Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122) biga válasza phanfantom (#121) üzenetére


biga
senior tag

Pedig a légbefúvás nem is olyan rossz ötlet. Nem kell azt ide-oda pakolgatni, alulra fúj be és kész. A célja az, hogy (szabályozottan!) többlet levegőt juttasson az égéstérbe, ezáltal hevesebb égést érjen el. Mellesleg épp azzal, hogy ventit szabályozni tudod, azzal a hőmérsékletet is szabályozni tudod. Az áram meg.... a szivattyúhoz is kell (kivéve a még gravitációs elven működő rendszerek). Azért ez szerintem nem okoz akkora problémát.

A lyukacsozáshoz: egy sima vegyeskazán adagolóval való felszerelésénél gondolom lecserélik az alsó rostélyt is megfelelő méretűre (mondjuk ha tudod, hogy mennyi a jellemző tüzelőanyagméret, akkor biztos meg lehet oldani). Ha meg elgázosítasra képes a kazán, azokon rendszerint (legalábbis amit én láttam) azokon nem rostély van alul, hanem fúvókák stb. Igazábol kiváncs vagyok arra, hogy miként vannak ezek a problémák megoldva egy sima vegyeskazánnál, mert (bár közel nem a leghatékonyabb), de egy viszonylag olcsó megoldása lenne a kényelmes fával fűtésnek. Hát ha biker tud beszélni ismerőseivel valamikor, és egy két képet, vagy vázlatot tud mutatni. Ha megvalósítható, időlegesen ez az ötlet is tetszene (pénz híján egyenlőre más megoldásom úgy sem lenne :) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.