Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) TigerCat válasza Cs1csó (#27949) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alapbeállítás, macOS. Semmit nem törlök manuálisan... Chrome beállításokban nem találtam opciót ezzel kapcsolatban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27952) Toth_Jani válasza junior11 (#27950) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha feltörik a fiókodat, akkor az e-mail és jelszó beírása után bármit megnézhetnek.
Persze a kétfaktoros bejelentkezésnek ezt meg kellene fogni, ha azt is ki tudják kerülni, akkor viszont érdemes a bankszámlát feltörniük.

[ Szerkesztve ]

(#27953) junior11 válasza Toth_Jani (#27952) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, ezt gondoltam én is, vagyis a jelszavakhoz is hozzáférhetnek. Ezért gondolkodom, hogy ne térjek-e vissza a Lastpasshoz, tény, hogy számomra körülményesebb volt a használata, állítólag viszont már őket is párszor megtámadták, de a jelszavakhoz nem tudtak hozzájutni, ha igaz...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27954) #73959936 válasza junior11 (#27953) üzenetére


#73959936
törölt tag

Letöltesz 1 jelszókezelőt, valami ismertet, veszel 1 pendrive-t és arra telepíted...

Nyakadba akasztod és amikor jelszó kell, bedugod (csak amíg kiolvasod)...ennél egyszerűbb nincs, talán sokkal biztonságosabb sem...

[ Szerkesztve ]

(#27955) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Facebook videókhoz állandó hangerő kontrollert ismertek?

Köszönöm!

(#27956) Viktor77 válasza Lauda (#27955) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Ja nem, ez. Ugyanaz a nevük, én ez utóbbit használom, de az első is jó lehet, az frissül.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27957) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Sok idő után most feltettem megint a böngészőt.Pár napja a Canary-t most a stabilat.
A kérdésem az lenne,hogy ezek a "gyorshívókat" nem lehet rendezni?
Mintha a Canary-ban tudtam volna pár napja,de most ott sem és a stabilban sem tudom.

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27958) Lauda válasza Viktor77 (#27956) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm!

(#27959) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Arra van valami megoldás, hogyha megy egy videó az egyik ablakban, akkor ha leteszem tálcára, vagy váltok másik fülre a chromeban, majd visszatérek a videóhoz, akkor ne legyen megfagyva a kép, és ne kelljen várni pár másodpercet hogy újra frissüljön a video?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27960) Lauda válasza Viktor77 (#27956) üzenetére


Lauda
félisten

Amit használsz, az megjegyzi a beállított hangerőt? Feltettem azt amelyik frissül és egyébként fasza lenne, de ha pl újraindítod a gépet és elindítasz egy face videót, újból koppról indul. :F Kipróbálom a tiéd fajtát is.

(#27961) Lauda válasza Lauda (#27960) üzenetére


Lauda
félisten

Na ez jobb szerintem, ami az utóbbi linkeden szerepel. Ez leszippantja magától a hangerőt. Köszi a tippet!

(#27962) bigmirror


bigmirror
csendes tag

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy friss Win10x64 rendszernél mi lehet az oka a legújabb Crhome nyitólap
megjelenítési hibájának. A gép más rendellenességeket is csinál.
Találkozott valaki ilyennel?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27963) OldMike válasza bigmirror (#27962) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos segíteni nem tudok, csak adalékot hozzátenni. Nálam W7 van, két felhasználói fiókkal. Mindkettőn ugyanaz a Chrome van (gondolom), az egyiknél semmi gond nincs a bélyegképekkel, a másik pedig hasonlóan néz ki, mint nálad. :F

Küldtem egy hibajelentést.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#27964) bigmirror válasza OldMike (#27963) üzenetére


bigmirror
csendes tag

Köszi na segítséget!

Nekem mindegyik felhasználói fióknál rossz a bélyegkép.

(#27965) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Használtok Google Calendar-t? Mik a tapasztalataitok? Jók-rosszak. köszönöm.

Idén Januártól már nem akarok kb. 1.500Ft-ért papír alapú zsebnaptárt vásárolni napi beosztásosat, hanem valamilyen online Naptárt használnék. Ezért érdeklődőm.

(#27966) kali válasza Orionk (#27965) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Több éve használom elégedetten, különböző eszközökön (laptop, tablet és okostelefon) szinkronizálgatom oda és vissza, integráltam a magyar névnapokat is, így mindent tud, ami számomra fontos.

(#27967) Orionk válasza kali (#27966) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi.

Tudnál segíteni, hogy hogyan érdemes elkezdeni?

Tehát, hogy gondolom a szinkronizálást hogyan lehet beállítani? Az nekem is fontos lenne.
Vagy ilyen dolgokat mint a névnapok hogyan lehet integrálni bele?
Hogyan lehet színekkel megadni valamit? LAbelt, vagy akárhogy színnel megjelölni a bejegyzéseket?

[ Szerkesztve ]

(#27968) kali válasza Orionk (#27967) üzenetére


kali
legenda

Semmi extra, belépsz és tetszés szerint személyre szabod a naptárakat (jobb felül a fogaskerés és azon belül a Beállítások), a szinkronizálás kapcsán külön nem muszáj állítgatni semmit.
A saját naptárakon belül létrehozol például egyet a saját neveddel, valamint egy olyat, hogy Magyar névnapok, ahhoz pedig mindjárt előkeresem neked a szükséges állományt, átküldöm és beimportálod. (Régebben alapban benne volt, de jogi problémák miatt kikerült.)
Az ünnepnapokat tartalmazza a kínálat, azt a listából kiválaszthatod.
Minden naptár végén van opció (függőlegesen elhelyezkedő három pötty), azon belül tudsz színt választani (akár egyedit is, ha a felkínáltak nem tetszenek), továbbá külön részletesen beállítani azt a naptárt.
A különböző eszközökön ha beállítod a Google fiókot, akkor csak bejelölöd szinkronizálásra a Naptárt (is) és onnantól automatikusan fog működni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27969) Orionk válasza kali (#27968) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi. Érthető minden, amit írtál.
Egyedül, hogy miért célszerű egy saját naptárt is létrehozni? Azért mert később jól jöhet, ha van?

Azt értem, hogy a névnapoknak célszerű külön egyet.

(#27970) kali válasza Orionk (#27969) üzenetére


kali
legenda

Más eszközökön használva, jól elkülönül, ha azoknak van saját naptára is (minden gyártó nyomja általában a sajátját is valamilyen módon, ráadásul nem is minden esetben van lehetőség azt, vagy annak a megjelenítését kikapcsolni).

(#27971) nonsen5e


nonsen5e
addikt

(#27972) Toth_Jani válasza nonsen5e (#27971) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Majd használunk más ugyanúgy mint ahogy a mobilon is a Youtube vagy a Facebook esetében, ráadásul azokban az alkalmazásokban mennyivel több van, és nem igazán fogja vissza a mai erőműveket.

(#27973) #73959936 válasza nonsen5e (#27971) üzenetére


#73959936
törölt tag

Vagy esetleg, ha nem lesz más ami normálisan blokkol, majd más böngészőt kezd el használni a nép.

akkor majd elgondolkodnak a fejlesztők, hogy mi és mennyit ér meg....

[ Szerkesztve ]

(#27974) junior11 válasza #73959936 (#27973) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27975) snakebait válasza nonsen5e (#27971) üzenetére


snakebait
senior tag

Én mobilon is már rég nem használom a Chrome - ot, számomra roszz irányba fejlődik, nem engedi személyre szabni mint máskor... PC-n meg sosem volt szimpatikus, ott (is) csak olyan másodlagos (pótlék) böngészőnek van fent.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#27976) Orionk válasza kali (#27970) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Lehet-e valahogy egy naptárnak biztonsági mentést csinálni?

Mert most létrehoztam egy új naptárt, ahogyan ajánlottad a Saját naptárak alatt. De ha egyszer véletlenül kitörlődne, akkor ne vesszen el az egész, amit 1 évre előre beírtam például.

Egyébként a saját naptárak alatt a Google fiókomhoz rendelt eredeti saját naptáramat nem lehet kitörölni ha jól látom. Az alá hoztam létre az újat.
Valamint nem lehet kitörölni további kettőt, amit eredetileg ott találtam a Saját naptárak alatt:
Egyik a Tasks, másik pedig az Emlékeztetők névre hallgat.

(#27977) kali válasza Orionk (#27976) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen, lehet: Naptár -> Beállítások -> kiválasztod a szükséges emelet -> Naptár Exportálása -> lemented a felkínált állomány és kész a mentés, ami igény esetén visszaállítható bármikor.
Naptár -> Beállítások: Amiket itt felkínál, azokat lehet eltávolítani
Vannak olyanok, amiket csak kikapcsolni lehet.

(#27978) David75


David75
őstag

Heloka,
Következő problémám van win10 pro újra telepítés óta illetve a barátnőm gépén win10 home újratelepítés óta. Akármilyen weboldalt megakarok nyitni akkor time out. Ha közben megnyitom az edge-et akkor működik egy darabig. Opera meg comodo is ugyan ezt csinálja. Valakinek valami ötlet mi lehet? Jó 10 éve soha semmi gondom nem volt a Chrome-al.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#27979) Cs1csó válasza David75 (#27978) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd le az Adwcleaner-t ha nem talál semmit ne zárd be miután lefuttattad hanem van egy olyan opció alul hogy JAVÍTÁS ALKALMAZÁSA azt futtasd le majd gép restart.

(#27980) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A felességem laptopján pár nap használat után olyat csinál a Chrome, hogy egy újabb megnyitott fülön, az adott oldalon egyik találatra sem tud kattintani, ha az egeret fölé viszi.
Ilyenkor a cookie-kat törölnie kell, s akkor minden működik ismét.
MI lehet az oka?
Esetleg a böngészőt vissza kellene állítani alaphelyzetbe?

(#27981) kali válasza GEPESZ66 (#27980) üzenetére


kali
legenda

Inkognitóban is jelentkezik a probléma?
Nem lehet, hogy valamilyen bővítmény a hiba forrása?

(#27982) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Pl ahogy itt, ha egy oldalon linkelve vannak más fájlok, elsősorban a pdf érdekel, akkor egyből letölti őket/kérdez hova töltse. Azt szeretném, hogy lehessen választani mint a firefoxban:

Lehet ilyet? A Beállítások-Speciális-Adatvédelem és Biztonság-Tartalombeállítások-PDF dokumentumok menüben a kapcsoló mindkét állását próbáltam, nem változtat semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27983) Toth_Jani válasza Visormail (#27982) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Biztos van hozzá kiegészítő, de a jobb klikkes menüben lehet is választani megnyitás új ablakban vagy lapon, vagy mentés.
Igazából ez sem több kattintás, mint egy felugró ablakból választani.

(#27984) David75 válasza Cs1csó (#27979) üzenetére


David75
őstag

Köszi! Rendbejött. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#27985) Visormail válasza Toth_Jani (#27983) üzenetére


Visormail
addikt

A jobb klikk megnyitás új laponnal is le akarja tölteni. Sehogy nem akarja egyből megnyitni, bármit csinálok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27986) Toth_Jani válasza Visormail (#27985) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A beállítások-Speciális-Tartalom beállítások- PDF menüben nincs véletlen a letöltés bekapcsolva?
De esetleg letöltheti azért is, mert egy telepített PDF olvasó magához kérte a protokollt.

(#27987) Visormail válasza Toth_Jani (#27986) üzenetére


Visormail
addikt

Írtam, mindegy melyik állásban van ugyanazt csinálja. Az adobe reader van telepítve, a pdf-ek ahhoz vannak társítva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27988) Lauda


Lauda
félisten

Verzió: 72.0.3626.81 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27989) OldMike válasza Lauda (#27988) üzenetére


OldMike
őstag

Úgy tűnik, hogy ezzel a frissítéssel már örökké múltba tűnt a bélyegképes új lap lehetősége. Ezt megelőzően még működtek a FLAGS-ben a korábban javasolt beállítások. Azok közül az, amit Normal-ra kellett állítani már nem található meg, vagy nekem nem sikerül. A másik kettő átállítása sajnos nem változtat semmit.

42LM660S

(#27990) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok

Erről hallottatok? A fogyasztói (személyes) Google+-fiókok 2019. április 2-án megszűnnek

Mit gondoltok róla?

Érdemes-e ez miatt bármi beállítást elvégezni?

köszi

(#27991) Cs1csó válasza Orionk (#27990) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem a Gmail fiók szűnik meg csak a GOOGLE + PLUSZ fiók, mivel a kutya sem használta. Amikor ezt a jelet láttad egy megosztható tartalomnál az volt az:

Itt a youtube-on is benne van még a megosztási lehetőségeknél:

(#27992) MadGame válasza Lauda (#27988) üzenetére


MadGame
senior tag

Androidos verzió is frissült.
Légyszi, mutasson már valaki róla egy képet (kezdőképer yő), mert nálam sose változik semmi. Most már kíváncsi vagyok.

(#27993) Lauda válasza MadGame (#27992) üzenetére


Lauda
félisten

Mit értesz kezdőkép alatt?

(#27994) OldMike válasza MadGame (#27992) üzenetére


OldMike
őstag

Nem tudom mennyire kapcsolódik a kérdésem ehhez? Van olyan lehetőség az Androidos Chrome-ban, hogy indításnál ne a legutoljára használt honlap akármelyik utoljára látott része jöjjön elő, hanem az az Új lap, a gyakran használt oldalak ikonjaival? Megspórolhatnék egy (vagy több) teljesen felesleges kattintást.

42LM660S

(#27995) MadGame válasza OldMike (#27994) üzenetére


MadGame
senior tag

Nekem mindig ez jön be, a Google oldal a legutóbb látogatott oldalakkal, alatta meg cikkjavaslatokkal.
Lauda: erről kéne egy kép.

(#27996) OldMike válasza MadGame (#27995) üzenetére


OldMike
őstag

Kerestem már a Beállításokban valami olyat, mint ami a PC-s változatban van: Kezdőlap megadása, de nem találtam. Lehet ez készülékfüggő? Nekem Huawei P9 Lite van.

42LM660S

(#27997) MadGame válasza OldMike (#27996) üzenetére


MadGame
senior tag

Lehetséges, meg az is, hogy Android verzió függő. 5-ös Androidon esküszöm sokkal jobb, mint az én 7-esemen. Így hiába is frissítgetek, semmi újdonság nem jön soha. Se külsőleg, se a beállításokban. Csak a helyet foglalja. Lassan a két gigás teló kevés lesz ezekhez az appokhoz...

[ Szerkesztve ]

(#27998) Lauda válasza MadGame (#27995) üzenetére


Lauda
félisten

(#27999) MadGame válasza Lauda (#27998) üzenetére


MadGame
senior tag

Köszi!
Hm, ilyen nálam is, akkor nem értem ezt a sok frissítést.

(#28000) kali válasza OldMike (#27996) üzenetére


kali
legenda

Igen, a készüléktől és annak rendszerétől is függ, hogy alapban adott az opció, vagy nem és csak a flags módszer segít, esetleg még az sem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.