Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) SunMount3r válasza PuMbA (#30250) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért ez nem ennyire egyszerű szerintem. Minden átkódolás/tömörítés veszteséggel jár az eredeti, forrás képi információihoz képest és ez akár szemmel is elég jól látható képi anomáliákban is jelentkezhet, pl. erősebb banding, vagy a "széttört", pixeles feketék a sötétebb részeknél. Ez utóbbiakat rendszeresen tapasztalom a nagyobb FHD BDRip-ek esetén is, összevetve az eredeti Remux változattal. Persze ezeknek a deficiteknek a mértékei az átkódolás minőségétől, beállításaitól, bitrátájától és kodekjétől nagymértékben függenek.

(#30252) PuMbA válasza SunMount3r (#30251) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, de ha minden 60GB helyet foglal, akkor mennyi filmet / sorozatot tudsz tárolni? Nagyon keveset :) Ezt nem lehet bírni tárhellyel és a streaming ezért tört előre. 4K-ban megvan egy adott képminőség, viszont 0 tárhelyre kell beruháznod és nem kell foglalkoznod a tárhelyhez kapcsolódó dolgokkal soha.

[ Szerkesztve ]

(#30253) Joshi válasza PuMbA (#30252) üzenetére


Joshi
titán

De miért kellene sok-sok filmet tárolni? Meg kell nézni aztán törölni, nagyjából 10-ből 1-2 film ami eleve jó akár többször nézős.

(#30254) Exodius válasza Joshi (#30253) üzenetére


Exodius
őstag

És akkor azt a 10-et szorozd fel 100-al és akkor kijön az, hogy sok filmet tárolsz majd a gépen. Vagy ha nagyon filmrajongó vagy, akkor akár több is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#30255) Joshi válasza Exodius (#30254) üzenetére


Joshi
titán

Én filmrajongó vagyok, de nekem elég egy 4TB-os vinyó a NAS-ban szinte mindenre. Azok a filmek amik tetszenek és kedvencek, megveszem eredeti UHD BD kiadásban (átlag évente ~1 film).

[ Szerkesztve ]

(#30256) Exodius válasza Joshi (#30255) üzenetére


Exodius
őstag

Nekem 2-es van, de a 4-es nekem is elég lenne. Bár akkor kb. a filmjeim felét feldurrantanám 720p-be, mert a BDRip csak akkor néz ki jól, ha a madVR kicsit megdolgozza. :)

(#30257) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#30243) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Azért a Himédiánál nem jobb ! ;]

(#30258) mzso válasza PuMbA (#30240) üzenetére


mzso
veterán

Nekem. Nvidiám van, egyelőre nem találom hol kéne megnézni:
De ez a tesztkép nem valami bizalomgerjesztően néz ki:

Egyébként van valami ajánlott teszt/kalibráló program vagy tesztkép pakk?

(#30259) Joshi válasza mzso (#30258) üzenetére


Joshi
titán

Én nem is értem mi a konkrét problémád. :F

(#30260) PuMbA válasza mzso (#30258) üzenetére


PuMbA
titán

És az NVIDIA vezérlőpultban abban az ablakban, ahol beállítod a felbontást a TV-re ott mi van? Csinálj róla képet és tedd be. Mert ott látszik a Subsampling meg minden. Ha RGB van kiírva, akkor 4:4:4, ha YCbCr444, akkor is 4:4:4, ha pedig YCbCr422, akkor 4:2:2.

Egyáltalán a TV-d PC módban van és 60Hz-en? Valamint a PC-re szánt HDMI portba dugtad a gépet? Mert a régi TV-k nem bírnak 4:4:4-et fogadni, csak így és mint mondtad, a TV-d nem egy mai darab, azaz küzdeni kell a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#30261) Syz


Syz
senior tag

Üdv!Az általam használt DmitriRender illetve a madVR tud együtt dolgozni?Hosszú idő után visszatérnék az UHD filmezéshez egy LG C9 Oled tv-vel.A MPC letolja a HDR videókat is?Mert az egyik filmnél amit próbáltam annak a címében is benne van a HDR de mikor elindítom akkor nem jelzi ki a tv hogy bekapcsolta volna hozzá.Esetleg a Windowsban kell beállítani a Windows HD Color-nál az ehhez kapcsolódó opciókat?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30262) PuMbA válasza Syz (#30261) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC csak madVR-rel együtt támogat HDR-t, ahogy fent a téma összefoglalóban írva van :) Windows-ban semmit se kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#30263) Syz válasza PuMbA (#30262) üzenetére


Syz
senior tag

7. A Nézet -> Beállítások -> Belső szűrők -> Videó dekóder ablak Hardware Decoder to use beállításnál válasszuk a D3D11-et és Alkalmazzuk a beállítást.

Egyedül ezt a pontot nem tudom megcsinálni mert nincs ilyen opció hogy D3D11.A többi beállítást meg lépést megcsináltam a madVR-ben is de nem kapcsol át a tv HDR módba.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30264) PuMbA válasza Syz (#30263) üzenetére


PuMbA
titán

Mert nem 1.9.2-es x64 MPC-HC-d van....ott van a link az összefoglalóban :) Ja és csak fullscreenbe fog átállni HDR-re. Ellenőrizd még, hogy a legújabb madVR-ed legyen, valamint a beállításokat előtte alaphelyzetbe raktad-e.

[ Szerkesztve ]

(#30265) Syz válasza PuMbA (#30264) üzenetére


Syz
senior tag

Igazad volt.. :DDD bár az a fura hogy én azt hittem a legújabb verzióm van mert a hivatalos MPC-HC.org oldalról szedtem le.Ott még az 1.7.13 a legaktuálisabb :D Nos a beállításokat lepucoltam,úgyhogy a DmitriRendert is eltüntette a Külső szűrőktől,de azt hiszem azt manuálisan is vissza lehet oda tenni.A madVR is a legújabb és megy rendesen a felirat meg a film is,de a tv még mindig nem vált át HDR-re.A filmmel lenne a gond,hogy nem HDR-es valójában?Van esetleg valami demó UHD anyag valahol ami true HDR tartalom és ki tudnám próbálni?a madVR és a DmitriRender pedig akkor tud együtt dolgozni?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30266) PuMbA válasza Syz (#30265) üzenetére


PuMbA
titán

"a madVR és a DmitriRender pedig akkor tud együtt dolgozni?"

A DmitriRender régi és nem hiszem, hogy tud HDR-t interpolálni :)

"A filmmel lenne a gond,hogy nem HDR-es valójában?"

Ez egyszerű. Ha a film HDR-es, akkor ott van a nevében vagy megnézed az MPC-HC fájlinfóban a színteret, hogy BT.2020-e.

[ Szerkesztve ]

(#30267) Syz válasza PuMbA (#30266) üzenetére


Syz
senior tag

Ha nem HDR-es tartalomról beszélünk akkor viszont mehet a DmitriRender is gondolom.Eléggé hozzászoktam a szappanopera hatáshoz :DDD Nos a fájl nevében benne van a HDR szó,de a színteres dolgot azt hol lehet megnézni?

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30268) PuMbA válasza Syz (#30267) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor HDR. A HDR-es megjelenítőn teljes képernyős lejátszás közben nyomj egy CTRL+J-t és tedd be ide, amit látsz :) Egyáltalán a Windows 10 HDR-t támogató kijelzőnek látja? Gépház -> Rendszer -> Kijelző és Speciális megjelenítési beállítások legalul.

"Eléggé hozzászoktam a szappanopera hatáshoz"

Nem baj, pont ugyanolyan leszokni róla, mint rászokni :)

[ Szerkesztve ]

(#30269) Syz válasza PuMbA (#30268) üzenetére


Syz
senior tag

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30270) PuMbA válasza Syz (#30269) üzenetére


PuMbA
titán

"3. A TV-n a PC által használt HDMI porton engedélyeznünk kell a HDMI UHD Color beállítást (LG-n például HDMI ULTRA HD Deep Colour néven találjuk meg, de minden TV leírásában meg tudjuk nézni, ha nem leljük)."

Ezt megcsináltad a TV-n? Egy kijelzős módban vagy? Mert ha nem, akkor csak a TV-det hagyd meg. Windowsban át tudsz váltani HDR-re, hogy azt írja ki a Speciális megjelenítési beállításokban? Ha ez nem oldja meg, akkor kábel gondod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30271) Syz válasza PuMbA (#30270) üzenetére


Syz
senior tag

Persze.Át van nevezve a HDMI2 port PC-nek és be van kapcsolva a HDMI Ultra HD Deep Colour is.Annyi,hogy ezt mindig Játék üzemmódban használom.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30272) Syz


Syz
senior tag

Van a Gépházban,a Kijelző címszó alatt ez a Windows HD Color opció.Ha alatta nincs kipipálva a HDR játékok és alkalmazások lejátszása akkor a Windows HD Color beállításai alatt ez fogad:

De ha bekapcsolom akkor azonnal átvált HDR-re a Windows és az opciók is elérhetőek.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30273) Syz


Syz
senior tag

Ha be van kapcsolva,akkor nem SDR-t ír ki,hanem HDR-t.Megy ez,szép a film.Annyi hogy be kell külön kapcsolni ezt a HDR tartalmat.Ha HDR játékot indítok a PC-n akkor az át szokta magának kapcsolni automatikusan HDR-re a kijelzőt,normál esetben a filmnek is át kellene?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30274) PuMbA válasza Syz (#30273) üzenetére


PuMbA
titán

És mi van ha SDR filmet játszol le? Milyen madVR verziód van és annak a beállításait is resetelted?

[ Szerkesztve ]

(#30275) Syz válasza PuMbA (#30274) üzenetére


Syz
senior tag

8. Frissítsük vagy telepítsük a legújabb madVR verziót és állítsuk alapértelmezettre a beállításokat. Ehhez a tömörített állományt csomagoljuk ki az általunk kívánt telepítési helyre és indítsuk el adminisztrációs joggal az install.bat-ot, majd pedig a restore_default_settings.bat-ot.

Innen szedtem le és pontosan úgy csináltam ahogy fentebb le van írva.Találtam egy hdr szekciót a madVR beállításain belül,nem lehet hogy itt kellene átállítani?Gyárilag azon van ugye hogy hagyja hogy a madVR döntsön.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30276) Srob válasza Syz (#30275) üzenetére


Srob
tag

Jó az úgy,csak a 10-es pontot csináld végig! [kép]

"curiosity killed the cat"

(#30277) Syz válasza Srob (#30276) üzenetére


Syz
senior tag

Megcsináltam,újra.Adtam nevet az eszköznek.Semmi változás nem lett.Viszont ha a HDR opciónál a Passthrough HDR to display-t választom,akkor utána teljes képernyőre kapcsolva átvált a tv HDR-re (ki is jelzi a jobb felső sarokban) és a TV-n is kiírja hogy milyen HDR mód fut (Lehet ott is választani hogy: Eredeti,Élénk,Játék,Otthoni Színház vagy Szakértő).Ha kikapcsolom a teljes képernyős módot akkor visszavált a tv SDR-re.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30278) Syz


Syz
senior tag

Viszont a DmitriRender tényleg nem megy HDR-el,ahogy mondtad is.Néztem pár alternatívát ami csinál interpolációt de úgy látom lehet tényleg el kell felejteni a 60 fps + HDR dolgot.Egyedül talán a Smooth Video Project az amit talán ki is lehetne próbálni,de ahogy olvasom az oldalán,nem lenne az igazi:

"In DirectShow video players, e.g. MPC-HC, the only filter that can do tone mapping is madVR video renderer. So without SVP the best possible chain for HDR playback is MPC-HC -> madVR. Unfortunately ffdshow filter doesn't support neither HDR not 10-bit video, so when we insert ffdshow between MPC-HC and madVR all we get is washed-out colors as madVR is unable to do tone mapping in this case. Luckily there's a workaround for madVR, see below.
SVP now has its own tone mapping implementation for DirectShow video players. It's much simpler than madVR's but at least it makes HDR movies watchable. SVP menu -> Application settings -> Additional options -> Try to recover HDR colors is on by default so it must work "out of the box".This isn't the true HDR tone mapping but it's the best we could do to fix the situation."

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30279) Joshi válasza Syz (#30278) üzenetére


Joshi
titán

Én soha nem tartottam kielégítőnek a PC-és filmlejátszást, de ahogy nézem 4K HDR-nél ez hatványozottan engem igazol. Szerintem fogadd meg djnice ajánlását és bízd a filmlejátszást egy dedikált boxra. ;)

(#30280) Srob válasza Syz (#30277) üzenetére


Srob
tag

Érdekes, nekem automatikusan felismeri a kijelzőt nem kellet írogatni.
Teljes képernyőre váltáskor az alapbeállítással is HDR üzemmódba kellene váltania a tévédnek. Filmezésre az eredeti képüzemmódot használom magas fekete szint beállítással és ezt teljes képernyő mellett állítottam be filmnézés közben. Kilépéskor szépen visszavált a tv játék üzemmódra ami alapból be van állítva.(SJ850V)

"curiosity killed the cat"

(#30281) PuMbA válasza Srob (#30280) üzenetére


PuMbA
titán

Ez valami NVIDIA, kábel és TV félrekommunikáció lehet, hogy nem ismeri automatikusan :)

(#30282) Syz válasza Srob (#30280) üzenetére


Syz
senior tag

Nem tudom mi lehet,annyira nem érdekel.Most az van egyébként puMbA,hogy ha sima SDR tartalmat indítok akkor a tv átváltja magát a natív 3840x2160 felbontásra és 23 Hz-re.Ezt akkor is megcsinálja hogyha eleve 3840x2160-on és 60 hz-en van a képernyő,de ha pl. PC módban 2560x1440 és 120 hz a képernyő,akkor is átvált 3840x2160-ra 23 hz-re.a HDR-es filmnél átvált HDR-re,a sima SDR tartalomnál természetes nem.

Joshi: mit csinál az a kütyü?Olyasmi mint egy médiaszerver?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30283) djnice válasza Syz (#30282) üzenetére


djnice
veterán

Mindent lejátszik kadenciahelyesen 4K HDR10+-ig bezárólag USB-ről vagy LAN-ról, mindezt 40$-ért.

[ Szerkesztve ]

(#30284) PuMbA válasza Syz (#30282) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ez azt jelenti, hogy minden tökéletesen működik :)

[ Szerkesztve ]

(#30285) Syz válasza PuMbA (#30284) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem ez a 23 Hz továbbra is halál,szóval ha lehet akkor elkerülöm inkább a true 4K HDR filmeket és élvezem a feljavított 720/1080 p anyagokat interpolációval :DDD

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30286) magicbox válasza Joshi (#30279) üzenetére


magicbox
senior tag

Lehet tökéletesen megfelelő a HTPC projekt, csak a múlthoz viszonyítva horror pénzt lehet beleölni a hibátlan 4K HDR-be az biztos. Mire nekem összeállt, 200k lett a vége. Igaz RX570, 240GB SSD, 10TB HDD, i5, 16GB RAM, passzív hűtés, Pulse-Eight távvezérlés a CEC-hez illetve a KODI-hoz. Nagyon extra házba bele se mentem, mert ki tudja hol állok akkor meg.

Folyamatosan nyomatjátok ezt a szerintem szörnyen retro madvr-es MPC-HC dolgot. Nekem semmi pluszt nem adott képben a jelenlegi megoldáshoz viszonyítva, sőt... Arra jó, hogy szívasd magad, hogy szétállítgatod, de sose lesz jó, de megeszi a géped. A Plex-ről is csak csúnya szavak jutnak az eszembe... Amikor van gyönyörűen működő 4K HDR-es 19-es KODI (jogal fork), ahol minden fajta szo... s nélkül kadencia helyesen működik minden, automata váltással SDR-HDR között. Ez a fork fog bekerülni majd a végleges verzióba. Igaz, ez is lazán tudja 30-40%-on terhelni a GPU-t HDR esetén.

Pár másodperc alatt induló villámgyors gép KODI-val fogad. WOL-al bárhonnan bekapcsolom, a Pulse-Eight-nak köszönhetően mindent a TV-m távirányítójával tudok vezérelni, vagy Yatse-val, ahogy jól esik. Az anyagok mozgatása 100-al pörög a gépek között. Vagy a munkahelyemről FTP-n töltöm fel filmekkel. Vagy filmezek 4k-ban és mellette megy a torrent, és mivel 3 HDD van még se röccen semmi. És nálam ez a legfontosabb, nem kell semmiben kompromisszumot kötnöm, se minőségben, se sebességben, se tárhelyben, se mókolásban. Nem várok arra, hogy kapjak egy fw-t, hogy egy alap hiba javítva legyen. És ha olyanom van 2000db 4K-s háttérképet teszek a KODI-ba kijelzővédőnek. Persze ez egy extrém kiragadott példa.

Egy életre megundorodtam a filléres boxoktól, volt pár, utoljára Himedia. Lassú vackok, használhatatlan másolási sebesség, gagyi usb dugdosás, töredezett hdd-k, amit tehet az ember a rendes gépére, hogy használható legyen és még sorolhatnám. Ha valakinek ez a hobbija akkor költ rá. És ez mellett van Netflix, HBO Go, Apple TV előfizetésem is. Tudom nem szokványos, de nekem ez fontos.

És most kapni fogok hideget-meleget, de nem baj. A lényeg az, hogy van alternatíva, és nem baj, ha ezt mások is tudják :)

És így néz ki... [kép]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#30287) viperabácsi válasza magicbox (#30286) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hali ! tudsz némi infót erről a " Pulse-Eight " -ról ? Esetleg linket hozzá ?
Valamint érdekelne a HTPC-d komponens listája .
Régebben próbáltam kodit én is , de állandóan gond volt az Add-on okkal. Random nem működtek, arra gondolok, hogy egyik nap ment a másikon meg már nem.Ez javult ? Én ezért hagytam rá.
Most amit lehet megoldom a TV ( Q60R 55" ) lejátszójával.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30288) djnice válasza magicbox (#30286) üzenetére


djnice
veterán

Az a baj, hogy mostanában nem próbáltál ki Amlogic S905X3 vagy S922X boxot CoreELEC-kel. Megváltozna a véleményed. Nagyon gyorsak, pár másodperc alatt eindulnak és mindent lejátszanak HDR10+-ig bezárólag. Tudod használni torrent-re is transmission-nel, ext4-es HDD esetén max sebességgel tudsz rájuk másolni SMB-n keresztül.

(#30289) viperabácsi válasza djnice (#30288) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem ez még mindig szögelésnek tűnik .Miért nem működik a saját programjával a box ? Miért kell coreelec meg hasonlók ?Ezek az androidos csodák KB kupac kacat szerintem.
Van egy philips android TV a családban , hát az élet legnagyobb hibája volt a vétele :W Már csak az android miatt is .Gondolom ugyan ezért nem androiddal használod a boxot te sem.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30290) djnice válasza viperabácsi (#30289) üzenetére


djnice
veterán

5 perc telepítés, de nevezhetjük szögelésnek is és azért nem működik alapból jól mert ezeken a filléres boxokon az Android egy kalap sz@r, nem médialejátszásra való.
A CoreELEC-et hozzáértő programozók fejlesztik ingyen, beleértve az Amlogic kernelét is, folyamatos a support, elég csak a commit-okat megnézni a github-on.

[ Szerkesztve ]

(#30291) PuMbA válasza Syz (#30285) üzenetére


PuMbA
titán

2 hét és megszokod :) Ha akarsz javulást, akkor a madVR-ből vedd ki a 23, 24, 25, 30 stb. Hz-re váltást, mert 60Hz-en maradva simább képet kapsz. Én is így nézem a filmeket. Továbbá most nézem, hogy OLED-ed van és az OLED elmosódás mentessége is rádob a szaggatás érzetre rendesen, szóval egy LCD ebben, ugyan fura, de tényleg jobb.

[ Szerkesztve ]

(#30292) Syz válasza PuMbA (#30291) üzenetére


Syz
senior tag

Annak idején te szoktattál rá a DmitriRenderre,most meg elvárod hogy szokjak le róla :D Amúgy bazi sok HDR-es UHD filmet nem igazán fogok nézni mert Isten se győzné tárhellyel,ellenkező esetben meg a pénztárcám nem bírná.Szóval a sima SDR-hez továbbra is használható lesz az interpoláció,csak majd meg kell találnom a megfelelő beállításokat amik leginkább hasonlítanak a HDR hatáshoz :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30293) PuMbA válasza Syz (#30292) üzenetére


PuMbA
titán

Én tuti nem, rosszul emlékszel :) Ha jól tudom egyszer felraktam, hogy mégis milyen, de 1 nap után töröltem. Nem szeretem az interpolációt, mert egyből kiszúrom a képhibákat.

[ Szerkesztve ]

(#30294) Syz válasza PuMbA (#30293) üzenetére


Syz
senior tag

Hát nem most volt már,lehet rosszul emlékszem.Szerintem több mint 5 éve megvan már a DmitriRender.De volt valami véleményed a Smooth Video Projektről is,valami mint ha derengene.Hogy ha felteszed akkor nem lehet utána normálisan lepucolni a gépről,vagy valami ilyesmi.. :U

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30295) Joshi válasza magicbox (#30286) üzenetére


Joshi
titán

"Folyamatosan nyomatjátok ezt a szerintem szörnyen retro madvr-es MPC-HC dolgot."
Konkrétan én nem szoktam nyomatni sőt, én külső lejátszó párti vagyok. Legegyszerűbb dolog nincs annál, ha vesz az ember a pénztárcájának megfelelő ajánlott gigabites lejátszót és a NAS-ról nézi a filmeket. Igen NAS számomra nélkülözhetetlen, mert sokkal egyszerűbb a letöltés és a fájlmegosztás. Gyakorlatilag nulla mókolással működik minden.

(#30296) magicbox válasza Joshi (#30295) üzenetére


magicbox
senior tag

Igen, tudom mit és hogyan használsz. Sok fórumon olvastalak. Bocs, ez ilyen általánosítás volt, és nem neked szólt. Új hozzászólásként kellett volna írnom.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#30297) magicbox válasza viperabácsi (#30287) üzenetére


magicbox
senior tag

Pulse-Eight for Kodi

Én Ebay-ről vettem, USA, nem volt olcsó és meg is vámolták. Olyan 35k körül jött ki :((

Kodi addon-okban nem vagyok szakértő, mert marginálisat használok, nem bújok ilyen- olyan repokat stb. Tényleg csak azt használom ami szükséges. Annyit tudok, hogy most kavar van addon-ok terén mert a 19-es Kodi már python 3 alapú és a régi addonok (python 2) nem jók hozzá, ha még nem frissítették őket.

HTPC konfiguráció:

Ház: Kolink Satellite (az állítható led világítás hobbiból került bele, nem tartozék)
Táp: FSP RAIDER II 550W Silver Low Noise
CPU típusa: DualCore Intel Core i5-4570T, 3300 MHz (33 x 100)
Alaplap neve: Biostar H81MHV3 (1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet: Intel Lynx Point H81, Intel Haswell
Rendszermemória: 16339 MB (DDR3 SDRAM)
DIMM1: Samsung M378B1G73DB0-CK0 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
DIMM3: Samsung M378B1G73QH0-CK0 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
Kommunikációs port: Pulse-Eight USB to HDMI CEC Adapter (rev.2) (COM3)
Videokártya: ASUS EX-RX570-O4G 0DB
1. meghajtó - KINGSTON SUV500240G (223 GB) C:
2. meghajtó - WDC WD40EFRX-68N32N0 (3726 GB) D:
3. meghajtó - ST2000LM015-2E8174 (1863 GB) E:
4. meghajtó - WDC WD40PURX-64NZ6Y0 (3726 GB) F:
Billentyűzet + Egér: Logitech K400+

HTPC szoftver:

Windows 10 Pro
Kodi Windows HDR

A VGA, CPU, a HDD-k és a RAM-ok használtak (részben a régi gépemből), a többi komponens új. A ház nagy előnye, hogy szabványos táp megy bele és elfér benne egy ekkora videokártya. A passzív CPU hűtő típusa számomra is ismeretlen, egy barátomtól kaptam a processzorral együtt. Biztonság kedvéért került a gép hátuljára egy Noctua NF-A14 hűtő, de ez már csak a házon kívül fért el. Csak akkor kapcsol be, ha valami extrém terhelés van és a CPU 70 fok felé megy, de ilyet csak a szintetikus terheléses tesztek alatt tudtam összehozni. Ilyenkor szépen kihúzza a meleg levegőt a házból. Azt hiszem mindent leírtam :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#30298) Syz válasza PuMbA (#30291) üzenetére


Syz
senior tag

Hmm,egész baráti így már a 60 Hz-en,sokkal kényelmesebb a szememnek mint a 23 hz-es "rémálom"..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#30299) Fandango válasza magicbox (#30286) üzenetére


Fandango
veterán

Kicsit magas lóról jött ez a komment.
Egyáltalán nem retro megoldás a madVR, MPC-HC kombó. Az hogy nem csinál már senki csak videó lejátszó programot, mert minden elment a HTPC szoftverek irányába, az nem jelenti, hogy egy régóta létező program idejemúlt vagy elavult lenne.
Az hogy te meg tudsz engedni magadnak egy külön gépet 200 ezerért csak ilyen célra, az a te dolgot és szerencséd. De sokan mások nagyon nem, illetve ha van egy asztali gépe vagy laptopja, nem feltétlen akar még egy másik gépet mellé.
Illetve az igények elég széles palettán mozognak, nekem egy olcsó android box is megteszi, hogy az igen csak nem mai darab fullHD Sony tévémen filmet vagy sorozatot nézzek. Van egy dedikált asztali gépem, régen erre volt kötve a tévé, de jelenleg ez nagyon körülményes lenne, így az android box volt a legolcsóbb és legjobb megoldás a problémámra. Persze a box sem tökéletes, vannak hibái, de ezzel együtt tudok élni, mivel tudom hogy "filléres" cucc.

Szóval szállj le a földre egy kicsit, és ne magadból indulj ki.

(#30300) magicbox válasza Fandango (#30299) üzenetére


magicbox
senior tag

Vhol jogos amit írsz, de ez nem a magas lóról szólt, szerintem a stílusból érezhető volt, hogy nem örömömben költöttem rá ennyit... Ha vissza olvasol akkor látod, hogy az alapvető ok az volt, hogy Joshi és mások is írták, hogy PC-ről nem lehet kielégítően megoldani a HDR-es fimnézést. Ezt próbáltam cáfolni, illetve leírni, hogy én hogy oldottam meg. Illetve más fajta szoftveres megoldások is léteznek. Oppo-ra, Apple TV-re, vagy NV Shield-re is ellehet cseszni rengeteg pénzt. Több ilyen, olyan boxom volt, a kompromisszumok miatt tévút és kidobott pénz volt az évek alatt. Én legalábbis annak érzem. Berágtam, a maradék alkatrészeimre építve kezdtem ezt a több hónapig tartó projektet, amivel végre elégedett vagyok. Persze tudom, hogy sok pénz, de talán jó pár évig kiszolgál. Ha mindent új alkatrészekből oldottam volna meg akkor meg horror...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.