Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34403) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt az EMG szettet ne vegyétek meg, mert a 81-es az egy kínai EMG-koppintás, nem eredeti. Semmi baj nincs egyébként vele, de miért fizetnétek 39 ezret a szettért, amikor 5000-ért meg lehet kapni az Aliexpressen? Nézzétek csak, a csatlakozón is látszik, valamint a szériaszám és a gyártási dátum is ugyanaz, mint az Alin.

Szerk.: természetesen jelentettem is a hirdetést.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34711) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha valakit érdekel, hogy szólnak az alis EMG 81/85-koppintások, akkor itt meg tudja hallgatni. Effekt nélkül, középső állásban történt a felvétel, egy kis Amplitube-ot raktam rá, hogy ne legyen annyira nyers. Nem bemutatónak készítettem a felvételt, csak hogy elküldjek a bandámnak egy témavariációt, de gondoltam felteszem a YouTube-ra is, hátha valakinek hasznára válik.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34736) Goose-T válasza brickm (#34735) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is írtam, hogy meg kéne változtatni az LP-t, gyártsák csak tovább ugyanabban a formában. Nekem is van, én is szeretem (igaz, csak Epiphone, de Custom). Attól még gyárthatnának innovatív gitárokat is. Ha azt nézzük, a Gibson legmodernebb gitárai a floydos Explorerek és V-k. Megnéztem, a jelenlegi termékvonalban nincs egyáltalán floydos gitár, szóval még ennyire sem modernek.

Nem tudom, hogy tudatos termékstratégia-e ez, de ha megnézed a komolyabb gitárhősöket, egyik sem játszik nagyon Gibsonon. Satriani és a hasonszőrűek mindig is Ibanezen tolták. Zakk Wylde rakosgatta sokáig szorgalmasan az EMG-ket a Gibsonjaiba, hogy ne csak prüntyögni lehessen velük, de megunta, és inkább csinált a Schecter segítségével egy saját gitármárkát. Richie Faulkner kezében is láttam Epiphone-t és Edwardsot is a Judas Priest koncerten, persze nála azért még volt Gibson is, de csak fix hidas, ha jól emlékszem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34737) Alexios válasza Goose-T (#34736) üzenetére


Alexios
veterán

de ha megnézed a komolyabb gitárhősöket, egyik sem játszik nagyon Gibsonon

Na ne már, Hetfieldnek is van Gibson explorere, Slashről nyilván mindenki tud, Jimmy Page sem volt egy noname alak, Randy Rhoads is a prototípus jacksonja mellett, Albert King a king v-vel, de akkor már Joe Bonamassa is, Tony Iommi tette népszerűvé az SG-t, és akkor most csak fejből írtam néhány híresebbet.

Jó az EMG thrashre, de biztos nem raknám pl. egy Burstbucker Pro elé, hogy "jobb" lenne, a PAF mai napig szerintem az egyik legnépszerűbb pickup típus.

A floyd meg ha kell kell, de engem pl. zavar hogy az Ibanez belenyomja mindenbe, aztán ékelhetem ki, mert úgysem használom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34780) fattyu válasza Alexios (#34751) üzenetére


fattyu
veterán

megnéztem közben. (bammeg elfelejtettem lefeküdni)
azért a 2018as mex vonal?
van ott HSH HSS strat is. a hsh azért bőven superstrat
amcsiban meg van HH is.

illetve ott van squier contemp is HH ban és van belőle budget emgs is... szóval azért a fender nyit. nem ibanez meg charvel nyilván de azért.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34781) Alexios válasza fattyu (#34780) üzenetére


Alexios
veterán

A Squier más, epiphone vonalon is van emg meg hethur is. Mondjuk mivel a fendere a charvel és a Jackson is nem tudom mennyire kannibalizaljak ezek egymás eladásait :)

De amúgy én nem mondtam hogy fenderen ne lehetne metált játszani, hanem hogy ha megnezed a jelenlegi fender artistokat akkor nem ez a fokuszuk, viszont vannak olyan műfajok ahol csak fender gitárokat látni kb és ott elég agresszívan marketingelnek is.
Vagy ott van a női gitáros téma, nemrég adott ki a fender tanulmányt hogy mióta elkezdtek nőkkel hirdetni, az amerikai gitár eladások felét már nők teszik ki. Szerintem nekik jelenleg inkább ezek a celcsoportjaik mint a modern metál :)

[ Szerkesztve ]

(#35358) Kobe válasza brickm (#35346) üzenetére


Kobe
veterán

na sikerült emgoldani, reaperben hiányzott a direct monitoring

A reaperrel nem nagyon tudok pár dologban megbarátkozni.....direkt azért próbáltam ki a helix nativeot emrt azon kívül hogy fasza, elvileg skálázható a VST GUI-ja, vagyis 1080p fullscreent nyomja. youtubeon is láttam pár embert full screen rögzíteni, nekem viszont reaper mindig mellé tesz ilyen hulye feher kereteket, foleg bal oldalra

a másik, nagyon triviális kérdés: ha megvan a native VST, akkor annak betöltéséhez mindig reaper sávot kell létrehozni és felvételt indítani, nem lehet valamivel csak "simán" betölteni a VST-t és gyakorlásnál elprüntyögni ? BIas pl mindkettőt tudja, önállóan és reaperben is műkszik, nekem inkább előbbi kellene egyelőre

(#35583) llax válasza freelanced (#35576) üzenetére


llax
senior tag

X1 van családon belül... A nyaka nem a legjobb. Nincs benne "nagy" hiba, de kell majdnem dupla húrmagasság az enyéimhez képest, hogy ne zörögjön. Abban lakozik egy EMG hangszedő páros. A készlet drágább volt, mint a gitár :)

Másik Cort:
Action A (4 húros, aktív elektronikás). Az első példánynak totálisan selejt volt a nyaka. Szó nélkül kicserélték, de egy túlméretes, törékeny csomag díja odalett. Persze az adott hangszerüzlet mindent "beállítva" küld, csak azt nem tudom azon mit sikerült beállítani, közel fél mm hiba mellett...

(#35757) llax válasza arnyekxxx (#35755) üzenetére


llax
senior tag

Egy darabig akartam jobb hangszedőket a HSS Squier Aff. Strat-omban, de végül nem kerültek bele olyanok. Családtagnak van egy aktív EMG humbucker páros, jó meg minden, csak fele akkora jelfeszültséget nem ad ki, mint a Squier gyári humbuckere. Az széthajt mindent :) Beállítok annyi erősítést, ami a singlekkel még éppen nem torzít, a humbuckerrel már vadul szól... Pedál sem kell, csak hangszedőt kell váltani.

[ Szerkesztve ]

(#35758) arnyekxxx válasza llax (#35757) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos, hogy aktivak azok az EMG-k?

(#35760) bigrob válasza arnyekxxx (#35758) üzenetére


bigrob
őstag

EMG HZ-ra tippelek.. ;] ;] :DDD

Csájníz high output passzívok nekem bejönnek, meg az újabb Harley Bentonokban a Roswell és társai is.
Minden másra ott a MasterCard az EQ és a kompresszor.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35770) llax válasza bigrob (#35767) üzenetére


llax
senior tag

Nekem sem igazán tetszik az EMG páros hangja...

(#35803) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv Urak!

Eddig Epiphone LP Standard - et hajkurásztam és a múlt héten majdnem vettem is egyet használtan.
Két okból nem mentem el érte az egyik, hogy elég hamar kellett volna dönteni és győzött az ész a másik, hogy időközben kipróbáltam Bratyóm LTD EC 500 - as aktív EMG 81/60 gityóját és nagyon összebarátkoztunk...
És igen én is inkább a Metallica hangzást keresem. :)

Epinek is van Prophecy illetve Matt Heafy néven aktív pickup - os gitárja. A kérdés pedig a következő lenne.
Ha LTD - re esne a választás akkor ti hogy raknátok sorba a következőket, mit lenne érdemes keresni?
Epiphone LP Prophecy; LTD ec 500 (ilyet nem nagyon találok); LTD ec 400; illetve az LTD ec 1000. Az ec 400 és 1000 van ahol árban közel vannak egymáshoz.

Köszi

(#35805) bigrob válasza ElGatto (#35803) üzenetére


bigrob
őstag

Ha az EMG hangja tetszik akkor egy falapátot is vehetsz, abban is ugyanúgy fog szólni. Ha csak a használt piac, akkor gsfanaticon EMG-re keress rá gitárok közt és ami megtetszik.

Szerk.: ha nem márkát akarsz venni a Harley benton egész jó Eclipse copyt csinál aktív szedővel fillérekért. Youtubeon keress rá, nem szól szarul!

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35864) arnyekxxx válasza Alexios (#35855) üzenetére


arnyekxxx
veterán

25 éve katartikus élmény volt amikor a honer viper st gyári pickupje helyére vettem egy dimarzio SD-t. Ugyanez ment át a hohner után az ibanezbe, ott is szintugrás volt a gyári mittoménmi után. Aztán nemrég kipróbáltam a kinai rail humbuckert és szegény dimarzióm bekerült a fiókba az ibanez gyári fosa mellé. Aztán jött az aktiv kínai és idézőjelbe tette az összes korábbi cuccot. Nyilván ha mittomén egy Nazgult vagy EMG szettet teszek be azok is ugyanezt az élményt adják, csak hát nemmindegy, hogy 5ezret vagy 60ezret kell fizetni a pénztárnál.

A dimarziót 10ezerért vettem a 30ezres gitárba a 90es évek elejés. A kínai aktív párban 5ezer és tényleg bármibe beletéve olyat szól amibe csak nagyon vájt füllel lehet belekötni.

Szóval tényleg jó ma kezdőnek lenni mert semmi pénzből lehet olyan hangzást csinálni amiért 2 évtizede egy vagyont kellett kicsengetni.

Húr.

Évtizedeken át leginkább daddariot használtam. Pár éve kipróbáltam pár ebayeset. Volt köztük behangolhatatlan/felrakáskor elszakadó ótvarszar is, de nekem pl a viccespapíros metálszörnyalice simán kiváltotta a daddario-t, 2hónapot ez is kibír aktivan használva, nem szakad, a hangja is jó és abból az 1500ból amivel kevesebb az ára elmegyek 4x próbára kocsival.

inkább nem írok semmit

(#36008) bigrob válasza arnyekxxx (#36006) üzenetére


bigrob
őstag

Meg csapjuk hozzá az elmúlt év(ek) hasonló kérdéseit.. :D

A lényeg hogy a Hárli Bönton meg az aliexpresszes EMG-k szarok, de hangolót nem használunk mert az buzis... :)) :)) :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36107) Eastman


Eastman
őstag

Srácok,

olcsó EMG passzív single coilokkal van itt közületek valakinek tapasztalata? Kölcsön van itt nálam egy Strat és durván meglepődtem a hangján.

Oly' annyira, hogy anno a '94-es usa Standard-emnél nem hallottam ilyet.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36154) llax válasza #96302336 (#36153) üzenetére


llax
senior tag

Ezzel részben az is a bajom, hogy nem csak oda tesznek TL0xy-t, ahová elférne jobb is (legalább a bemenetre és az A>20...30 fokozatokba), hanem oda is ahová az "túl jó", pontosabban túl gyors (overdrive fokozat).

Ennek a kombónak előbb láttam a kapcsolási rajzát, mint magát a kombót, mondhatnánk úgy is, hogy választottam egy "menthetőnek tűnőt" (a használtan jó áron elérhető kínálatból). Részben azért is folyamodtam ilyen kiválasztási megoldáshoz, mert láttam már néhányat közelebbről. Tökmindegy, hogy mekkora "brand", az olcsóbbja (kb. az újként 100kHUF alatti 50W felettiek) ugyanilyen, vagy még igénytelenebb megoldásokkal van kibélelve, hát még ha beépített zajgenerátor (multieffekt/modellezés) is van benne (azoknak sokszor zajzára is van, így elsőre nem feltűnő, hogy mennyire veszélyes ipari hulladék).
Sokszor olyan problémákról van szó, amik egy csövesnél nem is létezhetnének :)

Maga a készülék alapból sem rossz, de ha már van benne overdrive az legyen "normális" (pl. JRC4558, vagy egyéb "ősi" felépítésű nagyon lassú bipoláris OPA, vagy jFET-es/tranzisztoros), a zaja semmilyen körülmény mellett ne legyen nagyobb, mint amit egy humbucker vagy aktív EMG is produkál (nagyon alá menni meg nincs semmi értelme).

Egy pici érdekesség:
A korábban betett [képen] láthatsz (a JRC mellett) egy R1 és egy R94 ellenállást szorosan (1 raszter) egymás mellett. Az R1 egy bemenettel sorba kötött, védődiódák előtti ellenállás, az R94 az 4, azaz négy erősítőfokozattal odébb, az overdrive kimeneti bufferének visszacsatoló körében van... Ilyen megoldás még egy kezdő hobbista konstruktőrtől is minimum "égő". Ha nincs a bemenet se letestelve (kihúzott jack esetén alap), se leterhelve (pl. néhány méter kábel kapacitásával), félig feltekert gain mellett sz.rrá gerjed az egész. Bár normál használatban nem tűnik problémásnak, de a való élet mindig hozhat meglepetéseket, amit megfelelő konstrukcióval jobb lenne kivédeni. A bemeneti, egyent leválasztó C1 is veszélyesen közel van az overdrive fokozathoz... (Amit eddig láttam - bár kisebb teljesítményűek voltak - azok több helyen ennél is igénytelenebbek.)

[ Szerkesztve ]

(#36398) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje már szemezek ezzel az LP-vel GS-en: https://gsfanatic.com/hu/hirdetes/443621/elado-epiphone-elektromos-gitar de ennyire nem lenne kelendő ez a gitár? Igaz, nem 81/85-tel van, hanem passzív EMG-kel első ránézésre, de mégis egy ZW signature, hol lehet a bökkenő?

[ Szerkesztve ]

(#36403) Alexios válasza Goose-T (#36402) üzenetére


Alexios
veterán

A pickupok miatt? Vagy hirtelen én nem látom mitől jobb vételek, vannak olyan perverzek viszont akik az EMG HZ hangját szeretik :D

(#36405) Alexios válasza Goose-T (#36404) üzenetére


Alexios
veterán

De a Zakk Wylde-oshoz is ad keménytokot, az emg meg hát, aki szereti annak jobb vétel, aki nem, annak azért nem biztos :)

(#36407) Alexios válasza Goose-T (#36406) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem az EMG-k furák, mert kedvenc albumaim nagy része a 80-90es évekből azzal lett felvéve, de mégis mikor volt egy LTD EX-400am 81/85 pickupokkal, igazából annyira nem tetszett már. Jobban szeretem régi számokon hallgatni, mint hogy most ezzel akarjak játszani :DDD
A töltés meg szerintem amúgy nem gáz, egyik gitáromban Fishman Fluencek vannak, és egyáltalán nem kell vészesen cserélni :) (néha viszket is a micsodám, hogy az Epi LP-be is szerezzek egy Fishman Classic-ot, csak majd annyiba kerülne mint a gitár volt.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#36534) cucka válasza bigrob (#36531) üzenetére


cucka
addikt

Tessék, egy régebbi kép, most is pont ugyanilyen, csak piszkosabb.

Ez az export modell, vagyis ugyanaz, amit a Fender oldalon is láthatsz.
Van benne egy EMG Geezer szett és egy Babicz híd, ezeket az előző tulajdonosa rakta rá, én már így vettem.

(#36773) bigrob válasza arnyekxxx (#36772) üzenetére


bigrob
őstag

A hüJJéje miért nem rendelt aliról egy jó emg kopit.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36998) bot1978 válasza brickm (#36991) üzenetére


bot1978
senior tag

Hamujába fulladt a dolog, ugyanis kiszedtem mind a 4 csavart és meg sem moccan a nyak. Annyira nem, hogy feltettem rá két darab E húrt (a G helyére is) felhúztam mint a kakukkos órát és még csak el sem hangolódik. Csavarok nélkül!
Így néz ki hátulról. A csavarokkal a lemez is lejött szépen, de mintha semmit sem tettem volna meg vele. ’88-as gyártású, ’95-től van nálam. Lehet előttem valaki megkente műgyantával, mint a lekváros kenyeret, mielőtt összecsavarozta. Még soha nem próbáltam szétszedni. Égetni való kamasz voltam még, amikor hozzám került és most rámjött a nosztalgikus feeling, hogy én ezt rendbe teszem. Van is egy aktív EMG-LJ5 pickupom a hídra másik projektből. A bundok kopottak, de még fretlessnek is jó lehet akár. A bundokat kiszedni a legegyszerűbb. Csak pákával át kell melegíteni, rögtön elengedi a lakk meg minden és csak ki kell húzni egy mozdulattal. Csak fretlesshez pláne lejjebb kell tenni a húrmagasságot, szóval lehet, hogy game over van.

[ Szerkesztve ]

(#37012) bot1978 válasza NeoPampalini (#37011) üzenetére


bot1978
senior tag

és megvannak a bundok? vagy azt nem adtak hozzá? Nekem van EMG terv alapján utánépített erősítőm BASS-hoz.
Csávókám fordítva tette be az elemet, aztán elpusztultak az aktív pickupok. Én meg forró levegős pákával szépen óvatosan levakartam róla a műgyantát az aljáról és így már szét tudtam szedni. A tekercs végeket kivezettem újra és az elektronikát utánépítettem, de csak 5db műveleti erősítőt tudtam rendelni ebay-ről, mert egy nem volt, így már a többi sallangból is vettem többet alkatrészboltban és megépítettem mind az ötöt, emiatt maradt készen.
Amúgy a tekercs végeket újra kivezetni kegyetlen kemény türelemjáték, mert nagyon vékony a huzal és lakkozott, így nem tudod forrasztani. Ha lekaparni próbálod szakad, mint a hajszál, ha égeted ég el a huzal a lakkal együtt és nincs sok próbálkozási lehetőség, szóval a homlokomon lett egy-két új ránc mire készen lett.

(#37014) bot1978 válasza NeoPampalini (#37013) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem akarom elvenni a kedved, de bassznál úgy néz ki a hang, hogy 90% pickup és az összes többi együtt a maradék 10%. Szóval, ha ilyen ezer forintos kínai passzív pickupokat adtak hozzá akkor annak gagyi hangja lesz, tökmindegy milyen munkát végzel az összeszereléskor.
Én is azért vacakoltam egy hibás EMG J settel a másik gitáromba, mert 50-60 ezer között van boltban csak a két pickup.
Csak ezek úgy vannak megcsinálva, hogy a pickup alján van egy hosszúkás nyomtatott áramkört hordozó bakelit lap és abban két csavar, ami hozzáfogja az egészet a műanyag burkolathoz, de a csavar fejét már nem látod, mert ki van öntve műgyantával.
Szóval, akinek nincs szerszáma hozzá és tapasztalata semmi esélye, hogy megjavítsa.
Ezért kockázatos ilyen elemtartót venni, mert ebbe fordítva is bele lehet tenni a 9V-os elemet és ha ez a mutatvány sikeresen megtörténik, akkor kipurcan az áramkor ami bele van műgyantázva a pickupba...

[ Szerkesztve ]

(#37022) bot1978 válasza brickm (#37021) üzenetére


bot1978
senior tag

Faja. Biztos szépen szól.
Ennél az EMG-nél amit én használok úgy van, hogy ugyan single coil-nak írják, de szétszedve láttam, hogy tulajdonképpen két tekercs közvetlenül egymás felett sorbakötve. Az elektronikája pedig olyan műveleti erősítő, ami differenciál, tehát két bemenete van és egy kimenete. Ahol össze van kötve egymással a két tekercs az megy földre, az egyik vége az egyik bemenetre a másik vége a másik bemenetre. Így csökkentik a zajt EMG módra.
Nagyon kellemes hangja van, csak a tölthető 9V-os elemből nem találtam egyelőre még olyat, ami 1-2 óránál többet tud.
Rendes elemet meg skót vagyok venni bele, szóval most elég gyakran cserélgetem…

(#37024) brickm válasza bot1978 (#37022) üzenetére


brickm
őstag

Igen, ismerem az EMG aktív szedőit, meg építettem is aktív hangszedt, ez a "sztandard" módszer rá.
Annó én sztereó jack kábelt használtam, egyiken a tápot adtam fel rá a pedál boardból, a másikon meg jött vissza a hangszedő jele, hogy ne kelljen elemtartót marni, meg cserélgetni. Csak végülis már nem játszok metált(kivéve félévente 1x :D) így inkább autentikus vonalon mozgok már.

[ Szerkesztve ]

(#37035) bot1978 válasza arnyekxxx (#37033) üzenetére


bot1978
senior tag

Kollégámnak teljesen gyári Yamaha akusztikusa van és az is lemerül, ha bekapcsolva felejti. Mondjuk azon van egy piros LED is. Az a LED is felvesz valamit, ami a semminél több, de szerintem ez döntően azon múlik, hogy milyen opampot építesz be. Van olyan is, ami már 3V-os tápfesszel is megy, ergo szétalázott 9V-os elemmel is szól.

Az EMG leszedi a feliratot, szóval nem tudod milyet használ. De volt egy cikk a neten, amiben kvázi ilyen kvázi ipari kémkedés szinten végig mérték és a mérési eredmények alapján gondoljuk, hogy milyet is, abban volt egy IC szám, azt rendeltem, hogy ha már után építés akkor lehetőség szerint olyan legyen a hangképe, mint a gyárinak és ennek az IC-nek valszeg nagyobb fesz kell minimum. Egyébként sok gitárban van gyárilag két 9V-os elem, nyilván nem véletlenül.

(#37034) arnyekxxx

88-as száraz fát ütni? Á, hát fa előbb elreped, mint a gyanta, (már ha az van rajta).

(#37042) brickm válasza bot1978 (#37035) üzenetére


brickm
őstag

Lm4250et használ az EMG
Egyébként ez egy kifejezetten alacsony áramfelvételű OPA, a nyugalmi áramát pedig egy ellenállással lehet beállítani. Ha ilyet vettél és ezt a folyamatot kihagytad, az lehet a gond ami miatt hamar merül. Az emg kb 3honapig elvan egy spáros elemmel.

[ Szerkesztve ]

(#37043) bot1978 válasza brickm (#37042) üzenetére


bot1978
senior tag

Szóval addig flame-eltük , amíg onnan, hogy nekem van két vacak ebay-es akksim, ami akkor sem bírja 2 napnál tovább, ha nincs rákötve semmi eljutottunk oda, hogy biztos túl magas a nyugalmi áramfelvétel. :DDD

Nem, amúgy tök jogos, én hoztam fel az elem témát. Nekem a gitár egy mellékvágány a sok közül szóval én az a pali vagyok, aki jó hangulatban bevásárol, otthon meglátja a gitárt és „b+ nem vettem elemet” szóval nekem ez való, hogy rákattintok amikor eszembe jut és kihozza a számba a postás.
Ezért örültem meg, amikor olvastam, hogy alin van jobb, csak aztán belinkelte és kiderült, hogy annyiért vett a fórumtárs elemet, amennyit én nem költöttem gitárelektronikára mindösszesen pickupokkal együtt. Ehhez képest van egy működő EMG J set a Tobyban a gyárinál nagyságrendekkel jobb hanggal, szóval akkor sem érezném magam hülyén, ha magasabb lenne a nyugalmi áramfelvétele a gyárinál, de hidd el, hogy nem magasabb, csak ilyen vacak az akku.
Mondjuk nekem az Auchanos csavarozóm is ilyen, hogy töltöm egy napot és megy 1-2 órát, de ha egy másodpercet nem megy, csak kiveszem belőle a maxra töltött akksit a töltés végén, majd 2 nap múlva beleteszem meg sem nyikkan, mert nem tartja meg a töltést. Biztos én teszem tönkre ezeket a vackokat azzal, hogy nem védem őket túltöltés ellen és rajta felejtem a töltőn. Tény, hogy a 9V-os elemet is egy szintén ebay-es filléres vacakkal töltöm. Tojok rá. Mondom még on/ff kapcsolót sem tettem bele. Ha lenne itthon stere jack-em a negatív polaritást rákötném, hogy szakítsa meg a tápot, ha kihúzom. Ez mondjuk jó ötlet. Magamtól nem jutott volna eszembe.
De ha már ennyit rugóztunk rajta, úgy is öt egyformát építettem és maradt beépítetlenül. A hétvégén megkeresem és rámérek mennyit vesz fel, meg megnézem mi a száma. Már elfelejtettem. A multimat viszont nem mutatom meg, mert akkor azt nem fogjátok elhinni, amit mér. Az is ebay-es :DDD

(#37063) bot1978 válasza brickm (#37062) üzenetére


bot1978
senior tag

Az ék alakú funér ahogy írod a nyak szögét állítja a testhez képest, ami eredményezi a nyak és a test találkozásánál a húrmagasság változását is. Ez a hangszer a fejnél így néz ki. Mint látod egy úgynevezett nulladik bundot alkalmaztak, így a húrnyereg kvázi nem állítható magasságú. Felteszem abban az esetben, ha annyit billented a nyakat... lehet hogy itt már túl nagy homorulatra lenne szükség a fogólapon, hogy ne csörögjön a fejnél ezért szokták emelni. Nem tudom, csak gondolom a látottak alapján. Ha magasabbra kerül a nyak, de a híd a testen viszont ugyanott marad a húrtávolság szintén csökken. Én úgy értelmeztem a látottakat, hogy végső soron emiatt emelik a nyakat, de amit írsz igaz, tehát az emelés is ék alakú, kvázi csiszolt funér, csak teljes alapterületű. Hogy mennyire lesz így oktávhamis az passz. Sosem csináltam még ilyet. Ha oldalt is megkente a nyakat ragasztóval az én drága eladóm, akkor lehet nem is fogok.

(#37060) Eastman

Nem romantikázom ebbe az irányba köszönöm csak ajándék volt édesapámtól meg első gitár is és emiatt, kvázi érzelmi alapon szeretném felhozni a „dísznek jó” kategóriából ezt az egyetlen egy darabot. Szerintem ezek a régi kgst passzív hangszedők elég vacak minőségűek, vagy csak a korral elöregedtek. Ez is olyan a gyárival, hogy (bár meglepően jól szól) egy maihoz képest valami horror zajos. Ha sikerül beállítani a nyakat kiteszem belőle az eredeti hangszedőket. Van itthon aktív EMG, de ha nem sikerül akkor kár bele a jó hangszedő sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#37077) bot1978 válasza Goose-T (#37075) üzenetére


bot1978
senior tag

Ilyen 50k alattiban szerintem a HB készíti a legjobbakat, viszont sokszor olyan hangszedő méretek vannak ezekben az olcsóbbakban, amik nem igazán szabványosak, így nem nagyon lehet kókányolás nélkül valami jóra cserélni. Erre érdemes figyelni és a hajszálrepedésekre. A HB a gyártás előtt nem igazán szárítja ki rendesen a fát, vagy az ördög tudja, de ezek az olcsó HB gitárok eléggé megrepedősek. Fűtőtest közelében egyébként sem szabad hangszert tárolni, de erre a brand-re fokozottan figyelni kell. Ha megjelenik rajta az első évben hajszálrepedés inkább add el. Kimondottan könnyűnek nem mondanám az égert egyébként. Minden relatív. A keleti kemény juhar (Acer saccharum) nagyon nehéz, ahhoz képest lehet könnyűnek mondani.

A Toby nagyon könnyű. Ha hurcolászós bassz kell szerintem megkerülhetetlen. Mindenképpen nézzétek, hallgassátok meg, igaz picit drágább. Madárszemes Juhar (Hard-Maple) a nyaka (még hangszerboltok is írják kemény juharnak, pedig címeres ökörség) és amerikai hársfa (Basswood) a teste. Koppra belement az EMG J set, még a csavarok helye is stimm, de a gyári hangszedőkkel sem rossz egyébként. Én könnyebbet nem is emlékszem, hogy fogtam volna.

Szerintem a fa fajtája csak onnan számít(hat) sokat, ha hangszedőből olyat teszel bele, amilyet akarsz. Egy jó pickup egy vágódeszkában is jobban szól, mint egy rossz egy éger testben.

(#37093) brickm válasza bot1978 (#37091) üzenetére


brickm
őstag

Nem mindegy mibe rakod, meg mit akarsz tőle....
Az olcsó kínai aktiv kb mindenben ugyan úgy szól, ahogy a drága EMG is.
Tegyél stock olcsó gitárra valami vintage, moderated output passzív hangszedőt és elhajítod az egészet a p csába. Ott nem mindegy mi mivel találkozik össze.

A felhazsnálás módja se mindegy. Ha otthonra kell, multira/gépre dugva, kb bármi jó...

[ Szerkesztve ]

(#37102) Goose-T


Goose-T
veterán

Megint kezdődik? Úgysem tudtok jobb ár-érték arányú aktív pickupot mutatni a kínai 16 eurós cuccnál. :P Igaz, kell hozzá egy óra barkácsolás, hogy ne visítson nagy hangerőnél, de még akkor is jobban járok, ha az árába ezt az egy óra munkát a szoftverfejlesztői órabéremmel beleszámolom.

Értem én, hogy valakinek csak a Seymour Duncanre és az EMG-re áll fel, én viszont azt a pénzt inkább elsörözöm, elnyaralom, elautózom, elkajálom, de leginkább megspórolom. Most tényleg nem akarok felvágni, de az olyan apróságok is kellettek ahhoz, hogy tudjunk venni 50 millióért egy családi házat, mint például az, hogy kínai pickupokat és húrokat veszek, Samsung/Iphone helyett Xiaomi telefonom van, Audi/Merci/BMW helyett Fordot vettem, és még tudnám folytatni a sort. Sok embernek olyan a mentalitása, hogy ha egyszer kicsit több pénzhez jut, rögtön költekezni kezd ész nélkül. Jó példa rá egy barátom: kapott egy nagyobb fizetésemelést, aztán rögtön vett hitelre egy 8 millás autót.

Ideje lenne már felfogni, hogy a nagy márkanevek mára nagyon kevés pluszt adnak aránytalanul sok pénzért cserébe. Ha az ember a szemellenző helyett józan ésszel mérlegel, nem sok észérv marad a drága, márkás cuccok mellett. Igen, tényleg jobbak kicsival, de egyszerűen nincs már olyan különbség, mint mondjuk 20 éve. Ez van, majdnem utolérte a tömegtermelés minőségben a prémium cuccokat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37103) Alexios válasza Goose-T (#37102) üzenetére


Alexios
veterán

Én annyival árnyalnám, hogy otthonra, garázs együtteshez, stb, simán. Élőben senki nem fog semilyen pickupot megkülönböztetni egymástól úgysem.
Komolyabb felvételre szerintem igenis számít azért már, de ott meg jó eséllyel úgyis tudod hogy arra van szükséged.

Másrészt otthoni gitárosként is, ha az EMG tesz boldoggá az ESP Snakebyte-odban, akkor hajrá, nem rosszabb ez sem mint elsörözni.

De amúgy túl sokan foglalkoznak azzal milyen cuccuk van szerintem, ahelyett, hogy milyen hangzást szeretnének elérni. Múltkor pont néztem egy andertonsos captain meets videót [link] azt hiszem ez volt az, amiben Ariel arról beszél, hogy az egyik gitár amit használt a lemezen valami olcsó szar, mikrofóniás pickupokkal stb, de a számokhoz, ahhoz a hangzáshoz amit ő szeretne tökéletesen passzolt, hiába álltak rendelkezésre jóval drágább és jobb cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#37104) bot1978 válasza brickm (#37093) üzenetére


bot1978
senior tag

Én négyezerért vettem itthon egy EMG LJ5-öt ami boltban, hát nem négyezer. A srác egy teljesen diy névtelen basszból szedte ki, amit angliából hozott üveggyöngyért. A nyakhoz volt begányolva egy humbucker helyére táp nélkül a hídhoz való single coil aktív pickup. Nem gondolom, hogy az akkora szerencse volt, hogy odaadta nekem négyért…
Csomóan leszarják mennyi újonnan. Egyébként ezt szánom a Jantar-ba a hídhoz, ha készen leszek a nyakával.
Én sem adnék 15-nél többet egy szett hangszedőért, tehát nem amellett kardoskodom, hogy költeni kell rá. Csak szerintem, aki keres az talál és ha van az olcsó új áráért olyan, ami újonnan egyébként drágább akkor szerintem inkább azt. Hogy jobb e az ízlés dolga.
Én tipikusan az az emberke vagyok, akinek bőven elég lenne a kínai, de így hogy volt olyanom is már és elég régen használok drágát is azt mondanám inkább, hogy a drága EMG egyszerűen steril.
Az pont az, ami.
Nem ad hozzá, nem vesz el belőle. Ahogy szól a húr ha erősítő nélkül hozzányomod az állad a testhez pont azt hallod kierősítve. Ha szarul szól a gitár az pont olyan szarul szól kierősítve is. Olyan, mint egy gép. Ha másféle húrt teszel fel az pontosan annyival szólal meg másképpen, nem színez. Nem csinál semmit, csak erősít. És ez szerintem marhajó dolog.
Szerintem a hangszedő ne döntsön el semmit. Ott a rengeteg típusú húr és válasszunk. Szerintem ez az egészséges. Mondom ezt úgy, hogy én sem vennék új árán EMG-t soha, mert annyit nekem nem ér.

(#37107) Tommyka21 válasza Goose-T (#37102) üzenetére


Tommyka21
tag

A prémium cucc azért nem mondható egy Seymour Duncanre vagy egy EMG-re. Ezek sima márkás hangszedők.
A prémium az kb. a dupla árú Fishman-től indul és efeletti hangszedő szettekre.
Talán még Suhr, stb...
:R
Kinek mi a jó, mi tetszik.
Akár kínai akármi is legyen...

(#37146) arnyekxxx válasza FockeWulf (#37105) üzenetére


arnyekxxx
veterán

holott valójában mindannyian tudjuk hogy igencsak vacak minőséget nyújtanak

Ezt nem "mindannyian tudjuk" hanem neked valami becsípődésed.

Én meg Dimarzio SD-t dobtam ki a gitáromból mert a kínai jobban szól. Már a passziv rail is, az EMG klón meg simán más kategória.

(#37149) bigrob válasza FockeWulf (#37148) üzenetére


bigrob
őstag

Valszeg senki se próbálkozna, ha mindenkit szponzorálna a Duncan, EMG, Fishman szentháromság... :)

De már 888888888x lett leírva, hogy MIX-ben, tudod amikor az egész együttes szól, nem fogod kihallani, hogy kínai aktív vagy EMG szól egy Metálica coverben...
(valszeg ha jól van masterelve egy passzívról se mondanád meg, hogy nem aktív)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37181) InHell


InHell
senior tag

Nem mindegy, hogy tiszta vagy torz gitárhangot akarunk kihozni egy olcsó-drága hangszedőből.
Tisztánál nem lehet annyira kihallani, mert szól tisztán és kész a legolcsóbb hangszedős gitár is.
Viszont mikor metal zenét akarsz összerakni, saját példából kiindulva pl. egy gyári Ibanez pickup konkrétan egy zavaros katyvaz, összehasonlítva egy SD vagy EMG szettel. Marhára nem lehet kihallani a mixben. Legalábbis sokkal több a meló vele, mire értékelhető minőséget összehozol.
Na mindegy, annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy nem mindegy milyen körülmények között használjuk az adott hangszedőt. Peace.

< béna duma helye >

(#37208) bot1978 válasza Alexios (#37206) üzenetére


bot1978
senior tag

HB készít jazz bass-t égerből? Cortból láttam százért. Mivel úgy is átteszem bele az EMG hangszedőimet, nekem nyolc ki mit ír rá, hogy festi le etc. Brandeljék ahogy akarják, ha tényleg kapok egy frankó éger testet jól beállított nyakkal használható állapotban ilyen tizenezerért akkor az szevasz, kell, nyilvánvaló. :K

(#37280) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Holnap este Szegeden hangoskodunk, ha valaki arrafelé szeretné felvágni az ereit vagy kiröhögni az ebayes "emg"-t.

(#37332) bot1978 válasza #96302336 (#37331) üzenetére


bot1978
senior tag

Azt elhiszem. Dög az a V7.
Korábban meséltem; hogy van egy EMG J set hangszedőpárom, amit én javítottam és műanyagos ragasztópisztolyos módszerrel zártam az alját, emiatt nem piacképes, de a hangja jó. Azért ez egy olyan 50-60k körüli hangszedőpár, szóval meg lehet vele piszkálni egy j bass-t. Ennek keresnék valami donort. SQ-ra gondoltam, abban nem lenne rossz. Egyedül az elemtartót kéne felsőmaróval belenyomni a hátába, a többit én megoldom magamnak.
V7-be viszont már nem tenném bele. Az jó úgy, ahogy van. Kár belenyúlni.
Egy ilyen alap Fender copy HB meg lehet kevés, nem tudom mennyire lehet ezeket jól beállítani, meg milyen lenne a hangja. Elég sok a "ha" benne. Azért egy SQ az szerintem full Fender test, ugyanott döntik azt az égert is, de lehet még a beszállító is ugyanaz meg a HB-ba is marni kéne sajnos, mert az is passzív gyárilag és most egy ilyen lovkosztos HB-re még költeni is, háát nem túl izgi gondolat. Egy SQ-ba még csak-csak belemaratom... esetleg. De nem tudom igazából csak vakarózom egyelőre, hogy mi legyen vele.

(#37390) Goose-T válasza arnyekxxx (#37388) üzenetére


Goose-T
veterán

Jim Root, a gitárosuk híres arról, hogy teléket és stratokat erőszakol meg aktív EMG pickupokkal, és azokon tolja a riffjeit. A Fender/Squiernél van is egy signature sorozata telecasterekkel, stratokkal és jazzmasterekkel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37402) WolfheartGR válasza fecaga21 (#37400) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Csatlakozom, kiékelve kb mindegy, viszont Emg 81 lakik benne, ami azért nem rossz. Igazából ha kétoktávos lenne, már itt lenne. :D

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#37412) bigrob válasza fecaga21 (#37410) üzenetére


bigrob
őstag

RGA32 MOL-om volt EMG 81-60 szettel de nem tetszettek az EMG-k és inkább eladtam az egészet.
Amúgy nagyon jó kis lapos, kényelmes nyaka volt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37430) bot1978 válasza nap (#37428) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem, az már nekem túl...
A húrhosszt érintő dolgot nem követnék el hangszerrel, tehát a nyak végét kéne a testtel egy síkba marni a 23.-tól ahhoz amit mondasz, de ilyesmit én már nem teszek meg vele.

Egyszerűbb betenni a nyaki hangszedő helyére egy feketére lefényezett funért aztán kész, de még tán az EMG-t is bele lehetne süllyeszteni abba a funérba, ha már itt van a fiókomban.
Elég perverz ötlet, hogy hangban abból vajon mi jönne ki... lehet hogy majd kipróbálom egyszer, de most elengedem itt a dolgot egyelőre.

Így hagyom ilyen Yamahásan. Ez így szódával elmegy és azért jobb is egy kicsit.

(#37436) fecaga21 válasza arnyekxxx (#37435) üzenetére


fecaga21
aktív tag

nyilván nem, csak pl Les Paulokat próbáltam már, számomra vastag a nyaka, így nem tudok rajta gyorsan játszani, na meg gondolom egy aktív EMG 81-el azért lehet röfögtetni a metált, így már azért lehet szűkíteni a kört. De megyek jövőhéttől , és próbálgatom, csak szeretném kiszűrni az olyan hírdetéseket amik nem érik meg, mert mindenhová azért nem tudok elmenni.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.