Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) fatal` válasza KubanitoS (#6049) üzenetére


fatal`
titán

Az elsőt nem tudom, de azt igen, hogyha visszarakod a mostani stablet, akkor a profilod nem fog működni.

Másodikra: Csavarkulcs -> Beállítások -> A motorháztető alatt -> Kínálja fel az általam nem ismert nyelven írt oldalak fordítását -> Pipáld be

(#6052) KubanitoS válasza fatal` (#6051) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi mindkettőtöknek! Az első kérdést elég könnyen megoldottam: letöröltem a bétát és telepítettem egy végleges verziót. Hála a fiók szinkronizálásnak a beállításaim is megmaradtak.

Ha már a szinkronizálásról van szó: azt be lehet állítani valahogy, hogy a rögzített ablakokat is lementse?

Szerk: Sajnos mégsem működik az általatok javasolt fordítás. Megnéztem és az általam nem ismert nyelvek fordítása be van pipálva. Felmegyek egy angol oldalra, mégsem jön ki, hogy lefordítsa-e.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6053) Mr X válasza KubanitoS (#6052) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, erre gondolsz-e:

Beállítások -> Alapok -> Kezdő oldalak -> Az utoljára megnyitott oldalak újbóli megnyitása

Ha esetleg arra gondolsz, amikor új lapot nyitsz és ott vannak a leggyakrabban látogatott weboldalak, akkor ugyanitt a "Használja az Új lap oldalt" beállítás kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#6054) KubanitoS válasza Mr X (#6053) üzenetére


KubanitoS
veterán

Fiók szinkronizációra gondoltam.

Beállítások/személyes/szinkronizálás. Két gépet használok és ez a funkció lementette az eddig látogatott oldalakat, jelszavakat, ilyesmi. Pont ezért maradt meg minden a régiben a béta törlése után is, kivéve a rögzített ablakokat. Mondjuk szerintem ezt nem lehet beállítani, mármint hogy mentse a rögzített ablakokat is.

A fordítóra visszatérve: más nyelveknél működik, most próbáltam ki, de az angolt nem akarja fordítani. Az lehet a baj, hogy amikor kijött felül a sáv, hogy fordítsa a következő oldalt angolra, akkor a jobb oldalon a beállítások fület lenyitva rámentem arra, hogy soha többet ne kérdezze ezt meg angol oldalaknál. Ezt kellene valahogy visszacsinálni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6055) Mr X válasza KubanitoS (#6054) üzenetére


Mr X
veterán

Én szinkronizálásra az XMarks-ot használom. Minden operációs rendszerre és minden böngészőre létezik. Képes a nyitott tabokat is szinkronizálni.

(#6056) KubanitoS válasza Mr X (#6055) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csoda történt! :DDD Ahogy rámentem a linkedre megkérdezte, hogy lefordítsa-e magyarra.Ez valami varázslink lehetett. Te aztán tudhatsz valamit! :))

Lehet kipróbálom majd ezt a szinkronizálót, még nem hallottam róla, szóval ezt is köszi!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6057) Mr X válasza KubanitoS (#6056) üzenetére


Mr X
veterán

Az a vicc, hogy kipróbáltam, én is ráböktem, hogy soha ne fordítsa az angolt, és utána már nekem sem dobta fel, hiába állítottam be, hogy fordítson. :D

(#6058) KubanitoS válasza Mr X (#6057) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem rájöttem. Menj egy angol oldalra, majd jobb katt és válaszd a fordítás magyarra lehetőséget. Ezek után ha minden igaz ismét fel kell jönnie a fordító sávnak más angol oldalaknál is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6059) koshmar válasza Mr X (#6057) üzenetére


koshmar
őstag

Lehet, hogy ha egyszer beállítod, hogy ne fordítsa, de egy idő múlva mégis visszaállítod, akkor megsértődik és azért sem. :DDD

Viszont érdekes:
Felmentem a Wikipedia-ra és behoztam egy angol szócikket.
Nem ajánlotta fel a fordítást, mert ki van kapcsolva.
De csak a próba kedvéért visszaállítottam arra, hogy fordítson.
Nyomtam egy frissítést, azonnal felajánlotta...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6060) Mr X válasza KubanitoS (#6058) üzenetére


Mr X
veterán

Nyertél, hova küldhetem a sört? :D

(#6061) KubanitoS válasza Mr X (#6060) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem egy sör ehhez kevés lesz. :DDD Na jó, talán egy rekesz. :)) Feljövök ide segítséget kérni, a végén még én segítek. :P :C

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6062) Mr X válasza KubanitoS (#6061) üzenetére


Mr X
veterán

Te vakarod az én hátam, én a tiéd. Ettől szép a fórum. :D

(#6063) Sk8erPeter válasza Mr X (#6055) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha véletlenül továbbra is bekapcsolva marad a Google-szinkronizáció IS az Xmarks-szal párhuzamosan, akkor az Xmarks olyan csodálatosan összekavarja a könyvjelzőket, ahogy kell. Alig voltam ideges, amikor már másodszor kellett a hatmilliónyi könyvjelzőmet újból rendezgetni. Igazából azt csinálja, hogy számtalan könyvtárat duplikál. A tököm se tudja, miért. Az nem igazán érthető indok számomra, hogy a Google-szinkronizáció be van kapcsolva... és akkor mi van? :F
Ja, de persze a duplikálás sem következetesen történik, mivel jópár könyvjelzőt meg kihagy... tehát manuálisan meg kell néznem, hogy tulajdonképpen melyik is az, amelyikben a több könyvjelző van, azt a könyvtárat kell meghagynom.
Ami még hibajelenség: egyes könyvtárakat kiszed alkönyvtárakból, és a főmenübe dobálja, fingom sincs, milyen alapon, mindenesetre kezd egyre jobban idegesíteni, lehet, hogy marad csak a szimpla Google-szinkronizáció, plusz Transmute... Pedig örültem az Xmarks-nak, de ha ekkora fos, hogy így összekavarja a könyvjelzőket (ne legyen már ekkora probléma, hogy be van kapcsolva a beépített szinkronizáció), akkor lehet, hogy búcsút kell intenem neki.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6064) Mr X válasza Sk8erPeter (#6063) üzenetére


Mr X
veterán

A Google szinkronizációt sosem használtam, idegen gépeken nem biztos hogy fent van a Chrome. Ezért esett a választásom az XMarks-ra. Évek óta használom, még a FoxMarks idejéből. Sosem volt gondom vele, mindig csak annyira kellett figyelni, hogy első szinkronizációkor azt az opciót válasszam, hogy a szerver adatokat tartsa meg, a böngészőét pedig törölje. Utána minden flottul ment.

[ Szerkesztve ]

(#6065) Sk8erPeter válasza Mr X (#6064) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ismerem a beállításokat, meg a program esetleges előnyeit is...
De igazából egyelőre túl sok hasznát amúgy sem veszem, mivel Operára sajnos nincs még kiegészítő, ott elvileg még a File API-n dolgoznak. Firefox-ot meg messziről kerülöm, ha tehetem. :)

"Idegen" gépeken meg amúgy sem szinkronizáltatnám a saját könyvjelzőimet, más böngészőjét nem rakom tele a saját szaraimmal, szóval az ott amúgy sem pálya... :N

Sk8erPeter

(#6066) Mr X válasza Sk8erPeter (#6065) üzenetére


Mr X
veterán

Ha olyan gépen vagyok, ahol nem akarom szinkronizálni a könyvjelzőimet, akkor csak simán felmegyek az xmarks weboldalra és az online felületen keresem ki ami kell.

Nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy ezt kell használni, csupán leírtam, hogy nekem ez vált be. :)

(#6067) fatal` válasza koshmar (#6059) üzenetére


fatal`
titán

Ha egy konkrét nyelve tiltasz le (vagy egyesével) akkor nem fogja felajánlani, de ha globálisan tiltod, akkor igen.

(#6068) Sk8erPeter válasza Mr X (#6066) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na b@szki, most mondtam volna, hogy akkor ott a Google Bookmarks, de lószart:
https://www.google.com/bookmarks
Ide felmegyek bejelentkezve, és nem látszanak a szinkronizált könyvjelzőim.
Mi a büdös francért nem? :Y :D
Nem vágom, miért nem hozták össze a kettőt Google-nél... :U

Sk8erPeter

(#6069) Mr X válasza Sk8erPeter (#6068) üzenetére


Mr X
veterán

Meglestem, kicsit vicces, hogy a Google eszköztár Firefoxot akar letöltetni, Chrome-ra nem települ. :D

(#6070) Sk8erPeter válasza Mr X (#6069) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mivel Chrome alatt nincsenek eszköztárak... :U

Sk8erPeter

(#6071) Mr X válasza Sk8erPeter (#6070) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, melyik böngésző mit támogat, de akkor sem értem, hogy az általuk kiadott alkalmazás hogy nem képes együttműködni a saját böngészőjökkel.

szerk:

Utánakerestem, ezt találtam, mint megoldást. Bár ez csak egyirányú.

[ Szerkesztve ]

(#6072) koshmar válasza fatal` (#6067) üzenetére


koshmar
őstag

Ja igen, mert van egy olyan lehetőség, hogy soha ne fordítsa le az x nyelvű szöveget.
Ha azt választod, akkor az adott nyelv esetén tényleg nem fogja felajánlani többé...

Nekem globálisan van, ezért minden nyelvnél felajánlja (bár most nem, mert ki van kapcsolva).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6073) Sk8erPeter válasza Mr X (#6071) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez elég gáz, hogy a Google nem oldotta meg azt, hogy két külön helyen tárolódnak a könyvjelzők azonos azonosító esetén is, és nincs normális mód arra, hogy össze lehessen hozni a kettőt... :(

Ez a gombos megoldás meg megint szar, eleve nálam ki van kapcsolva a könyvjelzősáv, meg ahogy írtad, ez egyirányú. Újabb okostojás dolog a Google részéről (mint a Megnyitás gomb hiánya, miközben rengeteg júzer hiányolja), hogy ezt nem oldják meg. Biztos oltári sok idejét venné el egy normális programozónak... :W

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6074) Mr X válasza Sk8erPeter (#6073) üzenetére


Mr X
veterán

Na a Megnyitás lehetőség hiánya, amit sosem tudtam megszokni. Utálom, hogy mindent kötelezően le kell töltenem.

(#6075) Sk8erPeter válasza Mr X (#6074) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Minden böngészőnél kötelező letöltened. :D Csak annyi a különbség, hogy a többinél automatikusan bedobja a temporary-be, amit meg kicsit könnyebb üríteni.

Sk8erPeter

(#6076) Mr X válasza Sk8erPeter (#6075) üzenetére


Mr X
veterán

Nem a letöltés részével van bajom, hanem azzal, hogy nincs választási lehetőségem, hogy egyből nyissa meg.

(#6077) Sk8erPeter válasza Mr X (#6076) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, vágom én. :K Hát nem vagy egyedül vele, nagyon sokan hiányolják, pont erről beszéltünk nemrég, hogy ígérgetik, hogy el lesz készítve, de még mindig sehol semmi, és eléggé érthetetlen, hogy miért nem oldják már meg, hogy megszabaduljanak a sok kéréstől/panasztól.

Sk8erPeter

(#6078) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok,

valahogy meg lehet oldani, hogy a könyvjelzősávon csak az ikonokat mutassa?

(#6079) fatal` válasza Ice!? (#6078) üzenetére


fatal`
titán

Bemész a könyvjelzőkezelőbe és a könyvjelzősáv mappában lévő kedvencek nevét kitörölgeted.

(#6080) Ice!? válasza fatal` (#6079) üzenetére


Ice!?
őstag

:R:R

(#6081) Rototti


Rototti
senior tag

Nagy szünet után új stabil verzió érhető el - 12.0.742.112
- Flash frissítés
- Biztonsági javítások: [link]

Kimi - The King of Spa

(#6082) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Érdeklődni szeretnék, hogyan tudom áthelyezni a cache-t és maximálni?
Ramdiskbe raknám maximálnám 1GB-ban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6083) koshmar válasza MZsoltee (#6082) üzenetére


koshmar
őstag

Maximalizálni tudtommal nem lehet.

Szerrk.: Benéztem akkor.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6084) MZsoltee válasza koshmar (#6083) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tuti hogy lehet, csak nem tudom hogyan! :K

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6085) fatal` válasza koshmar (#6083) üzenetére


fatal`
titán

De lehet, parancssori kapcsolóval (áthelyezni is).

--disk-cache-dir="e:\System Temp\Chrome Temp" --disk-cache-size=104857600

Parancsikon tulajdonságaihoz, ez egy 100 megás cachet hoz létre az E:\system temp\Chrome temp mappában.

Csak a maximalizálás néha szarul működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#6086) MZsoltee válasza fatal` (#6085) üzenetére


MZsoltee
veterán

És mi lesz ha elfogy a ramdisken a hely? :B

A parancssorba nem nagyon akar ez nekem menni... pontosan hogyan csináljam w7 alatt?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6087) fatal` válasza MZsoltee (#6086) üzenetére


fatal`
titán

A parancsikonhoz kell beírni. Fogalmam sincs mi lesz ha elfogy a ramdisken a hely, én csak a korlátozást próbáltam. :)

(#6088) Mr X válasza MZsoltee (#6086) üzenetére


Mr X
veterán

Jobb klikk a Chrome parancsikonján, a Cél mezőbe az exe és az idézőjel után írd be.

(#6089) MZsoltee válasza fatal` (#6087) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát ramdiskre akarom rakni, ahol véges lesz a hely, és azt írtad néha nem műkszik a korlátozás...

Mod: a beállítás sikeres!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6090) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hát én komolyan egyáltalán nem értem a Google Chrome könyvjelző-szinkronizációját, hogy ez mégis hogy a tökömbe' működik.
Oprendszer-újratelepítés előtt vagyok, és a Windows ill. Linux alatt elmentett könyvjelzőimet szeretném egy az egyben ugyanolyan állapotba hozni szinkronizációval, majd biztonság kedvéért exportálni is.

Windows 7, Chrome 12.0.742.100 alatt hozzáadtam jópár könyvjelzőt, azokkal a lapokkal, amiket még nem tudtam megnézni.
Ubuntu 9.10, Chrome 11.0.696.34 beta alatt bár jópár szinkronizáció-leállítást, majd újrabeállítást követően (MIÉRT NINCS "SZINKRONIZÁCIÓ MOST" gomb???), de megjelentek az újonnan hozzáadott könyvjelzők. Na, ha már homár, itt Ubuntu alatt is hozzáadtam most direkt másik könyvtárba újabb megnézetlen lapokat, nagyjából 10 új könyvjelzőt. Szinkronizáció leállítása, újrabeállítás eredményeként elvileg szinkronizálódnia kellett a szerverrel az újaknak is.
Visszamentem Windows 7-re, ismét szinkronizáció leállítása, újrabeállítás (EZT A SZART, hogy erre van szükség a gomb helyett), DE az Ubuntu alatt elmentett könyvjelzőket NEM látom. Mi a tököm?
Most virtuális gépen Windows 7 alatt kipróbáltam, openSUSE-ra telepítettem vadiúj Chrome 12.0.742.112 stable-t, szinkronizálom, szintén NEM látszanak az Ubuntu alatt elmentett könyvjelzők (Windows-osak elvileg igen). Na, de ha már itt vagyok, itt (openSUSE alatt) is létrehozok próbából egy új könyvtárat, új könyvjelzővel. Újból a szokásos szinkronizáció-leállítás, újbóli működésbe hozás, így elvileg szinkronizálódnia kellett a szerverrel.
OK, most kilépek a virtuális gépből, vissza a Windows 7-re, ismét szinkronizáció leállítása, újból beállítás, ugye ismét szinkronizálódás a szerverrel.
Persze, hogy qrvára nem látom továbbra sem se az Ubuntu, se az openSUSE alatt létrehozott könyvjelzőket.

Ez meg mi???
Valaki meg tudja magyarázni? Már kezd a tököm tele lenni ezzel, főleg mióta szét vannak gányolva a könyvjelzőim, és csomóból 4 is van, de komolyan, már eszembe jutott az is, hogy ehhez a hibához köze nincs az Xmarks-nak...

Ja, apropó, fontos infó, az Xmarks-ot persze mindegyik böngészőben már rég letiltottam! Tehát az NEM kavarhat be.

Bármi ötlet?
Más próbálta már Linux-Windows vagy gép-gép közt szinkronizálni, és csekkolta is az eredményeket? Hasonló para bárkinél fordult már elő több gép esetén?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6091) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#6090) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyre kevésbé értem.....
Most az openSUSE (virtuális gép) alatt létrehozott próbakönyvtárat és próbakönyvjelzőt látom Ubuntu alatt, míg Windows alatt egyáltalán nem láttam se ezt, se az Ubuntu alatt létrehozott szarokat sem... :W
Hát mi a jó büdös franc ez?
Totál logikátlan a működése... :U

Sk8erPeter

(#6092) emre33 válasza Sk8erPeter (#6091) üzenetére


emre33
addikt

Talán külön van a linux és a windows-os szinkornizáció?
Vagyis két körül db?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6093) fatal` válasza emre33 (#6092) üzenetére


fatal`
titán

De akkor ubuntu alatt sem töltené le, amit win alatt hozzáadott.

(#6094) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Van lehetőség arra, hogy a gyorsítótárat a merevlemezről a ramba tegyem (persze ramdrive nélkül - úgy már megy :D )? Csak hogy ha nézek pl youtube-ot, ne a lemezt szemetelje tele. Előre is köszi.

(#6095) Sk8erPeter válasza emre33 (#6092) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát az elég érdekes lenne...
hunfatal leírta, ez miért nem stimmel.

Sk8erPeter

(#6096) fatal` válasza bazsi83vp (#6094) üzenetére


fatal`
titán

Nincs, csak az említett ramdisk.

(#6097) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

2 kérdésem lenne Chrome-al kapcsolatban:

1. meg lehet e már oldani, hogy a könyvjelző eszköztár gombsora egy bal kattintásra új lapon nyissa meg az oldalt? Tehát ne középsővel kelljen...

2. meg lehet e azt oldani, hogy pl torrent linkre ne lementeni akarja a filet, hanem megnyissa utorrentben?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6098) koshmar válasza Locutus (#6097) üzenetére


koshmar
őstag

Üdv!

1.: Bal gomb+ Ctrl. (ha Shifttel csinálod, akkor meg teljesen új lapon).

2.: Passz, majd valamelyik kollega.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6099) Braddock


Braddock
őstag

Én nem szoktam szinkronizálni a könyvjelzőket.
Csak kiexportálom a fájl, majd a másik gépre is felteszem a legújabb bookmarks fájlt.
Szenvedjen vele a tököm :D

Bár körülményesebb, de mégis célravezetőbb.

(#6100) Rototti válasza Locutus (#6097) üzenetére


Rototti
senior tag

2. A fájlt mindenképpen lementi, csak azt tudod megtenni, hogy a torrent letöltésénél automatikusan nyissa meg azt utorrentben. Ezt úgy tudod beállítani, hogy letöltesz egy torrent fájlt, ekkor alul megjelenik a letöltősáv. Itt a torrent fájl melletti kis nyílra katt, majd válaszd ki az "Ilyen típusú fájlokat mindig nyissa meg" opciót.

Kimi - The King of Spa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.