Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, kérdés: ha megcsináltam az ssd-ről a chrome cache áthelyezést, de meggondoltam magam, akkor hogyan tudom visszahelyezni azt az ssd-re ?

:R

(#21802) kispx válasza #73959936 (#21801) üzenetére


kispx
addikt

Mondjuk ha ezzel a módszerrel csináltad meg. Akkor a Chrome parancsikonjára jobb egérgomb -> tulajdonságok -> A "Cél" mezőből töröld a --disk-cache-dir-t és az utána lévő argumentumot.

[ Szerkesztve ]

(#21803) #73959936 válasza kispx (#21802) üzenetére


#73959936
törölt tag

Sajnos nem ezzel, hanem ezzel a módszerrel csináltam...

(#21804) kispx válasza #73959936 (#21803) üzenetére


kispx
addikt

Töröld a symbolic link-et (amit az mklink paranccsal létrehoztál).
(A cache.old mappát pedid nevezd vissza, ha kell)

(#21805) #73959936 válasza kispx (#21804) üzenetére


#73959936
törölt tag

Na azt hogyan kell ? :U (törölni ?)

[ Szerkesztve ]

(#21806) kispx válasza #73959936 (#21805) üzenetére


kispx
addikt

Úgy mint bármelyik fájlt

(#21807) #73959936 válasza kispx (#21806) üzenetére


#73959936
törölt tag

de hol találom a meghajtón ?

és köszönöm, további szép napot ;)

[ Szerkesztve ]

(#21808) Rimuru válasza #73959936 (#21807) üzenetére


Rimuru
veterán

Ahova raktad, ugy kepzeld el a symlinket mintha egy parancsikon lenne.

Vigyázat, csalok!

(#21809) szotadi válasza ISari (#21796) üzenetére


szotadi
tag

Szia, sajnos nem oldotta meg!

(#21810) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Jó pár év elégedett, de időnként küzdelmes tűzróka használat után, örömmel tapasztaltam, hogy a Chrome is felnőtt az igényeimhez. Utóbbi hetekben egy FB napi megosztások végigtekerése többszöri lefagyást eredményezett, már ha sikerült. Pár napja teszt alá vettem a Chrome-ot, mely, ez eddig, nem győzött meg igazán. De most, ahol a róka fagyott, összeomlott, se előre se hátra nem akart mozdulni, ott a króm megrázta magát és tette a dolgát. Ez valami új fejlesztésnek köszönhető? :)
Na de elég az ajnározásból!

Szeretném a könyvjelző sáv háttérszínét és a szövegek színét megváltoztatni. Van erre lehetőség?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21811) xcds válasza HoTaZo (#21810) üzenetére


xcds
őstag

Én úgy tudom, hogy csak téma letöltéssel lehet ezeket megváltoztatni. Szerencsére van elég.

(#21812) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok egy jó beépülőt Google Chrome-ra (Verzió: 45.0.2454.101) ami kezeli a könyvjelző ablakokat?
Úgyértem: bővíteni, ha kell, nagyítani, hátterét változtatni, stb

Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21813) HoTaZo válasza xcds (#21811) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az egy picit elszomorít.
Találtam egy témát, de ennél a könyvjelző sáv szövegei nem ütnek el, amit szeretnék.
De leginkább a pirosba keretezett területet nem akarom látni. Ezt miként lehet nem megjelentetni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21814) napocska2 válasza makoss (#21812) üzenetére


napocska2
senior tag

Nálam a FVD Speed Dial vált be, évek óta ezt használom.

(#21815) HoTaZo válasza HoTaZo (#21813) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jaj ez lemaradt...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21816) Lauda válasza napocska2 (#21814) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is tudtam rola, hogy letezik ilyen kiegeszito a chromehoz. :Y Koszonom szepen! ;)

(#21817) napocska2 válasza Lauda (#21816) üzenetére


napocska2
senior tag

:R
A köszönet az itteni közösséget illeti, az én tudományom is ebből a topikból ered. :)
A másik hasonló gyorshívó bővítmény a Speed dial 2, ha esetleg az FVD nem nyerné el a tetszésed.

(#21818) Lauda válasza napocska2 (#21817) üzenetére


Lauda
félisten

:) :R Ez is nagyon tetszetos, egyelore probalgatom az elozot, aztan megsasolom ot is. Koszonom ismet! :B

Az a vicc, hogy tobb mint 4 eve hasznalom a bongeszot es hianyoltam is ennek az opcionak a bovithetoseget. Persze ram is igaz a mondas, nema gyereknek.... :D :)

[ Szerkesztve ]

(#21819) makoss válasza napocska2 (#21814) üzenetére


makoss
addikt

Jól néz ki, köszi, de importálni hogyan lehet például firefoxból? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21820) napocska2 válasza makoss (#21819) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem teljesen világos nekem, hogy pontosan mit szeretnél importálni. Ha a könyvjelzőidre gondolsz, akkor a beállítások, könyvjelzők menüpontban megtalálod az importálást.

(#21821) makoss válasza napocska2 (#21820) üzenetére


makoss
addikt

Az ablakok címeit.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21822) bobalazs válasza makoss (#21821) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

jobb felső sarokba fel/le mutató háromszögszerüségre nyomva előjön egy menü

(#21823) makoss válasza bobalazs (#21822) üzenetére


makoss
addikt

Van importálás de egy üres ablak van csak :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21824) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

a tegnapi napon történt, hogy egy hosszabb videót néztem, ami egyszer csak leállt, nem töltött tovább. ekkor nyomtam egy frissítést az oldalnak, ismét elindítottam a videót, de az csak töltött és töltött veszettül. el nem indult, beletekerni se tudtam, semmi. kíváncsiságból úgy hagytam, egy másik fülön pedig elkezdtem utánaolvasni a problémának. kb 5 perc után egyszer csak elindult a videó, szépen végig is töltött, meg tudtam nézni. sajnos viszont azóta ez minden egyes flash player videó esetén jelentkezik.

megjegyzem, hogy az Edge ugyanezt produkálja (egyéb böngészőm nincs), mivel azonban én Chrome felhasználó vagyok, itt kérnék segítséget. a vicc egyébként az, hogy a videók előtti reklámokat pöpec mód lejátssza (ha engedélyezem őket), majd utána a videó indulására ugyanúgy várni kell...

teljes visszaállítást már csináltam, nem segített. van rá ötlet, hogy mi történhetett? és mi lehet a megoldás?

előre is köszi!
Andris

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#21825) bobalazs válasza makoss (#21823) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a beállításoknál a leggyakrabban látogatott oldalakra nyomva jobb gomb az oldalon amit hozzá akarsz adni, hozzáadás a gyorshívóhoz. Importálás az másképp működik, gondolom úgy hogy egy elmentett szöveges részt bemásolsz és úgy importálsz. Pl. ha már megcsináltad a gyorshívót, exportálhatod a szöveget egy txt-be majd visszamásolva tudod importálni pl. egy másik gépen az ottani gyorshivoba.

[ Szerkesztve ]

(#21826) makoss válasza bobalazs (#21825) üzenetére


makoss
addikt

Képet küldj mert így nem jó. :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21827) Lauda válasza makoss (#21823) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan mit szeretnel importalni? A firefoxban mar hasznalod a progit es az ottani gyorshivokat importalnad a chromeba?

-------------------------------------

Le lehet menteni ezeket a kiegeszitoket valahova? A kesobbi telepiteseknel jol johetne, hogy miket kell telepitenem a chromehoz. Illetve ha kesobb eltunne, megszunne ez a kieg es nem tudom elerni online.

[ Szerkesztve ]

(#21828) napocska2 válasza makoss (#21826) üzenetére


napocska2
senior tag

Ha először használod ezt a bővítményt, akkor még nincs mit importálnod. Első lépésként a Firefoxból kell átvarázsolnod a könyvjelzőidet a Chrome-ba. Ezután tudod a kedvenc könyvjelzőidet kirakni gyorshívóra. Akár több lapot is létrehozhatsz, a bal felső sarokban látod a füleket, azonban a könyvjelzőket csak egyesével tudod hozzáadni. Legalábbis én még nem találtam csoportosra lehetőséget. Jobb felső sarokban a beállításoknál pedig tudsz hátteret adni az egész oldalnak, meg özön egyebet, hogy a saját ízlésed szerint jelenjenek meg a gyorshívók.

(#21829) bobalazs válasza Lauda (#21827) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

jó kérdés, utánanéztem. Lemented, majd az új telepítésnél a régi helyére berakod :)

Windows XP: %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\
Vista, Windows 7: %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\
Mac OS X: ~/Library/Application Support/Google/Chrome/
Linux: ~/.config/google-chrome/

(#21830) Lauda válasza bobalazs (#21829) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, hogy utananeztel! :) Ugy tudom, igy lementodik az egesz profil. Vegulis nem pont erre gondoltam, viszont a celnak megfelel. :B

(#21831) bobalazs Olyat szoktam neha. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#21831) bobalazs válasza Lauda (#21830) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Célszerű előtte egy böngészési adatok törlését lefuttatni hogy minél kisebb legyen a backup.

(#21832) makoss válasza Lauda (#21827) üzenetére


makoss
addikt

Könyvjelző ablakokat vagy nem tudom minek hívják őket

(#21828) napocska2: Azon agyalok most, hogy ami jó ötletek, progik, tippek meg egyéb érdekesség azt eltenném egy külön mappába mint ezt az importálást is, mert elég jól néz ki a kiegészítő, csak most a firefox is variál valamit mert a "Super start" kiegészítője is csődöt mond a 41-es verziónál, így valószinü minden egyes verziófrissítéssel a prohardver szakértőire bízhatom magam és az előző verziós kiegészítőket dobhatom a kukába :(((

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21833) laszlohu


laszlohu
addikt

Másnál sem játsza le az alábbi videót?

[link]

próbáltam más böngészővel, azzal sem játsza le,
egyébként 400 kBps -ra van lekorlátozva a sávszél,
és Ubuntu 15.04 Chrome stabil

(#21834) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy az új lapon van-e lehetőség a legtöbbet, legutoljára látogatott oldalak megjelenítőjének, esetleg a google kereső sávjának (ha már a címsávba is tudunk keresést beírni) eltüntetésére?
Szeretném a téma képét teljesen élvezni. Na meg ha a könyvjelzősáv betűi színeit is változtathatnám az lenne a Kánaán... :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#21835) csako válasza laszlohu (#21833) üzenetére


csako
veterán

Nálam sem indul el.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21836) Lauda válasza laszlohu (#21833) üzenetére


Lauda
félisten

:N

(#21837) laszlohu


laszlohu
addikt

Köszönet mindenkinek.

Egyébként azt előbb elfelejtettem írni, hogy sem adobe flash - el, sem pedig html5 - tel sem játsza le.

(#21838) bepken válasza laszlohu (#21833) üzenetére


bepken
veterán

hasonló problémával küzdök én is (ahogy írtam is)

azóta annyi történt, hogy megvolt a chrome újratelepítés is, illetve a chrome://components/ alatt próbáltam egy frissítést nyomni a pepper_flash cuccnak is, de azt írja folyamatosan, hogy "Állapot - Az összetevőt nem frissítette a rendszer"

na most a furcsa, hogy a %localappdata%\Google\Chrome\User Data\PepperFlash mappa tök üres, tehát fogalmam sincs, hogyan tölti most be egyáltalán a flash playert :D (vagy összekeverek valamit valamivel?)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#21839) laszlohu válasza bepken (#21838) üzenetére


laszlohu
addikt

Bár már nagyon rég használtam Windows OS - t,
feltételezem azod van.

chrome:plugins

az URL - be

majd csak 1 flash player plugin legyen engedélyezve :
PPAPI

pl. az NPAPI letiltása

majd újraindítás

majd ellenőrizd a verziókat

Adobe flash player :
19.0.0.185 PPAPI

ha nincs újabb PPAPI, hiába nyomsz a chrome:componentsbe, az nem fog frissíteni

Chrome névjegy :
45.0.2454.101 (64-bit)

[ Szerkesztve ]

(#21840) bepken válasza laszlohu (#21839) üzenetére


bepken
veterán

nekem már csak a PPAPI van, elvileg ez így jó (NPAPI már nem támogatott ugye) - a verziószám alapján pedig a legfrissebb van fent.

be is tölt minden flash tartalmat, igazából a legtöbb videót le is játsza. de tegnap este pl úgy néztem online sorozatot, hogy az aktuális rész vége előtt ~5 perccel már megnyitottam a következőt. szinte mindig pontosan indult el :D

még egy dolog: nagyjából azzal egy időben jelentkezett ez a probléma, hogy az AdBlock jelzett, hogy új feature érhető el (röviden: nem blokkol ész nélkül mindent, ami rendben is van, támogassuk az oldalakat) - de azt is próbáltam már, hogy felfüggesztem, hátha....nem segített. meg hát újra is pakoltam a böngészőt, pluginok nélkül ugyanez a probléma.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#21841) laszlohu válasza bepken (#21840) üzenetére


laszlohu
addikt

Netmeterrel meg kéne nézni lejátszás közben, hogy milyen sebességű a neted :

[link]

Ha sokat szakadozik, esetleg router firmware frissítés,
vagy új router,
esetleg alacsony sávszélesség okozza

(#21842) bepken válasza laszlohu (#21841) üzenetére


bepken
veterán

azt eddig nem írtam, hogy ezt a jelenséget csak indavideóra feltöltött videók esetén tapasztalom. lehet, hogy máshol is jelentkezik majd, de egyelőre csak itt vettem észre.
viszont közben bármi mást tudok csinálni, másik fülön simán játszik youtube videót, tudok rendesen böngészni. és a videó is elindul minden egyes alkalommal...kisebb késéssel :)

lehet, hogy az oldal nem csipázza a voda 3G sebességet? ami csak azért volna fura, mert az említett pontig nem volt ilyen probléma. és ha egyszer elindul a videó, gyorsan be is tölti végig, nem akad meg egyszer se.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#21843) laszlohu válasza bepken (#21842) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbáltad a hardveres gyorsítás kikapcsolása a beállításokban, majd újraindítás?

Ezenkívül a böngészési adatok törlése.

[ Szerkesztve ]

(#21844) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kellene egy kis segítség. Beépült alapértelmezett keresőmotornak egy get search nevezetű és nem lehet módosítani sehogy. Azt írja ez a beállítást rendszergazdája lépteti életbe. Nem is lehet megváltoztatni, mert ki van szürkülve és a keresőmotorok kezelésénél sem tudom törölni. Próbáltam rendszergazdaként futtatni(kompatibilitás módnál is beállítottam, hogy futtatás mindig rendszergazdaként), de úgy sem megy. Légyszi aki tud segítsen. Már próbáltam a chrome újratelepítését is.

(#21845) kory24 válasza bozsozso (#21844) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Próbáld meg az Adware cleaner-el tisztítást.

(#21846) bozsozso válasza kory24 (#21845) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Köszi jó lett. :R

(#21847) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Frissen telepített Windows 7-esen véletlenszerűen többször is lefagyik a Chrome kb 10 másodpercre, és akkor az egész gépen nem lehet semmit csinálni, mikor újra beindul akkor a számítógép mindent megcsinál ami a lefagyás alatt parancsba lett neki adva. A Chrome-on kívül minden más böngésző illetve program hibátlanul működik. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#21848) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hogy tudom kikapcsolni a chrome automatikus frissítését?
Találtam 2 oldalt ahol írnak megoldást rá, de nem tudom hogy melyik működik és melyik nem esetleg mindegyik jó megoldás-e.
Azért szeretném kikapcsolni a frissítést, mert több gépről van szó és nem akarom hogy egy adott frissítés miatt az egész hálózat belassuljon. (bizonyos időközönként én magam frissíteném).
1.) megoldás itt
2.) megoldás itt

Szerintetek melyik a jó? Esetleg van más ötletelek?
Előre köszönöm

ui.: windows XP/7/8.1 oprendszerekről van szó

[ Szerkesztve ]

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#21849) dokee78


dokee78
félisten

Chromeal van valami gond vagy a friss Windows 10-emmel?

Frissítések keresése csak pörög az ikon
Böngészési adatok törlése csak pörög az ikon

De egyiket sem csinálja meg. :F

(#21850) Kolondrum

Véletlenül derült egy érdekes, de nem túl jó dolog. HA fut a chrome, tök mindegy milyen és hány ablak, de legyen csak egy ph fórum ablak és lerakom a tálcára, akkor a noti nagyságrendekkel kevesebbet megy el akkuról. Arra jutottam, hogy fut egy halom chromeˇ32.exe ugye és ebből egy picit dolgoztatja a cpu-t, épp annyira, hogy az a nyugalmi kicsi fogyijából egy nagyobba kapcsol. Észrevétel volt nem több.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.