Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) NINJA_V válasza Integra (#1850) üzenetére


NINJA_V
tag

Szerintem is több dolgot kell ötvözni...ezek az ágazatok mind másról szólnak..hiába tanulok önvédelmet vagy harcművészetet, ha nem tudok egy pontos és effektív rúgást vagy ütést kivitelezni...Nekem is volt régebben egy ilyen élmény, elmentem thai box edzésre, átmozgató szabad küzdelem: kaptam egy szájast meg két combost, azt se tudtam hol vagyok. Na ekkor elgondolkodtam hogy milyen összetett is az egész...pl a feljebb is linkelt wing tsun-os videón nincsenek támadások :DDD , az hogy a másik felé nyújtja a kezét...háát, namind1!
Ha valaki tanult támadni, az ellen az önvédelem nehézsége megsokszorozódik, sztem...

Two Strokes and Four Jokes

(#1852) Integra válasza NINJA_V (#1851) üzenetére


Integra
titán

így van. célspecifikus már mindegyik nagyon.
box, bjj, vale tudo, mma, viccesek.
csak aztán ez kinek fér bele az idejébe? nekem nem:(
otthon kettlebellezek, box, a km most pihen. egyszerűen nem tudom csinálni mind, fizikai képtelenség. és különben is süt a nap:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1853) NINJA_V válasza Integra (#1852) üzenetére


NINJA_V
tag

Ez a bajom nekem is....kellene erőnléti edzés, tüdőre is gyúrni kellene, nyújtás, egymás ellen technikázás, zsákolás...pfff :(

Two Strokes and Four Jokes

(#1854) harylmu válasza Integra (#1852) üzenetére


harylmu
őstag

Hát igen. Plusz a pénz. :) Én is gondolkodtam, hogy thai box mellé még kondizok, kéne futnom, lassan kettlebelleznem (edzőtársam kipróbálta, nála bevált :) ), sima box. Se pénzem, se időm nincs rá.

(#1855) harylmu válasza Integra (#1852) üzenetére


harylmu
őstag

Hát igen. Plusz a pénz. :) Én is gondolkodtam, hogy thai box mellé még kondizok, kéne futnom, lassan kettlebelleznem (edzőtársam kipróbálta, nála bevált :) ), sima box. Se pénzem, se időm nincs rá.

(#1856) Integra válasza NINJA_V (#1853) üzenetére


Integra
titán

ezekre én csak kettlebell:)

harymlu: én nem futok, nem cseszem szét a térdeim, csak kettlebell, ha kell akkor erősítek vele, ha kell akkor 180as pulzussal kardióra gyúrok, és utána lenyújtok. nekem tökéletes:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1857) harylmu válasza Integra (#1856) üzenetére


harylmu
őstag

Ha edzőtársamnál egyértelműen beválik, lehet én is elmegyek a 3 hónapos kurzusra. :)
Ütőerőt és rúgóerőt lehet vele fejleszteni?

(#1858) Integra válasza harylmu (#1857) üzenetére


Integra
titán

nem is kicsit....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1859) harylmu válasza Integra (#1856) üzenetére


harylmu
őstag

Ha edzőtársamnál egyértelműen beválik, lehet én is elmegyek a 3 hónapos kurzusra. :)
Ütőerőt és rúgóerőt lehet vele fejleszteni?

(#1860) adalbert1 válasza Integra (#1848) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondasz valamit... Kíváncsi lennék egy olyan fightra ahol a különböző egyesületek által tanított egységek tagjai csapnak össze. :)

Ha már a kettbell szóba került akkor azt kérdezném, hogy a gumiszalag ér valamit? :U

(#1861) Integra válasza adalbert1 (#1860) üzenetére


Integra
titán

soha nem dolgoztam vele, de láttam már videót, ahol fedor azzal edz, szóval csak jó lehet:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1862) NINJA_V válasza adalbert1 (#1860) üzenetére


NINJA_V
tag

én gumiszalagot csak speed training-re és nyújtásra használom....
Nincs értelme az ilyen összehasonlítgatásoknak....

Integra: figy már ha akarok ilyen kettlebell-t venni akkor hány kilósat vegyek?? 182/72 mondjuk úgy hogy izmos testalkattal :DDD rendelkezek

Two Strokes and Four Jokes

(#1863) adalbert1 válasza Integra (#1861) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor annyira csak nem lőttem mellé mikor 1-2 hete beruháztam egyre. :))
Mindenesetre a használatáig még a mai napig nem sikerült eljutnom... :(

NINJA_V : tudsz valami jó oldalt, ahogy megfelelő gyakorlatok szabályosan fent vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1864) NINJA_V válasza adalbert1 (#1863) üzenetére


NINJA_V
tag

Milyet vettél és mire szeretnéd használni? Én is csak youtube-os videokból lestem el egy-két dolgot, a többi meg saját ötlet :)

Two Strokes and Four Jokes

(#1865) adalbert1 válasza NINJA_V (#1864) üzenetére


adalbert1
veterán

Milyen értelemben milyet? A második legerősebbet ami kapható volt, kb. 2 m-es.
Elsősorban erősítésre, már évek óta nem edzettem semmit... :U

(#1866) Integra válasza NINJA_V (#1862) üzenetére


Integra
titán

én inkább először egy 3 hónapos tréninget javasolnék.
ott úgyis kapsz hozzá golyót edzeni.
aztán majd eldöntöd mi kell neked.
nekem van 16-24-32 kilós. mikor melyiket használom. meg melyik gyakorlatot tudom egyáltalán vele megcsinálni.. puhány vagyok :O :O :O
de most a motorozás miatt rákell gyúrnom erősen, mert 220kg-os motor már erőt igényel:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1867) NINJA_V válasza adalbert1 (#1865) üzenetére


NINJA_V
tag

Csak azért kérdeztem mert van két fajta ez meg ez a fajta...én az utóbbit jobban szeretem, mert lehet röviden is fogni, tehát jobban tudsz terhelni, meg jókat lehet vele nyújtani...amit nagyon szeretek vele az a tricepszezés..arra nekem nagyon bejött, pár hét alatt jelentős változás...magam is meglepődtem. Az angol nevében benne van hogy mire jó: resistance band.

Integra: van ilyen kurzus?,Te voltál ilyenen? beütöttem magyar google-be...kettlebell.hu elég nagy szervezet ahogy nézem...nem tom Kecskeméten van-e ilyen...
Motor meg ha már gurul, nem számít a súly :DDD

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#1868) Integra válasza NINJA_V (#1867) üzenetére


Integra
titán

nekem egy része hiányzik a kettlebell instruktorinak, ezért nem tanítom.
amit az istennek se tudok összenozni valamiért, mert mindig más fontosabb:(
instruktorokat nézd végig, hogy ki van kecsón:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1869) adalbert1 válasza NINJA_V (#1867) üzenetére


adalbert1
veterán

A második fajtát vettem, az elsőt nem is láttam... Az kb. úgy néz ki mint egy modern expander. :)

(#1870) NINJA_V válasza Integra (#1868) üzenetére


NINJA_V
tag

Hát nem találtam...de nem adom fel....teljesen megtetszett :DDD , ahogy olvasgattam mindenhol oltják hogy autodidakta meg youtube-os tanulás kb egyenlő a 0-val!! :DDD Ennyire el lehet cseszni a gyakorlatokat?

Two Strokes and Four Jokes

(#1871) Integra válasza NINJA_V (#1870) üzenetére


Integra
titán

fáradásos sérülést szedhetsz össze, ha nem vigyázol és nem pontosan csinálod a gyakorlatokat..
amúgy van kettlebell topic:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1872) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Én gyúrok egy fél éve kb... De most jöttem rá hogy az izom magában semmit se ér technika nélkül. Ezért mostmár judo-zni is visszajárok kicsit. Meg majd meglátjuk, mert haverom mondja hogy menjek hozzájuk wado karatézni... (haverom 5éve csinálja) Szal lehet majd felváltva csinálom a judo-val. Na üdv!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#1873) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Bokszhoz vagy thaibokszhoz hány unciás kesztyű kell általában? És milyet érdemes venni?

(#1874) NINJA_V válasza .impulse. (#1873) üzenetére


NINJA_V
tag

Zsákolni kell vagy face to face-re? változó amúgy átlag 10 oz de gyakorláshoz 16-os...nekem egy gagyi műbőr 12esem van meg egy normális adidas zsákolóm.. bandázst vegyél mert szétmegy a csuklód! (nekem kell az enyém szar :( )

Everlast/adidas ezek jók....de erről egy boxoló biztos többet tud mondani

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#1875) harylmu válasza .impulse. (#1873) üzenetére


harylmu
őstag

10 oz
kezdő szinten a márka majdnem mindegy

[ Szerkesztve ]

(#1876) .impulse. válasza NINJA_V (#1874) üzenetére


.impulse.
csendes tag

Face to face. Mi anno thaibokszon 12-est használtunk. Nekem így a 16 soknak hangzik, az már kicsit párnacsata nem?

Arra irányul a kérdésem, hogy melyik az a méret amit a legtöbb helyen elfogadnak fész tu fész alkalmazásra.

Ha valaki tud ajánlani konkrétan egy jó kesztyűt olcsón, az ne rejtse el tudását :)

Bár tudtommal a Tacticalshop nem éppen olcsó hely, én mégis ezt találtam eddig a legolcsóbbnak: [link] Valódibőr, tizenkettes. Vélemény?

(#1877) harylmu válasza .impulse. (#1876) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem ilyen van 10oz-sben. Tökéletes.

(#1878) Integra válasza NINJA_V (#1874) üzenetére


Integra
titán

azért a twins se éppen vacak:)
én spec a 10-est kicsit durvának találom rendszeres másik fejének csépelésére, mert miért jó az ha edzésen hülyét csinálsz a másikból? nagyobb unciás is jó, utcán meg csak csont van, 1-es uncia:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1879) NINJA_V válasza Integra (#1878) üzenetére


NINJA_V
tag

Jah az tényleg jó kesztyű,sok helyen lehet látni, bár rajtam olyan még nem volt...
Azért is írtam hogy gyakorlásra jobb egymás ellen valami nagyobb téma, még nagypárnával is szar ütést kapni nem hogy a 10sel.
Te csak simán pusztakézzel ütöd a zsákot?

Two Strokes and Four Jokes

(#1880) Integra válasza NINJA_V (#1879) üzenetére


Integra
titán

nem, mert ütöm 3 percet és nincsen bőr a bütykeimen, semmi értelme, bár kétségtelen, hogy akkor sokkal coolabb vagyok:DDD
van egy vékony zsákoló kesztyűm. bulls asszem. bár kb 3x ha rajtam volt. zsírúj még mindig.

nem kapkodom el, most keresek megfelelő kesztyűket. kérdezgetek, meghallgatom a komoly srácok tapasztalatait, aztán meglátom, hogy mit van egyáltalán értelme beszerezni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1881) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Sziasztok!

Jövő hónaptól haverommal szeretnénk elkezdeni Taekwondo-zni. Nektek mi a véleményetek a TKD-ról? :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#1882) harylmu válasza mocsanisi (#1881) üzenetére


harylmu
őstag

Ez és ez. :)

Szerintem amúgy versenysportnak meg mozgásnak tökéletes.
Önvédelemnek már kicsit kevés.

[ Szerkesztve ]

(#1883) mocsanisi válasza harylmu (#1882) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Elolvastam mielőtt kérdeztem, csak elég kevés vélemény volt, és azok is eléggé megoszlottak... Ezért bátorkodtam megkérdezni. Önvédelem meg ugye kell, de nekem ez most nem annyira szempont. (Judoztam, így tudok egy-két dobást, feszítést, illetve 6-7 hónapja kondizok, így már egy nagyobb embert is el tudok dobni. De mivel nem vagyok kötekedős fajta, velem se szoktak kötekedni, ezért írtam hogy annyira nem lényeg...)

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#1884) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Volt itt szó a muay-thairól meg a thaiboxról. Alapból valóban külön vannak választva, ha nem is így nevezik őket, de a tradícionális thai boxot azt muay borannak hívják tudomásom szerint. Ebbe értendők az ilyen Ong bak szerű filmekben látott látványos dolgok. A thai gálákon ezekből csak nagyon keveset látni, lényegében alaptechnikákkal szétdarálják egymást.
Ezek kapcsán találtam burmai boxról videókat, na hát annak a szabályrendszere (már ha lehet ezt mondani) sokkal brutálisabb bármely ketrecharcénál. Egyrészt nincs kesztyű, csak néhány réteg ruha, vagy hasonló, nem csak néhány meccsen, hanem minden meccsen így harcolnak. Másrészt minden testtáj támadható (lágyék persze nem), beleértve a nyak is, és hát is, akár könyékkel. Sőt, fejelést is gyakran használnak, fejtetővel.
Ezt érdemes megnézni :)
[link]
[link]

(#1885) Nimrod


Nimrod
addikt

Integra, lehet, hogy megint a segítséged kérném.

Annak idején (most néztem vissza, ez 2006 tavaszán/nyarán volt) kerestem valakit, aki sai használatát oktatja, emlékeim szerint tőled kaptam is egy tippet. Csak az akkor, ott, annyiban is maradt, főleg magánéleti dolgaim/gondjaim miatt. Közben eltelt három év és most tartanék ott, hogy mehetne, csak egy kis gond van. Munkaidő miatt szinte minden létező edzéslehetőség ki van lőve, ezért magánoktatót keresek, akinek lehetőség szerint nem gond a hétvége vagy az esti órák.
Minden segítséget előre is köszönök. :)

(#1886) harylmu válasza CollectoR (#1884) üzenetére


harylmu
őstag

Elég komoly. :)

(#1887) CollectoR válasza harylmu (#1886) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Ja, és most olvastam, hogy csak KO-val lehet nyerni, pontozás nincsen. :o

(#1888) harylmu válasza CollectoR (#1887) üzenetére


harylmu
őstag

Érdekes. :) Eddig még nem hallottam erről a "ketrecharc - thai box" mixről.
burmai box.. hmm

[ Szerkesztve ]

(#1889) CollectoR válasza harylmu (#1888) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Én sem, csak nemrég, miközben nézegettem a videókat. Míg a szomszédos thaiföldön muaythai a nemzeti sport, addig burmában meg a lethwei-nek nevezett dolog, amikről a videók is vannak. Rendeznek rendszeresen burma vs thai meccseket (kb. ahogy a Slamm esemény Hollandia és Thaiföld közt), amit egyik thai kommentező szerint rendszeresen a burmaiak nyernek meg. Ha valaki többet tud erről, ossza meg velünk :)

Na, holnaptól kezdve már csajok is vannak a k1-ben :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#1890) harylmu válasza CollectoR (#1889) üzenetére


harylmu
őstag

Link. Angol tudás előnyös :)
rengeteg videó van itt. de sajna csak letölteni lehet...

[ Szerkesztve ]

(#1891) Integra válasza Nimrod (#1885) üzenetére


Integra
titán

fú de jót kérdezel.... :DDD
hagy gondolkodjam, mert hirtelen nem ugrik be:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1892) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Affene. Körbenéztem de délpesten sehol nincs muay thai. Még a közelben se. :(

Egyébként most ajánlotta egy ismerősöm a francia bokszot. Savate. Mi a véleményetek róla?

(#1893) harylmu válasza .impulse. (#1892) üzenetére


harylmu
őstag

Csepelen vagy egy thai box edzőterem. A neve sajna nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#1894) harylmu válasza .impulse. (#1892) üzenetére


harylmu
őstag

Kicsúsztam az időből.

Ez lesz az.

(#1895) .impulse. válasza harylmu (#1894) üzenetére


.impulse.
csendes tag

No igen, meglehetősen szimpatikus is a társaság, de itt csak versenyzőkkel foglalkoznak. Vagy legalábbis nekem azt mondták ha jársz edzésre kötelező versenyre is menni már 1-2 hónap múlva. Ahhoz meg én még nagyon nem érzem felkészültnek magam : )

(#1896) harylmu válasza .impulse. (#1895) üzenetére


harylmu
őstag

Kötelező versenyre menni 1-2 hónap múlva????????? érdekes

Akkor itt hobbi sportolókkal nem foglalkoznak. Ez volt az egyetlen ötletem...

[ Szerkesztve ]

(#1897) .impulse. válasza harylmu (#1896) üzenetére


.impulse.
csendes tag

Igen, mondta is az edző hogy ő "hobbistákkal" nem foglalkozik. :)

(#1898) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Ma megyünk haverokkal megnézni a Taekwondo edzést. (vagyis nem csak megnézzük, viszünk training ruhát, edző azt mondta beállhatunk :D) Majd írok milyen volt :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#1899) harylmu válasza mocsanisi (#1898) üzenetére


harylmu
őstag

Várjuk. :K

(#1900) ponix


ponix
aktív tag

Üdv mindenkinek! Régi új vagyok a topikban, de megpróbálok bekapcsolódni újfent! Hátha sikerül!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.