Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) TRob1 válasza #41133696 (#9550) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, mert eltelt 2 és fél nap meg kb 30 hsz, és ti ketten meg utána kezditek el felhozni, miközben másoknak fel sem tűnt, vagy csak simán továbbléptek... és már nem is emlékezne rá senki. És mivel épp nem volt egyéb témátok, hát rajta, keressünk a "múltba" vmit (ugye ez épp aktuális kis országunkban is)
De persze kellenek az ilyenek is mint ti, különben unalmas lenne a világ... :))

Ráadásul te ugye már azóta jártál itt, sőt posztoltál is, de most hogy vki felhozta, már mehet is a célozgatás részedről is. Hurrá, grat. :C
Miért nem szóltál tegnap mikor itt jártál ha annyira zavart? Mert kellett egy társ, mi? Vagy most direkt figyeltem, többször jártál itt az utolsó hsz-em óta, mégsem írtál. Most hogy namelesske írt, már megint rögtön bírtál írni... hm. roppant érdekes. :U

ui: És nem szorulna magyarázatra, ha nem lenne "célozgatás". Ami priviben is bőven elég lett volna, de sztem inkább hanyagolni kellett volna... ;)

ui2: Oké, "Igazatok van", megígérem többet nem csinálok ilyet ha macskát látok. Nah, elég volt az offból? Sztem igen.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9552) #41133696 válasza TRob1 (#9551) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Vagy most direkt figyeltem, többször jártál itt az utolsó hsz-em óta, mégsem írtál."

Azt bajosan figyelhetted, hogy többször jártam a topicban, az hogy a fórumon voltam, meg tény, pl a NIS-es topicba írtam is. Azt láthatod, hogy a fórumon vagyok, de hogy mikor melyik topic-ot olvasom azt nem. Epic Fail :D

Szerk: Mivel én alapból békeszerető ember vagyok, ezért nem szóltam a képnél hogy nem kellene... de ha már más szóvá tette - nagyon helyesen - akkor ki kell állni mellette. Ez történt.

[ Szerkesztve ]

(#9553) TRob1 válasza #41133696 (#9552) üzenetére


TRob1
veterán

Többször jártál a fórumon az utolsó hsz-em óta, ha nem értenéd elsőre... Az itt az nem kifejezetten a topikra vonatkozik, hanem a PH-ra (és szinte kizártnak tartom hogy célozgatsz, majd látod jobb oldalt hogy van új hsz, de nem nézel rá. Ennyit a "divatos" Epic Fail-edről)

Tessék, kis ajándék hogy örüljetek (ha nemtod mit jelent, szívesen elmagyarázom ezt is) Habár biztos neked is így van beállítva (legalábbis az utolsó sor - mielőtt megint félreértenéd)

szerk: "én alapból békeszerető ember vagyok, ezért nem szóltam ... de ha már más szóvá tette akkor ki kell állni mellette." - Na erre inkább nem is mondok semmit, de a fentebb nevezett "divatinglisszöveged" asszem pont illene rá.

ui: Ha ennyire unatkozol mert perpill nincs ötlet a blogoláshoz, írj az AdBlock illemről... (köszi, nem kérek semmit az ötletért :DDD)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9554) #41133696 válasza TRob1 (#9553) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel lezárom az offot:

Nameleskke első posztja a témában : 2012-04-03 15:01:50
még előttem válaszoltál rá, majd jött az én postom: 2012-04-03 15:20:28

Következő hozzászólása : 2012-04-03 17:28:56
regálásom rá: 2012-04-03 17:54:24

A különbség az előbbi esetben több mint negyed óra, második esetben 26 perc, holott online voltam, nyilván lesem a topikot állandóan ... Ja most pedig elmegyek fateromhoz, 1-2 óráig nem leszek online tehát írni sem fogok sehová addig, ebből vonja le konzekvenciát. Izgalmas életed lehet, ha egész nap azt figyeled mikor vagyok online meg mikor nem :D Magam részéről még örülök is neki :XD LOL :D

Szerk: szerintem terjeszd ki a megfigyelésedet az összes törzs topic lakóra, mert ez így fair :D

[ Szerkesztve ]

(#9555) Apollo17hu válasza kutga (#9542) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nálam is, lassan egy hete. Mintha kicsit elmosódottak lennének a betűk:

De nemcsak Chrome, hanem Firefox alatt is ugyanez a szitu.

Valakinek van ötlete, mitől lehet? (Win XP-t használok.)

(#9556) laszlohu válasza Apollo17hu (#9555) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha minden igaz, pont amiatt, hogy XP -t használsz, térj át pl. a Windows 7 - re,
vagy a Windows 8 - ra,
és a probléma megoldódik.

(#9557) kutga válasza laszlohu (#9556) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, XP-t használok.

Win7 alatt nincs változás.

Let the Zone take me if I am.

(#9558) Namelesske válasza TRob1 (#9551) üzenetére


Namelesske
addikt

És mivel épp nem volt egyéb témátok, hát rajta, keressünk a "múltba" vmit (ugye ez épp aktuális kis országunkban is)
De persze kellenek az ilyenek is mint ti, különben unalmas lenne a világ...

Ez rohadtul nem így van. Telefonról voltam, és ott nem igazán figyeltem a hozzászólások idejét hanem az utolsó látogatás óta érkezett hozzászólásokra reagáltam. Ilyenek mint mi? Hát milyenek? Miben vagyunk kevesebbek, vagy többek mint a többi hozzászóló, vagy épp te? Szerintem "ilyenek" kategória nem igazán létezik.

Vagy most direkt figyeltem, többször jártál itt az utolsó hsz-em óta, mégsem írtál. Most hogy namelesske írt, már megint rögtön bírtál írni... hm. roppant érdekes.

Hát nekem mondta, te csak mint harmadik voltál itt. Ha úgy veszed egy párbeszédhez vagy egyetértéshez minimum két ember kell...

ui: És nem szorulna magyarázatra, ha nem lenne "célozgatás". Ami priviben is bőven elég lett volna, de sztem inkább hanyagolni kellett volna...

ui: És nem szorulna magyarázatra, ha nem lenne "célozgatás". Ami priviben is bőven elég lett volna, de sztem inkább hanyagolni kellett volna...

Pont az ilyen mellék töltetes mondataidra írtam, hogy a helyedben én inkább meghúznám magam, ha már kirakok egy beismerő vallomást a fórumba... Szóval direkt nem írtam privátba, hogy vegyed a lapot. De nem vetted. Téma lezárva, nem is GoodSpeed kezdte el, és velem értett egyet, és nekem válaszolt. Neked csak annyit mondott, hogy nem jó helyen keresed a hibát.

Mindegy is, béke.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9559) Apollo17hu válasza laszlohu (#9556) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az a "minden igaz" pontosan mit jelent?
(Betűtípusváltás miatt inkább nem térek át másik oprendszerre. :D )

(#9560) myke01


myke01
senior tag

A "villáskulcs" gombot át lehet helyezni máshova ? (mondjuk a másik oldalra :) )

(#9561) Namelesske válasza myke01 (#9560) üzenetére


Namelesske
addikt

:N

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9562) DS39 válasza Apollo17hu (#9555) üzenetére


DS39
nagyúr

ezek a betűk elmosódottak? nekem nem tűnik úgy.

(#9563) Apollo17hu válasza DS39 (#9562) üzenetére


Apollo17hu
őstag

1 héttel korábbi állapothoz képest egyértelműen. Az 'M' szárainál lehet látni, meg talán az 'e' betűk zárt részénél lényegesen kevesebb a "tér" mint eddig volt. Sajnos nem tudok screenshotot lőni, de állítólag Win7-en látszik a különbség.

Lehet, hogy nem elmosódottak, de akkor mindenképp vastagabbak, mint voltak. Egy Arial(?) típusnál szerintem ez nem túl jó dolog, mert pont az lenne a célja, hogy a kisebb méretű betűk is könnyen láthatóak legyenek.

(#9564) DS39 válasza Apollo17hu (#9563) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tom, lehet hogy a böngészők hardveres gyorsítása teszi, próbáld meg kikapcsolni, hátha.

(#9565) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy leszedtem ezt az iReader nevá kiegészítőt, tök jó volt minden , kb használtam 1 hétig, és pár napja, akárhogy kattintok az ikonkára, nem történik semmi, csak kiemeli a linket. Már próbáltam hogy eltávolítottam, aztán readdoltam, de ugyanúgy nem mükszik.
Ötlet? :F

(#9566) #41133696 válasza Zefír (#9565) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 18-as Chrome óta nem működik, vélhetően javítani fogják pár napon belül.

(#9567) Zefír válasza #41133696 (#9566) üzenetére


Zefír
őstag

Remélem, mert csak emiatt használtam Safarit, mert ez a feature nagyon bejön, és amikor ezt megtaláltam, azonnal vissza álltam chrome-ra. :DDD

(#9568) rol33


rol33
aktív tag

nem tudjátok mi van ezzel a retekkel? egyik percről a másikra eltűntek a könyvjelzőim, sőt még a "további könyvjelzők" gomb is eltünt :W
ez van most fenn: 18.0.1025.142 beta-m

®

(#9569) Zefír válasza rol33 (#9568) üzenetére


Zefír
őstag

Bevan szinkronizálva google fiokoddal? Mert akkor vissza tudod állítani.
egyébként nem tudom, hogy miért :F

(#9570) rol33 válasza Zefír (#9569) üzenetére


rol33
aktív tag

igen be van, sőt több gépen is ezt használom és az összessel ez van, nem értem én sem, de most qrvára utálom

®

(#9571) aero. válasza rol33 (#9570) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A beta nem kompatibilis a stabil verziók profiljaival. Én is így jártam a múltkor, de sikerült visszaállítani. A megoldás annyi, hogy a gépről letörlöd a profilod - a dokumentumokból, ahol a chrome tárolja, nem jut eszembe hol -, és utána már le tudja szedni magának és meg lesz minden. Nekem csak a kiegek. hiányoztak.

(#9572) rol33 válasza aero. (#9571) üzenetére


rol33
aktív tag

aha köszi, ezt jó tudni.szerencsére volt egy nem túl régi mentésem a gépen, abból vissza tudtam állítani

®

(#9573) zoli62


zoli62
addikt

Van aki linuxon, például használja a Chrome-ot?

(#9574) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Most már teljes mértékbe blokkol a Ghostery-bővitmény ajánlom mindenkinek :)

Gyorsabban jönnek be a lapok adatvédelemről nem is beszélve :)

Így ajánlom a beállítását

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#9575) Kunsztler válasza Kunsztler (#9574) üzenetére


Kunsztler
senior tag

ja és akinek van Adblock annak ajánlom Ajnász listáját nekem tökéletes semmi más lista nincs fen egyébként nem régen javította az egész listáját :)
És külföldi oldalakon sincs reklám Globálisan tolja Ajnász :)

Nekem ez a 2-kiegészítőm van

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#9576) Carasc0


Carasc0
őstag

Tisztelet mindenkedves fórumtársnak!

Sokat olvastam már a Google Chrome nevű böngészőről, amely elsősorban a stabilitás és a gyorsaság névjegyekkel került a böngészőháború élvonalába. Gondoltam hogy itt az idő megismernem.

A megismerés a gyors telepítést követően a beállítások átnézésével kezdődött. Minden hibátlannak tünt. Használat közben azonban arra lettem figyelmes, hogy minden egyes megnyitott weboldal egy külön-külön folyamat a rendszer számára. Ez még mindig nem is lenne probléma, de felháborító hogy a memóriafogyasztás az egekbe szökkent.

Ebböl következik, hogy 1 dolgot nem értek. Hátha a stabilitás és a gyorsaság a szempont, akkor a szükséges memóriaigény csökkentése miért nem az? Így nekem egyáltalán nem szimpatikus ez a böngésző, ugyanis véleményem szerint az FF-hez képest annyival nem gyorsabb hogy elnézzem neki a többszörös memóriaigényt.

Felmerült bennem egy kérdés, hogy nem lehet-e valahogy csökkenteni a memória igényét a programhasználatának? A többszálú működés nem zavar de épp tettem egy hasonlatot:

FF-ben alapértelmezetten megnyitott 6 weboldalam memóriaigénye ~200MB (ezt sokaltam, ezért is akartam Google-re átállni!)

GC-ben ugyanez legalább 500MB. Szerintem ez gáz!

Előre is köszönöm!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9577) TRob1 válasza Carasc0 (#9576) üzenetére


TRob1
veterán

Véleményem szerint nem lehet csökkenteni (hogy is lehetne, akkor eleve alapból úgy futna, gondolom én :DDD)
Javaslatom: Maradj FF-nél, a Chrome nem a Te böngésződ lesz. :N

(Persze azért még várj meg 1-2 ötletet)

ui: Azért azt kicsit sajnálom hogy 8 giga mellett ilyen "problémák" egyáltalán felmerülnek (főleg annak tudatában, hogy pl. anyám win7es p4esén 1,5 gigával is kitűnően használható. Vagy asszonypajti laposán 3gigával PhotoShop mellett...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9578) M3oH válasza Carasc0 (#9576) üzenetére


M3oH
addikt

A Chrome memoria igenye attol is fugg, hogy mennyi van a gepedben. Ha sok van, tobbet hasznal, ha kevesebb, azt jobban beosztja. BAr azert ez a ~300MB kulonbseg eleg soknak tunik. En nem nagyon figyelem a mem.hasznalatot, mert van 12G a gepben, azert van, hasznalja. De hosszutavu bongeszesnel, mindegyik bezabalja a ramot. A problema inkabb az "uritesnel" van. NAlam az FF volt hogy benyelt +1Gt. Mert vmi "beakadt". Sajna az ilyen. Tokeletes bongeszo nincs.

(#9579) Carasc0 válasza TRob1 (#9577) üzenetére


Carasc0
őstag

"Azért van a RAM hogy használd" Ebben viszont végülis tökéletesen igazad van

A problémám tulajdonképpen abban merül ki, hogy miért kell neki ennyi memória hogy egy átlagos weboldalt megjelenítsen! Régóta folytatok erőforrásspóroló rendszerhasználatot. Tehát nem szeretem ha egy hardvererőforrás feleslegesen van terhelve. Persze ehhez hozzátartozik, ha meggyőződök arról, hogy a többletigényeknek van látható/érzékelhető pozitív oldala akkor tényként elfogadom és magamban kompenzálom!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#9580) M3oH válasza Carasc0 (#9579) üzenetére


M3oH
addikt

Van pozitiv oldala: a mem.be gyorstaraz dolgokat, megtartva gyorsasagat. Annyira nem vagyok jartas a dologban, hogy pontosan mit hogyan, de biztos van aki kifejti neked reszletesebben a dolgot.

(#9581) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Be lehet állítani úgy a Chrome-ot, hogy pl. egy .doc fájl linkjére kattintva ne a letöltést (a számítógépre) ajánlja fel, hanem választhassak megnyitás és letöltés között?

(#9582) Namelesske válasza Carasc0 (#9579) üzenetére


Namelesske
addikt

Ameddig a géped nem adja a kevés memória tüneteit addig sarjál rá.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9583) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jött ki frissítés a 18-as-hoz 18.1025.151

[ Szerkesztve ]

(#9584) myke01 válasza Apollo17hu (#9581) üzenetére


myke01
senior tag

:( még sajnos nem ....

(#9585) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a köv kérdés merült fel

Ha adva van egy SSD-s rendszer ahol a Chrome gyorsítótára átvan helyezve, de a Chrome online installer-es, akkor lehetőség van e külön felhasználóként áthelyezni a gyorsítótárat.

Az én profilomon ez a gyorsítótár útvonala: --disk-cache-dir="e:\System Temp\Chrome Temp" --disk-cache-size=104857600

Viszont most anyukám fiókjára is felkerült a Chrome, és nem vagyok benne biztos, hogy ezt az útvonalat megadhatnám e neki, vagy ha így tennék akkor szépen a két vagy több chrome egymásnak keresztbe tenne e.

Szóval ilyet még nem cisnáltam :D

Esetleg változatlanul kell hagyni a második Chrome esetében - azaz az SSD-re cache-elne, vagy offline telepítőt kellene feltenni?

(#9586) #41133696 válasza #41133696 (#9585) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az offline installer-t meg is válaszolom :D Mikor legutóbb próbálkoztam vele, még a program files-be pakolta magát, de ezt is megváltoztatták, ugyanúgy az Appdata-ba pakol, csak ugye annyi a különbség, hogy nem tölt lefele több tízmegát :)

(#9587) laszlohu


laszlohu
addikt

Ez az új 18- as verzió sokkal gyorsabban játsza le a videókat, mint az előző 18 - as.
Hálás köszönet.

(#9588) TRob1 válasza laszlohu (#9587) üzenetére


TRob1
veterán

Na, mifene. Egy fél órás filmmel már 20 perc alatt végzel? :DDD

¤ R'n'R ¤

(#9589) laszlohu válasza TRob1 (#9588) üzenetére


laszlohu
addikt

Jó poén.
Ha olyan tetű lassú géped lenne, mint nekem,
te is észrevetted volna a szembetűnő különbséget.

Amúgy FPS - ra értettem.

[ Szerkesztve ]

(#9591) Fecogame válasza Kunsztler (#9590) üzenetére


Fecogame
veterán

Hát ebben erősen kételkedem... Nálam teljesen más a személyes tapasztalatom... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9592) DS39 válasza Kunsztler (#9590) üzenetére


DS39
nagyúr

miért kellett minden böngésző neve elé odaírni hogy Windows, ha felül ott van hogy "on Windows"? :D

egyébként szerintem ez reális lehet, mert tényleg gyors csak összehasonlítva Chrome-mal és a Firefox-szal webes technológiák kezelését tekintve sz.rt sem tud :))

[ Szerkesztve ]

(#9593) Rototti válasza Kunsztler (#9590) üzenetére


Rototti
senior tag

De ebben a stat-ban elég erősen jelentkezik a gépek közötti eltérés, szóval így nem igazán mutat semmit sem. :N

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#9594) Neró


Neró
őstag

Üdvözlet!

Google Chrome -t használok már mióta, de csak most lépett fel egy olyan hiba, hogy akármilyen oldalra megyek fel (Google.com, Gmail, facebook, Youtube) ezt írja ki:

A szervezet tanúsítványa érvénytelen
Megpróbálta elérni a(z) accounts.google.com webhelyet, de a szerver érvénytelen tanúsítványt mutatott be. Nem folytathatja, mert a honlap üzemeltetője fokozott biztonságot kért erre a domainre.

Többször újra raktam, kitisztítottam, már a fejlesztői verziót is felraktam, de semmi. Egy ideig jó, aztán ezt írja ki. A beállításban is kikapcsoltam a https ellenőrzést, de semmi. Nem tudom mit csináljak, pedig nagyon szeretem ezt a böngészőt.

| www.diablohungary.hu

(#9595) Dluinet válasza Neró (#9594) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valószínűleg a számítógéped órája vagy dátuma el van állítódva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9596) Namelesske válasza Kunsztler (#9590) üzenetére


Namelesske
addikt

Én ezzel nem szállok vitába, mert kivételesen fejlett a gyorsítótárazása és a GPU gyorsítása is nagyon jól gyorsítja a böngészést és nem csak epenis cucc, ÉS energia gazdálkodásban is a legjobb, szóval nem kizárt hogy laborban még mindig képes odabaszni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9597) Neró válasza Dluinet (#9595) üzenetére


Neró
őstag

A dátum pedig jól van beállítva.

| www.diablohungary.hu

(#9598) Lauda


Lauda
félisten

Azt be lehet valahogy allitani, hogy ne ugorjon fel alul ablak, mikor lementek egy filet?

[ Szerkesztve ]

(#9599) Zolás válasza Neró (#9594) üzenetére


Zolás
addikt

A hiba nálam is fennáll, és én sem értem. Nincs elállítva semmi.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9600) Neró válasza Zolás (#9599) üzenetére


Neró
őstag

Érdekes. Pedig ugyan úgy használtam mind eddig. Ugyan azokat az oldalakat néztem meg. Nem telepítettem és nem töröltem le semmit + bőbítményt se szedtem, se töröltem. Persze azt is megpróbáltam, hogy leszedem teljesen frissen. Egy ideig működik aztán újból hiba.

| www.diablohungary.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.