Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) AxBattler válasza myckey (#5000) üzenetére


AxBattler
félisten

Bocs, rosszul fogalmaztam: tehát 40 körül nem tudom, mennyire ajánlott ilyesmibe belevágni, teljesen kezdőként. Nyilván függ az egyéni fizikai állapottól, egyebektől.

Természetesen riszpekt mindenkinek, aki bevállalja. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5002) myckey válasza AxBattler (#5001) üzenetére


myckey
veterán

Hülyére verni a másikat, súlyos sérülést okozni, vagy egy életre nyomorba dönteni...ehhez nem kell se küzdősport,se harcművészet.

Tanulni a másiktól/másoktól, mozogni, közösségbe járni ahol ( talán/esetleg) hasonló szemléletű emberekkel építek kapcsolatokat, javulni/fejlődni fiziológiailag: állóképesség,erő,gyorsaság(és ezek összefűzése),mozgékonyság,koordináció,légzőszervr-keringés-ízület-izom-idegrendszr-anyagcsere- , megtapasztalni olyat, ami akár a hasznomra is válhat, ami ezidáig életidegen volt a számomra.... Ehhez nem késő.
Persze az ember, ne akarjon " 100 " évesen minden címet bezsebelni, világot megváltani meg egyéb romantikus gondolatok. Van amivel nem lehet mit kezdeni,( az élsport, ebből megélni stb..sem egyszerű, ha már másra is kell az energia/idő ) de ésszerűen....Nem késő.

Vannak emberek, 40 fölött, 50 fölött stb...családdal, munkával. Mennek, és csinálják az "ilyesmit", elkezdik és megszeretik. Meg lehet szeretni sok-sok sport/harcm. ágazatot/irányzatot/stílust...és el is lehet vadítani az embert.

Ésszerűen, fokozatosan és jó csapattal/tanítóval. Sokat dob az emberen, akármit is kezdjen el.

40 körül...Életerős emberekről van szó.
Sok helyen mondtam már a PH-n...ismerek jóval tapasztaltabb,rutinosabb embereket is
( életkorban ) jóval ! .....De csinálják, korosztályos szinten, nemzetközileg is, eredményesen is...ésszerűen, keretek között, de nem teszik le a lantot. ( nem csak fight vagy martial arts )
Persze itt már van életút mögötte, de ez más szint is.

Csináld, ahogy a kolléga is teszi, rajtad áll ( ha az élet úgy adja ) !

Tuti ismétlem magam, nem szeretem a ripacskodást :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5003) Jim-X válasza AxBattler (#5001) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem sosem keso barmilyen mozgast is elkezdeni!
De myckey kollega teljesen jol osszefoglalta :K :R

A játék az nem játék!

(#5004) eventus válasza Jim-X (#5003) üzenetére


eventus
veterán

En 34 evesen kezdtem a katorit, jon majd az aikodo is. Egyszeruen most jott el az ideje, nem kell bankodni :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5005) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Egy kicsit most megnyugodtam. :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#5006) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Még valamikor a covidos, edzőtermeket is bezárós időszakban abba maradt a box edzésre járás (talán 2020 november? Jó rég volt :(). Azót Pestre, a 15. kerületbe költöztem. Kis kondi + futás volt, de nem elég rendszeres, nem igazán vagyok formában, ezért kerestem egy küzdősport termet a közelben. Sima box hiányában kick-boxra esett a választás.
Mindenképp jó dolognak tartom, hogy plusz eszközöket is megtanulok használni a harcban, illetve ellenük védekezni, de közben meg "honvágyam" van. Simán boxolni szeretnék, box technikákat gyakorolni, hiányzik edzésekről az ugrálókötél, az árnyékolás. Kickboxban ugye a ducking nem annyira ajánlatos a rúgások (főleg térd) miatt. Nekem meg ez a elhajlós, "hit and dont get hit" művészet nagyon tetszik (még ha nem is megy olyan jól).
Igazból csak azért írtam ezt le, mert nem tudom, hogy csak "nem akarok kilépni a komfortzónámból", nem akarok újat tanulni, de higyjem el, hogy ez jó nekem, jobb mint a sima box, vagy maradjak a megszokott, egyszerű de nagyszerűnél, és járjak egy picit meszebbi terembe.
Ti hogy vélekedtek erről? Volt aki box -ról váltott thai/kick boxra? Vagy fordítva?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#5007) hdomiki


hdomiki
csendes tag

Sziasztok!
Elkezdtem 2 hónapja thaibox edzésekre járni, beszereztem kezdéskor egy Decathlonos melegvizes fogvédőt viszont nem érzem hogy rendesen illeszkedne, nem esik ki viszont fura a számban és eléggé gyengének tűnik. Első 3-3 fogamon korona van ezért mindenképp szeretnék egy olyat beszerezni ami véd rendesen. Venum Predator-t ajánlották páran, nektek mi a véleményetek róla?

(#5008) ksanc válasza AxBattler (#5001) üzenetére


ksanc
őstag

Szia!

Csatlakozom az előttem írókhoz: Én 46 évesen kezdtem el ju jitsuzni, gyakorlatilag minden előképzettség, sportmúlt nélkül...
Nem könnyű, de a lényeg: az életkor önmagában nem lehet kifogás! :)

(#5009) Szevam válasza Szevam (#4981) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Válasz magamnak és bárkinek, aki keres.

A keleti kultúra azért jó, mert magyaráz és nő a biztonságérzet, miután több dolgot megért az ember.

Ősi pecsét podcast sorozat: Még nem végeztem vele, de többször kell meghallgassak 1-2 epizódot, a jó megértésért.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#5010) eventus válasza Szevam (#5009) üzenetére


eventus
veterán

Még a korábbi üzenetedre válaszolva: Iaido tanulása, Hagakure és Shinto könyvt olvasása jó alapot tud adni annak, amit keresel. Nálam bevált ;)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5011) Szevam válasza eventus (#5010) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Megnézem, köszönöm! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#5012) emiki6 válasza Szevam (#5009) üzenetére


emiki6
veterán

A hsz amire válaszoltál az említi a meditációt. Azóta rátaláltam a healthygamerGG yt csatornára, nagyon tudom ajánlani. Egy Texasban született indiai fazon csinálja ("Dr. K"), aki pár évet eltöltött Indiában és szerzetesnek tanult, aztán visszament amerikában és elvégezte a pszichiáter orvosit. Nagyon tudom ajánlani. Hallgattam par évig Jordan Petersont, de healthygamer egy egész más szint. Önfejlesztés terén a nyugati pszichológia nyomába sem ér a keleti tradícióknak, Dr. K zseniális előadó és amiről beszél az hiánypótló. A jógik befele tekintettek és figyeltek, ezért azalatt a pár ezer év alatt nagyon kifinomult meglátásaik voltak, mindenre találtak választ, ami lényeges.

Meditáció témában van egy mental health bootcamp sorozata, annak a meditáció részéből értettem meg mi is a meditáció. 30 perctől kezdődik: [link]
Én végül megvettem a meditáció "guide"-ját, abban minden ami kell össze van szedve, noha amit elmond, abból sokminden fent van a csatornáján, csak meg kell találni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#5013) Szevam válasza emiki6 (#5012) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt is megnézem, köszönöm! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#5014) Amur


Amur
addikt

Én thai boxolok egy éve, tinédzserként szabadfogású birkozó voltam(kb. mint az európai judo lenne, sokkal lazább mint a kötött fogás, szinte csak állásból csináltam dobásokat,fogásokat.
Kérdés kicsit van: Dániába fog költözni a család tavasszal, ott van-e valakinek ezen a vonalon(thai box, kick box, taekwando, vagy hasonló kategória) ott ismerős akivel tudnék edzeni. még nem tudom melyik szigetre megyek, éppen ahol lesz szabad állás cégen belül(áthelyezés)
Tehát Dániában ismerőst keresek aki küzdősportol, de a thai box,kick box kategóriában.
Köszi!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5015) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, remélem elfér itt a kérdésem, hátha itt alaposabb a helyismeret:

A fiam karatézik, iskolai, amatőr szinten (shito-ryu), most lenne szüksége az edzéshez kesztyűre és fogvédőre.

Fogvédőből nyilván újat veszünk, de kesztyűből talán jó lenne a használt is, tekintve hogy csak hetente kétszer használja edzésen, versenyre még egy ideig nem megy várhatóan, és amilyen szétszórtak ezek a kis raptorok, fennáll a veszélye hogy el is hagyja.

Mi a véleményetek, érdemes használt kesztyűben gondolkodni? Ha igen akkor van valami lófogásnál alkalmasabb platform a keresésre? Van esetleg valamilyen erre specializálódott weboldal, esetleg csoport, ahol a használt, gyerek méretű felszereléseket érdemes keresni?

(#5016) Amur válasza DeFranco (#5015) üzenetére


Amur
addikt

szia, en és a nagylányom is thai boxolunk, szerintem a használt kesztyűt felejtsd el. volt benne részem. A decathlon belépő kesztűi tavaly 4000ft-ért voltak, most az áremelkedést beleszámítva is megéri szerintem. mi elvoltunk vele egy teljes évet, most kapott minőségi kesztyűt egy év sport után a leányzó.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5017) DeFranco válasza Amur (#5016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ki tudjuk fizetni, nem ez a gond, de egyrészt 8 évesen még nem számítok arra hogy szétütik (ránézésre elég újszerűnek tűnnek amiket látok a srácoknál, azok is) másrészt meg tartok tőle, hogy nem egy párat kell venni (arról most nem kérek senkitől hegyibeszédet, hogy milyen fegyelemre kellene oktatnom a gyereket hogy ne hagyja el a cuccait, megvan, de az ördög nem alszik)

persze, ha van objektív oka, hogy miért ne legyen használt (azon kívül, hogy felejtsem el) akkor az nyilván lehet mérvadó, ezért is jöttem kérdezni, bár a sensei szerint sem ördögtől való a használt

(#5018) prozodus válasza DeFranco (#5017) üzenetére


prozodus
őstag

Fb, van egy csomo ilyen csoport, ingyenes, zero waste, stb, ahol ra lehet elfekvo hasznalt cuccokra kerdezni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5019) DeFranco válasza prozodus (#5018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

arra vonatkozott a kérdésem, hogy ilyenből van-e ismert/bevált/megbízhatóbb, értelmesebb közönséggel rendelkező a többinél

random rá tudok keresni, persze de ha van jó tapasztalat, akkor jobb célirányosan menni.

(#5020) PazsitZ válasza DeFranco (#5017) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát nem vagyok szakértő, de amire gondolok és lehet én sem ajánlanám:
A használtba jó párszor/sokszor beleizzadt más (még ha szellőzteted, alatta fásliztál is).
A használat során a felvesz egy ökölformát, ami egyedi, ez nem feltétlenül ideális egy másik kéznél, hogy hol van már kikeményedve, ilyenek.
Persze, ha valaki eladja, mert tényleg 5-10 alkalommal használta és megunta, az lehet még jó, csak ezt nem tudhatod igazán.
Biztos vannak legendák sportolókról, akik szétfoszló 10 tulajos kesztyűkkel lettel bajnokok, de ha van rá forrás én újat vennék.

Egy belépő szintű kesztyű azért annyira nem drága, bár én már rég vettem.
Second hand csoportokat, lehet találni facebookon, én box terén konkrétat sajnos nem ismerek
Ha meg elhagyja, akkor rágyúrhatsz a szülői szigorra :D .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5021) prozodus válasza DeFranco (#5019) üzenetére


prozodus
őstag

Van, különben nem mondtam volna.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5022) Amur


Amur
addikt

PazsitZ érveivel egyetértek.
Erre gondoltam nagyjából én is.. büdös, izzadt, eldeformálódott használt kesztyűkkel volt dolgom, de ha tényleg találsz olyat ami csak a polcon hevert mert a kissrác hamar abbahagyta és most csak ott porosodik, vagy úgy általában alig használt, az talán beleférhet. de mint mondtam és a kolléga is ráerősített, egy belépő szintű kesztyű újonnan kb. ott van mint egy kikimélt márkásabb használt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5023) DeFranco


DeFranco
nagyúr

OK srácok, köszönöm a segítséget, véleményeket :R

(#5024) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre teszem-e fel a kérdésem, de azért megpróbálom:
Zsákolókesztyűt szeretnék venni, csak hobbiból zsákolás céljából. Van egy 10 unciás box kesztyûm, de annak a párnázása már elég gagyi. Jelenleg 3 Méteres elasztikus bandázst használok. Viszont ahogy figyeltem a zsákolókesztyűk kialakítása keskenyebb, és nem igazán védi a kezet. Viszont ha 4,5 méteres elasztikus bandázst vennék, akkor kérdéses belefér-e a kezem a zsákolókesztyûbe, mivel ott kézméretek vannak megadva. Valakinek van tapasztalata ezzel?

(#5025) Amur válasza Cranium (#5024) üzenetére


Amur
addikt

ha vastagon tekered a bandázst simán benne van hogy ha bele is megy, nagyon kényelmetlen lesz!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5026) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok!

Van egy gyakorlati kérdésem. Alapvetően egészen nagydarab vagyok, 184 centi magas, hosszú lábú, jelenleg 88 kiló. Voltam 110 kiló is pár évvel ezelőtt, de 25 körüli testzsírral.
Úgyhogy lefogytam. Testzsír indexem még mindig nem a legjobb, de vékonyabb, szikárabb alkatom van.
Melyik lenne a legideálisabb sport, amelyben ki tudnám próbálni az ütő/rúgóerőmet?
40 éves vagyok. Nem igazán vagyok tisztában a saját erőmmel, gyerekkori kisebb csetepatékat leszámítva életemben kétszer verekedtem csak, abból egyszer még fiatal felnőtt koromban, és akkor is inkább leütöttek, mert részeg voltam, és mindössze 60 kiló. Relatíve könnyen megúsztam, néhány mokesz, meg az orrom dagadt be, illetve a metszőfogaim mozdultak ki a helyükről.
Második alkalommal én ütöttem meg néhányszor valakit (védekező fél voltam), de nem mertem elengedni magam, pont azért, mert nem ismerem a saját határaimat, és nem akartam esetlegesen komolyabb sérülést okozni. Ez utóbbi verekedés szerencsére nem eszkalálódott tovább néhány ütésnél, direkt homlokra ütöttem párat, és nem a másik fél orrát/száját/szemét céloztam. Leült, és ezzel véget ért a dolog.
Melyik az a sport, ahol relatíve gyorsan fel tudnám mérni a saját erőmet, és nem kizárólag a védekezésre/hárításra fókuszál?
Ha nagyon stresszes vagyok, egy téglafalat szoktam néha ütni puszta kézzel, ilyenkor ütök 3-4 szerintem elég erőset, kézközép csontjaim valószínőleg el is repednek, mert akár egy hétig, vagy még tovább is fájnak utána, és már elég "bütykösek" is.
Nem akarok senkit bántani, de jó lenne tudni, hogy hol vannak a határaim...

(#5027) myckey válasza Fitzgerald (#5026) üzenetére


myckey
veterán

Ennek a testzsírnak nem kell nagy jelentőséget .....
Tükör adja a visszajelzést, kb. meg természetesen az össz. EÜ állapot.
( mondom ezt úgy, hogy nemrég voltam mérésen, rendes gépes kutyafüle, nem cask ilyen magasság/súly/kor, hamuka )

Tovább olvasva, elég mókás amit írsz ;] Csak aztán nehogy új tegyél, mint a Ván Dám...a pálmafákat ne háborgasd, mer a lábszár nem fog pár nap alatt összekovácsolódni, mint a Kickboxerben :D

Menj el, bárhova/akárhova, ahol van küzdősport, aztán látogatottság is akad, ott aztán kedvedre felmérheted magad, meg majd kapsz is cserébe .

Komolyan. Bármelyik jó, ahol megy a kezes lábas matek, ne csak box és/vagy taekwondo...keress olyan helyet, ahol megy a bunyó K1 szabályrendszerben. Kick Box vagy más... Kempo, ott van földezés is, már egy ideje.

Jitsu is faxa, mármint nem a brazilos földharcos, hanem a komplex. De itt azért akadnak csodabogarak, kerülni kell a varázslókat, az az utcán nem buli. Egyéb harcművészetek akár...Karate, mint a Shotokan irányzat, az inkább erőre alapszik.

Olyan hely kell, ahol van Fight, sport irányzat is, nem cask tradíció.

Nem kell túlvariálni, menni kell edzeni és csinálni. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5028) prozodus válasza Fitzgerald (#5026) üzenetére


prozodus
őstag

Jól szórakoztam az írásodon, meg kicsit szörnyülködtem...

Ismerem ezt a "nem tudom, mennyi erőm van" jelenséget :D Bár én néha kiengedem, pl favágás, bútoremelés :D De néha csattan az ajtó, holott csak...

Viszont éppen ezért tudok egy éppen neked való embert, a volt edzőmet. Írj rám, ah szeretnéd őt kipróbálni. Ezt így elmondod neki, és fog tudni veled mit kezdeni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5029) myckey válasza prozodus (#5028) üzenetére


myckey
veterán

jah, hát edzeni hozzánk si jöhet, ide is meg oda is ;]

a favágás meg a bútor az jó, erőfelmérésnek :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5030) prozodus válasza myckey (#5029) üzenetére


prozodus
őstag

Ez nem siman edzes, azert hozza kuldtem 😆

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#5031) myckey válasza prozodus (#5030) üzenetére


myckey
veterán

Értem, ha nem simán edzés 😆

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5032) Amur válasza Fitzgerald (#5026) üzenetére


Amur
addikt

Én 171 cm-hez vagyok 84 kg. Jelenleg nem aktívan de thai boxolok. Illetve tiniként szabadfogású birkozó voltam. Tehát nagyjából tisztában voltam a testi erőmmel.
De amikor elöszőr rúgtam, és ütöttem meg egy 100 kg-os(kb.) zsákot, magam is meglepődtem, és bár az edző szerint a technikát kell fejlesztenem, mert a testi erőt hoztam, de negatív értelemben lepődtem meg, mert azt hittem repkedni fog a zsák ha full erővel rugom vagy ütöm.. hát nem!
Én a fákat rúgtam rugásgyakorlás gyanánt, gyakran amíg nem vérzett a lábszáram, feszkó levezetésnek jó volt. De tudtam a lábam melyik részével kell eltalálni a fát hogy ne okozzak magamnak komolyabb sérülést! A kéz nagyon sérülékeny! az sem mindegy a kézfej melyik oldalával viszed be az ütést! A belső oldal van megtámasztva a csontokat tekintve, ha lecsúszik egy ütés, és a külsű kisujj felöli résszel ütsz, bizony komoly csonttöréseket szenvedhetsz, akár olyat is amit szilánkosnak hívnak..Edzőmnek raktak vasat a kezébe egy ilyen után..Szóval kézzel inkább óvatosan! Én kesztyű nélkül csak pár miliméterrel a fal vagy egyéb tárgy előtt megállított ütéseket végzek gyakorlásként, és mindig maximálisan összeszorított ököllel, ha túlcsúszna akkor úgy a legkisebb a sérülés esélye! Remélem legalább ezzel a pár tanáccsal megvédelek!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5033) myckey válasza Amur (#5032) üzenetére


myckey
veterán

a hüvelykujj is rendszeresen le tud sérülni, kevésbé koncentrált ütés, azt már oda is lett :K lábaknak az ujjai meg fogyócikkek :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5034) Amur válasza myckey (#5033) üzenetére


Amur
addikt

Igen, azért írtam hogy teljesen összeszorított ököllel, mert akkor a többi ujj alá, és beljebb kerül a hüvelykujj. ha nem szorítja rendesen ökölbe az ember a kezét akkor a többi ujj előtt van a hüvelykujj, és akkor kap rendesen..
ja hát lábujjakat nem is számolom, az hamar összeforr! :D

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5035) myckey válasza Amur (#5034) üzenetére


myckey
veterán

jah, nem így értettem a hüvelykre...
kesztyűben is rendaszeresen szétverem. fárad az ember, azt mindjárt nem seikennel találom meg, hanem a másikkal, azt vissza is tört egyxből :DDD :W

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5036) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Victory klub-ról pesten tud valaki valamit? :)

Erősen szemezek a Kyo edzésükkel de nulla tapasztalattal nem tudom mennyire lenne könnyű beilleszkedni. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5037) PazsitZ válasza Micsurin (#5036) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egy BJJ-s ismerősöm tudom, hogy jár oda.
Én konkrétat nem tudok, de ő szereti, jó közösséget említett és alapvetően legit iskola.

- http://pazsitz.hu -

(#5038) RetroAnalóg válasza Micsurin (#5036) üzenetére


RetroAnalóg
kezdő

Bár én nem ismerem a klubbot és soha sem karatéztam, de szerintem nem kell tartani tőle. A nulla tapasztalat pedig nem probléma. Valahol el kell kezdeni. Mindenki volt kezdő. :)
A lényeg, hogy az edző/sensei/mester/sifu/oktató... stb. legyen képzett, és tudjon tanítani is. Más stílusokban már tapasztaltam nem egy alkalommal, hogy az edző képzett volt, ergo jó harcos volt. Viszont csapnivalóan pocsék tanár volt, nem tudott magyarázni, tanítani.

(#5039) RetroAnalóg


RetroAnalóg
kezdő

Eléggé kihalt ez a topic.

(#5040) Vladi válasza RetroAnalóg (#5039) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor íme egy link. A címe: harcművészetben/küzdősportban képzett vs keménycsávó. :D

de mivel még itt nem jártam, ezért: üdv komáim! :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.