Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120) biga válasza biker (#119) üzenetére


biga
senior tag

Én a leírásod alapján következtettem a szerkezeti különbségekre. Sajnos nekem (még) nincs semmilyen faelgázosítás elvén működő kazánom (se pellet tüzalőanyagú, se hasáb, se fabrikett stb), minden ''tapasztalatom'' velük pár ismerősömnél már működő rendszer (ebböl 2 pellet tüzelésére (is), 2-t hasábbal láttam csak, adagoló sem volt hozzá) megfigyelése, illetve utánaolvasgatás eredménye. Nekem úgy tünt, hogy a te leírásod alapján az egy sima vegyeskazán egy adagolóval együtt. De mivel nem láttam, természetesen tévedhetek, és lehet, hogy ugyan arrol beszélünk :)

Pár érdekesebb linket azért még találtam: [link]
[link]

ez hirtelen 2 leírás még a működési elvre. Ezek ha jól láttam éppen nem pellettel mennek (igazábol a pelletnek annyi a plusz haszna, hogy könnyű adagolni, ezért egy tárolóval automatizálható a működése, míg ez a fahasábra nem mondható el. Természetesen a fatörmelék is jó szerintem). Még keresgélek használható info után, na meg ha tudok rákérdezek egy-két ismerősömnél az esetleg felmerülő kérdésekkel kapcsolatban

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.