Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) TRob1 válasza Vasinger! (#8649) üzenetére


TRob1
veterán

Igen :K

(#8650) Namelesske:
Má' méne nem? :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8652) Namelesske válasza TRob1 (#8651) üzenetére


Namelesske
addikt

Én már megpróbáltam 3 gépen még két verzióval korábban és NEM sikerült, mert a frissítés után BÉTA maradt és egy frissítés után vissza állt a régi módba.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8653) TRob1 válasza Namelesske (#8652) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg tegnap (vagy tegnapelőtt? :F Mikor kijött a 17es) csináltam 2 gépen, mindkettőn 17 beta volt, ő frissítette még előtte ugyanarra a verzióra de beta jelzéssel, aztán ráküldve a stable 17es exe-t simán ráfrissített, és maradt ugyanaz a verzió beta jelzés nélkül. És természetesen megmaradt minden beállítás, könyvjelző stb. :K

ui: De természetesen szintén tegnap még rákerült mindkettőre a 18 beta is. És ebben a pillanatban fejeztem be anyáméknál is a 18betára frissítést. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8654) L7wy válasza Vasinger! (#8649) üzenetére


L7wy
őstag

Ha sima névjegyen keresztüli frissítést csinálsz akkor beta marad, mert azon a csatornán vagy. Ha a stable exejével felülírod a betát, akkor váltasz csatornát is, és onnantól már stable csatornáról kapod a frissítéseket.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8655) TRob1 válasza L7wy (#8654) üzenetére


TRob1
veterán

Pontosan. :K

¤ R'n'R ¤

(#8656) Vasinger! válasza L7wy (#8654) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah most akkor ezt lefordítanád, hogy akkor hogyan csináljam a frissítést a stabilra? Letöltöm a stabilt és simán install vagy máshogy?

(#8657) TRob1 válasza Vasinger! (#8656) üzenetére


TRob1
veterán

Így van. Letöltöd majd a stabil exe-jét és futtatod. Simán felülírja, és megmarad mindened. :K
Aztán másnap (vagy még aznap) már mehet is rá majd a 19es beta. :P

(#8658) L7wy:
Nekem simán müxött innen is 17betáról 17 stable-ra.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8658) L7wy válasza Vasinger! (#8656) üzenetére


L7wy
őstag

Letöltöd a stabilt és install, az viszont kérdéses, hogy a stabil webinstaller-je elég-e, de pl: innen letöltöd az offline STABLE telepítőt, akkor stabil lesz.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8659) Namelesske válasza L7wy (#8658) üzenetére


Namelesske
addikt

Igen szerintem ez a helyes megoldás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8660) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

OKé, akkor ha kijön a stabil, akkor ugrik majd a majom a vízbe, remélem nem lesz baj.

Egyébként most érzem azt a Chromeban (18b) először, hogy meg van nyitva rengeteg youtube fül és mellette még sok-sok tab és nem fagy. Hiába eszik 1-2 GB-ot, de folyamatos marad minden végre.

(#8661) hackeeeee válasza TRob1 (#8651) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is úgy tudom, h nem, mert akkor a béta csatornát használod.

Véleményem szubjektív...

(#8662) TRob1 válasza hackeeeee (#8661) üzenetére


TRob1
veterán

De mint írtam, több gépen is megcsináltam.
Nem is értem, miért ne lehetne egy stabilt egy betára felinstallálni. Furcsa lenne. Nekem ilyen eszembe se jutna. Az oké ha az auto update-re hagyatkozol az betákat telepít, de ha te rányomsz a stable exe-jere, miért ne tenné fel. :F

¤ R'n'R ¤

(#8663) hackeeeee válasza TRob1 (#8662) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem erről vanik szó, hogy nem lehet... Én nem ezt mondtam. :N

Hanem, hogyha bétát telepítesz fel, pl. Online telepítőből, akkor az a béta csatornát "nézi" frissítések szempontjából, és pl. a legutolsó 18-as béta kiadás után nem a stabilra fog frissíteni, hanem a 19-es bétára. :)

Teljes telepítőből persze ráteheted, minden gond nélkül...

Véleményem szubjektív...

(#8664) TRob1 válasza hackeeeee (#8663) üzenetére


TRob1
veterán

Na így már oké. De pont ezt írtam itt is.
Végig 17betán mentem, mikor megjelent a stable, akkor ugyanolyan verziószámú beta-n volt a Chrome-om. De ráengedtem a stable exe-t, és ugyanolyan verziójú stable-m lett. Ezt mondtam eddig is. :DDD

Amire mondtam hogy Igen, Te meg hogy szerinted Nem, akkor az mégis Igen. Mert eleve úgy volt a kérdés, hogy ha megjelenik a stable akkor azt csak rá kell tennie és megmarad mindene? Én meg mondtam hogy igen. :D

De a lényeg, hogy ha kijön egy stable, minden további nélkül rá lehet tenni a betára úgy, hogy megmarad mindened. :K Az már más kérdés, hogy én pl. nem sokkal stable után már tettem is a 18 betát, és valszeg ugyanígy teszek majd 18stable után is a 19 betával.
Mit ér a stable ha van egy jobb beta (általában)? :))

MPC HC-ból is mindig betákat használok, nem maradok 1 évig stable-n míg kijön addig vagy 200 "beta néven" de csomó javítással.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8665) hackeeeee válasza TRob1 (#8664) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:D :)

Utána már olvastam, amikor elküldtem az előző, még korábbi hsz-em, h már beszéltetek a stable kiadásról, csak már nem volt kedvem szerkeszteni, meg siettem is. :D

De valamit csináljanak a 17-es stable kiadással, mert ez egy bughalmaz.. Bétát Én valahogy nem szívesen használnék állandó használatra.

Rátenni rálehet, jah. :D

Bár nem tudom, hogyha online telepítőből a bétára teszed a stable-t, akkor hogy néz ki a Chrome mappája.. :D Vagy letörli a bétát?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8666) TRob1 válasza hackeeeee (#8665) üzenetére


TRob1
veterán

Az a baj hogy túl sok feneket kerít mindenki a beta elnevezésnek, pedig már évek óta nem arról szól, mint anno. Manapság a legtöbb esetben jönnek a beták (vagy public vagy nem), aztán egyszercsak elnevezik Stablenak (és akkor sokan örülnek). De persze másnap-harmadnap (vagy még aznap) nagyon sok stable szofthoz jön a javítás vagy nagyobb verziószám néven, vagy egy újabb beta jelöléssel. Nagyon jó példa erre ez a Chrome is. Ugyanaz a verzió volt betaként (amit ugye te nem szívesen használsz, meg sokan mások se) ami végül stable nevet is kapott. De persze bugosabb volt mint az összes előző beta, pedig Stable néven jött. És persze nem telt el pár óra se, jött egy újabb beta ami megintcsak jobb mint a stable-nek nevezett vmi.

Vagy nemrég jött ki MPC-HC stable (kb évente adják ki), de még aznap jött is az újabb beta, amiben javítottak vmit. És jön 1-2-3 naponta folyamat, amit én néha néha le is frissítek (miért maradnék a stable-nál ha jött egy jobb? :D)

De mondhatom az Androidos CM team Romjait is. Jöttek a nightlyk szép sorban majdnem naponta, egyszercsak úgy döntöttek hogy legyen Stable. Jó az lett. De másnap már egy újabb nighltly (ugye "beta"), ami jobb lett mint a stable. És még kijött vagy 25 azóta, ezer jobbnál jobb dologgal és javítással, de azóta sincs újabb stable, pedig a legutolsó n-ek sokkal stabilabbak és jobbak, többet tudnak mint az a stable-nak nevezett vmi. De mégis vannak (bár kevesen), akik inkább azt teszik fel, mert az van a nevében. :))

Total Commander-t is már hónapok óta az új 8as 64bites betát használom, hibák nélkül...

Dropbox-ból is betát használok, mert jobb mint a stable, többet is tud, és még plusz 5giga tárhelyet is lehet most a beta használóknak szerezni az eddigieken felül...

És így tovább...

És soha semmi óriási problémám nem volt ezekből (ha vmelyik beta vmi funkciója esetleg bugzott, akkor vissza az előző és kész. De ilyen eddig csak MPC-nél volt pár beta erejéig, hogy dvd-t zöld csíkosan játszott le :DDD, de 1 hét múlva már megint oké volt ott is az újabb beta)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8667) modd3r


modd3r
őstag

Ma reggeltől bizonyos flash videóknál zöld képernyő fogad, a hang viszont megy.
18 beta.
Szerintetek?

(#8668) laszlohu válasza modd3r (#8667) üzenetére


laszlohu
addikt

Videókártya driver frissítés, ha az nem jön be, akkor #7373 - as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#8669) TRob1 válasza modd3r (#8667) üzenetére


TRob1
veterán

1-2-t linkelj pls, próbára, mert amiket eddig néztem, mind oké volt.

¤ R'n'R ¤

(#8670) modd3r válasza TRob1 (#8669) üzenetére


modd3r
őstag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#8671) modd3r válasza laszlohu (#8668) üzenetére


modd3r
őstag

Köszi, a #7373 megoldotta, csak azt nem értem, eddig miért ment... :U

(#8672) Hulk24


Hulk24
aktív tag

A 18 beta frissített 19-re, hát eddig küllem katasztrófa... Kicsit szétcsúszott... :) Többi dolgot még nem néztem!

(#8673) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én meg felraktam tartalékba a firefox-ot. :D

Véleményem szubjektív...

(#8674) TRob1 válasza hackeeeee (#8673) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem meg tartalékba ott a legjobb, az IE9. :P (De nekem nem is frissített 19-re :N )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8675) Rototti válasza TRob1 (#8674) üzenetére


Rototti
senior tag

Mert gondolom Te a beta channel-en vagy, ő pedig a dev-en. :K

Kimi - The King of Spa

(#8676) hackeeeee válasza TRob1 (#8674) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az is van. :)

Véleményem szubjektív...

(#8677) Hulk24 válasza Rototti (#8675) üzenetére


Hulk24
aktív tag

mi a különbség a kettő között?

(#8678) L7wy válasza Hulk24 (#8677) üzenetére


L7wy
őstag

A stable a stabil verzió felhasználóknak, a beta már nem stabil annyira, de még használható felhasználói körben, a dev pedig a fejlesztői csatorna, amint valamit kifejlesztenek, beleteszik, ez elvileg eléggé instabil, ez mellet van még a canary, ez a legsűrűbben frissülő, és megmarad a stabil verzió mellett is, azaz párhuzamosan használható vele.

"Stable channel: This channel has gotten the full testing and blessing of the Chrome test team, and is the best bet to avoid crashes and other issues. It's updated roughly every two-three weeks for minor releases, and every 6 weeks for major releases.

Beta channel: If you are interested in seeing what's next, with minimal risk, Beta channel is the place to be. It's updated every week roughly, with major updates coming ever six weeks, more than a month before the Stable channel will get them.

Dev channel: Want to see what's happening quickly, then you want the Dev channel. The Dev channel gets updated once or twice weekly, and it shows what we're working on right now. There's no lag between major versions, whatever code we've got, you will get. While this build does get tested, it is still subject to bugs, as we want people to see what's new as soon as possible.

Canary build: Canary builds are the bleeding edge. Released daily, this build has not been tested or used, it's released as soon as it's built. Because there's no guarantee that it will even run in some cases, it uses it's own profile and settings, and can be run side by side another Chrome channel. By default, it also reports crashes and usage statistics to Google (you can disable this on the download page)."

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8679) Hulk24 válasza L7wy (#8678) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Akartam is frissíteni a Dev-et Beta-ra, de előtte uninstallálni kell a Dev-et sajna... azt írja!

(#8680) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség, ha rámegyek erre az oldalra: [link] nem jön be chrome alatt. Firefox és explorer alatt viszont tökéletes. Tud erre valaki okosat mondani?:) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8681) syler válasza syler (#8680) üzenetére


syler
aktív tag

Lejárt a szerkesztés. Szóval chrome alatt ez nem jön be www.godvr.net/bagoly42/ Itt lehetne a megfigyelő kamerát nézni egy kocsmának. Minden böngészőn jól szuperál, kivéve chrome:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8682) TRob1 válasza syler (#8680) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam 1 keret jön be, sok számmal alatta, meg mellette nézetváltókkal. (Kép nincs)

¤ R'n'R ¤

(#8683) muzli1963


muzli1963
csendes tag

Többszöri próbálkozás után szerintem áttérek a Chrome-re, mert az Opera nagyon instabil lett. :R

[ Szerkesztve ]

(#8684) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Frissült a krómom a 17-es verzióra, viszont azóta az új fül megnyitása kis gombról eltűnt a plusz jel. Tapasztalt más is hasonlót? Hogy lehetne visszarakni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8685) laszlohu válasza KubanitoS (#8684) üzenetére


laszlohu
addikt

Sehogy.

(#8686) laszlohu válasza syler (#8681) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbáldd meg ezzel a kieggel :

[link]

(#8687) TotO' válasza KubanitoS (#8684) üzenetére


TotO'
aktív tag

Szerintem sem lehet sehogy, de én örültem neki, letisztultabb, de ez már az én véleményem :)

4a || Neuzer Courier DT

(#8688) syler válasza TRob1 (#8682) üzenetére


syler
aktív tag

Igen ez a probléma nálam is. De az IE tab megoldotta:)

laszlohu köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8689) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Chrome-ból merre tudom lementeni a könyvjelzőimet?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8690) syler válasza runner 125 (#8689) üzenetére


syler
aktív tag

Csavarkulcs, könyvjelzők azon belul pedig mentés. Viszont jelszavakat nem menti el. Ergo, ha azért akarod menteni, hogy egy friss chrome telepítésnél visszaállíts mindent, az úgy nem fog működni. Erre az esetre szinkronizálnod kell egy gmail fiókkal, és ha majd új chrome kerül fel a gépre, ott szinkronizálásnál visszaáll automatikusan majd. De itt nem csak a könyvjelzők és jelszavak, hanem a kiegészítőktől kezdve minden. Próbáltam már szerintem marha jó megoldás.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8691) runner 125 válasza syler (#8690) üzenetére


runner 125
nagyúr

..köszi, de nekem a Könyvjelzők fület megnyitva nincs mentés. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8692) laszlohu válasza runner 125 (#8691) üzenetére


laszlohu
addikt

Végülis a könyvjelzőkezelőbe kell bemenni, amit innen is elérhetsz :
url - be :
chrome://bookmarks/#1

majd rendezés melletti pipa, majd értelemszerű : Könyvjelzők importálása, exportálása

(#8693) syler válasza runner 125 (#8691) üzenetére


syler
aktív tag

Könyvjelzők, könyvjelző kezelés, rendezés. Importálás HTML fileből, exportálás HTML file-ba:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8694) 1egal


1egal
tag

Olyan kiegészítőt keresek amellyel 4-5-6 sokszor látogatott linket egyszerre csoportban tudok megnyitni.
Akár többet is..
kössssszz

[ Szerkesztve ]

(#8695) hackeeeee válasza runner 125 (#8691) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Exportálás HTML-be. :)

Véleményem szubjektív...

(#8696) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszi mindenkinek, megoldódott.
.. Firefox-ból is úgy mentettem át, de itt egyszerűen nem találtam meg. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8697) hackeeeee válasza runner 125 (#8696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

;)

Véleményem szubjektív...

(#8698) samfishR válasza 1egal (#8694) üzenetére


samfishR
senior tag

csinálj egy mappát könyvjelző eszköztáron, dobáld bele a fontos oldalakat, és ha kellenek, jobbklikk->összes könyvjelző megnyitása

(#8699) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha meg van nyitva 100-200 oldal, el lehet menteni valahogy egyszerre őket egy könyvjelzőmappába, hogy legközelebb ha kellene, akkor egyszerre meg tudjam nyitni őket?

[ Szerkesztve ]

(#8700) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Jé milyen meglepetés! :DD Most raktam újra a gépet és telepítettem a friss Chromeot! Belépve a Google fiókomba megmaradt az összes könyvjelző és minden beállításom! :)) Biztos volt már erről itt szó, de szerintem átbambultam! :) Nem kell többé lementeni a Bookmarks-ot... :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.