Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv! Van-e lehetőség az UniCredit Aktív Zéró csomagot megszüntetni online , vagy csak személyesen? Ha megy online megirnátok lépésröl-lépésre hogyan kell ? Köszönöm szépen.

(#30452) Boond válasza GoodSpeed (#30444) üzenetére


Boond
addikt

Én mondtam, hogy nincs nálam, de akkor vissza kellett volna jönnöm később.. addig el sem indították volna a számla zárást Takarék, régi számlacsomag. A kérdezőnek is régi lehetett. Nekem azt mondták a rendszer még úgy van beállítva, anélkül nem lehet lezárni.

Felesleges volt elkérni, úgyis deaktiválják... megtartottam volna.

axioma, ha kért valaki sms-t tranzakciók validálásához akkor azt is meg kellett szerezni. Ha nincs internet vagy régi telefon készülékbe van a sim, akkor nem érnek vele semmit. Ott a felhasználót vehették talán rá, hogy adjon ki adatokat. Számlaszám rögzítést én fiókba engednék, online nem.

[ Szerkesztve ]

(#30453) axioma válasza Boond (#30452) üzenetére


axioma
veterán

Ja a tran.sms is 2FA nelkul kikapcsolhato, csak nem irtam le - eleg 1x belepni es tenyleg kb. barmit csinalhatnak...

(#30454) Boond válasza axioma (#30453) üzenetére


Boond
addikt

Nem próbáltam ki, de lehet kérni valamennyi tranzakcióhoz sms-t.
B opció nincs webkincstár és akkor ez nem merül fel.
Mobilkincstárnál hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#30455) axioma válasza Boond (#30454) üzenetére


axioma
veterán

mondom: kersz sms-t, de ha bejut a webkincstarba, az sms kikapcsolas egy katt, 2fa es ertesites nelkul... utana mar mindent csinalhat
mobilkincstar is opcipnalisan ujjlenyomatos, de jelszoval is bent van es kb mindet megcsinalhatja ugyanugy

(#30456) dattila válasza andrás47 (#30451) üzenetére


dattila
csendes tag

Kizárólag személyesen.
A tárgyhavi zárlati díjat sem kapod vissza hiába teljesítetted a 75.000.-HUF kötelező számlára érkeztetést... :N

[ Szerkesztve ]

(#30457) Boond válasza axioma (#30455) üzenetére


Boond
addikt

*interakcióhoz. Ebbe bele kellene tartoznia az adat módosításnak is. Ha nincs az egy hiányosság.

(#30458) axioma válasza Boond (#30457) üzenetére


axioma
veterán

nincs - pont ez a hianyossag lett feltarva [tobbek kozott]

(#30459) cocka válasza GoodSpeed (#30444) üzenetére


cocka
veterán

2007-ben történt ez! Az OTP-nél az ügyfél össze volt (ha még most is így van még rosszabb) hegesztve a bankkártyájával és a fiókvezető bankjával.

Egyszerű. Ha megvan a kártyád, de nem viszed be, ha kérik, de ragaszkodsz a számlazáráshoz, akkor rád terhelik a letiltás díját. Mert ostoba balfaxok.

Akkor hadd soroljam fel, hogy milyen meglepetések értek a CIB-nél AKKOR, miután eljöttem az OTP-től.

1. Jéé, anélkül is tudnak számlaügyeket intézni, hogy nálad lenne a bankkártya. Nálad lehet, de nem elvárás. Számlaügyek intézésében is gyorsabbak az OTP-nél.

2. Van ugyan fiókvezető bank, de ha másik bankba mész ügyintézni, nem hajtanak el vagy nem szerencsétlenkednek azon címen, hogy nem a fiókvezető bankodban vagy.

3. Jéé, a csomagok rugalmasabbak nincsenek beléjük betonozva baromságok. Az OTP-nél csak rugalmatlan számlacsomagokban tudtak gondolkodni, tehát kitalálták, hogy melyik csomag mit fog tartalmazni és szerintük hogy lesz jó és azt úgy áraival együtt ledugják a torkodon. (értsd: ha kiválasztottál egy számlacsomagot, az elemein lényegében nem módosíthatsz vagy csak minimális mértékben) Olyan nincsen, hogy te x csomaghoz nem akarsz bankkártyát vagy nem kérsz SMS-t. (ezt talán külön is le lehetett mondani, de nyilván jeleztem, hogy csak netbankot kérnék, de ott még annak is díja van és a netbankkal egybe volt kombózva) Csak egy példa: nem rendelhetsz akármelyikhez dombornyomott kártyát vagy webkártyát. Oka: csak, mert az egy másik csomag része. Vagy nem adhatod le simán a kártyát, mint a CIB-nél hogy csókolom nem letiltani akarom, hanem visszaadni, hogy már nincs rá szükségem. Ezt egy CIB le tudta papírozni, az OTP-nél meg örökké a "nem lehet" falakba ütköztem. Többek közt ebből IS elegem lett.

És még volt pofája a számlazárást végző idiótának megkérdezni, hogy miért szüntetem meg.. Sóért wazze.. Aztán meg jól szórakozott a számlán lévő maradék 28 Ft kifizetésén. Természetesen a többi ügyfél füle hallatára.

Egyik legjobb döntés volt, hogy otthagytam az OTP-t örökre.

[ Szerkesztve ]

(#30460) Boond válasza cocka (#30459) üzenetére


Boond
addikt

2007 nagyon régen volt. Ennek nincs értelme, egy országos banknál, hogy honi fiókban intézhetted csak :Y
Takarékbanknál ami több településen és városba is megtalálható volt, ott sem volt ilyen korlátozás. Vagy nem ütköztem bele :F

Nálam addig az ügyintéző nem akart volna számlát zárni, míg nincs kártya... régi számlacsomaghoz, takarék.

Rugalmatlanságok - egyedi kondíciók itt is voltak. Csak egyes csomagokhoz kérhető kártya, ez most is így lehet. Netbankhoz kötelező sms úgy szintén. Ezért nem is volt, aktiválva. Anélkül meg nem engedélyezték még pár éve sem Takaréknál.

A K&Hnál megkérdeztem nyitáskor mondták, hogy természetesen az nincs aktiválva (sms értesítés), azt külön kell kérni.

Valahol a netbankért is külön kell fizetni... az is inkább ilyen őskövületet ami visszamaradt a régmúltból.

[ Szerkesztve ]

(#30461) cocka válasza Boond (#30460) üzenetére


cocka
veterán

Vagy nem ütköztem bele

Voltál OTP-s mondjuk 2000-től 2007-ig? Ha nem, akkor nyilván nem ütközhettél bele.

az is inkább ilyen őskövületet ami visszamaradt a régmúltból.

Igen, csak akkor ezek szerint a takarék meg az OTP ebből a szempontból fullba nyomta a kretént. Vagy talán még most is.

(#30462) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amúgy kb bármilyen banknál, ha szeretnéd megtartani a kártyát, vagy szívóznak a fiókban: telefonos ügyfélszolgálaton megszünteted a kártyát (ilyenkor az időarányos díjat is jóváírják) és kész, ez azonnali jellemzően, így ha kb. a bankfiók előtt csinálod, akkor sem fog látni az ügyintéző aktív kártyát a rendszerben, és nem fog rugózni rajta.
Hátránya, hogy a letiltással szemben, ami sürgősségi megbízás, a megszüntetéshez jellemzően telefonos kódok kellenek.
Mondjuk letiltani is ugyanúgy opció, az is azonnali, és a PSD2 direktíva miatt azért sem lehet már díjjat elkérni :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30463) Boond válasza cocka (#30461) üzenetére


Boond
addikt

Nem OTPről írtam, egyértelmű a szövegkörnyezetből.

(#30464) TrollBalint válasza Qtyii (#30421) üzenetére


TrollBalint
addikt

Úgy tűnik megoldodott a dolog. Hivatalosan ma jár le a határidő a válaszadásra, reggel még azt írta a feleségem, hogy nem válaszoltak, de a bankszámlát már látja. Ha este hazaérek, akkor megnézem én is, hogy tud-e mindent úgy, ahogy azt kell :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#30465) ittakary válasza axioma (#30430) üzenetére


ittakary
nagyúr

be kell valljam nem szívesen mennék az MBH-hoz

nem vagyok egy alusisakos, félős ember, de ezt az egy bankot, ha van rá lehetőség, elkerülném

(#30466) axioma válasza ittakary (#30465) üzenetére


axioma
veterán

nyilvan penzt en se szivesen _tennek_ oda, de kivenni toluk... hitel kapcsan nem gondolom hogy szamit az, hogy ki szolgaltat, amig a szokasos banki jogszabalyrendszer keretein belul teszi (nem himi-humi penzintezet)

(#30468) Boond válasza ittakary (#30465) üzenetére


Boond
addikt

Évtizedekig jogelődjénél volt a számlám semmi gond nem volt velük. Megszüntetés oka sem ez volt. Alaptalannak az előítéleteket. Most is van olyan ismerős akinek még mindig van ott számlája, váltani sem váltana.

[ Szerkesztve ]

(#30469) .tnm válasza Boond (#30468) üzenetére


.tnm
addikt

hát azért az a káosz, ami az összeolvadás miatt van jelenleg elég alap ahhoz, hogy előítéletes legyen. arra se vennék mérget, hogy a fontosabb pozikba a megfelelő szakértőket pakolják és nem haverokat "fizetnek ki" velük.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30471) RR-13


RR-13
őstag

Mostantól a Raiffeisennél - egyelőre - 2024. március 31-ig díjmentes az Applikációban az összes limitmódosítás!

(#30473) RR-13 válasza dattila (#30456) üzenetére


RR-13
őstag

Mi nekünk nem kellett kifizetni a számla megszüntetésekor a tárgyhavi zárlati díjakat (fel sem hozták, és így nem is kellett hivatkoznunk a teljesített 75 ezres utalásra, mert látták), és technikailag írták jóvá maguktól az egyik esetben, majd később a díjat, a másik esetben meg a számla megszüntetés napján, azonnal.
Fentebb már másnak ezt leírtam, és képeket is tettem a kivonatokból, hogy jóváírták maguktól a díjakat.

Erősködni kell, és nem bedőlni egyből az ügyintézőnek, ha kéri, hogy legyen annyi a számlán, hogy le tudják vonni a zárlati díjat.
Ha okoskodik, akkor arra kell hivatkozni, hogy teljesítve lett a tárgyhóra, a tárgyhóban történt 75 ezres utalással a díjmentes zárlati díj, mert attól még, hogy köv. hónapban írják/írnák jóvá, attól még tárgyhóra vonatkozik a feltétel teljesítés, és a hónap végi terhelés is.

[ Szerkesztve ]

(#30474) bigdady válasza axioma (#30430) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy kéred ezt a 3%-ot? Fiókban lehet választani és akkor arra 3 jár? Vagy automatikus. Bár ha belegondolok kimaxolom sokszor a havi 5000 Ft-ot. :R

(#30475) axioma válasza bigdady (#30474) üzenetére


axioma
veterán

Automatikusan a meglevo kategoriakbol (ami ugye nem fed le mindent, tipikusan az elelmiszer nyilvan nincs is benne) amelyikben a legnagyobb koltes volt, abbol adnak +2%-ot. De oszitne leszek, sose neztem hogy pontosan hoygan jon ki, nem tul sok...

(#30477) Boond válasza .tnm (#30469) üzenetére


Boond
addikt

A pénze nem fog eltűnni, erre szabályok vannak ezt nem befolyásolja, semmilyen változás. Az átalakulás, az járhat kellemetlenségekkel, pl leállások, átalakulások, de ez máshol is így van.

(#30478) axioma válasza axioma (#30475) üzenetére


axioma
veterán

Kieg. MBH-nal egyetlen kategoria (de automatikusan a legnagyobb a lehetsegesek kozul) lesz 3%, nem ugy mint erste a 3 kategoriaval.

(#30479) sifarr válasza .tnm (#30469) üzenetére


sifarr
senior tag

hát azért az a káosz, ami az összeolvadás miatt van jelenleg elég alap ahhoz, hogy előítéletes legyen. ...
Hát, ha csak ennyi lenne. Ez előbb-utóbb rendeződik.

arra se vennék mérget, hogy a fontosabb pozikba a megfelelő szakértőket pakolják és nem haverokat "fizetnek ki" velük.
Ez már súlyosabb érv. Bár az operatív posztokra nem szoktak haverokat kiválasztani. Arra ott az fb. és az it.
Viszont van súlyosabb érv. Azért kell a "körnek" 2 bank (a másik a "kőszikla"), mert a meghatározó tulajok a saját bankból nem hitelezhetik (elvben) más vállalkozásaikat, azaz önmagukat.
Na, én ezért menekülnék onnan, mindkettőből. + az elvi alap. ;)

(#30480) Boond válasza sifarr (#30479) üzenetére


Boond
addikt

"elvi alap"
:DDD
Sosem értettem ezeket a furcsaságokat... mint a pohár ahol belülre rakják a szárát, le ne törjön...

[ Szerkesztve ]

(#30481) .tnm válasza Boond (#30477) üzenetére


.tnm
addikt

máshol nincsenek átalakulások, illetve az erste meg a cib még nem fejezte be, de már használható. mbh még most megy bele a sűrűjébe. lásd még vodafone, ami még az UPC-s kivásárlást se heverte ki, de már közben jött az új kivásárlás, majd nemsokára a branding change

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30482) 66zio


66zio
aktív tag

Unicredit app-ban nem látom az utalásaimat egyik hónapra sem. Netbankon igen. Másnál is van ez a probléma? A számla fülön vagyok nem a kártyán, nincs szűrő bekapcsolva.

(#30483) Ereshkigal válasza 66zio (#30482) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tegnap nekem is feltűnt, amikor keresgettem, ebben a hónapban elutaltam-e már a közös költséget. Konkrétan nem látszanak az utalások az appban, szűrő se találja meg.

[ Szerkesztve ]

(#30484) axioma válasza 66zio (#30482) üzenetére


axioma
veterán

en is csak a banki + / - es sajat bejovoimet latom, sajat kimenoket nem

[ Szerkesztve ]

(#30485) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Gránit bank digitális szelfis számlanyitással kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Van most két akciójuk is, a 30 ezres számlanyitási bónusz és a 8000-8000 Ft meghívási bónusz.
A kérdésem az, hogy mindkettőt igénybe lehet venni? A kettő nem zárja ki egymást?
Tehát ha ismerősöm meghív, akkor a 30 ezerre is jogosult leszek? (Nyilván persze ha teljesítem a feltételeket)

(#30486) 66zio válasza zelikocc (#30485) üzenetére


66zio
aktív tag

Igen, a kettő nem üti egymást.

(#30487) bigdady válasza zelikocc (#30485) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen. Ő 8 ezerre te pedig 38 ezerre. Ha kell ajánló kód írj

(#30488) Boond válasza .tnm (#30481) üzenetére


Boond
addikt

Mindig mindenhol vannak átalakulások összes banknál, a mérték más és más. MBHnál 3 bank olvad össze, ez a folyamat már évek óta tart, nem most jött derült égből. És még elfog tartani pár évig. Jelenleg még arculati elemeket sem cseréltek a környéken egyiknél sem. Inkább a rendszerekre fókuszálnak.

Van vodafoneom, én ebből az átalakulásból, változásból sok gondot nem tapasztaltam. inkább előnyét, kaptam pár éve többször is 5 gb-okat, ingyen. Nem valtam UPC ügyfél.
Mindenkinél másképp csapódik le, egy változás.

[ Szerkesztve ]

(#30489) andrás47 válasza dattila (#30456) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm minden úgy volt ahogy írtad.
Kérdezném még a gránitnál az appban limit módosítás ingyenes? Valamint gránit kártyával vett már le valaki eurot otp terminálon keresztül hogy váltják, és milyen + költsége van ?

(#30490) RR-13 válasza andrás47 (#30489) üzenetére


RR-13
őstag

Te sem kérted vissza a zárlati díjat az UniCreditnél? :U
(jó sok zárlati díjat tesznek el így jogtalanul, ha ezt hagyják az ügyfelek...)

A Gránitnál az appban díjmentes a limitmódosítás.

(#30491) Gallmix válasza andrás47 (#30489) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Appban díjmentes a modositás.

Bankkártya tranzakció összegének a bankkártya fedezetéül szolgáló számlán történő ELSZÁMOLÁSA (könyvelése) esetén alkalmazott szabályok

EUR A bankkártya tranzakció EUR-ban meghatározott összege az elszámolásra küldése napján (40) érvényes, a Bank által 15:00 óráig utolsóként jegyzett EUR
eladási árfolyamán kerül HUF-ra átváltásra, majd ezen HUF összeg kerül terhelésre a bankkártya fedezetéül szolgáló számlán. (41) (42)

Bankkártya tranzakció összegének a bankkártya fedezetéül szolgáló számlán történő AUTHORIZÁCIÓJA (engedélyezése) esetén alkalmazott szabályok

HUF-TÓL ELTÉRŐ DEVIZANEM A bankkártya tranzakció devizában meghatározott összege az authorizációban alkalmazott értéknapon (38) érvényes, a Kártyatársaság által jegyzett eladási
árfolyamon (39) kerül HUF-ra átváltásra, majd ezen HUF összeg kerül zárolásra a bankkártya fedezetéül szolgáló számlán.(41) (42)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30492) .tnm


.tnm
addikt

én pedig csak annyit írtam, hogy ez az átalakulás, meg ahogy csinálják elég ok az előítéletre. az előítélet csak egy "hint", mindig lehetnek racionális, vagy irracionális okok, amik miatt felül lehet írni. én pl. most egy nagy összegű hitelt akarok felvenni. ki is zártam az MBH-t, többek között azért, mert köt a határidő, és ha a következő hetekben pár napra leállnának, akkor idegbajt kapnék. nekem ma teljesen mindegy, hogy 3, 6, stb. hónap múlva, amikor lezárták az átalakulást (és nyilván a rendszerek a fontosak, nem a fiókok arculata), akkor mennyire lesz majd jó. engem nagyon szorosan a mostani állapot érdekel. aki most akar bankot váltani, annak ugyancsak most várható, hogy legaktívabban fog bankolni (csop. beszedések átvezetése, munkahelyen számla átírása, stb.) nekik is logikus, hogy a mostani helyzet az érdekes. mellesleg, hogy mi lesz az átalakulás után azt csak tippelni lehet, ez már önmagában okot ad előítéletre. a többi banknál most amennyire emberileg lehetséges tudható, hogy mik a nyűgök. (erste george 1-2 hetente leáll karbantartás miatt, cib-nél még mindig nem érhető el minden a weben, ami a java-ban volt. gránit-nál minden, ami banki alkalmazotti interakciót igényel az be van lassulva és időnként random sms díjakat vonnak le, stb.) ezzel szemben az MBH-nál még nem tudjuk mi lesz a "stabil" állapot (kevés esélyt látok rá, de akár egy év múlva a legjobb banknak fogjuk tartani, de ahhoz kell, hogy addig folyamatosan bizonyítsanak és végig korrekten árazzanak)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30493) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Erről a random sms díjról is csak itt olvastam. Pedig direkt megnéztem a kimutatásaim, sosem volt egy sem. Mi igényel nálad banki alkalmazotti interakciót? Levél küldésre, mindig meglepően gyorsan válaszoltak. Én lepődtem meg legjobban. Telefonon is hamar elértem őket amikor hívtam a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#30494) merqree válasza RR-13 (#30471) üzenetére


merqree
őstag

Az indok, ami miatt hatalmasat röhögtem...
"Önök javasolták - mi megcsináltuk!"
:C :DD

(#30495) RR-13 válasza merqree (#30494) üzenetére


RR-13
őstag

Na igen ;] De csak ideiglenesen ingyen :F
Akkor hogy is van ez :F

(#30496) merqree válasza RR-13 (#30495) üzenetére


merqree
őstag

Biztos a javaslat is csak ideiglenes volt :D

(#30497) RR-13 válasza merqree (#30496) üzenetére


RR-13
őstag

Nem nagyon használtam a bankkártya részt, de a mostani "változás" előtt nem lehetett módosítani a Raiff appban a limiteket? (úgy emlékszem lehetett)
Viszont, akkor mit is csináltak meg most az ideiglenes ingyenességen kívül :F

(#30498) merqree válasza RR-13 (#30497) üzenetére


merqree
őstag

Jól emlékszel, idáig is lehetett limitet módosítani.

"...Viszont, akkor mit is csináltak meg most az ideiglenes ingyenességen kívül :F"

Semmit.

(#30499) pictigjis válasza merqree (#30498) üzenetére


pictigjis
senior tag

viszont azért jó lenne, ha ezt állandóra megtartanák, mert elég nagy bohócot csinálnának magukból, ha visszatérne a fizetős állítgatás...

(#30500) merqree válasza pictigjis (#30499) üzenetére


merqree
őstag

Elfogadnám pl havonta X alkalommal díjmentes a dolog.
Így ki lehetne húzni a "méregfogát" a dolognak, ha valaki naponta, akár több alkalommal is szórakozna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.