Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6202) Atticus85 válasza X2N (#6201) üzenetére


Atticus85
tag

Nincsenek:

- Testenátmenő húrozás
- 25,5" menzúra
- EMG HZ hangszedők

(#6204) Womb válasza Atticus85 (#6202) üzenetére


Womb
senior tag

A testen átmenő miért jobb?
Hallottál már Mighty Mite-ot? EMG-t ?

(Printszkrín- kollégával ellentétben, szerintem teljesen használható drop C-ig a 24-es menzúra, 11-12es húrokkal)

(#6343) Printszkrín válasza Atticus85 (#6341) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezt csak kipróbálással tudod eldönteni.

Az SZ520 22 bund, felépítésre ugyan az mint a KX 1Q de annak 24 budja van.
Ennek következtében az Ibaneznek melegebben szól a nyaki hangszedője,
mivel van helye feljebb kerülni. Mind a kettő szép, jó kidolgozású gitár.
Az Ibaneznek saját gyártású pick-upja van, a KX 1Q-nak EMG HZ.
Mindkettő hosszú menzúrás, a Cort Z custom nem.

Másképp nem fogod tudni eldönteni, csak ha mindegyiket kipróbálod.
Képzeld el azt a szitut, hogy végül döntesz anélkül, hogy kipróbálnád őket,
aztán megveszed az egyiket, és éjjel nappal azon fogsz görcsölni, hogy a másik
milyen lett volna. Esetleg később a kezedbe keveredik a másik, és akkor
döbbensz rá mennyivel jobb választás lett volna.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7032) Mathiask


Mathiask
senior tag

Hogy érdemes beállítani a pickup(pl emg 85) magasságot? Minél közelebb van a húrokhoz, annál jobb?

(#7424) Womb válasza Printszkrín (#7414) üzenetére


Womb
senior tag

Inkább Gibson pukik vannak a drágább modellekben, jellemzően Alnico II-esek.
SD-k a Slash, EMG a Zakk modellekben vannnak.

(#7583) Szten Márs válasza Printszkrín (#7582) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kb két hónapja nem működik :DDD Bár állítólag most már tényleg hamarosan javításra kerül.

Plazmacucci:
Szép :K EMG hangszedős Les Paul... klassz :) Egybéként pls linkesítsd ezt a képet, mert ide kissé túl nagy....

[ Szerkesztve ]

(#8286) Plazmacucci válasza Gyick (#8285) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majdnem ilyen gitárom van csak EMG-kel. Amúgy szart se hallani. Kár ilyesmit feltölteni haver :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8356) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8354) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A gitáros társamnak(akivel egyött zenéltem/zenélek) M600-asa van. EMG HZ-kkal van szerelve, az aktívjaimhoz képest kismiska. Viszont! A kidolgozása é minősége lazán odaver az Epi LP customomnak. Szóval olcsóbb volt mint az enyém és még én maradtam irigy :p

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8427) Thor92


Thor92
csendes tag

Direkt mondtam is a többieknek, hogy ha rontok, vagy esetleg ők rontanak, ne álljanak meg hanem próbáljanak visszaigazodni. Én egy fullcsöves Marshall fejládán játszottam (sajnos a teremben volt gyárilag és nem az enyém :D) gitár pedig egy Cort EVL Z2 aktív EMG hangszedőkkel.

(#8477) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8476) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG81 hídnál --->ME-25 ultra metal preamp--->Flexwawe 15 minden poti középen.

Majd csinálok egy videót, hogy milyen erősítő és pedál szimulációk vannak a multiban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8483) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8481) üzenetére


Atticus85
tag

Szóval a Boss ME 25 miatt,meg a hídi EMG hangszedők miatt van ilyen morcos hangja.Akkor a Roland combo most csak dísz ebbe a hangzásba ugye?Les Paul-ba aktív pick up,nem sok metál gitárost láttam Les Paullal játszani???Mondjuk így elég egyedi gitár :)

(#8486) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8483) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja a Roland csak dísz most :)
Egyébént sokan játszanak LP+EMG kombóval. Nekem Zakk Wylde szettem vana gitárban. Neki sok LP-je van EMG aktív szettel. De akár Hetfieldet is mondhatnék, igaz az ő gitárja ESP és nem gibbon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8829) Plazmacucci válasza izomhod (#8828) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Évek óta. Gondolom semmivel sem jobb a hangja, pláne h aktív emg-ket rak bele az ember, dehát hogy néz már ki? Kurva metál :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9303) Plazmacucci válasza izomhod (#9302) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már csak az arany szereléket kell lecserélnem feketére, és minden passzol. Legalább a két EMG fekete benne :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9304) izomhod válasza Plazmacucci (#9303) üzenetére


izomhod
senior tag

juuuj, az aranyat le ne szedd róla!!!! azzal mutat a legjobban

az emgkre meg tegyél arany színű fedőt!:)

special II teszt
tök jó les paulos a hangja, mondjuk mert ez egy LP! tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#10470) NSiS válasza Yagami76 (#10467) üzenetére


NSiS
csendes tag

Igaz hogy személyesen egyiket se próbáltam, de nekem is van egy Cortom és nagyon meg vagyok vele elégedve.

A Z44 mellett szól a ragasztott nyak, meg szvsz hogy mahagóni, az EVL mellett meg az hogy kapsz hozzá ajándék keménytokot, ami egyébként külön nem egy olcsó dolog [link].
Amit írtál arra a célra mind2 hangszer megfelel (vagyis inkább mind a 4). Még talán az EMG pickupok miatt ajánlanám a cortot, metallica-ból Hetfield, és Kirk Hamett is EMG-t használnak, igaz ők aktív változatokat.

(#10475) NSiS válasza Plazmacucci (#10472) üzenetére


NSiS
csendes tag

Azt tudom hogy alap gitár amit linkeltem, meg nem is azért mert szándékomban állna venni, maga a márka érdekelt volna mert vannak drágább modelljeik is ,meg egyes drágább modellekre ilyen ún. Evertune hidat szerelnek ami állítólag különösen jól tartja a hangolást. Egyébként 60-70k-ért ragasztott nyakas meg EMG pu-k az nem rossz (legalábbis így adatok alapján), szerintem ezek eladásnál valamennyire tudják ellensúlyozni a nevet.

Meg a név az ami anno a Cortoknak se volt itthon jónéhány éve és az ár-értékük miatt most kategóriájukon belül azért mégis.

(#10477) Printszkrín válasza NSiS (#10475) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amit linkeltél abban nem EMG pick-upok vannak, az 200-nál kezdődik.
Amit írtál nem rossz érv, viszont én a múlt héten elkezdtem beleásni magam ebbe az Evertune bridge kérdésbe. Érdekes megoldás, de szeretném ha valaki élőben demonstrálná nekem, hogy ez nem szól bele a hangba, vagyis nem ront rajta. Láttál képet a gitárok hátuljáról? Hát érdekes... Nincs ezzel még tapasztalat, úgyhogy kezeljük szkeptikusan. aztán ha meggyőző lesz, és elterjed, akkor oké. Mellesleg a tremoló kizárva ezzel a rendszerrel, de erről nem beszélnek. Hallgatnak róla, mint ha nem is létezne.

Plazmacucci! Amúgy nem vagyok naív, de eképzelhető egy bevezető ár. a Cortokat is szinte ingyen adták mikor megjelent a Magyar piacon.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#10480) NSiS válasza Printszkrín (#10477) üzenetére


NSiS
csendes tag

"Amit linkeltél abban nem EMG pick-upok vannak, az 200-nál kezdődik."

"* Hangszedő: 2 EMG HZ coil OC-1 Humbucker (nyak és híd)"

"VGS RoadCruiser VST-110 RTB : Passzív EMG HZ hangszedők: 2 x SC-1 Single-coils, 1 x OC-1B Humbucker"

A webshopban legalábbis ezt írták. 100k körüli hangszerekbe már szoktak rakni passzív EMG-ket.
Viszont én kiváncsi lennék a drágább modellekre is, néztem hogy van a Pro meg a Pro Europe szériájuk állítólag ezek készülnek Deutschlandban, egyelőre viszont úgy látom hogy csak 3 fajta olcsó változatot lehet itt kapni.

(#10548) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!Még mindig gitárvásárlás előtt vagyok.De most már csak két jelölt van.E kettő közül nem tudok választani:
LTD MH-100QMNT vagy
Cort Z44

Nem tudom melyik hangszedő jobb:EMG HZ-H4 (CORT)

ESP LH-150 (LTD)

Ebben kérném a segítségetek.Főleg Metallica számokat szeretnék tanulni,ha ez számít.

(#11167) Nunder válasza blackmacs (#11166) üzenetére


Nunder
őstag

Ilyen volt neki, csak a "butított" verziójú kiadása. Értsd nem volt benne EMG pickup, meg nem mahagóni volt a test. Tehát kategóriájában majdnem tök ugyanaz, mint az általad választott. Bár ha jól látom a tiednek mahagóni a teste. Úgyhogy nem tudom, minden esetre a zárt hangszedőket én alapból a keményebb zenéhez használnám. Más kérdés, hogy az én Ibanez-embe is nézegetem az EMG 81/85-öt, mert metálbányász volnék vagy mifene :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11304) sajtee válasza sajtee (#11302) üzenetére


sajtee
senior tag

Már majdnem megy a teljes szólója :DDD :DD

(#11303) blackmacs Én is gondoltam rá, egy olcsó Epiphone Les Paul-om van, de csavarozott nyak, 40ezres kategória, inkább hagyom, helyette veszek egy Cry Baby-t és a majdani jobb, drágább gitáromba veszek valami fsza EMG-t :)

Egyébként arra gondoltam, hanyagolom nyárra a ~150ezres gitárt és tavasszal, nyár elején veszek egy Vintage V100-ast, nyárra remélhetőleg már zenekar is lesz. Haverom azt mondta, lesz helyem náluk, ha eljutok arra a szintre.

[ Szerkesztve ]

(#11491) Tv válasza Peethy (#11484) üzenetére


Tv
senior tag

Arra azért számolj, hogy egy igazán jó pickup használtam is 10k körül van, estleg még több. Egyébként én a Cort X2-ben a hídpickupot cseréltem ki egy EMG-re (passzolom a pontos típust, anno vagy tíz éve vettem egy hangszerkészítő fickótól, aki épp egy gitárt adott el alkatrészenként), és úgy kötöttem be, hogy felezhető legyen. Tehát kapcsolható, hogy csak az egyik vagy mindkét tekercs szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#11599) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Jah néha van 1-2 jóféle cucc jó áron. Tegnap láttam ott EMG 81-85 szettet 25000-ért.
Mondjuk Cort X-szériás gitárba 15 Wattos modellező erősítő mellé nem biztos hogy érdemes ilyet tenni :D
Attól függetlenül ha lenne most felesleges 25 rongyom rá, megvenném.

(#11611) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
Másfél hónapja vettem használtan az első elektromos gitáromat egy ilyet.
Tudom nem a legjobb gitár, de mikor itt a helyi hangszerboltban nézegettem a gitárokat, hogy milyet kéne vennem, egyből beleszerettem, úgyhogy meg is vettem.(27k)
Nem akartam egyből 100 ezres gitárt venni, mert ha megunom pár hét alatt, akkor felesleges lett volna elsőre annyi pénzt beleölni.
Nem tudom milyen húrok voltak rajta, 009-es volt az biztos, én lecseréltem egy D'Addario 009-046-os húrkészletre, csakhogy nem tetszik a hangja.
Ami rajta volt mélyebb tónusú volt, súlyosabb hangzással, szóval most újra lecserélném valami másra.

Szempontok: lehetőleg minél mélyebb - súlyosabb hangzást szeretnék kihozni ebből a gitárból.
Elsősorban black metalt pl. kedvencem (Burzum) gyakorolgatok, ehhez a hangzása a gitáromnak pont tökéletes számomra, még a gain-ből is visszább tudok venni a Roland Micro Cube-on amit használok, hogy pont jó legyen a hangzása. Viszont pl. Metallica számokat is tanulok, amihez súlyosabb hangzást szeretnék. Tudom kéne valami aktív pickupos Ibanez vagy EMG, de első gitárnak a mostani nekem megfelel. Előbb meg kéne tanulni normálisan játszani. :)

Ajánlottak valamilyen bevonatos Elixírt 010-est ami elvileg tartósabb, és súlyosabb hangzású, de annyi féle van, hogy nem tudom melyiket kellene megvennem.
Egyáltalán 010-es felfér erre a gitárra, nem túl vastag? Nem nagyon találok róla infókat sajnos. A mostani 009-es így szemre pont passzos.
Esetleg van olyan pickup amit a single coil helyére be lehet rakni, úgy hogy ne kelljen fúrni-faragni.
Olyan 10-15 ezret még ráköltenék, ha súlyosabb hangzást ki tudok csikarni belőle, többet szerintem nem érdemes, inkább spórolok egy komolyabb gitárra.

Elnézést ha sok hülyeséget írtam, és amiért kicsit hosszúra sikeredett. :R

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#11616) atidzsiforc válasza InHell (#11611) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Tudom kéne valami aktív pickupos Ibanez vagy EMG -> A heavy soundnak nem kotelezo feltetele az aktiv pikcup.

Vannak single coil meretu humbucker szedok.

Hurbol standard hangolasnal en maradnek a 9-esnel meg egy darabig.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12725) Nunder


Nunder
őstag

Nekem ugyebár egy Ibanez RG320PG P2-es gitárom van és egy Focusrite Scarlet 2i2-es hangkártyával kötögetem a géphez. A gitárban egy-egy INF3 és INF4-es Humbi teljesít szolgálatot.

Két kérdésem lenne:

1. Ehhez milyen aktív, lehetőleg metal-hoz megfelelő hangzású hangszedőket ajánlanátok? Én ez EMG 81/85 kombóra gondoltam első sorban.

2. Szeretnék egy jó minőségű kábelt, lehetőleg olyat amivel a felvétel is lehetséges. Pipa jack plusz pont, de nem feltétel. Magyarországi és ebay-es móka is érdekel. Lehetőleg emberi áron természetesen.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12726) sajtee válasza Nunder (#12725) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem tudom, mennyire számít gépre kötve a komoly hangszedő? Vagy azt kombóval használnád? Egyébként az EMG 81/85-ről nagyon sok jót hallok :K

Az a gitár nagyon szép :Y

[ Szerkesztve ]

(#12730) madgie válasza Nunder (#12725) üzenetére


madgie
titán

EMG 81/85 valóban jó választásnak tűnik, passzívak közül én még az Invadert (SH-8) ismerem, az is egy brutális dög (két lemezt azzal nyomtunk fel anno :D)

szerk: mondjuk az utóbbi nyakra tuti nem való (meg eleve ritmusgitárhoz állat), oda finomabb cucc kell.

[ Szerkesztve ]

(#12731) atidzsiforc válasza Nunder (#12725) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ilyet vettem tavaly szeptemberben, azota is hibamentes szolgalatot teljesit az asztalom alatti kabeldzsungelben. Szepen viszi a jelet, meg a jackekben vannak ilyen picike rugok amik kapaszkodnak az aljzathoz, mikor be van dugva, hogy veletlen se pottyanjon/rantodjon ki a kabel.

Pickup kerdesben nem tudok segiteni, most akarok uj hangszert venni es az egyik kiszemelt peldanyban emg 808-as szett van, majd meg latom hogy szol. :B

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12737) Nunder válasza madgie (#12730) üzenetére


Nunder
őstag

Tehát akkor azt mondod, hogy az enyémre nem ajánlott az említett EMG páros?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12974) Plazmacucci válasza Eastman (#12972) üzenetére


Plazmacucci
félisten

2db EMG 81 hidhoz, nyakhoz es le van a gond :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12975) madgie válasza Plazmacucci (#12974) üzenetére


madgie
titán

Egy Kerry King EMG Set (a gain boost kapcsolóval) oszt csók :DDD

(#13179) nesa válasza Plazmacucci (#13176) üzenetére


nesa
veterán

Szep ez a fekete, a teste menyiben ter el a fehertol?
ill a masik hangszedorol is van kep?

A feherbe talan EMG van?

(#13203) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a topikot, gondoltam bekapcsolódok.. :)

Kezdő vagyok, régebben fél évet jártam tanárhoz, de abbahagytam mert nem volt akkor időm begyakorolni azokat, amiket leadott órán. Később a a lányom születése miatt nem volt időm gitározni.
Most elhatároztam, hogy most már nekiállok rendesen :)

Van egy Cort M600 gitárom még az EMG-HZ hangszedőkkel.
[EMG-HZ]

Szerintetek lehet a pickupokra fém króm "kupakot" rakni, hogy fedett legyen? Jobban bejön nekem, bár nem tudom hangban hozna-e változást.
[Fedett pickuppal]

Szerintetek melyik néz ki jobban?

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#13208) Eastman válasza Plazmacucci (#13178) üzenetére


Eastman
őstag

Jó az az Epi. :K Én fordítva tudom elképzelni. Az EMG fölé 9-es készlet, a Studiora 11.

Fogdostam ma is a Stratókat. Úgy tudom, hogy 10-es szettel jönnek ki a gyárból, de nekem az nagyon csirke. Sosem érzem a hangszert az üzletben, nem tudom úgy tesztelgetni ahogy szeretném, mert kell az ujjaim alá a vastagabb 11-es készlet. Annyira hozzászoktam már. Vékony és lágyabb húrokkal általában hamisan játszom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13209) Plazmacucci válasza Eastman (#13208) üzenetére


Plazmacucci
félisten

En sem akarok kilencessel nyomulni, csak igy kaptam. Majd tizest rakatok a studiora es hagyom alap hangolason, tizenharmast meg az emg fole es mondjuk ket es fel hanggal lehangolom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13493) izomhod


izomhod
senior tag

gibsonba szoktak gyárilag emg pikapot tenni?
[link]

(#13897) Printszkrín válasza Yagami76 (#13895) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A két 50k-s gitár közül én a Cort-ot választanám.
LTD ennyi pénzért nem lesz jó. Bár ez az én véleményem, nem szeretem őket.
A Cort Viva Custom WP talán csak a kivitelezésben ad többet, meg persze
egészen más a hangzása a pickupok miatt. Aktív EMG pickup, ez másképp szól,
némileg be is határolja a műfajt amit játszhatsz rajta.
A JS100 megint más világ. egészen más nyaka van, csak 22 bundos, és általában
drágább a többinél. Új ára 200k felett van. Ha olcsón tudsz venni egyet, jó vétel,
de nem összehasonlítható a JS1000-el. (persze az még drágább)

Tisztázni kellene a zenei műfajt mit szeretnél játszani.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#13995) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Sziasztok!Gitár vásárlás előtt vagyok.Kinéztem egy modellt Gitárshopon.Cort Viva Custom.Íme a hirdetés:
http://gitarshop.hu/hu/hirdetes/157129/elado-cort-elektromos-gitar
Meg szeretném kérdezni a véleményetek róla?Illetve akinek van ilyen vagy hasonló tipusú gitárról tapasztalata kérem írja meg a véleményét.1 éves és 3 hónapos a cucc.Tokkal és hevederrel.Szerintetek mennyit ér meg?EMG81,EMG85 hangszedők vannak benne.Várom a válaszokat Privátba.Előre is köszönöm!

(#14005) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Sziasztok!Gitár vásárlás előtt vagyok.Kinéztem egy modellt Gitárshopon.Cort Viva Custom.Íme a hirdetés:
http://gitarshop.hu/hu/hirdetes/157129/elado-cort-elektromos-gitar
Meg szeretném kérdezni a véleményetek róla?Illetve akinek van ilyen vagy hasonló tipusú gitárról tapasztalata kérem írja meg a véleményét.1 éves és 3 hónapos a cucc.Tokkal és hevederrel.Szerintetek mennyit ér meg?EMG81,EMG85 hangszedők vannak benne.Várom a válaszokat.Előre is köszönöm!

(#14008) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is EMG 81/85 van a gitáromban, és igen. Cortot meg kész anyagi csőd eladni/továbbadni. Annyira már nem cseng jól a neve, hogy úgy tartsa az árát mint egy Epiphone vagy egy Ibanez. Természetesen vannak jó gitárjaik, M600-al játszottam már, nem rossz de semmi extra. Hiányzik belőle az ami egy neves gitárban megvan. A név és a forma. Hidd el számít, nem sznobizmus.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15207) Eastman válasza BluEyes (#15206) üzenetére


Eastman
őstag

„25"menzúra, mahagóni nyak, paduak fogólap, üreges (tone chambered) dió test, bigsby tremolo, sperzel kulcsok, eredetileg tv jones pickupok, most emg elektronika.”

Aaaz igen! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15213) InHell


InHell
senior tag

A minap feljátszottam egy másik Metallica számot, (persze mikor rögzítem mindig hibázok) szerintem tök jól szól a gitár a gyári Ibanez INF1 / INF 2 hangszedőkkel. Legtöbb helyen meg azt olvasom, hogy cserélik merhogy szar.
Bár nem tagadom, megfordult már a fejemben milyen lehet egy aktív EMG szettel, csak lehet nem sok értelme lenne, egy Micro Cube kombó mellé. :)

< béna duma helye >

(#15266) InHell


InHell
senior tag

Csak nem bírtam ki, és vettem egy EMG 81/60 szettet . Nagyon szép állapotúak, mert egy karc sincs rajtuk. :)

< béna duma helye >

(#15509) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv urak. Még régebben vettem egy PRS se 24 custom gitárt. Baj volt vele, visszaküldtem pénzt pedig visszakaptam. Most ismét egy gitárt szeretnék venni, kettő közül akarok választani:
Fender FSR stratocaster hsh
Jackson slxt soloist
Személy szerint a fender nagyon tetszik viszont csak 21 bundos, ha legalább 22 lenne akkor biztos azt venném. Másrészről pedig a jackson is nagyon tetszik. Passziv emg hangszedőkről mi a véleményetek?
ami még fontos, hogy árban a fender drágább 20k-val.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#15510) atidzsiforc válasza theiron320 (#15509) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Volt multkor nalam egy ibanez s470, amibe a gazdaja emghz-t rakott hid pozicioba, nekem nagyon bejott a hangja. Kerdes, hogy mit szeretnel jatszani a gitaron, mert a 2 altalad valasztott fejsze kb egymas szoges ellentete.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16238) Nunder válasza Plazmacucci (#16234) üzenetére


Nunder
őstag

Mire gondolsz itt hogy "elkövettek"? Nem szabadott volna 11-es húrkészletet (11-48) tenni egy 6 húros, tremolós gitárra, hogy ha le akarom droppolni C-re?

Mit ajánlanátok D - Drop C hangoláshoz?

atidzsiforc: A hangszedők tudom hogy nem a legjobbak, ezért is van már tervben egy EMG 81-85 set.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16271) nesa válasza nap (#16270) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom ezeknek mibol van a teste?
En 5-6mm a tetejebol leszednek es a test anyagahoz megfelelo 5-6mm toppot raknek ra langnyelves juharbol vagy valami mahagonibol es hagynam a fat ervenyesulni (lakkozva vagy kemeny olajozva ) ha nagyon elcseszett a fa hangja (tegyel bele aktiv EMG-t)

Az enyemnek 40 vagy 41mm volt a nyeregnel a nyaka, jo keskeny volt.

Ezeknek nekem a kulcsai nem tetszettek soha hogy egyben van, azzal nemtudom mit lehet kezdeni?

Tudok szegedi hagszerkeszitot ha gondolod.

(#16786) Dealer95 válasza nesa (#16785) üzenetére


Dealer95
őstag

Igen, újonnan venném, ha végre rászánnám magam :B
Csak mostanság már ha új dolgot veszek, az is hibás... kicsit félek már, hogy megint becumizom ezzel az "utolsó" darabbal.

Egyébként ha megvenném, akkor az EMG-ket száműzném belőle az első húrcserénél szerintem és kicserélném a mostaniban lévő AHB-1-esekre, bár lehet, hogy nem olyan rosszak azok sem....

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.