Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) bozont


bozont
veterán

Gondolkozom én is ezeken a Nakamichi banán dugókon, viszont az érdekelne hogy van valami jelentősége a dugók kialakításának? Mert árban van különbség pedig csak a kialakítás az eltérés. pl: 19usd, 23usd, ez meg már 25usd
Az első kettő csak kismértékben, de az utolsó kialakítása már eléggé eltérő, szóval mit befolyásol a kialakítás?

(#16852) #09634560 válasza Jhonny06 (#16849) üzenetére


#09634560
törölt tag

Használtan igen,meguszhatod. Csak így jobban jársz. És van ezeken kivűl is olcsó hangfal,pl Klipsch,JBL,Polk,stb.

(#16853) lasvegas


lasvegas
tag

Sziasztok ma sikerült vennem 1 sony BDP-S370 et kérdésem ez lenne: tévém sony 46w4000 ehhez van kötve egy sony DAV-DZ280 házimozi HDMI vel a tv így házimozin szól,na most a blu ray-t rákötöttem HDMI-vel a tv-re és azt szeretném ha a blu-ray hangja is a házimozin menne mert most csak tv hangszoró szólal meg.ezt hogyan tudom beállítani vagy más kábel is kell hozzá?

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#16854) #09634560 válasza lasvegas (#16853) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna nem látok rajta digitális bemenetet, máshogy meg esetleg sztereó bemenet,elöl Jack-RCA-val.De ez csak analóg sztereó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16855) lasvegas válasza #09634560 (#16854) üzenetére


lasvegas
tag

aha csak furcsa nekem,hogy a tv simán megy HDMI-n úgy gondoltam,hogy ha a blu lejátszót öszekötöm HDMI vel a tv vel ami HDMI vel ugye csatlakoztatva van a házimozival akkor ha elindítom a filmet akkor megy a hang is,hiszen így végül is valahol össze vannak egymással kötve. a házimozin a function gombbal ezek a lehetőségeim vannak a hangbemenet kiválasztására tv-usb-tuner fm-dvd-audio-dmport akkor ez sehogy sem fog menni hdmi-vel esetleg valamilyen beállíttással? vagy marad az elülső jack-rca?? de nem már ezt nemhiszem el :W

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#16856) #09634560 válasza lasvegas (#16855) üzenetére


#09634560
törölt tag

De sajnos el kell hinned. Igaz hogy a HDMI az lehet oda-vissza interfész,De a házimozid nem alkalmas HDMI-n keresztül még ARC funkcióra sem. Más digitális bemenet sincs rajta hogy legalább 5.1 DD vagy DTS élvezhető legyen rajta a BD370-edről. Kimenetre konfigolható DM-port meg nem hiszem hogy lenne a BD-játszódon.Oda csak dokkolót tehetsz.

(#16857) BBéci válasza lasvegas (#16855) üzenetére


BBéci
titán

Olyan egydobozos szettel rendelkezel, amit csak az ellenségeinknek szoktunk ajánlani.
Blu-ray-lejátszókat HDMI kábellel szokás az erősítőkhöz csatlakoztatni, melyek dekódolják a digitális hangjeleket, a képet pedig továbbküldik a tévé, vetítő felé.
A régebbi erősítők nem képesek HDMI kábelek fogadására, de optikai és/vagy koaxiális csatlakozókkal fel vannak szerelve, az is egész jó hangzást biztosít.
Sony ketyeréd ezek egyikére sem képes, ezért nem tudod kihasználni a BD-lemezek nyújtotta előnyöket.
Így jártál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16858) szaya válasza Dictator^ (#16850) üzenetére


szaya
tag

Ha nem tudsz rendelni, mert nincs Paypalod, rendelek neked szívesen. Csak ne sokat rágódj rajta, mert közeledik a karácsony, ami náluk nagyüzem. Volt hogy amit novemberben rendeltem (nem innen) Hong-Kong -ból, január közepére jött meg.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#16859) Renesanz válasza #09634560 (#16852) üzenetére


Renesanz
csendes tag

ööö Klipsch nem eppen olcso kateg., elegge premium felso-osztaly

(#16860) ricsik válasza bozont (#16851) üzenetére


ricsik
őstag

Ez engem is érdekel mi a kül. a dugók végei közt. Tervezem én is a rendelést. BBéci azért add az áldásod rá, hogy szerinted ezek a Nakamicsi dugók nem cseszik el a C6 szett hangját.

(#16861) v.attis


v.attis
őstag

Jelenleg 10 rugó különbség van eme két szett között:
Mission mv-8
Quadral quintas 5000
Ha figyelmebe vesszük a zenei képességeket is, melyik a jobb?

(#16862) csigafej válasza bozont (#16851) üzenetére


csigafej
tag

esetleg ha érdekel az előbb botlottam bele:
[link]

(#16863) Alusszia


Alusszia
tag

Sziasztok,

Hogyan tudnám a PC HDMI kimenetéről az erősítőbe vinni a hangot, hogy ne csak PCM sztereo legyen hanem pl Dolby Digital vagy DTS?
Ha MPCHC-vel játszok le egy filent akkor OK de pl a youtube-ról nem tudok megfelelő hangot átküldeni.

(#16864) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

A kp-m elköltöttem gtx 460-ra (meg másra:DD), úgyhogy most hitelre nézegetek subot.
Jamo sub 300-ról mi a vélemény? Hallgattam, tetszett.
Esetleg hasonló áron (80e, max mondjuk 100-ig) jobb láda, amit be is tudok szerezni hitelre? :)

Elsődleges a házimozi, de zene mellé is jöhetne néha. Kis szoba kis légtérrel. (18nm2, tetőtéri csapott tetejű)
:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#16865) perczeg7032


perczeg7032
csendes tag

Sziasztok!

Mi a különbség a JBL LX 8 és a JBL E80 között? JBL LX 8-ról hallott már valaki?

Üdv!

HK 3490 - JBL ES100

(#16866) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Remélem tudtok segíteni, mert kezdő vagyok a témában. Van egy Panasonic 42G20 plazmatévém egy AC Ryan Mini médialejátszóval. Ehhez szeretnék valami hangszettet. Úgy gondolom, hogy nem kell 5.1-es rendszer, mert nem tudom rendesen elhelyezni a szobában, hanem elég lenne egy jobb 2.1-es is.

Milyen erősítőt és hangfalakat ajánlanátok erre a célra?

ati

(#16867) ati888


ati888
senior tag

Még valami. Most tudnék venni egy Yamaha RX-V631-es erősítőt, szerintetek megfelel erre a célra?

ati

(#16868) #09634560 válasza ati888 (#16866) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha úgy gondolod legyen inkábbb sztereó,mnt 2.1, a nem akarod továbbfejleszteni. És ha később sem akkor ne is házimozi,inkább sztereó erősitőt vegyél.És hozzá passzoló hangfal párt.Ha meg azt mondod házimozivá bővitenéd,akkkor ne régi yamahát hanem vmi HD-képes erősítőt nézz az A.C. Ryan-hez. Tudásban jobban passzol hozzá.

(#16869) Dorian válasza ati888 (#16866) üzenetére


Dorian
félisten

Kérdés: Kb. mennyi pénzt szánsz rá, mekkora a szobád?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16870) Ijk válasza ati888 (#16867) üzenetére


Ijk
nagyúr

Zenét is hallgatsz, vagy kifejezetten csak házimozira kell?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16871) Vidala válasza #09634560 (#16868) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is Sanci javaslatát támogatom, két "dögös" hangfallal, ami akár lehet állványos doboz ("polsugárzó") is. Amennyiben megfelelő minőséget veszel, nem feltétlen kell hozzá mélynyomó. Későbbi bővítés esetére előkészülve érdemes csak HM erősítőn törnöd a fejed.
Kérdések: mennyi pénzből, hova (mekkora szobába) kellene?

Szerk: hihi, mindenki bedobta a sztenderd keresztkérdéseket, persze nem véletlenül! :)

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#16872) Vidala válasza perczeg7032 (#16865) üzenetére


Vidala
senior tag

Sajnos csak az E80-at ismerem, de a netes túrás alapján az LX 8 egy régebbi darab. Meghallgatással kellene eldöntened (akár jó is lehet), hacsak valaki nem lesz, aki ismeri.

Esetleg ITT is kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#16873) ati888 válasza Ijk (#16870) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi a válaszokat.

Zenét nem hallgatok, csak mozizáshoz kellene, a szoba 25 m2-es, 5.1-es rendszerre egyelőre nincs szükségem, de a későbbiekben ki tudja mi lesz. HDMI-s erősítők közül melyek a jobbak normális áron?

köszi.

ati

(#16874) BBéci válasza ati888 (#16873) üzenetére


BBéci
titán

25 négyzetméteres szobába állódobozokat ajánlok.
Miért gondolod, hogy nincs szükséged 5.1-re???
Mit jelent számodra a normális ár?

(#16863) Alusszia
Nem vagyok nagy Tecső (Youtube) szakértő, de még nem találkoztam ott 5.1 hanggal. Mutass néhányat, hogy kipróbálhassam!

(#16860) ricsik
Nekem a Z végű tetszik legjobban, de nem hinném, hogy jobb hangja lenne, mint a többinek. Még nem volt a kezemben ilyen Nakamichi dugó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16875) ati888 válasza BBéci (#16874) üzenetére


ati888
senior tag

Azért nincs szükségem 5.1-re (szerintem, de meggyőzhető vagyok), mert biztosan nem tudom elhelyezni rendesen a hangfalakat. A szoba egyik falán van a tv, szemben a kanapé/ágy, balra egy ajtó és egy cserépkályha, jobbra két nagy ablak. Nem is mozit akarok építeni, csak ha megnézek egy filmet, akkor az jól szóljon, ezért gondoltam a 2.1-re.

A számítógéphez egy Klipsch 4.1 rendszerem van, de azt is 2.1-ben használom, mert a sarokban van a gép de így is elég meggyőző nekem.

Normális áron olyan 50-70 ezret értek erősítőre, a hangfalakat meg még nem tudom.

köszi.

ati

Még valami: A HDMI mivel jobb, mint a digitális kimenet? Érdemes HDMI erősítőt venni vagy egy alig használt Yamaha RX-V361 is megteszi?

[ Szerkesztve ]

(#16876) #09634560 válasza ati888 (#16875) üzenetére


#09634560
törölt tag

70 ezerért már bőven létezik Onkyo 308 de én inkább neked az 508-ast vagy Pioneer VSX 520-at javasolok Azok tuti jók mozira és jobban passzolnak a G20 és a Rian tudására. Ha jó neked a Mission MVszettt az jól szól onkyóval, és többekk szerint Pionerral is. Hátra bőven elég polcsugárzó.

(#16877) ricsik válasza BBéci (#16874) üzenetére


ricsik
őstag

Ok, felteszem a kérdéseket másképp. Elméletben elképzelhető hogy nagyban rontja a hangot egy banán dugó, vagy azért az ilyen olcsóbb rendszereknél (pl enyém) nagyjából tök mind1? A linkelt 3 féle vég közt gondoltam hogy nincs hangzásbéli különbség, de bármi van? Azok csak a csatlakozás mivoltjában különböznek? Értem itt: feszesebb erősebb, stb, vagy más különbségek is vannak, pl nem dugható be akárhova, stb...

(#16878) bozont válasza ricsik (#16877) üzenetére


bozont
veterán

"Értem itt: feszesebb erősebb, stb, vagy más különbségek is vannak, pl nem dugható be akárhova, stb..."
Na erre gondoltam én is, csak talán nem sikerült pontosan kifejezni magam. Hangzásban szerintem sem lehet igazán különbség, hiszen ugyanolyan anyagból készülnek. És ha csatlakozás terén sincs akkora különbség akkor meg bőven jó az olcsóbb is, de ha a drágább Z végű jobb kontakttal rendelkezik mondjuk, akkor már lehet megéri azt a pluszt.

(#16879) BBéci válasza ricsik (#16877) üzenetére


BBéci
titán

Elméletben elképzelhető, hogy rontja a hangot.
Ha mondjuk egy ilyen végéről levagdosnád a gyárilag rászerelteket és a szóbanforgó Nakamichikkel helyettesítenéd, biztosan rontana az eredeti állapothoz képest.
Méterenként 2-3000 forintos kábelekhez tutira passzolnak a Naka dugók.
Az nem lehet véletlen, hogy a Nordostokra Z végűt szerelnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16880) bozont


bozont
veterán

Valaki tudna esetleg egy boltot ajánlani, ahol kapható hangfalkábelhez való jelelölő matrica (LFront, RFront, Center stb. feliratokkal)? Többet üzletet is néztem, de sehol sem láttam feltüntetve hogy kapható lenne vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#16881) BBéci válasza bozont (#16880) üzenetére


BBéci
titán

Ilyenről még nem is hallottam. :U
Miért kell neked olyan? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16882) nismoka válasza bozont (#16880) üzenetére


nismoka
addikt

Fehér öntapadós papirkákra ráirod! :)

(#16883) v.attis válasza bozont (#16880) üzenetére


v.attis
őstag

akkor biztos nincs. Én valamikor kinyomtattam szépen kivágtam, majd celluxra ragasztottam írással a ragasztó felé, majd ráhajtottam az egészet a kábelre. Tartós is, olvasható is, olcsó is...

(#16884) BBéci válasza v.attis (#16883) üzenetére


BBéci
titán

Mondja már meg valaki, hogy az mire jó???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16885) Warter válasza BBéci (#16884) üzenetére


Warter
őstag

Hát arra, hogy nem dugod rossz helyre a madzagot. :)
Ha be van fűzve egy tv állványba és ki van húzva az erősítő csak a madzagok lógnak előtted, egyszerűbb, ha nem kell találgatni. :)

(#16886) bozont válasza BBéci (#16884) üzenetére


bozont
veterán

Azért hogy könnyen megkülönböztethetőek legyenek a hangfalkábelek, ha valamiért szét kell szedni a rendszert. Nálam pl nemsoká festés lesz és sokkal egyszerűbb úgy visszadugdosni az erősítőbe mint játszadozni éppen melyik hangfal szól.
Öcsémnek is úgy van megjelölve, de most nem emlékszem hogy a kábelek mellé kapta vagy az erősítő mellé járt. Ráadásul még színkódolt is a feliratok mellett. Mindegy, akkor marad a házi celluxos megoldás.
Mondjuk kegy stereo rendszernél nem gond, de 5.1 vagy nagyobb rendszer esetén már jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#16887) Vidala válasza BBéci (#16884) üzenetére


Vidala
senior tag

Szerintem is praktikus ötlet, a rendszer bármilyen okból történő szétszedése esetén megkönnyíti az életet. Nekem is pl a parkettaszegőben mennek a kábelek, így az erősítő oldalán már csak egy szép csokrot látok! :)

CoVboy Forever!

(#16888) sirfer válasza bozont (#16886) üzenetére


sirfer
aktív tag

Az Onkyo erősítőkhöz adnak ilyet. Nincs vmilyen ismerősöd, akinek Onkyo-ja van?
Azon a lapon legalább 2x annyi van ,mint amennyi kell. :K

(#16889) #09634560 válasza bozont (#16886) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én nem görcsölnék rajta: vennék 2 különböző szinű szigetelő szalagot,esetleg cellux is megteszi, aztán a bal oldali frontra 1csik,surroundra 2 csik,Surr backra pedig 3 csik szigszalagot tennék,aztán másik oldalira másik színből ugyancsak így tennék,végül a centerre egy ilyen -egy olyan szinű csikot és kész.

[ Szerkesztve ]

(#16890) Vidala válasza #09634560 (#16889) üzenetére


Vidala
senior tag

Valóban egyszerűbb megoldás is jó. Én is szigetelőszalaggal oldottam meg, mondjuk egyszínűvel, de azt írtam rá, hogy FL, FR, LS, RS, C (ha jól emlékszem). Bonyolult :D

CoVboy Forever!

(#16891) v.attis válasza #09634560 (#16889) üzenetére


v.attis
őstag

Hát ez jóval görcsösebb, már nem azért. Teszem fel két év mulva akar festeni megint és véletlenül nem írja fel, hogy melyik micsoda. Mikor össze akarja rakni akkor meg csak néz a sok zebra mintás kábelre....
Meg a mai bolti szigetelők...! Egyszer egy kicsit jobban befűt és leesnek...
Szerintem a papír címke (akármilyen is legyen és akárhogy is teszi rá) Még mindíg egyértelműbb: FR, FL, RR, RL, C. Ennyi.

(#16892) v.attis válasza Vidala (#16890) üzenetére


v.attis
őstag

ez is jó. Tényleg! Mennyi eszed van! Nekem nem ugrott be, hogy arra is lehet írni! Király!

(#16893) modflow


modflow
veterán

Az erősítőn csak 2 optikai bemenet van, ami már foglalt.

Létezik olyan, hogy optikai elosztó?

Találtam valami ilyet:
http://orfeusz.unas.hu/spd/unas_170434/Optikai_valasztokapcsolo

Nem tudom jó e.

Olyan nincs, hogy simán 2 optika be, 1 ki. Semmi kapcsolgatás? Mint egy jack dugónál?

(#16894) nismoka válasza modflow (#16893) üzenetére


nismoka
addikt

De van. [link]

(#16895) bozont válasza v.attis (#16892) üzenetére


bozont
veterán

Tényleg, van is itthon fehér szigetelőszalag meg fekete tűfilc. Gyorsabb és egyszerűbb mint a cellux+papírfecni. :C

(#16888) sirfer
Nincs más ismerősöm akinek lenne, de öcsinek asszem csak 1 szett volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16896) BBéci válasza bozont (#16895) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmatok nincs, hányszor kell ki-be húzgálnom a madzagokat. Néha 3 erősítő van nálam, miket felváltva hallgatok, használok. Soha nem volt abból problémám, hogy melyiket hová kell dugni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16897) v.attis válasza BBéci (#16896) üzenetére


v.attis
őstag

De mi egyszeri legények vagyunk, nem vágjuk annyira a szakmát, mint aki minden nap ezt csinálja. Nekem a gépemnél 4 usb kábel van, azok is fel vannak címkézve.

(#16898) modflow válasza nismoka (#16894) üzenetére


modflow
veterán

Hú ez szuper!
Ilyet hol lehet venni?
Itt gondolom vigyázni kell, nehogy egyszerre kapjon jelet a két forrásból, ugye?
Mert ekkor akár kárt is elszenvedhet az erősítő?

(#16899) nismoka válasza modflow (#16898) üzenetére


nismoka
addikt

Itt pld [link] Nem lesz baja semminek maximum nem szól ha egyszerre kapcsolod be a forrásokat, azért lehetőleg ezt kerüld el. ;)

(#16900) modflow válasza nismoka (#16899) üzenetére


modflow
veterán

Nekem ez nem jó.

"Az optikai jelelosztó lehetővé teszi, hogy egy optikai jelet két jelvevő vagy jelrögzítő fogadjon."

Én nem egy jelet akarok két erősítőn erősíteni. Nem is értem, ki akar ilyet?! :F

Én 2 bemenet 1 kimenetelt akarok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.