Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BluEyes válasza Fade_Away (#50) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt a paszta-kifáradást már töben megfigyeltük, az a meglátásom, hogy a hűtőkhöz adott paszták elég gyengék, igazából alapon járatott procikhoz jók. A ht-101-em pasztája se egy tigris. Én Arctic Silver 5-öt kenek, kicsit drága, de eddig bevált, pár fokkal jobb is, mint a korábban használtak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#52) zLegolas válasza Fade_Away (#50) üzenetére


zLegolas
őstag

Volt valahol valami teszt (igen korrekt), ahol a végére jártak mindenféle tesztekkel mindenféle paszta csudatulajdonságainak. A vége az volt, hogy legenda az egész, 1-2 foknál több külömbség a gagyi meg a hiperszupermárkás között sem volt. Nem emléxem, de asszem volt úgy, hogy a gagyi bizonyult jobbnak, vagy ilyesmi.

Szvsz szerintem tökmindegy, bármi jó, csak ésszel kell használni.
Az öntapadós izék meg mindenféle műanyagfóliák viszont k@kik. Ennyi.

Aki 5-10 fok javulást állít csak a paszta miatt, az hazudik.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#53) Fade_Away válasza zLegolas (#52) üzenetére


Fade_Away
őstag

Ezzel így tisztába vagyok, nem várok jobb eredményt jobb pasztától azt viszont evárnám, hogy nagyjából ugyanúgy hűtsön most és félévmúlva......

(#54) Fade_Away válasza BluEyes (#51) üzenetére


Fade_Away
őstag

Hátakkor ez a megoldás ez MEGALOL!

Kifárad a paszta..... :)

(#55) Grisha


Grisha
tag

Én is olvastam egy külföldi tesztet. Ha jól emlékszem 6 különböző neves márka 15 pasztáját hasonlították össze. A z eredmények között minimális különbségek voltak. A sorrend a sima paszta-ceramic-ezüst volt. Az ezüst volt a legjobb, utána a ceramic... és így tovább. Az is kiderült, hogy néhány ezüst paszta nem is tartalmazott ezüstöt, ezek még a ceramic-nál is rosszabb eredményt értek el. A teszt győztese az Arctic Silver 5 lett. A sima fehér pasztáknál kb. 3-4 fokkal lett jobb. A ceramicnál 1-2-vel. A teszten felbuzdulva én is ilyet rendeltem a CNPS-7000B-Cu alá. 3,5 gramm. Cirka 2500 forint. Egy kicsit nehéz kenni, de a hőtől és a borda szrításától tutira szépen eloszlik majd. A gyártó szerint a tökéletes hővezetést 10 óra alatt éri el. És utána így muzsikál, élete végéig. Nos ez a beállás nálam kb. egy-két napot vett igénybe. Eközben durván 3 fokot javult a hővezetése. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Durván 3 fokkal muzsikál jobban mint az előző pasztáim.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#56) raszputyin


raszputyin
senior tag

Sziasztok!
Bocs, ha nagy kreténséget kérdezek...
Adott 1-2 féltasak (már kinyitott) CPU-ra való hővezető kenőcs sima fehér, pár hónaposak. Szerintetek ez elromlik az állástól és a levegőtől, vagy még használható?
Előre is köszi a segítséget!

(#57) raszputyin


raszputyin
senior tag

up

(#58) kem válasza raszputyin (#56) üzenetére


kem
addikt

Ha még lehet kenni, és olyan az állaga mint volt, akkor jó!
Légmentesen volt lezárva? Ha nemjó, ugyik lekapcsol a géped...

Köszi!

(#59) kem


kem
addikt

Én TT pasztát használok, egy kékhalas szervizestől vettem 300FT-ért:D
Eléggé meg vagyok elégedve vele, eddig ez a legjobb amit használtam.

Köszi!

(#60) varga911


varga911
senior tag

Tud valaki magyar Arctic Cooling MX2 lelőhelyet subcooling.hu-n kívül? R.Zoli két hete nem válaszol már, úgyhogy máshonnan szeretném beszerezni.

Üdv.

(#61) Gorneck válasza varga911 (#60) üzenetére


Gorneck
titán

Mé nem hívod fel őket?

Gorneck#1239

(#62) emre33


emre33
addikt

Arctic Silver 5 hovezeto paszta

Ez szerintetek jó?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#63) Thrawn válasza emre33 (#62) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó, de az MX-2 még jobb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#64) forceberg


forceberg
veterán

1.
"Parameters of article WLP 004 composition silicone oil, inorganic filling material
material silicon thermal transfer compound
container box
consistance pastey
colour white
tightness [g/cm3] 1.1
thermal conductivity 0.61
specific electrical resistance >10^12 Ω/cm
flashpoint none (DIN 53213)
drop point >260 °C
delivery quantity [g] 4
thermal resistance no bleeding at (4 h / 200°C)
temper. range -70 °C ... +250 °C
acid number [mg KOH/g] < 0.01
solubility in water insoluble"

2.
"Parameters of article WLPG 10 composition graphite filler, silicone free, organic filling material, biodegradable matrix based on oil
material graphit transfer compound
container syringe
consistance pastey
colour black
tightness [g/cm3] >1.25
thermal conductivity 10.5
specific electrical resistance 10^5 Ω/cm (typical)
snap through stability not applicable, because conducting
flashpoint for oil DIN 51755, 321 °C
delivery quantity [ml] 10
temper. range -40 °C ... +320 °C
solubility in water soluble
"
3.
"Parameters of article WLPF 20 composition Silicone free synthetic liquid. Metal oxide filling.
material silicone-free thermal transfer compound
container syringe
consistance pastey
colour white-grey
tightness [g/cm3] ca. 2
thermal conductivity >0.7
specific electrical resistance >10^12 Ω/cm
flashpoint of the basic oil >280 °C (ISO 2592)
delivery quantity [ml] 10
thermal resistance <1 % (96 h / 200 °C)
temper. range -40 °C ... +150 °C
solubility in water insoluble
"
E 3 közül melyik a legjobb, aminél nagyobb vagy kisebb a thermal conductivity? Szerintem amelyiknek nagyobb. De ez az érték mennyitől is jó? a nagyobb, mint 0.7 az már elég procihoz?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#65) forceberg


forceberg
veterán

up

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66) emre33 válasza forceberg (#64) üzenetére


emre33
addikt

Fogalmam sincs!!! :Y

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#67) Thrawn válasza forceberg (#65) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Arctic Silver III-ról találtam: Link
A hővezetési tényezője nagyobb mint 9.0 W/m°K, ez irányadónak jó lehet.
szerk: szerintem is a nagyobb a jobb.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#68) Anthony28 válasza Thrawn (#63) üzenetére


Anthony28
őstag

Én most rendeltem MX2-öt.Akitől lesz azt mondja azonos hűtővel és környezetben 2-3 fokkal jobb az AS5-nél.Ha figyelembe vesszük hogy ez csak 1 paszta nagyon jó az a -3 fok a AS5-höz képest! :C

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#69) Thrawn válasza Anthony28 (#68) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam is sokat dobott, jó kis paszta ez.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#70) Anthony28 válasza Thrawn (#69) üzenetére


Anthony28
őstag

Többet dobott mint 3 fok? :Y

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#71) Thrawn válasza Anthony28 (#70) üzenetére


Thrawn
félisten

Idézek magamtól:
Mivel WCG-zek a proci mindig 100%-on dolgozik, a régi pasztával Everest szerint a CPU 55 fokos volt, a magok 60 és 66 fok környékén dolgoztak. A változás elég jól szemlélteti mit is tud az MX-2, a CPU hőmérséklete 49 fokra állt be, a magok 55 és 59 fokosak lettek. A proci 2770 MHz-en jár 1.44V-on. Link :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#72) Anthony28 válasza Thrawn (#71) üzenetére


Anthony28
őstag

Királyságos! :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#73) emre33 válasza Anthony28 (#68) üzenetére


emre33
addikt

micsoda? AS5 2-3 fokkal jobb? Bazzeg mostvettem AS5.

hogy az k****

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#74) forceberg válasza Thrawn (#67) üzenetére


forceberg
veterán

[link]
Én meg ezt

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#75) forceberg válasza forceberg (#74) üzenetére


forceberg
veterán

Ez alapján az általam írt 3 közül messze a grafit tartalmú a legjobb a 10,5-ös eredményével. Csak ahogy nézem, a 3 közül pont azt nem tudom beszerezni, így kénytelen leszek venni vmi AC-t.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#76) Thrawn válasza emre33 (#73) üzenetére


Thrawn
félisten

Fordítva, az MX-2 jobb mint az AS5.

forceberg: Az MX-2-vel nem jársz rosszul ;)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#77) emre33 válasza Thrawn (#76) üzenetére


emre33
addikt

Ja ls az AS% drágább.

Elkurtam.
Most már mindegy :O

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#78) Anthony28 válasza emre33 (#77) üzenetére


Anthony28
őstag

Nem mindig a drágább a jobb.Én AS5-öt 2,2k-ért tudok.MX-2 pedig 1,2k-ért hozzák ugyanabban a kiszerelésben. ;]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#79) emre33 válasza Anthony28 (#78) üzenetére


emre33
addikt

Nem akar valaki cserélni?

AS5 csere MX-2 -re.
Na? occó! Ráfizetés nélkül ? :Y

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#80) tzimash


tzimash
őstag

üdv.
Shin-Etsu Microsi pasztákról valami tapasztalat?
ezt találtam róla
milyennek találjátok?

(#81) Thrawn válasza tzimash (#80) üzenetére


Thrawn
félisten

Egész jók, az Intel és az AMD is ezt rakja az IHS és a mag közé.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#82) DeadMeat válasza Thrawn (#81) üzenetére


DeadMeat
veterán

Intel forraszt mar,amd pasztaz,ha jol tudom.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#83) Thrawn válasza DeadMeat (#82) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Intel sem forrasztja minden prociját még, az AMD meg pl a Brisbane-ket forrasztja ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#84) forceberg válasza Thrawn (#83) üzenetére


forceberg
veterán

A pasztákról a wikipédiás linkemen:
"Typical thermal conductivity for silicone and zinc oxide thermal compounds is 0.7 to 0.9 W/(m·K). (In comparison, the thermal conductivity of copper is 401 W/(m·K) and of aluminum 237.) Silver thermal compounds may have the conductivity of 2 to 3 W/(m·K) or more. The compound must also be smooth so that it is easy to apply in a very thin layer."
Az MX-2-re írta vki, hogy 8-9? W/m*K a hővezetése?! A rézé ehhez képest 401, az alué meg 237. Ezért kell a lehető legvékonyabban kenni ezeket a pasztákat.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#85) Thrawn válasza forceberg (#84) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem MX-2-re, hanem az AS III-ra írtam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#86) tzimash válasza Thrawn (#81) üzenetére


tzimash
őstag

köszi, ennek örülök. úgyis ingyé van :D

(#87) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
Mit gondoltok amit Arctic Cooling Freezer 64 Pro-hoz gyárilag adnak pasztát az jó minőségű? V vegyek inkább külön?

(#88) atilius válasza szonti (#87) üzenetére


atilius
tag

Ha jól tudom az Arctic Cooling Freezer 64 Pro-hoz Arctic MX-2 pasztát adnak, ami igencsak jónak mindható, hanem az egyik legjobbnak.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#89) pityeszka


pityeszka
őstag

Hello.

Vkinek van ötlete,honnan szerezhetnék be leggyorsabban MX2-őt,mert sehol nem találok!!Ha nem lesz veszek a Silver 5!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#90) Thrawn válasza pityeszka (#89) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#91) pityeszka válasza Thrawn (#90) üzenetére


pityeszka
őstag

Köszi.
Tegnap még nem volt.Remélem postáznak is!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#92) Thrawn válasza pityeszka (#91) üzenetére


Thrawn
félisten

Már elérhető egy ideje, elfogyott volna? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#93) pityeszka válasza Thrawn (#92) üzenetére


pityeszka
őstag

Remélem nem,írtam nekik gyorsan mailt :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#94) pityeszka válasza pityeszka (#93) üzenetére


pityeszka
őstag

Elmennek ezek a túróba vagy oda ahova én gondolom,3000FT a pk,hát hol élünk :Y

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#95) Thrawn válasza pityeszka (#94) üzenetére


Thrawn
félisten

Hm? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#96) lrobertoc


lrobertoc
tag

Hello!

Egy kis paszta teszt!!!!!!!! [link]

(#97) Kevo


Kevo
tag

Sziasztok!

Jómagam már számos hűtőpasztát kipróbáltam, nagy különbség nem volt köztük, pedig eléggé forró környezetben kapták a terhelést. Most egy rövidke tesztet osztanék meg veletek, remélem segítek a jövőbeni pasztaválasztásban :)

Adott egy 4600+-os proci, 1,47V-on hajtva 2,8 Ghz-n, mivel akkor már tisztetsségesen melegszik (az én akkori példányom legalábbis).
A tesztventi egy Gigabyte G-Power 2 PRO [link] volt, 5 volton járatva.. A procihajtást OCCT-vel végeztem Torture módban, a hőfokok 10 perces mérés utáni értéket mutatnak, melyet Easy Tune-nal mértem (Gigabyte lapokhoz adott gyári tuningprogi, amúgy szvsz nem sokat ér :U ) A mérési eredmények -paszták szerint elkülönítve- a következők:

- Gyári hűtőpaszta: 63-65 fok :Y
- Noname fehér hűtőpaszta: 60 fok fok :F
- Coolink hűtőpaszta: 50-52 fok alakul :U
- Noctua NT-H1 hűtőpaszta: 42-45 fok :C

Őszintén szólva, nem gondoltam volna, hogy egy hűtőpaszta ennyit számít, ha nem a saját szememeel látom a mérési eredményeket, komolyan mondom, el sem hiszem.

Az i-re a Noctua NT-H1 ára teszi fel a pontot: 800Ft :Y :R

Röviden, ha jó pasztát akartok, felejtsétek el a 2-3000 forintos csodákat. Nézzétek csak meg, hogy pl a Thermalright és társai tesztek szerint hogy telejesítenek a Noctua-hoz képest, maximum, hangsúlyozom, maximum 1-2 fokkal jobban hűtenek és potom 3x annyiba kerülnek :F Nem hinném, hogy az a pár fok megéri a többletköltséget.

Remélem segítettem néhányotoknak a döntésben :P

Üdv

Kevo

u.i.: a Noctua NT-H1-gyel hűtők most egy 6400+ Black Edition procit, és full terhelésen (OCCT+Super Pí együtt járatva, ill aktív UT3 party-k) maximum 49 fokos a procim (Everest-tel is kimértem), úgy, hogy a cooler csak 5V-ot kap a 12V helyett, ergo kb. a felén pörög szó szerint hangtalanul. Szép teljesítmény :R

[ Szerkesztve ]

(#98) Kevo válasza Kevo (#97) üzenetére


Kevo
tag

Remélem segítettem néhányotoknak a döntésben - ide sima smiley akart menni :U

(#99) fanofmanu válasza pityeszka (#94) üzenetére


fanofmanu
tag

hát igen én is nagyot néztem amikor megláttam :Y többe kerül a kiszállítása mint maga a cucc... hihetetlen :(

(#100) fanofmanu


fanofmanu
tag

am milyen vastagon kell felvinni egy ilyen pasztát a procira? és a hűtőre is érdemes tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.