Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) petyus_ válasza petyus_ (#7449) üzenetére


petyus_
senior tag

Töröltem minden előzményt/sütiket, megoldotta a problémát.

(#7452) Windsurfer


Windsurfer
tag

nálam is működik :DD

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#7453) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Google chrome meg nálam 3 napja meg van hülyülve, megnyitom, és vagy 2 percig úgy csinál, mintha le lenne fagyva, utána meg simán behozza pár mp alatt az oldalt. Hogy lehetne ezt az induláskori tetűlassúságát megszűntetni?? Vagy mitől lehet ez? A Mozilla is ezt csinálja néha.. :((

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#7454) Gabesz1019 válasza rmartin94 (#7453) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Chrome nálam is ezt csinálja. :(((

(#7455) ErosenZold válasza Gabesz1019 (#7454) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Shochwave fagyogat be állandóan.

Esetemben mindig az index-en hal le induláskor a chrome (másik 8 tabot lazán betölti)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#7456) hackeeeee válasza ErosenZold (#7455) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam semmi gond. :U

Véleményem szubjektív...

(#7457) hackeeeee válasza #16820480 (#7441) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem betölti. Bár 15.öst használok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7458) cigam válasza rmartin94 (#7453) üzenetére


cigam
félisten

Előfordulhat, hogy induláskor valamelyik kiegészítő intenzíven kommunikál a készítőjével. Pl. a lastpass szinkronizálja a jelszavakat, vagy a "felhasználói élményfokozás" céljából elküldi az addig összejött adatokat.

Ebben a 2perceben van hálózati forgalom? Állíts be egy proxy-t/tűzfalat, és nézd meg a naplófájlját, hogy merre akart kóricálni a neten.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7459) InfiniteReality válasza rmartin94 (#7453) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet pl a sok előzmény miatt. A chrome a teljes history-t egy lokális adatbázisban tárolja, induláskor átnézi az egészet.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7460) rmartin94 válasza cigam (#7458) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Nem, nincs benne hálózati forgalom.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#7461) vilmoskorte1


vilmoskorte1
csendes tag

Helló Fórum!

Én, a megrögzött FF felhasználó már jó ideje feltettem a Chrome-ot próbaképpen. A béta verziót, ami a telepítéskor a v13-nál járt.
A Chrome auto-update-tel rendelkezik, magától kéne jöjjenek az új béták-és jöttek is, néha néha, legutóbb vagy egy hete.
De most nézem: a Chrome jelenti up-to-date, nincs frissítés-és csak a v15-nél jár.
Miközben már kijött a béta v17 is.

Miért nem látja a Chrome a frissebbeket?
Leszedtem, majd újra fel. Eredmény: semmi. A v15-tel uptodate.

Ötlet?

Köszönöm

(#7462) Lauda válasza vilmoskorte1 (#7461) üzenetére


Lauda
félisten

A jelenlegi legfrisseb chrome: 15.0.874.121 m

Nem az lehet, hogy betakat nem telepiti az autoupdate? Mondjuk ne is tegye.

[ Szerkesztve ]

(#7463) Rototti válasza vilmoskorte1 (#7461) üzenetére


Rototti
senior tag

Még csak 16-os béta van, a 17-es csak a dev channel-en van. Ettől függetlenül már meg kellett volna kapnod a 16-os frissítést.

Egészen biztos, hogy még mindig béta channel-en vagy?

Kimi - The King of Spa

(#7464) cigam válasza vilmoskorte1 (#7461) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem azért mert nincs a stabil, és a fejlesztői verzió között átjárás.
Az utolsó stabil kiadás a 15-ös. Ha a beta verziók érdekelnek, akkor a bétát kel feltenned. Innen letöltheted a neked tetsző verziót.

Ha nem a stabil verziót használod, gyakra(bba)n fagyás, hibás működés lesz a vége, mivel fejlesztői, teszt verzió. Mit nem tud a stabil kiadás, amit a fejlesztői verzió tud?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7465) Rototti válasza cigam (#7464) üzenetére


Rototti
senior tag

Hát azért vannak különbségek még a béta-stabil között is, nemhogy a stabil-dev között. Pl.: most a béta a profilkezelésével jóval többet tud, ha vkinek az fontos.

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#7466) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

én vagyok béna, vagy tényleg eltűnt a Mail Checker Plus?
Ha igen, akkor milyen hasonlóan kényelmes alternatívát tudnátok ajánlani?

(#7467) laszlohu válasza zetecR (#7466) üzenetére


laszlohu
addikt

Elvileg a szinkronizálással helyettesíteni lehet, valószínű, ezért vették ki.

[link]

(#7468) zetecR válasza laszlohu (#7467) üzenetére


zetecR
addikt

Egy újratelepítés után szinkronizáltam a Chrome-ot ésa szokott módon minden visszajött, cask a Mail Checker nem.
De ahogy rákerestem, nem is találtam sehol.

(#7469) laszlohu válasza zetecR (#7468) üzenetére


laszlohu
addikt

Előbb írtam, hogy nem találhatod a mail checker plust, mivel kivették a webstore-ból, hogy mikor rakják vissza, vagy vissza rakják - e egyáltalán azt nem lehet tudni.

Ez történt a smooth scroll kieggel is.

(#7470) laszlohu


laszlohu
addikt

Mondjuk a finomgörgetést be lehet kapcsolni itt,
URL - be írdd be:
chrome://flags/

(#7471) zetecR válasza laszlohu (#7469) üzenetére


zetecR
addikt

Ja értem.
Csak azt nem, hogy akkor honnan tudom, hogy jött-e levelem? :)

(#7472) laszlohu válasza zetecR (#7471) üzenetére


laszlohu
addikt

Kapásból ilyet találtam :

[link]

(#7473) zetecR válasza laszlohu (#7472) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi, ezt én is megtaláltam, csak a Plus kényelmi extrái hiányoznak belőle.
Hátha lesz még belőle valami...

(#7474) fPApi


fPApi
őstag

Van arra lehetőség, hogy a meglévő könyvjelzőket fel lehessen vinni a google könyvjelzők közé? Azt tudom, hogyan lehet egyesével, a lényeg azon lenne, hogy többet egyszerre (pl. a chrome-ban meglévő összeset).

(#7475) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! Nem tudja e valaki hogy chrome nak vagy az explorer 8 nak van nagyobb rendszerterhelése?

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#7476) InfiniteReality válasza neil_mullen (#7475) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem az IE8-nak. Pl egy oldal görgetésénél is nagyobb prociterhelést okoz, mint a Chrome. A Chrome viszont szerintem elég bőkezűen bánik a memóriával, bár ez talán nem is olyan nagy gond (RAM-ot bővíteni olcsóbb mint processzort:D).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7477) neil_mullen válasza InfiniteReality (#7476) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igazabol azert kerdeztem mert egy p3mas laptopon szoktam netezni, és kiváncsi voltam hogy melyiket lenne "érdemesebb" használni. igazabol sok különbséget nem vettem észre, max annyit hogy feladatkezeloben több memoriát fogyaszt kicsit ai ie8

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#7478) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan bővítményről, ami a megjelenítendő honlapot az ablak méretéhez igazítja? Tehát, ha a Chrome a képernyő felére van téve, akkor mondjuk a zoom segítségével automatikusan beleilleszti abba a méretbe és az egész oldal látható, oldalra görgetés nélkül.

(#7479) csokoládé13


csokoládé13
tag

zetecR, laszlohu!

Ez van helyette, szinte ugyanaz: Mail Checker Minus

Ezért lett minus a plusból (és gondolom ezért távolították el a plust): "This is a fork of the "Mail Checker Plus for Google Mail" extension, minus the injected ads the original author had placed in that extension."

[ Szerkesztve ]

(#7480) hackeeeee válasza csokoládé13 (#7479) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én a régi gmail-est próbáltam ki ezt, ami szintén jó, csak ugye ez a gmail-t nyitja meg, amikor ráböx.

Véleményem szubjektív...

(#7481) zetecR válasza csokoládé13 (#7479) üzenetére


zetecR
addikt

Ó, kössz. :)

hackeeeee: igen, csak ez buta. :P

[ Szerkesztve ]

(#7482) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

Olyan kiegészítőt keresek chromehoz, ami lehetővé teszi, hogy a képernyőmet felosztva két weboldalt lássak. Például mint a notepad++-be egyszerre tudok nézni két txt-t...
Létezik ilyen?

(#7483) horvathd válasza Relisys (#7482) üzenetére


horvathd
aktív tag

Két ablak és Aero snap?

"The Kid just rages for a while."

(#7484) InfiniteReality válasza Relisys (#7482) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én a SourceGear DiffMerge programot használom, ha ilyen kell:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7485) hackeeeee válasza zetecR (#7481) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom.. Mert ezt csak értesítő. Mail-re Én thunderbird-öt használok. ;]

Véleményem szubjektív...

(#7486) Relisys válasza horvathd (#7483) üzenetére


Relisys
senior tag

Eddig uúgy csináltam de szeretném egy ablakban.

(#7487) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

A kérdésem a következő: mi a jó fene blokkolja a Chrome-ban a Citromail-es kezelőfelületet? (pl.: levélírás, beérkezett levelek stb...) Csak a kilépés gomb működik. Sőt ami még bosszantóbb, hogy a Battlelog-on (BF3) se igazán működik a szerver kiválasztás dolog... ugye ott is hasonló gombok vannak! segítségeteket előre is köszönöm!

(#7488) InfiniteReality válasza d.véderjoe (#7487) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Javascript? Lehet nem a Chrome blokkolja hanem a tűzfal/viruskereső/internetsecurityporgram?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7489) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

nem tudom volt-e már kérdés, kíváncsi vagyok a véleményetekre. eddig firefoxot használtam, de valami bug miatt nem működött a scrollozás a notebookomon, sok időt beleöltem de nem tudtam megjavítani, így átálltam chromera - tetszik is, viszont hiányolom azt, ami a mozillában megvolt - történetesen, hogy a címsorból betöltött URL-ek legördülően választhatóak voltak, és népszerűségi sorrendben tudtam közöttük válogatni.

a chromeban még legördülő URL History sincs, erre találtam egy addont de az meg az ÖSSZES URL-t ami a címsorba kerül szépen számolja és úgy állítja népszerűségi sorrendbe, pedig nekem csak annyi kéne, hogy facebook.com, index.hu stb.. (helyette most 20 index.hu link van benne, minden más kiszorul) tehát ami oldalakat meghívok, azokat szeretném látni egy helyen, ahogy eddig, mert ezt nagyon megszoktam és oda sem figyeltem arra hol böngészek a neten, de a sokszor látogatott oldalakat magától szem előtt tartotta, ami tök hasznos, de az hogy utána az oldalakon belül hol csavargok, már indifferens, csak a fő domain érdekelne amit meghívok a címsorból!

létezik ilyen kiegészítés? új lap megnyitásakor például felajánl 8 leggyakrabban látogatott oldalt, na erre lenne pont szükségem de mondjuk 20 oldallal, ötlet?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7490) laszlohu válasza stifi (#7489) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha megnyomod a CTRL-H gombot, az előhozza a historyt.

(#7491) stifi válasza laszlohu (#7490) üzenetére


stifi
senior tag

igen tudom, ezen már túl vagyok.

nekem az kéne, hogy a netezési szokásaimhoz igazodva egy helyre gyűjtse az oldalakat, amiket gyakran meglátogatok (nem URL-eket, hanem domaineket).. így ha ránézek a listára, eszembe jut például, hogy "jaj ma még meg sem néztem a prohardver-t, pedig minden nap szoktam.."
a firefox magától csinálta ezt és én nagyon megszoktam, hogy egy helyen van minden amit sokszor megnézek

vagy Ti milyen kiegészítőket használtok ami javítja a memóriátokat és segít a böngészési szokások csiszolásában? RSS?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7492) hackeeeee válasza stifi (#7491) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha címsorból nyitod meg, és úgy navigálsz tovább, akkor begépeléskor mutatja ezeket, és ezeknek a linkjét. Bár, hogy pontosan, hogyan azt nem tudom, de a főoldalt azt biztos.

Külön lenyíló nem lesz, azt felejtsd el. :N

Én semmi extrát nem használok.
RSS feliratkozás, de ezt is csak dísznek az utóbbi időben,
Magic Action for Youtube.

Lényegében Nekem ez a 2 kell.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7493) d.véderjoe válasza InfiniteReality (#7488) üzenetére


d.véderjoe
tag

csak a Chrome újratelepítése oldotta meg a problémát...
ami meglepő, hogy a laptopomon sem működött megfelelően!

(#7494) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok

[link]

ez a plugin telepítés dolgot hogyan lehet megszüntetni? állandóan kéri, hiába megyek rá hogy telepítse, akkor eltűnik

mikor megint belépek újra kéri

bosszantó... 5let?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7495) ClioRS válasza Remus389 (#7494) üzenetére


ClioRS
őstag

Ilyennel én is találkoztam barátnőm gépén, kíváncsi vagyok mivel lehet eltűntetni.

Illetve nekem is összeomlik gyakran a Flash, ürítés, újratelepítés megvolt, de még mindig csinálja...... :U

(#7496) Remus389 válasza ClioRS (#7495) üzenetére


Remus389
veterán

kezd ez is elsilányosodni

még mindig a legjobb és leggyorsabb böngésző szerintem, de vannak ilyen bosszanto dolgai

meg aztán nálam gyakran lefagy

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7497) InfiniteReality válasza ClioRS (#7495) üzenetére


InfiniteReality
őstag

about:plugins és nézd meg a Chrome alatt melyik flash van aktiválva. Ha mindkettő próbáld meg a Chrome sajátját kikapcsolni.

A Flash 11 (amiben már van hardveres 3D támogatás) nagyon érzékeny a hardverre, illetve a driverekre. Ismerőseim között van olyan, akinek a gépét szoftveresen 100%-osan rendbetettem, a Flash időről időre mégis vagy összeomlik, vagy "nem válaszol" egy ideig majd elkezd működni. Ott hardvercsere lesz a megoldás (6-os sorozatú Geforce van a gépben de abból is a leggyengébb, az csinálja ezt).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7498) ClioRS válasza InfiniteReality (#7497) üzenetére


ClioRS
őstag

Laptopról van szó, így a hardver cserélése nem jöhet szóba :)

Kipróbálom úgy, hogy letiltom a Chrome flasht, kíváncsi leszek. :R

Egyébként az a fő probléma, hogy az időről időre nálam van, hogy 5 percenként összejön. :U

(#7499) InfiniteReality válasza ClioRS (#7498) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha túl elavult a hardver, azon a friss driver se feltétlenül segit. Illetve lehet hogy az elavult hardvernek olyan gondjai vannak az új flash playerrel, amivel már senki sem fog törődni, nem lesz kijavitva a frissebb driverekben sem.

Esetleg megoldás lehet még a 10-es flash visszarakása (miután leszedted a 11-est), bár sok weboldal megköveteli a legfrissebb flash jelenlétét, illetve az auto update is lecseréli a 10-eseket 11-esre.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#7500) ClioRS válasza InfiniteReality (#7499) üzenetére


ClioRS
őstag

Firefox alatt nem művel ilyet, szóval a Chrome-Flash párosnak van valami gondja. Egyébként mióta kikapcsoltam a Chrome Flash-t (kb fél órája), azóta egyszer se omlott össze :)

Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.