Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54143) bigrob válasza X2N (#54142) üzenetére


bigrob
őstag

EMG egy kalap kaka egy Fishmanhez képest, egyszer próbálj ki egyet, nincs az az agyon szaturált EMG hang, mégis olyan hangkitartása van hogy besza-behu.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#54144) X2N válasza bigrob (#54143) üzenetére


X2N
senior tag

Megvan a helye az EMG-nek is szerintem ilyen agyon torzított zenében, nekem videók alapján nagyon hifis steril hangzása van. Plusz 7-8 húros modern multisacle gitároknál ahol a hangszedők is elvannak tolva, már bejön egy csomó változó ami miatt a hagyományos hangszedők nem lesznek jók.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54150) arnyekxxx válasza X2N (#54149) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ár nem csak a hang lesz az elsődleges szempont, hanem hogy mennyire kényelmes pl az adott gitár milyen a nyaka,

ezért rossz koncepció amit fentebb írtál:

inkább költök kicsit többet és legyen normális gyárilag a gitárban.

Azt kell megvenni aminek teszik a kinézete és kényelmes rajta játszani, aztán a hangja majd olyan lesz amilyet akarok ha az pup nem felel meg amivel a gyárban szerelték.

Korában tettem fel egy tesztet, egyik oldalon egy 20$-os kínai humbi másik oldalon meg egy Dimarzio DP100 szólt egy kész mixben, ketten mertek tippelni, mindketten mellé.

Jazznél, bluesnál kis finom torzításnál még van érdemi jelentősége a pup-nak, de egy highgain zúzásnál ha megvan a jelszint és nem zajos akkor tök mindegy. A keményebb rockzene klasszikusainak nagy része a szar kerámiamágneses DP100al vagy a fos EMG-vel került lemezre.

á inkább nem is írok semmit

(#54152) cucka válasza bigrob (#54143) üzenetére


cucka
addikt

Sikerült borszakértői mélységekbe eljutni.

A "szaturált" hang azt jelenti, hogy a jel torzítva és kompresszálva van. Ami pont nem jellemző az aktív EMG pickupokra.

Pickup pedig úgy tudja befolyásolni a sustain-t, ha kompresszál, aminek a mellékhatása, hogy csökken a dinamikatartományod, ami egy pickupnál pont nem kívánatos tulajdonság.

(#54153) bigrob válasza cucka (#54152) üzenetére


bigrob
őstag

Akkor ahogy a kolléga mondta: "nagyon hifis steril hangzása van"

Remélem így az ilyen sommelierek mint te is túl tudnak lépni a tudatlanságomon.

Próbálj ki egy Fishman-t és egy EMG-t és majd írd le a véleményed. :)
Sajnálom, ha megsértettem az EMG fanatizmusod.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#54157) cucka válasza bigrob (#54153) üzenetére


cucka
addikt

Hát bocs, belőlem egy gitár pickup ilyen heves érzelmeket nem vált ki. Ez a téma bőven túl van lihegve, szerintem egyáltalán nem lényegi kérdés.

Inkább ismeretterjesztő jellegű hozzászólás volt, azok a szavak hogy "túlszaturált" meg "sustain" azok nem egy érzetet jelentenek, hanem konkrét, mérhető tulajdonságok.

Ha már EMG. A hifis steril hangzást a konstrukció adja - ezek nagyon alacsony jelszintű pickupok előerősítővel, hogy a kimeneti jelszint normális legyen. Emiatt több a magas hang, szélesebb a spektrum, "hifisnek" érzed a hangot. Amúgy az EMG gyárt vagy 30 fajta hangszedőt, nem mindegyik szól ugyanúgy.
A Fishman teljesen más tészta, azok nem hagyományos hangszedők, nincs bennük rézdrót tekercs.

[ Szerkesztve ]

(#54282) Moleman válasza X2N (#54272) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, én pont fordítva lepődtem most meg a nyaktémát illetően.
Mindenki emlegeti a vékony Ibanez nyakakat, most vettem egy 2021-es RG421-et (köszi Goose-T a tippeket!), és tényleg tök kényelmes, de szerintem aránylag nagy nyaka van. :D A Les Paulokat leszámítva majdnem az összes többi gitáromnak vékonyabb a nyaka. :DDD

Ami viszont még meglepőbb, hogy bár semmi gond nincs vele, korrekt gitár, csodaszép (elsősorban azért vettem meg :DDD), nekem a hangja is tetszik, de a vele azonos árkategóriában versenyző Harley Benton Fusion-II nagyságrendekkel jobb minőségűnek érződik, különösen a nyak megmunkálása. Persze az is lehet, hogy csak én fogtam ki kiemelkedően jól sikerült darabot, tudjuk, hogy nem túl konzisztens a HB minőségellenőrzése. Cserébe kifejezetten szarul szól a gyári hangszedőkkel. :D
De hozhatom példának a Cort KX300-at is, az is hasonló árkategória, és az még magasabb színvonal, minden téren, az EMG-kkel nagyon jól is szól.

Ezek szerint ilyen sokat számít az Ibanez márkanév az árképzésben.

(#54688) X2N válasza KerryVTR (#54684) üzenetére


X2N
senior tag

EMG reklám Devin-el. Nem semmi ez a faszi :D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54850) Goose-T válasza consono (#54845) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, hát azok a legalja. Lőjél apróról bridge poziba valami használt metálosabb DiMarziót (lehetőleg F-spaced legyen), mondjuk X2N, Super Distortion, D-Activator vagy valami ilyesmi, aztán azzal érezni fogod a metált és a karaktert. Meg az erőt. :D De már egy jobbféle Alis cucc is megdobja a gyáriakhoz képest.

Nemrég keringett több EMG 81-60 szett gs-en 40-45 ezerért, lecsaptam az egyikre, az is nagyon jó vétel volt. Azóta már elkeltek sajnos.

Amúgy a GRGR-nek még nem is olyan jó a nyaka, az Ibanez is pozicionálja ezeket. Próbálj ki egyszer egy sima Wizard II vagy Wizard III nyakat, ami a régebbi és a mostani alap, nem Gio Ibanezeken van.

Egyébként a Gio-kban az ötállású kapcsoló is gagyibb, nem tudja azokat a hangokat, mint ami az eggyel magasabb kategóriás Ibikben van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54852) consono válasza Goose-T (#54850) üzenetére


consono
nagyúr

Volt kollégám S520-asát próbáltam, az nyakilag tényleg más volt, de GRGR nyaka is teljesen más, mint a Fenderé, laposabb sokkal és nincs lakkozva, egyszerűen más.
Pickupban én is gondolkodtam az EMG-kben, ha már cserélek, megmaradna a mostani design, fel sem tűnne senkinek :D

doc: én nem is akarok ugyan olyan hangzást kihozni, mert akkor minek a két gitár? :) Csak valami hiányzik az Ibanezből, ami a Fenderben megvan.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#54883) X2N válasza arnyekxxx (#54880) üzenetére


X2N
senior tag

Mondjuk ezen a gitár összehasonlítós videón amit az előbb linkeltem még másnap is gondolkodtam hogy amit ő az "edge of breakup" torzítás-nak nevez az már nálam masszívan az overdrive tartományban van, meg nem is értettem hogy nem hallom ki az ABCD gitár közül a gyengébb jelű singlecoil fendert, aztán most néztem újra a videót és abban a fenderben humbucker van... ;] Pedig az elején a tesztnek pont az volt a célja hogy a tonewood, és a pickup sem számít...így tényleg nehéz megmondani ennyi torzítással hogy melyik melyik... A PRS-re lettem volna kíváncsi melyik EMG pickup volt benne mert az sem szólt rosszul.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54911) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#54910) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem nem a hangszer itt a lenyeg, hanem, hogy sorrendbe allitani mondjuk a leggyengebbtol a legjobbig, melyik hogy szol. Anelkul, hogy valaki tudna, milyen gitar.

A hangszedok (nem sorrendben)
EMG 81, Roswell STA Alnico 5, Seymour Duncan sh6, EMG JH, Custom Probucker Alnico 2,

W | W | H | W | W | W | H

(#54913) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54911) üzenetére


X2N
senior tag

Kellene hallani ezeket tisztán is, és edge of breakup torzítással is...nincs értelme rangsorolni hangszedőket, csak pár mágnes meg tekercs. A gyártók akarják csak elhitetni hogy ebben valami kurva nagy teknika van, közben meg anno az 59-es Les Paul-PAF hangszedőkre rátekertek annyi huzalt ahogy kiadta...egyszer ráment 15ezer menet a csévetestre, egyszer 17000-ezer...ma ezeknek a hangszedőknek a darabja 5000dollár felett van. Én a falra mászok az EMG- steril hangzásától, arra a zenére amit te akarsz játszani(Metallica) az EMG-k lesznek jók, nem nagy megfejtés. Gitároson, erősítőn hangszórón sokkal több múlik, mint 2 pár hangszedőn. Legnagyobb pénzkidobás ezeket cserélgetni és csodát várni. Főleg úgy hogy otthon gyakorlatilag 0 hangerővel játszol. Anno nekem az első Ibanez gitáromban valami gagyi kerámia hangszedő volt, ami nem csak szarul szólt de még zajos is volt nagy hangerőn, ott kapásból ment bele az SH-6. Ma már ennek nem látom értelmét amikor a legtöbb gyártónál a belépő szint kivételével már jó hangszedők vannak, ennyit megéri pluszban rákölteni hangszedő cserélgetés helyett. Ha ezek közül a hangszedők közül kellene válasszak akkor a Custom Probucker Alnico 2--est választanám, szerintem annak lesz a leginkább zeneibb hangja...alnico V-vel összehasonlítanám.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54933) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#54892) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem talán az 1. tetszik a legjobban, a 2. és 5. majdnem egyforma (az lenne a tippem, hogy ők az EMG-k), a 4. a leggyengébb.

Az elsőben 0:14-nél zseniálisan sikerült az a triola! :C

(#54959) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#54958) üzenetére


Moleman
addikt

A 2. nekem sokkal jobban tetszik, ez a mid scooped hangszín jobban áll neki. Okoskodhatnék megint, hogy szerintem az EMG, de sötétben tapogatózok, csak egy EMG-s gitárom van, azt se sokat használom. :D

#54960 Alexios
+1, én is irigykedve hallgatom, sose vettem a fáradságot, hogy ilyen szépen kigyakoroljam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54964) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#54961) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nahh, kiderült, hogy jó ízlésed van, és a füled is elég rendjén van. A tech tudásod meg hiányos. :-D

Akkor a megfejtés.

1. Schecter Damien Platinum 6 (EMG 81)
2. Epiphone Slash (Pro Bucker)
3. LTD Snakebyte (EMG JH)
4. HB strat (Roswell)
5. PRS Tremonti (SD)

Szóval azt, hogy melyik hangzik jól, eltaláltad, csak a hangszedőket cserélted ki a két LP-vel. Lehet, azokba kéne két EMG. ;]

Amúgy összességében a legjobb hangzású gitárom szerintem a Schecter. Többen azt is jelölték meg az általuk legjobban tetszőnek.

A kutyaszar meg valóban a Roswell.

W | W | H | W | W | W | H

(#54965) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#54964) üzenetére


benedekco
addikt

Wow, szóval, eltaláltam az azonosokakat. Azaz nem tudom mit kell keresni a hangban attól függően aktív vagy nem aktív, de jól párosítottam össze a hasonló típusú hangszedőket. Azért gondoltam hogy a 2/5 az aktív mert azok tűntek hangosabbnak.

Érdekes, hogy a te teszted sokkal egyértelműbb volt mint amit az a youtuber csóka csinált a 4 gityóval. Ott nagyon nehéz dolgom volt, nálad sokkal jobban elkülönültek a különböző hangszedők.
A vicc, hogy arra gondoltam, hogy az EMG-k fognak kevésbé tetszeni.
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#54968) jmarcell válasza Ctrl+Alt~Del (#54964) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Még hogy semmi nem talált... Hát mondtam, hogy az 1-3 az Explorer :D Csak elfelejtettem, hogy egy Schecter-ed is van, mondom az eladásra szánt HB-ban is biztos EMG van és még tuti nem kelt el... :P A többit mondjuk úgy valóban benéztem. :)

EMG-t egyébként szerintem majdnem mindegy, hogy mibe raksz, nem oszt, nem szoroz.

(#54977) Ctrl+Alt~Del válasza jmarcell (#54972) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ez egy one trick pony egy hídi EMG-vel. :-D

Nekem nem tetszik az alakja.

W | W | H | W | W | W | H

(#55004) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#54995) üzenetére


Moleman
addikt

3-4 valahogy jobb mint az 1-2. Más hozzáfűznivalóm nincs. :D 3-4 az EMG? :DDD

#55001 Tibizzz
Ha nincs új gitár fétised, akkor érdemes használtat venni. Nekem sok olyan gitáron van, amit féláron vettem használtan, és konkrétan ugyanolyan, mint amit újonnan vennél teljes áron.

[ Szerkesztve ]

(#55502) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Vegyétek elő a fületeket!

Ugyanaz a preset, ugyanolyan beállítás, mindkét gitáron full hangerő és tone, bridge hangszedő.

Nekem úgy tűnik, hogy a Snake hangszedője zajosabb sokkal, mint a Schecteré. Abban ugye EMG 81 van. Snakben meg EMG Hetfield.

Ez szándékos vajon?

Schecter
Snake

Tekerjetek bele, 15 mp-nél kezdődik. A kígyó olyan zavaros zajos szerintem.

W | W | H | W | W | W | H

(#56051) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#56049) üzenetére


Goose-T
veterán

1. Beállítom az intonációt az RG565-ön most már tényleg. Nagyon off, mióta 10-es húrt tettem rá a 9-es helyett, és alacsonyabbra állítottam az actiont.

2. Vettem Reverbről egy másik RGA32-t, ami eggyel újabb kiadás, és már Wizard III-as nyaka van. Sokkal jobban bejön, mint a Wizard II. Ha az megérkezik, akkor átrakom abba az EMG 81-60 szettet, a gyári pickupjait pedig beleteszem a régebbi RGA32-be és elpasszolom.

3. Anyagi segítség miatt átvettem pár gityót egy barátomtól. Van még kettő, amit fel kell húrozni és el kell adni.

Kb. ennyi. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56122) Goose-T válasza cucka (#56119) üzenetére


Goose-T
veterán

Ilyenek az Ibanezek, amikben barrel jack van. Azért kell külön üreg neki, mert sokkal több helyet foglal, mint a sima jack aljzat.


Csak így fér el az EMG elektronika:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56134) Moleman válasza Redchucky (#56132) üzenetére


Moleman
addikt

Kérdés, hogy milyen stílus érdekel.

Én kifejezetten szeretem a HSS superstratokat, ez pl jó lehet.
Ha metálabb vonal érdekel, akkor akár aktív EMG pickupokat is kaphatsz 100 alatt, nekem is van egy pont ilyen, kiemelkedően jó minőség, főleg ennyi pénzért.
Ragasztott nyakú LP is van amúgy, kettő is, sőt Epi is, V100 is.
Vagy vannak még komolyabb superstratok a 100k vonalnál, egyik, másik.

Első ránézésre ezeken akadt meg a szemem, de biztos akad még jó.

Újonnan, boltból is ki lehet fogni jó vételeket, többen vettünk pl ilyet, ez is nagyon jó minőség, 2× drágább kategóriában is megállná a helyét.

Mivel Aria superstratom, Cort KX300-am és Samick JTR-em már van, én ezek közül valószínűleg a Cort G260-at választanám. :)

[ Szerkesztve ]

(#56358) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#56337) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én is nagyon hasonlóan látom. Kezdőknek, ár érték arányban szerintem nagyon jó a HB (a QC függvénye), 100-150 ezer forint között szerintem egész jó minőséget állítanak már elő. Alternatíva meg nincs.

Nekem 2 HB-m volt, az egyik az explorer, igaz, az 160 ezer forint volt, de szerintem teljesen hibátlan minőség, EMG hangszedőkkel, mahagóni test, ebony fretboard. A másik egy akciós, nagyon olcsó strat, ez járt Goose T-nál is, hát olyan, amilyen.

Ennek ellenére én sem vennék többet, papíron nagyon rendben vannak, jól hangzó feature-ök, de valami hiányzik belőlük. Egyikhez sem tudtam úgy kötődni érzelmileg, mint a többi gitáromhoz. Mindig olyan "jó-jó, de" érzésem volt velük.

W | W | H | W | W | W | H

(#56438) Goose-T


Goose-T
veterán

Bitch please, az alsóközepes Ibanezem:

Mondjuk ez nem ragasztott nyakas, de most elővettem az egykoron B-stockos Epimet, amit 80 ezerért vettem újonnan a 140 ezres listaára helyett, és az is lepipálja a Gibsont.

Ja és megvettem életem első 6 húros Fishman Fluence szettjét, amit betettem ebbe a frankó kis Ibanezbe.

A mahagóni miatt minden nagyon basszusosan szólt benne, ezen mondjuk nem segített a korábbi DiMarzio D-Activator X karakterisztikája sem. :DDD Olyan mocsaras hang jött belőle, hogy amikor koncerteztem ezzel szeptemberben és torzítóval ritmusoztam, egyszerűen nem értettem, mit játszok, pedig ott volt az arcomban a monitorláda.

Ezt a szettet egy új Epiphone Prophecy-ből szedték ki, már a V2 verzió, ami tud single coil módot is. Mondjuk az enyémet konkrétan az Epinek gyártották, azért is van ráforrasztva minden, de ugyanazt tudja.

Ennek még jobban megfogottak a mélyei, mint az EMG 81-nek, nagyon feszes hangzása van. Nem döng, nyilván mélyebb hangolásokhoz tervezték, hogy azzal is érthető maradjon. Ettől függetlenül standard E-ben is marha jól szól. Nagyon gyors hangindítása van, és szépen definiált hangja. Korábban azt mondtam, hogy a kínai pickupokhoz képest annyival jobbak a DiMarziók, hogy azokból már alapból mix-ready hang jön ki. Na ez a Fishman még erre is rátesz egy lapáttal, most már a DiMarziókat hallom kínai pickupoknak mellette. :DDD

Szerk.: torzítva veszett jó hangja van, tisztán meg még jobban dobozhangú, mint az EMG 81 az agresszívebben EQ-zott mélyek miatt. Viszont szép részletes hangja van, de akkor is doboz. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56684) bigrob válasza Goose-T (#56669) üzenetére


bigrob
őstag

Ugyanilyenem volt, mint neked a bal oldali! :))
Nekem nagyon nem jött be az EMG, a jobb oldali már jobban piszkálja a fantáziámat. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#56840) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#56830) üzenetére


Moleman
addikt

Ebben van igazság, bár nekem sose voltak illúzióim, tisztában voltam vele, hogy szar alsókategóriás gitárjaim voltak. :DDD

Ha csak új hangszereket nézünk, akkor teljesen így van, olcsóbban általában csak rosszabb hangszert lehet kapni - kivéve a német webshopos Samick, de az most kb 50% akcióban van az eredeti árához képest. Viszont bármikor odaállítanám egy 300 ezres MIM mellé, nem maradna alul. Az amerikaiakban már van valami plusz a játékérzetben, de lehet csak placebo.

Viszont mikor felfedeztem a használt piacot, egy világ omlott össze bennem, és egy új épült fel. :D Ha minden nap 20× ránézel a kínálatra, és tudod, mi micsoda, olcsógitár árban félreárazott felsőközépkategóriát lehet kapni. Vagy akár felsőkategóriát, de olyan 10 évente egyszer fordul elő.

Így már simán megtörténhet, hogy egy harmadáron beszerzett, jól sikerült középkategóriás, gyárilag EMG pickupos indonéz gitár jobb lesz játékérzetre és hangra is, mint egy Gibson. Nyilván mindenkinek más a preferenciája, de egy barátom, aki elfogulatlanul végigpróbálta az összes hangszerem, ezt a Cort KX300-at hozta ki az összes közül győztesnek. :) Szerintem is nagyon jó gitár, de nekem azért vannak nagyobb kedvenceim - nem feltétlenül drágábbak. De én is befejeztem az offolást, tudom, hogy sokszor túl nagy szerencsém volt, és a legtöbb gitáromhoz indokolatlanul olcsón jutottam hozzá, a legkevésbé sem általános az én tapasztalatom.

(#56912) Moleman válasza bigrob (#56911) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, én is sajnálok egy ilyen rétegfelhasználású gitárra ennyi pénzt kiadni, ezért tartok baritonnak egy 45 ezres Cort KX5-öt. :D
De az átmenőnyak és az eredeti EMG elég menő. :K Bár az kár, hogy nem felezhető, nagyon szeretem a tiszta single coil hangot baritonnal.

(#57409) X2N válasza kutyek (#57408) üzenetére


X2N
senior tag

Köszönöm, 2007-es évjárat, 1000-es floyd, nyereg is tök jó, húrok is alacsonyan vannak. A potmétert majd úgyis megszokom, így kisujjal lehet állítani. Az EMG-ket meg majd jól letesztelem, ilyenem sose volt, 24V-os moddal biztos jól szól, majd kipróbálom. Eddigi legkomolyabb gitárom, olyan is. A mostaniak sokkal puritánabbul néznek ki, és már 600eFt fölött van az ára. :Y

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57419) kutyek válasza X2N (#57415) üzenetére


kutyek
senior tag

Pont 2 éve vettem, szóval sanszos, hogy 2021-es gyártás. Made in Indonesia, nem tökéletes, a nyereg túl magas volt, és a Floyd 1000 is gyatra, nem voltam vele megelégedve. Állítólag 2020 körül kezdett romlani a minőségük - nem tudom, mindenesetre a Gotoh remélem, hogy jobb lesz.

A pickup SH-6, a vol poti push-pull (coil split), így van egy picit twang-osabb hangzás is. A kapcsoló egy EMG PA-2 active boost (opamp), így aktív-passzív a hangszer. Best of both worlds :) ~3 dB-re állítottam a boost-ot, így a single-coil (coil split) hangerejét is egy mozdulattal a humbucker szintjére tudom hozni. De amúgy ~12 dB a max boost, és ehhez is van 18V mod, azzal pedig 24 dB, az már durva...

Amúgy nem annyira csípem a metált, inkább hard/prog rock, jazz stb, de nekem ez tetszik, ilyet akartam...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.