Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123) phanfantom válasza biga (#122) üzenetére


phanfantom
senior tag

Légbefúvás: alul a hamu és salak kikotorásakor csak útban lehet..de én még nem láttam ilyet mondjuk. De nem szimpatizálok vele, mert még a keringetéshez sem használunk áramot, mivel annyira jó a rendszer, hogy nincs szükség rá. Pedig nincs a pincében a kazán, tehát olyan hatalmas szintkülönbség nem is kellett hozzá, de van, ez tény.
Kazán: új, öntöttvas kazán, vízrostélyos, cserélehetetlen, fixen van benne. viadrus u22 nagyon jó, hatékonyabb mint a régi totya, de az sem volt rossz.
Ebbe minden mehet, szemben a faelgázosítóval és a pelletes kazánokkal szemben( bár utóbbiba is mehet talán más is).
Szóval én a vegyestűzelésű kazánokat preferálnám, főleg ugy, hogy ha meg lehetne csinálni amit biker mondott. Akkor jó kis komplett fűtőberendezés lenne.
Amikor éppen fa van vagy szén, akkor önmagában a kazán dolgozna, amikor pedig hulladék(esetleg pellet), akkor fel lehet szerelni az adagolót. Ez így nagyon tetszene:)

Szerintem önmagában a pellettűzelés, amilyen ára van, nem fog elterjedni, akkor inkább már brikett, az is ugyanaz és azt legalább mindenki el tudja tűzelni bármilyen kazánban, cserépkályhában. De ezek jelenleg a fűtőanyagok nagyon drágák, hiába írnak mindenféle hatékonyságot.
Tűzeltünk annak idején brikettel, nagyon-nagyon jó volt, de ha most dupla áron lenne, mint a fa, akkor sem vennénk azt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.