Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45807) benedekco válasza arnyekxxx (#45806) üzenetére


benedekco
addikt

Nem mondoood! Ezért szoltak szarul az EMG-im? A rosseb állna belé, ha ezt előbb mondod? Én meg eladtam az összes EMG-s ESP japán gitáromat bukóval, azt most hogy már nincsenek kiderül, hogy csak nem új elemet kellettek volna bele.

re: Eastman
Ki ez valami hippi, mond meg a haverodnak, hogy rosszul tarcsa a gitárját? Különben meg ez az igazi elektronygyolós gitár:

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46025) Goose-T válasza consono (#46024) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez elég közel áll hozzá. Veszel hozzá egy feka koptatót, aztán kész is vagy. Ha kell a stealth look, akkor tudok hozzá adni fekete pickupkupakokat, van itthon. Fehér is. :D Vagy megveszed hozzá az EMG-t vagy az Alis aktív cuccot. Vagy lősz hozzá valami használtat GS-ről.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46027) consono válasza Goose-T (#46025) üzenetére


consono
nagyúr

Hát egy aktív EMG készlettel lehet, hogy nem is lenne rossz :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46033) WolfheartGR válasza Goose-T (#46025) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezen is morfondíroztam.
Nagyobb fekete koptató, hídhoz egy szál Emg azt jóvan.
Még lehet mindkét HB meglesz dobálós gitárnak. Vagy nem. Vagy nemtudom.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#46693) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46690) üzenetére


Alexios
veterán

Ránézésre aktív EMG pickupok vannak benne, ha hallottál már Metallicát akkor tudod hogy szólhatnak :)

[ Szerkesztve ]

(#46695) KerryVTR válasza Alexios (#46693) üzenetére


KerryVTR
tag

Igen, valóban EMG 81/60-as aktívok vannak benne... :)

(#47006) Goose-T válasza beteg (#47005) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk jobban megnézve ez is csak három potis, nem négy. Marad ez az Epiphone jó drágán. Az LTD is gyárt ilyeneket, de szintén csak három potival, és azok még ennél az Epinél is drágábbak.
Ha mégis megbékélnél a három potival, akkor meg lehet venni EMG nélkül is a Harley Bentont, a különbözet majdnem kifut egy fekete Schaller tremolót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47569) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#47566) üzenetére


Smiley
őstag

A top gun az eredeti track-re van rajatszva, szoval valamennyire hallatszik az eredeti gitar is, bar amennyire tudtam EQ-val elhuztam. Igazabol mindent az eredeti szamokon gyakorlok, kiveve 1-2 live verziot.

A gitar a 20e forintos kinai squier strat, fake aliexpress-es EMG-vel, amit az irodaban faragtunk ossze. @Goose-T azt mondta, hogy sokkal jobb lesz... es hat sokkal jobb lett. :D A masik egy Ephiphone LP junior, amit az egyik haverom vett ahhoz a gitaros jatekhoz. Hat ez az utobbi hogy is mondjam, ez tenyleg eleg gagyi, de par EQ beallitassal azert dogos hangot lehet belole csinalni.

A Logic es BiasFX2 ami tenyleg meg van veve, + hozza egy Scarlett 2i2. Aztan van meg viragboltos Amplitube 5 meg TH-U. ;]

Nekem is ez tartott a legtovabb rajonni arra, hogy tenyleg lassan kell az elejen. Ha ide szerintem eljutsz akkor utana mar egyszeru. + nagyon sok kitartas kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#47970) lacibattya válasza Goose-T (#47907) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Ha úgyis rendelsz nincs kedved nekem is felezhetnénk a postát.Az emg röl lemaradtam :(((

(#48463) #12732928


#12732928
törölt tag

sziasztok!
használt cort kx1q-t, aktiv EMG 81-85 szedokkel mennyiert lehet manapság eladni? egyben es kulon is.
:R

(#48464) Goose-T válasza #12732928 (#48463) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyári vagy olyasmi kategóriájú pickupokkal szerintem 60-70 ezerért simán el lehet adni. Az EMG-ket kiszedném belőle, és külön adnám el a helyedben, önmagában 40-50 ezret megér. Az upgrade-ek árát általában nehezebb érvényesíteni a gitároknál, ezért mondom, hogy érdemesebb külön eladni. Sajnos most elég szar az itthoni gitárpiacon a helyzet, a megemelkedett árak miatt beszűkült a vevőkör.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48468) #12732928 válasza Goose-T (#48464) üzenetére


#12732928
törölt tag

thx. igen, latom, hogy csak a hasznalt emg-k mennek min. 20k-ert.
gitarbol kar, hogy nincsenek hasonlo modellek. nincs mihez merni. nagyon nepszeruek voltak a Cortok sokaig.
Evek ota nem vagyok benne a gitaros dolgokban.

szetszerelni mondjuk annyira nem akarom. meg sokaknak talan pont igy egyben lenne vonzo.

[ Szerkesztve ]

(#49181) beteg válasza jmarcell (#49179) üzenetére


beteg
őstag

:R
azt mondta a srác, hogy a humbik cserélve lettek. Azt mondja, valami "EDM"-re. Ilyet nem ismerek. Gyanítom, hogy inkább EMG lesz az.
Holnap hozná el, csereberélnénk, de kicsit még tartok tőle, hogy azt sem tudom, mi ez.
A csavarozott nyak az olcsóbbaknál fordult elő?

Köszi!

marcusa : Nagyon Köszi!! Ezzel el is dölt a kérdés!
:R

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#49375) Smiley válasza arnyekxxx (#49370) üzenetére


Smiley
őstag

En pont ezen gondolkozok mostanaban, hogy turok bele eredeti EMG-ket a kinaik helyett. Es akkor mar kaphatna uj kulcsokat es hidat meg ezt a nutot kellene cserelni mert ez sehogy nem nez ki. Raadasul nekem ez is resze, hogy magamnak csinalom. Es mivel 20e forintban nem nagyon tudok kart tenni, hat bele is merek vagni siman.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#49383) Alexios válasza doc (#49379) üzenetére


Alexios
veterán

Általában forrasztva vannak a pickupok kábelei, kivéve gyorscsatis EMG-ket, meg pár hasonlót. Fúrni nem kell semmit, aktív pickupnál jöhet elő ha nincs hely az elemnek hogy csinálni kell helyet, de passzívnál semmi ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#49436) cucka válasza setup (#49433) üzenetére


cucka
addikt

Félreértesz. Semmi baja annak a fendernek, kurva jó hangszer, kurva jól szólnak az EMG-k benne, isteni a nyaka.
Az egyetlen bajom vele, hogy (főleg ha ülve játszok) egyszerűen túl nagynak érzem a testét, minden pillanatban útban van a karomnak, túl messze az első bund, stb. A kis Ibanez a nyomába sem ér minőségben, de ha leülök vele, az az érzésem, hogy tökéletesen illeszkedik az én méreteimhez.

Másnak más élménye lehet, így jár az, aki alacsony és basszusgitározni akar.

[ Szerkesztve ]

(#49444) bigrob válasza fattyu (#49443) üzenetére


bigrob
őstag

Én azon is sírni tudnék, hogy egy semmi extra Vintage V100 LP 60 körül mozgott, most örülsz ha találsz 100 alatt itthon a használt piacon.
Plazmától Epi LP-t 50 körül vettem szintén... (nem emlékszem pontosan melyik, valami studio rémlik, de az biztos, hogy nem a csavarozott nyakú special volt)

Aktív EMG szettes Ibanezt 80-ért vettem és adtam el.. :U
Ami nagy szív fájdalmam az a Duncan szedős Squier telém, nagyon dög hangja volt, valami 50-60ért vettem és adtam el.. :W
Az Iron Label legyező bundos Ibanezemről meg már sírtam eleget.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#49585) jmarcell válasza Ctrl+Alt~Del (#49583) üzenetére


jmarcell
csendes tag

És mi alapján mondod valamire, hogy Telecaster? Látok átfedést egy standard tele meg a Samick között, kicsit öszvér gitárok ezek, volt már erről szó. Csak erős rámondani, hogy Tele. Ennyi erővel, ha fogom a Schectered, kivágom belőle az EMG-ket és belerakok egy Tele szettet egy híddal, akkor az is az lesz onnantól?

Kicsit zavaró már az egyes gitár típusokkal szembeni “megvetésed”. Holott lehet bármelyiken jobban szólna a Puppets, mint valami lieblingeden.

Egy korodbéli embertől nagyobb érettséget várna az ember. Tinik szoktak hasonlóan véleményezni. Ami egy ideig tud vicces lenni, az nem feltétlen az folyamatosan. És nem, ez nem személyeskedés, mielőtt ezzel jönnél. Sorry.

(#51286) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#51281) üzenetére


DrDoktor
tag

Minek?

Előbb tanulj meg annyira zenélni ,hogy egy komplett számot fel tudj játszani .
Semmi értelme addig ezzel foglalkozni míg nem tudod biztosan milyen zenére fogod használni a hangszert.

Ha klasszik rock arra jó a prs .Ki se próbáltad még komoly motyón gondolom de már hallod nem harap........
Sőt a legjobb a több gitár.
Ha kell egy kis szőr akkor meg olcsó használt ltd emg 81-85el.
A hangszeredre gondolom 3 év gari nem kellene hozzányúlni.NE kapkodj ne csapongj fókuszálj!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51287) Ctrl+Alt~Del válasza DrDoktor (#51286) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Értem, amit mondasz, de ahhoz nem kell Slashnek lenni, hogy halljam, hogy nem tetszik a hangja a bridge pickupnak. A másik gitáron nincs bajom az aktív EMG-vel, teljesen jó, de a PRS-en gyengusz.

Látod, hogy ugyanezt mondja, neki se tetszik, és ez független a tudásától.

A garanciális érv valid amúgy, igaz, nem 3 év gari van rá.

W | W | H | W | W | W | H

(#51288) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#51287) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem mondjuk az aktív EMG-hez hasonlítani semmi értelme egy passzív pickupot...

"In God we trust. All others must bring data"

(#51289) bigrob válasza consono (#51288) üzenetére


bigrob
őstag

Aktív EMG-t ráraksz egy darab lécre és ugyanúgy szól mint egy japán ibanezben.. :D

Ha aktív én csak Fishmant vennék, passzívból pedig SD Black Winter vagy Nazgul.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#51296) kutyek válasza Ctrl+Alt~Del (#51281) üzenetére


kutyek
senior tag

Az én gitáromon csak 1 db bridge PU van, éppenséggel egy SH-6 (igazából TB-6, de az ugyanaz). Szerintem bitangul szól :) persze passzív, soha nem lesz olyan hangja, mint egy aktívnak, de e célból van a hangszeren egy EMG PA-2 active boost, ami pont annyi extra kompressziót ad, ami egy "aktívabb" hangzáshoz kell.

Kecske is - káposzta is ;)
A hátrány, hogy bypass-hez is kell power, elem nélkül passzívan (boost off) sem szól.

(#51305) DrDoktor válasza Goose-T (#51303) üzenetére


DrDoktor
tag

Keverésen múlik mi dörren mi nem hangszedő annyira pirinyónyi ,hogy buknál vakteszten.

Majd jövő héten rakok fel ide Fishman fluence modern(Cort passz most nem jut eszembe a tipusa)
Meg SD Full Shred SH-10 összehasonlítást(Charvel DK 24)
Mindkettő remek cucc teljesen más hangzással !Mixben viszont annyira minimális lesz a különbség ,hogy ha azért venné egyiket a másik helyett bárki azonnal lebeszélném a pénzkidobásról.

Szerintem a laposföldszint a pickup hívőség... ;] 90 % ban értelmetlen dolog.10% ban a legnagyobbaknál van értelme.
Metalhoz metal hangszedő
Jazzhez jazz kb ennyi
Ezen belül az SD vs Fluence vs EMG vs mit tudom én már csak érzelmi dolog.
Kicsit el van ez a bringa már túltolva.2 naponta jönnek a custom nagynevű emberkék hangszedői.Kb a felén csak a név rászitászás a különbség a 30 éve megjelent cuccokhoz képest .De persze jó drágán el lehet adni mert azt hiszi a sok majmocska most megveszi a Jim Root vagy Hetfiield hangzást.Pedig az a kézben az erősítőben és pedálokban van.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51306) arnyekxxx válasza Goose-T (#51303) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem kell hozzá studiomonitor, bármin lehet hallani a különbséget, de az a különbség lóphasz. A tone poti megmozdítása többet változtat a hangon, kb ez a video lényege. Azt a dörrentö fél decibelt az EQ is odateszi ha kell.

A züvegfalat két gitárral játszottam fel, a telében az aktiv szettból a nyaki van a húrlábnál az explorerben meg a bridge, kíváncsi vagyok hányan tudnák eltalálni, hogy melyik dalban melyik szól.
De gyanús, hogy azt sem találná el mindenki, hogy melyik nóták lettek egy emg pickupos aktiv fernandez bassal feltolva és melyek a 12ezer forintos hörlidévidzon dekoval.

(#51318) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#51311) üzenetére


Smiley
őstag

A nem annyira tiszta a hangzas az simplan a tudas hianya. En 3 eve barmoltam szet a 20e hasznalt gitart amibe a kinai EMG utanzat ment... azota naprol-napra csak jobban szol. Kiveve amikor kihagyok par hetet. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51339) Smiley válasza arnyekxxx (#51319) üzenetére


Smiley
őstag

En nem igazan hittem benne, de ugy voltam vele hogy akkoriban az a $35 belefer. Hat ha egyszer vennem a faradsagot es megtanulnam a Parametric EQ hasznalatat is.... Szerintem nem lehetne megmondani hogy ez nem egy eredeti EMG.
Az van hogy rohadt jo korban vagyunk, marmint egy 100e forintos par eves macbookpro eleg hozza hogy egy 80-as evekbeli studiot leszimulalj magadnak otthon. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51395) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Voltam tegnap Megyónál, háromnegyed órát beszélgettünk. Megint tök normális volt velem. Kérdeztem mi a véleménye a PRS SE Tremonti bridge pickupról. Azt mondta, hogy az egy korrekt "piköp", Koreában készült, de természetesen nem hasonlítható össze egy custom USA Seymour Duncan vagy Dimarzio hangszedővel.

Kérdeztem, hogy véleménye szerint számít-e a pickup, rám néz, felvonja a szemöldökét, azt mondja "te most viccelsz?". Azt mondja, olyan ez, mintha beülnék egy olasz étteremben mondjuk a Teréz körúton, ennék egy pizzát, amire azt mondom, oké, ez egész jó volt (PRS 'S' pickup), vagy Nápoly és Róma között félúton beülök egy útszéli kis Mamma pizzériába, és utána mindig azt a pizzát emlegetem.

Ha már témánál voltunk, megkérdeztem tőle, mit gondol a tone wood-ról. Azt mondja, "figyelj, erre én már csak legyintek, bele se megyek ilyen vitába, kivéve ha valaki valami oltári nagy baromságot állít". Szerinte hogyne számítana a fa az elektromos gitárnál, csak ezt a kérdést mindig rosszul teszik fel. Nem az a kérdés, hogy számít-e, hanem az, hogy azt nem tudják sokan, hogy ahhoz, hogy bizonyos hangzást szeretne elérni egy gitáron, ahhoz milyen fa, milyen hangszedő stb. szükséges.

Mindezt úgy mondja - tette hozzá-, hogy egyébként az eredeti szakmája neki címeres hangszerkészítő mester, és sokkal hamarabb készített gitárokat a saját kezével, mint ahogy belefogott az értékesítésbe. Szóval tudja, hogy miről beszél. Nem egy clikbait YT-er ripacs, vagy egy önjelölt megmondóember a virtuális térben.

Kezembe is nyomott egy saját márkás ukulelét, illetve, mutatott a falon az általa készített akusztikus gitárt (200k körül volt az ára).

Arról is beszélt, hogy ha valaki vesz egy EMG pickupot, az neki soha nem fog úgy szólni, mint Hetfieldnek (és ez nem erősítő kérdés, meg IR és társai), ugyanis a neki készült hangszedőkben - nem tudom pontosan elmondani - valami extra dolgot még bekapcsolnak. Mutatott is egy kütyüt, egy fém doboz mindenféle kapcsolókkal, mondta, hogy annak idején, amikor EMG forgalmazó volt, kapta a gyártótól. És magyarázta, hogy azon milyen funkciók vannak, és mutatta, hogy na, és ez a nem mindegy, egy kapcsolóra mutatva, ez az, amit pluszban kell bekötni a hangszedőhöz, hogy tudja azt a tonikát, amit mondjuk egy profi zenész kezébe adnak.

Kérdeztem tőle, hogy szerinte melyik a jó hangszerbolt Budapesten. Mondta, hogy az országban található hangszerüzletek 80%-át volt zenészek csinálták befektetésként, miután véget ért a zenész karrierjük. Pl. Gitárcentrum, akkor a Fejes boltja, talán hangszerarzenál, stb. Azt mondta, hogy a zenéhez lehet, hogy értenek, de magához a hangszerhez szerinte az országban nagyon kevesen - persze ő igen ;] -. Szóval azt mondta, nem nagyon tud olyan üzletet mondani, ahol magához a hangszerhez ténylegesen értenek mélységében.

Van egy kis egója amúgy, de mondom, velem mindig full normális volt, segítőkész. Simán félbehagyta fent a galérián a munkát, amit csinált, úgy jött le, és úgy, hogy semmit nem vettem, 45 percet dumált velem.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#51397) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#51395) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem az EMG-kel kapcsolatban jó nagy hülyeséget mondott :D Van valami külön cucc amit rá kell kötni, amit a profiknak adnak? Mi értelme lenne ennek?

Azért nem fogsz soha úgy szólni(ahogy én se, vagy más sem) mint Hetfield mert ő Hetfield, legyen akármilyen pickup bármiben, garantálom ha egy straton is játszana azonnal hallanád rajta, hogy ő az, nem titkos pickup beállítás miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#51406) arnyekxxx válasza FockeWulf (#51403) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Viszont megyónál ott van az az aktivátor, szóval ha Reset kéri szerintem neki bekapcsolja a hetfield-szandot a frissen vett és beszereltetett EMG-ken.

[ Szerkesztve ]

(#51429) Alexios válasza benedekco (#51423) üzenetére


Alexios
veterán

Az állítás az volt, hogy mint EMG dealer ők kaptak ilyen titkos kapcsolót, szóval ennyi erővel akár piacra is dobhatnák, vagy mondok jobbat, adhatnák a pickupokhoz a dobozukban mikor megveszed ha lenne ilyen. Illetve itt most James Hetfieldről beszélünk, az egyik legnagyobb és leghíresebb együttes gitárosáról, bármit el lehetne adni bármennyiért ha azt mondod, hogy ezzel úgy fogsz szólni mint Papa Het.
Peter Green LP-je pont az egyik leghíresebb, én nagyon kétlem, hogy kevesen keresnék azt a hangot :D Kirk Hammet ugye állítólag 2 millió dollárért vette meg.

[ Szerkesztve ]

(#51431) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#51430) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor én értettem félre, bár nekem még mindig nem világos hogy egy James Hetfield signature EMG szettnek az alap bekötése miért ne úgy lenne mint ahogy ugye James Hetfield használja :)

(#51433) Alexios válasza benedekco (#51432) üzenetére


Alexios
veterán

Jó hát felőlem mindenki abban hisz amiben akar, mondjuk Peter Green esetében is simán elérhető bárkinek a bekötési diagramm, nem kell EMG dealernek lenni a titkos tudáshoz(ha erre gondoltál szimúr alatt), ami persze nem szivárgott ki a világ egyik leghíresebb gitárosa esetén a nyilvánosság elé, kemény ez a titkos bekötésű EMG Het Set szekta na :)

[ Szerkesztve ]

(#51438) benedekco válasza Alexios (#51433) üzenetére


benedekco
addikt

Bocs, EMG, valamiért szimúr dánkent írtam végig.
A titkos tudást megint te hoztad fel ;] Szerintem semmi titkos nincs, csak bedobnak pár egyéb alkatrészt neki ami változtat a hangon (pont ahogy doc is mondja) és nem csak egy pickup azt ennyi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#51817) Goose-T válasza fattyu (#51757) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem mondom, hogy túlárazott még úgy is az a Charvel a gs-en, de én most vettem egy barátomnak egy japán Jackson DX10-et 185 ezerért vadiúj Jackson keménytokkal együtt. Igaz csak Duncan Designed pickupok voltak benne gyárilag, de pattintottam bele egy EMG Zakk Wylde szettet (Thomannon 66 ezer volt), raktam rá 10-es húrokat és király kis zúzógép lett belőle. Valahogy gyakran a kezembe akarom venni most, hogy még itt van nálam. :D

Teljesen meglepő amúgy, hogy amikor még megvolt a Samick KP-460-am, abba is tettem EMG 81-et, és határozottan emlékszem rá, hogy közel sem szólt olyan jól vele, mint ez a Jackson.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52312) Moleman válasza arnyekxxx (#52311) üzenetére


Moleman
addikt

Lusta és spúr állatfaj vagyok, a hangszedőcsere már túl sok meló, minden gitárom gyári állapotban van. :D Amúgy nagyon szeretem az aktív EMG-ket a KX300-ban, nem érné meg lecserélni. :K
Bár a Harley Benton superstratban lehet, hogy kénytelen leszek egyszer lecserélni a hangszedőket, a gyári Roswell teljesen alkalmatlan mindenre, valahogy nincs teste a hangnak. :(

Olyan effortless, ahogy ő csiszolja a bundvégeket, én volt, amit izomból csináltam reszelővel, és még mindig karmol. :D

[ Szerkesztve ]

(#52640) Bobrooney válasza Goose-T (#52638) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Lehet 35-ért is elvitték volna, de eladni akartam nem hirdetni.

A basszus gitárra viszont nem jelentkezett senki, így leszedtem róla a fóliát, új húrt kap meg beállítom, ha tudom vissza rakom bele a gyári pickupokat, az EMG-t meg eladom külön. Remélem így csábítóbb lesz.

(#52766) Goose-T válasza BloodyEddie (#52765) üzenetére


Goose-T
veterán

Attól függ, milyen színvonalú hangszedőket szeretnél beletenni. Milyen pickupok vannak most benne? Ha EMG, Fishman vagy Seymour Duncan, akkor zsebbenyúlós művelet lehet (60-80 ezer), hogy hasonló szinten maradjon a hangminősége, persze meg lehet akkor finanszírozni a kiszedett pickupok eladásával. Ha valami noname van benne, akkor egy 30-40 dolláros Aliról lőtt szett is megfelelő lehet hozzá.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52770) BloodyEddie válasza Ctrl+Alt~Del (#52767) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Igen, a pickup árán felül gondoltam, az üzlet ahol árulják nem is nagyon akart foglalkozni a cserével, az elektronika árára hivatkoztak, hogy az dobná meg a költségeket, de nem mondtak pontos árat, csak hogy nem vállalják.

Most egy EMG szett van a gitárban, de nem tetszik az aktív hangzás egyáltalán. Valamilyen sokoldalúbb, felezhető opcióval bíró Duncan kombinációt szeretnék helyette amivel el tudok lenni pár évig, amíg rájövök mi az abszolút kedvenc hangzásvilágom, mert most minden műfajt játszok összevissza (több gitárt meg nem akarok fenntartani minden műfajra külön, ráérek még elkezdeni gyűjtő lenni).

(#52772) Goose-T


Goose-T
veterán

Soha ne vegyetek használtan EMG 81/85 pickupokat, tele van hamisítvánnyal a piac.

Ezt a hirdetést jelentettem, tipikus AliExpresses hamisítvány, több jel is utal erre:
1. Elnagyolt kidolgozás
2. Nem olyanok a fülek, mint az eredetin, ahol mélyebben ül, nem egy szintben a pickup aljával
3. Nem olyan a csatlakozó sem a pickupok, hiányoznak az ütközők róla
4. A szériaszámok ugyanazok, mint ennek a nyilvánvalóan hamis AliExpresses terméknek.

Kíváncsi vagyok, mikor törlik, ezt az indoklást küldtem nekik is.

Seymour Duncan SH4/SH2 szettet se vegyetek használtan, azt már ennél is sokkal figyelmesebben hamisítják. A DiMarzio biztonságos márka, abból még nem nagyon láttam gagyit.

Szerk.: mire végigírtam a hozzászólást, törölték is. Példás. :D Itt van a hirdetés képe okulásnak:

A részletek megfigyelhetők itt:

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52773) BloodyEddie válasza Goose-T (#52772) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Köszi az infót, akkor főleg passzolom azt az EMG variánst.

Moleman: na igen, szívem szerint mindent megvennék :D de hely se nagyon van a lakásban, meg annyira profinak se érzem magam még, hogy meg tudjam indokolni magamnak a gyűjtést. A skill még a szűk keresztmetszetem, nem a gear, csak szeretnék más hangokkal is kísérletezni a mostani Squieren túl.

Használt hangszedőt hol érdemes venni? Reverbet ismerem, de ott inkább újakat találtam, a hazai boltokban is inkább újakat látok.

(#52774) consono válasza BloodyEddie (#52773) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen EMG-s gitárról van amúgy szó?

"In God we trust. All others must bring data"

(#52784) BloodyEddie válasza Ctrl+Alt~Del (#52777) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ne is mondd, már a fél Thomannt bekönyvjelzőztem, hogy meg kéne rendelni :D De sehova se tudom itt tenni a panelben.

Hogy a használt-új témához is hozzászóljak, én a használt gitárvásárlástól erősen tartok. Nincs elég tapasztalatom benne, hogy meg tudjam mondani, mi hamis és mi nem, vagy egyáltalán mivel verhetnek át, és annyit nem ér a kockázat nekem amennyivel olcsóbbak.

Hardveraprón már megvan a rutinom, meg a jó sztorik is, mikor pl. annyira esküdözött az ember a dualsimes "iPhone"-ra hogy eredeti, hogy a Telekomba is bejött volna velem, hogy az eladót is megkérdezze az igazáról :D Ott mindent merek venni meg eladni, de megvolt azért a tanulópénz is amit belebuktam.

#52774 consono: Egy Schecter C6 Pro, ránézésre gyönyörű állapotban volt és 220-ért volt kinn az üzletben az EMG szettel. Reverb alapján ez elég jó árnak tűnt, de nem mertem végül megkockáztatni, fura volt hogy az üzlet teljesen elzárkózott tőle, hogy hozzányúljanak. Végül egy Chapman ML1 Specialt vettem meg helyette, ugyanúgy 220-ért, de újonnan és gyárilag Sentient/Pegasus párossal szerelve. A Squieremhez képest elég nagy ugrásnak érzem, nagy a boldogság most :)

[ Szerkesztve ]

(#53202) Smiley válasza Goose-T (#53199) üzenetére


Smiley
őstag

Miert Hotrail lett? Ez szerintem sikit egy aktiv EMG 81-85 klonert. ;] Nekem kell egy ilyen. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#53821) Goose-T válasza Goose-T (#53819) üzenetére


Goose-T
veterán

Néhány bundra rá kellett vernem kalapáccsal, mert kicsit már kiálltak a fogólapból. Utána már be tudtam állítani alacsony húrnyomásra, és ultrajó kis gityó lett ez. Alig tudtam letenni.

A LoZ3 aktív pickupok nem valami acélosak mondjuk. Jó nagy jelük van sok basszussal, de úgy szólnak feltekert tone potival, mint az egyébként szintén fékezett magasakkal rendelkező DiMarzio pickupjaim letekert tone potival. :D És működik a tone poti, mert ha letekerem, még tovább tompít rajta. Lőttem is hozzá gs-ről egy EMG 81-60 szettet, majd valamikor megérkezik remélhetőleg.

Ettől függetlenül zseniális gityó: nagyon rezonáns, szép hangja van beduggatlanul is, kényelmes a nyaka, jó játszani rajta. A képen nem látszik, de ez RGA, az A betű azt jelenti, hogy archtop, azaz ívesre van marva a teteje. Kicsit könnyebb és kényelmesebb így, mint egy sima RG.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53905) Goose-T


Goose-T
veterán

Belepattintottam tegnap az RGA32-be az EMG 81-60 szettet. Érdekes, hogy tegnap, rögtön beleszerelés után nem hallottam olyan jónnak, valahogy hiányzott az az érzékenység, ami az EMG-kre jellemző. Nehezen jöttek elő a füttyögések (pinch harmonics), és akkor sem szóltak olyan tisztán. Kicsit csalódott is voltam.

Ma újra elővettem, és sokkal jobbnak tűnt, pont olyan lett, amilyenre számítottam. Feszes chugging és kristálytiszta, agresszív füttyögések jöttek elő végre a gityóból. Csak arra tudok gondolni, hogy az előző pickupok más polaritással mágnesezték meg a húrokat, és ennyi ideig tartott, amíg az EMG-k átmágnesezték a saját szájuk ízére. Az átmeneti időszakban meg a régi mágnesezési polaritást kioltotta az új mágnes, azért szólt szarabbul. Érdekes.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54128) X2N válasza doc (#54127) üzenetére


X2N
senior tag

Nem érdemes 65-ért megvenni azt a csillogós kék gitárt a rossz kerámia hangszedőkkel meg a nomane kulcsokkal, 80-ért kapsz Alnivo V hangszedős gitárt grafit nyereggel, meg Gotoh kulcsokkal... B-Stock-ból még az acél bundos változat is vihető ugyanezért az árért. Ennyit megér, inkább mintsem hogy utólag kelljen mindent fejlesztgetni meg mókolni mert valami nem jó... A fekete 60-ezres meg elég semmilyen, most attól hogy van rajta valami noname aktív hangszedő én nem fogok hanyatt esni, egy EMG hangszedő szett 60-ezer., 1x kell megvenni. Nekem a napokban jön a Floyd Rose 1000-es akciós Harley Benton 106-ezerért, már alig várom :DD Még Guitar Rig 7 LE licenszkódot is küldtek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54142) X2N válasza Goose-T (#54131) üzenetére


X2N
senior tag

Én meg úgy tudtam hogy a Seymour Duncan SH-4 JB a legjobb pickup, az meg Alnico V mágneses. Ott vannak már az új Fishman pickupok is, ilyet még nem hallottam, olcsón EMG aktív hangszedők...akinek meg Gibson kell és hajlandó megfizetni azt is beszerezheti...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.