Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37437) fattyu válasza fecaga21 (#37436) üzenetére


fattyu
veterán

aztán meg amikor az emg kurva magas jele miatt az erősítőt még annyira se tudod kitekerni akkor elgondolkodsz :D

sok tényezős dolgok ezek.

azt tudod ugye hogy az a gibson les paulok is készültek párféle nyakkal, így ilyet mondani hogy a les paul nyaka vastag.... van abból is kényelmes nem ásónyél. persze nem lesz wizard sose de nem mindenkinek kényelmes a szuperlapos sem...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37594) Goose-T válasza fecaga21 (#37592) üzenetére


Goose-T
veterán

A Jacksonok jó kis darálógépek. Egy barátomnak volt a 90-es években egy PS4-ese EMG 81/85 pickupokkal, az vadállatjó gityó volt. Néha a gs-en is felbukkan egy-egy darab 80 ezer körüli áron, de gyorsan elviszik őket. Csakis reverse headstockkal az igazi!

A kettes Ibanez az egy bariton gitár, hosszú menzúrás, azt H-ra kell hangolni, vagy az alá, arra figyelj.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37649) bot1978 válasza brickm (#37045) üzenetére


bot1978
senior tag

Éppen most nézegetem, hogy hogyan is kéne ezeket az EMG-ket előerősíteni és amit mondasz, hogy a 4250 nyolcas lábát földre teszed egy megaohmos ellenállattal és ezzel beállítottad a nyugalmi áramfelvételt kb. 80 mikroamperre és pipa az elemélettartam azért ez inkább csak egy variációjára igaz a kapcsolásnak. Sokféle van. Bár ahogy értem magasabb frekiken az érzékenységet is csökkented ennek az ellenállásnak a növelésével nem csak a nyugalmi áramfelvételt. Szóval ha stereo jack-re van kötve az elem és nem gond a magasabb áramfelvétel mert mindig kikapcsolod ha leteszed a gitárt ezt az ellenállást is lehet csökkenteni 1 mega alá nyugodtan, csak jobb lesz tőle.
Amúgy ebben mindben 4250 van nem?
Végül is nem érsebészet, csak az ellenállás és kapacitásértékek változtatásával azért a hangzás változásán túl fogyasztásban is lehet eltéréseket produkálni. Felteszem innen a két elemes megoldás. Szerintem én újraépítem ezt az egészet, mert ahogy nézem alaposabban mégsem az eredetit építettem meg, ez egy mod. A nem invertáló bemeneten is van a tekerccsel sorban ellenállás, a gyárin nincs, a visszacsatolási ellenállásérték sem gyári érték.. stb. Ezt már valaki mókolta... Nem emlékszem honnan nyomtattam ki anno, de ezt benéztem, szerintem egy szólógitáros mod ráadásul. :DDD Ahhoz képest jól szólt :)

[ Szerkesztve ]

(#38497) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!

Én is elég régóta vadászom gitárra, de én ilyen 1 gitáros fazon vagyok ezért próbálnám a számomra legjobb ár / értékű hangszert megtalálni. :)

Először nagyon rá voltam állva az Epiphone LP Standard - ra, de mindig elhalasztottam jó áron megvenni. No meg akkor csak a fekete kellett ami nem nagyon volt óccsón.

Utána rákattantam az LTD ec 1000 vagy 401 gitárokra természetesen használtan vadásztam, 24 bunddal ragasztott nyakkal EMG hangszedőkkel, de a mai napig nem találtam értelmeset használtan. :(

Most én is a Vintage V100 - akat nézegetem, csak most meg a fekete vs más színben is jó lehet a kérdés...

bye

(#38644) Smiley válasza Moleman (#38643) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, ezt el is felejtettem irni, hogy alapvetoen metal-ra kellene. :) Tenyleg nem tudtam mit veszek, csak ezt olyan embertol kaptam akirol tudtam, hogy nem akar atverni. Ugy voltam vele, hogy ugyis jon majd magatol, hogy mit akarok. Marmint ilyen 2 veglet vagyok, classic rock meg metal... de most valahogy a dallamosabb metal jobban vonz. Mindenkeppen cserelve lesz, valami komolyabb darabot akarok ami kenyelmes, tetszik hangra es formara is. Nagyon tetszenek az aktiv EMG-s ESP-LTD hangjai... mar ahogy a YouTube-rol atjon. Pesten amugy vannak ilyen demo helyek, ahol ki lehet probalni tobb fele gitart sajat hangkartyaval meg fulessel?

Akkor lehet rendelek egy ilyen hot rail szettet, ahogy nezem ez ilyen koztes megoldas mert a middle az marad single coil.

(#38642) Goose-T: Koszonom neked is! :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#38655) Smiley válasza arnyekxxx (#38653) üzenetére


Smiley
őstag

YouTube-on hallottam csak aktívot, de ahogy írtam feljebb az aktív EMG hangja nagyon tetszik, élőben biztos még jobb lehet.
Persze, simán belefaragom ha úgy van. Meglátjuk milyen lesz ezzel, és hogyan van kimarva. Ezt mindenképpen megtartom, mert első gitár, és nem sajnálom ha tuningolni kell. Amúgy is szeretek ilyenekkel szenvedni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#38891) bigrob válasza fattyu (#38890) üzenetére


bigrob
őstag

Ha cserélném azt az EMG-t akkor vagy Blackoutra avagy inkább Nazgulra cserélném Duncan oldalról... :DDD
Mötálbaltát akarok!

Illetve mint minden rendes háztartásban, azért legalább 1db Harley Bentonnak lennie kell... ;] ;] ;] :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#40116) nap válasza WolfheartGR (#40115) üzenetére


nap
addikt

Nem tudom.
Vannak szimpatikus tulajdonságai, a floyd és az emg ellenére.
Csak felénk nincs minden sarki boltban ilyesmi...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40543) SATO98


SATO98
csendes tag

Sziasztok.
YAMAHA RGX 220 DZ -ben milyen hangszedők vannak. Pontos típus szerint.
Van olyan jó/ugyan olyan/jobb mint a cort evl k4.. EMG-HZ H4 hangszedői?

(#40656) benedekco válasza Eastman (#40654) üzenetére


benedekco
addikt

Az egy Squier Affinity. A fejen, ahol az eredeti Stratokon az "original contour body" szokott lenni, ahelyett van az Affinity felirat. Ez egy fokkal jobb mint a legolcsóbb Bullet(strat), sokan ezt ajánlják kezdő gitárnak. Vékonyabb a test, ezáltal könyebb is, jobb kezdőhangszernek.

re: Smiley
Betyár kis dög lett az már tuti. Nekem az EMG aktívak nem nagyon vannak a begyemben, de meg kell hagyni, nagyon szigorú lett a szerkezet. Gratula hozzá! Soksok élvezetes örömódát hozzá! :R
Beállítás úgy ahogy nap mondta, aztán kézileg ahogy jól hangzik. Annyi hogy nem ajánlatos túl közel vinni a húrokhoz mert a mágnes megfogja a rezgő húrt, azaz rövidül a lecsengés. Illetve az intonáción is ronthat ha erősen megfogja a mágnes.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40660) Smiley válasza Goose-T (#40658) üzenetére


Smiley
őstag

Köszi, jó volt az tipped, hogy hagyjam a francba a passzív hotrail-t, és inkább faragjam meg és csináljam meg normálisan. Youtube-on meghallgattam pár összehasonlítást az eredeti meg a fake EMG között... és ha nem hallottam egymás mellett a kettőt, akkor nem igazán tudtam eldönteni melyik-melyik. Most ez az egész került minden vacakkal együtt kb 20e-be. De ha már így belelendültem a kulcsokat is ki akarom cserélni, de ott jó lenne olyat találni ami rendesen illeszkedik rá.

(#40656) benedekco: Köszi, most úgyis kimaradt két hét, amíg darabokban volt... de sokkal nagyobb feeling lesz így folytatni a tanulást.

(#40657) Eastman: Az irodában van ilyen kis állványos Dremel, a nagyját állványon csináltuk, aztán amikor már csak igazítani kellett rajta akkor kézbe véve.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#40712) bot1978 válasza benedekco (#40707) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem használom a B550-et és van egy EMG J hangszedő szettem a fiókban, amit nincs most mibe tenni. Gondoltam megnézem hogy szól valamiben amit barterben odaadnak a B550-ért. Most ott tartok, hogy új húrokat fogok venni a Jantar-ra, mert megint azon kötök ki. Egyszerűen jó hangja van, csak nagyon csörög, meg már sajnos nem is pontos, de egy ilyen hang olyan 250-300ezer Fenderből, annyim meg nincs erre. Ez a Jantar ez úgy szar, hogy ha jól be van állítva akkor viszont simán felveszi a versenyt egy profi hangszerrel. Ezek az 50 rongyos cuccok a kanyarban sincsenek. Csak az más kérdés hogy ebből tökéletesen beállított vajon létezik e? Meg aztán az enyémet lehet hogy jól már senki nem állítja be, miután én szedtem le a nyakát és végül ragasztószalaggal tudtam beállítani az actiont, mert ékkel nem jött össze, hiába csiszoltam papírvékonyra szinte. Így is le kell majd még egyszer szednem, mert nagyon sokat kellett emelnem a hídon. Elég lesz kevesebb réteg szalag is alá.

(#41644) Smiley válasza Eastman (#41642) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi! Igen, szerintem is ki lett maxolva rendesen. ;] Iden meg bizotsan ezt fogom nyuzni, aztan johet valami fasza LTD gyari EMG-vel. Amugy eletem egyik legjobb otlete volt belevagni ebbe az egeszbe a kezdeti nehezsegek ellenere is, mert hatalmas kikapcsolodast nyujt szamomra... foleg igy home office kozben.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#41722) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki használt már EMG 85-öt hídhoz? Vettem egy gitárt és így van szerelve. Elég disznó mélyek vannak ott :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41723) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#41722) üzenetére


Tommyka21
tag

Naa.
A régi Epi Customod nem EMG aktívos volt :D ?

(#41725) nap válasza Plazmacucci (#41722) üzenetére


nap
addikt

Nekem volt olyanom. (Nem én követtel el, már úgy vettem.)
A 81 jobban illik a hídhoz, mint a 85.
Másrészről egy Pearly Gatest, Black Wintert vagy akár egy Dirty Fingerst jobban értékelek, mint bármilyen EMG-t.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#42101) SATO98 válasza andor80 (#42097) üzenetére


SATO98
csendes tag

Ja igen. Inkább úgymond az emg hangszedők miatt érdekelne. Satus nyak, floyd, bár amúgy sem használnám, de na :DDD
Nézegettem az x11-est, ahogy így átfutottam rajta ugyan úgy EMG HZ hangszedők vannak rajta, bár kicsit másabb, és ebben hsh van. Vagyis akkor az evl x4 hez talán közelebb áll.
De hh,hsh is jó ha a hangszedők minősége megegyezik az evl hez.

És most csak azért mondtam a x11-est példának mert ez jött szembe velem mint eladó és elérhető gitár, és így mint nem szakiként mondhatni megegyezik, az evl-el.
Csak ugye nem vagyok ebben biztos.

Így most csak kb ilyen szűréssel tudok keresni hogy hogy evl k4/x4 és x11, A korábbi x-eket nem nagyon ismerem meg más márkákat sem.
Volt egy x1 em :DDD de az nyilván nem ez a kategória :D

Am forma világtól meg eltudok búcsúzni, bár igaz az evl x4 lenne a best.
És ahogy nézegettem k4/x4 és az x11 használt árra is kb egy szinten van, szóval ennél újabbak már túl drágák lennének nekem.

(#42239) Smiley válasza Goose-T (#42217) üzenetére


Smiley
őstag

Ohh, hogy en ezt eddig miert nem ismertem. :W
Biztos hogy a gyakorlas is benne van, de ugy erzem egyre komolyabb hangja lesz ennek a custom squier strat-nak a fake emg-vel. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42295) Goose-T válasza benvolio (#42294) üzenetére


Goose-T
veterán

Az X250 az ára alapján magasabbra van pozicionálva, én azt mondanám jobbnak. Mondjuk lehet, hogy csak a gyári EMG pickupok miatt drágább.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42565) Tommyka21 válasza Goose-T (#42564) üzenetére


Tommyka21
tag

Igen, ezt ismerem a CST 24-ben, jól áll neki.

Na de ez :DD :DD :DD !

Szerintem ez brutál jó...
Ez épp passzív, de van aktív pukis is (EMG vagy Fishman) asszem :DD .

[ Szerkesztve ]

(#42673) Alexios válasza Smiley (#42672) üzenetére


Alexios
veterán

A bundokra azért figyelj oda, ha nagyon nagyon kopottak egy nyakon egy teljes bundcsere legalább annak a gitár árának a fele, úgy meg már nincs olyan jó ár-érték arany :D de ezen kívül túl sok mindentől nincs tartani, emg aktivokat ilyen áron nem nagyon találni pl

[ Szerkesztve ]

(#42675) Smiley válasza Carlos Padre (#42674) üzenetére


Smiley
őstag

Hat, annak nem biztos hogy otthon nekiugranek. Mondjuk a jelenlegi squier is elegge kopott mar, lehet ezen majd egyszer kiserletezek. Az elektronika nem gond, mert az irodaban van jo paka meg ertek hozza :)

(#42673) Alexios: Raadasul nekem nagyon tetszik ez a EMG 81/85 stilusa. Kvazi pickup arban van az egesz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42676) Goose-T válasza Smiley (#42675) üzenetére


Goose-T
veterán

Személyes preferencia, de nekem volt két Cort superstratom is (X-1, KX5), de egyikkel sem tudtam igazán megbarátkozni. A KX5-öt az elején még a Svajcsik műhelybe is elvittem, nagyon jól beállították, de úgy sem fogott meg. Aztán a kezembe vettem egy Jackson JS32-t, és azt mondtam rá, hogy nekem kell ez a gitár. El is adtam mindkét Cortot és megvettem a Jacksont.

A lényeg az, hogy próbáld ki a gitárokat vétel előtt. A Cort, Ibanez, Jackson superstratok mind-mind más világ. Egyébként szoktak felbukkanni Jackson DKMG-k és DXMG-k EMG 81-85 szettekkel, de általában elég gyorsan lecsapnak rájuk. Nem véletlenül. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42678) Goose-T válasza nap (#42677) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennek is hiányzik a hátsó takarólemeze? ;]

Szerk2.: nem is az, hanem a nyaknál síkban ketté van repedve a test. :DDD

Szerk.: amúgy hogyé' adnak most egy ilyet? Van egy ismerősöm, aki 150-200 körül keres Fender stratot, de szeretne beszorítani az árába még egy EMG single coil piskupszettet is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42687) Eastman


Eastman
őstag

Ha szeretnétek egy játszós Stratót mondjuk farigcsálni, és HA az alábbi gitárnak tényleg egyenes a nyaka és jó állapotúak a bundjai, nagyon megérős. Személyesen kell megnézni! (!!!)

Én imádom az enyémet. Az a nyaki passzív EMG nagyon zsír, a közép is teljesen vállalható, de a hídi gyengécske. Szinte biztosan több mint tíz éves hangszer; húsz plusszra tippelek a fej-logó alapján. Ha silány lenne a nyaka az mostanra már bőven látható rajta, és nem mozdul annak a fája már semerre. A nyakprofil (számomra) perfekt. [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42964) robi-k


robi-k
őstag

Egy kérdés aktív vs. passzív hangszedők témakörben: általában az elektromos gitárokon passzív hangszedők találhatók, de némelyik gitáron aktív hangszedő található, mint pl. a Cort CR300 modellen aktív EMG RetroActive Fat 55 dual humbuckers-ket használ, amelyek megtáplálásához a gitár tartalmaz egy 9V elemet is.

Nem okoz-e az elemes megtáplálási igény gondot a hétköznapi használat során, milyen időközönként kell cserélni a elemet?

(#42983) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Passzív hangszedős gitáromba szeretnék aktív hangszedőt rakni, valószínűleg EMG 60/81 vagy Het Set lenne.
Kérdés, hogy szerintetek az elemet hová lehetne rakni?

(#42985) arnyekxxx válasza MATEO6600 (#42983) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tegyél bele egy 9v-os elemet próbának, ha belefér a drótok tetejére akkor jó ha nem akkor vagy vésel bele egy elemtartót vagy maradsz passzív ha csak a gyári megoldás érdekel.

Vagy még tehetsz bele a 9v-os helyett ilyen kisebb 12v-os autótávirányítóelemet, vannak akik direkt 2x9v-ot használnak mert állítólag 18v-ot használva mégjobbanszól az emg szóval a 12v-tól nem lesz baja.

(#42990) MATEO6600


MATEO6600
őstag

#42985 arnyekxxx:
#42989 nap: Köszönöm mindkettőtöknek :R

EMG 60/81 és Het Set között ki mit választana? Tudom, ez egyéni preferencia, de kíváncsi vagyok a topiklakók véleményére is. Árban a kb 30€ spórolás lenne a 60/81 részére.

Eastman:
Nekem 2 ilyen kis Marshallal is van tapasztalatom, az újabb, MG15CF-ről annyit, hogy a beépített overdrive részemről kuka volt. Én Metalra használtam, és arra kevés volt. Pedállal clean-re kötve viszont patent.
Majd vettem egy régebbi modellt, az MG15CD-t. Na itt a gyári torzítás nekem különösen bejött. Hátrány, hogy mivel már régi modell ezért használtpiacon is csak ritkám fellelhető, viszont elég nyomott áron. Én anno 10k~ környékén jutottam hozzá. Hangerő terén szobába tökéletes, 1.5 fölé nem kellett még mennem.

[ Szerkesztve ]

(#42994) Goose-T válasza MATEO6600 (#42993) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha igazán jó aktív pickupokat szeretnél, akkor inkább a Fishman Fluence-ek felé kacsintgassál. Az EMG-k sávszűkek, dinamikátlanok, minden tök ugyanúgy fog szólni velük. Persze ha tetszik a Bay Area thrash hangzás, akkor hajrá. Arra tökéletesek. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42997) Goose-T válasza MATEO6600 (#42996) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor az EMG tökéletes választás lesz. :)

Szerk.: bár nem próbáltam, de a felépítéséből adódóan a Het setnek artikuláltabb hangja lehet, mint a 81/60-nak, mivel rail helyett pole piece-eket használ. Ezekkel kicsit koncentráltabban kapják a húrok a mágneses mezőt.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43000) bigrob válasza MATEO6600 (#42998) üzenetére


bigrob
őstag

Ha már EMG szerintem a Hetfield set, sokkal élettel telibb, nincs annyira agyontömörített hangzása.
De ha már ennyi pénzt kiadsz, szerintem már egy Fishman Fluence szett (ugyanannyiért) fényévekkel jobb választás lenne.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#43001) robi-k


robi-k
őstag

Vagy még1 aktív hangszedő típus: EMG RetroActive Fat 55 humbucker set.

(#43002) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Közben átgondoltam a dolgot, és lemondtam róla. Példának okáért Hetfield '87 ig passzív pickupot használt, és az első 3 Metallica album kifejezetten olcsó gitárokkal került rögzítésre, nálam pedig az az etalon hangzás.
Persze tudom, hogy legnagyobb részt maga a gitárjáték és a technika tesz hozzá, de szeretnék a technológián is fejleszteni, amin lenne mit. Jelenleg egy régi Zoom G1On-t használok effektezőnek, emellé túlzás is lett volna drága EMG hangszedőket venni, úgyhogy inkább ezen tervezek fejleszteni.

(#43016) Goose-T válasza akela91 (#43014) üzenetére


Goose-T
veterán

Az EMG 81/85 párossal nem biztos, hogy meg leszel elégedve egy 7 húros gitár esetében. Az LTD-k amúgy elég jók, bár én még nem próbáltam egyet sem, de leginkább jókat olvastam/hallottam róluk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43089) Smiley válasza gaborbol (#43088) üzenetére


Smiley
őstag

En is nullarol kezdtem 32 eves fejjel, nekem azota is a 20e ft hasznalt squier strat van. Jo en egy evvel kesobb raktam bele aliexpress-es fake EMG elektronikat (valamennyire metalkodni is lehessen vele) ami volt vagy $40. Minden csak attol fugg mennyi idot tudsz raszanni, es mennyire fogod folytatni az elso kudarcok utan is. ;] Aztan ha megis sikerul folytatni es erdekel a tema, akkor utana tudni fogod mire is lesz majd szukseged. Szerintem egy a lenyeg, nem szabad feladni akkor se ha teljesen kilatastalannak tunik az elejen, mert baromi jo moka tud lenni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#43267) benvolio válasza Eastman (#43265) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, igen. Már én is úgy kipróbálnék egyet, mert dicsérik itt a nyakát. Illetve jó lenne venni is. Van most egy a GS-en eladó, ráadásul itt helyben EMG ZW szettel, de annyim nincs rá. :( Biztos király lehet.

(#43410) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv kollégák!
1 kérdésem lenne hozzátok, vannak itt nálam sokkal tapasztaltabb gitár moddolók :D...
Mekkora szívás egy gitárt passzív pickupokból aktívvá alakítani?
Az elem, akksi elhelyezése miatt kérdezem főleg, mivel tudom hogy a poti csere, stb. nem gáz.
Van egy kiszemeltem, de abban a színben nincs aktív változat sajna (Fishman vagy EMG).
Előre is köszi :R !

(#43499) consono válasza Goose-T (#43498) üzenetére


consono
nagyúr

De hát EMG... :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#44243) Goose-T válasza cappa72 (#44239) üzenetére


Goose-T
veterán

Pedig az biza egy jó gitár, egy barátomnak is volt egy ilyenje még a 90-es évek végen, 2000-es évek elején. Egyszer-kétszer játszottam is rajta, még egyszer koncerten is. EMG81/85 páros volt benne, példásan szólt a JCM900-on. :D A nyaka is isteni volt, sokkal jobb, mint bármilyen más gitár, ami annak idején a kezem közé került.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44486) MATEO6600 válasza andor80 (#44483) üzenetére


MATEO6600
őstag

EMG 81/60!

(#44501) bigrob válasza andor80 (#44483) üzenetére


bigrob
őstag

Bármit csak ne EMG-t, nem aktív, de nekem ezek a SD Nazgul vagy Black Winter nagyon tetszett vagy a legjobb aktív szerintem is a Fishman Fluence.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#44502) WolfheartGR válasza bigrob (#44501) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ízlések és pofonok. Én szeretem az Emg 81 hangját IS.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#45217) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok. Meglehetősen régóta nem jelentkeztem, hasonlóan régóta nem gitároztam aktívabban de most, hogy újra a kezembe kerül alkalmanként elgondolkodtam azon, hogy a régóta fontolgatott váltást megejtem. Amim van az egy SX seg1-std, kezdésnek megfelelt de a termoló felesleges rajta teljesen, egy fél kategóriával feljebb lépnék.

Ami szempont nekem az, hogy fix húrlábas legyen, lehetőleg testen átmenő, 22 bund elég (24 is lehet persze, a lényeg, hogy lényegtelen :D ). Hangszedői legyenek elfogadhatóak, a nyaka kényelmesen, jól játszható. Cél a metál, rock elsősorban, emellett pedig másodsorban "bármi". Tudjon azért tisztán is megszólalni.

Ami eddig képbe került:
- Cort Kx300 - Ezen tetszik, hogy EMG 77 van.
- Ibanez S521-MOL
- Jackson JS32Q
- SGR Banshee-6
- Ibanez RGA42FM
- Dean Custom 350 GN

A keret az a "kerekítve legyen 100k".
Les Paul forma is tetszik, azokat ugyanakkor kevéssé néztem.

Nem tudom volt-e ajánlott vagy nem ajánlott ebben a sávban nemrég.

Másik kérdés:
Nem tudom valaki emlékszik-e még rá. Ki tudja mikor elindítottam egy soundcloud gitáros topic "játékot". Él még az a csoport vagy elhalt? (Ha senkinek sem rémlik akkor ez utóbbi lesz a szitu.)

(#45348) Goose-T válasza gaborbol (#45347) üzenetére


Goose-T
veterán

Semmi extra, egy csomóféle gitárelektronikában gyorscsatival vannak bekötve a pickupok. Az EMG és a Fishman is ilyet használ, de az újabb Epiphone elektronikákban is gyorscsatik vannak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45483) Goose-T válasza Goose-T (#45468) üzenetére


Goose-T
veterán

Black friday akció keretében még bezsákoltam hozzá tegnap este egy EMG 81/SA/SA szettet. :D Még ma is jó áron van, minden más helyen 80 fölött van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45484) updog válasza benedekco (#45482) üzenetére


updog
senior tag

Ibanez RX170D (alsó-közép kategória a 90-es évek végéről, te jó ég, 25 éves :) Bár anyagra, összeszerelésre, súlyra, szerintem veri az elmúlt évtizedek alsó-közép kategóriáját).

Régóta akarok bele egy EMG-t legalább hátra, csak amikor használtam a gitárt fiatalabb éveimben, akkor még nem volt rá pénzem, most meg évek óta alig veszem elő úgyhogy nem igazán érné meg főleg hogy egy EMG kb. annyi mint amit most a gitár ér... de tényleg így belegondolva nem egy csúcsminőségűek a gyári pickupok, hiába humbi, lehet ez se segít.

Az elektronika ürege ilyen fekete festékkel van kifújva (gondolom ez lenne az árnyékoló festék), a hátsó takarólemez fóliázott. Lehet egy full újraforrasztás akkor segítene, ha nagyon sok időm lesz (~sose :D ) akkor lehet megpróbálom. Amúgy simán csak ilyen youtube videókhoz akarnék egy saját introt rögzíteni, de lehet hogy megoldom Abletonban valami prüntyögéssel, mert ez így vállalhatatlan sajnos.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#45515) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy barátommal elcsereberéltem határozatlan időre a piros Samickemet egy Invasion EGX-720-ra. Mindig rágta a fülem, hogy adjam már el neki, most belementem úgy, hogy ha bármelyikünk meggondolja magát, akkor visszacseréljük. :N Most nem tudok saját képet berakni, de erről van szó:

Elsőre teljesen korrektnek tűnik, a hangja is jó az EMG-HZ pickupoknak köszönhetően. A nyaka egyenes, a többi problémája javítható. Először egy bundsíkolással fogok kezdeni, hogy a kilométer magasan lévő húrokat lejjebb tudjam engedni, mert így nem tudom még megítélni, hogy kényelmes-e egyáltalán. :D Utána ki fogom cserélni a borzalmas műanyag felsőnyerget. Ha ezek megvannak, akkor már talán be lehet állítani játszhatóra. Utána még a hidat is kicserélem valami jobb anyagból készültre, hogy a puha fém ne tompítsa annyira a húrok hangját. Az Ibanezemnél és a Jacksonomnál komoly változást hozott a hangban az, hogy kicseréltem a spiáter babákat acélra.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45761) Goose-T


Goose-T
veterán

Na végre belepattintottam az EMG 81/SA/SA szettet a Samickembe. A vezetékeit strathoz tervezték, így mindegyik rövidebb volt pár centivel a kelleténél. Ezt megoldottam úgy, hogy a legrövidebbet megtoldottam annyival, hogy az legyen a leghosszabb, így már mindegyik elég hosszú lett. A gyárilag forrasztott jackdugót is leszedtem a vezetékről, és átforrasztottam a gitárban lévőre, mivel ez a hengeres típusú van benne, szerencsére az is sztereó. Aztán már végre raktam volna vissza az elektronikát takaró fedelet, de nem ment, mivel az EMG kapcsoló kilóg az üregből. :DDD Na azt majd holnap széthányom, és átforrasztok mindent egy sima ötállású kapcsolóra, oszt ott rohadjon meg. :DDD

A pickupok egyébként marha jól szólnak. A 81-esből természetesen árad a thrash metál, a másik kettőnek meg szép stratos hangzása van.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45762) Moleman válasza Goose-T (#45761) üzenetére


Moleman
addikt

:C
Én először nem tudtam, mihez kezdjek az aktív EMG-k hangjával, aztán jött a szikra, James N' Kirk című preset, és máris úgy szóltam. :D

De miért sztereó a jack?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.