Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) brownus válasza Markgx10 (#2450) üzenetére


brownus
veterán

lényeges különbség lehet, hogy ők biztos szoktak nyújtani gyúrás után:)

amit ugye sokan elfelejtenek...

[ Szerkesztve ]

(#2452) Integra válasza gege71.hu (#2448) üzenetére


Integra
titán

nem sztorizgatok inkább.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2453) Markgx10 válasza brownus (#2451) üzenetére


Markgx10
őstag

Először is köszi a tanácsot, megfogadom. Másodszor itt szó nem volt arról, hogy valaki nem nyújt, csak arról, hogy nem jó a nagy súlyos edzés, pedig ez nem teljesen igaz. :)

(#2454) gege71.hu válasza Markgx10 (#2450) üzenetére


gege71.hu
addikt

A tekeregve kinyomásról azt a fajta, hejj..hogyfogalmazzam..inkább itt egy link:
[link]
erre gondolok. A nyári idény előt pár hónapra nagy hangon csoportban edző típusra utaltam.
Overeem k1es decemberi meccseit láttam, nem semmi csávó, :)
Brock Lesnar is "odab***"-ós szóval ne értsd félre nem az ilyen típusúakra gondoltam a megjegyzésemmel.

(#2455) Integra válasza gege71.hu (#2448) üzenetére


Integra
titán

engem már annyira nem érdekelnek ezek a dolgok, magamnak edzem, úgysem én leszek a legszebb legerősebb legokosabb legszétgyúrtabb. mindig van egy jobb. én egy erős közepes vagyok talán:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2456) #25954560 válasza Integra (#2455) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert az ifju titanokat mindig jo meglepni ;] bar en most sokaig a pofam befogom es hajtok.

(#2457) Integra válasza #25954560 (#2456) üzenetére


Integra
titán

igen, én is így vagyok.. :DDD
meg nem akarom hogy a bőrcuccban lógjon a belem, ciki a csajok előtt irodában..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2458) Markgx10 válasza Integra (#2455) üzenetére


Markgx10
őstag

Én egy gyenge kettesre értékelném magam, 90%-ban a kondícióm miatt, tudod ez már a krav maga alatt is gond volt, pedig az nem túl hajtós edzés. Az ifjú titánokkal az a gondom, hogy gyorsabban fejlődnek, regenerálódnak, nem sérülnek úgy, szóval én irigylem őket, megpróbálom ezt fanatizmussal és a már meglévő erővel ellensúlyozni, de nem tudom meddig lehet tartani a lépést velük :) Egy egy nagyobb verés után másnap alig bírom kiszedni magamat az ágyból :O :D, pedig mennyivel máshogy volt ez régen :)

(#2459) brownus válasza brownus (#2451) üzenetére


brownus
veterán

úgy értettem, hogy aki nem nyújt az nem is lesz elég hajlékony, rugalmas. aztán nem tud majd verekedni:)

(#2460) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi 2 küzdősport outletet az ebay-en.
Mindkettő cég igényes cuccokat árul viszonylag kedvező áron.
már jó pár cuccot rendeltem tőlük és nagyon gyorsak/megbízhatóak.
A kanadai cégtől pl a hétfőn megrendelt holmi már ugyanazon héten péntekre megjön, de legkésőbb következő hétfőre.

amerikai: (US)

http://stores.ebay.com/mmaonestopshop

kanadai:
http://stores.ebay.com/MMA-Outlet

Az utóbbinál a legtöbb holminál a postázás ingyenes és van grátisz fogvédő is! :)
a Hayabusa cuccokat teljes biztonsággal merem ajánlani. Ár és érték(minőség) terén verhetetlenek. a 10 unciás kesztyűjük szerintem az egyik leguniverzálisabb edzésre, pontkesztyűzésre, zsákolásra és "finom" sparringre.

Ez ni: KLIKK

[ Szerkesztve ]

(#2461) Markgx10 válasza gege71.hu (#2460) üzenetére


Markgx10
őstag

:R Ez tényleg nagyon jó, de az a helyzet, hogy én ehhez csóró vagyok :B :D Viszont olcsó húsnak híg a leve, pont múlt héten szakadt szét a "minőségi" Lonsdale kesztyűm, ilyen szar kesztyűm egyébként sem volt még :U

Viszont, uraim, mivel ahogy látom az ideírók nagy része már nem 20 éves, ezért egy hozzánk illő igazi "veterán" csatát ajánlok mindenki figyelmébe :D (csak viccelek, nem megharagudni :D ), két régi bajnok csap most össze a UFC109-en, Randy Couture és Mark Coleman, asszem többet nem is kell mondani :D

Nem fiatalok már :D

(#2462) gege71.hu válasza Markgx10 (#2461) üzenetére


gege71.hu
addikt

Bezony jó kis meccsnek igérkezik! Ez a két hall of famer arc letett már egyes-mást a nyolcszögű ketrecben.
Most nézegetem kisfiammal a UFC.Ultimate.100.Greatest.Fights. 5 lemezes meccsgyűjteményt. (a disc 1 még nincs meg :) ) vannak rajta nagyon komoly kis harcok.
Amit nem szeretek UFC-ben (és sajna elég sok meccs ilyen) mikor rögtön a menet elején lemennek a padlóra és ott megy az állóháború. Unalmas bír lenni, főleg ha kb azonos földharctudású 2 pofa nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#2463) #25954560 válasza gege71.hu (#2460) üzenetére


#25954560
törölt tag

hinnye, tenyleg jonak tunnek. latszik mazsola vagyok, sosem hallottam meg roluk :) van azert aruk rendesen.
jo lenne ujra ugy kinezni h pl a hosszuujju edzofelsojuk normalisan alljon rajtam :D asszem celnak ez is tokeletes.

(#2464) Markgx10 válasza gege71.hu (#2462) üzenetére


Markgx10
őstag

Igen, természetesen én is jobban szeretem a látványos meccseket :B :D , bár Te is tudod (mert írtad, hogy szoktatok földharcozni), meg én is tudom, hogy az a fizikailag legmegerőltetőbb része, de nézőként valóban nem túl izgalmas.
Régen láttam egy 2 órás összefoglalót az első pár UFC-ből, az volt az első ilyen jellegű lemez, amit láttam és emlékszem haverokkal összegyűltünk és csak lestünk, hogy aztak..va ilyen is van :Y :D Azóta azért már iszonyatosan népszerű lett az MMA, egyrészt aki csinálja annak is kihívás, másrészt meg a nézők úgyis mindig durva kiütéseket akarnak látni, itt meg lehet is :D

(#2465) engineeeer válasza gege71.hu (#2460) üzenetére


engineeeer
tag

Ez is nagyon jó kis mma-s bolt [link] már vásároltam náluk párszor,érdemes figyelni az akciókat.Postán is utalnak + személyesen is át lehet venni,ha nem jó a méret cserélnek is uh korrektek.

(#2466) Integra válasza gege71.hu (#2462) üzenetére


Integra
titán

mma-ban is gyűrik egymást a földön.
viszont nekem az az érzésem az újabb meccseket látva, hogy általánosan kezd újra elterjedni az a stratégia, hogy állj, ne feküdj. és ez nagyon jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2467) gege71.hu válasza Markgx10 (#2464) üzenetére


gege71.hu
addikt

földharc bizony rendes "KRAFT"-ot igényel. hamar elmegy a szufla.
Múltkori kravmagás földharc szeminariumon(alapvetően inkább bjj és birkózótechnikákat vettünk, nem alkalmaztuk a földön arcbanyúlós, orrcsavarós, torokta, bizsura támadós KM okosságokat) (novemberben Szabó Balázzsal) délelőtt 10-11től este ötig nyomtuk a technikákat meg a gyakorlásukat a végén 30 perc presztízsküzdelmek váltott párokkal térdelőhelyzetből indulva. Az utolsó párom tőlem vagy 10-15 kilóval feljebb volt és nem a puhos fajta...
Azzal megszenvedtem...egy x-re kihoztam azért (2-2) mind a 4 gyorsmenet lekopogásig ment.
Nekem rendre a guillotine jön be. 173 vagyok 84 kiló és ravasz "kis geci" :D

Este nem nagyon kellett ringatni, hogy elaludjak.:)

Balázs balra lent épp kapja a karfeszítést...persze ez csak a "buli" végén beállított csoportkép. :)

[ Szerkesztve ]

(#2468) Warriv


Warriv
csendes tag

Sziasztok!
Ősz elején kezdtem el ju-jitsuzni, de most váltanék, mert bár azt mondták ez elég kemény, még mindig nem az amire gondoltam.
MMA-ra szeretnék menni, és az lenne a kérdésem, hogy van e valami tapasztalatotok a Hikari Harcművészeti Egyesülettel kapcsolatba, ugyanis oda mennék, de nekem cél az hogy kemény, hatékony edzések legyenek, sok-sok szabad küzdelemmel. Előképzettségem van, tehát nem az a tipikus "kezdő srác mindent akar" dolog van, karatéztam és judoztam is pár évet.
Ha esetleg tudnátok véleményt írni erről a Hikariról, illetőleg ha esetleg negatív tapasztalat van, ajánlani jobbat (lehetőleg Pesten, mert innen Kispestről tömegközlekedéssel azért nem egy leányálom beutazni Budára vagy újpestre, kissé sok idő)
Köszi

Warriv

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság miatt kormányunk lekapcsolni kényszerült a fényt az alagút végén. Megértésüket köszönjük.

(#2469) engineeeer válasza Warriv (#2468) üzenetére


engineeeer
tag

Oda járok mióta kezdődött,szeptember óta :) ,januártól lettek összevonva az edzések azelőtt kedd álló péntek földharc volt.Mivel mindenki kezdőnek számított az alapokról indultunk most már minden edzés végén van szabad küzdelem 15-20perc (kesztyű,fogvédő,sípcsontvédő kell).Földön már az elején is volt harc edzés végén de most már lehet ütni is ill állóharcból lehet takedown-okat,dobásokat de az általában pénteken van mert akkor rakunk le tatamit.Az edzés 2óra,15perc bemelegítés,20-30perc erősítés aztán technika,zsákolás,medicinlabda,kesztyűzés.Negatív tapasztalatom még nem volt,az edző nagyon jó fej,és a társaság is jó.Egyébként én is Kispesten lakom :D

[ Szerkesztve ]

(#2470) Markgx10 válasza gege71.hu (#2467) üzenetére


Markgx10
őstag

Kijavítom magam és utólagosan neked adok igazat :R , bocs de rosszul okoskodtam a nagy súlyos edzéssel kapcsolatban :B Szóval beszéltem az edzőm (MMA) erőnléti edzőjével nagyon sokat és ő abszolút profi (elég komoly body-s versenyzői múlttal, Major Attila a neve, szinte mindent megnyert, amit lehetett akkoriban, most ő készíti fel az egri vízilabda csapattól kezde az összes helyi élsportolót, folyamatosan tanul, naprakész ezzel kapcsolatban és ott helyben a legelismertebb szaktekintély, több Egyesült Állomkbeli kifejezetten UFC-s erőnléti edzővel tartja a kapcsolatot és tanul tőlük) és megkérdeztem, hogy mit kellene változtatnom a hagyományos gyúráson, ha az erőnléti edzést az bunyós alá rendelném és kiderült, hogy mindent meg kell változtatnom :D , semmi nem jó úgy ahogy most csinálom, csinált egy erőnléti edzéstervet, amire ránézve kb az 5-ik percben fogok elájulni a jelenlegi 110kg-ommal :O :D , de nem baj, szeretem a kihívásokat, feladni úgy sem fogom, alig várom, hogy belekezdhessek :K

[ Szerkesztve ]

(#2471) Integra válasza Markgx10 (#2470) üzenetére


Integra
titán

na és mit és hogy kell megváltoztatnod?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2472) Markgx10 válasza Integra (#2471) üzenetére


Markgx10
őstag

Gyakorlatilag mindent és teljesen. Én eddig úgy edzettem, hogy nagy súly, sok pihenő, kisebb ismétlésszám és próbáltam az erőre rámenni, bár még így is viszonylag gyenge maradtam :D, ehelyett kisebb súlyokkal, nagyobb ismétlészámok lesznek, szuperszettben, esetenként háromféle gyakorlat is pihenő nélkül, drasztikusan lerövidített pihenőidők és sok speciális, eddig egyáltalán nem csinált gumiköteles gyakorlat, törzs és nyak külön erősítése (mondjuk a nyakat már elkezdtem egy ideje, azt éreztem, hogy gyenge földezésnél), sajátsúlyos gyakorlatok és egy-két alapgyakorlat marad meg mindössze :)

(#2473) penene válasza Markgx10 (#2472) üzenetére


penene
őstag

2 hónapja én is hasonlóra álltam rá, CrossFit névre hallgatva.
Cool, szeretni fogod! :DDD
Persze először hamar el fog sötétülni a világ, viszont fejlődni fogsz szépen!

(#2474) Integra válasza penene (#2473) üzenetére


Integra
titán

ez a fizetetett tornaóra:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2475) penene válasza Integra (#2474) üzenetére


penene
őstag

Én magamtól nyomom, próbálok minél izgalmasabb gyakorlatokat (kombók) összerakni úgy, hogy kijöjjenek a gyengeségeim is, és megtámadjam őket!

Elég nehéz feladat, mert mindenki hajlamos azt jobban csinálni, ami neki kicsit fekszik, és a gyengeségre kevésbé fűlik a foga, így talán elrejti.

Nyilván edzővel jobb lenne, főleg, mert ő nem elfogult. :D
Így is sokszor inkább olyan gyakorlatokat csinálok, amit jobban szeretek, és a kevésbé tetsző gyakorlatokat hanyagolom (ez összefüggésben van az adott területtel is, hisz magát azt a mozgási/test részt nem preferálom, mert gyengébb).. Így máris gáz.
Az edző meg rádüvölt. :D

[ Szerkesztve ]

(#2476) Markgx10 válasza penene (#2473) üzenetére


Markgx10
őstag

Azt hittem már, hogy te is valamit bunyózol, mondom, ha mindenkit leengednek a terembe, akkor én feladom ;] ;] ;] (hülyülök csak :D )

(#2477) penene válasza Markgx10 (#2476) üzenetére


penene
őstag

;]
Egyébként el akarok kezdeni kempózni, de eddig még nem mertem.
Egyrészt túl merev vagyok, másrészt túl szar erőnlét, harmadrészt szar térd (porckopás - bár a sok edzés hatására már szépen javult a terhelés átvétel).

Persze tudom, ott meg lehetne ezeket szerezni, de félek... :) Nem mindenki állja úgy a pofonokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#2478) #25954560 válasza penene (#2477) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez nem vicces :D en pl nagyon rosszul birom a pofonokat, baratom meg kifejezetten jol. en egy-ket kozepes bekapott maflastol mar kovalygok es elkedvtelenedek, mig baratom akkor kezd belejonni. igy nyilvan nekem a vedelmem erosebb :DDD

(#2479) penene válasza #25954560 (#2478) üzenetére


penene
őstag

:D Én igazán még sosem kerültem verekedés közelbe, általánosban volt 1-2 incidens, ahol volt 1-2 pofon...Eléggé kirázott a hideg tőle, amikor én adtam, akkor is. Úgyhogy nemtom milyen. De biztos jó érzés a sport. Úgyhogy majd egyszer lehet ki is próbálom, mint Márk! :)

De egyelőre maradok a CrossFitnél, és ha működik, akkor visszatérek a focihoz is mellette. Aztán majd egyszer benézek Márkhoz :)

(#2480) Warriv válasza engineeeer (#2469) üzenetére


Warriv
csendes tag

Holnap lemegyünk egy barátommal megnézni egy edzést. Aztán, ha tetszik, ami több mint valószínű, dumálunk az edzővel/mesterrel (nemtudom hogy szólítjátok :D), hogy akkor elkezdünk lejárni. Zsír lesz :C

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság miatt kormányunk lekapcsolni kényszerült a fényt az alagút végén. Megértésüket köszönjük.

(#2481) gege71.hu válasza #25954560 (#2478) üzenetére


gege71.hu
addikt

Az, hogy ki mennyire, meddig, hogy bírja a maflásokat, mindenkinél más és más és nem igazán lehet "fejleszteni". Van egy adott erejű intenzitású maflás amire genetikailag "hitelesítve" vagy és ha ettől nagyobbat bekapsz ,akkor mész szépen "aludni". Vannak különféle "neandervölgyi" állatok, orkok meg hegyitrollok akik rengeteget bírnak és szívlapáttal alig lehet elpusztítani és van aki "üvegállkapcsú/fejű" aki alig szalad bele egy erősebb horogba és már borul is fel mint a büdösbogár. Ld csóri Kokót, mikor az ominózus leseggelése volt. Az sem volt hatalmas ütés mégis megrogyott szegény :)

(#2482) Hatchet válasza Markgx10 (#2461) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Ezt a meccset jó egy évtizede kellett volna rendezni, de így is sokan várják:
Jó 16 perces videó:
[link]

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2483) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na király meghúztam a lábamat nem kicsit. Valszeg nem melegítettem be jól, vagy nem nyújtottam le, de az egyik köríves fejrugásnál nagyon meghúztam a combom. Remélem jövőhétre rendbe jön.... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2484) gege71.hu válasza Hatchet (#2482) üzenetére


gege71.hu
addikt

bizony ez remek presztízsmeccs lesz ma! Nem is tudom melyiknek szurkoljak. Mindkettő nagyon szimpi fazon.

(#2485) Markgx10 válasza gege71.hu (#2484) üzenetére


Markgx10
őstag

Úgymond győzött a papírforma :K Sokan emlegettük itt az "öregséget" stb., hát Couture 46 évesen is győzni tudott :R , szóval még semmiről nem vagyunk lemaradva :D

(#2486) gege71.hu válasza Markgx10 (#2485) üzenetére


gege71.hu
addikt

Basszus de kár, hogy benéztem a topikba! :W :D nem lett volna szabad elolvasnom a hozzászólásod. Meg akartam nézni az eredmény ismerete nélkül, csak még várom a jó minőségű "release"-t

[ Szerkesztve ]

(#2487) gege71.hu válasza Markgx10 (#2485) üzenetére


gege71.hu
addikt

Így is érdemes volt megnézni. :)
Ritka, hogy fojtásra ment a Coutoure.
Coleman-nak elfogyott a szuflája. nem volt egyáltalán jó formában szegény.
Randy pedig irdatlan jó kondiban volt. Döbbenet ez a fazon 46 évesen micsoda "gépállat".

(#2488) Markgx10 válasza gege71.hu (#2486) üzenetére


Markgx10
őstag

:B Ezer bocsánat, ez eszembe sem jutott, én is csak olvastam, aztán gondoltam beírom. (azóta sem láttam, én nem tudom hol kellene keresnem :D)

Viszont, most nézem a UFC110-et, ahol a jó öreg Crocop is "visszatér", persze már nem főmeccsen, sőt Wanderlei Silvának is lesz meccse ezen a gálán, tehát ez sem lesz rossz program :K

(#2489) Hatchet válasza Markgx10 (#2488) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Nagyon nem jó ezt leírni, de szerintem Crocopnak nem kéne erőltetni a dolgot. (Lehet, h Silvának sem már...). Nincs bennük meg már az az agresszivitás és éhség, ami régen.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2490) Integra válasza Markgx10 (#2488) üzenetére


Integra
titán

mikor lesz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2491) gege71.hu válasza Integra (#2490) üzenetére


gege71.hu
addikt

[link]
Február 20(21). Sydneyben lesz most.

milyen lett mosta fórum kinézete? Mi ez a sz*r? :D Vagy csak nálam lett ilyen ocsmány színű? :)

[ Szerkesztve ]

(#2492) Markgx10 válasza Hatchet (#2489) üzenetére


Markgx10
őstag

Nem mertem mondani, (mert nem szeretnék olyan színben feltűnni, mint aki megítél egy nagy harcművészt a monitor elől), de igazad van, nekem is úgy tűnik, mint ha mára már nem olyan célokkal bunyózna, mint régen. :U

Ti tudtok valami publikusabb olyan helyet, ahol ezeket a meccseket nem hónapokkal az esemény után is meg lehet nézni vagy le lehet tölteni? :U

(#2493) Markgx10 válasza gege71.hu (#2491) üzenetére


Markgx10
őstag

Nekem is új a színe a fórumnak :D

(#2494) engineeeer válasza Markgx10 (#2492) üzenetére


engineeeer
tag

Én itt szoktam nézegetni [link]

(#2495) Markgx10 válasza engineeeer (#2494) üzenetére


Markgx10
őstag

Köszönöm szépen :R , örök hála :D Ez nagyon jó :K

(#2496) Warriv


Warriv
csendes tag

Megvolt az első MMA edzésem.. tudtam, hogy iszonyat jó lesz, tudtam, hogy hajtós lesz, de minden várakozásomat felülmúlta, iszonyatosan élveztem, nagyon jó volt :C Alig győzöm kivárni a pénteket, hogy megin edzhessek ;]

A gazdasági válság miatt kormányunk lekapcsolni kényszerült a fényt az alagút végén. Megértésüket köszönjük.

(#2497) engineeeer válasza Warriv (#2496) üzenetére


engineeeer
tag

Én meg nem tudtam menni mert beteg vagyok,pénteken meg tanfolyamra kell járnom :(((

(#2498) Hatchet válasza Markgx10 (#2492) üzenetére


Hatchet
csendes tag

Az aláírásom egy Crocop idézet... Mindig is (a legnagyobb) kedvencem volt Mirko! De sajnos már nem a régi.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig

(#2499) Warriv válasza engineeeer (#2497) üzenetére


Warriv
csendes tag

Egyébként azt hogy érted, hogy össze lettek vonva az edzések? Nekem nagyon úgy tűnik - mivel hogy azt is mondták :D -, hogy kedd állóharcos, péntek földharcos edzés.

A gazdasági válság miatt kormányunk lekapcsolni kényszerült a fényt az alagút végén. Megértésüket köszönjük.

(#2500) Markgx10 válasza Hatchet (#2498) üzenetére


Markgx10
őstag

:R

Most, hogy a kedves fórumtárs megosztotta ezt az oldalt :R én is megnéztem a Coleman vs. Couture-t, meg egy pár meccset erről a gáláról és megmondom őszintén ebből a súlycsoportból (84kg) jobban tetszett a Marquardt vs. Sonnen. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.