Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Markgx10


Markgx10
őstag

Holnap Fedor-meccs, jövő héten UFC nehézsúlyú világbajnoki címmeccs, azt hiszem jobb program, mint a foci vb :D

TUF döntőről egy mondtatban: Nagyon örülök, hogy McGee nyert, neki szurkoltam, szimpatikus srác. :R

Holnap hajrá Fedor, jövő héten hajrá Carwin :D :R (bár Lesnart is kedvelem nagyon, de kettőjük közül Carwinnak drukkolok)

(#2852) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Lassan én is megyek összemérettetésre,tapasztalatszerzésre.Más harcművészet képviselőjével lesz egy,két nem hivatalos mérkőzésem.Már most is lenne kihívó (Kempo,Karate,Box),de a jelenlegi felkészültségem,erőnlétem nem lesz elég.Sajnos volt most egy sérülésem amitől 1.5 hónapot ki kellett hagynom,nagyon észreveszem,de most újra teljes erőbedobással készülök,főleg ennek a tudatában.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2853) Csyppa válasza Markgx10 (#2851) üzenetére


Csyppa
senior tag

Nagyon rövid volt ez a tegnapi meccs.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#2854) Markgx10 válasza Csyppa (#2853) üzenetére


Markgx10
őstag

Spoiler
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Döbbenet. :U Egy napig fel sem fogtam, mi történt, pedig nagyon jól indult, kézzel nagyon jól bekezdett, de a földharc istenére ilyen felelőtlenül rámenni földön, még az első háromszög-kísérletből ki is jött, szerintem ott kapcsolni kellett volna neki, nem értem, miért erőltette tovább, szerintem a túlzott magabiztosság, hogy majd ezt is megoldja, mint mondjuk Nogueirát, az vezethetett ide. Werdum részéről profi munka volt, minden tiszteletem az övé, ezt tudja legjobban és szinte rákényszerítette az akaratát, hogy ott döntsék el. Kíváncsi leszek a visszavágóra, úgy gondolom nem lesz még egy ilyen hiba Fedor részéről. :U

(#2855) safran


safran
csendes tag

Szevasztok!

Szeretném egy kicsit javítani az állóképességemet, és mivel közeledik az idő, mikor belépek egy szurkolói csoportba, szeretném magam felkészíteni fizikálisan egy-két közelharcra. Melyik lenne a legideálisabb küzdősport amit elkezdhetnék? Valószínűleg suli-kezdéskor kezdenék, addig mindennap lejárok futni.

(#2856) Hatchet válasza Markgx10 (#2854) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Spoiler ON
*
*
*
*
*
*
*
Werdum profi munkát végzett. Fjodr meg benézte a háromszöget, de nincs ezzel semmi baj, így valahogy emberközelibb számomra, hogy kikapott. :)
(Arlovski is megmondta: "He's only a human, just a human..." - Bár Ő kikapott tőle)
Örökérvényű tanulság: idővel jön aki elver úgyis.
Jó lenne ha körbemenne egymással Emelianenko - Overeem - Werdum hármas. Ennél a szervezetnél jelenleg Ők a nehézsúly legjobbjai. Jó meccsek lennének, nagy nézettséggel.

****

Spoiler OFF

Hm hm, jön a Carwin vs. Lesnar: 60% esélyt adok Carwinnak, szerintem nyerni fog.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2857) Hatchet válasza safran (#2855) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Őszintén?

Bár ma már egész korrektül leszervezett 1vs1 boxmeccseket szoktak csinálni.
Mégis hagyd a dolgot p*csába. Az utcán kiverik a fogadat jó eséllyel :DDD
Csoportos küzdelemben meg a kékek fognak lefújni és hátbak*rni tonfával... szóval én a futást ajánlom és a távolmaradást a balhék sűrűjétől, amennyire lehet...

Viccet félretéve:
Ha simán önvédelemre vagy a mozgásért önmagáért érdekelne a dolog szívesen ajánlanék Neked valamit pár kérdés után, de így inkább nem. Én lebeszélnélek a dologról, bár gyanítom nem fog sikerülni... :N :U

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2858) skótocska válasza Hatchet (#2857) üzenetére


skótocska
csendes tag

hello!

én is kb. ilyen cipőben járok, mint safran, azzal a különbséggel, hogy én csak rendszeres mozgás céljából járnék le, és hogy erősödjön egy kicsit a felsőtestem. gondolom ehhez a box lenne a legésszerűbb, nem? viszont már 17 vagyok, nem tudom hova lehetne eljárni, a legjobb a IV. és a XIII. kerület lenne, de gondolom ilyen korban ez csak magánedzővel lehetséges, nem?

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2859) Gaboman válasza safran (#2855) üzenetére


Gaboman
nagyúr

És is azt mondom hogy felejtsd el a dolgot,de ha mégis csinálni fogod akkor a következőt ajánlanám.
Egyenes ütés,rúgás gyorsaság/erőnlétének fejlesztéshez tudom ajánlani a boxzsák használatát.
Először karonként fejmagasság 200/200 ütés és gyomorrúgás 50/50,aztán ha kevés lesz egy idő után már 400/400 és 100/100 ra emeld,és így fokozatosan egyre többet.
Fokozhatod még úgy is hogy ha a 200 ütést kevésnek érzed akkor súlyzóval,mondjuk 2kgal kezenként csinálod végig.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2860) Markgx10 válasza safran (#2855) üzenetére


Markgx10
őstag

Igen? És melyik csapatnak szurkolsz, ha szabad megkérdezni? ;] Vagyunk többen, akik heti rendszerességgel járunk meccsre, szóval nem vagy egyedül. :K :D

(#2861) Integra


Integra
titán

használ valaki venum, manto vagy hayabusa, netán tapout fightershorts-ot?
sprawl-om van, de ez egy hulladék, a tépőzára tönkrement, lehajolok és már szét is nyílt, azért ennyi pénzért ez nagyon gáz..:(((
szóval ha valakinek valamelyikkel van tapasztalata, leírhatná, hogy a tépőzára milyen minőségű, mert ha ugyanolyan vacak mindegyik mint a sprawl, akkor 1-2 év után dobhatom ki mindegyiket:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2862) Integra


Integra
titán

hajrá madár!!!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2863) Markgx10 válasza Integra (#2861) üzenetére


Markgx10
őstag

De jó, hogy írod. Nálunk több srácnak van Death Clutch, Tapout és hasonló márkájú gatyája és már én is azt fontolgattam, hogy veszek egy hasonlót és pont Sprawl márkájút néztem az ebayen, de ezek szerint ez nem akkora csodanadrág, mint írják. :U Mondjuk mindegy, úgy sincs még rá pénzem :DDD Segíteni meg sajnos nem tudok :B

(#2864) Integra válasza Markgx10 (#2863) üzenetére


Integra
titán

pedig rohadt jó gatya amúgy, főleg a belső elasztikus csíkbevarrása miatt. most megkérdeztem havert otthon, neki jó mai napig. nem tudom, hogy én fogtam e ki egy hibás tépőzárasat vagy sem, de az enyém egyszerűen csapnivaló. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2865) skótocska


skótocska
csendes tag

zsákoláshoz mi a legideálisabb? gondolom csak ezért nem kell zsákoló kesztyűt venni, ugye? és rúgásokhoz lábra nem kell valami védő? mert 50-50 rúgás után szépen fog kinézni a lábam, gondolom.

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2866) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki mennyiben van a krav maga havi díjja? Illetve ezt edzéseken érdemesebb megtanulni vagy youtube alapján is belehet egyedül?

(#2867) Markgx10


Markgx10
őstag

Na, felkeltem és megnéztem élőben a két fő mérkőzést, találtam egy szar streamet :D, érdekes volt, várom, hogy megnézzétek. :K

(#2868) skótocska válasza skótocska (#2865) üzenetére


skótocska
csendes tag

he?

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2869) gege71.hu válasza Integra (#2861) üzenetére


gege71.hu
addikt

Heló!
nekem van Venum, 2 db hayabusha egy Familia Gladiatoria és egy Contract Killer gatyám.
Mindegyik jó minőségű, de a tépőzár és tartósság szempontból a hayabusha a legzoralabb. Az már kapott sok mosást thaibox és KM edzést, sőt úszáshoz, nyaraláshoz, strandoláshoz is használom és a tengervíz meg a klóros medencevíz sem árt neki.
A Contract Killer gatya is jónak tűnik, de az még csak kb 5 edzésen "kapott" és vagy 2x úsztam benne.

A Hayabushanak elől van egy keresztirányú nagy felületű tépőzára + persze elöl függőlegesen is a sliccnél "fedve" és belül van egy kurvajó ilyen zsinóros rögzítés is ami körbefut a derékon belül az anyagban.
Van persze egy sáv vég a comb belső felén és kb a "bizsuknál" ami ilyen neoprén szerű rugalmas anyag. A fő anyag nagyon erős de mégis jó hordani mert ugyanakkor finom anyag.
A derékrész enyhén rugalmas gumis jellegű. Oldalt jól felsliccelt a rúgások szabadsága érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#2870) gege71.hu válasza Lakers (#2866) üzenetére


gege71.hu
addikt

kb 9-10k/hó és heti 2 edzés. Gondolom edzője meg terembérlés körülményei válogatják.
Youtube-ról? na ne viccelj! :)
Ilen alapon ha sokat néztem teniszt a tévében akkor az menni is fog.
...de mégsem onnan tanulnám meg, ha érted hogy gondolom... :)

[ Szerkesztve ]

(#2871) Integra válasza gege71.hu (#2869) üzenetére


Integra
titán

a sprawl-om ugyanilyen kialakítású, grip flex-em van belőle.
egy baj van vele, és ez az ultrafos tépőzár. (na meg sütögetésnél rápattant a parázs és van két kis lukacsak a lábában:()
a belső madzaggal az a baj, hogy a tépőzár leold akkor lifeg. a venum-nál meg a megkötő kívül van, nézd meg a brazil zászlós gatyeszt, pont ezért tetszik, mert ha szétesik a tépőzár, akkor is meglehet az egészet rendesen kötni.
amúgy jaja, nálam is ez van, nem csak edzés, hanem úszás, tenger, hétköznapi használat.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2872) Markgx10 válasza gege71.hu (#2870) üzenetére


Markgx10
őstag

Úszni is csak vízben lehet megtanulni, önvédelmet vagy bunyót is, csak ha lejár olyan közösségbe, videók alapján lehetetlen felkészülni az emberi reakciókra, amiket ott nem tudnak bemutatni. De én még azt is mondom, ha valakit nem vágtak orrba, akkor elméletből úgysem fogja megtudni, hogy mit reagál majd az adott helyzetben, mert sok ember pl leblokkol. Szóval ne az internetről tanuljon a srác, ha lehet. :K

(#2873) Lakers válasza gege71.hu (#2870) üzenetére


Lakers
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#2874) gege71.hu válasza Integra (#2871) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nekem az a zöld kígyőbőr mintás venum--om van, annak belül van a kötője, de eddig a tépőzár és az egész cucc jól bírja a strapát annak ellenére, hogy az anyag pehelykönnyű és nagyon ilyen vékonynak tűnik...mégis erős.

Még ezt nézegettem:
KLIKK
Asszony mar tiszta hulyenek nez idonkent mert szinte már gyujtom ezeket a gátyókat.
igaz igy nyaron mindenhova ezekben bokázok.

(#2875) Integra válasza gege71.hu (#2874) üzenetére


Integra
titán

pedig ezek a legjobb térdgatyák:K:))
most mit kéne venni? replay meg a többi szutyok? fujjj, annál nagyobb sznob vagyok, inkább polo ralph lauren-t veszek.. :DDD

jó ez is, nekem kicsit sok benne a motívum, a szolídabbakat díjazom:)
mondjuk a brazil zászlós venum minden csak szolíd nem, de az baromi jól néz ki.. :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2876) gege71.hu válasza Integra (#2875) üzenetére


gege71.hu
addikt

EZ a gatyám se a szolídságról híres, viszont szerintem kurvajol nez ki.
A venumom sem épp visszafogott:

:D

(#2877) Integra válasza gege71.hu (#2876) üzenetére


Integra
titán

lol, igen, szép vérfoltos:DDD
ahhoz a gatyához még tanulnom kell egy kicsit bunyózni, hogy kényelmesen érezzem benne magam:))
tetszik marhára nekem is ez a venum, marha jó ez a kigyóbőr stílus.
na majd eldöntöm még, de már kell valami.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2878) Markgx10 válasza gege71.hu (#2876) üzenetére


Markgx10
őstag

Hasonló Venumot is láttam már az egyik edzőtársamon, kurva jók ezek a gatyák :R

Mikor beszélünk a hétvégéről? :D Nekem ez az év gálája volt, mág a Machida-Shogun2-nél is jobban tetszett. :K

(#2879) Integra válasza Markgx10 (#2878) üzenetére


Integra
titán

én csak szombaton tudom megnézni legkorábban:(, holnap utazok megint.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2880) Markgx10 válasza Integra (#2879) üzenetére


Markgx10
őstag

Ezt viszont most nézem, ha ez igaz, akkor nem sokat tököltek, lehet, hogy a Lesnar-Velazquez már a UFC119-en megrendezésre kerül :Y (szeptember vége)

[link]

A 116-ról meg akkor jövő hétig jegelem a mondanivalóm :D

(#2881) skótocska


skótocska
csendes tag

hol szoktátok nézni a meccseket?

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2882) Hatchet válasza skótocska (#2881) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Igazából a "google a barátod"- elv érvényesül. Mindig máshol találni meg a videókat, szeretik töröltetni a friss UFC-s meccseket másnap. Minimális angol tudás és megvan pár perc keresgélés után mindig.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2883) Snoop-y válasza skótocska (#2868) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bokazokni meg bandázs azt go. ( én személy szerint soha nem használtam zsákoló kesztyűt ) Ésszel kezdjed és melegítsél előtte mert azért csúnyán meg lehet sérülni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2884) Markgx10 válasza Snoop-y (#2883) üzenetére


Markgx10
őstag

Itt visszatérve a témára, azért könyökkel sem csak úgy lehet ütni, ahogyan rúgni sem csak egyféleképpen lehet. Állásból persze, hogy úgy könyökölsz, ahogy te írtad, de földön teljesen más. Itt szoktak még alkarral is ütni meg mindenféléket, ami egy hozzád hasonló thai-boxos számára tök szabálytalannak tűnik (kalapácsütéstől kezdve minden), de a földharc teljesen más, mint az állás és hogy mennyit számít a földharc azt jelzi, hogy Randy Couturetől, Brock Lesnarig több birkozó vagy bjj alapokkal rendelkező sportoló jutott fel a csúcsra, mint azok, akik állásharcban jeleskedtek először és utólag kezdték tanulgatni a földezést. Nekem is jobban tetszik a földezés, mint az állóbunyó, csak sajnos nekem a földhöz még (hangsúlyozom még :D) nincs szuflám, míg állásban azért elbunyózgat az ember jó sokáig. :U

(persze én mindig az én semmilyen kis lószar kezdő szintemen hasonlítgatok, meg okoskodok, tehát félre ne értsd/értsétek, hogy én nagyon okosnak képzelem magam, mert tudom, hogy nem vagyok az, csak az eddig tapasztaltakat írom le, mint saját véleményt)

(#2885) Snoop-y válasza Markgx10 (#2884) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ebben igazad van, csak nekem ez életidegen egy picit :) Földharcban én biztos nem könyökölnék valahogy ott nekem nem adja ha érted mire gondolok.
Ha két túl jó bunyós összekerül akkor úgyis a földön van vége. Utcán meg pláne ( ott nem szoktak percekig verekedni mint a filmekben max csitt csatt de leginkább egy gyors ütésváltás vagy feltörlik veled a padlót és letekerik a kezed vagy a fejed ) :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2886) Integra válasza Snoop-y (#2885) üzenetére


Integra
titán

húú, pedig olyanokat lehet odadörgölni földön könyökkel.. brutálisan nagyokat:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2887) euchi válasza Integra (#2886) üzenetére


euchi
aktív tag

Lehet, hogy nagyokat oda lehet ütni könyékkel, de leginkább akkor, ha te vagy fölül, mert akkor a testsúlyod besegít.

Mindazonáltal én Snoopy-val tudok egyetérteni. Ha fölül vagyok, inkább arra törekszem, hogy ne vigyen le magával a földre, tehát leszorítom és ököllel ütöm. Ha alul vagyok, akkor pedig arra törekszem, hogy lábbal, vagy kézzel földre tessékeljem, és fölé kerüljek. A könyöklés ilyen szituációkban nem feltétlenül célravezető.

[ Szerkesztve ]

(#2888) Integra válasza euchi (#2887) üzenetére


Integra
titán

nem teljesen értem miért írtad ezt, senki sem üt könyökkel ha alul van:)
felülről viszont helyzet függő. ha nincsen kapaszkodás akkor egyértelmű az egyenes, vagy kalapács, de ráhúzásnál a belenyomós könyökös lehet a tuti.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2889) Markgx10 válasza Integra (#2886) üzenetére


Markgx10
őstag

:R Pontosan. Tegnap páratlanul voltunk edzésen és a végén a bunyónál mindig egy pihent egy menetet. Amikor rámkerült a sor, akkor direkt figyeltem, hogy az edző, hogy használja a földön a könyökét és folyamatosan nyomta a könyökösöket is, legalább 6 pozícióból (megjegyeztem mindet, ha kell leírom részletesen :D), sőt még azt is megfigyeltem, hogy amikor velem ment, akkor alulról is (súlyban több vagyok 20kg-mal 105 vs 85, ezért általában ha velem megy, akkor alulról dolgozik, mert rátehénkedek ;] és sikerül magam alá gyűrni, persze így sem tudtam még soha legyőzni, megoldja onnan is a feladatot :D) könyökölt, gát helyzetből alulról, egyik lábával a combtőhöz betámasztott ugye, az egyik kezével magára szorította a fejem és pl a felkaromba ütött könyökkel sokat, de ugyanezt megtehette volna a fejemmel is, de persze nem akar edzésen kinyírni, ezért az "irgalmasabb" megoldást válaszotta. Szóval nagyon sokat lehet földön a könyököt használni és nagyon hatásos ott is, persze nem olyan mint állásból, de akkor is teljesen életképes. :U :K

(egyébként tegnap volt életem legmelegebb edzése 35 fok volt a birkozóteremben, én dagadt vagyok egyébként is, a végére azt hittem meghalok :D)

(#2890) Fred23


Fred23
nagyúr

Elkezdtem edzeni/keményíteni a csontjaimat ( ütő- és rúgófelületek ), és arra lennék kíváncsi, hogy a kálcium-bevitelem mennyi legyen ehhez ( elég a normál 1000-1200mg? ), kell -e esetleg még valami más fontos anyag ( pl. uborkát is ajánlották a szilícium miatt, meg a magnéziumot is... ), valamint hogy egy ilyen csonterősítő edzés után mennyi idő után jöhet a következő. Nagyjából 3 napig fáj az öklöm, egy hétig a lábam, de lehet, hogy a teljes gyógyulás jóval több idő, és nem akarom kikészíteni a csontjaimat.
+1: mire ajánlott ütni seikennel a legjobb fejlődés érdekében? ( Fa, beton, fém... )

[ Szerkesztve ]

(#2891) Gaboman válasza Fred23 (#2890) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Felesleges rá szedned bármit is,első időkben fájni is fog,azt ahogy minél jobban hozzászokok a csontod kevésbé fog fájni.
Fát próbáld meg ha ilyen edzést szeretnél,az is ki fog készíteni rendesen bármennyit is edzel a csontod előbb fog elfáradni mint a fa.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2892) Fred23 válasza Gaboman (#2891) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, akkor fán fogok gyakorolni.

A Ca-bevitel azért érdekes, mert azt írják, hogy 1500mg felett nemhogy erősíti, de gyengíti a csontot; viszont akinek a csonthártyája folyamatosan sérül, annál ez talán mégsincs így. De ez az, amihez sajnos nem értek, szóval marad az, hogy úgy 1200mg-ra belövöm, ez nem árthat.

Még gyerekként karatéra jártam, és ennek ( öklön fekvőtámasz ) eredménye, hogy most az átlagnál vagy 2-3mm-el nagyobbak a bütykeim -és ezen szeretnék még fejleszteni. :K

(#2893) skótocska


skótocska
csendes tag

:K

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2894) Snoop-y válasza Fred23 (#2890) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mindenképpen rugalmas felületen gyakorolj mert úgy kisebb a sérülés veszélye.

Sípcsont erősítésre kiválóan alkalmas egy jó vastag fa.
Háncs lábtörlőt ráerősíted és ésszel elkezded kocogtatni.
1/2 - 1 év múlva ( attól függ mennyit gyakorolsz ) egy közepesen erős combost már rá kell tudnod osztani.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2895) Fred23 válasza Snoop-y (#2894) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ma már volt könyök -ajtón. A lábazással az a baj, hogy leginkább csak este lehet, másként jobb esetben hülyének néznek, rosszabb esetben meg ki tudja... merthogy ha meglátnak egy fickót, amint egy fa előtt áll, és osztja... :D
Ami még problémás, az a bal öklöm: rendszeresen bevérzik az egyik bütyök alatt; most mondjuk ahogy ránézek, látok rajta egy olyan ráncot, ami eddig nem volt -talán a jövőben nem lesz vele gond. Lehet, hogy egy kisebb ér volt ott, ami most rájött, hogy neki ott nincs helye, és végre felszívódott.

(#2896) Gaboman válasza Fred23 (#2895) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De azért bandázst tegyél a kezedre,lábadra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2897) skótocska válasza Fred23 (#2895) üzenetére


skótocska
csendes tag

tán RBD-s vagy? esetleg RBC? :U ;]

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#2898) Fred23 válasza Gaboman (#2896) üzenetére


Fred23
nagyúr

Eddig nem tettem, és bírta. Én úgy vagyok ezekkel a harcos dolgokkal, hogy az ember a legkevesebb extrát használja. Akkor is, ha nagyobb a sérülésveszély. Megfigyeléseim szerint a legtöbb küzdősportot űző ember nagyon ad a biztonságosságra, de nekem ez nem a stílusom. Jobb szeretem a nabumm, próbáljuk ki dolgokat a maguk egyszerű, primitív voltában. Egyszer majd biztos nagyot fogok szívni, tudom... de nekem így jobb érzés. Annyi az óvintézkedésem tehát, hogy rugalmas felületen gyakorlok, és ennek elégnek kell lennie.

skótocska: jelenleg leginkább egy szimpla hobbigyúrós vagyok, aki ha már eldöntötte, hogy az átlagnál izmosabb lesz, akkor hozzátenné még azt a kis csonterősítést is. A testem harci értéke ezzel kis ráfordítással sokat nő; ennyit megér, szerintem minden gyúrósnak ezt is kéne csinálnia.

[ Szerkesztve ]

(#2899) hoffman_ válasza Gaboman (#2896) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem a bandázs pont annyit csinál, hogy elcseszi a melóját. Pont annyit fog fel, amennyi már sok. Nem kell ide se kalcium, se semmi. Kitartás kell, ahogy mondtad egy segítőkész fa, és sok-sok ezer ütés, rúgás. Mértékkel, lassan fokozva, nem fél év alatt, de meglesz az eredmény. - Saját vélemény, nem orvosi kivonat :)

szerintem minden gyúrósnak ezt is kéne csinálnia

Amit nekik csinálni kéne, az a nyújtás ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2900) Fred23 válasza hoffman_ (#2899) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Nem kell ide se kalcium, se semmi." Na ez viszont szerintem felelőtlenség lenne. Gyúrásnál hamar rájön az ember, hogy mennyit számítanak az ásványi anyagok, ezért azokat sosem becsülném le. Szerintem ha az ember erős, kemény csontokat szeretne, nagyon fontos, hogy az edzése mellé jól adagolja a szükséges kiegeket. Tegnap még zabkorpát is vettem a szilícium miatt -ezt ugyanis ált. kihagyják a multimineralokból, noha a csontoknak igencsak jót tesz.

A nyújtás viszont nagyon igaz. Alapból behajlított karja lesz az embernek, olyan dinnyecipelős, ha nem nyújt rendesen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.