Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

konkrét google keresővel kapcsolatos fórumot nem találtam, így ide is belinkelem.
hátha tudtok segítséggel szolgálni.
[link]
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#30802) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Közben megoldás született.
Ha segítség használjátok.
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#30803) Bubee82 válasza tothjozsi96 (#30799) üzenetére


Bubee82
őstag

Nálam mindennap lefagy legalább 1 alkalommal a Chrome, semmire sem reagál, egyszerűen csak megáll, majd 4-5 másodperc elteltével magához tér

Ezt en is eszrevettem. Rohadt idegesito.

(#30804) tylerddd válasza Bubee82 (#30803) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam ezt a könyvjelzőkre való kattintás után játszotta. Rányomtam és 4-5 mp-ig semmi, aztán elkezdte tölteni az oldalt. Egyébként ezen kívül maga a böngésző működött, tehát nyomhattam másik könyvjelzőre, menük megnyíltak stb. Talán nem is ugyanaz a hiba, mint nálatok.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30805) tothjozsi96 válasza Bubee82 (#30803) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Itt tényleg csak annyi a baj hogyha valami nagyon tökéletesen teszi a dolgát hosszú időn keresztül, akkor az ilyen apróságok mint ez a napi egyszeri kifagyás már nagyon zavaró.

Én nagyon szeretem a Chrome-ot, nálam nagyon régóta hibamentesen működött, egészen idáig. ;]

(#30806) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Mikkor be van kapcsolva a hardveres gyorsítás a Chrome-ba és YouTube-bon videót nézek valamiért néha pár másodpercre elzöldül a kép. Egyik gépemben egy RX 570 van másikban megy egy RX 580-an és mindkét gépen ugyan ez a hiba és a kártyák hibátlanok. Mozilla-alat nincs ilyen hiba. Ehhez hasonló a hiba csak nálam teljesen zöld: [link]

(#30807) FunPro válasza Tamás2310 (#30806) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem vagy 5 éve volt ilyen gondom. Akkor egy idő után magától megoldódott. Gondolom frissítettek valamit vagy a driver-ban vagy a chrome-ban. Mind a kettőt érdemes napra készen tartani, és akkor remélhetőleg helyrejön.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#30808) Tamás2310 válasza FunPro (#30807) üzenetére


Tamás2310
csendes tag

Legfrissebb Driver-ek vannak mindkét gépen, ez a hiba nálam már pár hónapja jelen van, és azóta már a gép is volt újra rakva de a hiba maradt.

(#30809) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok !
Hosszas keresés után sem találtam megoldást arra a problémámra, hogy lehetne egy weboldalon egyszerre 2 szóra is rákeresni amik nincsenek közvetlen egymás mellett. A Ctrl+F -et használom de az csak akkor jó ha a két szó egymás mellet van közvetlenül.

Olyasmi kellene mint itt a topok keresője, ha egy hozzászólásban ott a két keresett kifejezés akkor megkeresi és meg is színezi.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#30810) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

hogyan/hol lehet kikapcsolni az autófordítást?
nem a betöltött oldalakra gondolok hanem arra amikor a keresőbe beírok valamit magyarul és a magyar találatok között már ott az orosz, angol és egyéb nyelvűre fordított "magyar mondatokként" látom vissza
ami elég idegesítő..

(#30811) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Furcsa jelenséggel küzködök. Ki akarom kapcsolni a könyvjelzőket a böngésző menüsorában, de csak félig sikerül. Találtam - állítólag - 7 módot is rá itt: ( https://www.webnots.com/7-ways-to-disable-bookmarks-bar-in-chrome/ ), és azok is csak félig működnek. A bosszantó jelenség új lap nyitásakor jön. Amikor új lapot nyitok, automatán bekapcsolnak a könyvjelzők. Akkor tűnnek el, amikor behívok egy oldalt - addig ott maradnak.

Ez vajon bug vagy feature?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#30812) tothjozsi96 válasza coco2 (#30811) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jobb klikk és őt próbáltad már?

(#30813) coco2 válasza tothjozsi96 (#30812) üzenetére


coco2
őstag

Természetesen. Néha eltünteti. De nem mindig. És amikor új lapot nyitok meg, minden alkalommal ott vannak a könyvjelzők. Eddig annyit sikerült, hogy amikor frissen nyitom meg a chrome-ot, olyankor nincsenek még könyvjelzők. De aztán az első új lapnál "megérkeznek".

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#30814) Angel2014 válasza sandró60 (#30763) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt vettem észre a fagyásnál főleg akkor jön elő mikor a gép visszajön alvásból.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30815) Dumi86


Dumi86
senior tag

Nem tudom jó helyre írok e de végül is Google téma :) Szóval van a Google.hu vagy Google.com(igazából ez mindegy is). Ha rákattintok a kereső részére ahol még üres mező van oda nem dob fel semmi keresett címet. Ezt pár napja kezdte el. Se cookiekat nem töröltem se semmi változás. Próbáltam Edge, Vivaldi és Explorer böngészőben, mindegyiknél ugyanez. Nem tudom ez most így normális? Sok értelme nincs is így a keresőnek ha nincs meg semmi előzmény.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#30816) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Sziasztok!
Asztali gépen nem működik a chrome keresője. A címmezőbe url-t berírva simán bejön az oldal, de keresőként nem funkcionál. Akármilyen szót- vagyis NEM weboldal címet - írok be, nem csinál semmit csak homokórázik eredmény nélkül. De pl. bejelentkezni sem lehet a jobb felső sarokban lévő panellel. Újratelepítettem már, alapértelmezett kereső is be van állítva google-re.
Tegnap cseréltek routert, azóta halt meg a kereső. Nem tudom van-e összefüggés.

(#30817) Cs1csó válasza Dumi86 (#30815) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nálam Firefox és Chrome böngészőben is jó pl. elkezdtem beírni, hogy "hurka" és egyből jöttek alatta a javaslatok pl. sült hurka stb.
Erre gondoltál?

Esetleg próbáld meg letiltott kiegészítőkkel ürítsd a cache-t, jelentkezz ki a Google fiókból - böngésző - és jelentkezz be újra.

(#30818) Dumi86 válasza Cs1csó (#30817) üzenetére


Dumi86
senior tag

Az a része nálam is működik. Nekem az nem megy ha mondjuk bal egér gombbal rákattintok a kereső sávra és nem jönnek fel azok amiket előtte kerestem. Nem tudom ezt minek hívják :) Ahogy látom utánam is hasonlóról panaszkodott valaki.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#30819) Viktor77 válasza Dumi86 (#30818) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem megy üresben is, bal katt az üres sávon, és kidobja az utolsó pár bemásolásomat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30820) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok! Kb 15 év után otthagytam a Firefoxot mert annyira szar lett, hogy meguntam. Természetesen Chrome-ra váltottam. És egy olyan problémám lenne, hogy be vagyok jelentkezve Google-be, viszont ha megnyitom a térképet, akkor Debrecen jön fel, nem a lakóhelyem, ahogy eddig. Kérdés, hogy lehet ezt beállítani, hogy ugyanúgy a lakóhelyet dobja fel? Illetve miért pont Debrecen?? :DD

(#30821) Viktor77 válasza Blue meth (#30820) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is Debrecen jön fel alapból, pedig tudja a címem (Otthon előtaggal), útvonaltervezéskor ajánlja is első helyen.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30822) Blue meth válasza Viktor77 (#30821) üzenetére


Blue meth
senior tag

ez elég fura azért, Firefoxban sose volt ez probléma. :D

(#30823) Bubee82 válasza Blue meth (#30820) üzenetére


Bubee82
őstag

Mi lett benne szar?

(#30824) Blue meth válasza Bubee82 (#30823) üzenetére


Blue meth
senior tag

Facebook chat botrány, egy idő után rohadtul belassul, vagy el se küldi amit írok, itt Chrome-ban mint kés a vajon, tökéletes. Bet365 hetek óta nem jön be, Chrome-ban simán, és még volt pár apróság, most ezek jutnak eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#30825) Lauda válasza Lauda (#30761) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 89.0.4389.114 (Hivatalos verzió) (64 bites)

A lapok csoportosítását felajánlotta nekem ez a verzió, miután este frissített. Talán most került bele, nem tudom. :)

(#30826) Kelvin válasza Lauda (#30825) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem már pár hete felajánlotta és használom is, tök jó. A pár másodperces fagyást még nem néztem javították-e. :F

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#30827) Lauda válasza Kelvin (#30826) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a visszajelzést! Ezek szerint akkor csak nekem nem ajánlotta fel eddig. ;) A blogot még nem néztem át, gyakorlati tapasztalatom még nincs, azóta nem fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#30828) Kelvin válasza Lauda (#30827) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam is csak akkor jön elő ha, más teljes képernyős alkalmazásból alt+tab-t nyomok. Ha lapot válok a böngészőben akkor egyből megjavul, szóval nem vészes. (lehet nálam van a hiba) Most néztem meg sajnos, még mindig fennál a jelenség. Frissítek egy videókari drivert is, hátha...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#30829) sandró60 válasza Kelvin (#30828) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos ez a frissítés nem oldotta meg a "fagyást" :K

(#30830) tothjozsi96 válasza sandró60 (#30829) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze hogy nem, lap fülek ugyan úgy ugrálnak, ki nem bírom állni.

(#30831) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A Chrome nálam hetek óta azt csinálja, hogy a könyvjelzőre nyomva 5-6 mp-ig is mozdulatlan, aztán elkezdi betölteni az oldalt. A böngésző maga ugyanakkor nem fagy meg, tehát rányomhatok másik könyvjelzőre, meg tudom nyitni a beállításokat stb. Routerről és mobil hotspotról hajtva is. Ugyanezekkel a forrásokkal más eszköznél nem tapasztalok hibát.

Sok mindennek próbálkoztam, de semmi. Most azzal szórakozok, mert ez lett gyanús, hogy amikor alvóból jön vissza a laptop, akkor csinálná. Ha ilyenkor leválasztom a netről, majd felcsatlakozom, akkor jónak tűnik. Létezhet ilyen?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30832) MadGame válasza tylerddd (#30831) üzenetére


MadGame
senior tag

Én ezt egyelőre úgy oldom meg, hogy bezárom az adott oldalt és újra megnyitom...

(#30833) tylerddd válasza MadGame (#30832) üzenetére


tylerddd
veterán

Tehát akkor nálad is ez van, ha jól értem és Chrome hiba? Már csak hogy nehogy kivágjam a routert vagy ilyesmi! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30834) MadGame válasza tylerddd (#30833) üzenetére


MadGame
senior tag

Neee, azt azért ne :D Chrome bug lesz. Alvás után olyan, mintha lefagyna, de közben nem. Nem is láttam még ilyet.

(#30835) tylerddd válasza MadGame (#30834) üzenetére


tylerddd
veterán

Még azon agyaltam, hogy átteszek Firefox-ba mindent és 1 hétig hajtom azt, megnézni azzal előjön-e.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#30836) MadGame válasza tylerddd (#30835) üzenetére


MadGame
senior tag

Próbát megér :) Majd írd meg, mit tapasztaltál!

(#30837) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet ez? Csomó helynél kiírja…

(#30839) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Félig kapcsolódik a topicba a kérdésem, ezért elnézést, de kimondottan kereső topicot nem találtam.
Az lenne a gondom, hogy az itthoni hálózaton lévő gépeim mindegyike produkálja azt a tünetet, hogy ha pl chrome alatt a keresőbe beírok valamit magyarul a 3.-4. találattól kezdve .ru orosz domaines oldalak jönnek magyrra fordítva, tehát olyan, mintha magyar oldal lenne.
Ugyan ez a helyzet pl a youtubeal is. A java részük a keresési találatoknak orosz.
A böngészőkben az automata fordítást kikapcsoltam, régió Hu, törötem az összes gépen az előzményeket, sütiket.
Végignéztem a gugli fiókom semmi nem utal orosz érdeklődésre.
A google fiókom bitwarden által generált 24 karakteres jelszó, két faktoros bejelenkezéssel.
Minden gépen nod32 virusirtó van a mobilon is, ahol szintén a g accountot használom.
Malwerbyte nem talál semmit, belső DNS szerverem, van Pihole egy Raspberryn, az google és cloudflare dns felé megy.
Találkozott már valaki ilyennel? Hogy lehet tőle megszabadulni?
Nincs bajom az orosz tartalommal, de szeretném én eldönteni, hogy mit nézek.

(#30840) MadGame válasza llacee (#30839) üzenetére


MadGame
senior tag

Gyanús, hogy otthoni hálózaton ilyet produkál. Nálunk a munkahelyen van ilyen, de ott lengyel a szerver. Nálunk a Chrome-ban kellett átállítani a régiót, nem a gépen. Esetleg ellenőrizd, hogy itt minden magyar-e. Lehet, hogy többször be kell majd állítani, elsőre nekünk sem sikerült.
Chrome → Adatok és személyre szabás → középtájon: Általános beállítások az internetes használathoz → nyelvet is érdemes ellenőrizni, de katt az utolsóra: Keresési beállítások → legalul: Régióbeállítások → nekem jelenlegi régió van beállítva, de melóhelyen konkrétan Mo.-t lőttük be és úgy jó lett.

(#30841) ph2012


ph2012
senior tag

Reklámblokkónak Ublock Origint használok. Mostanában nem működik jól. Ha rákattintok ezt írja ki: [link] . Kérdésem, miért kel újrabetölteni a lapokat? Köszi a választ.

(#30843) llacee válasza MadGame (#30840) üzenetére


llacee
őstag

Kipróbálom és referálok, köszönöm szépen!
Lehet akkor az accountommal az összes böngésző rossz helyen van, még a youtube is ez csinálja.

(#30844) MadGame válasza llacee (#30843) üzenetére


MadGame
senior tag

Nálunk a keresőbe és a térképbe kavart be a lengyel szerver. Remélem tudtam segíteni :)

(#30846) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
Be lehet állítani, hogy ha egy youtube videót megnyitok, csak akkor játssza le, ha még külön ráklikkelek a lejátszásra? A link megnyitása után egyből indul, azt hittem ez alap, de használtam firefoxot, ott külön még el kell indítani.

(#30847) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok! Tapasztalta-e valaki, hogy a Chrome alatt nem indulnak el a VIDEA videói? Nem csak a videa.hu megnyitásakor, hanem például az origo VIDEA rovatában lévők sem.
Kipróbáltam az EDGE alatt is , ott bármelyik módon rendben mennek a videók.
Amúgy minden más videó (bármilyen honlapba beágyazva is) rendben működik, és a YouTube esetén sincs gond a Chrome alatt.

42LM660S

(#30848) tothjozsi96 válasza Lauda (#30845) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egyre gyengébb a Chrome, ez a 90-es verzió a legneccesebb eddig.
Nálam többször kifagyott már. Épp az előbb is, 4 megnyitott lapnál.

(#30849) OldMike válasza OldMike (#30847) üzenetére


OldMike
őstag

Fejlemény van, de nem tudom hogy valóban ettől javult-e meg. A Beállításokban alapból tiltva vannak a felugró ablakok. Próbaként beállítottam kivételnek a videa.hu oldalt, azóta működik. Korábban ez biztosan nem volt beállítva, mégis működött a lejátszás.
Írtam hogy az EDGE esetében nem volt gond, de másnap már ez sem volt igaz (mindig leállítom a gépet éjszakára, és másnap hidegindítással indul). A Chrome után az EDGE-ben is engedélyeztem a felugró ablakot, azóta ott is működik.

42LM660S

(#30850) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Ezeket hogy lehet eltüntetni? Szeretném testre szabni a Chrome-ot.

Most frissítettem a legújabb verzióra a böngészőt.
A rendszer Windows 8.1

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.