Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29351) Weaver válasza Bobrooney (#29347) üzenetére


Weaver
senior tag

minden rendben van vele. (réfvalu)

(#29352) Bobrooney válasza Weaver (#29351) üzenetére


Bobrooney
senior tag

:R Szigeten tegnap este meg ma délelőtt még volt vele gondom, a feltöltésre meg sem mozdult a speedtest, böngészés is élmény volt :))

(#29353) BaKeSZ87 válasza frankstork (#29346) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én Szarvasról 2 éve.

(#29354) vlcsko82 válasza BaKeSZ87 (#29353) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Én Békéscsaba 10 éve :DDD

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#29355) half333 válasza frankstork (#29346) üzenetére


half333
őstag

köszi. én nem rég érkeztem ide,jelenleg munkásszállón vagyok,és a tesco van a legközelebb meg a lidl,viszont az utóbbiban alig van valami,száraz kaja,másra nincs keretem még nem kapok fizut. ti mennyiből jöttök ki egy hónapba(csak az ételre gondolok).?

BaKeSZ87 - az Audinál külsősként szakma nélkül ennyi a bruttóm 140e

vlcsko82 - kösz! hát egy munkásszállón,mivel nem volt keretem csak kajára,de úgy nézem arra sem lesz elég,200 euróval jöttem,de úgy nézem alig lehet kijönni kajából annyiból. amugy holnap költözünk egy emeletes házban,de az is munkások lakják,egy szobában 3an leszünk,de legalább nem 30-40 emberrel közös a konyha fürdőszoba.

Más: neten olvasgattam ilyen internetes bedolgozós munkákat. ezek mennyire igazak,tényleg vannak ilyenek fél munkaidőben,és fizetnek is érte?

[ Szerkesztve ]

(#29356) golya32 válasza half333 (#29355) üzenetére


golya32
aktív tag

Hát az nagyon szar, elmész bárhová 3 műszakba és meg lesz legalább 120e netto

Garzont itt nem kapsz olcsón, legfeljebb szobát vagy többen kivesztek egy több szobás lakást.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#29357) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Én Érdről érkeztem...12 éve... élhetőbb itt, mint a nagyfaluban és környékén. :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#29358) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Szlovákiából 2012 január, bár most otthon jobban keresnék, de már megszoktam Magyarországon :D :DD

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29359) kiszi07


kiszi07
senior tag

Mindig is győri voltam, de nem sokáig már, mert költözöm germán ajkú vidékre. Amúgy szeretem a városunkat, lakható.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#29360) frankstork válasza half333 (#29355) üzenetére


frankstork
aktív tag

Mi hárman vagyunk (2 felnőtt 1 nagylány) Békésben megtanultunk okosan költeni, mert muszáj volt. Ennek itt nagy hasznát vesszük... :-)
Sokszor hallgatom az itteni kollégáim, mennyit költenek, és csak hüledezek. Nekünk max 80 ezer plafon. Nekik sokszor két főre sem elég. És hozzá teszem, nem nagyon tiltunk magunktól semmit. Lidlben vesszük pl. a nasit, tejet, gyümölcslevet, virslit. Pennyben szörpöt, téliszalámit... Meg mit tudom én. Párom jobban tudja. Hús husboltban. Tescoban pipere cuccot, nem folytatom, a lényeg hogy ki kell tapasztalni. Nem drágább itt mint Békésben például. Meg ami fontos: minél ritkábban mész boltba, annyiszor kevesebbszer "csábulsz" el.
@ Bakesz87 és vlcsko82
nagyon örülök a szerencsének!

(#29361) lacy86 válasza kiszi07 (#29359) üzenetére


lacy86
addikt

Szezon melo vagy fix?

(#29362) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Holnapi átvétellel lenne valakinek VGA vagy DVI kábele? (szgép. és monitor közé) Győrben

(#29363) sladka_pani válasza Tarill (#29362) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Megint megy PÜ! :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29364) ftc válasza sladka_pani (#29358) üzenetére


ftc
nagyúr

Olyan rég? Én is anno gondolkoztam, de más mellett döntöttem... és utólag jól döntöttem :)

(#29365) sladka_pani válasza ftc (#29364) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Én nem tudom jól döntöttem-e már..., de most nem szívesen váltanék megint lakhelyet, egyébként egész megyében mozgok és sok helyen is laktam már... de most már csak a falu, a csend, a nyugalom vonz :) Olcsóbb is az élet, és persze autó nélkül még postára se tudsz bemenni, meg még kocsma sincs, ami nem hiányzik, csak hogy érződjön a környezet, én már városban nem tudom elképzelni!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29366) kiszi07 válasza lacy86 (#29361) üzenetére


kiszi07
senior tag

Most úgy tűnik, hogy egy síparadicsomban fogok dolgozni, hétfőn lesz egy üzletkötői állásinterjúm németül, meglátjuk h mi lesz :U

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#29367) kovacsroli válasza golya32 (#29356) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Itt is megkapja muszakpotlekokkal, csak az nem része az alapbernek.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#29368) ftc válasza sladka_pani (#29365) üzenetére


ftc
nagyúr

Én is falun lakom...drágább de a nyugalom talán megéri

(#29369) zsigee válasza Tarill (#29362) üzenetére


zsigee
tag

Hi.
Teljesen új DVI kábelem van, még kupak is van a csatlakozókon. :))
Ha érdekel keress PÜ-ben. Holnapi átvétel Győrben megoldott.
Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#29370) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Ilyen usb kábel kellene nekem. Egy usb3 as külső hdd nek van ilyen csatlakozása és nem találom a kábelt... Van valakinek ilyen?

köszi!

[ Szerkesztve ]

www.bugalaszlo.hu

(#29371) sladka_pani válasza ftc (#29368) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ööö... szerintem ez is környezetfüggő, meg hozzáállás, meg nagy adag szerencse, de alapvetően falun olcsóbb a ház vásárlás, és azt a sok milliót (forintban értendő) nem fogod elautózni ha be kell menni cigiér akár... a nagy bevásárlást meg úgy kell időzíteni, hogy kitartson 1 hétig netán 2-ig, oszt jónapot. Minden más ugyanannyiba kerül mint a városban, rezsi, egy tetőcsere, de alapvetően olcsóbb, 23 év város után mondom, és 4 éve falusiként :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29372) half333 válasza golya32 (#29356) üzenetére


half333
őstag

Értem,kösz!

frankstork - köszi,a tippet,jaja,időbe tellik mire kitapasztaljuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#29373) half333


half333
őstag

MI a véleményetek a Jófogás oldalról? Megbizható?

(#29374) Bobrooney válasza half333 (#29373) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem az oldaltól hanem a hirdetőtől függ.

(#29375) Jazzos válasza sladka_pani (#29371) üzenetére


Jazzos
tag

Azért fűtés terén lehet különbség családi ház és lakás között, nem kevés. Plusz ugye utazás esetén nem csak a benzint kell számolni, kopik is az az autó, az idő meg főként megy. Az meg ugye money.

(#29376) G@ben válasza Jazzos (#29375) üzenetére


G@ben
addikt

Valóban, pl otthon a szüleim annyiból fűtötték a 3x akkora családi házat, mint mi itt a panelt, csak annyi volt a különbség, hogy ők nyáron nem fizettek. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29377) kovacsroli válasza G@ben (#29376) üzenetére


kovacsroli
senior tag

+1
Mutter is annyiból futi a panelt mint anyósom a 150nm+-os házat.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#29378) half333


half333
őstag

Húsboltban érdemes vásárolni,vagy drága?

(#29379) Coyot válasza G@ben (#29376) üzenetére


Coyot
őstag

Azért ezt majd számokkal is támaszd már alá, mert itt győrben marha olcsó a távhő. Egy 80-100m2 lakóterő nagyisten régi téglát semmivel nem fűtesz havi 15-20 ezerből mint győrben egy 68m2 es panelt...

Ja és nem ér a nem fűtök két szobát meg ingyen volt a fa stb stb.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#29380) G@ben válasza Coyot (#29379) üzenetére


G@ben
addikt

Kb 3-4 éve beszélgettünk erről, akkor 20-24k forint volt a havi fűtés itt is, otthon is. Viszont itt nyáron is rájött még a 8k-s havidíj (ha jól emlékszem, ennyi volt) azért, hogy télen ne kelljen olyan sokat fizetni. A ház 30 éves, megfelelő hőszigetelésű, a panel sokkal több éves, nem hőszigetelt, nem is lesz az, mivel a közös képviselő azt mondta, hogy le lehet szigetelni, csak akkor a közös költséget nem vagy erősen késve fizető lakók helyett is a fizetőknek kell mindent állni, amibe érthető módon a fizető többség nem ment bele. A radiátorok nem állíthatók, a házban sincs ilyen lehetőség, tehát teljes mértékben a szolgáltatótól függünk.

A házban minden helyiség fűtve volt, nem fával, hanem központi fűtéssel.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29381) zsigee válasza G@ben (#29380) üzenetére


zsigee
tag

Olvasok, és figyelek. És csak tovább olvasok...
Panel, 49nm. Szigetelt, egyedi mérős, radiátor cserés (nálam), 13-14k a legdurvább hónap, már évek óta. Ebből a meleg víz hőköltsége 4-5k.
Év közben a az alapdíj 6200HUF.

2018-ban az összes panelnek szigeteltnek kell lennie, ezt valami rendelet szabályozza, meg előírás...

Családi háznál akkor tudod ezt a költséget kihozni, illetve ez alá menni, ha a geotermikus energiára fejlesztesz....
Nagyon sok okos dolog van már.

Győrben és környékén az ingatlan árak elszabadultak, tudnék mesélni. De Pesten sem különb a helyzet.
Az albérlet árak szintén. És jön a CSOK, illetve már itt van, a helyzet fokozódik...

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#29382) Coyot válasza zsigee (#29381) üzenetére


Coyot
őstag

Ne is mond, épp lakást nézünk, ennyiért család házat kapok Écsen mint amibe itt egy 3 szobás panel kerül.
Ez a 2018-ra minden panelnek szigeteltnek kell lennie dolog érdekes lesz, a nagyobbik része szerintem még mindig nincs szigetelve és ahogy mondod ott ahol a lakóközösség nagy része tartozik - senki nem fogja helyettük kifizetni - vagy majd őket is jól megmentik :D

Tény ahogy Gaben is írja, hogy a nem szigetelt nem egyedi mérős lakásokban elszabadulhatnak a fűtés költségek.

Egyébként Győrben még így is 60-70% olcsóbb a távhő mint ki szülővárosomban Ajkán. Ott egy két szobás panel havi fűtése 45-50k persze 26 fok van egész télen - meg természetesen valakinek a haverjáé a távhő szolgáltató aki azt csinál az árakkal amit akar... de az egy másik téma.

Má' nem

(#29383) ftc válasza sladka_pani (#29371) üzenetére


ftc
nagyúr

Pl kazán csere.. én most fizettem KB 1 misit...

itt egyszerre sok a kiadás még lakóházban ezek az összegek eloszlanak...de talán összesítve ugyanúgy jön ki az ember :)

(#29384) sladka_pani válasza ftc (#29383) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Igen, végülis sokmindentől függ, ezt aláírom Jazzosnak is, ezért mondtam kell a szerencse is hozzá, de ne vegyünk alapul panelházat és családit, szóval csak város családi és falu családi között értem, az meg ég és föld, mármint aki kertes házhoz van szokva, az már megpusztulna panelban, ahogy én is, nem találnám a helyem :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29385) Bobrooney válasza ftc (#29383) üzenetére


Bobrooney
senior tag

De tegyük hozzá, hogy 1Misiért nem gagyi kazánt vettél. És legalább 20 évet kiszolgálnak, 240 hónap, ami havonta 4166 Ft :)). Persze egyben sok.

(#29386) sladka_pani válasza Bobrooney (#29385) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Bizony, francia turbós fali kazánom van 150.000ft-ért, az csinálja a melegvizet is, nem éppen takarékos semmilyen értelemben sem, sok év alatt már kijönne belőle egy normális Wolf kazán is, ezzel meg szopok állandóan, pedig már ki lett cserélve benne sokminden. Na mindegy... majd egyszer :D Már töröm a fejem úgyis a norvég villanytechnikán is, állítólag van magyar verziója is, ami gyanúsan megfizethetőbb, mint a hőtárolós kályhák, csak nem ismerek senkit, akinek a kereskedőn kívül lenne "tapasztalata" velük...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#29387) zsigee válasza Coyot (#29382) üzenetére


zsigee
tag

Én is, mi is szeretnénk családi házra váltani. Nézegetünk, gyűjtjük a tapasztalatokat, stb. A panelom ára, jelen állapotában 14-15millió, és nem írtam el semmit. Két ingatlanos is volt nálam. Az egyedi bútorok pedig külön megegyezés tárgyát képviselik.
Mi teljesen átestünk már a "panelprogramos" témán, + klímatizált is a lakás, víz villany cserélve, stb.
Csak a hitel visszafog.

Érdekelne csere is, meg hasonló okosságok, de mindent jól átgondolva....
Szóval akinek esetleg van ilyen jellegű tapasztalata, szívesen olvasnék "tanácsokat".

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#29388) ftc válasza Bobrooney (#29385) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát remélem kibírja a Wolf :D

(#29389) frankstork


frankstork
aktív tag

Hát érdekes dolgokat írtok. Mi nyalkán vettünk házat.
Mivel nem titok leirom 8.7 M volt. Viszont szigetelve, ablakcserélve vettük. 3szoba plusz nappali. Jó méretű konyha, előszoba, fürdőszoba. WC külön. Magas alap, nem vizesedik. Tetőszerkezet makulátlan, igaz pala.
Fűtés központi gáz-, vegyes tüzelésű kazán. Villany bojler, és gáz bojler is van. Jó állapotú garázs, melléképületek, és két pince. A ház alattiban vannak a kazánok, az a műhely is. És a szén vagy fa tároló. Igazi nő mentes dühöngő. ;-) A fűtés viszont drága. Volt 70 ezres gázszámla is tavaly, mivel körülményes a vegyessel tüzelni a 3 műszak miatt, leginkább a gáz megy. Igaz hogy még az öreg FÉg működik.
A bejárás sem nehéz.
Mivel a 81.-en megyünk dolgozni max 20 perc. Ipari parkba pl. Écsről, vagy Koroncóról több, hiába kevesebb km. Szóval jó itt. Némi logisztika kell, persze, de Győrben egy ilyen ház, mondjuk szabadhegyen 20 gurcsi. Legalább.

(#29390) Jazzos válasza frankstork (#29389) üzenetére


Jazzos
tag

Én is úgy gondolom, hogy gázzal inkább a 70e a reális, mint a 20e családi háznál. Persze szigeteléssel le lehet vinni elég jól, de amíg régi szigeteletlen, addig több a fűtés jóval, az 100%.
Nálunk tisztán gázzal fűtve (gyerekek miatt stabil 23-24 fok) az éves gázdíj 100.000 körül van 140 m2-re. Ebben benne van a melegvíz is. 25 cm szigetelés már nem kevés. Mondjuk annak az árát is ki kell köhögni előre, de megéri a befektetés.

(#29391) frankstork válasza Jazzos (#29390) üzenetére


frankstork
aktív tag

Szerintem sok a 70 ezer. Van szigetelés de csak 5cm. Az is hozzá tartozik mondjuk, hogy itthon voltunk abban a hónapban elég sokat, (27 nap volt a téli szabadságunk), voltak vendégek, szóval kongattam neki. 55 ezer körül van átlagban, megy a gáz bojler is. És ez 110 nm. Nyáron viszont 2000 Ft.
Bejarashoz meg annyit, 2 évig újbarátról jártunk be, nem lett több az üzemanyag, legalábbis nem jelentősen. Egyrészt nincs lámpa, nem fék gáz fék gáz, hanem simán haladunk. És ez a kocsi kopást is befolyásolja. Megaztan onnan beszaladtunk Győrbe, innen azért nem szaladgálunk, csak ha tényleg fontos, és nem várhat holnapig.

[ Szerkesztve ]

(#29392) golya32 válasza Coyot (#29382) üzenetére


golya32
aktív tag

Azért azt tegyük hozzá, régi 1960-as családi-házat kapsz győri panel árban Écsen.
Én is most akarok venni látom mi van!
A sajátomat én sem adnám 30 misi alatt.

Már 15 éve Écsről járok Győrbe, nem probléma az üzemanyag, Győrben meg mindig dugó van.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#29393) Coyot válasza golya32 (#29392) üzenetére


Coyot
őstag

Konkrétan egy 4 vagy 5 éve épült kívülről még nem bevakolt ház volt egy 3000m2 es telken az erdő mellett - uj építésű utca végén. Nagyon erőlködnöm kellett hogy ne mozduljak rá - már beszéltem is velük láttuk is. De kedvesem munkája miatt jobb lenne benn maradnunk győrben - nomeg arra azért nem 1-2 milliót lehet rálocsolni hogy patika legyen, mint egy panelra.

Nem tudom mennyi ilyen van még - ha van - de én erősen elcsodálkoztam ezen mikor megláttam.

Má' nem

(#29394) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Unokaöcsém szerzett valami grafikusi állást magának itt a városban és Győrbe költözne.
Nem vagyok jártás a témában, mennyiért lehetne most társbérletbe beugrani mondjuk Marcalvárosban, ha elképzelésének megfelelően egy szobát bérelne rezsihányaddal????
Mennyiért mennek most a panel albérletek???

(#29395) Jazzos válasza Dryman (#29394) üzenetére


Jazzos
tag

Röviden összefoglalva: brutál-metál.

(#29396) Dryman válasza Jazzos (#29395) üzenetére


Dryman
aktív tag

de mégis, forintosítva...talált a srác egy szobát, fürdőszoba és konyha használattal
27000 a szoba albérleti díja, és mellé még 14000 a havi rezsi...Reális????

(#29397) Jazzos válasza Dryman (#29396) üzenetére


Jazzos
tag

Szerintem nagyjából igen. Úgy gondolom 80-90e alatt nem nagyon van már komplett lakás Győrben per hó.

(#29398) atos19881101 válasza Jazzos (#29397) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha felépül az új kollégium, akkor szerintem várhatóan leszállnak a fellegekből a mostani árak, mivel pár száz lakás megüresedik majd.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#29399) Balinov válasza atos19881101 (#29398) üzenetére


Balinov
félisten

az olajgyar helyen? Mikor most otthonvoltunk szabin azt hallottam, azok a lakasok mar elore el vannak adva.

Vagy arra gondolsz, amit lattam toronydraurengetek a szifnel a lapos mogott?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29400) G@ben válasza Balinov (#29399) üzenetére


G@ben
addikt

A koli mögött elvileg, lesz K1 és K0 is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.