- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- Kempingezés és sátrazás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Doky586: Helyreállítási partíció létrehozása (javítása)
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
peppe79
senior tag
válasz
Dyingsoul #53699 üzenetére
A videóban a srác elsősorban amiatt akaszotta ki a rugót, mert ő az alsó tömítés cseréjét mutatja be, ahhoz pedig muszáj leszerelni az egész ajtót.
Attól szerintem nem kell tartanod, hogy a kihullott elemnek bármi köze is lenne a nyitó mechanikához, mivel utóbbi az oldalfalban található. Az ajtóval kizárólag a nyitószerkezet zsanér része áll "összeköttetésben", azt meg alul találod, fixen rögzítve (lásd: a linkelt videót, kb. a tizedik perctől).Ha a kihullott elem furattávolsága, és a belső oldalon lévő csavarok távolsága sehol sem egyezik, akkor még azt tudom elképelni, hogy nem valamelyik csavar tartotta, hanem belülről két csap, ahonnan kipottyant, miután az ajtóburkolatot picit elemelted az ajtólap síkjából.
Robbantott ábrát külföldi Bosch weboldalakon találsz, például itt:
https://www.bosch-home.co.uk/search-result?search=SMU46GS01E&tab=service
(ennek a modellnek 14 féle változata létezik, ezért van itt ennyi mosogatógép felsorakoztatva)
A diagramokon én nem látom ezt az elemet (vagy csak túl vaksi vagyok már, az éjszakai fotószerkesztés miatt). Ezért is gondolnám inkább azt, hogy valamiféle klip, vagy leszorító vasalat lehet, nem pedig a gép mosogatását befolyásoló mechanika. De nem vagyok szerelő, én is csak találgatok. -
Dyingsoul
veterán
válasz
peppe79 #53698 üzenetére
Köszi a tippet!
A német nem az erősségem, de sokat lehet ebből a videóból tanulni.
Kicsit ettől féltem... Az ürge a videó elején az ajtó behúzó rugókat kikötötte. Kicsit éreztem is ahogy a csavarokat leszedtem, könnyebb lett az ajtó és kicsit tartani kellett, hogy fel ne csapódjon. Akkor ki kell szednem megint a mosogatógépet, kikötni a rugókat és így leszedni az ajtót... csodás, megint rámegy egy fél napom a mosogatógép szerelésre.Nem lehet, hogy a vezérlőpanel és az ajtó közötti részből hullott ki, amikor kitekerted a csavarokat?
Simán lehet, de ez az ajtóburkolat belsejében volt. Viszont a furattávolság egyáltalán nem stimmel. A csavarok sokkal-sokkal távolabb vannak egymástól, ezen a klipen két lyuk van, de minden csavar messzebb volt egymástól amiket kicsavartam, mint ezen a lyukak. Kb ahogy a videóban is látható az időponttol ahol linkelted, itt is olyan messze vannak.(#53696) Paul64:
Próbáltam, nem találtam szerelési útmutatót, robbantott rajzot vagy úgy bármit ami segítene a szerelésben. -
peppe79
senior tag
válasz
Dyingsoul #53693 üzenetére
Amúgy alapesetben nem egy olyan bonyolult, precíziós, széthulló szerkezet, mint egy svájci vekker.
Nagyjából így kellene festenie a te mosogatógépednek is, az ajtóborítás, és a panel leszerelése után:
http://www.youtube.com/watch?v=ubwD9Z7Yvtw&t=5m15s -
peppe79
senior tag
-
Paul64
tag
válasz
Dyingsoul #53693 üzenetére
Hát ez nem a te heted. Nézz utána a net-en hátha van hozzá Service Manual, abban lehet, hogy megvan a robbantott rajz. Vagy, emlékezz. Csavarod ki az első csavart, a másodikat, az X-ediket, amikor hallodtad a csörgést, az már a második csavar volt. Ehhez tudsz viszonyítani.
-
Dyingsoul
veterán
Hozzá nem értők mosógépes kalandjai
1. Évad 6. EpizódMivel mindennel elkészültem, gondoltam leszedem a csúnya kékséget az elejéről. Nekiálltam de cafatokban kezdett el lejönni. Na tudtam, hogy ez így nem lesz jó.
Kinyitottam teljesen a mosogatógép ajtaját és láttam, hogy a csavarok alá is beér a kék csomagolás. Ezért nekiálltam torx csavarhúzóval és kicsavaroztam az egyik oldalon az ajtót. Alul persze kipárnáztam, nehogy leesen az ajtó.
Egyszercsak csörgést hallottam belül... egy belső alkatrész beesett az ajtóba... A vezérlőpanel felül jött a hang. Rémálom...
Zseblámpáztam, semmi. Csak az egyik oldalán csavaroztam ki, kerestem de nem találtam gondoltam valahol egy csavar lehet az, de nem az volt. Visszacsavaroztam az ajtót.
Óvatosan felhajtottam, vissza zártam az ajtót. Ami az előbb a vezérlés felől csörömpölt (ami az ajtó tetején van) az most szépen lecsörömpölt az ajtó aljába...
Újra kinyitottam az ajtót, kicsavaroztam ismét csak az egyik oldalát. Résnyire belenéztem az ajtó belsejébe, lent megtaláltam ezt a kis fémdarabot.
Na szerintetek ez mi lehet?
Most gondolom szét kell szednem teljesen az egész ajtót és ezt visszatenni oda ahol volt. De hol lehetett ez? Olyan, mintha valami nyitó-záró mechanika része lenne. Szedjem szét teljesen az ajtót és keressem meg a helyét?
Egyébként az ajtó nyit-zár ugyanúgy, mint előtte.
De nem merem így ez után használni.Egyébként oké, hogy béna vagyok és azt is elkönyvelem, hogy nem lett volna szabad hozzányúlni ehhez. De hogy ennyire szar legyen valami, hogy az ember elkezdi csavarozni és közben potyognak ki belőle a dolgok, az fenomenális.
-
buca84
őstag
Használ vki Sonoff vagy Blitzwolf smart plug-ot mosógéphez vagy szárítógéphez?
Ha igen, akkor mik a tapasztalatok? -
arcsin
senior tag
Gorenjéből a SmartFlex-es Power Drive os gépekre van 10 év motorgarancia promóban, ha beregeled. Más márkáknál is szokott ilyen promó lenni.
De általában 2-3 év teljeskörü garancia már jónak mondható nagygépeknél. Itthon a szárítógép meg a sütő ami Gorenje és elégedett vagyok én is a márkával. A funkciókat azért is mondtam hogy érdemesebb kitalálni, mert azzal simán be tud szűkülni 1-2márkára a választás. Szerintem olyan ég és föld különbség nincs mondjuk 80-130 ezres kategóriában. max a felhasználói igények tudják árnyalni/eldönteni a dolgot. Pld kisgyerekeseknek a 60 fokon való effektiv, de gyors (1órás) programot részesítik előnyben, vagy az ajtókinyitásra, 2 evőeszköz kosárra.
Nekem pld a hangjelzés meg a sókijelzés volt amire rámentem.A mosógép pld nem jelez ha végzett, gyűlölöm is, mert bent maradnak a ruhák könnyen. Azóta minden amit vettünk csilingel mint a kisangyal.
-
peppe79
senior tag
A munkalapot, és a mosogatógépet is (!) rögzítjük. Ez az, ami alap. Rendszerint a mosogatógép elején, a munkalap alsó felére szoktuk rögzíteni, a páraterelő lemezzel egybeépített -, vagy különálló vasalattal. Ha ez elmarad, a mosogatógép az ajtó ki-be csukódásakor el tud "csúszkálni", illetve, terheléskor picit előre is tud bukni (már, amennyi mozgástere van, közte, és a rögzített munkalap közt). Voltam már olyan címen, ahol ez elmaradt, és tőlem kérdezték, hogy mi lehet a baj (a konyhabútort én készítettem, de a gépeket utólag vásárolták meg, és nem én építettem be).
-
Dyingsoul
veterán
Figyi miattam ne vesszetek össze, nem azért írtam, hogy feszkót generáljak a topikban.
Egyszerűen csak félreértetted Peppe-t. Ő pont azt tanácsolta, hogy a pultot rögzítsük a többi pulthoz mert az nincs rögzítve csak a mosogatógépre. Egyébként pedig ige, a pultra rá van alulról csavarozva a mosogatógép, ahogyan az a szerelési útmutató is írta.
Valószínűleg csak nem olvastad el végig a (#53667) Dyingsoul hozzászólásomat amiben ezeket leírtam de nem is csodálom mert hosszú lett nagyon a hsz. Szóval peace, rögzítem a pultot a délután solán, szilózok is, de víz
-
asdf_
veterán
válasz
Dyingsoul #53674 üzenetére
Ez oké, a pultot rögzítjük, ez alap. Peppe a gépet akarja rögzíteni, az előtt állok értetlenül.
(#53676) peppe79 : a munkalap nem rögzítése későbbi információ, az első posztban nem szerepelt (vagy vak vagyok, most elolvastam még egyszer de nem látom). Boltba meg nem megyek, ez most nem az az időszak...
-
asdf_
veterán
válasz
peppe79 #53668 üzenetére
Ha lenyitott ajtó, és kihúzott kosár mellett, elkezded bepakolni az alsó részbe a nehéz porcelán tányérokat, edényeket, a rá ható erők miatt, egy idő után előreborulhat a gép
???????
Erő, erőkar, nyomaték meg ilyesmikről hallottál má? 30-35 kiló egy beépíthető mosogatógép, az alja a nehezebb része,, a felső kosár max 75-80%-ig húzható ki, tehát csökken a karja. Gondold már el, minek kéne ajtóoldalon törtennie, hogy egyáltalán megbillenjen (de akkor is még csak koppan a hátulja a felette levő pulton, borulni csak akkor borul, ha a pultból kiszakad a pultot rögzítő csavar). -
Dyingsoul
veterán
-
arcsin
senior tag
Az inkább 9-12 teríték lesz, nem?
6 terítékeseket asztali mosogatógépeknek is hívják, mert nagyon picik. Mondjuk nekünk is ilyen van (kettőnkre), de amióta mind a ketten itthon vagyunk, kezd szűkös lenni, napi 2-3x is megy ha olyasmit főzök, meg ha sütök is. Szóval inkább a 9-12 terítékre szavazok hosszabb távon. Hát már nem variálunk, lassan érik a költözés, oda majd csak egy kicsi keskeny mosogatótálcát + alá beépíthetős 12 terítékest veszünk
Én személy szerint nem is konkrét típusokat, márkát ajánlanék, hanem döntsétek el, milyen programra(Eco, gyors, hőfok) , funkcióra ( só/öblítő hiány jelző, automatikus nyílás a program végén) van szükségetek, mit kíván a háztartás. Használati utasításban megtaláltok mindent, úgyis ha megvesztek egyet az az első hogy kinézitek melyik lesz a hétköznapi program, a mindenes, stb.
-
Sziasztok!
Milyen közepes vagy nagy kapacitású (6-12 terítékszám) mosogatógép típusokat ajánlotok a jelenlegi kínálatból? Fontos az ár-érték arány és a megbízhatóság, bár tudom, hogy ez közhelyes.
-
peppe79
senior tag
válasz
Dyingsoul #53667 üzenetére
Használjátok egészséggel! Így, hogy a képek alapján látom, hogy nincs meg a munkalap folytonossága, már értem, hogy miért tartottál a hangszigetelő filc esetleges átázásától. Valóban célszerű az illesztéseket kihúzni szilóval. Vagy ha nagyon biztosra akarsz menni, azt a keskeny rést jobbról-balról, szimmetrikusan is elhagyhatod.
A mosogatógépet viszont mindenképpen rögzíteni kell! Az, hogy ha csak simán ráteszed azt a ~70 cm-es munkalapot, az még önmagában kevés. Ha lenyitott ajtó, és kihúzott kosár mellett, elkezded bepakolni az alsó részbe a nehéz porcelán tányérokat, edényeket, a rá ható erők miatt, egy idő után előreborulhat a gép. Vélhetően ezért tanácsolta az az illető a léces megoldást. Bár én inkább azt tanácsolnám, hogy a mosogatógépen lévő munkalap aljára csavarozz fel sarokvasakat, és balról-jobbról rögzítsd a konyhabútorok oldalához. Így biztosan nem tud majd előre borulni. -
Dyingsoul
veterán
(#53663) peppe79 és (#53664) Digitalpimp:
Nagyon köszönöm a türelmes és segítőkész válaszokat!Ahogy megírtam a hozzászólásomat annyira felhúztam magam mindenen, hogy dühből nekiálltam és meg is csináltam (majdnem) mindent. Az eredményeket megosztom, ha van még jótanácsotok akkor szívesen veszem ha még van hozzáfűzni valótok.
A konyha este 7 körül még így nézett ki:
Cirka másfél óra múlva már nagyjából minden a helyére került, a programokat böngésztük édesanyámmal. Most már lassan kész az első mosogatás.
Na most az elhelyezés és a környezet több kérdést is felvet, ezért hadd kezdjem egy kis magyarázkodással:
-A mosogatógépet édesanyámnak vettem születésnapjára. Megérdemli mert sokat fős/mos/takarít a családra, de ahogy korábban is írtam, sosem volt a családban mosogatógépünk és baráti körben is csak keveseknek. Ezért volt nehéz számunkra a beszerelés/üzembe helyezés pedig bátyám és édesapám is a rendelkezésünkre álltak.
-A gép mellett van egy "lyuk". És igen, tudom, hogy nem szabad, hogy legyen. De így azon az oldalon végig van már pult, különben a pultsor végén a sarokban lenne ennyi hely ami a tárgyak lepotyogása miatt nem lenne szerencsés. Előre fogok tenni egy takarólécet bútorlapból és majd nem lesz lyuk, de ez ma már nem fért bele.
-A kék fóliát ezért sem szedtem le az ajtóról. Lesz még ott holnap egy kis matatás, nehogy sérüljön, egyelőre fent hagytam.
-A pult lapot ma vettük rá. Mert fehér lett volna de az csúnya volt mert már igencsak el volt használódva.
-Látszik, hogy ez a pult nem harmonizál tulságosan a környezettel. Ez egy ideiglenes megoldás most. A fehér konyhabútorokon látszik, hogy ezek 30+ évesek. Cserélve lesznek, de valószínűleg csak jövőre. A konyhát szépen lassan újítgatjuk, tavalyelőtt konyhai robotgépet, darálókat, páraelszívót és apróságokat, tavaly új légkeveréses sütőt, idén a mosogatógépet vettem (vettünk). Új hűtő is került be az elmúlt 1-2 évben.
Szóval a konyha még lehet, hogy csúnya, de szép lassan alakul azért.
-A pultok találkozását tervezem még kiszilózni, hogy a víztől óvjuk az új pultlapot és a mosogatógépet. Hátra teszünk majd vízzárót is.
-Mondjuk a sziló a meglévő fehér bútorokon már nem fog segíteni, mert azok korábban nem voltak szigetelve, mára megduzzadtak és elfeketedett az oldaluk. Cserélve lesz de sajnos nem most.Ma volt nálunk egy ügyes ember, nem ezért jött de adott pár tanácsot: Azt mondta, hogy fater készítsen hátra egy lécet és dübellel fúrjuk be a falba a mosogatógépet.
Igazából én most is stabilnak gondolom. Szerintetek szükség van erre? A pultok stabilaknak tűnnek mert kimértem pontosan és passszentosan tartják egymást oldalról faltól-falig. -
zoleeno1
veterán
Sziasztok,
Az itteni ajánlások alapján berendeltem ma egy SENCOR SVC 8 porszívót. Jelenleg az Auchan-ban nagyon jó áron van a többi bolthoz képest, 22k. Utólag figyeltem fel rá, hogy a tartozékoknál nem említik a sok kiegészítőt, csak ezt a 3in1 szívófejet. Rákeresve már más is írt ezzel kapcsolatban ide, de végül nem innen vette, így nem derült ki mit tartalmaz a doboz. Van aki innen vásárolt és van pontos infója, hogy benne van minden és csak hiányos a leírás? Egyáltalán létezik ebből olyan "csomag", ami nem tartalmazza a kiegészítőket? A gyártó oldalán nem találtam ilyet. -
peppe79
senior tag
válasz
Digitalpimp #53664 üzenetére
Az ábrák szerintem könnyen értelmezhetőek, és nagyon odafigyeltek minden apró részletre, a beépítéshez szükséges elemekkel is.
Az Elux mosogatógépemnél például nem volt alsó határoló a szokli rögzítéséhez, vagy a falra rögzíthető, csöveket tartó műanyag elem. -
Digitalpimp
senior tag
válasz
Dyingsoul #53662 üzenetére
2 az páraterelő lemez, csak simán szegeld fel a pult alsó részére előre.
3 a filc anyagot ne vedd le, zajcsillapító. Oldalt lehet hely, de a tetejét célszerű egész felemelni a pult alá, hogy közelebb legyenek a rögzítő fülek, meg elég kicsik a csavarok is. Úgy a kinyitásokat jobban fogja tolerálni.
Ne is törődj vele, én "szórakoztam" vele majd egy hétig (víz, villany, bútoralakítás stb.) mire kész lettem. Ezt a rajzot ha nem néztem meg 100X, egyszer se. Csak ügyesen! -
Dyingsoul
veterán
3. nap...
Még mindig nem szereltük be a mosogatógépet, de a konyha szét van robbantva.
Rögtön a szerelési útmutató elején elakadtunk.1) Ez amit bejelöltem pirossal mi a fene?
Ilyen hajtott lap vagy miez nincs a tartozékok között ami a bekarikázott, nagyított részben van.2) A hatszörletű 1-essel jelölt lemez megvan. Azzal mit kell csinálni? Azt mutatja, hogy alulról a pult alá fel kell szerelni? De miért? Az útmutató további részében nem látok olyat, hogy ez mi célt szolgál. Ez valami sablon? De mire, mit kell jelölni vele?
Van még valami amire figyelni kell pult alá építésnél? oldalt illetve a pult alatt mennyi helyet hagyjunk? Legyen passzentos?
Illetve van egy ilyen szőrme azt gondolom le kell venni róla, csak a csomagolás miatt volt rajta ugye? Ha az átázna az életbe nem száradna ki. Vagy annak van hangtompító funkciója is?Egyébként kezd felqrni... a határán vagyok annak hogy berakom ahogy tudom és tojok rá.
-
solti
senior tag
köszi mindenkinek, egy Bosch mum48r1 lett, majd holnap kiderül hogy boldogulunk vele
-
#76500480
törölt tag
LG új hűtőit bekapcsolni/kikapcsolni kábel kihúzással lehet? Érintőspanelen hőfokot tudok állítani, gyors fagyasztást meg ECOt( nyaraló üzmmód).
-
#40553216
törölt tag
-
Paul64
tag
A Wattszámra való megjegyzésem tulajdonképpen nem is neked kellett volna címeznem. Bocs. Csak sokan csak azt nézik meg hogy mekkora a keverőtál. (Meg persze az árát.) Az első wattokkal kapcsolatos élményem a 90-es években volt, amikor csillogó szemekkel hozták az 500 wattos Pionear autórádiókat beszerelésre a piacról. Hála istennek talán már nem tartunk ott.
-
Paul64
tag
Mivel kenyértészta dagasztása a fő kérdés, ezért írtam, hogy a kenyérsütő sem erősebb. Persze lehet halmozni a wattokat, csak kérdés, megéri-e. Ha az asszonynak megfelel a sütögetéshez a 40000Ft kategória, akkor nem veszek drágábbat. De tessék itt egy 1200wattos [link] . Ismeri valaki?
-
BBéci
legenda
A szívóerő olyan módon történő vizsgálata biztosan többet ér, mint a wattokat nézni. Még jobb a tényleges kipróbálás, amire a nagy üzletekben adott a lehetőség. Szinte sosem tekerem maximumra a szabályzót, mert 80 % körül olyan erővel szív, hogy csak izomból lehet huzigálni a fejet a padlón. Még teli porzsákkal is ez a helyzet, talán 10 % a csökkenés.
-
BBéci
legenda
-
Paul64
tag
Sziasztok,
Én is belekíváncsiskodtam a témába. Ahogy néztem az átlag kenyérsütők elboldogulnak 500-600 wattos teljesítménnyel. Szerintem robotgépből sem kellene nagyobb. Főleg, ha az egy komolyabb márka és nem egy noname. Úgy látom, a noname kategóriában kötelező a nagyobb teljesítmény, ami vagy igaz vagy nem. Ha igaz is akkor a gép többi része pl. az olcsó műanyag fogaskerekek vajon meddig fogják elviselni? A menyem boldogan használja ezt [link] még nem mondta, hogy gyenge lenne. -
BBéci
legenda
Remek találmány a teleszkópos sín, amikor 15 évvel ezelőtt vettem a mostanit, alapkövetelmény volt és kiderült, hogy jól választottam. Szinte minden sütéskor ellenőrizni kell az állapotot, amihez ki kell húzni a tálat, serpenyőt. Ha ki kellene emelni és feltenni a főzőlapra, amíg mondjuk megszurkálom a húst, süteményt, azzal jelentősen csökkenne a hőmérséklete, nem válna az előnyére, plusz könnyen megégethetem az ujjaimat, kezemet. Előmelegített, forró sütőbe betenni valamit sokkal kényelmesebb, veszélytelenebb a kihúzott, teleszkópos sínen lévő rácsra. Kötelezővé tenném a minimum két darabot, bár a három az igazi.
-
solti
senior tag
mum 4es sorozat van csak pici plusszal, ami max 600w ahogy néztem... 5ös sorozat már dupla ennyi, kb 80 tól indul...
Minél többet keresgélek annál tanácstalanabb vagyok... már néztem az olcsó clatronictól a közepes tefal/bosch gépektől kezdve kitchen aidig mindent,még delimanot is (pedig mindig kerültem az ilyen topshop izéket...) -
Fr3eWar
őstag
Kenyérét ebbe a topicba nézz körül, olvasgass. Irigylem őket, hogy van annyi türelmük meg kitartásuk amivel csodás kenyereket készítenek, egyik másik kenyér úgy néz ki, hogy hajlandó lennék érte a bolti kenyerek árának a többszörösét kifizetni
-
arcsin
senior tag
Én ált fél kg lisztből szoktam meg 3 -3.3deci vizből gyúrni a tésztát benne, ahhoz rendben van. De 14 napig ki is lehet próbálni ha rendelitek. Talán, ha nem sokkal drágábban van erősebb, akkor miért is ne.
Kis idő amire belejön az ember, tényleg. Majd ezt a videót fogom elkészíteni lassan lassan, de olyan kenyérkelesztőm sajnos nincsen ( 1x úgy is beszerzem BestBuy, csak alap áron szerintem méreg drága.)
-
arcsin
senior tag
Én is csak konyhai robotgéppel tolom + sütö. Semmi baja nincs. simán kézzel is belehet formázni a kenyeret kis gyakorlás meg youtube videok alapján, vagy ha van egy erre a célra alkalmas sütőedényetek. Nekem egy IKEA_s ehhez hasonlo van, talán magasabb a fala. Robotgépből azt érdemes van-e szervizük, gari. Nekem egy sima legegyszerűbb sencorom van, de kari előtt 1 héttel irtam nekik hogy kéne akár saját ktsg-re is egy új dagasztókar, és kari előtt 1 nappal meg is érkezett. Szerintem olyan nagy eltérés nincs az alsóbb kategóriákban, ez a kis sencor is jól felveri a tojásfehérjét, meg a 2x drágábbak is. Olyasmi extra lehet hogy led lámpás, aztán a szine, tartozékok. Mi anno azért döntöttünk emellett, mert kb annyi helyet foglal mint egy kenyérsütögép, de nem csak kenyérre jó(plusz egyszeri alkalom volt, 12ezer volt alzan visszavittben)
-
solti
senior tag
Kenyersutonk tálja(?) kezd vállalhatlanul kinézni, egyre jobban zavar mi sül bele a kenyérbe róla. Mivel egy örökölt Hauserről van szó, nemtom mennyi értelme van 10ért új tálat belevenni, régi, ki tudja meddig bírja...
Az jutott az eszünkbe, hogy lehet, hogy nem is kenyersutot kéne venni, hanem valami egyszerűbb robotgépet tészta dagasztáshoz, a többit a sütő megoldja... Ez mennyire elborult ötlet?
Milyen kenyersutot tudtok ajánlani? vagy robotgepbol valami best buy? olyan 40e környéke a keret...
köszönöm előre is -
Ispy
nagyúr
-
Fr3eWar
őstag
Ilyen szempontból elég aljas a Bosch hogy ezzel trükköznek, "felszereltségi szint" Vannak közel egyforma modellek más árral és cikkszámmal, a sín miatt, home connect stb eltéréssel.
Én a HBG676ES6 modellt vettem, mivel minden benne van amit szerettem volna Home Connect, pirolízis stb. egyedül a sínek hiányoztak, így vettem hozzá gyári 3 sínes pirolítikus rendszert Német ismerőssel hozattam mert kint olcsóbb HEZ638300.
Így a sín és a sütő kombóval kiraktam egy gőztartály nélküli HRG6769S6 modellt.
Egy éven keresztül vadásztam a konyhai gépeket, megfelelő akció és promóció miatt, (míg épült a ház) Így a sütőt annó 265-ért kifogtam, plusz adtak mellé egy 70ezres lenovo tabletet, amit kollégának eladtam 40K-ért így megvolt a sütő 225ért, plusz akkor kb 20K-ért hozta ismerős a sínrendszert, így egyben 245K volt. Amibe 3 sín van gyárilag az meg 500K
-
be1a
csendes újonc
És mondjuk ez a bosch serie 6 vs a fentebb linkelt Neff? A Bosch jobbnak tűnik..
-
Nekünk 860p van, ami azért ennél jóval drágább. Ha anno lett volna ennyiért Neff ami tudja a pirolitikus tisztítást akkor ilyet vettünk volna. Igazából neked kell tudnod, hogy milyen funkciókra lenne szükséged, minőségileg nem gondolnám, hogy nagy eltérések lennének. Sajnos ez most nem 2+3 év neff garis promóban van. Visszagondolva elég lett volna nekünk is egy 840p.
-
be1a
csendes újonc
Sziasztok,
NEFF sütő hasonló árban lévő TEKA/Bosch-okhoz képest milyen? (Pl TEKA 840p, 860p) Ajánlanátok?
(176k a mediaban akciósan.
Köszi!
-
Pikaa
aktív tag
Sziasztok!
A következő Arctic hűtőről van valakinek tapasztalata, véleménye ? Vagy milyen márka ajánlott a kombinált alól fagyasztós hűtőből? No froston kívül.
Esetleg gázas főzőlapból és beépitett sütőből?
-
Sinkapeter
tag
válasz
d@minator #53613 üzenetére
Ez egy felültöltős AEG centrifugálás közben. (1300) [link] A videó alapján az ügyfélszolgálat szerint nem rendellenes működés. Utána kezdte el ütni az üst a ház oldalát a centrifuga indításakor. El volt görbülve benne valamelyik tartóelem, de csak szétszedve látszott. Azt kicserélték, egy kicsivel halkabb lett, de nem jelentősen.
-
Paul64
tag
Az első mosógépünk egy (akkor) NDK automata volt 1988-ban. 95 kiló volt igaz csak 800-as fordulatú de a csukott ajtó mögött azt sem hallottad amikor centrifugált. Valamikor 2005 körül cserélték le apámék. Sajnos azóta a súlyuk kisebb, a hangjuk nagyobb, az élettartamuk kevesebb lett. A mostani 1400-as fordulatú gépem sem centrifugál szárazabbra. Ezt hozta nekünk a 21. század "fejlődése". Valamint azt, hogy melyik kevésbé s@r a többi között és melyik bírja legalább addig míg a garancia tart, az áruhitelről nem is beszélve. Bocs kissé nosztalgikus vagyok most.
-
-
peppe79
senior tag
válasz
d@minator #53613 üzenetére
Egy 70 kg körüli súlyú Eluxnál akár még elő is fordulhat.
Az én Siemens gépem csak 1200-as fordulatszámú, de már az alapból 73 kg. Meg se moccan, és a tetejére bármi rápakolható.Ha új a géped, talán a lengéscsillapító idővel "bejáródik" majd, és akkor nem táncolgat így. Kisebb fordulatszámon, kevesebb ruhával is ez a helyzet?
-
d@minator
addikt
Szerintetek ez normális? 1400-as fordulat. [link]
Már mindenhová húztam a lábakon is állítottam, különféle ruhákkal is..vízszintben van így is úgy is. -
peppe79
senior tag
Szép lassan kikopnak az Elux gépek a konyhánkból.
Tavaly a mosogatógép, most meg a sütő térdelt le. Be se kapcsol, csak az időt mutatja. 7 éves volt, de már évekkel ezelőtt voltak vele kisebb-nagyobb problémák. A felső fűtőszálon pedig egy jó ideje már csak a kisebb, grill betét működött, úgyhogy nem is lehetett vele rendesen sütni. Alig vártam, hogy teljesen bekrepáljon, és végre kihajítsam a szeméttelepre. A mosogatógéppel ugyanez volt a helyzet. Mindkettő olasz gyártás volt.
Holnap megyek másik sütőt nézni... -
Dyingsoul
veterán
válasz
Digitalpimp #53606 üzenetére
Ezen van előlap (Inox az eleje). Ez ilyen "pult alá beépíthető" kivitel.
A beépítés még viszont maceás lehet... Mivel nem úgy van a pult, hogy végig, hanem külön elemekből van a konyhabútor és már régóta tátong az ürességről egy rész ami úgy lett megcsinálva, hogy át lett hidalva egy sima bútorlappal. Csak rá lett téve és két oldalról az asztalok támasztják a lapot. Lehet, hogy oldalról tiplivel be kellene fogatni vagy még nem találtam ki hogy rögzítsem a pultot felette.
-
Digitalpimp
senior tag
válasz
Dyingsoul #53605 üzenetére
Úgy látom, hogy lassan a helyére kerül minden. Ne is törődj vele, nekem is kínai volt minden (első gép) a nagy kicsomagolásban majdnem leszereltem a tartályt is az oldaláról.
Az ajtó előlap nélkül, meg eleinte nehezen jár, majd megszokjátok. A kosár vs. tálca dologról megoszlanak a vélemények, de nincs semmi hátránya kosárnak sem. Meglátod, szeretni fogjátok nagyon.
-
Dyingsoul
veterán
válasz
Dyingsoul #53603 üzenetére
Le lett szavazva úgyhogy probléma megoldva.
Plusz infó:
Bosch SMU46GS01E -A gépet Lengyelországban gyártották. -
Dyingsoul
veterán
Basszus most nézem.. Ennek a gépnek van egy másik változata egy plusz felső evőszköz tálcával...
Bosch SMU46KS01E
Amit én vettem:
Bosch SMU46GS01EA tálcás az KS a kosaras meg GS. A tálcás lehet jobb lett volna. Ti mit gondoltok melyik a praktikusabb? Láttok más különbséget a kettő között? A KS-en a programgomboknál jobb alul mit jelenthet az a zuhany és tálca gomb? Most még talán vissza tudom küldeni mivel épp csak kicsomagoltuk, nem kötöttük be. Szerintetek megéri a macerát vagy maradjak a kosaras megoldásnál? A kosaras esetén így szerintem felülre több nagyobb edény is beférhet de nem tudom... Jobb ha alul van az evőeszköz vagy van más funkció még amiben eltér a kettő? Nem látom át.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- OTP Bank topic
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Google Pixel topik
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Proxmox VE
- Személyesen Zuckerberg toborozza a szuperintelligenciát építő AI-csapatot
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- TCL LCD és LED TV-k
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B250 i5 6600 16GB DDR4 256 SSD 500GB HDD GTX 1050 2GB Zalman Z1 Njoy 550W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Motorola Edge 50 Ultra - Nordic Wood - Használt, karcmentes
- BESZÁMÍTÁS! AOC 24P1 24 FHD 60Hz 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest