Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24445) cocka válasza dredjudge84 (#24436) üzenetére


cocka
veterán

onnan mentem át a cib bankhoz, de egyik bank sem kérdezett soha ilyet tőlem,

Akkor elbiccelted a CIB-nél amikor vmelyik év.. talán 2019 nyarán elkezdték csesztetni a népet, hogy akkor most itt a pénzmosoda címén mindenkitől kérdezünk ezt-azt és amikor így kezdett egyre kínosabb lenni a szituáció, akkor azt mondtam az ügyintézőnek, na állj. Egyrészt, úgy is látják honnan jön a jövedelmem, másrészt ugye nem vagyok köteles válaszolni és hoppá kiderült, hogy nem.

Nem tudom ezt hogy sikerült elbliccelni, mert az volt a "fenyegetőzés" tárgya, hogy amennyiben nem "világíttatod át magad" vagyis nem mész be személyesen adategyeztetni, akkor x időponttól kezdve nem végezhetsz átutalásokat, amíg ezt meg nem teszed.

De ezeknek a baromságoknak a többségét le lehet tiltatni.

Nekem akkor egy egész paksamétát nyomtak a kezembe, direkt felírtam a címeiket:

KYC ügyfélismereti kérdőív
aztán mivel letiltottam az üzletszerzési biszbaszt, ezért
TILTAKOZÓ NYILATKOZAT PROFILALKOTÁS ELLEN
BANKCSOPORTON BELÜLI ADATÁTDÁSSAL SZEMBENI TILTAKOZÁS
Adatkezelési tájékoztató, nyilatkozatok, hozzájárulások
FATCA NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
CRS NYILATKOZAT MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE
AZONOSÍTÁSI ÉS ADATBEJELNTÉSI ADATLAP
TERMÉSZETES SZEMÉLY KIEMELT KÖZSZEREPLŐI NYILATKOZATA

Az első a Know your customer baromság, semmire sem vagy köteles válaszolni. Ha nem enged tovább, megkötöd személyesen (már ha így nem bukod el a kedvezményt), személyesen pedig minden bullshit hülyeséget átnézel, mert ezek automatikusan mindenhez hozzájárultatnak!

Na de érdekes, amióta a tiltó nyilatkozatokat leadtam, nem is nagyon keresgél a cib. Mondjuk eddig se nagyon keresett, de így tuti nem fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.