Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) InfiniteReality válasza superecneB (#9044) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Dell-es és az összes notebook gyártói driverek általánan hónapokkal, nem ritkán évekkel vannak lemaradva a "generic" driverektől.
Pl inteles alaplap esetén a chipset drivert mindig az intel oldalról szedem le, a legfrissebbet, ugyanigy az AHCI-t is. Ugyanez vonatkozik az intel hálókártya és wlan driverekre, szinte mindig frissebb az intel által kiadott, mint a notebook gyártója oldalán lévő.
Van egy oldal http://driverpacks.net. Ezeket is rendszeresen frissitgetik, bár sajnos időnként 1-2 verzióval ez is le van maradva a legfrissebbtől, de sok esetben még mindig jobb mint a gyártói. Eredetileg slipstreamelésre készülnek, de kicsomagolva sok hardverhez felrakható jobbgomb, driver frissitése módszerrel.
Illetve a win7 képes sajátmaga is frissiteni a drivereket. Ezért azt csinálom, mindig jobbgomb, driver frissitése automatikusan, és ha mindent megtett, akkor próbálom manuálisan azt aminél van frissebb, vagy nem sikerült neki.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#9052) bandus


bandus
veterán

nálatok is elő szokott fordulni, hogy csak úgy elfelejt minden beállítást a böngésző? és eltünteti a könyvjelzősávot is? innen eltűn most az összes kedvencem, és nem tudom hogy tudnál újra elővarászolni :/ a többi könyvjelző megmaradt, csak a gyakran használtakat veszítettem el.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9053) TRob1 válasza bandus (#9052) üzenetére


TRob1
veterán

:Y Még soha nem fordult elő. Sőt, még soha semelyik böngészővel nem fordult elő, nem csak a "Krómmal" nem (legalábbis nálam tuti). :(

¤ R'n'R ¤

(#9054) laszlohu


laszlohu
addikt

Új stabil 17 - es Chrome jött ki új 11.1 - es flash playerrel:

17.0.963.65

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9055) hackeeeee válasza laszlohu (#9054) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Épp ezt akartam kérdezni, h a flash miatt frissültünk-e.. :)

Véleményem szubjektív...

(#9056) eketomy


eketomy
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy volt erről már szó, de ne kövezzetek meg érte de nem volt kedvem átnyálazni 9000 hsz-t :)
Szóval ami érdekelne, hogy lehet áthelyezni a chrome cash fájlait amit leszed a háttérben!
Ami ugye alapból a C:\user\appdata\local\google található, na nekem ezt kellene áthelyeznem, mivel ssd-m van! thx előre is skacok a válaszokat! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9057) hackeeeee válasza eketomy (#9056) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre gondolsz?

Véleményem szubjektív...

(#9058) eketomy válasza hackeeeee (#9057) üzenetére


eketomy
senior tag

Így van erre, heh sehol nem találtam :DD köszi szépen
Még egy kérdés, a google-nak a cuccait mint pl. a chrome vagy a gtalk hogy lehet másik könyvtárba telepíteni szal hogyan tudok neki elérési utat megadni telepítéskor!? Vagy utólag van-e erre lehetőség!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9059) hackeeeee válasza eketomy (#9058) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A chrome-ot pl. ha offline telepítővel telepíted, akkor már a programfiles-ba települ, tudtommal.

Véleményem szubjektív...

(#9060) InfiniteReality válasza eketomy (#9056) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A helyedben én az egész userprofilt áthelyezném.

1. tegyük fel C:\Users\John a felhasználó, D a winchester, C az SSD.
2. Kilépünk a felhasználónkkal, belépünk adminnal
3. Létrehozunk a D meghajtón egy Users\John mappát
4. Átmozgatjuk a C:\Users\John mappa tartalmát a D:\Users\John mappa alá (a C-ről NEM töröljük le a John mappát).
5. nyitunk egy parancssort és beírjuk:
mklink -j C:\Users\John D:\Users\John
Látszólag nem történik semmi, restartoljuk a rendszert és örülünk. hogy a rengeteg szemét keletkezése nem az SSD-t terheli felesleges írási műveletekkel :)

Így nem kell az egyes programok beállításaival, temp könyvtárakkal, documens, képes stb folderekkel külön szívni.
Én a swapfile-t is winyóra tettem és fix méretűre, 6 giga mellett úgyse nagyon használja (persze egyéb optimalizációk mellett).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#9061) eketomy válasza hackeeeee (#9059) üzenetére


eketomy
senior tag

Aham, akkor sztem ez volt a baj, mert én online módban telepítettem! pfff :W

Na mind1, max szedek legy egy offline telepítőt és áttelepítem máshova! thx

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9062) eketomy válasza InfiniteReality (#9060) üzenetére


eketomy
senior tag

Ok, ez jónak hangzik kipróbálom, végülis igen, igazad van a user profile-ba van az a sok szemét! Egyébként én nem hdd-re hanem ramdisk-re szeretném ezt áthelyezni ill. a lapozófájlt is! Ezt szeretném megpróbálni ill. kivitelezni mert olvastam más fórumon hogy ssd-ről azért nem érdemes áthelyezni hdd-re, mert akkor belassulhat minden mivel a hdd- már nem olyan gyors mint egy ssd! na kipróbálom, majd írok hogy mire jutottam :)

köszönöm mindkettőtöknek :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9063) laszlohu válasza hackeeeee (#9055) üzenetére


laszlohu
addikt

Kb. 33 bug javítva lett , és úgy olvastam a missing plug-in bug is.

(#9064) InfiniteReality válasza eketomy (#9062) üzenetére


InfiniteReality
őstag

RAMdrive-ra rakott userprofil nem szerencsés. Cache-t lehet oda tenni, de nincs túl sok értelme. Ha nem egy ős winchestered van, hanem valami rendes 7200-as sata2-es darab, nem fogod észrevenni, hogy "lassabb" a működés. Az SSD-ről piszokgyorsan bedarálja a Windows a saját vackát, ezzel párhuzamosan a HDD-ről már csak sokkal kevesebbet kell (a program userprofilban tárolt beállításait max).
A chrome a cache-t meg nem olvassa be szükségtelenül, a korábban látogatott oldalak meg egy lokális sql adatbázisban vannak (azaz 1 file az egész).
A safari böngészőnél pedig a cache is egyetlen darab file (ott a cache-t fileokat is egy adatbázisba teszi).
Nálam otthon így működik, szépen, gyorsan. A játékokat sem az SSD-re raktam, csak és kizárólag a programok és a rendszer van rajta.
Jó persze a játékok betöltődése is gyorsabb lenne, de nem számít.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#9065) maathe


maathe
senior tag

Sokszor van olyan, hogy le akarok menteni egy képet vagy csak az URL-jét szeretném kimásolni, de bizonyos okokból nem lehet (pl. a kép linkként is funkciónál).

Erre tudnátok ajánlani egy kiegészítőt?

(#9066) eketomy válasza InfiniteReality (#9064) üzenetére


eketomy
senior tag

Az a baj, hogy laptopom van és abba a 2. hdd az 2,5"-os 5400rpm-es! Azon sztem már érződne hogy lassabb, de nemtudom, kipróbálom ha nem tetszik akkor visszaállítom! :))

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9067) laszlohu


laszlohu
addikt

Új stabil 17 - es chrome jött ki :

17.0.963.66

1 biztonsági hibát javít, erősen ajánlott frissíteni, aki a 17 - est használja!!!

(#9068) eketomy válasza laszlohu (#9067) üzenetére


eketomy
senior tag

:R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9069) napocska2 válasza laszlohu (#9067) üzenetére


napocska2
senior tag

Gyorsan frissítettem is, köszi az infót! :R

(#9070) Donvit078 válasza laszlohu (#9067) üzenetére


Donvit078
tag

És vajon miért nem frissít automatikussan miért csak akkor ha megnézem a névjegyét :F

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#9071) laszlohu válasza Donvit078 (#9070) üzenetére


laszlohu
addikt

Pár nap múlva magától is frissít, ha nem nyomsz rá a névjegyre.

[ Szerkesztve ]

(#9072) eketomy válasza laszlohu (#9071) üzenetére


eketomy
senior tag

Ez így van! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9073) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Most váltottam Chrome-ra, de egy dolog nagyon idegesít. Konkrétan az, hogy a Chrome rosszul pozicionálja az új ablakokat. Simán kiférnének a képernyőre, de olyan hülye helyre rakja őket, hogy a fele kilóg a képernyőből. Firefoxnál nem volt ez a hülyeség, simán bepozicionálta középre. Hiába rakom én jó helyre, ha bezárom és újra megnyitom berakja ugyan arra a sz*r helyre. Hol lehet ezt beállítani?

(#9074) hackeeeee válasza Superhun (#9073) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, h nem értem mire gondolsz.. A lapokkal nincs gond. A lapok tartalmával van gond?

Véleményem szubjektív...

(#9075) Donvit078 válasza hackeeeee (#9074) üzenetére


Donvit078
tag

az a baja hogy kilóg a képernyőről az ablak :) ha jól értem :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#9076) hackeeeee válasza Donvit078 (#9075) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami ilyesmit sikerült kivenni Nekem is a mondandóból...

Véleményem szubjektív...

(#9077) eketomy válasza Superhun (#9073) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha kilógnak a lapok a képernyőről akkor próbáld kicsinyíteni az oldal tartalmát! Az nem segíthet? mondjuk nem teljesen értem mi a gond, de hogy ha valami kilóg akkor kicsinyíteni kell. A chrome egyébként ha kilépsz megjegyzi a beállításokat, főleg hogy ha szinkronizálod azokat a gmail-es fiókoddal.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9078) Superhun válasza hackeeeee (#9074) üzenetére


Superhun
addikt

Az van, amit leírtam, nincs benne semmi bonyolult: az új, megnyíló ablakokat rosszul pozicionálja be. Egy jó példa: ha rákattintok egy user nevére itt a PH-n, megnyílik a profil ablakja. Na ez szépen ki is férne, de vmiért mindig lentebb rakja, és az alja kilóg a képernyőből. A Firefox mindig jól pozicionálta az új ablakokat, ez a Chrome-ból úgy látszik hiányzik... De még menthetitek, ha találunk megoldást :P

TomyGun: nem menti el a pozíciókat, mindig ugyan oda nyitja meg.

[ Szerkesztve ]

(#9079) DS39 válasza Superhun (#9078) üzenetére


DS39
nagyúr

ha full screenbe teszed akkor is kilóg a tartalom?

(#9080) Superhun válasza DS39 (#9079) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor természetesen nem, de én a kis ablakhoz szoktam, ami most rendszeresen kilóg :O

(#9081) DS39 válasza Superhun (#9080) üzenetére


DS39
nagyúr

nem értem a problémádat, kis ablak nézetben az ablak peremeit be tudod húzni tetszés szerint és meg van oldva.

(#9082) eketomy válasza Superhun (#9078) üzenetére


eketomy
senior tag

Hehhh, értem már a problémádat! De sajna erre nem tudok megoldást a ph-n ha megnyitom a valamilyen felhasználó adatlapját akkor nekem is mindig lentebb rakja kis méretben az oldat. Igazából nekem ez nem egy nagy probléma de erre spec én sem tudom a megoldást, egyébként másban mindenben jobb a chrome sztem mint a firefox, de ha tud valaki erre megoldást akkor az engem is érdekelne :D

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9083) Donvit078


Donvit078
tag

az hogy az ablakot hogy igazítom a monitorhoz merre fixálom le ez kicsit olyannak tűnik hogy fogjuk rá valamire hogy probléma és akkor problémázzunk rajta :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#9084) Superhun


Superhun
addikt

Én komolyan nem értem, hogy miért válaszoltok, ha el sem olvassátok rendesen a kérdésem. :U Hiába állítom át a helyét és a pozíciót, mindig defaultban jelenik meg. És minden egyes új popup ablaknál ezt el kell játszani. Ez egy elég komoly hiba, de aki még a kérdést sem értette, az távol áll a témától szvsz...

TomyGun: te legalább érted :U

[ Szerkesztve ]

(#9085) Donvit078 válasza Superhun (#9084) üzenetére


Donvit078
tag

defaultban jelenik meg?ez mit takar? :) csak azt tudom mondani hogy nálam tökéletesen úgy nyílik minden ablak ahogy én beállítom a "széleit" kivéve ha valami felbukkanó felugró ablak besurran de ez minden böngészőnél így van, komoly hiba?:) csinálhatnál egy printscreent hogy mi is ez a komoly hiba :) megnyitom bárki adatlapját tökéletesen úgy nyílik mint a többi ablak ha ezt a példát hoztátok elő:)

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#9086) Superhun válasza Donvit078 (#9085) üzenetére


Superhun
addikt

Tessék, így néz ki nálam, 1366x768-as felbontáson: [link]
Speciel most ezen a profilablakokon nincs semmi életbevágó a lelógó részben, de volt már rá példa, hogy lelógott fontos rész is, és nem csak itt a PH-n. De mint írtam, a zavaró dolog az, hogy hiába állítod át a pozícióját vagy a méretét, mindig ugyan úgy jön vissza. A Firefox minden popup ablakot szépen középre igazított, és csúszkát is rakott be szükség esetén. De ezt igazából csak az érti, aki sok popupos oldalt látogat (és egyáltalán nem reklámokra gondolok :) ).

Edit: jah és a HDD tényleg ilyen forró volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#9087) Donvit078 válasza Superhun (#9086) üzenetére


Donvit078
tag

Oké elfogadom megértem látom a problémád eddig is sejtettem hogy kb ez :) ha ez annyira zavar akkor chrome ikon-ra katt jobb egér gomb tulajdonságok menübe kiválasztod futtatás: teljes méretű és rögtön kifeszít mindent a szélekig :) ha ez se segít akkor elnézéset :R

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#9088) Superhun válasza Donvit078 (#9087) üzenetére


Superhun
addikt

Köszi a tippet, működik! :R Nem is tudtam, hogy ez a beállítás a popup ablakokra is vonatkozik. :B

(#9089) hackeeeee válasza Superhun (#9078) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egyedi hiba.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9090) laszlohu válasza hackeeeee (#9089) üzenetére


laszlohu
addikt

Sajnos nem egyedi eset, nálam is ezt csinálja, de engem nem zavar.
Ha a monitor felbontását feljebb veszi, megoldódik, szerintem.
Én 1280 X 720 -as felbontást használok. Szerintem 768 -as , vagy nagyobb függőleges felbontásnál nincs probléma.

Ui.: az lenne a jó, ha a popup ablak csak az aktív Chrome ablak méretében és helyén nyílhatna meg,szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9091) Superhun válasza hackeeeee (#9089) üzenetére


Superhun
addikt

Ha mondjuk még 3 ember is jelzi ezt a hibát, akkor már nem lesz "egyedi hiba"? :F

(#9092) DS39 válasza Superhun (#9091) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam is ez van (egyébként én amikor írtad a főablak kilógására gondoltam, nem a popup-ra), de csak a PH popupnál, valamiért lentebbről pozicionálja. szerintem a javascriptben vagy nincs megadva rendesen vagy olyan kóddal van megadva amit a Chrome másként értelmez.
(pl. a saját weboldalamon nem pozicionáltam a popupokat és így Chrome alatt és FF alatt is a bal felső sarokból indul ki.)

(#9093) hackeeeee válasza Superhun (#9091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert személy szerint Én sem 1280*800-ban, sem pedig 1680*1050-ben nem találkoztam ezzel a hibával, amióta chrome-ot használok..

És még 3 ember, szerintem nem túl sok.. :U

De amúgy ahogy írják, valszeg java "gond" lesz ez...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9094) Superhun válasza DS39 (#9092) üzenetére


Superhun
addikt

Nem hinném, hogy JavaScript értelmezési hiba, mert nekem más ablaknál is előfordult. Persze csak azoknál tűnt fel a probléma, amik kilógtak, és elég sok ilyen volt. De Donvit078 kolléga megoldása nekem tökéletesen megfelel, most teljes képernyőn nyílik meg minden új ablak. :)

hackeeeee: a legújabb Chrome-ot raktam fel, lehet vmi új bug?

[ Szerkesztve ]

(#9095) hackeeeee válasza Superhun (#9094) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előfordulhat..

Manapság nincs a helyzet magaslatán a Chrome, egyre több (zavaró, idegesítő) hiba jelentkezik...

Véleményem szubjektív...

(#9096) Superhun válasza hackeeeee (#9095) üzenetére


Superhun
addikt

Engem csak ez az egy dolog zavart, egyébként teljesen elégedett vagyok vele, tényleg érezhetően gyorsabb FF-nál.

Jah, és a Java nem összekeverendő a JavaScripttel, a két nyelv távol áll egymástól. :)

(#9097) hackeeeee válasza Superhun (#9096) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos, igazad van, sry, elírtam. :)

Véleményem szubjektív...

(#9098) DS39 válasza Superhun (#9094) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként de csak kicsit másképp, megnéztem a kódot itt PH-n:
popupot így adták meg top=80,left=190,width=700,height=660
na most FF-ben nem ennek ellenére kb 3px-lel van a tetejétől az ablak kezdete, gondolom, mert úgy van csinálva, hogy arra törekszik a böngésző hogy férjen ki a tartalom (height 660) a képbe. Chrome meg szarik erre és megcsinálja azt amit a programozó megírt, top 80, az 80. ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#9099) laszlohu


laszlohu
addikt

Ja, meg ez a sor is árulkodó :

a popup forrásában:

<meta name="msapplication-window" content="width=1024;height=768" />

(#9100) Superhun válasza DS39 (#9098) üzenetére


Superhun
addikt

Köszi, hogy utánanéztél jobban :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.