Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#29201) Dryman válasza Sputnyik123 (#29199) üzenetére

Dryman
aktív tag

Írtam privátot!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#29202) Dryman

Dryman
aktív tag

Üdv!
megkeresett egy srác hogy az apja szeret nagy felbontású videókat nézni PC-ről, és a jelenlegi hardver már kevéske... Athlon X2 7750, Geforce 9500.
Kérdésem az lenne ha kicserélem a processzort Phenom X4 9850-re, mert ez lenne is neki egy másik gépből, akkor milyen vga-t javasoltok nagy felbontású HDMI-n keresztüli videózgatáshoz???
Kifejezetten videózgatás és nem játék gépről lévén szó!
elegendő ide egy geforce 740 is akár?, vagy ennél nagyobb kértya kellene?
annyira nem vágom ezt a HD, full HD, ultra HD, 4K dolgot...
Zsigee és a Kedves hozzáértők, akár privátban is okosíthatnátok!!!

Köszönöm!
Dry

[ Szerkesztve ]

(#29203) Coyot válasza Dryman (#29202) üzenetére

Coyot
őstag

Definiáljuk a videózgatást előbb szerintem. ha sima FullHd vagy 4k videóanyagot akar lejátszani, kb bármi jó lehet - nem tudom a 4k hoz mi kell pontosan. Ha live szűrűket akar használni neagyisten valami böszme MadVR beállítást akkor oda olyan combos vga kell hogy mehet gtx 1060ért.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#29204) kiszi07 válasza Dryman (#29202) üzenetére

kiszi07
senior tag

Sok mindentől függ... Mennyi pénze van rá? TV-n akarja nézni ? Felbontás is nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#29205) Dryman válasza Coyot (#29203) üzenetére

Dryman
aktív tag

sima fullhd, illetve beszél itt nekem 4k minőségű koncertfelvételekről.....
46"-os Sony tv-re hdmi-vel....többet nem tudok mondanyi...köszönöm szépen....

http://pcworld.hu/hardver/pixelek-harca-mindig-jobb-a-4k-158226.html
ezt olvasgatom közben....

[ Szerkesztve ]

(#29206) kiszi07 válasza Dryman (#29205) üzenetére

kiszi07
senior tag

Pontos típus nélkül nem megyünk semmire. Szerintem max egy fHD-ról van szó.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#29207) Dryman válasza kiszi07 (#29206) üzenetére

Dryman
aktív tag

Ennyit tudott mondani a jóember...szerintem csak ábrándozik a faterja....
van egy alig 40-et érő gépük, aztán most hogy fejleszteni kéne, költsön rá 100e Ft-ot, ugy hogy még alaplap, proci és memóriacsere sem lehetséges....
ezt a jelenleg kapható GT740-et nézegette a srác, de hasonló árban már dobozos használtat lehet kapni Gainward 750Ti 24K +fél év gar...valószínű ez lesz a befutó
Gigabyte 650Ti 20K???? lehet ez is elég lenne....többet tud pontok alapján mint a GT740
mindkét típus 128bit 2GB...

(#29208) Balinov válasza Dryman (#29207) üzenetére

Balinov
félisten

Laci, en mielott tovabblepsz azt kerdeznem meg toluk,hogy milyen lejatszo SW-t hasznalnak? GF9500 nem egy mai csirke, de dxva tamogatas biztos,hogy van benne, szoval lehet csak valami olyan lejatszo sw-t hasznalnak, ami nem hasznalja ki a gpu-t. MPCHC-t vagy VLC-t nezetnek meg veluk,hogy a 1080p-t viszi-e rendesen.

Ha 1080p vagy 4k YT-ozni akar, oda lehet a proci is keves lesz, meg akar huzva is..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29209) Dryman válasza Balinov (#29208) üzenetére

Dryman
aktív tag

Köszönöm Balázs!
Megfontolandó......átadom a gondolataidat ez ügyben az ügyfélnek.

(#29210) golya32

golya32
aktív tag

Siemens Logo Plc je van valakinek eladó? Bővítő is jöhet..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#29211) zozyk

zozyk
addikt

Vissza is érkezett a Honor,nem szaroztak a szervizben,küldtek egy újat. :R
Akit érdekel esetleg : [link]

(#29212) vlcsko82

vlcsko82
aktív tag

Hy,honnan tudok rendelni jó árba lapost?Min. i5 + Nvidia + FHD max.200,000Huf

Acer,Asus,Lenovo ???

[ Szerkesztve ]

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#29213) golya32 válasza vlcsko82 (#29212) üzenetére

golya32
aktív tag

Szerintem Jazzost próbáld meg, én még csak jó árban tudtam tőle venni.. :C

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#29214) Jazzos válasza vlcsko82 (#29212) üzenetére

Jazzos
tag

[link]

Lenovonak überfos a szervize, a többi ok!

(#29215) vlcsko82 válasza Jazzos (#29214) üzenetére

vlcsko82
aktív tag

:R Acer v. Asus inkább? i5 v. i7? Mert kinéztem kettőt 10k különbséggel Asus X555UJ-DM197D Brown FD vs. Acer Aspire E5-571G-77QF Black LX

(#29216) vettelf60

vettelf60
csendes tag

Ez szerintetek? Leesett valahonnan?

[link]

(#29217) vlcsko82 válasza vettelf60 (#29216) üzenetére

vlcsko82
aktív tag

Megeshet :U Ki kell bontani ha működik jó ár érte :K

(#29218) vettelf60 válasza vlcsko82 (#29217) üzenetére

vettelf60
csendes tag

Hát, mondjuk az az 1 hó cseregari sem mérvadó. Főleg egy acer-nél.

(#29219) Sputnyik123 válasza vlcsko82 (#29212) üzenetére

Sputnyik123
senior tag

Gianni elég jó áron dolgozik és megbízható árus.

(#29220) boogie84

boogie84
veterán

Router valakinek? TP-LINK TLWR941ND

(#29221) Jazzos válasza vlcsko82 (#29215) üzenetére

Jazzos
tag

Mire használnád? Játék is menne rajta? Mennyire? :D

(#29222) tserrof77 válasza vettelf60 (#29216) üzenetére

tserrof77
senior tag

Szerintem refurbished, de leginkább kinti gép...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29223) tserrof77 válasza Jazzos (#29214) üzenetére

tserrof77
senior tag

Zoli, akkor nekünk szerencsénk volt? Mostanában 2 gépet is gariztattam velük, de mind a kettő bő egy hét alatt megfordult a TMX-ből...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29224) Jazzos válasza tserrof77 (#29223) üzenetére

Jazzos
tag

Ja, néha tudnak javítani, de az véletlen. :D Nálunk már volt párszor 1 hó+-os gépjavítás, nem sikerült javítás, összek*rt telefonburolat, stb.

(#29225) tserrof77 válasza Jazzos (#29224) üzenetére

tserrof77
senior tag

Múltkor egy ismerősünknek ült az Asus másfél hónapot a ZEN-jén :(

(#29226) RudyD válasza Dryman (#29209) üzenetére

RudyD
csendes tag

Üdv!

Ha úgyis videora használná akkor érdemesebb fontolóra venni egy tvbox -ot.
Kínából 1 hónap alatt itt van, kicsit drágábban aprós oldalakon is lehet találni viszonylag újakat viszonylag korrekt áron. Normálisabbak általában már 15-20e -től indulnak.
Durvábbak sata csatlakozóval ha blueray -t is néz esetleg, illetve hdd fogadására is képesek, már úgy 150-250 usd között is.

Nyúl úrnak milyet sikerült párosítani az olcsósított logitech billenyűzethez?

-- RudyD { B-) }

(#29227) Jazzos válasza RudyD (#29226) üzenetére

Jazzos
tag

Abból is azért jól utána kell nézni, mi az, ami papíron viszi a 4k-t, meg mi az, ami tényleg.

(#29228) Balinov válasza RudyD (#29226) üzenetére

Balinov
félisten

Nyul ur egy Nexbox A95X-et csipett meg Bangoodrol eksunben. 2GB/8GB, 10/100LAN, N Wifi, BT4, droid 6, 2 USB +1x microSD slot. Ez Amlogic 905X SoC alapu, ami a sima 905-os soc-tol kicsit gyengebb. Kodival probalkozok, meg MX Playerrel eddig minden 1080p release-t vitt (igaz, inkabb 720p-be kolcsonzom).

Ez elvileg 4k, VP9,kutyafasza, van ra beta OpenElec, LibreElec, es meg a WebOS2.0-s LG tv smartremotejaval is lehet egy szintig iranyitani. MS 720p-s webcammal a tv-n skypeolunk, Hangouts video chetelunk nasszulokkel, FB fele fos Messengeren a kep abszolute nem folyamatos.

Ja, HDMI out term. de van rajta jack-es AV kimenet is.

szerk: 4k tartalommal vagy 3D filmmel kijelzo limitacio miatt nem all modomban tesztelni.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29229) golya32

golya32
aktív tag

Samsungot laptop mennyit érhet
NP350V 5c 15,6" akku 1,5 óra 8Gb ram 64bites win 7 van rajta, de az ssd kell nekem adok hozzá 80Gb os winyót.
ház bal felső sarka sérült.

[ Szerkesztve ]

(#29230) tserrof77 válasza golya32 (#29229) üzenetére

tserrof77
senior tag

Proc? Vga? Mert így 20k is, meg akár 50k is lehetne :))

(#29231) Balinov

Balinov
félisten

email hsz ertesitok masnak sem jonnek?

(#29232) zsigee válasza Balinov (#29231) üzenetére

zsigee
tag

Nekem SPAM-nek érzékeli a vipmail...

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#29233) Balinov válasza zsigee (#29232) üzenetére

Balinov
félisten

Gmail spam mappa tök üres, érdekes...

(#29234) Dryman

Dryman
aktív tag

Ez az emil-es hsz értesitő a szerverdöglés óta nem mén......ezt írták is a magyarázkodás kapcsán....

(#29235) zsigee

zsigee
tag

Sziasztok.
Mivel volt itt tegnap HD-s kérdés, bátorkodom egy problémát újra előhozni, bővebb infókkal.

Néhány hete írtam, hogy nincs kép egy LG IPS 19"-os monitoron, HDMI-n keresztül. Gép i7, 8gb ddr3, NV650-es vga, 1gb memóriával. A vga-n van 2dvi, egy dsub, és egy hdmi. Az alaplapon nincs videó csatlakozási lehetőség, tehát csak a PCIe-k
DSUBról és DVI-okról, (DVI-HDMI átalakítóval), van kép a monitoron, HDMI kimeneten nincs. Ugyanezzel a kábellel (hdmi) laptopról is lett próbálva a monitor, nincs kép. Sony tv-re kötve a vga ad képet.
A renszer w10 Home, eredeti. A vga Gainward, saját drivere, stb feltelepítve. Egyéb driverek szintén telepítve. A gép hasít, jól működnek a programok, csak hdmi-n nincs kép.
Adtam a Usernek egy új tesztelt (kipróbált) kábelt. A hiba ugyanez.
Tud valaki valamit ehhez hozzászólni?
Üdv.

(#29236) Balinov válasza Dryman (#29234) üzenetére

Balinov
félisten

Kora délután óta nem kapok.. Remélem az új vasat hegesztik be épp a rios alá, azért

(#29237) Balinov válasza zsigee (#29235) üzenetére

Balinov
félisten

Ötletem sincs megmondom őszintén de VGA vagy nagy monitor topikban kérdezted már?

(#29238) zsigee válasza Balinov (#29237) üzenetére

zsigee
tag

Még nem írtam.
De ez valami paranormális ökörség. Tuti valami kis négyzetből hiányzik valahol egy pipa... :W

(#29239) Dryman válasza zsigee (#29235) üzenetére

Dryman
aktív tag

Szerintem meg is válaszoltad....sony tv-re kötve ad képet a vga...gondolom hdmi-n keresztül....azaz a 19-es lg monitor hdmi bemenete halott....találkoztam már betolt, belökött érintkezös hdmi aljzattal.....valami xarabb kábellel betolták az egyik tüskét egy laptop hdmi kineneti csatlakozóján...a monitoron ugyanilyen az aljzat...csak az ugye bemenetként működik. Laptopról is próbáltad...nincs kép igy sem a monitoron....döglött a monitor hdmi bemenete...detektál dsubra, dvira,hdmire is a monitor....hadetektál hdmire akkor fizikai csatl. probléma...ha viszont nem is detektál hdmire akkor a monitor vezérlésében ment el a hdmi...

(#29240) Dryman

Dryman
aktív tag

Visszaolvasva csakis dvi/hdmi átalakitóval van kép a monitoron....ez az átalakitó ad egy plusz földágat az egyik tüskén..igaz hogy a hdmi külsö fém háza is föld, de emelett van egy hdmi szinkronjel föld is az átalakitón...lehet ez hiányzik neki.....másik vga-val csinálnék egy ellenprobát még. A monitor valamit hiányol arrol a gtx650 hdmijéről.....van egy 650-em gigabyte...ellenprobaként...igy driverezned sem kéne....

[ Szerkesztve ]

(#29241) zsigee válasza Dryman (#29239) üzenetére

zsigee
tag

A monitoron 2 hdmi van, bármelyikbe dugom a kábelt a menüben aktív lesz, kiválasztható. (Detektál!?)
Ha vga dvi kimenetét átalakítom hdmi-re (átalakító) akkor tolja a képet a monitor, tehát a hdmi bement a monitoron ok. Lehet ezt előbb nem sikerült egyértelműen leírni. A monitoron nincs dvi bement, csak 1 dsub és 2 hdmi.

(#29242) Dryman válasza zsigee (#29241) üzenetére

Dryman
aktív tag

Oks...monitor hdmi fizikai hiba kizárva... vga hdmi kábellel ad képet tv-re, monitorra viszont nem emelett a vga dvi/hdmi átalakitóval ad képet mindenre....külső jelforrásból vizsgálva( notebook) ugyanazon kábellel van kép a tv-n, de a vakuljparaszt ips monitoron meg nincs továbbra sem....hát ez bizony a monitor hdmi bemenetének a jelproblémáira mutat. Ötlet még...másik vga, másik hdmi,s moncsi, és ekkor teljesen körbetesztelted... :)

(#29243) Dryman

Dryman
aktív tag

Beirtam keresőbe: ips lg monitor hdmi problem..már az első találatnál is durva anomálikat ír le a tulaj...hasonló ellentmondásokba ütközve....ez most olyan mint samsung SA szériás monitoroknál a hibás firmware frissítés...minek is kell firmwaret frissiteni egy monitoron??? ráadásul automatikusan??? Hát csak azért hogy elromoljon....nézd már meg hátha annak az lg-nek is van firmware frissitési lehetősége...dsubon keresztül meg is tudod oldani ha van hozzá firmware update...

(#29244) zsigee válasza Dryman (#29243) üzenetére

zsigee
tag

Meglessük. :R

(#29245) mm00

mm00
aktív tag

Költözünk, ezért eladóvává vált a felültöltős mosógépem, egy komód éjjeliszekrénnyel és egy fogas: [link]

(#29246) SzaBIKA84

SzaBIKA84
csendes tag

'potkívánok!

Srácok, iszonyatosan ki vagyok akadva...

Rendeltem egy 3 GB-os adatjegyet 24.-én. Kiegészítő adatjegyként a meglevő mellé, mert szükség volt több, mint 150 MB-ra ebben a hónapban.
Gondoltam majd szép lassan elhasználom egy hónap alatt, hiszen 3 GB az nem kevés egy mobiltelefonhoz.

Ehhez képest a telenor 2 nappal később egyszerűen LENULLÁZOTT az egyenlegemről 2.8 GB-ot, mondván hogy 26.-án van a fordulónap, oszt jónapot.

Ezt alá is írnám, ha számlás csomagról beszélnénk. De egy KIEGÉSZÍTŐ adatjegy nehogy már 2 nap alatt lejárjon!!!
Azt mondta nekem az ügyintéző, hogy fel van tüntetve a honlapon ez, meg hogy vegyek kisebb csomagot legközelebb... Legközelebb??? Hát nem gondoljátok komolyan, hogy ezek után nem a számhordozás lesz a második dolog, amit tenni fogok az ügy kapcsán...? Mert az első a fogyasztóvédelem lesz. 3000 forintom ment a kukába azért, mert lopják az ügyfelek pénzét.
Nem az első eset amúgy, hogy megkárosít a telenor. Az elsőnél képesek voltak aktiválni kérés nélkül egy havi díjas szolgáltatást a kártyás feltöltős előfizetésemre, amit csak akkor vettem észre, mikor szintén lefogyott az egyenlegemről a pénz úgy, hogy nem is használtam. (másodlagos telefonszám csak, szóval elég ritkán van üzemben.)

Úgyhogy van egy fontos tanácsom: soha, semmi esetre se légy telenoros, vagy ha az vagy, akkor válts mihamarabb...

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#29247) sotetlovag97

sotetlovag97
tag

Sziasztok.
Valakit nem érdekelne egy Mortal Kombat XL játék Ps4re óccsóér? 😀

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni és neked kell ráírnod legalább 2x...

(#29248) zozyk válasza SzaBIKA84 (#29246) üzenetére

zozyk
addikt

A Voda is reseteli a +adat rendeléseket hófordulónál.

"3GB az nem kevés."
Nekem a csomagomban alapból annyi van havonta,de néha ez is kevés... :)

Fogyasztóvédelem?
Majd írd meg,mit mondanak. Kíváncsi vagyok.

Telenor honlap:
kiegészítő adatjegy: Ha elfogyott a mobilneted, de szeretnéd továbbra is a megszokott sebességen folytatni a netezést, akkor az egyszeri, kiegészítő adatjegyet érdemes megrendelned. Egy ilyen adatjegy a számlázási időszakod/kártyás ciklus végéig lesz érvényes és megrendelésenként egy egyszeri díj kerül levonásra.

[ Szerkesztve ]

(#29249) SzaBIKA84 válasza zozyk (#29248) üzenetére

SzaBIKA84
csendes tag

A baj az, hogy SMS-ben rendeltem, ott meg ugye nem írja. :D
Mindegy, már utána érdeklődtem, és letettem róla, csak iszonyatosan idegesít a dolog. Mert ha mondjuk neked 26.-án 23:59-kor kell az extra net, ezek akkor is zokszó nélkül nulláznak egy perc múlva, ami finoman szólva is etikátlan. Ekkora adatcsomaghoz legalább 15 napot kéne adni, ha pluszban rendeled. Szerintem...

A "rendes" számomhoz nekem is 3 GB van, és nekem pont elég. Mondjuk elég ritkán streamelek, vagy töltök le.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#29250) kovacsroli

kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

PS4 játék csere valaki? Örökbe vagy visszacserélősbe mindegy.
:))

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.