Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Angel2014 válasza Darmol (#1350) üzenetére


Angel2014
addikt

Miért hova viszed a géped Novoszibirszk-be szibériába, vagy az északi sarkra? :F

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1352) dewil666 válasza Darmol (#1350) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Szerintem nézz utána a COOLLABORATORY LIQUID ULTRA-nak. A lényeg hogy a proci kupakkal/maggal illetve rézzel érintkezhet (alut megeszi).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1353) Darmol válasza dewil666 (#1352) üzenetére


Darmol
senior tag

Köszi! Utánanéztem, de sajna nem annyira szimpi a cucc.
Nem feltétlenül a kiugró hővezetés a lényeg, hanem az alkalmasság. Pl. TS580-at használok, közel 10 éve, tökéletesen teljesíti a feladatát. Habár vannak nyilvánvaló hátrányai a gyári pasztához képest (Kicsit előbb pörög fel a procihűtő, pár fokkal melegebb a proci, stb.), de teljesíti a feladatát, a gép alapvetően stabilan működik.
Kicsit utánanéztem más szemszögből, és elvileg a szilikonos cuccok -55C-ig jók. Töltelék nélkül tervezem alkalmazni. Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata, a térhálósított szilikonkaucsuk alkalmas e a feladatra?
Na persze ha nincs, én fogom kipróbálni. De időt spórolnék meg vele, ha lenne. :))

Egyébként semmi különös helyszín, csak az új Ryzen proci hűtésadaptív teljesítménye megihletett.
Szóval ha minden kötél szakad, jöhet MX2 is -30C-hez, de egyelőre -40C-re van tervezve a cucc.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#1354) Raggie válasza Darmol (#1353) üzenetére


Raggie
őstag

:D
Hát sajnos én csak "emberi" 20-85 fok között láttam még élőben processzort tehát sajnos nem tudok segíteni!

De sok sikert, és ha lehetne kérni egy beszámolót utána, mert az eredmények igencsak érdekelnek! :)

Clint Eastwood FTW

(#1355) dewil666 válasza Darmol (#1353) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg nézz utána a rézpasztának.
Autó fékeknél szokták használni, de volt itt valaki aki kipróbálta és jól teljesít hővezetőként is.
Lehet jobban bírja a hideget.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1356) Darmol


Darmol
senior tag

Köcce. :DDD
Naná, hogy lesztek tesztek. :))
Elvileg 3-4 hét múlva jöhetnek a hűtés kapacitásával kapcsolatos tesztek (tényleg tudja e a -40C-t vagy csak a papír bír el mindent) egyelőre egy régi FX-el, de igazából arra leszek kíváncsi, hogy az új procival mit tud kezdeni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#1357) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Lassan érik a procim újrapasztázása. Nézegettem a Thermal Grizzly termékeit (Hydronaut, Kryonaut). Megéri ilyet venni, van lényegesebb különbség a többihez képest? Vagy valakinek van tapasztalata ezekkel?
proci 4790K, hűtő Corsair H105.

[ Szerkesztve ]

(#1358) Raggie válasza piero86 (#1357) üzenetére


Raggie
őstag

PL EZ alapján a Kryonaut a legjobb normál paszta amit léghűtéshez ajánlanak. :)

Nekem még van régi MX-4 pasztám, de ha elfogy legközelebb én is Kryonaut-ot tervezek venni. :K

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1359) piero86 válasza Raggie (#1358) üzenetére


piero86
aktív tag

Kompakt vizem van. Annál is olyan jó vagy ott a Hydronaut-ot érdemesebb használni.

(#1360) Raggie válasza piero86 (#1359) üzenetére


Raggie
őstag

A teszt alapján nem, mert a Kryonaut-nak jobb a hővezetése. De személyes tapasztalatom még nincs egyikkel sem! :)

Clint Eastwood FTW

(#1361) TotO'


TotO'
aktív tag

Hali! Edigitalban melyik a kapható, kisebb kiszerelésben is kapható legjobb ár/érték arányú paszta? (jó volna, mert minél hamarabb kellene és edigitalba ha van Szegeden akkor el tudok menni érte)

Látom van MX-4 de 20g sok és nem látok kisebb kiszerelést.

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#1362) detroitrw válasza TotO' (#1361) üzenetére


detroitrw
addikt

Szegeden szerintem van eleg pc-s bolt hogy normalis valasztekod es arad legyen :)

(#1363) TotO' válasza detroitrw (#1362) üzenetére


TotO'
aktív tag

Azokra a PCs boltokra gondolsz, ahol meg lehet rendelni, és pár nap múlva megérkezik, mint egy webshop? :DDD

szerk.: és nem a választék sokrétűségével van a bajom, de lehet én fogalmaztam rosszul

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#1364) TotO' válasza TotO' (#1361) üzenetére


TotO'
aktív tag

Végül találtam botlban MX2-t, úgy voltam vele elég jó kell, hogy legyen ez is, hiába nem MX4

laza netezés (facebook, ezen hsz írása) közben átlag ~34 °C
20 perces AIDA stresszteszt után max: 67°C átlag: ~63 °C

Először pasztáztam újra CPU hűtőt, ezek jó értékeknek számítanak i5 - 4570-el, gyári hűtő mellett, vagy esetleg próbáljam meg más technikával? Bár nekem tetszenek ezek a számok

4a || Neuzer Courier DT

(#1365) Raggie válasza TotO' (#1364) üzenetére


Raggie
őstag

Normális értékek. :K

Clint Eastwood FTW

(#1366) korn válasza TotO' (#1364) üzenetére


korn
aktív tag

kb ugyanazt tudja az mx2 is

(#1367) TotO' válasza Raggie (#1365) üzenetére


TotO'
aktív tag

köszi! hmm, most netezés közben a tényleges átlag ~44 fokra felment, hmm... az előző érték az inkább full Idleben volt (nem is nyúltam hozzá) :D

így is jó azért :)

4a || Neuzer Courier DT

(#1368) dewil666 válasza TotO' (#1367) üzenetére


dewil666
őstag

Ez mag vagy kupak hőfok? Igaz mindegy is mert jók az értékek főleg gyári hűtővel.
Nekem 25-27 fokon van most internetezés/böngészés közben (kupak hőfok). Igaz nekem nem gyári hűtő van rajta.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1369) TotO' válasza dewil666 (#1368) üzenetére


TotO'
aktív tag

másfél óra unityzés után a kupak 32 °C a magok 40°C-nál átlagolódtak

4a || Neuzer Courier DT

(#1370) φωτογράφος


φωτογράφος
újonc

Most: i7-6600 ( gyári hűtővel ) Thermaltake Armor A30 házban.
Rendeltem egy Phanteks PH-TC12LS-t jim bcs tanácsára ( kedden érkezik )

Milyen pasztát ajánlanátok ehhez az összeállításhoz?

( a kép most készült a gyári hűtővel )

üdv: JM Foto Budapest

(#1371) A21


A21
tag

Hali! MX-4 folyik? Grizzly Kryonaut drága. Kettő között valami jó ár/értékben procihoz léghűtéshez?

(#1372) detroitrw válasza A21 (#1371) üzenetére


detroitrw
addikt

Coolermaster IC Essential E1
Ez is folyos de eleg jo ar ertek aranya van :)

(#1373) A21 válasza detroitrw (#1372) üzenetére


A21
tag

Köszi! Amit be quiet hűtőhöz adnak, az jó fajta?

(#1374) korn válasza A21 (#1371) üzenetére


korn
aktív tag

Mx2 ugyanazt tudja, mint az mx4, csak sűrűbb meg olcsóbb.

(#1375) A21 válasza korn (#1374) üzenetére


A21
tag

Köszi! És az jobb mint a be quiet gyári pasztája amit ad a ventihez? :R

(#1376) korn válasza A21 (#1375) üzenetére


korn
aktív tag

Szerintem ki kellene próbálnod először, aztán látod milyen hőfokon megy a cuccos. Utána is megveheted az mx-2-t, vagy amelyik tetszik.

(#1377) A21 válasza korn (#1376) üzenetére


A21
tag

Rendben, köszi, így lesz! Majd megírom az értékeket :R

(#1378) mormota79


mormota79
tag

Használt már valaki Cooler Master MasterGel Maker Nanot? Mx4el kb egy árban van de adatlapja szerint jobb nála de lehet hogy csak papíron?

(#1379) SoulReaver válasza mormota79 (#1378) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azt használok. Ugyan azt tudja, mint az mx4... Talán 1-2 fokkal jobb.

(#1380) mormota79 válasza SoulReaver (#1379) üzenetére


mormota79
tag

Köszi :R

(#1381) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok egy gyors kérdés.

Mx2 vagy Mx4 ?
Oc proci ra menne játék vízzel

(#1382) detroitrw válasza Sn4k388 (#1381) üzenetére


detroitrw
addikt

Kb. mindegy :)

(#1383) hugi0 válasza Darmol (#1353) üzenetére


hugi0
őstag

Szia !

"Kicsit utánanéztem más szemszögből, és elvileg a szilikonos cuccok -55C-ig jók. Töltelék nélkül tervezem alkalmazni. Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata, a térhálósított szilikonkaucsuk alkalmas e a feladatra?"

Az nem volt leirva, hogy ha 2 oldalra kell pakolni a dolgokat akkor a terhalosodott szilikon a masik oldalra kerul ?
- megpedig a hoszigetelok oldalara (CPU hutes szempontjabol).

Az autos polirozos rezpasztak, szemcsemeretuk miatt "vastagnak" szamitanak, a magas On (Sn) keveske Rez (Cu) tartalmuk miatt elektromosan vezetok. - de gondolom ez utobbit te is tudod.
Egy probat megerhet, es egy masikat is, -> masik szakmabol (epitoiparban a gepeszek hasznaljak CU csovek forrasztasahoz) folyasztoszer, ez szinten magas On (SN) es keveske Ezust (Ag) tartalma van.

Mindket anyag "hamar" kiszarad, igy erre is pluszban oda kell majd figyelni.

A TS-580-nal ki is emelik, sot ezzel kezdik a fo jellemzoit.
"Általános ismertetés:
Nehezen párolgó hőátadó paszta"
Egyebkent en is ezt hasznalom.

Jovoheten csutortokon olyan helyre megyek melozni ahol legkondisok meloznak, rakerdek naluk, hogy ok hasznalnak-e valamit hasonlo helyzetekben.

Jovohet szerdan irj ram egy privatot, nehogy elfeledjem.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#1384) mihione


mihione
őstag

Hali!Most lett osszerakva a gep uj hutovel,macho kerult ra a proci pedig egy i5 2500k@4,8 ghz 1,38 volt fesszel.kerdesem az lenne hogy mivel faszan elbasztuk haverommal a huto felrakast es fel kellett szedni raengedes utan aztan pedig ujraraktuk,de a szetnyomott pasztara,gondolom ez nem volt valami jo lepes mivel tok.levegos lett a cucc.
Azota ujrapasztaztam viszont csak amit o hozott az volt.ipari paszta,szurke szinu,elegge suru az mx4-hez kepest,kinyomom es ugymarad a kukac :D
Utananeztem a neten,gyartoja a shin etsu ceg de hogy mi van a fecskendoben kerdeses ket termeket talaltam ami lehet :viscosity:250 vagy 250-400, thermal conductivity:3 vagy 4,5 w/mk
Ezzel prime95 small fft alatt 83 fokra melegedett a legmelegebb mag,erdemes mx4-et vennem es lecserelni ezt a kerdeses pasztat?
Nagykeraron 500 ft elvileg egy 2,5g tubus ebbol...
Gondolom nem tul speci cucc lehet.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1385) Raggie válasza mihione (#1384) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem érdemes a biztonság kedvéért, hamár most raktál össze egy gépet! :)
De csodát ne várj. Sztem max 4-5 fokkal lesz kevesebb.

Clint Eastwood FTW

(#1386) mihione válasza Raggie (#1385) üzenetére


mihione
őstag

Csak a huto lett uj,1 eve behalt a kompakt viz es addig egy tx3 evo hutotte nyilvan szolidabb oc mellett.Nekem az a 4-5 fok is sokat jelentene mert lehet ugy kitudnam tolni 5ghz-re is a tuningot. :)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1387) Raggie válasza mihione (#1386) üzenetére


Raggie
őstag

Mondjuk ha már számít, akkor én egy Thermal Grizzly Kryonaut-ot tennék rá. Az az MX-4-re is rátesz még pár fokot. ;)

Clint Eastwood FTW

(#1388) mihione válasza Raggie (#1387) üzenetére


mihione
őstag

Neztem tesztet de ennyit nem adok ki pasztara :D
Sanszos h amugy se tudom feljebb vinni a procit csak sok fesszel :/
Ha van valami sandy bridge oc praktika szivesen hallgatom,nem igazan sikerul stabilizalni.bar most minden huto ki be rakasnal eljatsza h szar a ram es ki kell vennem az osszeset es ujra betenni attol helyreall...foglalat tisztitas?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#1389) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok az E-Digitál választékából néztem ki egy pasztát mi a véleményetek?
használható vagy felejtsem el?

[link]

(#1390) dewil666 válasza Sn4k388 (#1389) üzenetére


dewil666
őstag

Ennyiért már mx2, mx4 is kapható. Azok biztos jók erről nincs tapasztalat.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1391) egymegegy1


egymegegy1
tag

Hali mx silver 5 paszta meg szünt ?
upsz közbe találtam érdemes 2000+ adni rá?

[ Szerkesztve ]

(#1392) ocsb


ocsb
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy Raspberry Pi 3 B-t azonban hűtő nélkül, csak táppal.
Egy régi gépből, mely csak lábtartónak van használva kiszedtem a chipset hűtőt, és méretrevágtam, azonban hogy fel is tudjam tenni szükségem lenne thermal pad-re. Tudtok segíteni abban, hogy hol tudok venni értelmes áron?(értsd nem 3000+ Ft / 5*5cm).

Illetve nem tudom, hogy mennyire érdemes pasztázni, azonban szerintem az nem tartja meg rajta a hűtőt...

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#1393) India


India
aktív tag

(#1394) Z_A_P válasza detroitrw (#1347) üzenetére


Z_A_P
addikt

Megfelelő mennyiség? :F (nem nézted meg a próbafelrakáskor?)

:Y Próbafelrakás?
Ezt kifejtened legyszi?

OK

(#1395) detroitrw válasza Z_A_P (#1394) üzenetére


detroitrw
addikt

pl. mar az is eleg ha felrakas elott kezzel odaszoritod, majd leveszed a hutot s megnezed milyen nyomot hagyott, ill. mennyi ment melle
Ha tisztaba vagy a mennyiseggel akkor az is eleg ha csak megprobalod levenni a coolert, megfelelo-e a tapadas (azaz mennyire fekszik fel a huto)

(#1396) Z_A_P válasza detroitrw (#1395) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi.
Es ezután ? Visszarakod a hűtőt, vagy letorlod ujra totál tisztara es ujrakened ugyanugy/ugyanannyival?

OK

(#1397) detroitrw válasza Z_A_P (#1396) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha jo a "nyomat" akkor siman visszakerul (persze a folosleget illik letorolni)
Annyit szoktam jo nyomatnal visszarakas utan hogy bepozicionalast kovetoen ranyomva kicsit megtekerem 10-15°-ot a coolert majd vissza, ilyenkor is azert megprobalom elemelni a hutot hogy milyen a tapadas (teljesen felfekszik e).

Ja s en a pasztaval nem mintat nyomok hanem maximum annyit rakok ra hogyha egyenletesen elkenem akkor ne lehessen elolvasni a cpu,gpu feliratat.
Altalaba, de paszta allagatol is fuggo pottyozessel szoktam a kivant mennyiseget kinyomni a vegen pedig a fecskendot nem nyomom hanem visszahuzom mert neha tovabb folyik.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Z_A_P válasza detroitrw (#1397) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tehat te a szetkenes hive vagy. Van mindenfele, pötty, X, csík középre..mindenki masra esküszik.

"Ha jo a "nyomat" akkor siman "
Milyen a jo nyomat? Azt nézed h levegős-e? Tesztek alapjan a szetkenos módszernel jol fed de levegős lesz a nyomat?

OK

(#1399) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Bátran tudom ajánlani mindenkinek a (TGK) Német Pasztát (ami nem olcsó) de annál jobb! :K :B
5.5g -ot vettem, 2 CPU -ra és Chipsetre , bőven jó(bb) mint vártam. Phanteks pasztára is köröket ver. Procik eddig (max.terhelés alatt) felmentek 60(+)c fokra (gyári Everflow ventikkel, ami cserélve lett Noctua-ra) és mostani felállással 44c fok a max. (új paszta és új hűtő ventik) mind a ventiknek és mind a pasztának nagy szerepe van a nagy temp. javulásban !

Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-015-R

Hővezető képesség - 12,5 W / mk
Hőállóság - 0,0032 K / W
Elektromos vezetőképesség * - 0 PS / m
Viszkozitás - 120-170 Pas
Alkalmazási hőmérséklet - -200 ° C / + 350 ° C

(ez sem rossz) - Phanteks PH-NDC

Thermal Conductivity: 4.5 W/m-k
Thermal Resistance: 0.14°C-cm^2/W
Specific Gravity: 2.55 g/cm^3
Operating Temperature: -40°C - 150°C

Gondolom a "Hővezető képesség" amin az egyik fő hangsúly van, igaz ? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1400) detroitrw válasza Z_A_P (#1398) üzenetére


detroitrw
addikt

A jo "nyomat" annyibol all hogy mivel csak a hutendo feluletet pasztazod, igy a coolert csekkolod hogy mindenhol (ahol erintkeznie kell) pasztas e.
Az hogy levegos e adodhat az erintkezo feluletek homorusagabol es domborusagabol is. (amivel nem igazan tudsz mit kezdeni, es az se jobb ha a levegos reszt teljesen kitolti a paszta

Szerinted mi add egyenletesebb reteget egy eleve egyenletesen felvitt paszta vagy az hogy csak bizonyos helyekre raksz es rabizod a (veletlenre)?
De barmelyiket is valasztod a ket felulett kozott ugyan annyi paszta lesz, mert a felesleg kiszorul. Tehat ugyan olyan eredmenyek erhetok el, csak a szetkenos modszerrel kontrolaltabb a paszta mennyisege.

(#1399) luimapeiz
Ne feledd megismetelni a testet ~3het mulva :U
Kivancsi vagyok mennyit javul felrakas utan :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.