Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) SP4C3 válasza hengelhof (#21550) üzenetére


SP4C3
veterán

Na erre én is kíváncsi lennék. Gondolom SSL certificate után nyavajog, amit énis rühellek és még nem találtam rá megoldást, hogy hogyan lehetne kigyomlálni a chromeból. SSL certificate-et próbálj csinálni és az majd jól titkosítja/crypt-eli a kapcsolatot közted és a szerver között és akkor majd nem nyavajog. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21552) hengelhof válasza SP4C3 (#21551) üzenetére


hengelhof
senior tag

Készítettem ilyet a NAS beépített szolgáltatásával, de sehogy nem tudom validálni vagy mit, mert dinamikus IP-m van. és a synology adja a webcímet: (nevem.synology.me)
Szóval sehogyan sem tudok szabályos certificate-t rátenni. 22-es csapdája. Amúgy minden böngésző hisztizik miatta. Nem hiszem el, hogy nem kehet valahogyan kivételek közé tenni, hogy igen, ebben megbízok.

(#21553) SP4C3 válasza hengelhof (#21552) üzenetére


SP4C3
veterán

Internet options / security / trusted sites/ sites... és ott megadod a címet.
Internet options / security / Local Intranet és oda is benézhetsz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21554) SP4C3 válasza Imi1981 (#21546) üzenetére


SP4C3
veterán

Na itt a reklám blockoló. (.crx chrome extension)
:R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21555) hengelhof válasza SP4C3 (#21553) üzenetére


hengelhof
senior tag

Őőő.. izé... nem találtam a chrome-ban ilyen menüpontot. :(

(#21556) SP4C3 válasza hengelhof (#21555) üzenetére


SP4C3
veterán

Azért mert ez windows beállítás, nem chrome beállítás. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21557) Chase


Chase
csendes tag

Help! :F

Egy ismerős asztali gépén bejelentkeztem Chrome-ba a Google Accountom-mal, mert hozzá akartam férni néhány dolgomhoz, majd kijelentkeztem.
Másnap az otthoni asztali sajátgépemen a Chrome az ismerősöm bookmark-jait mutatta és a saját bookmarkjaim eltűntek.
Hogyan tudom visszaállítani a saját bookmark-jaimat?

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#21558) whbear válasza SP4C3 (#21554) üzenetére


whbear
senior tag

Ez biztosan blokkoló? Én mást olvastam róla...

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#21559) general


general
addikt

helló!

a párom laptopján valami komiszság történik a Chrome-mal, bármilyen tanácsnak örülnék!

teljesen random, amikor beír egy webcímet, vagy akár csak kattint egy linkre nem az az oldal töltődik be, hanem mindenféle szemét reklám meg franctudjamik... próbálkoztam uninstallálással, profilból kijelentkezett előtte, egy pár napig az Explorert használta (jajj..), azon semmilyen hasonló jelenség nem volt.
majd tegnap visszatettem a Chrome-ot, letöltés, install. érdekes módon azonnal be volt lépve Facebookra és hasonló helyekre, megőrzött mindent, pedig a profiljába be sem jelentkezett..

hogyan lehetne rendbehozni a dolgot szerintetek? keresőmotornál nem látok idegen dolgokat.

(#21560) spammer válasza general (#21559) üzenetére


spammer
veterán

Vírusirtás, ugyanis beszopott valamit a gép.

A Chrome uninstallkor nem törli a profil mappát. Le kell törölni vagy teljes pucolás kell. Mindegyikről volt már szó a topikban, a kereső kidobja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21561) SP4C3 válasza Chase (#21557) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem tudod visszaállítani, ugyanis mikor bejelentkeztél az ú chrome-jából, akkor az ő adatait szinkronizálta a te fiókodhoz (google felhőbe feltöltötte az adatokat). Kitörlöd ami nem a tiéd. Meg kellett volna mondani a chrome-nak, hogy NE szinkronizáljon.

@whbear
Reklám blockoló / antitracking extension. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21562) hengelhof válasza SP4C3 (#21556) üzenetére


hengelhof
senior tag

Értem. Én OSX-et használok. Körülnézek van-e hasonló beállítás.

(#21563) general válasza spammer (#21560) üzenetére


general
addikt

már lement egy malwarebytes scan a gépen, talált egy rakat szemetet, töröltük, de ugyanúgy visszajött a probléma. nem ez a topic, tudom, de egy mondatban, melyik vírusirtót ajánlod erre?

(#21564) spammer válasza general (#21563) üzenetére


spammer
veterán

Én nem tudok ajánlani, mert nem használok semmilyent (Linuxot használok, nem Windowst). Vírusirtós topikban kérdezz rá, vagy majd itt valaki más ajánl valamit.

szerk: valami adware/spyware kereső is kell, ha az antivirus nem tartalmaz ilyet. Ha semmi nem tudja kipucolni rendesen, akkor tényleg kell egy teljes pucolás a Google Chrome-ra, erről volt már szó régebben (uninstall + profil mappa törlés és ha ez nem elég, akkor a registry-ből is lehet törölni a Chrome bejegyzéseket). A könyvjelzőkről tudsz mentést készíteni a Chrome könyvjelzőkezelőben (exportálás html formátumba), hogy ne vesszenek el. És a jelszavakat is jegyezzétek fel valahova, ha esetleg kellene később.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21565) general válasza spammer (#21564) üzenetére


general
addikt

hát lehet, hogy ez lesz, köszi!

a Malwarebytes az pont egy ilyen adware/spyware kereső

(#21566) SP4C3 válasza general (#21565) üzenetére


SP4C3
veterán

Chrome uninstall, profil mappa törlése, CCleaner, valamint egy avast, amit beállítasz.
(Valószínűleg PUP-ból van egy pár)
Control Panel és Programs and features avagy Add or remove programs és ott keresel adware-ek után.
Ilyenből létezik egy csomó, csak hogy egy példát mondjak: mypcbacup.
Egy kis ganyé sz@rware ami településkor telepít böngésző kiegészítőket amik szépen így átirányítanak reklámoldalakra és egyéb hasonló jóságok.

Példák az ilyen szoftwerekre (PLEASE, DO NOT TRY THIS AT HOME):
MyPcBackup gányadék
MyStartSearch

Annó régen még volt a nagy kedvenc babylon
Babylon search

Nézd meg, hogy ezeket hogyan törölheted, hátha találsz valami hasznos infót.

malwaretips.com/blogs

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21567) general válasza SP4C3 (#21566) üzenetére


general
addikt

nagyon köszönöm, hasznos volt! :R

(#21568) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami levélfigyelőt gmail-hez ami működik is? Ezt próbáltam az előbb, de nem jelez :(.

(#21569) MadGame válasza Ronam (#21568) üzenetére


MadGame
senior tag

Én ezt használom. Részletesen be lehet állítani rajta mindent, több fiókhoz is kapcsolható.

(#21570) Ronam válasza MadGame (#21569) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen, ez teszi a dolgát :).

[ Szerkesztve ]

(#21571) MadGame válasza Ronam (#21570) üzenetére


MadGame
senior tag

Szívesen ;)

(#21572) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nem találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy facebook-on ha elindít egy videót és teljes képernyőre akar váltani, akkor 1sec-ig kirakja teljes képernyőre, majd a videó eltűnik és csak a fb marad teljes képernyőn, így:

Baromi idegesítő és nemtom mi okozza, eddig csak YT videóknál csinálta, most már tök mindegy hova van feltöltve...

Valakinek esetleg tipp, lehetséges, hogy vmi addon csinálja (bár nincs ilyen jellegű addonom, max "Auto HD For YouTube")?

ui.: most nézem, hogy inkognitóban nem jelentkezik ez a dolog.

Most nézem, hogy tényleg ez a retek "Auto HD For YouTube" okozta a gondot..., kikapcsolva megszűnt a jelenség. Bár még így se értem, hogy nem YT-os videókhoz mi köze van...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21573) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Mit kell beállítani, hogy a Chrome a weboldalon található videókat ne kezdje el automatikusan lejátszani?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21574) alevan


alevan
őstag

Sziasztok.

Az Open with external application bővitménynek van-e PPAPI alternatívája (amit google nem akar megtalálni), nem tudjátok-e?

Azért lenne fontos, hogy linkeket egyből meg tudjak nyitni linuxon programmal, ne kelljen terminálba másolgassak.

Vagy esetleg van-e módszer az NPAPI alapú kiegészítők elindítására 44-es Chrome-on?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21575) SP4C3 válasza alevan (#21574) üzenetére


SP4C3
veterán

Miért nem jó egy 42-es chrome? :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21576) alevan válasza SP4C3 (#21575) üzenetére


alevan
őstag

Őszintén mondom: a downgrade eszembe sem jutott :D

Köszi.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21577) SP4C3 válasza alevan (#21576) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát igen, de bocsánat a kifejezésért meg fogod szívni. Majd lesz meglepetés mikor be kell szerezni a régebbi verziót és akkor is, ha a régit felraktad és automatikusan frissült. :)

Annyi szopás van a chrome-val (ilyen téren), hogy az valami katasztrófa tud lenni.

Ha kell segítség ezügyben akkor privátban... :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21578) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Ma reggel óta érdekes dolgot művel a chrome :( El akarom indítani, de ezt írja ki:

Google chrome működése leállt
- Keressen megoldást az interneten, és zárja be a programot
- Zárja be a programot

Mindkettőnél bezárul a folyamat :(

Újratelepítés nem segített és a Malwarebytes sem talál semmit...
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#21579) Nauda válasza Nauda (#21578) üzenetére


Nauda
tag

még egy kis plusz infó:

A probléma részleteinél ezt írja:
Problémaesemény neve: BEX

(#21580) Nauda válasza Nauda (#21579) üzenetére


Nauda
tag

A Comodo firewall okozza a problémát. A tűzfal eltávolítása után működik a Crome. Sajnos a tűzfal újratelepítése után ismét fent áll a probléma :(

A guard32.dll okozza valahogyan a problémát. A Comodo eltávolítása során ez a dll file eltűnik, viszont telepítés után újra létrejön. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#21581) SP4C3 válasza Nauda (#21580) üzenetére


SP4C3
veterán

Add hozzá a kivételekhez, vagy válts comodo-ról. :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21582) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali, ma frissült a Chrome, szeretném megkérdezni, hogy akkor ha a flash reklámokat gyárilag blokkolja és a guglis szöveges hirdetések nem zavarnak, akkor elvileg az adblock-ot törölhetem nem?

Elég csak a Ghostery ?

köszi

(#21583) mazza válasza Nauda (#21580) üzenetére


mazza
tag

Szia,

Nálam is ez a probléma egy laptopon, de itt csak CAV lett telepítve (auto-sandbox és virusscope van bekapcsolva, tűzfal nincs.) Egyesével kikapcsolgattam ezeket a modulokat, de semmi változás. Csak 32biten tapasztalom ezt, 64biten nem.

[ Szerkesztve ]

(#21584) MadGame


MadGame
senior tag

storno

[ Szerkesztve ]

(#21585) Grande Ale válasza #27441408 (#21582) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálam is frissült, de nincsenek blokkolva flash tartalmak...

(#21586) #18193920 válasza Nauda (#21578) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nálam ugyanez a probléma jelentkezett, szintén Comodo-val.(Sandbox nincs bekapcsolva)
Visszaraktam a rendszert egy régebbi mentésből és egyelőre nem frissítettem a chrome-ot.
A kivételekhez adás hozott valami eredményt?

(#21587) #27441408 válasza Grande Ale (#21585) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem nekem blokkolja,kivettem az adblokkot, nem igen látok villodzó reklámot,,, (persze van ahol igen, de elvileg már nem jeleníti meg a flash reklámot a Chrome alaphelyzetbe legalábbis ezt olvastam, hogy frissítés után már nem teszi, és mintha gyorsabb is lenne . :U )

[ Szerkesztve ]

(#21588) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Frissítettem a 45-ös verzióra és újra előjött az a probléma hogy akad és recseg a hang a youtube videókon, eddig elég volt kikapcsolni a hardveres gyorsítást, viszont akkor nem tudja lejátszani folyamatosan a 60 fps videókat, plusz eddig a vp9-es formátumú videóknál jött elő ez a probléma, de már a többinél is ezt csinálja.
Mindig sikerül valahogy elcseszniük ezt a részét, ez csak azért is idegesítő, mert ha letöltök gépre egy bizonyos videót és lejátszom akkor gond nélkül megy.

(#21589) embe


embe
nagyúr

Üdv!
A fiam gépén is a Chrome-t használom. Viszont böngészés közben többször a könyvjelző vagy a címsor sáv alatt megjelenik egy plussz sáv, é benne a "Width: 1360" felirat. Igen ez a kijelző szélességének pixel száma. Ez marhára zavaró, mivel ilyenkor ugye a megnyitott oldal lefelé mozdul. Ez miért van? A másik gépen nem csinálja.

Továbbá erre a régi problémára sem kaptam még választ. Ez minden gépemen, sőt a droidos teló Chrome böngészőjén is előjön. Esetleg tudja valaki?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21590) Dagatt válasza Nauda (#21578) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Tegnap este jártam ugyanígy a Chrome frissítése után. Kikapcsoltam a Comodot, majd az Avirát is, de akkor sem indult el a frissült böngésző (csökkentett módban viszont igen).
A tűzfalban engedélyeztem egy Chromehoz kapcsolódó folyamatot, csökkentett módban böngésző uninstall-install - azt hiszem, nagyjából ezután már ment rendesen.

(#21591) Grande Ale válasza #27441408 (#21587) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem simán mennek a flash reklámok a legújabb chrome alatt is...

(#21592) #27441408 válasza Grande Ale (#21591) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem van ghostery is azt meghagytam, nem értek hozzá, lehet nekem az is fog meg dolgokat, de én tényleg alig látok reklámot villogósat legalábbis.

(#21593) #18193920 válasza #18193920 (#21586) üzenetére


#18193920
törölt tag

Találtam egy leírást, sajnos még nem tudom kipróbálni mert nem vagyok a gépem közelében.
De gondoltam megosztom, hátha tényleg segít ezen a problémán.
"Fix Comodo Firewall crashes Google Chrome 45
1. In Comodo Firewall, go to Defense+ > HIPS > HIPS Settings > Detect Shellcode Injection [Exclusions]
2. Add Chrome.exe to the exclusion list.
If you’re not using Comodo and still this version of Chrome crashes for you, try to launch the browser by adding
--no-sandbox
flag after Chrome.exe after giving a single space.
"

[ Szerkesztve ]

(#21594) ffodi válasza #18193920 (#21593) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi, ez nálam segített.

Mondjuk eddig a chrome.exe átnevezése is megoldotta a problémát. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21595) SP4C3 válasza embe (#21589) üzenetére


SP4C3
veterán

Esetleg a userprofil mappástul való törlése orvosolhatja. Az ikonokra is csak ezt tudom javasolni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21596) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok! Sürgős segítségre lenne szükségem!

Újraindítottam a gépet, miután elkezdett bezavarodni (megtelt a memória, mert futott az Adobe premium, a photoshop, meg a chrome-on is jónéhány ablak)
Újraindítást követően nem akar elindulni a böngészés és ha ewngedélyezem az internetkapcsolatot ezt dobja fel:

Ha nem engedélyezem, tudom használni, beállítgatni.

Ezt mi okozza? Jó lenne megtudni, mert nekem ez munkaeszköz.

We are only Stardust...

(#21597) XinAgent válasza Jinxb1rd (#21596) üzenetére


XinAgent
tag

Hello,

Nekem is ugyanez a hiba volt. Comodo okozza. Fentebb van megoldás, legalábbis itt bevált.

1. In Comodo Firewall, go to Defense+ > HIPS > HIPS Settings > Detect Shellcode Injection [Exclusions]
2. Add Chrome.exe to the exclusion list.

Köszönjük Mr Frakknak!

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#21598) Jinxb1rd válasza XinAgent (#21597) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Aaaaaaaahhhh és jó lett. Naaaaaaaaaagyon köszönöm szépen! :R

Már azon gondolkodtam, hogy újrarakom a masinát. (Egyébként vicces, hogy kiléptem a Comodo-ból, de az nem volt elég neki)

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#21599) embe válasza SP4C3 (#21595) üzenetére


embe
nagyúr

Na melózok. Holnap meglesem. Köszi! De hol találom ezt az userprofil mappát?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21600) embe válasza embe (#21599) üzenetére


embe
nagyúr

De akkor a könyvjelzőimet is törlöm végleg nem?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.