Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-24 22:49:03

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a nápolyi , római stílusú pizza otthoni keretek közt történő sütését próbáljuk meg kivesézni, tökéletesíteni egymás tapasztalatai alapján... de azért elférnek a szép, házilag sütött kenyereink is!
Mirelit és a tepsis pizza szigorúan off! :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Ha valakinek még kell vas, írjon privátot!
6 mm-es vaslemez, 40x33 cm, de ha kell, ezen tudok változtatni.
Ez nyers, kezeletlen, némileg csiszolt, sima felületű szénacél lemez, hétköznapi nevén vaslemez, nem azonos a különböző védett márkaneveken forgalmazott sütővasakkal!
Árat csak telefonon vagy pü-ben mondok.
Közösségi beszerzés beszerzési áron, ezért én nem adok számlát, egy darab számlát kapok a lézervágó cégtől. Ha valakinek külön számla kell, akkor úgy kérem tőlük.
Személyes átvétel itt Ballószögön, vagy általam megadott időben a soroksári Ikeánál, esetleg Foxposttal elküldöm 1200-ért.
Fizetés csak előreutalással.
Szerda estig lehet kérni, ha összejön 8 db, akkor csütörtökön lehet utalni, és péntek reggel megrendelem. 3-4 munkanapalatt meg szokott lenni.
Csak annyit rendelek, amennyit mostantól rendeltek, és amennyi ki van fizetve, és nem viszem házhoz!
Akinek így megfelel, írjon.

https://caffe35.webnode.hu/

(#252) sz.zs.


sz.zs.
Topikgazda

Valószínűleg a sütöm nem az igazi, de nekem 250 - 260 foknál feljebb nem melegszik a pizzavas, inkább alatta van kicsivel még majd’ egy óra után is. Így én tovább is passzolnám annyiért amennyibe nekem van, akinek jobb a sütője jobban tudja használni. Én pedig inkább másban sütögetek. :) Érdeklődni privátban kérném.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#253) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#251) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A csekély érdeklődés miatt a vaslemez beszerzés törölve!

https://caffe35.webnode.hu/

(#254) sz.zs. válasza sz.zs. (#252) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Nálam sem jelentkezett senki, így megtartom kenyér sütéshez.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#255) Sic.Transit válasza fragola.6035 (#251) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Szia, írok privátot is, nekem kell 3 db. :)

(#256) fragola.6035 válasza Sic.Transit (#255) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Akkor még vasárnapig meghosszabbítva.

https://caffe35.webnode.hu/

(#257) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Kovászos, sütőben, jénai tálban sütve.

https://caffe35.webnode.hu/

(#258) PeterAgos válasza fragola.6035 (#257) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ez igen szép. Volna kedved leírni a receptet és a metodikát?

[ Szerkesztve ]

(#259) bbuffy


bbuffy
senior tag

Mai brugó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#260) fragola.6035 válasza PeterAgos (#258) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem ez sima alap recept.
500 lisz, amiből 90% búza kenyérliszt, 10% alakor, tönköly, rozs vagy ami van.
350 víz, 2 kiskanál só, 150 kovász.
Este megetetem a kovászt, reggel abból veszem el. Dagasztógéppel 5 percig dagasztom a kovász és só nélkül. Utána még 5p. a kovásszal és a sóval is.
Aztán 40-60 percenként, vagy ahogy ráérek, hajtogatom 4-5-ször.
utána megformázom és beteszem a jénai tálba, amibe sütöm. Vagy 2 órát még kelesztem benne.
A sütő maxon megy, ez nálam kevesebb, mint 250 fok. Fedővel sütöm, amíg kezd színesedni a kérge, utána leveszem a fedőt és sütöm a kívánt színig, ez összesen 25-30 perc.
nagyo jó az íze, állaga, ropogós, csak kicsit lehetne vastagabb a kérge.
De nincs nagy gyakorlatom, havonta 1-2-szer sütünk.

https://caffe35.webnode.hu/

(#261) adp


adp
őstag

Felavattam a fragola féle vasat. Az én sütőmbe pont jó méret, a pizzavas.hu -s 1cm-res valahogy nem volt jó, az alja égett volt a teteje meg nem az igazi. Igaz ezzel több a sütési idő, kb 7p, viszont az eredmény szerintem jobb lett, mert a teteje és az alja is pont frankó. Annyit módosítottam még azóta, hogy középre betettem egy tepsit, hogy az hátha visszaveri a pizza tetejére a hőt. Viszont próbáltam már szüleimnél is elektromos sütőben, szerintem oda nem az igazi, vastagabb kellene belőle. Nekem gáz sütőm van ez durván pörköl ide elég a 6mm-es.
Nem a legjobb képek viszont a szalámis olyan finom lett, hogy nem hittem el.
Ezzel az olivával locsoltam meg, valami kegyetlen jó cucc: [link]

[ Szerkesztve ]

(#262) bbuffy válasza fragola.6035 (#260) üzenetére


bbuffy
senior tag

Autolízis nincs?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#263) bl4ze válasza adp (#261) üzenetére


bl4ze
veterán

kár, hogy a csuklódra sikerült a fókusz....

.:. bl4ze .:.

(#264) adp válasza bl4ze (#263) üzenetére


adp
őstag

Sorry. Nagyon ehes voltam :DDD

(#265) OPiiPO válasza bl4ze (#263) üzenetére


OPiiPO
addikt

de legalább kaptunk egy igen szép csukló képet így estére :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#266) soldier2 válasza bbuffy (#259) üzenetére


soldier2
őstag

Szép. Vaslábosban félidőig fedővel, majd anélkül:

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#267) Mersant_le válasza fragola.6035 (#260) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

szep lett a kenyer! probald meg ugy, hogy 1 jenait fedovel egyutt felforrositasz a sutoben, es abba teszed majd bele a kenyeret! nekem ez a modszer valt be eddig a legjobban.

(#268) soldier2 válasza Mersant_le (#267) üzenetére


soldier2
őstag

Nekünk is bevált, kacsasütő néven kapni kellő méretű tálakat, csak elég nehézkes a kezelése, ezért nálunk ha nem vagyok otthon akkor vaslábas kerül elő.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#269) PeterAgos válasza fragola.6035 (#260) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Köszönöm, szinte hasonló a receptünk, nálunk ugyan a liszt 370g, de tömény rozsliszt. Ma kezd a dagasztó😃 - idáig kézzel kevertük és a rozsliszt igencsak ragad.

(#270) bbuffy válasza PeterAgos (#269) üzenetére


bbuffy
senior tag

Milyen gépet vettél?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#271) PeterAgos válasza bbuffy (#270) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Afféle régi vágású fragola-félét.

(#272) PeterAgos


PeterAgos
csendes tag

Uraim, segítséget szeretnék kérni:
Kezdő pizzásként (gyakorlott kenyeresként) szeretnék 40 dekás San marzano konzervet és 1 vagy 5 kilós kiszerelésben 00-ás pizzalisztet rendelni.
Idáig kb. 3 órám ment rá, a webáruházakban (gusti, egzotikusfuszerek, olaszbolt, olaszetel) vagy egyik vagy másik nincs készleten, vagy adószámot kér, stb.
Tudnátok olyan webáruházat javasolni, ahol magánszemélyként egyszerre meg tudnám rendelni a fentieket?
Előre is köszönöm!

(Alternatív javaslatot is szívesen fogadnék, a mamilisztet kivéve :) .)

[ Szerkesztve ]

(#273) bl4ze válasza PeterAgos (#272) üzenetére


bl4ze
veterán

http://www.olaszetel.hu/
Diósdon vannak, de rendelni is lehet.
[link]
[link]

Silarus paradicsom konzervet vettem tőlük legutóbb: isteni.
Liszt 5 kilós mindig van, 00-ás pizza liszt egyenesen kintről hozzák.

.:. bl4ze .:.

(#274) PeterAgos válasza bl4ze (#273) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Próbálkoztam már velük, 40 dekás csak koktélparadicsom van, vásárlás előtt egyszer 20000, később 15000 ft minimum vásárlási értéket írt. Elsőre nem akarnék ennyiért, nincs hová tenni :-( Na, majd hétfőn felhívom őket.
Köszönöm a segítséget🙂

(#275) kozsy18


kozsy18
tag

Sütni most épp nincs időm (meg lisztem), de pakolás közben találtam egy jó adag rozslisztet, így előkészülök a jövőre egy tiszta rozskovásszal. Korábban nem készítettem tisztán, így ma reggel meglepett a 2 napos újszülött :DDD

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#276) soldier2 válasza kozsy18 (#275) üzenetére


soldier2
őstag

Ha lezárod légmentesen (csattos üveg gumigyűrűvel) akkor a felszabaduló gázok nem tudnak távozni. Csak hajtsd rá a tetőt, de ne zárd le.
Ránézésre egész jól alakul :D

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#277) kozsy18


kozsy18
tag

Üllői menetén a Zamaticban van 5stagioni 00 liszt. Vagyis hagytam párat... :D
Igyatok kávét is!

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#278) bbuffy


bbuffy
senior tag

Mai kenyerem.
ezt már szakajtóban kelesztettem, bár kicsit nagy a kosár, következőnel növelek kicsit a mennyisegeken. De igy is jó lett.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#279) adp


adp
őstag

Ezek az aldis kész kenyér liszt keverékek mennyire jók?

(#280) sz.zs. válasza adp (#279) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Én pár éve próbáltam, igaz akkor még kenyérsütő gépben sütöttem, elmegy kategória volt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#281) Mersant_le válasza adp (#279) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

nem rossz, de szerintem némi plusz élesztőt + sót elbír

(#282) Mano66 válasza adp (#279) üzenetére


Mano66
senior tag

Vegyél inkább normális lisztet. Pl : Szabó Malom. Sokkal jobb kenyeret sütsz mint az Aldisból.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#283) bbuffy válasza adp (#279) üzenetére


bbuffy
senior tag

Felejtős teljesen.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#284) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, ez a fém "rövid nyeles" pizzalapát teljesen elhalt?
Felvetődött itt, hogy Fragola tud csináltatni, de aztán látom se kép-se hang....
Engem tutira érdekelne valami jó fém lapát...

akármilyen kivitelezhető megoldás, csak férjen fel rá egy 30-32cm pizza szépen :)

.:. bl4ze .:.

(#285) adp


adp
őstag

Elég vegyesek a vélemények. Végül vettem mert épp akciós volt, ha nagyon szar akkor a kutya megkapja. Vagy melegszendvics lesz belőle :D

Mersant_le: Hogy érdemes dúsítani?

[ Szerkesztve ]

(#286) adp


adp
őstag

Nagyon racsusztam a szalamis-hagymas kombora.

(#287) paljoc válasza adp (#286) üzenetére


paljoc
tag

Én most a nagyi titka lisztet próbálom épp kimaxolni!😎 /kicsit megtoltam a vizet a szokásoshoz képest/

(#288) PeterAgos válasza bl4ze (#284) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Én most vettem egy Weber-t itt. Pénzért adják, de profi a cucc, 32 cm széles.
Máshol nemigen találtam.

[ Szerkesztve ]

(#289) adp válasza paljoc (#287) üzenetére


adp
őstag

Én is azt tolom. Szerintem teljesen jó. Pont kétszer annyi az olasz liszt az Auchanban.
Sajnos nekem a teteje/széle nem lesz ilyen szép, de ígyis nagyon finom. Mozzarellából mi a tuti? Nekem az megállapításom, hogy a Szarvasi a legjobb ár/érték arányban. De a Spar saját márkás is nagyon jó. Szószban pedig ami nekem bevállt az a Luigi

[ Szerkesztve ]

(#290) adp válasza adp (#289) üzenetére


adp
őstag

Na nem tudtam tovább szerkeszteni. Nyílván ettől vannak sokkal jobbak, de kb 2-szer vagy sokszor ennyiért. Sokat kísérleteztem sajtokban, paradicsomokban, de a viszonylag olcsó kategóriában nekem ezek jöttek be a legjobban.

(#291) sz.zs. válasza PeterAgos (#288) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Nekem is ugyanez van, de Bl4ze nem akar ennyit kiadni érte. Kb. egy tízessel olcsóbban keres lapátot.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#292) bbuffy válasza sz.zs. (#291) üzenetére


bbuffy
senior tag

Annyiért nem lesz normális pedig.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#293) PeterAgos válasza sz.zs. (#291) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Végül is, ha tud megfelelő vastagságú alulemezt szerezni, az viszonylag könnyen megmunkálható, azután lehet rá nyelet szegecselni. A Weber viszont örökös darab és praktikus a lapátra fordítható nyél. Ja és ha rákoppintasz, olyan hangot ad, mintha gongot ütöttél volna meg😃

(#294) PeterAgos válasza bl4ze (#284) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ez tényleg jó ár, ha van raktáron.
Link

(#295) bl4ze válasza PeterAgos (#294) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, ez tényleg baromi jó lenne - csak nincsen raktáron.

Valahogyan 13-14 Ezret nem akarok lapátra kiadni. Az már fáj, és nem sütök pizzát naponta, de még hetente sem :)

.:. bl4ze .:.

(#296) adp válasza bl4ze (#295) üzenetére


adp
őstag

Valahogy én is így vagyok vele, egyébként én azt a fa nyújtódeszkát használom "lapátnak" amin a pizzám van a fentebbi fényképen.

(#297) PeterAgos válasza adp (#296) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Igen, nekem könnyebb volt dönteni. Néhány nap múlva kezdődik a nyugdíjas élet, a család kérdezte, hogy mit kérek az alkalomra, úgyhogy összedobták az árát, nekem csak rendelnem kellett.😃
A háromezres falapát is tök jó...

(#298) bl4ze válasza adp (#296) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezért lenne jó ha Lali(Fragola) esetleg ilyen lapátot is tudna rajzoltatni, kivágatni egy rövid nyéllel amivel meg tudjuk fogni. 10-15 ezreket nem adok egy lapátra, valahogyan "elvből".
Nonszensz. :D
Ez marha jó amit PeterAgos betett, de nincsen és a forgalmazó sem tudja lesz-e....

Fából van, tudnék rendelni egy gastro nagykerből - de olyan magas a postaktg, hogy többen össze kellene álljunk, 1 darabért nem éri meg :
PIZZALAPÁT FA RÖVID NYELŰ 30X30CM


1.270 Ft/db + posta
Rövid nyelű fa pizzalapát.
Hossza: 41,5 cm Lapát mérete: 30x30 cm
A megadott ár brutó db ár.

.:. bl4ze .:.

(#299) fragola.6035 válasza bl4ze (#298) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Már megrajzoltam, csak kellene találni egy helyet, ahol rétegelt lemez lézervágással foglalkoznak, és nem kell vinni anyagot. Aztán vágatnék 10-20 darabot, valaki majd megvenné.

https://caffe35.webnode.hu/

(#300) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#299) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

https://caffe35.webnode.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.