel, hogy a sarkokba is elérjen és ki is szorítsa a levegőt (először csak széthúztam a kupakon). Erre a pár napra már nem fogom kicserélni a pasztát, mert nagyon fogy és még a videokártyára is hagyni kell. :D

(#1719) Blue Thunder válasza ucli (#1718) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na az sok neki, mert ugye a tied 1.2V-s. Ha stabil 1.2-őn akkor állítsd vissza. Jó az X is, attól persze én is szétkenem csak én plasztik kártyával. Jó az X is meg a borsnyi középre.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1720) ucli válasza Blue Thunder (#1719) üzenetére


ucli
senior tag

2800-on megy, oda szerintem kell neki az a plusz 0.15 volt.

(#1721) Blue Thunder válasza ucli (#1720) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Úgy már érthető....lehet hogy kell de lehet hogy nem. "Puding próbája az evés"

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1722) laychi válasza haten (#1716) üzenetére


laychi
veterán

Igen használjuk,kupak alatt,nem kupakon
Próbáltam kupakon,nem hozott semmit mx2-vel szemben 8600K-n

Egyébként meg elterül a paszta a körkörös szétnyomással a kupak sarkainál is.

[ Szerkesztve ]

(#1723) Raggie válasza ucli (#1700) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, itt csakis a kupak és a magas fesz lesz a gond. A Kryonaut még beszáradva is jobb ennél. :K
Várd meg a delidet és utána ítélj!

Clint Eastwood FTW

(#1724) Raggie válasza M0ng00se (#1704) üzenetére


Raggie
őstag

Arra kell mindenképp figyelned, hogy ne érintkezzen aluminiummal. Tehát a hűtőd alja réz legyen!
Az alu-t roncsolja a Conductonaut, mert folyékony fém alapú cucc.
Valamint ez a kence vezeti az áramot! Ha rossz helyre becsöppen egy kis darab is, akkor zárlatot okozhat!

Egyébként szeintem max pár fokot hoz a kupak felett, oda nem érdemes ezzel vacakolni. Én inkább Kryonaut-ot vagy MX-4-et használnék kupak fölé.

Clint Eastwood FTW

(#1725) M0ng00se válasza Raggie (#1724) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

A hűtőm alja nikkelezett, úgyhogy az jó lesz. Köszi a választ.

V6

(#1726) Raggie válasza M0ng00se (#1725) üzenetére


Raggie
őstag

A nikkelezett is jó! Csak meg ne karcold véletlenül! :)

Clint Eastwood FTW

(#1727) M0ng00se válasza Raggie (#1726) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hát minimálisak vannak, de gondolom nem számít. Meg merem feltételezni ,hogy a talp rézből van. Elméletileg a hét vége fele érkezik, majd írok összehasonlítást.

V6

(#1728) laychi válasza Raggie (#1726) üzenetére


laychi
veterán

A rezet nikkelezik, ha megkarcolja se lesz baj. A noctuám alja is nikkelezett vt vmikor. :)

(#1729) Raggie válasza laychi (#1728) üzenetére


Raggie
őstag

Jaa, ha nikkelezett réz, akkor semmi para! :)

Clint Eastwood FTW

(#1730) Zuri


Zuri
tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy most pasztáztam egy Ryzen 1600X-es procit hirtelenjében DeepCool Z5-össel, de van még itthon Arctic MX-2 is csak az bontatlan tartalékba vettem. Vízhűtéses a proci jelenleg biosban oylan 40-42 fokos már windowsban 60 környéki. 5 perces Aida stressz teszt után ment fel 72 fokra nagy nehezen standard profil melett ott kezd el jobban maxon menni a szivattyú illetve a ventillátorok is. Szóval csak az a kérdés, hogy átpasztázzam-e van értelme átkenni MX-2vel vagy nem sokat ad, ahogy néztem hasonló mindkét paszta de azért vannak itt tapasztaltabbak is ezen téren :R

(#1731) Blue Thunder válasza Zuri (#1730) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

De nagyon is van különbség a paszta közt....
Hővezető képesség W/(mk)
Deepcool z5 - 1.46
MX2 - 5.6
MX4 - 8.5
TG kryonaut - 12.5
Szerintem no comment....egyszóval sejted melyiket vedd

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1732) Zuri válasza Blue Thunder (#1731) üzenetére


Zuri
tag

Értem én de ezek mondjuk nyers adatok egy Videot találtam eddig ahol tesztelik és ebbe is MX-4 van (nekem meg ugye 2-es ami valamivel roszabb) és ahogy nézem itt is 1-2 fok eltérés van csak közöttük, bár ez lehet levegővel.

Szerk: itt vna még egy: itt is kb 3 fok

[ Szerkesztve ]

(#1733) Blue Thunder válasza Zuri (#1732) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A lényeg arra mutatott hogy igen pasztázd át...azt a deep coolt meg kuka.... :U
És nem csak nyers adat...én használtam már gyári pasztát, CM-et, TG-t, és most is használom mindkettő MX-2-őt és MX4-et is és igen is észrevehető a különbség :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1734) Zuri válasza Blue Thunder (#1733) üzenetére


Zuri
tag

Rendben köszönöm, akkor mjad átpasztázom a MX-2-vel nem hiszem, hogy most ezért MX-4et fogok venni nem akarok tuningot csak azért már normális hőfokon menjen. Még egyszer köszönöm a segítségedet :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1735) Blue Thunder válasza Zuri (#1734) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Egyébként milyen vízzel hűtesz?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1736) Zuri válasza Blue Thunder (#1735) üzenetére


Zuri
tag

Arctic Liquid 120mm

(#1737) Blue Thunder válasza Zuri (#1736) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mondjuk az elég gyenguszka hűtés ahhoz képest hogy mennyibe kerül. Ezekhez leginkább már duplaventis hűtés ajánlott...de nézz el IDE és nézd meg az összefoglalót.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1738) Zuri válasza Blue Thunder (#1737) üzenetére


Zuri
tag

Megnéztem az összefoglalót, bár már ez megvan, így ezzel kell boldogulni itt aprón vettem használtan a rendszert ez mondhatni nem volt drága melette, mivel ehhez a procihoz nem adnak ventit és az eladó ha ennélkül kérem 10 eret engedett volna az árból úgy gondoltam megér 10 ezret... Annyiból esetleg egy BQ Pure Rock jött volna ki vagy 13 körül van a tuningos amd hűtője a Wraith Max.

(#1739) Raggie válasza Zuri (#1738) üzenetére


Raggie
őstag

10 ezret bőven megér az a hűtő. Az újonnani ára drága a teljesítményéhez képest.
Bár én 10 ezerből is inkább valami használt Brocken-t vettem volna egy jobb fajta 12-es ventivel a csendesség miatt.

Clint Eastwood FTW

(#1740) Blue Thunder válasza Zuri (#1738) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mármint az 1600X-hez nem adnak ventit? Mondjuk már raktam össze 2-őt is egy 1500X-et meg egy 1600-ast és mindkettőhöz volt gyári venti, jó nyílván nem a legjobb de van. Az egyik srácnak pl egy CM TX3 evot tettünk rá és szuper. Mondjuk mindig javaslom a jobb hűtést, de ha neked most ezt dobta akkor ok. Későbbiekben legfeljebb eladod és veszel jobbat :))

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1741) Zuri válasza Raggie (#1739) üzenetére


Zuri
tag

Hát igen, de jólvan ez már annyira nem fogom tuningolni szerintem ez bőven elég nekem :)

Blue Thunder: Igen az 1500X-hez még adnak az 1600X,1700X és 1800Xhez nem mivel ugye a 1600X már 65W helyett 95W fogyaszt a gyári tuning miatt. Gondolom a Wraithot nem garantálják a további tuninghoz így nem adják hozzá, gondoskodjon mindenki megfelelő hűtésről magának. És igen majd ha esetleg meghal vagy valami...egyenlőre elég ennyi a gépfejlesztésből :))

Köszönöm szépen még egyszer a segítő válaszaitokat :R

(#1742) ucli válasza ucli (#1708) üzenetére


ucli
senior tag

Megskalpolták,most így alig megy 60 fok fölé. Ibt alatt 61 volt a max, ami azért a 87-hez képest nem rossz. :))

(#1743) Razi


Razi
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy 1080Ti-t meg hozzá Thermal Grizzly Conductonautot a GPU-ra. Kérdésem az volna, hogy VGA-nál érdemes az SMD-k szigetelésével szöszmötölni vagy elég ha óvatosan és vékonyan viszem fel a réteget? Láttam szigszalagos megoldásokat meg körömlakkot is. A processzoromat még 3 éve delideltem, ott CLU van a mag alatt, nem szigeteltem semmivel és tökéletesen ellátja a feladatát a mai napig.

(#1744) Raggie válasza Razi (#1743) üzenetére


Raggie
őstag

Ha gyakorlott vagy és nem remeg a kezed, akkor nem kell szigeteléssel szarakodni.
Én akkor is ajánlani szoktam, már csak a biztonság kedvéért is. Legalább addig ragassz rá valamit, amíg a felkenést végzed. Utána leveheted és úgy rakod össze. Például. :)

Előző R9 290-emen is CLU van, és nem szigeteltem semmit, de fostam is rendesen felkenéskor. :D Atomlassan mozgattam csak a kenőt.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1745) Blue Thunder válasza ucli (#1742) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nahhh...ugye hogy ugye ...mondtuk mi ezt :K :C

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1746) ucli válasza Blue Thunder (#1745) üzenetére


ucli
senior tag

A delid eddig is tervben volt, én csak azt furcsálltam, hogy egy elvileg 350w levezetésére képes hűtő nem tud lehűteni egy 95w-os procit.

Mi ez az új avatar? Letelt a 2500 nap? ;]

(#1747) Blue Thunder válasza ucli (#1746) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nekem is nagy léghűtőm van azt mégse hozta amit kellene, persze erre rájátszik az intel hülyesége is a kupak alatt, illetve azt hogy a lap túlfeszel. A lényeg hogy überszuper lett, grat! :C

Ahan :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#1748) ucli válasza Blue Thunder (#1747) üzenetére


ucli
senior tag

Azt én is néztem, hogy egészen 1,4V-ig kúszik föl, ha pedig Biosban többet (1,45-öt) adok meg neki akkor akár elmegy 1,584-ig is. :(((

Teccik az a hegesztő szemüveg. ;]

(#1749) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nos leteszteltem a Thermal Grizzly Conductonaut pasztát.

Hőfokok 10 percnyi aida 64-gyel. Proci fx 8350 @ 5Ghz 1,548V, hűtés Alpenföhn Olymp, 3 ventivel.

Alap paszta amit a hűtőhöz adtak.

Thermal Grizzly Conductonaut

Aztán lehet hogy csak hűvösebb volt a szoba, bár a hőmérő ugyan azt mutatta (20°c) . A paszta felkenése érdekes volt. Néztem videókat róla, úgy is csináltam de furcsa volt, mert ha egy bizonyos szögben csináltam, akkor úgy éreztem mintha karcolnám a proci kupakját :DDD .

A felkenés így sikerült. Vannak azok a fehéres pontok azt más videóknál nem láttam. Vagy csak azért van mert azok kis "csúcsok" és máshogy tükröződnek? :D

V6

(#1750) Raggie válasza M0ng00se (#1749) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, szerintem azok csak a kisebb csúcsok fénytörései csak.

Ahogy mondtam. Amennyiben a kupak alatt jóság van ott csak pár fokot lehet már nyerni a kupak feletti folyékony fémmel. :K

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.