Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30098) Kobe válasza nap (#30097) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan a potmeter, valtokapcsolo, stb mas tema (egy olyan szett az iemdzsinel 15 rugo), de itt egy darab kabelrol beszelunk : 1 db 16ftos muanyag veg, csatlakozo, 3 db kozepes vastagsagu rezkabel, es hozza 3db, kb 4ftos fem kabelveg amit ra kell szoritani es utana bedugni a muanyagba, ennyi. Nem tudom ezen mit kell vagy lehet tesztelni pluszba :D

Elegge magasan kepzett, megis lassan dolgozo embernek kell lenni ahhoz hogy a kabelenkent kb 120ftos anyagkoltseget munkadijjal 2500+ trefara tornazzuk fel :D

Azt nem is mondom, hogy amugy en fel meteres kabelhosszal szamoltam a legyartasnal, EMG ennek kb a fele vagyis az anyagkoltseg meg lejjebb van.
Ha megcsinalom, forraszt onnal es egy amstor forrasztopisztollyal is max 6K a teljes anyagkoltseg 6db ra, boltban ez 18ezer lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#30101) Kobe


Kobe
veterán

nah, szegényebb lettem a z custommel....nem volt rossz bolt, mert érkezett helyette egy dimarzio evo beszámításba + megmaradt az EMG Hetfield set is....még agyalok, hogy azt külön hirdessem-e, de az evo ha találok egy paf prot, tuti, jön az RG-be :)

(#30171) nap


nap
addikt

Újabb fordulóponthoz érkezett az életem. Megvenném az ultimate gitárt, ami stílusokon, műfajokon átívelve kitartana életem végéig, viszont ehhez mindenképp el kellene adnom egy vagy több gitáromat. A kínálat:
- Dean Colt félakusztikus, féltömör, félnótás gazdától
- B.C. Rich JR-V a body art szériából
- Squier Jazzmaster, a jazz nem nagymesterétől
- Jackson RR3 emg, floydrose, metál
- Les Paul fából, fémből és lélekből
Aki több darabot visz, több kedvezményt kap. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30265) Kobe válasza Humbucker (#30264) üzenetére


Kobe
veterán

akkor képzeld hozzá, hogy milyen lehet ha egy "rendes" aktív emg vel csinálja, nem a legalja passzív low budget változatával :)

(#30276) Alexios válasza Ragnar_ (#30275) üzenetére


Alexios
veterán

Na jó, de ott messze nem csak a fa lesz a különbség :) Akkor már ha egy HSS stratba és egy LP-be mindkét helyen a hídba teszel mittudomén egy aktív emg-t, kérdés akkor hallanál-e különbséget pl. Illetve ha hallanál is, meg tudnád-e mondani melyik melyik

[ Szerkesztve ]

(#30281) brickm válasza Alexios (#30274) üzenetére


brickm
őstag

Ott van a tele meg a strat. Mindkettő single coil, mégis egyértelműen észak és dél a hangjuk. Nyilván a fa miatt...

Ne az aktiv emg-vel példálozzatok, mivel az a magas kimenete miatt fa nélkül is hasonlóan szól, mint fával. Van teszz jutubon, légszerelt paf és társai mennyivel másabbak mintha a gitárban vannak. Plusz vannak paf in strat tesztek. Az is elég egyértelmű mitől olyan a hangja amilyen.

(#30295) Plazmacucci válasza Szten Márs (#30292) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt a fa nem szól bele a hangba, meg vécédeszka is ugyan úgy szól EMG-vel mint egy Les Paulba építve teóriát. Bicskanyitogató.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30324) consono válasza Plazmacucci (#30323) üzenetére


consono
nagyúr

Ez igaz is lenne, ha a gitáros nem lenne a világ tradiciókhoz legjobban ragaszkodó állatfaja :) Ettől függetlenül nyilván mindennek, így a fának is van szerepe a gitár hangjában, csak nem mindíg hallani meg. Nagyon nem mindegy, hogy milyen zenében szól pl. B-re lehangolt, széttorzított, aktív EMG-vel lehet, hogy 1% sincs a fa hangja a zenében, míg tisztán lehet,m hogy ez 10%...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30427) Eastman válasza Plazmacucci (#30426) üzenetére


Eastman
őstag

Valamiér' olcsóbb mint egy EMG szett. Sebaj. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30610) Kobe válasza Plazmacucci (#30609) üzenetére


Kobe
veterán

valószínű nálam is irányváltás lesz. Erősen gondolkozom egy multin, nagyon tetszik, hiányolom a lábkapcsolgatás lehetőségét,praktikusabbnak tartom mint a potméter tekergetést.
A GT100 nem opció sajna, mert az effektkészlete hozzárendelve szoftveresen a katanához, elég sok időt el lehet pepecselni vele a PC-n szerkesztgetéssel
A Line6-oknál elég gagyi a HD500 alatti kínálat, régi technika, az azért nem játszik

Ami nagyon bejön mind küllemre mind belbecsre az a Mooer GE200, nem is vészes az ára, jól fogy, mindenhol készlethiányos. Gondolom otthon fülessel elbohóckodni jobb lenne, később meg mondjuk egy Joyo mini csövessel összekötve szerintem brutál páros lenne

Ha elmegy a peavey, valószínű egy Mooer képében fog újjászületni....csak kicsit félek, mint gyártó nem ismerem a Mooert, garancia, tartósság, firmware frissítések, támogatás, nem szeretnék lukra futni hogy megveszem aztán fél év után kijön a GE300 és vedd emg azt mert már cska azt támogatjuk, a la apple üzletfilozofia :)

(#30786) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg van egy Vintage VS6 gitárom és szeretnék egy kicsit testesebb hangzást kihozni belőle, ezért gondolkoztam, hogy az eredeti hangszedőket lecserélném egy EMG H4A / H4 duóra, valakinek van tapasztalata hasonló hangszedőkkel? Vagy milyen hangszedők lennének még opciók passzívban?
Esetleg jobban megérné a mostani Marshall MG15 kombómat cserélni valami másra a kívánt hangzáshoz? Ehhez még egy Marshall Jackhammer-t használok torzításhoz.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30793) Plazmacucci válasza jmarcell (#30792) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG 81/85.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30800) Plazmacucci válasza Alexios (#30799) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy értettem EMG-re gondolsz, mivel arról írtam :) Marshall kis tranyós izé persze felejtős, ha csak nem a a 12" változatról van szó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30801) Alexios válasza Plazmacucci (#30800) üzenetére


Alexios
veterán

Ja, én arra gondoltam hogy az eredeti kérdés az volt hogy pickupot vagy erősítőt cseréljen :) Az EMG-vel semmi bajom, nekem is van 81/85-ös gitárom :D

(#30896) InHell


InHell
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben EMG aktív 25k rövid gyorscsatis hangerő potija? Szívesen megvenném, ha van valakinek írjon pm-et és megegyezünk. Köszi. :)

< béna duma helye >

(#31047) fototrend666 válasza Plazmacucci (#31046) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Eladtad már a emg 81 /85 epit ? ;]

(#31073) Kobe válasza brickm (#31071) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, ennyi pénzért (kb 3 használt pedál), nyílván sok embernek emgéri hogy 3 helyett 30 effektet megkapjon

viszont egy dolgot nem értek....és ezt úgy márkától függetlenül. Mostanában egyre több kis gyártó bontogatja a szárnyát, nem csak a Marshall, Bugera, ENLG, Peavey, stb nagy és régi márkákból áll (végre) a piac, viszont mintha mindegyik gyártó félne tényleg olyan dolgot összerakni, ami 100%-ban, tartósan ütősre sikeredett és nem licitálnak rá a következő NAMM on. Nem tudom hogy user experience fejlesztésben ennyire gyengék, vagy inkább tudatosan nem lépik meg, jó lesz majd 80-adik rókabőrnek alapon.

Alapvetően a legtöbb user manapság egy modern, androiddal, ios-sel kommunikáló, rendszeresen frissített, kevés kábelezést igénylő, letisztult UI-al rendelkező, jó anyagminőségű, minimalista user interfacel bíró könnyen kezelhető motyóra vágyik.
Elemenként mindegyikbe, mooers, joyo, hotone, boss, line6 ott van valamelyik, de hogy egyiküknek sem jutott még eszébe midnegyiket egybe gyúrni....

Nálam pl a nonplus ultra cucc, az egy moeers ge200-as szerű kompakt fémházba épített, valamilyen szabvány / márkafüggetlen formátummal (pl megeszi a boss tsl filejait, betölthető vele guitar rig preset, ésatöbbi ésatöbbi...) bluetoothon vagy telóról feltölthető, frissíthető preset bank lenne, amiben a főbb effektek és erősítő modellek megvannak, lábbal vezérelhető, kapcsolható, USB interfaceként is működik és minden ládával könynen elboldogul.

Gyanítom a neves gyártók, akik csöves, stb fronton működtek eddig, nem nagyon fognak meglépni egy ilyet, viszont a Guitar Rig, vagy a BIAS gyártója simán bevállalhatná hogy a szoftvere mellé csinál egy "shellt", amivel a tetszőlegesen összerakott cuccokat áttöltöd rá

Kb mint amikor a steam adta ki a Steam machinet

(#31096) Kobe válasza Alexios (#31085) üzenetére


Kobe
veterán

nem akarok nagyon belemenni a hátterébe, de alapvetően ezeket le lehet vinni olyan szintre a modellezés terén, hogy azonos hatást kapj - amit maximum az eltérő típusú hangkeltő eszközök minősége befolyásolhat.

Ezért írtam példának a "shelleket" amiket standard konténerrel lehetne feltölteni. Egyrészt ez elég hamar megtisztitaná a piacot: vegyük pl. a tv boxok, telefonok, stb piacát.Standard androidot futtatsz rajta, bármi elboldogul vele, máűr egy mosógép is kb, de pl a tv-boxoknál nagyon hamar maradt 2-3 életképes megoldás a piacon, mert azok működnek jól a gyakorlatban.
Ugyanígy pl. egy shellnél tuti azzal kezdődne, hogy minden gyártó a sajátját preferálja, aztán a piac és a felhasználói élmány eldönti melyik a elghazsnálhatóbb közüle.

A másik, hogy lehet azért lenne érdemesebb valamilyen nyílt formátumban gondolkozni, mert a felhasználói input gyakran életképesebb megoldást eredményez (lásd pl mkv, a híres hírhedt DVD-HD meg blu ray formátumok idején amikor még a Microsoft által fejlesztett wmv hd formátum is fogyaszthatatlan volt, jött a "full amatőr" mkv és vitte a piacot).
De pl egy bossos példa: katanát is felszerelték minden jóval a tone studiot, aztán jött egy stúdiómérnök fórumozó aki emgcisnálta az FXFloorBoardot amiben az effektlánc, stb sokkal szabadabban működik.

nyílván márkánként megvannak ezek a dolgok, én arra gondoltam a gyakorlatban pl. hogy ha van egy BIAS-om, van egy marshall codeom, katanám, kemperem, akkor azokból úgy kicsiholni egy-egy presetet hogy a másik eszköz által is fogyasztható legyen, manapság még elég nehéz. Talán a kemper a legtutitbb, de az olcsóbb szegmensben ez még komoly fejtörést okoz.

(#31418) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na ha minden igaz, akkor hamarosan megérkezik az EMG HZ hangszedőm, híd pozícióba. Biztos, hogy jobb lesz mint a gyári Epiphone humbi. Egyszer már játszottam egy LTD-én, ott eléggé adta a hangja, bedugtam az én gitáromat is, hát eléggé érezhető volt a különbség. Jó lesz ez nekem.

(#31586) bigrob válasza funk648 (#31582) üzenetére


bigrob
őstag

Epi "Special" csavarozott nyakú legolcsóbb kategóriás hangszereket ne erőltessük szerintem..
Én már rendeltem gs-ről ország másik feléből gitárt és nem volt problémám vele. (Ibanez RGA32 volt EMG szedőkkel valami 80 körül)

EZ szerintem simán vállalható postázva.
Vagy EZ kemény tokkal..
Az igazi SG pedig vörös nem fekete, mer' hájvéj tu hell ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31590) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Van egy - két cucc ami igazolja, hogy számít is a faanyag, meg nem is. A Djentstick (1 húros lapátra szerelt aktív EMG pickuppal). A mi ugyan szól, sőt hasonlóan szól, de azért egy gitárhoz képest észrevehető a különbség. Most hogy a faanyag és faanyag között (Ami azért nagy vonalakban hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, de vannak különbségek) mennyire érzékelhető a különbség az valószínűleg már egyénfüggőbb. És ritkán van az embernek 2 tök ugyanolyan gitárja csak más faanyagból, hogy egyértelmű legyen, hogy mennyit számít csak a faanyag.

Íme egy video a témában. Megpróbálták úgy beállítani és megszólaltatni a gitárokat, hogy az esetleges különbség amit hallanak és hallunk az gyakorlatilag a faanyag különbözősége miatt van elsősorban. (ugyanazok a pickupok ugyanolyan magasra állítva, ugyanaz az erősítő ugyanúgy beállítva, és kb. ugyanott is pengetnek, ugyanaz a húrmárka ugyanoda hangolva és a pengető is ugyanaz. Persze az egyes elemknél így is lehet gyártási szórásból adódó eltérés, de a legjelentősebb eltérés a faanyag.)

PROOF - Wood Affects Electric Guitar Tone - Chapman "Special Run" Swamp Ash ML-1

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#31704) Whit3Rav3n válasza bigrob (#31703) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Van ebböl metalabb verzio is a schecter-töl, aktiv emg-kkel meg 24-90-es húrokkal.

Schecter

(#31939) bigrob válasza Plazmacucci (#31938) üzenetére


bigrob
őstag

Boss ME-25-öt próbáltam anno, akkor én voltam a sügér, mert nem találtam ilyen opciót.. :DDD

(#31937) b.kov
Nekem a Duncanek állnak a legközelebb az ízlésvilágomhoz, próbáltam EMG aktívat nekem túl sok, DiMarziót még nem, azt is szeretik. Ebben az árkategóriában túl sok a gyenge hangszedóvel szerelt gitár. Én szeretem ha magasabb jelű (így köll ezt mondani? :D ) kicsit harapósabb.
Nem éri még hogy majdnem féláron veszed a gitárt mint a boltban és még kapsz beleszerelve 1 esetleg 2 db ~20.000-et érő hangszedőt? Arról nem is beszélve, hogy ha meggondolod magad később, és el szeretnéd adni, akkor nem fogsz annyit bukni (vagy kijössz 0-ba)

Duncant használnak: Five Finger Deathpunchból Jason Hook, Dave Mustaine, Periphery-s Mark Holcomb stb..
Szerintem egy JB/SH-4 kell a hídhoz neked és kész. Letekersz, írja kik használják + hangminta + youtubeon is rengeteg van.

Használt gitár fronton elég sz*r a felhozatal perpill ahogy látom.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32276) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki kipróbálna egy aktív EMG szettet összehasonlítás végett?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32752) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nézzétek egy eladó EMG páros :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33509) #96302336 válasza bigrob (#33507) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem kell lehangolnom nagyon semmit, mert van egy ilyenem :) Az EMG cserélve fincsi Seymour Blackout-ra

[ Szerkesztve ]

(#33615) bigrob válasza Humbucker (#33614) üzenetére


bigrob
őstag

Fujjfekete.. :DDD

Hasonló Ibanezem volt mint az az RG421, RGA32 MOL volt az enyém, nyaka fantasztikus volt meg kényelmes az egész. Mondjuk azt 80-ért vettem és adtam is el, EMG 81-el a hídnál és 60-al a nyaknál. A fekete Iba nagyon le van lakva, az a PRS nekem továbbra se gyere be. (feketeségüket nem figyelembe véve)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33634) Moleman válasza Goose-T (#33631) üzenetére


Moleman
addikt

Cort M600 BB: A modern kettős vágású design gitárok elegáns kollekciója, az M sorozat ízeket és osztályokat testesít meg, de rengeteg hozzáállással és sokoldalú zenei személyiséggel rendelkezik. Ezeken a modelleknél csak a legfinomabb anyagokat és alkatrészeket használják, hogy megfeleljen a hansome esztétikai kialakításnak. Az M600 gyönyörűen faragott láng juharfalazat egy mahagóni testhez illeszkedik, ideális egyensúlyt biztosítva a juhar és a meleg, valamint a mahagóni fényességének fényessége és vágása között. Az M600 Tone Pro híddal és talipartokkal van ellátva, így a karosszéria fából készült sztring rezgések kiváló átvitele, valamint a tuningstabilitás és a könnyű karosszériaváltás könnyedén működik. A Seymour Duncan SH-4 hatalma és hangtartománya után a HB102 nyitott és teljes hangot ad, de szűk és meghatározott mélypontokkal és erős támadással. A középületek gazdagok és melegek, míg a magasságok tiszta és édesek, semmilyen piercing tárgy nélkül. A megnövelt egyensúly, az erősebb magasságok és mélypontok, a könnyű súly, valamint a halott foltok eltávolítása az innovatív Nubone-anyacsavar azonnal észrevehető előnyei. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék.

:DD :DD :DD

Amúgy az M600 tényleg finom gitár, sokáig szemeztem vele.

(#33637) Moleman válasza Goose-T (#33636) üzenetére


Moleman
addikt

Az hagyján, de egy bekezdésen belül van SH-4, HB102 és EMG is. :D

(#33638) Goose-T válasza Moleman (#33637) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, azt én is néztem. :D Kicsit belekeveredtek. Az SH-4 a HB102-ből jöhetett, a HB102B ugye az SH4 Duncan Designed változata. Az EMG meg onnan, hogy korábban EMG HZ TB-1 és SA-1 pickupokkal szerelték az M600-at.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33808) papelado válasza Goose-T (#33807) üzenetére


papelado
aktív tag

Bakker kemények a rizs elvtársaink... ... asszondják EMG 81/85.Nem félnek a navtól :D:D

Drágaszágom....

(#33809) Goose-T válasza papelado (#33808) üzenetére


Goose-T
veterán

Az csak azért van benne a nevében, hogy rátaláljanak az olyat keresők. Ez még a jobbik, mert nincs rajta EMG logó, kicsivel drágábban azt is kapsz rá. :DDD

Amúgy az is benne van a nevében, hogy "With 25K Potentiometers", de én sem a képeken, sem a leírásban nem láttam olyat hozzá, úgyhogy inkább rendeltem mellé.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33820) Whit3Rav3n válasza Goose-T (#33818) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Egesz erdekes hogy mennyire jo masolat az eredeti EMG-hez kepest. Csak egy orosz youtube video-t talaltam ahol összehasonlitotttak az eredetivel. Sajnos a videoban az eredeti azert jobban szol, bar azert nem rossz pickup ahhoz kepest hogy 20$ egy par.

Aliexpress EMG vs Original EMG

[ Szerkesztve ]

(#33823) brickm válasza Whit3Rav3n (#33820) üzenetére


brickm
őstag

Az aktív EMG lelke a tekercselés szorossága és egyenletessége, meg a mágnesek elhelyezése. Illetve a belekerülő fémek mágnesezhetősége. Na meg az a differenciál műveleti erősítő, amin csak egy EMG logo van ha kibontod.

Gondolom a másolaton kicsit hanyagabb a tekercselés, meg lazább is, a fémek se biztos, hogy ugyan azok és valszeg egy 10centes tl072 csinálja a közös módusú kimenő jelet.
Ez okozhatja, hogy nem teljesen egyforma a hangjuk.

(#33824) Goose-T válasza brickm (#33823) üzenetére


Goose-T
veterán

A 70-es évek óta ugyanazt gyártják szinte változatlanul, azóta talán a kínaiak is elérték azt a technológiai színvonalat, amivel olyan tekercselést és műveleti erősítőt tudnak csinálni, mint az EMG 1979-ben. Nyilván ahol meg tudják b*szni a fillért a kínaiak, ott megteszik, de egyszerűen nincs már feltűnő különbség a legolcsóbb előállítás és a nagyok módszerei között, mint mondjuk 10-20 éve.

A nagy pickupgyártók (de ugyanez áll a gitárgyártókra is, és még nagyon sok más iparágra) már csak a nevükből élnek, mert az olcsó technológiák utolérték a színvonalukat, ők pedig megragadtak a 60-as, 70-es évek szintjén, mert a vevőik azt a hangzást igénylik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33826) brickm válasza Goose-T (#33824) üzenetére


brickm
őstag

Azért ez így igen sarkos. A kínaiak tudnak nagyon precízen gyártani, viszont az pont ugyan annyiba kerül, mintha a némettel gyárttatod le, csak még a szállítása is sokkal drágább legalább..

Ez a kínai hangszedő csoda pont annyira elnagyolt mint a legtöbb kínai alis termék, ez az árán is látszik.
Tudnak olyat, meg jobbat is csinálni mint az eredeti, csak nem 20dollárért...
Nem egy termékemet gyárttatom kínában és van amit nagyon nem éri meg náluk, mert drágább mintha a német cég csinálja meg

Egyébként az EMG tekercselési technikája elég sokat fejlődött az állításuk szerint az évek során, sokkal homogénebbre törekednek, mivel a hangszedőjük lényege a linearitás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33828) Goose-T válasza Alexios (#33827) üzenetére


Goose-T
veterán

Biztos, de ezekről a gyártókról szó sem volt. A nagy pickupgyártó trió (Seymour Duncan, DiMarzio, EMG) meg ugyanazt tolja 40-50 éve, azokat nem nagy feladat lemásolni. Főleg a legnépszerűbb modelljeiket, amikre nagy igény van (JB, Super Distortion, 81/85 stb.) Sajnos a gitárzene annyira marginális lett napjainkra, hogy a kisebb gyártóknak már esélye sincs kitörni az ismeretlenségből, így a kínaiak sem veszik még a fáradságot sem arra, hogy lemásolják.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33835) brickm válasza arnyekxxx (#33834) üzenetére


brickm
őstag

A válasz arra irányult, hogy a kínai hangszedő minősége nem közelíti meg a nagyobb gyártók minőségét. Ez teljesen objektív összehaosnlítás, mert a két tekercselés egymás mellé tehető és szemmel látható, műszerrel mérhető paramétereken alapszik.

Az szubjektív, hogy neked épp a 12dolláros hangszedő hangja jobban tetszik abban a hangszerben, mint a minőségibb megvalósítást látott Dimarzio. Nyilván nem mindegy mit szeretnél hallani és min akarod azt hallgatni.

Találkoztam olyan emberrel aki szerint sz r a PAF... nyilván ő 17kOhm körüli hangszedők világában él, meg az aktív EMG-k körül... szegény :)

[ Szerkesztve ]

(#33837) brickm válasza arnyekxxx (#33836) üzenetére


brickm
őstag

Oké, de vannak helyzetek, meg hangszerek amibe nem tehetsz akármit. Ki vesz meg egy antik gitárt alis hangszedővel?
bmw m6 suzuki 1.1-es motorral, mert az tönkretehetetlen. érted.

A második részére:ezt ne keverd bele, fontos paraméter a tekercselés hanyagsága vagy precíz konstans tekercselés, de nem mindegy milyen hangszedőről beszélünk.
A téma eredetileg egy aktív EMG szettel jött fel, ehhez hasonlítjuk az olcsósított változatot. Ezeknél a hangszedőknél nagyon fontos(lenne)(legalábbis az alap elvük miatt), hogy a lehető legszorosabb és leghomogénebb tekercselést kapják, a lehető legkisebb helyen legyenek összerakva(mármint légrések ne legyenek benne) illetve tökéletes térkitöltést kapjon a stabilizáló anyag(az epoxi) Arról nem is beszélve, hogy mekkora úton és mibe fut be a differenciál jel, hiszen itt nem a klasszikus soros ellenfázisú kötésről beszélünk.

Ezzel szemben pl egy kis vagy közép kimenetű klasszikus passzív hangszedőnél nem feltétlen fontos(és előnyös) ha rendezett szoros transzparens a tekercselése, illetve jótékonyan is hathat a hangzásra(amennyiben arra van igény) ahogy egy esetleges légrés is. Az egyedi kézzel készített hangszedőknél az a lényeg, hogy a tied úgy szól, ahogy másé nem, tehát nem lehet mind teljesen egyforma.

Erre remek példa, hogy nekem pl kifejezetten idegenek a nagyjelű hangszedők, amik majdnem minden gitárban ugyan úgy szólnak. Egy kisjelű hangszedő sokkal látványosabban mutatja meg a fa és a hangszer saját hangját. Ilyenkor jól hallható, hogy két kézzel tekert hangszedő mennyivel másabb, ha mondjuk az egyiket lazábban vagy hanyagabbul tekercseled.

Már vagy 3x neki kezdtem a hangszedő tervezés és kivitelezés nevű írománynak, de még mindig ott tartok, hogy annyi adat és infó kéne bele, hogy áá ... :)

(#33849) arnyekxxx válasza brickm (#33837) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én tökre elhiszem, hogy mindez nagyon fontos, és a kinaiak képtelenek hasonlót tekercselni mint az emg-sek, emelett viszont ott vannak a yt-on az összehasonlitó videok ahol az odavisszaváltogatós részeken még éppen észre lehet venni, hogy nem ugyanaz a két cucc, de biztos vagyok benne, hogy ha nem lennének egymás mellé téve, a kutya meg nem mondaná, hogy épp melyik szól.

(#33854) Alexios válasza papelado (#33840) üzenetére


Alexios
veterán

Most nem azért de az andertonos vakteszteken Rob sokszor a pontos típust is megmondja, nem egyszer azt is hogy Duncan pickup, az emgt pedig szerintem mindig felismerte

[ Szerkesztve ]

(#34130) Goose-T válasza Eastman (#34124) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy barátomnak volt régen egy Jackson PS4-ese, annak álltak még így lefele a kulcsai. Az egy nagyon vaddisznó gitár volt, főleg hogy EMG 81/85 szett volt benne. Egy igazi brutalizátor volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34165) Goose-T válasza Alexios (#34162) üzenetére


Goose-T
veterán

Gratula, legalább nem kísért engem tovább. :D Örülök, hogy jó tippet adhattam.

Én meg ma este ugrok neki az alis EMG-klón pickupoknak, beleszerelem a Cort KX5-be. Talán még veszek fel hangmintát is ma este, ha sikerül összehozni. Az egész gitárt ki kell belezni, a kapcsolón kívül minden elektronikát ki kell cserélni benne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34168) Goose-T válasza Goose-T (#34165) üzenetére


Goose-T
veterán

Be is szereltem mostanra a pickupokat. Csak hogy tudjátok, mit kell venni:

ezt kell venni!

Egészen elképesztően szól, hihetetlen, hogy 5000 forintból ilyen hangzást hoztak ki. Bár nem tudom összehasonlítani egy EMG 81/85 párossal, de ha valakinek van olyanja, összenézhetnénk, szerintem nem vallana szégyent.

Tisztán gyönyörűen csilingel a bridge pickup, kellemesen prüntyög középen, andalítóan muzsikál neck pozícióban. Torzítva meg igazi dinamikus, telt hangzása van, feszes mélyekkel. Brutáljó. Ezt a készletet mindenkinek ki kell próbálnia.

Már alig várom, hogy szombaton a próbán a csöves erősítőn és a 4x12-es ládán megszólaljon. Az is lehet, hogy már pénteken leugrok a próbaterembe.

Készítettem pár képet is a szerelés közben, itt tudjátok megnézni.

Most már két készletnyi fostalicska pickupom van, amiket kiszereltem, vajon mit kezdjek velük? :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34171) Alexios válasza V.Stryker (#34170) üzenetére


Alexios
veterán

Aktív pickup, emg, Fishman fluence, és egyéb aktív pickupokhoz is kell

(#34176) Alexios válasza V.Stryker (#34172) üzenetére


Alexios
veterán

Hallod a hangján ha merül, hogy nem úgy szól, vékonyabb lesz a hangja, stb. Feltűnik az egyből :D

(#34174) Goose-T : Mondjuk ez főleg az EMG és hasonlóakra igaza, Fishman Fluence-nél ugye ott van az is, hogy két "hangzás" van egy pickupban, stb. Szerintem alacsonyabb is a kimeneti jele mint egy emg-nek

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.