Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3690) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, akkor ha veszek mondjuk 5000-ért egy hangkártyát, amihez van asio driver és szerzek kábelt hozzá, akkor guitar riggel, már tolhatom is? Jah és az 5.1-es hangrendszeremet ugyanabba a hangkariba kell bekötni vagy az alaplapiba? Mert ha belegondolok, akkor szerintem a gép nem csipázná a kétféle hangkártya drivert a gépen.

Akit érdekel van pár eladó cuccom:
- Boss Metal Zone
- Marshall Valvestate VS30R
- Squier Bullet Stratocaster Emg H2-es pu-val a hídnál

[ Szerkesztve ]

(#3753) Szten Márs válasza Psychonaut (#3752) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Z42-esek vannak balosban is, de gondolom téged csak felsőbb kategóriák érdekelnének :)

Amúgy nekem egy M520, vagy még inkább M600 a fixa ideálom :K (Egy ideje az M600-akat nem az EMG hangszedőkkel, hanem gyönyörű fedett Duncan-ekkel szerelik, bár itt a bolti leírásban ennél a színnél még az EMG-ket írják, meg a képen is az van. Egy számomra kevésbé csinos színnél már az új hangszedőket rakták ki ők is: [link])

(#3806) Daweee


Daweee
őstag

Na, tájékozódtam kicsit IRL. Voltam bent a városban, egy helyi hangszerboltban, Ahol volt balos M600, kipróbáltam, nem volt rossz, Strat után mindenképp megváltás, nem tudom hogy anno az öreg Leo Fender tudta-e mi az a palm muting, mindenesetre mindent megtett ellene a Straton amit tudott, a lehetetlen elhelyezésű hangerőgomb, a kényelmetlen húrlábak... Ma rájöttem, hogy ezt lehet egyszerűbben is :) Egyébként sem volt rossz gityó, igaz jó ideje áll a boltban, érződött is a bundokon hogy jó ideje nem vette kézbe senki. A hangzása kellemes volt, igaz nem volt összehasonlítási alapom, mivel Vintage nem volt náluk semmilyen formában. Beszéltem a boltossal, mondta, hogy szerinte tök jó gitár ez az M600, az EMG pickupok (mert még EMG-s volt) milyen jók, stb, mondta hogy ha Les Paul, akkor jók a Vintage-ok, de ő még ajánlott valami más márkát is, amit még sose hallottam előtte, és meg se sikerült jegyezni :U illetve megjegyezte, hogy Epi-t csak 150K felett érdemes, mert manapság már az is mélyrepülésben van. Ez után elmentem tanáromhoz (akinek mellesleg hangszerboltja is van) kikértem a véleményét, ő a Cortot úgy ahogy van lehúzta, mondta hogy nem sokkal volt dolga, de sok velük a baj, sokat járnak szervízbe, stb, ő viszont Epiphone párti, azt mondta, hogyha tehetem, Standardot vegyek (ami ugye 120K) mert csak az az igazi. Mondtam neki, hogy az kicsit túl megy a kereten, kérdeztem a Vintage-ról, mondta hogy azok is jók, megnéztük, tud beszerezni, elég jó áron, szal ha Vintage (ami elég valószínű) akkor tőle veszem, de még előbb ki kell próbálni, csak épp az egri próba (ahol van mindkettő) elcsúszott csütörtökre, az lesz a döntő, oda jön majd barátom is segíteni. Nagyjából ennyi történt, úgy éreztem ezt most meg kell osztanom, bocs mindenki :D

(#3808) Daweee válasza Szten Márs (#3807) üzenetére


Daweee
őstag

Hát annyira nem fejtette ki, azt mondta hogy a 100-as (típusú) nál kezdődik a használható kategória, de jót nem kapok 150-170K alatt, meg hogy csak a nevet fizetem meg. Még azt is említette, hogy míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket (mondjuk ez szerintem erősen a kereskedői kamuszöveg szekció volt) - mellesleg ez a bolt egy Cort viszonteladó (vagy hogy mondják) volt, azért ezt érdemes megjegyezni :D
Ezzel szemben a tanárom meg mindenképp Epit akart eladni nekem, szóval ebben a helyzetben hozz jó döntést :D
Azért mindenesetre többet adok a tanárom szavára mint a boltos srácéra, azért mégiscsak elég tapasztalt, meg helyi szinten nagyon jó gitáros, csak sajnos nem sikerült befutnia.

Megírom majd az egri tapasztalatokat is, de elöljáróban jegyzem meg, hogy ők is Cort-osok, már telefonba is nagyon ajánlották az M600-at ;]
Aztán több mint valószínű, hogy Vintage lesz, szvsz hangzásban sokkal jobb mint a Cort, (youtube vidikre alapozva :D ) aztán meglátjuk mennyire illik a kezeim közé :D

PS: amúgy szerintetek érdemes valami komolyabb tokot venni majd ehhez? Per pill egy alap puha tokom van, és hurcolászom rendesen, tanárhoz, haza, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3809) Szten Márs válasza Daweee (#3808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket (mondjuk ez szerintem erősen a kereskedői kamuszöveg szekció volt)"

Mondjuk ez pont nem kamuszöveg volt, bár a 20K/db kicsit túlzás, de még így is van némi különbség, meg lehet nézni az Epiphone honlapján is, a katalógusukban: Itt a 18-19. oldalon

Cort EVL Z4: EMG HZ H4-es hangszedők: [link] Nézd meg a katalógusban ennek a hangszedőnek az értékeit, meg leírását, értékelését.

Epiphone Les Paul Studio: Alnico Classic Humbucker hangszedők (ezek nagyon népszerűk az Epinél): [link] - ezek után ennek a hangszedőnek a specifikációját is érdemes megtekinteni ugyanott az Epi katalógusban.
De a kissé drágább Epiphone-okban is ez van: [link], sőt egy jelentősen drágábban is, amit megnéztem csak úgy szúrópróba-szerűen szintén: [link] - ez utóbbi árkategóriában a Cortokban már Seymur Duncan-ek szoktak lenni: [link]

Szóval hangszedőkben egyértelmű az állás, bár pont az M600-éhoz számszerű adat nincs, de a tendencia látszik.

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz? :F

Kemény tokról majd valaki más nyilatkozik, én annyit tudok, hogy szerintem rondák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3810) cucka válasza Daweee (#3808) üzenetére


cucka
addikt

azt mondta hogy a 100-as (típusú) nál kezdődik a használható kategória, de jót nem kapok 150-170K alatt, meg hogy csak a nevet fizetem meg.
Ha Les Paul hangot szeretnél, akkor inkább valamilyen ragasztott nyakú gitárt nézz. (A 100-as csavarozott). Amúgy meg ki az, aki 150-170 ezret kiad egy kínai hangszerre? 200 körül mennek használtan az egyszerűbb made in USA gibsonok.

Még azt is említette, hogy míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket
Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak.

Ezzel szemben a tanárom meg mindenképp Epit akart eladni nekem, szóval ebben a helyzetben hozz jó döntést
Mindenki olyat szeretne eladni, amit épp árul. Ha a tanárod Cort viszonteladó lenne, akkor rögtön azt ajánlaná :D
(Meg érted, a Cort gyárt 30-40 ezres gitárokat is, azt simán el tudom képzelni, hogy azokkal sok a gond. Egyébként meg ha a test, a faanyag és a nyak jó, akkor nincs gond, minden mást lehet cserélni)

Aztán több mint valószínű, hogy Vintage lesz, szvsz hangzásban sokkal jobb mint a Cort, (youtube vidikre alapozva ) aztán meglátjuk mennyire illik a kezeim közé
Mindenképp próbáld ki előtte, szerintem a Les Paul egy elég kényelmetlen gitár, meg nem mindegy, hogy mit akarsz rajta játszani. (Pl. a felső bundokat nehéz elérni rajta, szóval metál szólókra kb. alkalmatlan :) )

(#3813) Szten Márs válasza cucka (#3810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak."

Ebben nem értek veled egyet, lsd: a linkelt Epiphone katalógus. Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.

"Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül."

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.

Amúgy igen, a Cort eléggé átértelmezte a Les Paul-t :K Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat. Mindenesetre tetszik a megoldás :D

(#3814) cucka válasza Szten Márs (#3813) üzenetére


cucka
addikt

Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.
Az Epiphone katalógusban a hangszedők nem minőségi sorrendben vannak. Amúgy ezeket a Zakk Wylde modellbe szerelik, ami egyrészt jelzi, hogy nem a legalsó minőségi kategóriából vannak. (Másrészt azt jelzi, hogy vannak annyira pofátlanok, hogy 180 ezerért árulnak egy kínai gitárt, de kispórolják belőle a rendes aktív emg szettet)
A számadatok alapján meg nem hiszem, hogy megállapítható-e bármi. (Szerintem nem)

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.
Ok, igaz, bár nem hinném, hogy nagy különbség lenne hangzásban.

Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat.
Úgy vettem észre, hogy mindenki mást mond ezzel kapcsolatban. Szerintem amúgy ezt olcsóbb gyártani, mint a Gibson féle stoptail-es megoldást, ezért használják :) .

(#3815) Daweee


Daweee
őstag

Mégiscsak elmentünk Egerbe ma, asszem egyre tanácstalanabb vagyok:
Volt ott balos M600, jobbos Vintage SG, és Standard Epiphone.
Az SG-ben ugyanaz a nyak és fej van mint a LP-ben, hát a Vintage hangolókulcsai valami szörnyűek voltak, ilyen legolcsóbb gagyi műanyagból voltak, eléggé rombolta az összhatást, a nyak elég vastag volt, amit végül is nem tekintek egyértelműen hátránynak, szokatlan, az tény, de szerintem megszokható. Wilkinson elektronika megy minden Vintage-ba, azoknak jó hírük van, nem szólt rosszul, de azért nem volt egy LP. A gitár többi része elhanyagolható, nem jön be az SG továbbra sem, de pehelykönnyű az biztos. A Les Paul forma tesztelésére megnéztem az Epi-t, valami gyönyörű hangszer, a nyaka talán egy lehelettel vastagabb volt mint a Vintage-é, korrekt fém kulcsok, jobban egyben volt mint a kis SG, de azt hiszem lehetett is, lévén majd 2szer annyit ért :D Kézbe vettem, nehezebb volt mint az SG vagy a Cort, de első benyomásra mégsem tűnt olyan vészesnek mint számítottam, igaz nem tudom, hogy hosszútávon mennyire készíti ki a combot/vállat, az igazat megvallva ettől félek egy kicsit. A hangja gyönyörű, Les Paul, azt hiszem nem kell semmit hozzáfűznöm :) viszont megfigyeltem, hogy a 20 feletti bundokat a felsőbb húrokon csak a középső ujjammal értem el, nem vagyok egy Steve Vai, de nem hiszem hogy túl nagy szükségem lenne rájuk, eddig se nagyon használtam őket, max skálázáskor.
Ott volt a Cort, másodszorra is kellemes volt, de lehet hogy csak azért, mert az volt az egyetlen amin ténylegesen tudtam is játszani :D Ez is EMG pickuppal volt szerelve, amik felezhetők, ergo működik single coil-ként is ha szükséges. Szép gitár, vékony nyakkal, súlyban valahol az SG és a LP között, kellemes összképet adott, a hangja lágyabb, modernebb hatású mint a LP-nek, összességében az a benyomásom, hogy ez a gitár olyan mindenből egy kicsit darab, univerzálisabb, modernebb, kényelmesebb, ezt be kell vallani, míg a Les Paul egy kőkemény old school rákenról gitár. Tech portáli hasonlattal élve, a Cort egy okostelefon, míg a Les Paul egy tükörreflexes gép, és én szeretek fényképezni, a kérdés, hogy a jobb képek oltárán kész vagyok-e feláldozni más funkciókat.
A másik kérdés, hogy ha LP, akkor Vintage, vagy gyűjtsek még egy kicsit, és egy Epi Standard? Nagyon tetszett most az Epi, meg azért mégis csak patinásabb márka, a Standardot pedig már eléggé dicsérik mindenfele, barátomnak is jobban összerakottnak tűnt mint a Vintage SG, másrészt meg az a Vintage hangolókulcs kicsit érzékenyen érintett, ki tudja min spóroltak még benne :F Az a baj, hogy nem láttam konkrét Vintage LP-t, így nem tudok objektíven ítélni, úgy volt, hogy itt lesz, de ezek szerint félreértettük egymást :(((

[ Szerkesztve ]

(#3853) Szten Márs válasza Demonata (#3852) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Cort EVL Z4: Két HZ H4-es EMG hangszedő, szerintem baromira ott van a szeren, ha van elég pénz rá (mert azért nem a 60-65 ezres kategóriába tartozik), vagy ha találsz a használtpiacon, akkor hajrá, ez kell neked. Itt (a hsz végén) linkeltem két youtube videót, ahol meghallgathatod a gitárt: [link]

Olcsóbban meg Cort KX5. Érdemes olvasni róla (is) felhasználói véleményeket, teszteket pl: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#3955) Demonata


Demonata
csendes tag

Emberkék! Ma felhívott a hangszerboltos pali, azt mondta hogy van gitár, de csak aktiv hangszedővel:D az eredeti sajnos passzív lett volna, de aztmondta, mint utólag kiderült hogy az csak valami próbaszéria volt, szóval a gyártó +10000 ft ráfizetéssel (összesen 77000 pénzért) beleszerel nekem egy szett aktív EMG hangszedőt:D :DD :DD szóval nagy az öröm. Kapásból többet ér mint amennyiért veszem. És jövőhét kedd-szerdán már át is vehetem:D

(#3956) Szten Márs válasza Demonata (#3955) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még ez EVL Z4-ben is passzív EMG-k vannak, 92 ezer környékén, és azt is baromi olcsón adják, szóval ez a 77 ezerért aktív EMG-s gitár igen furcsán hangzik. És a gyártó szereli be ráfizetéssel? Wtf? Gondolom úgy kell érteni, hogy gyárilag aktívval érkezik, de ennyivel drágábban lehet így beszerezni. Na, mindenesetre kíváncsi leszek én erre a gitárra :K
Ha minden így van, ahogy mondják, akkor igencsak jó lesz.

(#3987) Demonata


Demonata
csendes tag

Hát ez a nap is eljött, ma érettségi zárása közben, pont eredményhirdetés után megszólalt a telefon, hívott a hangszerboltos srác. Idézem "hú gyere be, ez kegyetlen" ergo megjött a gitár. Rohanás haza, kivettem a pénzt, aztán vissza a boltba. Egy 65 W os erősítőn próbáltam ki először, hát mondanom sem kell, kegyetlen jól szólt:D Most pedig itt csücsül mellettem a drágaságom. És láss csodát EMG X szériás hangszedő van benne. Tehát a nyaknál és a hídnál is. Bár féltem tőle hogy kicsit vastag lesz a nyaka, de nagyon kényelmes szerencsére, és hát a hangja, öröm rajta játszani, mondjuk gondolom minden hangszernek ez a lényege. Hát röviden ennyi, ritka jó vétel volt, később képet is rakok fel, ha valakit érdekel.

(#3996) kaoszpapja válasza Demonata (#3987) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

Grat hozzá! :R Ez azért durva, hogy +10k-ért EMG X pu-kat raknak a gityóba! :Y Nincs még ilyen a boltban? Tervezek egy fix hidast gitárt második gitárnak és lehet egy ilyen megfelelne. :))

(#3998) Demonata


Demonata
csendes tag

Az eredeti EVL z2-es széria mint kiderült, csak egy "próba széria" volt a passzív EMG kópia hangszedőivel. Ha jóltudom csak most kezdik el gyártani a rendes aktív EMG-s szériát. Miskolcon vettem mellesleg, az Olasz és társa hangszerboltban.
A hangzásról annyit, hogy egy ilyen kis erősítőn sajnos nem tudom kihasználni a gitárt, ezért is mondtam hogy a következő beruházás egy normálisabb erősítő lesz. Maximálisan érezni így is hogy van benne erő, de ez tényleg csak gyakorláshoz, tanuláshoz van, mint játékhoz.
A képeket meg én méreteztem át, mert mobillal csináltam és nagyon rossz minőségűek, de a lényeget látni :)

[ Szerkesztve ]

(#4422) Daweee válasza Tv (#4421) üzenetére


Daweee
őstag

Szép, minimalista, de tetszik :D Pár gyors kérdés: Milyen fából van? A fogólap is full házi készítésű? A hangszedő valami EMG?

(#4557) Mathiask


Mathiask
senior tag

Addig egy másik kérdést is felteszek, míg valaki erre jár.

Mi a különbség az EMG 60 és 60x között?

(#4558) Szten Márs válasza Mathiask (#4557) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abban a 60X-ben az X mit takar? Mert sejtésem szerint a 60-7-re gondolsz, ami az EMG 60-asnak 7 húros gitárokhoz készült verziója. Esetleg egy A betűt tudok az x helyére behelyettesíteni, tehát EMG 60A, ez pedig, amiben különbözik a sima 60-astól:
"This model features close aperture coils loaded with alnico magnets instead of the ceramic of the regular 60, giving it a warmer, thicker sound and a full treble response" - a hivatalos EMG honlap szerint ;)

(#4833) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Ahhoj Mindenki!

Pár év kihagyás után 2hónapja újra kezdem bőgőzni, amimhez beszereztem a Peavey Grind 5 húros (anno Washburn T25 volt emg vel), nem bántanám a hangszert nem rossz, de nekem nem igazán jön be se a hangja se a nyaka, pedig most egészen pöpecűl be van lőve. Egy Ibanez sr505 öt néztem ki utódnak, kipróbáltam és nagyon beleszerettem, bár olvastam hogy az elektronika összerakásánál lehetnek gondot (Made in Korea), de ezen még akadok fel. Ha van valakinek bármi véleménye pro/kontra, vagy tudna ajánlani valamit amit még érdemes lehetne megnézzek ebben az árkatban az írjon plz.

a basszeros fórumban senki sincs, azért raktam ezt végül ide

[ Szerkesztve ]

(#5172) X2N válasza Daweee (#5171) üzenetére


X2N
senior tag

Azért az Epiphone is csinál jó gitárokat már 100k környékén EMG 81-85-el, vagy Gibson Girty Fingers hangszedőkkel, ezekben nem is kell hangszedőt cserélni. Az Ibanez SAS36FM-ben nekem cserélve lett Seymour Duncan SH6-ra, mert a gyáriban nem volt elég dög a és zajos volt, a nyaki single is cserélve lett egy Cool Rail-re h jobban passzoljon a híd hangerejéhez, na most ha ezt megnézed akkor ennyiből már vehettem volna egy Epiphone Les Paul Prophecy-t Gibson hangszedőkkel, amin Grover kulcsok vannak...
De ezzel akkor érdemes jobban foglalkozni ha már meg is tudod egy jó erősítőn hallgatni, és az a gitár árának többszörösébe is kerül, internetes videókból meg következtetést levonni szvsz nem érdemes, és kerülendő.
Nem biztos h jobban szól az a Vintage V100-as 100K feletti epiknél, pláne egy olyannál amiben gibson vagy emg van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5229) Demonata


Demonata
csendes tag

Mennyiért tudnám eladni a gitáromat? Cort EVL Z2-es aktív EMG hangszedőkkel. Jó állapotú, matt fekete.

(#5287) X2N válasza Cyberpunk (#5286) üzenetére


X2N
senior tag

Ha a híd humbucker akkor Seymour Duncan Blackout AHB-7, vagy EMG 81-7. Húroknak Elixír vagy Dunlop.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5557) X2N válasza Atticus85 (#5556) üzenetére


X2N
senior tag

Ilyen zenékhez főleg aktív hangszedő pl emg81, seymour duncan blackout vagy passzív hangszedős, (Seymour Duncan SH-6) gitár kell valami normális fixhidas tremolóval, aktívnál a fa kevésbé számít, passzívnál mahagóni fa testű kell h súlyosan szóljon. Főleg Drop-os hangolások miatt nem érdemes rövidebb menzúrájú gitárokat (gibson SG, LP) használni mert nem fogja megtartani a húrt. Ezt a videót érdemes megtekinteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5658) Szten Márs válasza Stafni (#5657) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Biztos KX5-öt akartál írni, meg K4-et? Nagyon nem egy kategória a kettő, semmilyen téren... Árban is jóval felette van az EVL K4 a KX5-nek. Esetleg a KX-1Q-val lenne érdemes összehasonlítani, árban azzal kb. egy kategória.

Amúgy a KX5-höz képest szinte csak különbség van :D Tökmás hangszedők, tremolós híd a fix híd helyett, mahagóniból készült test a hársfa helyett.... és ez mind lényeges különbség.
Ami a hidat illeti: ha használni akarod a tremolót... hát, akkor feljebb érdemes nézelődni árban. Ha nem akarod használni a tremolót, akkor meg érdemesebb fix hidas gitárt nézni, ha super-strato forma kell, akkor pl az előbb említett KX-1Q-t, vagy ha az EVL sorozat tetszik, akkor pl az EVL Z4-et, ami csak testformára különbözik az EVL K4-től, na meg abban, hogy fix híddal rendelkezik, tremolós helyett.
(Ja igen, kis kiegészítés: van tremolós KX5 is, de az elég felejtős.)

Ami a hangszedőt illeti: az EMG HZ H4, ami az EVL K4-ben meg Z4-ben van, egy baromi jó hangszedő, talán az EMG legjobb passzív hangszedője, jóval magasabb árkategóriájú gitárban is láttam már, simán veri a KX5 hangszedőit - bár ez el is várható, ciki lenne a Cortnak, ha ennyivel több pénzért nem lenne jobb az EVL 4-es sorozat....

Szubjetkív vélemény: az EVL-ek pozíciójelző berakásai, meg a fej nyak felőli részén található díszítései szerintem elég komolytalanul néznek ki, de kinek mi tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#5893) Printszkrín válasza Atticus85 (#5889) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezt most nem értem. Ezt már tegnap kiderítettük.

A lényegi különbség a cort-tal szemben, hogy ennek csavarozott a nyaka.
Vagy írták valahol, hogy ragasztott?

És még valami: A Cort KX 1Q EMG-HZ pick-up-jai nekem meggyőzőbbek.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5929) Printszkrín válasza Atticus85 (#5927) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egyáltalán nem vagyok Cort mániás, csak ár-érték arányban nézem a gitárokat.

Összegezzük.
-A Cort KX 1Q mahagóni testű, juhar toppal, ragasztott nyakkal.
-Schechter Omen 6 Extrem mahagóni testű juhar topppal, csavarozott nyakkal.

A Schechter a drágább pár ezerrel, saját gyártású hangszedőkkel.
A Cort kicsit olcsóbb, és EMG HZ pick-upjai vannak.

Nos az én értékrendem szerint, a Cort jobban megéri az árát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5930) Atticus85 válasza Printszkrín (#5929) üzenetére


Atticus85
tag

Az EMG HZ nem túl durva?

(#5932) Printszkrín válasza Atticus85 (#5930) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem, a HZ egy pasaszív hangszedő, egyáltalán nem olyan durva, mint egy
aktív EMG 81, vagy 85.
Rendszerint, akik durva zúzós zenét játszanak, azok szokták a HZ-t aktívra cserélni.
Egyébként ezzel a pick-uppal kétszer ennyibe kerülő gitárokat is szerelnek gyárilag.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5981) Atticus85 válasza Womb (#5980) üzenetére


Atticus85
tag

Köszi szépen.Valami ilyesmit szerettem volna hallani :)
Szerintem Cort-ot fogok venni,vagy egy használt V100-ast,és mielőtt hazahoznám,rakatok bele EMG hangszedőket.

(#5983) Womb válasza Atticus85 (#5981) üzenetére


Womb
senior tag

EMG HZ-t?
Akkor miért nem veszel inkább M600-ast?
Abban gyárilag HZ-k vannak (a nyitott pickup-osban)
[link]

(#5986) Womb válasza Atticus85 (#5984) üzenetére


Womb
senior tag

Az előbb mondtad, hogy kiakarod cserélni a pickup-okat EMG-re.
Gondolom EMG HZ-re, nem pedig aktív EMG-re (pld. 81-85), szerintem egy kicsit durva pickup lenne Neked.

(#5987) Atticus85 válasza Womb (#5986) üzenetére


Atticus85
tag

Hát igen,nem aktívra.Lehet kéne venni egy V100-ast és bele EMG HZ hangszedőket,jó hangja lehet,valami ilyesmi hangja lenne,nem?Nekem ez nagyon tetszik ez a hang,mondjuk kitudja milyen erősítővel nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#5991) cucka válasza Atticus85 (#5987) üzenetére


cucka
addikt

A videón aktív emg-k szólnak.
A gitár meg alapvetően úgy szól, ahogy játszol rajta meg amilyen erősítőbe dugod, meg ahogy beállítod a potmétereket.
Az utóbbi hozzászólásokra pedig:
A Sepultura-ból a gitáros arc Fender Stratocasteren játszik, Steve Lukather meg aktív EMG szetten, olyan híd pickup-al, amit a fórumos megfejtők halálmetálra ajánlanak leginkább; Les Paul-on játszanak bármit blues-tól lehangolt metálig; a gitárod soha a büdös életben nem fog úgy szólni, mint amit világhírű zenekarok profi stúdiófelvételein hallasz; dönteni pedig senki sem fog helyetted, akkor sem, ha még hónapokig bombázod a fórumot további kérdésekkel. Röviden :)

(#5994) Atticus85 válasza cucka (#5993) üzenetére


Atticus85
tag

Hát most azon gondolkozok,hogy V100-as EMG hangszedőkkel.Lehet egy hasonló gitárt kapnék,mint ez akkor.

[ Szerkesztve ]

(#5996) Atticus85 válasza cucka (#5995) üzenetére


Atticus85
tag

Nekem nem nagyon jött be a hangja,és most így egyre több videón elég jónak hallom ezekkel az EMG-kel.Meg lehet jobb ha a vastag Les Paul testet egy ilyennel hangszedővel kombinálom,mint a sima Cort-okat,nem?Amúgy pl: milyen Epiphone-ra vagy Cort-ra gondoltál,mutass már légyszi.

(#5997) cucka válasza Atticus85 (#5996) üzenetére


cucka
addikt

Bármelyik drágább kategóriás hangszerük, amelyekben jó nevű hangszedők vannak (Gibson, EMG, Seymour Duncan)

(#5998) Atticus85 válasza cucka (#5997) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor azt mondod felesleges lenne ha vennék egy Vintage V100-ast amibe EMG hangszedő van,elég ha veszek egy Cort KX1Q-t ugyanazt kapom szinte?

(#5999) cucka válasza Atticus85 (#5998) üzenetére


cucka
addikt

Abban a Cort-ban az EMG olcsó kategóriájú hangszedői vannak (EMG HZ). Amikor EMG-ről van szó, akkor jellemzően az aktív hangszedőikre utalnak, ezeket használja számtalan híres gitáros.

Venni meg azt vedd, ami neked tetszik. A kérdéseid alapján te nem érdeklődsz, hanem döntésképtelen vagy. Minden értelmes választ megírtak már más emberek ebben a topikban, döntened neked kell. Egyébként én gondolkozás nélkül a korábban belinkelt használt cort z-customot venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#6000) Atticus85 válasza cucka (#5999) üzenetére


Atticus85
tag

Értem,nagyon úgy állok,hogy Cort KX1Q akkor,mert itt találtam egyet kicsit lentebb nagyon jó árban.
De akkor ezek az EMG hangszedők nem nagy durranások,azt mondod?Ne legyek elájulva tőle?

[ Szerkesztve ]

(#6001) Womb válasza Atticus85 (#5994) üzenetére


Womb
senior tag

Ebben a gitárban még mindig EMG-HZ van. :U

(#6002) Womb válasza Atticus85 (#6000) üzenetére


Womb
senior tag

Közel 700ezres Alexi ESP-ben is EMG-HZ van.
Nem azért mert olcsó, hanem mert egy karakter.
Egy karakter, ami ez az Alexi gyerek preferál.

Ettől függetlenül nem legyél elájulva tőle.
Attól legyél elájulva, amelyikben megtalálod a hangod.
Mint Tátrai, a 22 márkás Casio hangszedőjétől.

[ Szerkesztve ]

(#6006) cucka válasza Womb (#6002) üzenetére


cucka
addikt

Alexi kb. az egyetlen neves gitáros, aki emg hz-t használ, továbbá finoman fogalmazva sem legendás arról, hogy milyen jól szólna a gitárja :D

(#6007) Womb válasza cucka (#6006) üzenetére


Womb
senior tag

Children Of Bottom tábora gondolom máskép látja. :D
Leginkább azért kezd népszerű lenni ez a pickup, mert a visszafogott jele, és a viszonylag jó arányú középtartomány alkalmassá teszi arra, hogy pöcsig hangolt gitárok is artikuláltan szóljanak.
Ugyanezért híresek, a maximum közepesnek mondható kimeneti jelű Lungreen hangszedők is.
Aktív EMG már (sokak szerint) nagyon droppon jellegtelen, mosott szandot produkál.
A mai fiatal srácok csak röhögnek, a régen még legendásnak számító gitárhangon.

(#6009) X2N válasza Atticus85 (#6000) üzenetére


X2N
senior tag

Ne csinálj már ekkora problémát hangszedő miatt. Jó az EMG, a Seymour Duncan, a Dimarzio ha megfelelően kiválasztott gitárba teszed bele. Abban a Vintage-ben amúgy is jók a gyári wilkinson hangszedők.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6013) Szten Márs válasza Atticus85 (#6010) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. Csak lépj ki a read onlyból. Olvasd amit írunk és értelmezd. Nem nagyon szokott ez menni.

A legutóbbi példa, de szerintem oldalanként lehetne találni hármat....

Egy hsz-részlet:
"Közel 700ezres Alexi ESP-ben is EMG-HZ van.
Nem azért mert olcsó, hanem mert egy karakter."

Kérdés rá:
"De az baj?"

:O

Ez az egyik fele. A másik fele, amit már párszor elmondtam, ígérem többször nem fogom: fórumról nem lehet gitárt választani. Ezt egyszerűen nem vagy hajlandó megérteni. Te bajod, csak fura, mert annyira egyszerű és triviális dolog, mégsem érted. Ha nagyon akarod, akkor összekever valamelyikünk egy rakat lapot, mindegyiken egy random kiválasztott gitár nevével (mivel jófejek vagyunk, csak az eddig elhangott, ajánlott tíőusokat írnánk fel), kihúz egyet és elmondjuk, hogy igen, az az ultimate-choice. Ha ez kell, szólj, szerintem bármelyikünk szívesen megteszi, egy szavadba kerül. Ami azt illeti kb. ennyit tudunk tenni, ha azt akarod - márpedig igenis azt akarod - hogy válasszunk helyetted gitárt. Ha nem akarnád ezt, akkor felírtad/megjegyezted volna, amiket eddig ajánlgattunk, feljönnél Pestre, és végigpróbálnád. (Amihez még segítséget is felajánlott az egyikünk, és amire olyan választ adtál, hogy azt hittem rosszul látok...) Problem solved - lenne. Mivel erre nem vagy hajlandó, két út van:
- soha nem lesz gitárod
- jön a vakon kihúzós megoldás

Innen én kiszálltam a témából, mert kezd abszurdba hajlani a dolog.

Sorry, nem repes a szívem, ha keményen és nem túl szívmelengetően kell beszélnem, de hidd el, mióta itt vagyok a prohardveren (nézd meg az adatlapom, látni fogod mit jelent ez), ilyet még nem láttam. És neked sem hiszem, hogy annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#6014) cucka válasza Womb (#6007) üzenetére


cucka
addikt

Ez pont ugyanaz a bullshit, amit a hangmester fórumon olvashatsz.
Az elismert metál gitárosoknál változó, hogy milyen pickupot használnak, a legjellemzőbb mondjuk az aktív emg, továbbá az, hogy letépi a töködet a gitárszándjuk, függetlenül a pickuptól.
A "fórumos megfejtő" típusú emberek, na ők aztán kihallják azt is, hogy milyen márkájú a gitárkábel. Érted, teljesen feleslegesek az ilyen megfejtések egy rengeteg elemből álló rendszerben (kéz-gitárhúr-pickup-fa-kábel-erősítő-hangosítás-közönség-stb.), ahol az elemek egy részének megítélése teljesen szubjektív. Például szerintem alapvetően akkor szól jól a gitár, ha a gitáros magas szinten játszik rajta, illetve ha az, amit játszik, az alapvetően jó zene. Innen indul minden. Ehhez képest azt, hogy hogyan rögzítették a nyakat a gitárbon, vagy milyen fából készítették a nyakát az annyira irreleváns kérdés, hogy kár is vele foglalkozni.

A másik, hogy lehet okoskodni a kimeneti jelszintről, de sokkal egyszerűbb tekerni egyet a gitár hangerőszabályozóján, amivel teljesen véletlenül pont a kimeneti jelszintet lehet a kívánt értékre állítani.

Túl van ez lihegve kéremszépen, színtiszta bullshit, teljesen egy kategória a high end hifis megfejtő arcokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6071) Atticus85 válasza Printszkrín (#6070) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor megpróbálom kipróbálni a Z44-et egy V100-assal,mert ha a Z44 valóban lealázza a V100-asokat is,akkor már miért vennék V100-ast,nem?Amúgy persze,tudom,hogy hosszú menzúrás gitárokat ajánlgatsz nekem,csak nem tudom,hogy most hosszú mezúrás gitárt,vagy Les Paul fazonú gitárnál álljak meg.Majd próbálgatok még gitárokat.Mert nézegetem a videókat,és Les Paul fazonu gitárok hihetetlen sok zenéhez mennek,még zúzósabb Metallicához is nagyon.Viszont a hosszú menzúra is jól jönne,egy két korn,vagy slipknot számhoz.Ezt nehogy félreértsd,nem ezeket a zenéket favorizálom elsősorban,csak szeretném ha egy sokoldalú gtárom lenne,amit eléggé kilehet használni más területeken is,mert félek a hosszú menzúrás EMG hangszedős gitárok,nem fognak olyan rock-osan szólni,hanem sikítós metálosan.Értessz azért gondolom.

.Ha kinézet alapján kellene gitárt vennem akkor szerintem Cort M520 lenne

[ Szerkesztve ]

(#6075) Printszkrín válasza Atticus85 (#6071) üzenetére


Printszkrín
senior tag

csak szeretném ha egy sokoldalú gtárom lenne,amit eléggé kilehet használni más területeken is,
Ezért vegyél KX 1Q-t.

félek a hosszú menzúrás EMG hangszedős gitárok,nem fognak olyan rock-osan szólni,hanem sikítós metálosan
Ez nem így van.
Éppen, hogy nagyon rock-osan fognak szólni, nem lesznek sikítósak.
Megnézted azt a vieót a KX 1Q-ról?

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6079) Womb válasza Atticus85 (#6071) üzenetére


Womb
senior tag

Próbálj attól elvonatkoztatni, hogy a rockzenében csakis műfajspecifikus hangszerek, és hardverek vannak.
Nézd, BB. King öreg blúzer, mégis néha Gibson Flying V-n osztja a zenét. Vén néger flying V-vel, mint Lenny Kravitz, vagy Michael Schenker?

Írtak itt már véleményt EMG-ről, egyéb pickup-okról, gitárokról. Gondolom ahány vélemény, annyiféle stílusban mozognak itt a srácok, de sehol nem olvastam arról, hogy ez erre jó, az meg csak arra.
Mint mondtam, vannak irányelvek, amik segítenek az eligazodásban. Ilyen pld az aktív EMG pickup (legyen mondjuk a 81-85), amit általában a keményebb zenékhez ajánlanak, de ezen kívül gyakorlatilag bármire. Slayer-es Hanneman, Winger-ös Reb Beach mindketten aktív cuccal játszottak. Az egyik hajmetál, a másik durvulat a javából.
Mondjuk jazz-ra talán nem ajánlanám, mert a tisztája elég hulla :)
Sokat használtam én is 81-est hídnál, jó cucc.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.