Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Boond válasza axioma (#29750) üzenetére


Boond
addikt

Mennyinek kellett volna megérkeznie? :F Nem történt váltás, nálad. Eurós számláról "eurós" kártyával töltöttél egy eurós számlát (revolut) nem?

[ Szerkesztve ]

(#29752) pictigjis válasza axioma (#29750) üzenetére


pictigjis
senior tag

okosat mondtam :) az elszamolo devizanem mindig csak akkor kerul jatekba, ha a kartya/szamla devizanemetol eltero devizaban tortenik vasarlas

(#29753) axioma válasza pictigjis (#29752) üzenetére


axioma
veterán

most miattad faszkodjak es forint szamlarol is toltsek fel 10 eurot? csak akkor ha nincs igazad esetben a valtast visszacsinalod [megkapod a 10 eurot es utalod a terhelt forintot]
nincs igazad = forint-euro adott napi banki konyvelesi arfolyammal szorozva terhelnek, nem lesz mas torzito tenyezo
Ha minden usd-n at menne akkor az elobb linkelt is.

[ Szerkesztve ]

(#29754) pictigjis válasza axioma (#29753) üzenetére


pictigjis
senior tag

miert menne at minden usd-n??? ha forintszamlarol forintban vasarolsz, akkor sincs konverzio, gondolkodj mar lecci

de peldaul ha curve mogott vasarolok forintban raiffeisen kartyaval (=vilnius fizetesi lokacio) a konyveles utan akkor is ott lesz egy tajekoztato usd adat

(#29755) 4Grider válasza axioma (#29750) üzenetére


4Grider
nagyúr

HUF alapú hitelkártyával történt eltérő devizanemű vásárlásról van szó...

(#29756) pictigjis válasza axioma (#29753) üzenetére


pictigjis
senior tag

egyebkent veletlenul pont igazad van, mert az aktualis hirdetmeny (augusztustol) harom elszamolo devizanemet ir. ami egyebkent az egesz piacon egyedi

de az "okos" mondando lenyege amugy az lett volna (meg ha a raiffeisenes resz veletlenul pontatlan is lett), hogy a banki hirdetmeny az iranyado azzal kapcsolatban, hogyan szamoljak el a mas devizas tranzakciokat, nem visa/mastercard alapon dol el

(#29757) pictigjis válasza pictigjis (#29756) üzenetére


pictigjis
senior tag

ja, es persze kulcs meg: hogy kulon konverzios koltseget is fizetni kell. de itt befejeztem :)

(#29758) RR-13 válasza attiati (#29744) üzenetére


RR-13
őstag

Hogyan érted, hogy törlöd?
A zárolt tételt nem nagyon lehet már "törölni", tehát mindenképpen könyvelni fogják a "rossz" átváltást követően, attól függetlenül, hogy a könyvelés előtt törlöd esetleg a rendelést.
Amennyiben elállsz a rendeléstől, akkor meg ugyanannyi összeget fognak küldeni a hk. számládra, majd azt is átváltják, de azt nem eladási, hanem emlékezetem szerint vételi árfolyamon, tehát így duplán is rosszul jársz, ha pl. törlöd a rendelést.

(#29759) pictigjis válasza pictigjis (#29756) üzenetére


pictigjis
senior tag

szoval ugy nez ki, a raiffesennel kapcsolatban valoban tevedtem, mert valamikor iden (az is lehet, hogy ev elejen) vezettek be a harom devizanemes elszamolast. oktoberben vilnius meg usd volt, februarban mar eur, ugy latszik, azota nem ellenoriztem ezeket a valtas nelkuli konyveleseket, es megszokasbol bennem maradt az egyebkent eveken at alkalmazott, nagyon sok emberrel kiszuro usd-alapu elszamolas

eleg szokatlan gyakorlat egyebkent, de huf, valamint eur es usd devizaszamla eseten (kartyakapcsolgatassal) elonyos. de ha tortenik konverzio, az draga buli

(#29760) axioma válasza pictigjis (#29756) üzenetére


axioma
veterán

veletlen se tapasztalat, hanem szerencse, biztos... ne csinalj ebbol is revo topikot legyszi!

(#29761) pictigjis válasza axioma (#29760) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem igazan ertem, mit akarsz mondani. az usd-alapu elszamolas teljesen tapasztalat, egyreszt tavaly egy ismerosom futott bele eleg durva raiffeisenes lehuzasba, az ugyfelszolgalat megerositette neki, hogy az usd-elszamolas miatt fizetett sokkal tobbet a vartnal. masreszt amikor tavaly nyitottam a sajat devizaszamlaimat, a premium ugyintezo kulon felhivta a figyelmet az usd-s elszamolasra. o akkor meg ugy tudta, hogy akkor is van konverzio, ha euros szamlarol vasarolok eppen eurora allitott kartyaval (ezt rosszul tudta)

a revo topikos parhuzamot sem ertem, ott teljesen mas tema volt, amiben nem tevedtem. ne feszuljel mar be ertelmetlenul, veletlenul nem ellenoriztem egy regi gyakorlat megvaltozasat. es meg el is ismertem

(#29762) pictigjis válasza pictigjis (#29761) üzenetére


pictigjis
senior tag

es ha mar itt tartunk, az esemenyek visszafejtese kapcsan talan az is szamithat, hogy lejarat miatt pont januarban tortentek kartyacserek nalunk. az oktoberi tranzakcio meg az elozo kartyaval tortent, a februari mar a januari kibocsatasu ujjal. egyaltalan nem zarhato ki, hogy ez lenyeges dolog (nem csak a lejarat es a biztonsagi kod valtozott, mindkettonk kartyaszama is modosult)

[ Szerkesztve ]

(#29763) cocka


cocka
veterán

Belenéztem az MBH díjszabásába. Lehet, hogy rémálmaim lesznek.

Ami érdekes, szinte minden számlacsomaguknál talán 1-2 kivétellel van egy 2 éves érvényességi idő. Hogy lehet egy bank ennyire sóher (vagy összegyúrták a 3 csőd szélén álló trágyadombot egy nagy trágyadombbá, hátha az nyereséges lesz a nagy semmiből?), hogy még az is aki 600k jóváírást képes nekik felmutatni, csak két évig "élvezheti" a kedvezményeket? Utána meg fizesse a szarabb csomagot? Aki ennyire nem akar ügyfeleket megtartani, az meg is érdemli, hogy ne legyenek ügyfelei. Egy elektronikus átutalás díja is horror. Csomagkedvezményt se láttam, ami x darabszámú átutalást ingyenessé tenne. Vicc az egész bank.

(#29764) bigdady válasza cocka (#29763) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nyereség volt az jó ideje. BB meg kábe mindig is

(#29765) Boond válasza cocka (#29763) üzenetére


Boond
addikt

Ha 2 év múlva is lesz a csomag szerződhet rá új nem? Nekem még lejárat nélküli csomagok volt. De ezek aligha az új csomagok, az még idő míg megjelenik. Az ügyfelek miatt ne aggódj, lassan váltanak az emberek bankot, többségében. Ha meg vmi akciós, ingyenes esetleg jóváírást is kínál, ott csak 'valami trükk lehet'. Gondolják sokan.

A másik "mi az a pár ezer forint".

(#29766) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Hogyan tudok kérni bankszámlakivonatot 6 hònapnál korábbi időszakròl ? Vagy online megtekinteni ?
Cib bank Online számlám van.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#29767) RR-13 válasza Directors (#29766) üzenetére


RR-13
őstag

Online csak az utolsó 6 hónapot lehet.

Amennyiben még nem kaptál az igényelt hónapról papír alapon kivonatot, akkor 6 hónapon túl is lehet igényelni pl. telefonon, vagy fiókban, és akkor annak díja 0 Ft/hó/db.

Azonban, ha már arról kaptál papír kivonatot, és elveszett volna, akkor kerülne a 6 hónapon túli kivonat darabonként 3.295 Ft-ba.

Amennyiben olyan e-kivonatot szeretnél, am elérhető volt 6 hónapig, de nem töltötted le, akkor lehet, hogy azt díjmentesen elküldik e-mailben, rá kell kérdezni, mert küldtek már nekem is e-mailben kivonatot díjmentesen.

Viszont, ha maga az e-kivonat feltöltése is letöltésnek számít, mert rendelkezésre bocsátották, akkor elvileg annak pótlása is 3.295 Ft-ba kerülne, ha újra rendelkezésre bocsátanák de, ha csak e-kivonat volt beállítva, akkor a bank köteles díjmentesen biztosítani 1db-ot minden kivonatból, ha kérsz.

[ Szerkesztve ]

(#29768) Directors válasza RR-13 (#29767) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást! :R
Az adott év számlaösszesítőt mikor szokták küldeni ? Minden év decemberében ? Vagy az azt követő év januárjában ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#29769) 4Grider válasza Directors (#29768) üzenetére


4Grider
nagyúr

Éves összesítőt csak a számlacsomag költségeiről kell küldjenek...

(#29770) Directors válasza 4Grider (#29769) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm.
Én még nem kértem korábban papír alapon számlakivonatot, akkor ezek szerint ingyen kitudom kérni amire szükségem van.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#29771) RR-13 válasza Directors (#29768) üzenetére


RR-13
őstag

Az évi számlaköltség összesítőket jellemzően minden év január végéig küldik meg.
Azoknak meg hamarabb, akiknek előbb megszűnik a számlájuk.

Van olyan eset, hogy, ha a CIB Banknál éves számlakivonat van beállítva az ügyfél számlájához, és nem havi, akkor az éves számlakivonat akkor készül el, amikor az éves rendszeresség beállításra került, vagyis annak évfordulóján.
Neked gondolom havi kivonat volt/van beállítva. :))

(#29772) RR-13 válasza Directors (#29770) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, ezt írtam le részletesen fentebb. :K

[ Szerkesztve ]

(#29773) Boond válasza Directors (#29768) üzenetére


Boond
addikt

Nekem volt ilyen régen, de az annyit jelentett, hogy fél évente, vagy évente kaptam kivonatot. Nem pedig külön külön majd egybe újra.

(#29774) attiati válasza RR-13 (#29758) üzenetére


attiati
veterán

Szuper, már töröltem, de más okból is.
Így jártam.

(#29775) Boond


Boond
addikt

Az illetékekről szóló törvény módosítása értelmében 2024. január 1-én megszűnik az illetékbélyegek forgalmazása és elfogadása - írja a Magyar Posta.
Az illetékbélyeg helyett az eljárási díjakat a a hatóság által közölt számlára történő utalással vagy készpénzátutalási megbízással lehet fizetni.

(#29776) vacs


vacs
veterán

Ez spam sms, ha jól gondolom.
Mondjuk a feleségemnek van UniCredit számlája, illetve a telefon szám az UniCredit-hez tartozik. :F

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#29777) Boond válasza vacs (#29776) üzenetére


Boond
addikt

Ennek nagyon egyszerű utána nézni.

1. Kezdeményeztél ilyet?

2. Belépsz a netbankba és megnézed változott-e a megadott kapcsolati telefonszámod. Ha igen és nem kezdeményeztétek, akkor gond van.

[ Szerkesztve ]

(#29778) RR-13 válasza vacs (#29776) üzenetére


RR-13
őstag

A számok és a tartalom alapján elvileg nem spam. Semmi gyanús nincs ebben, és linkre sem mutat, amit meg kellene nyitni.
Az sms-ben lévő mindkét telefonszám az UniCredité.

[ Szerkesztve ]

(#29779) vacs válasza vacs (#29776) üzenetére


vacs
veterán

Hívtam a párom, ő nem kérte a telefon szám cseréjét, mondjuk a fiókban nincs is szám megadva, de lehet hogy nem is volt. :D
De ő nem kapott semmilyen üzenetet, én kaptam, viszont én soha nem is voltam UniCredit-es, így a számom se lehet a rendszerünkben. :U
Holnap felhívom őket (most dolgozom).

(^)(>.<)(^)

(#29780) RR-13 válasza vacs (#29779) üzenetére


RR-13
őstag

Egyszerű UniCredit technikai hiba miatt lehetett, félrement az sms, vagy elírtak egy számot. :U

(#29781) w.miki


w.miki
veterán

Gránit bankkal kapcsolatban van egy fura hiba nálam.
Néhány napja nem tudom wifi-n használni a netbankot, sem az alkalmazásban, sem laptopon a weboldal nem jön be. Más oldalak jók. Csak mobil nettel tudok felmenni.
Telefonos ügyfélszolgálat nem tudott segíteni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29782) bigdady válasza w.miki (#29781) üzenetére


bigdady
nagyúr

DNS csere? Router tuzfal kikapcs?

(#29783) Helga0203 válasza w.miki (#29781) üzenetére


Helga0203
tag

Indítsd újra az egész otthoni hálózatod, hátha segít!

(#29784) tonyrulez válasza w.miki (#29781) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hát ha mobilneten megy de wifin nem, akkor az biza nem a Gránit problémája hanem a te hálózatodé. Ott valami tiltja.

4 8 15 16 23 42

(#29785) w.miki


w.miki
veterán

VPN-nel megy. Gránit letilthatott IP alapján?
Router újra indítva volt, de mást nem változtattam benne, szerintem nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29786) 4Grider válasza w.miki (#29785) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még az sem kizárt, hogy otthon olyan szolgáltatói nat mögött van a routered, ahol az egyik előfizető társad intézett egy blokkot arra az ip címre, amin közösen osztoztok.

(#29787) w.miki válasza 4Grider (#29786) üzenetére


w.miki
veterán

Írok a tarr kftnek is.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29788) pictigjis válasza w.miki (#29787) üzenetére


pictigjis
senior tag

mielott itt mindenbe beleugrasz, ugye azzal kezdted, hogy torolted az appot es ujratelepitetted?

(#29789) merqree válasza pictigjis (#29788) üzenetére


merqree
őstag

Laptoppal sem megy neki. :R

[ Szerkesztve ]

(#29790) cocka válasza 4Grider (#29786) üzenetére


cocka
veterán

És mi van ha egyedi (értsd: más nem kapta meg ugyanazt) publikus IP-je van? Akkor azt ő használja egyedül!

(#29791) attiati válasza RR-13 (#29758) üzenetére


attiati
veterán

a rendelést töröltem a webshopban

úgy néz ki, hogy feloldották a zárolást és semmilyen extra költséggel vagy dupla konverzióval nem járt

(#29792) w.miki


w.miki
veterán

Hívott a Tarr kft.
Nat-olt IP címem volt, áttették publikusra, most jó.
De ők sem értik, hogy amúgy miért nem jött be az oldal.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29793) 4Grider válasza w.miki (#29792) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én megírtam, hogy miért nem.

(#29794) w.miki válasza 4Grider (#29793) üzenetére


w.miki
veterán

Azt nem mondtam nekik. De én sem értem. Hogyan tud valaki blokkot intézni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29795) 4Grider válasza w.miki (#29794) üzenetére


4Grider
nagyúr

3-4 sikertelen bejelentkezés a netbankba?

(#29796) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Bm UniCredit számla megszüntetésre tervem:
holnap bemegyek bejelentem, hogy megváltozott a lakcímem és leadom a bankkártyát is. A pénzt átutalom róla a másik számlára. Szeptemberben visszautalok 75.000-t. Majd miután lejárt a 30 nap megszüntetem a számlát is. Így elméletben nem tudnak semmilyen költséget levonni ugye? :)

(#29797) RR-13 válasza INGJOKE (#29796) üzenetére


RR-13
őstag

Lényegében igen, a számlamegszüntetés napján, vagy előtte meg gondolom elutalod a számláról a 75 ezret, amit odautaltál a feltétel teljesítése miatt. :K

(#29798) INGJOKE válasza RR-13 (#29797) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen, nem hagynám nekik ott :DDD

(#29800) Met


Met
nagyúr

Hogy működik az NFC-s fizetés? :B
Csak ritkán akarom használni (ha kiugrom melóból boltba és a kártyát nem viszem magammal csak a telefont).
Amikor először bekapcsoltam a telefonon választhattam hogy Goolge Pay vagy CIB alkalmazás, utóbbit választottam.
A CIB oldalán nem találtam leírást a fizetéshez a saját appjukkal csak a Goolge Pay-est.
Nem szeretnék a pénztárnál hülyét csinálni magamból, inkább itt a PH-n :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.