Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Bal0924 válasza Rolly (#26500) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Igen.
Ez a Króm. :)

(#26502) Cs1csó válasza Rolly (#26500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy mennyi RAM van a gépben?

(#26503) Rolly válasza Cs1csó (#26502) üzenetére


Rolly
veterán

16 giga, de ha 1 napja használom a gépet már 3-4 giga körül jár ...

(#26504) Cs1csó válasza Rolly (#26503) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát a böngésző 1 napon keresztül folyamatosan meg van nyitva? Akkor nem is csoda, de 16 bőven elég. FF-ben pl. a ONE TAB-bal lehet pihenőre küldeni az épp nem használt oldalakat, aminek maradnia kell azt rögzítem. Alapvetően azért a win RAM kezelése "intelligens" tehát ha mondjuk ráindítasz egy RAM igényes programot lehet visszavesz a böngészőtől, ha épp az a háttérben fut.

Röviden: ameddig nem fogy el ne aggódj azért van a gépben annyi RAM.

[ Szerkesztve ]

(#26505) Viktor77 válasza Rolly (#26503) üzenetére


Viktor77
titán

Nem azért vetted, hogy használd? Majd ha kell másra, a Win elveszi tőle.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26506) Lauda válasza Lauda (#26450) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 64.0.3282.140 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#26507) MadGame


MadGame
senior tag

Android 7 miért nem frissíti 64-es Chrome-ra? Android 6 simán megkapja a frissítéseket, én meg már hetek óta nem… Vagy ez telefonfüggő?

(#26508) Viktor77 válasza MadGame (#26507) üzenetére


Viktor77
titán

64-esem van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26509) MadGame válasza Viktor77 (#26508) üzenetére


MadGame
senior tag

Most már nekem is… Hetekkel később észbe kapott. Nem is értem. Azért köszi!

(#26510) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Úgy használom a böngészőt, hogy bezárás után töröl minden előzményt, sütit stb. És mostanra lett tele a hócipőm azzal, hogy minden alkalommal minden egyes oldal tájékoztat arról hogy cookie-kat alkalmaz, minden oldal újra és újra az orrom alá dugja a tájékoztatást, meg a különböző letölthető telefonos alkalmazását. Van valami lehetőség hogy ezt ne kell mindig végigszenvedni, valami beállítás, vagy kiegészítő, ami kiirtaná ezeket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26511) Viktor77 válasza dethroner (#26510) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26512) dethroner válasza Viktor77 (#26511) üzenetére


dethroner
veterán

Nagy köszönet :R
Ha lehetek pofátlan, arra is volna megoldás, hogy az nsonlione.hu oldal minden alkalommal hozzám csapja a kérdést, miszerint akarok-e értesítéseket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26513) Viktor77 válasza dethroner (#26512) üzenetére


Viktor77
titán

Rámész az oldalra, a cím melletti kis i ikonra nyomsz és webhelybeállítások.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26514) dethroner válasza Viktor77 (#26513) üzenetére


dethroner
veterán

:R Köszi. Nem is értem, miért tűrtem hónapokon keresztül.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26515) Ferenc. válasza Viktor77 (#26511) üzenetére


Ferenc.
tag

Ez nagyon jó kiegészítő, köszi!
Fel is raktam minden gépre:) Végre nem kell a cookie ablakokkal foglalkozni minden honlapon.

(#26516) Sogi74


Sogi74
tag

Sziasztok!
Kérnék tőletek egy kis segítséget!
Lehet, hogy volt már róla szó, akkor kérlek írjátok meg, hogy kb. hol találom a megfelelő hozzászólásokat?

Már több hónapja azzal szenvedek, hogy a chrome a könyvjelzőket "össze-vissza" menti/szinkronizálja ami azt jelenti, hogy a könyvjelzőket vagy a könyvjelző mappákat többször is elmenti és meg is jeleníti a könyvjelzők között de nem 1-2x hanem több 10x esetleg, akár 50-60 egyforma mappa is van. És van hogy nem ugyanolyan tartalommal vagy sorrendbe azaz teljesen összekuszálja néha a könyvjelzőimet!
Ha törlöm a könyvjelzőket a következő használatkor vissza rakja őket!
Természetesen több gépet is használok de semmi beállítást nem változtattam legalábbis szándékosan nem!
Mi lehet a probléma? Hol találok megoldást? Kérlek segítsetek!

Köszönöm!

(#26517) dethroner válasza Viktor77 (#26513) üzenetére


dethroner
veterán

Korai volt az örömködés. Az nsonline java-t használ a különböző menüpontok futtatására. Ha tiltom, használhatatlan az oldal, ha ne tiltom odavágja az értesítést. Akkor is, ha felveszem az oldalt a tiltott értesítési listára.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26518) Cs1csó válasza Sogi74 (#26516) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyennel nem találkoztam, pedig a Chrome profilom - mostanában nem használom FF-re váltottam - mindig rendesen szinkronizálta. Van a könyvjelzősáv és a "további könyvjelzők" amin belül még vagy 6 mappában 10-30 könyvjelző.

Egy megoldási javaslat:
Csak egy eszközödön hagyd meg a profilodat és ott szerkeszd meg rendesen, hogy jó legyen majd egy gép restart és utána telepítsd másik eszközre de ott - a bejelentkezésnél válaszd a beállítások opciók és csak a könyvjelzőket és a jelszavakat szinkronizáld. Lehet megjavul. (persze az a többi eszközökön alapos profil gyalulás legyen profil törlés stb.)

(#26519) Sogi74 válasza Cs1csó (#26518) üzenetére


Sogi74
tag

Köszönöm a választ!
Megcsináltam de semmit nem változott a dolog már az első vissza szinkronizálásnál tök káosz van!

(#26520) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezt a fórumot nem olvasom folyamatosan, ezért elnézést kérek, ha valaki már kérdezte!
Ha felrakom az Ublock Origin-t, akkor melyik szűrőt kell az alapbeállításokon kívül engedélyezni?
Kell-e még valahonnan más filtert hozzá felrakni?
Van-e negatív hatása a pingre, ill. a netsebességre?

(#26521) lac14548


lac14548
aktív tag

A legújabb frissítés óta csak 4 olal jelenik meg a kezdőlapon.
Eddig 8 volt.
Hogyan lehet visszaállítani?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#26522) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Újratettem nemrég a win 10-et a gépemen és azóta a Chrome véletlen időközönként az indításkor totál meghal majd a gépet is megfagyasztja jó egy percre, aztán megy minden tovább, mint ha mi sem történt volna.
Ugyanazokat a bővítményeket használom mint eddig, nem fut semmi extra program a chrome mellett.
Event view-erben 2 bejegyzés jelenik meg az ilyen fennakadások után:

7009: A timeout was reached (30000 milliseconds) while waiting for the Google Update Service (gupdate) service to connect.

7000: The Google Update Service (gupdate) service failed to start due to the following error:
The service did not respond to the start or control request in a timely fashion.

Valakinek van esetleg tippje, hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#26523) Weaver


Weaver
senior tag

eddig explorert használtam, de most a win7 újratelepítése után már chrome-ot használnék.

a kedvenceket elmentettem, benne van az összes a favorites könyvtárban .url formában. hogyan tudnám ezeket a chrome-ba átmenteni?

(#26524) Cs1csó válasza Sogi74 (#26519) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is egy kivételével minden eszközről a profilt töröld:

Fontos hogy a TOVÁBBI ADATOK ELTÁVOLÍTÁSA opció is pipa legyen.

Ezután szerkesztés a megmaradt profilnál:

Itt katt a körbeforgó nyílra - elvileg ekkor ennek kellene lenni az alap beállításnak (lehetőleg töröld a kiegészítőket is ami biztos biztos alapon majd felteszed újra)

Ezután erről a gépről is töröld a profilt - a legelső kép alapján - majd jelentkezz be újra DE és ez a lényeg:

A bekarikázott opcióra menj rá és ekkor bejön a szinkronizációt beállító oldal és itt a legfelső csúszkát elhúzva lehetőség van szelektálni és csak azt a kettőt hagyd meg.

Ha ezután sikeres lesz a szinkronizáció akkor kipróbálhatod a többi eszközön is de fontos hogy azokon az eszközökön is rendesen legyen törölve a profil és a szinkronizáció is szelektált legyen.

(#26525) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#26520) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki az Ublock helyett a NANO ADBLOCKER+NANO DEFENDER párost. itt egy kép hogy még mit kell beállítani:

(#26526) Cs1csó válasza Weaver (#26523) üzenetére


Cs1csó
félisten

A címsor alatt van opció hogy "könyvjelzők importálása most" és ott kikeresed a lehetőségek közül az EDGE böngészőt és hogy abból mit szeretnél importálni.

Nem biztos hogy menni fog nekem a chrome nem tudta az FF-ből importálni a könyvjelzőket és a jelszavakat fordítva működött - az FF tudta importálni nagyon is jó -

(#26527) Cs1csó válasza D4v3 (#26522) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is amit fentebb linkeltem képeket nézd végig - tehát töröld a profilodat majd ezután akár a chorme-ot is távolítsd el a programok szolgáltatások közül - majd csinálj egy gép restartot és hivatalos oldalról töltsd le majd telepítsd újra a chrome-ot.
Majd még bejelentkezés és szinkronizálás nélkül használd a böngészőt ha ekkor stabilnak tűnik akkor jöhet a bejelentkezés és a szinkronizáció.
FONTOS a szinkronizáció ahogy a fenti képeken is van CSAK A KÖNYVJELZŐKRE ÉS A JELSZAVAKRA korlátozódjon.
Ezek után még ne telepíts semmi kiegészítőt használd ezzel - esetleg egy gép restart ( program telepítés vagy eltávolítás után én mindig csinálok egy gép újraindítást ártani nem árt)

Ha ezek után stabil akkor végezd el a beállításokat amiket szoktál, és tedd fel a kiegészítőket.

(#26528) bat_777


bat_777
újonc

hali

Lenne egy olyan problémám, hogy a chrome alatt nem működnek a beágyazott videók, hang az van, bele is lehet tekerni, de nincs kép. Youtube megy, de ott is vannak videók amik nem mennek. Ez a munkahelyi gépem, az otthonin minden ugyanez és ott megy, nemrég volt itt egy nagyobb win10 frissítés és azóta nem megy, Uninstalerrel töröltem mindent és újrahúztam a chrom-ot de semmi, töltöttem le régebbi verziójú chrome-ot és azzal működött, más böngészőben mennek a videók, csak itt nem, biztos, hogy chrome probléma a jelenlegi verziójú chrome hibája.... kérnék segítséget, hogy valaki tud-e megoldást, kb egy hete áll fent ez a problémám.

üdv bat777

(#26529) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#26525) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Nano Defender a Nano Adblockerbe épül majd be?

(#26530) Lauda válasza Cs1csó (#26525) üzenetére


Lauda
félisten

Mi okból ajánlod az ublock helyett azt a két kiegészítőt? Jelenleg ublock origint használok emiatt kérdezem. ;) Nálam egyébként minden ki van pipálva.

(#26531) Cs1csó


Cs1csó
félisten

GEPESZ66
Igen ugye az egy AA-K AntiAdblock-Killer azaz megvédi a Nano Adblocker-t.

Lauda

Két okból:
1. A Nano Defender beépülése egyszerűbb (sajnos egyre fontosabb már minden piszlicsáré oldal érzékeli hogy reklámblokkolót használsz és be is szól hogy ne használj rosszabb esetben nem engedi megnyitni a tartalmat ameddig nem kapcsolod ki) az Ublock Origin-ben is van ilyen - ADBLOCK WARNING REMOVAL LIST néven fut de sok helyen már nem hatékony a Nano Defender jóval többet tud - tapasztaltam -

2. A Nano Adblocke gyakorlatilag egy módosított Ublock Origin (A külső szűrőket összehasonlítva láthatod hogy döntően ugyanazok) de van pár plusz szűrője pl. a NoCoin, és a fejlesztő leírása szerint gyorsabban frissül mint az alapjául szolgáló Ublock Origin

Mivel folyamatosan használom ezért ha kibukik hogy valami nem működik és tartósan akkor bármikor vissza lehet állni az Ublock Origin-re is.

(#26532) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem emlékszem ,hogy mit írtak arról a neten, mikor lesz a 64-es Chrome-ban a reklámszűrő aktiválva?

(#26533) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#26532) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megvan:
"A fejlesztés kapcsán most egy újabb információra derült fény: a beépített reklámblokkoló nem a Chrome 64 megjelenésével egy időben kerül majd a rendszerbe. A böngésző január 23-án debütál majd (a Chrome 65 megjelenését pedig március 6-ra tolták el), az új funkció azonban csak február 15-én élesedik majd – derítette ki a VentureBeat."

(#26534) SP4C3


SP4C3
veterán

Újjabb integrált spyware a chrome dev-ektől:

Root: User Data/SwReporter

-Mindent törölsz
-ezután SwReporter mappára jobblcick
-Properties
-Security tab
-Advanced gomb
-Disable Inheritance

Ezután ne nyisd meg a mappát, a chrome sem fog tudni oda írni. Ha nem veszed el a jogot, akkor letölti újra és kezdődik elölről a gépzabálás a jóféle kémprogram által.

Nem értem miért nem a canary-sokon meg a beta-sokon tesztelnek ilyen malware-t. Fizessenek beta tesztelőket, ha tesztelni és debug-olni akarják a sz@rware-jüket. :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#26535) Lauda válasza Cs1csó (#26531) üzenetére


Lauda
félisten

Érthető köszönöm!

Az úgy működhet, hogy kiveszem a pipát az origin elől, de fent hagyom és kipróbálom amiket ajánlottál? Nem fog kavarodást okozni a böngészőben?

[ Szerkesztve ]

(#26536) #34576640


#34576640
törölt tag

Hogyan lehet kimenteni a google fordító által létrehozott gép hangot?

(#26537) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Volt fent egy Adblock, aztán hirtelen reggelre eltűnt, de annyira, hogy a Bővítmények menü nem is elérhető.
Ha próbálom újra telepíteni Adblock-ot, a következő hibaüzenetet kapom: 'A telepítés nincs engedélyezve.'.
Beállításokban sem tudom semmilyen módon bekapcsolni, illetve más bővítményt sem enged telepíteni.
Víruskeresés megvolt, 0 találat.
Mit csináljak? :R

(#26538) SP4C3 válasza #04441088 (#26537) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha kézzel beírod címsorba: chrome://extensions, akkor mi történik?

Szerintem valami böngészőeltérítőt nyeltél be.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#26539) Soma01


Soma01
veterán

Állítólag már beállítható a Chrome-ban a középső gomb funkciója. De én nem találom, hogy hol? Írjátok már meg nekem, hol van!

(#26540) Cs1csó válasza Lauda (#26535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, ha a bővítmények oldalon teszed ezt meg.

(#26541) #04441088 válasza SP4C3 (#26538) üzenetére


#04441088
törölt tag

Melózni voltam, azért írok csak most.
Konkrétan itt volt hagyva a gép, bekapcsolva, most meg jó minden bővítmény. Én ezt nem értem. :DDD

(#26542) #04441088 válasza SP4C3 (#26538) üzenetére


#04441088
törölt tag

Most megint eltűnt minden.
Arra ez jön be:

Hmm… Nincsenek bővítményei :-( Inkább a Chrome Internetes áruházban böngészne?

(#26543) Lauda válasza Cs1csó (#26540) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen!

(#26544) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Mostanában kezdett elegem lenni, és nem tudom miként kereseek rá a problémámra, ezért maradt a fórum.

A böngésző adott, és ha valaki itt az oldalon (csak más fórumban) ad egy ebay, vagy aliexpress linket, akkor nem az adott termék jön be, hanem az ebay vagy aliexpress kezdőoldala, vagy valami hülye találat nélküli keresés eredménye (az adott oldalon belül).

Ez mitől van? Másodjára ha megnyitom ismét a linket, már a termék jön be, de azért irritáló, hogy második kattintásra hozza csak a megfelelő link hivatkozást.

Mindennemű útbaigazítást előre is köszönök!

(#26545) Ferenc. válasza Sokimm (#26544) üzenetére


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Van olyan kiegészítő a chrome-ra amivel egy kattintással egy adott honlap mobilos nézetben jön be a pc-n
a chrome-ban? Mert jelenleg be kell menni a három pont - további eszközök - fejlesztői eszközök -be s itt be kell kattintani a mobilis nézetet. Ezt kéne egyszerűbbre rakni, tudom lehet ctrl + shitf + I -vel is előhozni, de biztos van erre valami kiegészítő is. Köszönöm.

(#26546) cettlee


cettlee
őstag

hali!
egy honlapon a korábbiakban beirt adatokat szeretném ha megjegyezné a böngészö(hogy csak ki kelljen választanom a listábol). Eddig firefoxot használtam és az elmentette, Hogy tudnám beállitani?

(#26547) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Kis helpet kerek szepen: Android alatt hogyan lehetne megmondani a Chromnak, hogy mindig asztali webhelyet kerek? Uncsi minden egyes fulnel kulon megmondani es minden inditasnal is
A beallitasokben en nem talalom

Koszi!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#26548) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, azt hogyan lehet megoldani, hogy ha be vagyok jelentkezve Chrome-ba ne nézhesse meg senki az adataim/jelszavaim...
Most jöttem rá, hogy gyakorlatilag bárki ha ide ül a géphez és felmegy a chrome beállításokban az elmentett jelszavakhoz akkor a szem megnyomásával megmutatja neki a jelszót...
Nyílván windows fiók jelszavazása nélkül gondolom ezt... Chrome vagy google felhasználón belül érdekelne a dolog.

(#26549) SP4C3 válasza Szajo (#26548) üzenetére


SP4C3
veterán

"Nyílván windows fiók jelszavazása nélkül gondolom ezt..."

Pedig ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás.

De ha nem, hát nem, akkor törlöd a chrome User Data mappáját és nem jelentkezel be, vagy win user-es megoldás, hogy jelszavazod. Sajnos nincs Master Password, mint FF-nál.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#26550) w.miki


w.miki
veterán

Ezt a figyelmeztetést hogyan lehet fixen kikapcsolni?
Megtévesztő webhely megnyitására készül
A(z) filmezz.eu webhely támadói megpróbálhatják csellel rávenni Önt például arra, hogy veszélyes szoftvert telepítsen, vagy felfedje személyes adatait (jelszavakat, telefonszámokat, hitelkártyaadatokat stb). További információ.

Bizonyos rendszer-információk és oldaltartalmak automatikus küldése a Google-nak a veszélyes alkalmazások és webhelyek felderítése érdekében. Adatvédelmi irányelvek

filmezz.eu oldalon állandóan ezt dobja. Lehet, hogy reklámos oldal, de én megnézném, ne akarjon helyettem dönteni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.