Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16788) nesa válasza Dealer95 (#16786) üzenetére


nesa
veterán

Nemjobb egyik se a masiktol az EMG 81 kicsit femesebben szol, mig az ABH1 valamivel melegebb hangu, de ez a kipattintom, bepattintom sajnos nem egyszeruen igy megy, a teljes elektronikat cserelni kell, ill jobb jarsz mert az EMG kulonben nemhiszem hogy barki megveszi a tartozekok nelkul... mas a csatlakozo is....

(#16789) Dealer95 válasza nesa (#16788) üzenetére


Dealer95
őstag

Úgy tudom a bekötés ugyan az.
A potik meg EMG-khez valóak (mármint amik most bent vannak a gitárban, tehát azok is ugyan olyanok lesznek szerintem)
De a bekötéssel nem lenne gond. AHB-1-eket is itthon kötöttük be passzívokról váltva. EMG-khez is van bekötési rajz.
Ez lenne a legkisebb bajom ha egy hibátlan gitárt kapok :)

Na alszom rá egyet, hátha holnap tudok dönteni.

(#16812) GyilkosMeh


GyilkosMeh
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gitár ha a torzító pedál be van nyomva, rettenetesen gerjed és halk (torzítás nélkül nem gerjed, de szintén nagyon halk). Egy Ibanez Silver Cadet-ről van, a hídnál a hangszedő ki van cserélve egy EMG HZ humbuckerre (Valszeg EMG HZ H2). Gitárral van a baj, mert haver Stratocaster hamisítványát rákötöttük, nem gerjed egyáltalán, szinte semmi alapzúgása sincs és jó hangos pedig abba 3 single coil van. A baj annyi, hogy használtan lett véve. Tudnátok pár ötletet adni mi lehet a baj? Ha nincs rendesen földelve a hangszedő lehet ilyen probléma? Ha a poti ellenállása kicsi az szintén csinálhat ilyet?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#16818) Dealer95 válasza nap (#16817) üzenetére


Dealer95
őstag

Az EMG HZ passzív hangszedő, nem? :F

(#16842) Nunder


Nunder
őstag

BÚÉK minden kedves húrnyűvőnek :)

Rögtön kérdéssel kezdeném az évet. Eldöntöttem, hogy pickupot cserélek az Ibanezben. EMG 81/85 páros lesz a végleges. Kérdésem csupán annyi, hogy darabonként vagy Zakk Wylde szettként vegyem őket? A szett olcsóbb is pár ezressel, valamint az összes kábel meg poti megvan hozzá, nem tudom, hogy külön a pickupokhoz adják-e.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16845) atidzsiforc válasza Nunder (#16842) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Elvileg ujonnan vett emg-hez meg sd blackouthoz mindig es minden korulmenyek kozott kapnod kellene potikat, meg jacket, akkor is ha nem szettben veszed. De ha van hozzavalo jacked meg megfelelo ellenallasu potik akkor mind1.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16853) InHell válasza madgie (#16851) üzenetére


InHell
senior tag

A régi szép idők.. :U

El tudnék képzelni minden hónapban ehhez hasonló összejöveteleket.

(#16852) Nunder én építettem be egyedül, végülis nem volt bonyolult, a papírokon szépen le van rajzolva mit hova kell kötni.
Egyedül a 3 állású kapcsoló bekötésével szívtam, mert nekem nem az a fajta volt amilyen az EMG rajzokon van.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#16964) Nunder


Nunder
őstag

Csak hogy kicsit dicsekedjek, haverral összedurrantottuk pénteken a két Vox Tonelab ST-t, és fejhallgatóval csaptunk egy kis metálkodást. Bekötöttük mindkettőt hangkártyába, és kitoltuk fülesre. Meglepődtünk, mert az én fülesem a hangkártya monitor kimenetéről kapta a jelet, és mégis sztereóban jött nem mono-ban ahogy azt az elején gondoltuk. :)

Viszont bebizonyosodott, hogy kell nekem az EMG szett, mert ahogyan korábban is írta valamelyikőtök kissé hűtőmágnes az Ibanez gyári szettje. Úgyhogy már csak egy forrasztóval rendelkező egyént kellene találnom, aki bevállalja a kiforrasztást. Nézegettem beszerelő videókat, és tényleg pofon egyszerű a bekötés, csak hát nincs szívem elvágni a kábelek végeit a gyári pick-up-okról, csak jobb lenne pákával leszedni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16965) Plazmacucci válasza Nunder (#16964) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG-vel nem lehet tévedni :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16966) InHell válasza Nunder (#16964) üzenetére


InHell
senior tag

Megcsinálnám neked szívesen, csak elég messze lakunk egymástól. :)
Amúgy még az RG320-ad van ugye?
Annak gondolom 5 állású pickup kapcsolója van, az EMG-hez majd szerezned kell egy 3 állásút.

< béna duma helye >

(#16968) InHell válasza Nunder (#16967) üzenetére


InHell
senior tag

Nekem ilyen 3 állású kapcsoló , vagy ilyen van a gitáron.
Gyárilag nekem is 5 állású volt, de mivel az EMG 81/85 nem felezhető, ahhoz 3 állású kell.

< béna duma helye >

(#16973) InHell válasza BluEyes (#16972) üzenetére


InHell
senior tag

Szerintem azt az 1-2 ezer forintot megéri a 3 állású kapcsoló.
Én is először azt gondoltam, jó lesz nekem az 5 állásúval is, csakhogy egy délutánom ráment a neten való keresésre, és végül nem találtam sehol egy rajzot vagy bármit, hogy kell beforrasztani azt a 4 kábelt, ami majd kijön az EMG főpanelből úgy, hogy működjön is.
Mindenhol csak azt írták, vegyél 3 állású kapcsolót.

Az is egy probléma, hogy szerintem a két fölösleges állásban , (pl. 2-es 4-es) ha nincs beforrasztva semmi, gondolom killswitch-ként üzemel, és elég hülyén nézne ki, hogy átváltod menet közben, és elnémul egy pillanatra.
Bár nekem tökmindegy, ki hogy köti be, vagy használja, csak leírtam a véleményem. :R

< béna duma helye >

(#17083) InHell


InHell
senior tag

Tudnátok nekem ajánlani Budapesten olyan boltot, ahol erősítő fejeket és ládákat tudnék megnézni-kipróbálni?

Mostanában szeretnék venni egy 100-120W körüli fejet és egy 4x12" ládát, metálhoz. EMG 81/60.
Nem feltétlenül csövest szeretnék, jó nekem a tranzisztoros is, a lényeg, hogy minél súlyosabb hangzást ki tudjak hozni a rászánt összegből. :)

Videókat láttam már nagyon sokat, az alapján pedig nehéz dönteni.
Peavey valveking pl. nagyon tetszik. 80-90 körül mozog használtan.
Vagy van pl. egy Marshall AVT150H fej+láda is elég jó áron, csak hát metálhoz nem tudom mennyire jó.

Olyan 150 ezret költenék az egészre, szóval újat ennyiért úgysem kapok, de mivel hétvégére megyek BP-re, gondoltam szétnéznék pár hangszerboltban, legalább nagyobb rálátásom lenne az egészre.

< béna duma helye >

(#17101) sza.sa válasza Neuler (#17100) üzenetére


sza.sa
tag

Nem sima, van amikor vettem, még nem is létezett. Színe AVD, akkor még kék se volt, pedig lehet az mellett döntöttem volna :) Egyszer mintha élőben valahol láttam volna, de szerintem nem az nagyon sötét, inkább a világosabb kék, szerintem enyhén lilás beütéssel. De az enyém is hol pirosabbnak látszik, hol pedig full hegedűbarna.

Igen, felezhető, egész "strato"-sabb lesz, de gondolom a többi felezhető is tudja.
Amúgy nagyon tetszik, hangszerész beállítása óta (bundok síkba hozása) nagyon kényelmese nekem.
EMG-HZ hangszedős, semmi extra, jól szól. Most már ismét lehet kapni króm zárt hangszedővel.

PRS mániás vagyok, ezért lett M600. Sikerült kipróbálnom egy PRS SE Custom 24-et tavaly, méretre, fogásra, kényelmességre szinte ugyanaz, de azért PRS finomabb műszer :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#17224) Neuler


Neuler
csendes tag

Na nekem következő kérdésem lenne:
A Yamaha Pacifica 311H nyaki hangszedője egy p90-es.
Namost ha valakinek ez nem jön be akkor elileg ennek a helyére passzol az EMG P91? (Ami egy humbucker.)

+ Már szűkül a lista...talán...
Az alábbiakból kinek melyik miért? .. :)

-Epiphone LP Standard
-Cort M600 (nem tremolo)
-Yamaha Pacifica 311H

(#17361) sza.sa válasza Humbucker (#17358) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem ilyen van, csak az EMG-HZ hangszedős. Ezt a gitárt láttam már fennt régebben, még lehet az előző tulaj hirdetését.
Kérdezz rá a bundok kopására, ez enyémet új állapotában is síkra kellett csiszolni, hogy nekem kényelmes húrmagassága legyen. Esetleg a potikra kérdezz rá, az enyém tone potija már túl könnyen forog...
Szerintem ha nagyon akarod a pickup fedelet ki lehet cserélni, vagy esetleg kinyomni (én úgy tudom levehetőek.... de majd megcáfolnak)
Amúgy szerintem jó ár, kb az új ár fele....

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#17372) McCann válasza kutjaaa (#17371) üzenetére


McCann
tag

Aktív single coil pickupok is léteznek, érdemes lehet körbenézni ilyen téren!
Pl: EMG

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17566) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Jó ötlet a Ibanez RG-8?! Mindenütt azt olvasom, hogy belépő 8 húrosként nagyon jó az ár/minőség aránya, csakhogy állítólag a gyári passzív puckupjai 'muddy'-sak, úgyhogy az mindenképp csere lenne mondjuk aktív EMG-re pl. Drága és mennyire macerás a hangszerésznél egy ilyen átalakítás? Szóba jöhet még az RGA-8-is, ez egy "százassal" drágább, de ebben aktívak a pickupok, igaz, ezeket is cserélném és mivel az Ibanez hangszedők ceruza elemmel mennek, itt is faragni kellene majd, hogy beférjen hátulra a 9V-os. Nem tudom melyik lenne az ésszerűbb, olcsóbb. De most rátaláltam erre az alternatívára is :[link]
Hmm... érdekes, bár nem vagyok egy nagy Jackson rajongó és csak 26.5-ös a menzúrája, az Ibanezeknek 27.

Hmm....

[ Szerkesztve ]

(#17570) atidzsiforc válasza SunMount3r (#17566) üzenetére


atidzsiforc
őstag

rga8ban is undoritoak a gyari pickupok, meg ugy az osszes gyari ibanez pickup egyetemesen hutomagnes.

Ha nem akarsz vele szoszolni vedd meg a jacksont, vagy ibanezbol egy iron label 8ast, abban gyarilag emg 808-ak vannak.

nekem van egy 26.5-os 7 huros schecterem meg egy 27-es 8-as ibanezem, 26.5-re joval vastagabb hur kell normalis feszesseghez, most 74-13-as keszlet van a 7esen G-re hangolva, az ibanezen meg 72+54+46-9-es osszeganyolt keszlet F standardban es kb ugyanolyan feszesek.

amugy barmilyen uj, indonez, nem premium ibanezt veszel kb 100% biztos lehetsz benne hogy lesznek aprobb hibak, pl.: bundok szelei elesek, nyakcsavarokat meg kell huzni etc.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17708) Hadeska22 válasza freelanced (#17707) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Szia igen, van. :)

ez a jelenlegi gyakorlógitárom (anno első gitár volt, azóta meg fel lett újítva :D..)

Bár az enyém még régi szériás (minőségibb gyártmány), és ki van benne cserélve EMG 81/85-re a pickup, illetve full új a belsőelektronika, és a fixhúrláb is minőségibb darabra lett cserélve :D..

Első gitárnak szeretnéd akkor tökéletes, de arra figyelj hogy a nyak be legyen rendese állítva, meg ugye ez egy low-end cucc, így nagy a szórás..lehet kifogsz egy olyat ami makulátlan, de lehet egy olyat ami meg f*s.

Ha kell szívesen küldök sample-t róla, (dropbox)
bár nem tudom mennyire lesz mérvadó a hangja :D..(EMG-k miatt)

Mire szeretnéd amúgy használni ?.

Az alap PU-k egészen jól szólnak, egészen addig amíg nem szeretnél vele komplikáltabb dolgokat csinálni :D.
Ha Billy talent meg rise againstes egyszerűbb dalokat akarsz vele játszani akkor tökéletes, de mondjuk egy In flames-t, vagy Bodomot már nem ajánlom hozzá bár ez szigorúan magánvélemény.

PS. szerintem mindenképp újat vegyél, a garancia miatt.
(drágább modelleknél annyira nem mérvadó, mert ott figyelnek a minőségre), de itt azért fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17734) Hadeska22 válasza freelanced (#17730) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Bocsánat kérek először is mindenkitől aki allergiás a hirdetésekre :D..,

Ha tetszik a flying V akkor ennyiért tudom ajánlani ezt
esetleg egy King V

45 ért találsz használt Ibanezt, superstrat formával. (GRG 270B)

Mondjuk V-ket szokni kell, nekem is beletelt egy kis időbe mire ráállt a kezem rendesen,
Abban igaza van a kollégának hogy gitárt nem feltétlenül éri meg újat venni , ezt mondjuk én annyival egészíteném ki hogy de ajánlatos egyes esetekben.**

Jó persze 50-60 ezres árkategóriánál még elmegy a használt.., de én tuti nem vettem volna meg a gitárom használtan.

Mondjuk néha ki lehet fogni egy balekot rossz üzletembert, aki 6 húros banjonak nevezi ezt a drágaságot , és ennyire áron alul adja :D..De mondjuk kicsit lealkudva 100-ért a legtökéletesebb vétel..

#17733
Én ilyet használok gyakorlógitárnak, igaz felújítva.. de jah.
Kényelmes ülve/ állva rajta a játék, maximum annyi hogy enyhén fej nehéz.
Ja és nem érdemes rajta a 20.bundtól játszani :D..de ez egy másik történet.

Azt hogy az alaphangszedők hogy szóltak- nem tudom, mert megvétel után majd egy évre kicseréltettem a PU-kat EMG ZW setre, és már jó pár éve annak hogy ebben a felállásban használom.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17735) Plazmacucci válasza Hadeska22 (#17734) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG ZW +1
Én is két éve már 81/85 szettel játszok a les Paullal. Odabasz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18218) Hadeska22 válasza Humbucker (#18216) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Kx 5 szerintem relatíve jó választás, bár azt remélem tudod hogy egy hangszer sem tartja jól az árát, talán kivéve a Syn. Gates-es Schecter gitárok és az ESP-k..

Épp napokban láttam hogy egy ficek GSfanatic (régen-gitarshop)-on megint egy Jackson gitárt próbál eladni áron alul. Amikor én érdeklődtem tőle akkor 130ért sem vált volna meg tőle..most meg 90-100ért hirdeti az amúgy 200.000 ftos gitárt.

Én is rendelkezek egy BC Rich Virgin White-tal, ami kb annyiban azonos az eredetivel, hogy a gyártó, és a modellnév stimmel.
-még régi szériás, grafika is van rajta, a fixhúrláb, a belső elektronika, a jack aljzat, 2 pickup (EMG 81+85-re lett cserélve) -ezek mind kilettek cserélve, és az elemnek is külön kis tok lett beletetetve.
És akkor kaptam az ajánlatot hogy valaki kegyesen adna érte 56-t (az EMG ZW set csak maga 50 ezer)...

Szóval én azt javaslom hogy olyan gitárt vegyél a költségvetésedből, amit nem feltétlenül akarsz eladni.(egyik ismerősöm a cort kx 5-ét is 35ért volt kénytelen eladni, pedig Ő is cserélt fixhúrlábat benne, és karcmentes volt..)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18937) atidzsiforc válasza Slipknot Man (#18935) üzenetére


atidzsiforc
őstag

amugy meg 140ert veszel egy line6spider 30-at (75os szobara HATTTALMA overkill, nekem volt egy 80as peaveym, ha 1es fole tekertem a hangerot mar dorombolt a szomszed :D), meg egy cort(hasznalt) vagy jackson/ibanez 7est.....

nekem van egy vintage gitarom, nem v100 hanem vs6, az sg testu. nem rossz csak benak a hangolokulcsai. emg81-el visit mint a diszno. \m/

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18982) Neuler válasza Humbucker (#18968) üzenetére


Neuler
csendes tag

Na most nem szídok senkit ,de valaki olvassa már el rendesen azt a hozzászólást amit írtam!!! .. xD
Nem Les Paul volt odaírva ,hanem Vintage v100.... konkrétan ,hogy az nem "metál gitár", és ahogy írtam, mert szerintem a hangszedők (wilkinson) nem egészen erre vannak.

Ellenben nekem is nagyon tetszenek a les paul gitárok.
Ha ilyen kell metálra akkor szerintem inkább: LTD EC-256 vagy 330,
Drágábban de: Epiphone Les Paul Prophecy (EMG85/81 hangszedők, ezt nemigazán kell cserélni semmire :) )
DE az egyik kedvenc gitárosom, buckethead is les paulon tolja (azon is)

Szóval legközelebb olvassatok, és figyeljetek arra amit olvastok..

(#18988) Plazmacucci válasza Humbucker (#18987) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy EMG81-el "minden" megszólal ahogy kell. Inkább vennék 50e forintos gitárt meg EMG-t egy jobb erősítővel mint fordítva.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18990) Humbucker válasza Plazmacucci (#18988) üzenetére


Humbucker
senior tag

EMG 81 vagy 85 a jobb? Van aki azt mondja még a Seymour Duncan BlackOuts se rossz választás....

(#18992) Fitzgerald válasza Humbucker (#18990) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én a JB/Jazz és az EMG 81/85 között sem hallok számottevő különbséget torzulással, clean csatornán azért nyilván igen. A két EMG ugye mégiscsak aktív. Mindenesetre mindkét setup rohadtjól szól, csak az EMG kicsit mégrohadtjólabbul.

(#18993) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ennyire jó ez az EMG 81, hogy még fontosabb mint hogy ragasztott vagy csavarozott a gitár, meg hogy pl: mahagóni-e vagy hárs a test??

(#18995) Plazmacucci válasza Humbucker (#18993) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Metalra csak emg es kb ennyi, mert masra nem is igazan jo. Torzított játékra talaltak ki, nem veletlenul használja minden metalos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18996) Humbucker


Humbucker
senior tag

Akkor egy Cort KX-5 egy EMG 81-es pick up-pal jó lenne így szerintetek?

(#18997) atidzsiforc válasza Neuler (#18991) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Forditva. 81 hid 85 nyak. De pl Rammsteinbol Richard Z. Kruspe ESP szignojaban mind2 lyukba 81 van rakva.

Amugy emg-t mindegy milyen faba teszed ugyanaz az agyonszaturalt husdaralo hang fog jonni belole.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19013) kizul válasza atidzsiforc (#18997) üzenetére


kizul
tag

"Amugy emg-t mindegy milyen faba teszed ugyanaz az agyonszaturalt husdaralo hang fog jonni belole."

+1000

Nálam A Hang valami ilyesmi: [link]
Élő, lélegző, egyszerű, csak egy jó gitár egy szál kábellel egy jó erősítőbe, semmi effekt meg széttorzított steril hangok.. Itt minden közrejátszik, a fa, a hangszedők, az erősítő, az ősrégi greenbackek stb.

(#19600) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Epiphone-okkal milyen személyes tapasztalatok vannak? Nem tudom megérné-e lecserélni az Ibanezem, ez sem most lesz, de az asszony cask úgy megy bele, ha cserélem és nem pluszba veszem meg...Elvileg vagy az 1960 Tribute vagy a Prophecy Plus GX lenne (nem EMG hangszedős). Tudom eléggé más hangzásúak (mind a három :) ), de amióta nézegetem a gitárokat, egyre inkább hajaznék egy Les Paul-ra, illetve a fix hírda...

[ Szerkesztve ]

(#19601) reményhal válasza atomeec (#19600) üzenetére


reményhal
csendes tag

nekem standard volt,studio van, alnico classic p.u.-val nem kifejezetten metál gitár :) ,bár megfelelő erősítővel azért lehet zúzni,de pl petruccis hangzásra lehet emg-vel sem lehet rávenni,de ez csak gyanu.Blues, rock ,stb-re kiváló,érzésre kb 1-1,5 év volt amire "bejátszottam" érettre.Állva szokni kell a súlyát,de nagyon szerettem mindkettőt.9-es húr felejtős,11-es jó,itt már keményen beszól a mahagóni dög,bár tudom ez vitás kérdés,mármint a fa hatása az össz hangképbe.Ha lenne pénzem gibsonra, epi akkor is maradna.

(#20917) kemotox válasza persil (#20916) üzenetére


kemotox
addikt

Jah végülis a Sabbath csak egy úttörő klasszikus, az emgéelád lehet nem is létezne nélkülük. (amit mellesleg ki kellet gugliznom, mert életemben nem hallottam róla) ikszdé ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#21256) guitarguy válasza Real Ghoost (#21250) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Amint rádugja az erősítőre és játszani kezd... :(((
Nyílván különbséget nem fog hallani, ha még nem volt elektromos gitárja, de azt kapásból lefogja venni h nagyon szar. Ez elsősorban rossz minőségű single coil szedőkre vonatkozik, mert az még zajol is mint a hülye. Hányadék na...

Amúgy is sztem örülni kéne hogy ennyiből meglehet úszni egy szettet, ami még profi felhasználásra is okés.
(Ja és emg 81 az isten :P )

brckm: Persze hogy alkalmas akár metalra, csak nem mindegy melyik... :U

A linkelt sx vmiféle analóg zajgenerátornak tenné meg max.

[ Szerkesztve ]

(#21262) Eastman


Eastman
őstag

Srácok,

aktív EMG használható passzívként? Elem nélkül hogyan viselkedik a hangszedő? Nem vagyok járatos ezen a területen.

(Itt nem találtam választ, mégis hasznos bevezető a témába.)

Tiszta csatornán milyen a hangja az EMG 60 / 81 párosnak? Tényleg "steril", vagy esetleg van benne dög tisztán is?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21263) Real Ghoost válasza Eastman (#21262) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem nem szólal meg elem nélkül. Legalábbis amikor a bass gitárosunk gitárjában meghalt az elem akkor folyamatosan esett a jelszint meg trogyogott az erősítő, először azt hittük az ment tönkre, aztán leesett, hogy mi is volt a hiba.

Az általános közhiedelemmel ellentétben szerintem használható tisztán is az EMG egyébként, de érződik rajta, hogy nem arra tervezték.

(#21266) Real Ghoost válasza kemotox (#21265) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ezek szerint hülyeséget írtam, tehát mégis szól elem nélkül az EMG.

Én ezt a párosítást próbálnám ki szívesen, elvileg átmenet valahol a PAF és a klasszikus EMG szedők között.

(#21267) nap válasza Eastman (#21262) üzenetére


nap
addikt

Akár ki is próbálhatod. Éppen van egy pár eladó emg81-em... ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21295) brickm válasza kemotox (#21265) üzenetére


brickm
őstag

Megy az EMG elem nélkül is??? Ez nekem is uj hé.

(#21298) atidzsiforc válasza atidzsiforc (#21297) üzenetére


atidzsiforc
őstag

marmint az emg-nek (sg-mben van egy emg81)

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21329) Ragnar_ válasza Eastman (#21327) üzenetére


Ragnar_
addikt

Slipknot Seymour Duncan Blackoutst is használt (vagy ez nem az a Jim Root?) ha jól emlékszem ebben spec. EMG van, nem mintha így nem fogadnám el azért.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21347) nap válasza nap (#21264) üzenetére


nap
addikt

Megy az emg elem nélkül. De sokkal gyengébb, sokkal vékonyabb, tiszta csatornán alig hallani belőle valamit, torzításon meg sokkal gyengébb a jel, és nagyon hamar lecseng.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21388) guitarguy válasza bence1990 (#21384) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Nekem egy mezei x-fi extreme audio (átmatricázott audigy SE talán) is tudta ezt amit te akarsz anno. (low output pickuppal és dupla aktív emg-vel is tökéletesen működött, kicsi 3-4 ms késleltetéssel) Szal lehet egy tök olcsó hangkari is megteszi, de guglizz utána alaposan.
Az alaplapi hangkariban viszont nem vok biztos.

Szal nem kell ide interfész. (am se lehet 15-ért értelmeset kapni)

(#21680) AKs válasza Humbucker (#21674) üzenetére


AKs
tag

Szia!

Én a helyedben megnézném/hallgatnám ezt is: [link]. Nem én árulom, csak nekem is van ilyen, BCH színben. Elég kényelmes műszer, EMG pu-k, nem is túl nehéz a mahagóni ellenére. Szeretni szokták.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21823) Mathiask válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


Mathiask
senior tag

Legutóbb másfél éve használtam a IRT30-112-t, de emlékeim szerint a rhythm csatornán már olyan 4-6-os állásnál már bőven kell lennie elég gainnek pl rockhoz. Ha még egy kis pre-boost(4-es állás mondjuk) is rajta van akkor meg már korai metál(mondjuk korai metallica) hangot kéne kapj. A lead channelen meg kb 8nál feljebb már nem is nagyon érdemes tekerni, úgy is már bőven elég bármire a gain. Mondjuk mindez EMG 81-el.
Emlékeim szerint nem is kell olyan nagy hangerő hogy értékelhető legyen, bár nyilván feltekerve más hangot kap az ember, de pl a watts potit ha nem kell hangerő elég kb negyed állásban hagyni és a volume-nál se kell mondjuk 2-esnél több kis szoba gyakorláshoz.

(#21859) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG 81/85. Ha az valóban Gibbo hangszedő, a fém áráért átveszem :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22273) Plazmacucci válasza atomeec (#22272) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OK, a kemény metál hangzással még amúgy is tartozom. Le kell porolni az EMG-ket :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.