Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.