Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) brd válasza d3kk (#1000) üzenetére


brd
nagyúr

Az első találaton lévő nem jó?

The only real valuable thing is intuition.

(#1002) d3kk válasza brd (#1001) üzenetére


d3kk
senior tag

én itt nem találtam usb3 drivert win 8 x64-hez.. de lehet benéztem..

itt csak Win 7 x86 és x64 us 3 driver van.. Win 8 Nincs..

[ Szerkesztve ]

(#1003) d3kk válasza brd (#1001) üzenetére


d3kk
senior tag

Láma voltam..

(Win 8-hoz van in-box usb 3.0 driver :W )

[ Szerkesztve ]

(#1004) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi lapok közül melyiket javasolnátok, ha kell a tuning is, meg egy 3770k fog bele menni?
(cf és sli nem lényeg)

GIGABYTE GA-Z77X-UD3H 38000 -
GIGABYTE GA-Z77X-UD4h 44000 -
Gigabyte GA-Z77X-UD5H 53000 -

(#1005) Hoorus válasza djbahool (#1004) üzenetére


Hoorus
őstag

UD3H bőven elég.. Nekem is az van és tuningban 4,8-on viszi a 3770K-t.. :) Talán csak a VIA hangchip, amiben különbözik az UD4H-tól, amit elég sokan lehúznak hogy milyen gagyi, de ezt én határozottan cáfolom. Semmi gond nincs vele, szépen tisztán szól. +6 K-t szerintem nem ér meg a drágább lap..

(#1006) brd válasza brd (#996) üzenetére


brd
nagyúr

Tényleg csak XP-n nyűgös, Win7/8-on hibátlan. Ez is egy olyan eszköz, amire csak névleg van XP driver, valójában jórészt használhatatlan. :( Mindegy, úgyis csak ritkán van rá szükség.

The only real valuable thing is intuition.

(#1007) Osiris


Osiris
őstag

A GA-H77-D3H alaplapon win8-at használok i5-ös procival és HD7750 vga-val.
Lehet ennél a lapnál váltogatni az integrált HD4000 és a 7750 vga között? Ha igen hogyan? :F

(#1008) panses válasza Osiris (#1007) üzenetére


panses
aktív tag

Ha a Virtu-ra gondolsz akkor nem működik! Egyébként csak biosból.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1009) Osiris válasza panses (#1008) üzenetére


Osiris
őstag

Arról sem tudtam, hogy az van. Közben ugyan megtaláltam, kipróbáltam, működik is. Az a baj vele, hogy a diszkrét kártyának a teljesítményét megfelezi. Ennyit meg nem ér az energiatakarékosság.
Thx! :R

(#1010) panses válasza Osiris (#1009) üzenetére


panses
aktív tag

:Y H77-el nem is kéne működnie...
...sehogyse!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1011) brd válasza panses (#1010) üzenetére


brd
nagyúr

Miért ne? "Nem tudtam, hogy lehetetlen ezért megcsináltam." Több H77-es Gigabyte és Asrock és ASUS alaplap leírásában láttam, hogy tudják, ezért nem úgy néz ki, hogy ne működne.

The only real valuable thing is intuition.

(#1012) panses válasza brd (#1011) üzenetére


panses
aktív tag

Mármint a Virtu? :U

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1013) brd válasza panses (#1012) üzenetére


brd
nagyúr

Példa 1, példa 2.

The only real valuable thing is intuition.

(#1014) panses válasza brd (#1013) üzenetére


panses
aktív tag

Beszarok :R
Tavaj még csak a Z tudta! Nekem van mindkettő H77-D3H és Z77-D3H de még a Rev. 1.0

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1015) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

PWM-es ventiket készülök venni és az lenne a kérdésem, hogy mi módon tudom majd szabályozni a fordulat számukat? :) BIOS-ból, vagy van erre valami jó kis progi?

Köszönöm

(#1016) brd válasza Hoorus (#1015) üzenetére


brd
nagyúr

SpeedFan (4.49), nekem 2 ventit (CPU, SYSFAN1) tud szabályozni (ill. kicsit 3-at, mert a SYSFAN2 - ha jól emlékszem - is másképpen forog, ha a SYSFAN1-et vezérlem vele, de ez részletkérdés) a Z77-D3H-n. Valamennyire a BIOS-ból is működik, de ott csak túl kötött megoldásra van lehetőség (legalábbis számomra).

The only real valuable thing is intuition.

(#1017) Raggie válasza Hoorus (#1015) üzenetére


Raggie
őstag

A lap 3 ventit kezel PWM-es módszerrel a negyediket feszültség állítással.
Így vannak feliratozva az alaplapon:
CPU FAN (programokban SysFAN_0) - PWM-es processzorhűtőre, ezt a proci hőmérséklete szerint szabályozódik szépen
SysFAN_1 (programokban SysFAN_1) - feszültségállítós (3 pin-es venticsatlakozó kell hozzá!)
SysFan_2 (programokban SysFAN_2) - PWM-es
SysFan_3 (programokban SysFAN_3) - PWM-es

Nos mindenkinek aki a rendszer ventillátorokat(sysfan 1-3) is folyton szabályozgatni akarják: NEM KELL. Ezt az alaplap a mainboard temp hőmérséklete alapján maga megteszi. Azaz ezeknek a ventiknek a feladata nem az, hogy ha a cpu melegszik jobban pörögjenek. Ezek csupán a házba juttatják be a friss levegőt és ki onnan a meleg levegőt. Alig(1-2 fok) van hatással a procira hogy pörgetitek őket maxon vagy hagyjátok hogy az alaplap szépen magától állítsa őket.

Én nem javasolnék mindenféle windows alól működő ventivezérlő programmal vezérelni ezeket a ventiket. Nem erre lettek kitalálva.

Válaszolva a kérdésedre: a BIOS-ban be tudsz állítani két féle előre programozott ventiprofilt (Silent és Normal) ezek azt jelentik, hogy kb 50%-on vagy 75%-on menjenek a házventik alapból, majd 35 vagy 40 fokos alplapnál szépen elkezdi emelni őket fokozatosan. (én személy szerint a Silet-et használom 5db házventivel és hangtalanul hűvös a gép ;) ) Vagy van a kézi beállítás, ahol PWMszázalék/fok-ban tudod megadni a ventiprofil meredekségét(ezt a meredekséget ő alkalmazza a feszültség állítósra is!). Szerintem elég korrekt.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1018) Hoorus válasza Raggie (#1017) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm a kimerítő választ. :R

(#1019) brd válasza Raggie (#1017) üzenetére


brd
nagyúr

Nos mindenkinek aki a rendszer ventillátorokat(sysfan 1-3) is folyton szabályozgatni akarják: NEM KELL.

Azért azt tedd hozzá, hogy szerinted. Van, akinek speciálisabb igényei vannak, vagy egyszerűen csak érdekeli a zajszint is, és ahhoz állítaná be, hogy pl. nyugalomban mennyire tekerjenek a ventik (ezt pl. én nem tudtam normálisan beállítani a BIOS segítségével). :U Vagy, hogy akkor is elkezdjen gyorsabban forogni, amikor pl. a VGA, vagy a HDD melegszik (előbbi a mainboard temp-ben nem feltétlen jelenik meg, vagy nem elég hamar, utóbbi pedig egyáltalán nem).

The only real valuable thing is intuition.

(#1020) Raggie válasza brd (#1019) üzenetére


Raggie
őstag

Ha mindenképp szabályozgatni akarja az ember a házventijeit is akkor sztem vegyen 5-6k ért egy 4-5 ventis külső potis szabályozót.

BIOS>M.I.T.>PC Helath Status>system fan control>Manual
ezután a PWM control-ban egészen le lehet venni a fordulatszámot. (nekem majdnem megálltak a ventijeim pl a legalacsonyabbal) Szóval lehet ott BIOS-ben is halk hűtést beállítani. De már a "sima" silent-nek is elég halknak kellene lennie, ha az nem halk, akkor nem jó ventiket használsz.

Az tény, hogy a VGA vagy a hdd hőmérsékletét nem veszik figyelembe, de nem is nagyon kell. Az egész ház belső hőmérsékletét aránylag jól tükrözi a mainboard temp, és ezeknek a ventiknek csak ezért kell felelniük. Ha az általuk belőtt fordulat nem elég valamilyen alkatrésznek, akkor feljebb veszed a szabályzást és kész. De mondom, hogy ha tényleg minden alkatrészre külön akar figyelni az ember akkor csak a potis állító jöhet szóba, mivel pl a VGA/HDD hőmérséklete nem nagyon függ a CPU-étól, tehát az a megoldás sem jó, hogy mindent arra a csatlakozóra köt az ember(vagy annak a hőmérséklete alapján szabályozza).

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1021) brd válasza Raggie (#1020) üzenetére


brd
nagyúr

Ha mindenképp szabályozgatni akarja az ember a házventijeit is akkor sztem vegyen 5-6k ért egy 4-5 ventis külső potis szabályozót.

Automatikusan jobb az. Nem is mindig vagyok a gép előtt fizikailag, hogy állítani tudjam, de nem is akarnám, fontos a kényelem. ;)

De már a "sima" silent-nek is elég halknak kellene lennie, ha az nem halk, akkor nem jó ventiket használsz.

Tudom, én vagyok a gyökér, de házhűtőnek egy sima (nem PWM-es), de csöndes ventit használok. ;]

Az tény, hogy a VGA vagy a hdd hőmérsékletét nem veszik figyelembe, de nem is nagyon kell.

Legfeljebb a te elgondolásod szerint. Nálam pl. a bejövő levegő útjában vannak a HDD-k, de a VGA szellőzése is függ a házhűtőtől.

...akkor feljebb veszed a szabályzást és kész

Úgy hangosabb, és ha nem kell, ne legyen hangosabb.

De mondom, hogy ha tényleg minden alkatrészre külön akar figyelni az ember akkor csak a potis állító jöhet szóba, mivel pl a VGA/HDD hőmérséklete nem nagyon függ a CPU-étól, tehát az a megoldás sem jó, hogy mindent arra a csatlakozóra köt az ember(vagy annak a hőmérséklete alapján szabályozza).

Van a CPU, a saját hűtőjével, és van a házhűtő, aminek nálam a sebessége kell függjön a VGA, HDD-k és Motherboard temptől. Ezt nem tudod BIOS-ból szabályozni. Még1x mondom: kézzel állítgatás nem érdekel, ha van jól működő automatikus (de nem is mindig kivitelezhető nálam).

The only real valuable thing is intuition.

(#1022) Raggie válasza brd (#1021) üzenetére


Raggie
őstag

Kezdjük nagyon szétoffolni a topicot...
Ha már van vized, miért nem vizezed lea VGA-t és akkor kész! :F

Lehet hogy neked a lelkednek jóttesz, hogy szabályozódnak ezeknek a hőmérsékletétől a házventik, de próbáld ke hogy minimumon járatod az összeset egy napig, majd járasd maximumon egy napig. Alig lesz különbség(jó, mondjuk ez függ a háztól meg a ventik számától is).

HDD-k hőmérséklet különbsége 2-3 fokon belül lesz az biztos.
A VGA hőmérséklet sem hiszem, hogy 4-5 foknál többet változzon.

Magyarán egy nagyon szűk sávra kell belőni a ventik szabályzását, ami azt fogja eredményezni, hogy majdnem mindig vagy alacsony fordulaton fognak menni, vagy maxon. Persze ez ízlések és pofonok kérdés, ha valaki szereti hallgatni, hogy állandóan variálódik a ventik hangja annak lehet, hogy ez így jó, de sztem sokkal egyszerűbb egyszer jól belőni valahol középre és kész.

On: még mindig nincs senkinek érdemi tapasztalata az integrált VIA hangkarival és 5.1-es hangrendszerrel? Érdekelnének a tapasztalatok, mert tervezek venni és nem tudom mindenképpen kell-e számoljak külső hangkártya vételével vagy azt a pénzt inkább ráfordíthatom a hangrendszerre. :F

Clint Eastwood FTW

(#1023) panses válasza Raggie (#1022) üzenetére


panses
aktív tag

Csak keress rá itt a topicban a hangkártyára! Egyszer-kétszer kiveséztük... :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1024) Raggie válasza panses (#1023) üzenetére


Raggie
őstag

Hát lehet hogy volt róla szó, de konkrétan 5.1-es rendszerrel párosításról senki sem beszélt. :( (vagy csak nagyon vaksi vagyok :P )

Clint Eastwood FTW

(#1025) panses válasza Raggie (#1024) üzenetére


panses
aktív tag

Hátőőőő! :B Az lehet. Inkább csak a hangminőségről...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1026) Raggie válasza panses (#1025) üzenetére


Raggie
őstag

Mondjuk valószínűleg az lesz, hogy elsőre csak hangrendszert veszek, aztán ha nem vagyok elégedett, akkor kövi hónapban rádobok egy hangkarit! :) Mindenesetre beszámolok majd.

Clint Eastwood FTW

(#1027) brd válasza Raggie (#1022) üzenetére


brd
nagyúr

Honnan gondolod, hogy vízhűtés van? :F Egy szóval nem írtam ilyet.

Nem a lelkemnek tesz jót, hanem a kényelemnek (csönd, ha nem kell zajongani), és az alkatrészeknek. ;) Minek járassam egy napig így-úgy? Hallani pár pillanat alatt hallom, a melegedést pedig nyilván már megnéztem...

HDD-k hőmérséklet különbsége 2-3 fokon belül lesz az biztos.
A VGA hőmérséklet sem hiszem, hogy 4-5 foknál többet változzon.

Nyilván mindkettőt megvizsgáltam, nem mindegy, hogy hogyan fúj a venti', csöndben 45%-on megy (ez ~1500RPM-et jelent, 8 cm-es ventiről van szó), itt nincs hangja, ez viszont tényleg csak idle-ben elég a hűtésre (meg pl. netezgetés közben), szinte alig érezni a beszívott levegőt, így pl. a HDD-k terhelése esetén biztosan feljebb kell állítani, erre jó a SpeedFan, mert automatikusan meg tudja tenni.

Hogyan akarnád középre belőni? Az én gépemben ~220W hőtermelési különbség is lehet az idle, és a terhelés között. Vagy az idle lesz zajos, vagy terhelés alatt nem hűt.
Nálam 3 fokozat van az automatikus szabályzásnál sebességben: idle, terhelés, és a forró. A forró állapotig csak speciális helyzetben jut el a vezérlés, amikor tényleg nagyon melegszik valami (pl. CPU/VGA 70+ °C), a terhelés állapot viszont még viszonylag tűrhető hangú.

Nekem VIA van az alaplapon, és 5.1 van (analóg), mit szeretnél tudni? Szebben szól, mint a korábbi alaplapomon a Realtek.

The only real valuable thing is intuition.

(#1028) Raggie válasza brd (#1027) üzenetére


Raggie
őstag

Most így visszaolvasva én sem tudom a vízhűtést honnan vettem. Ma mindent benézek... :B

A 8cm-es ventimérettel mondtad ki a kulcsszót. Ezt nem tudtam. Azt tényleg járatni kell, hogy vigyen levegőt, bár én tuti lecserélném mielőbb, mert az amúgy sem erre való(én 12-14cmes ventikkel operálok). Mindegy, zárjuk le a témát.

Arra vagyok kíváncsi, hogy pl filmeknél és játékoknál kijön-e rendesen a 3D hangzás az alaplapi kártyával.

Clint Eastwood FTW

(#1029) brd válasza Raggie (#1028) üzenetére


brd
nagyúr

Ekkorának van hely. ;) (Nem, házat nem fogok cserélni, küllem nem érdekel, és ingyen kaptam.)

Ha olyan a film, persze, de ez minden ilyen kártyával így kell működjön, max. nincs jól beállítva (room correction pl. van). Az már nagyon brutális hiba/gyengeség lenne, ha mondjuk a bal hátsónak szóló hang nem a bal hátsóra menne ki, találkoztál már ilyen kártyával egyáltalán? Még max. az lehet gyengeség, hogy milyen effekteket tudsz külön ráhúzni, de annak sok értelmét én nem látom, azt majd más, aki próbálta. A sima stereo jelet is "szét lehet húzni" 5.1-re, úgy azért jobban szól.

The only real valuable thing is intuition.

(#1030) Raggie válasza brd (#1029) üzenetére


Raggie
őstag

Azt azért gondoltam, hogy az adott sávok jó helyre mennek, csak arra voltam kíváncsi, hogy pl játékban tud-e térhatású hangot(amerről lőnek onnan hallod meg ilyenek), valamint hogy a minősége milyen akkor ha mind a 6 csatorna ki van rajta használva. De ezek szerint a minőséggel nincs probléma.

Clint Eastwood FTW

(#1031) brd válasza Raggie (#1030) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, még olyan régi játékkal, mint a GTA - San Andreas is van 5.1 (ill. 5 biztosan, mert azt külön nem néztem, hogy a mély oda megy-e :) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#1032) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Nah vettem egy Arctic F12 PWM ventit, de sehogy se tudom lejjebb venni a fordulatszámot.. Sys_fan4-re van kötve. Bios-ban állítottam már mindenfélét a Pc heath-nél, de semmi változás.. Folyamatosan 1500-on megy... A cél az, hogy alapjáraton olyan 7-800 rpm-en menjen, terhelés alatt pedig fullon..

Mit nem csinálok jól szerintetek? :F

(#1033) brd válasza Hoorus (#1032) üzenetére


brd
nagyúr

SYSFAN1-2-n próbáld.

The only real valuable thing is intuition.

(#1034) Hoorus válasza brd (#1033) üzenetére


Hoorus
őstag

Most azt próbáltam.. Itt már tudom szabályozni, de viszont holnap jön még 4 db Arctic F14 PWM is.. remélem nem fogja őket fullon pörgetni állandóan.. :S

(#1035) brd válasza Hoorus (#1034) üzenetére


brd
nagyúr

4 db (ill. 5)? :Y Mihez kell annyi?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1036) Hoorus válasza brd (#1035) üzenetére


Hoorus
őstag

Adatlapomon megtalálod a konfigot.. A 3770K melegszik, mint a dög.. Nameg a 7970 is fűt rendesen ha elkezdek játszani.. Eddig nem volt fent a gépház oldala, de fel akarom rakni, ne nyúlkáljon bele a gyerek véletlenül se. Így meg kell a venti is, mert biztosan megsülne valami... :)

Főleg így, hogy itt a nyár.. :D

[ Szerkesztve ]

(#1037) Hoorus


Hoorus
őstag

Sys_fan 2-n megy rendesen, sys_fan4-en nem... :(((

(#1038) HSM válasza Raggie (#1020) üzenetére


HSM
félisten

"Az egész ház belső hőmérsékletét aránylag jól tükrözi a mainboard temp, és ezeknek a ventiknek csak ezért kell felelniük."
Itt bukik meg ez az egész technika, hogy ez a temp kb. nem jó semmire. A gépben/házban különbözően szellőző/melegedő helyek vannak, az alaplapon egyetlen csipből nem derül ki, mennyire kéne tekerni melyik házhűtőnek. :(
Az egyetlen jó megoldás továbbra is a jól megtervezett ház/hűtés fix fordulatú (akár potival beállított) ventikkel.

(#1039) Raggie válasza HSM (#1038) üzenetére


Raggie
őstag

"Az egyetlen jó megoldás továbbra is a jól megtervezett ház/hűtés fix fordulatú (akár potival beállított) ventikkel."

Ezt mondtam én is ám. :K

@(#1031) brd: Király. És akkor nincs b@szakodás driverekkel meg ilyenek?!

@(#1037) Hoorus: Honnan olvasod le ezeket a SysFan tag-eket? Csak mert az alaplapod leírása szerint azok vannak amiket én írtam (CPUFan, Sysfan 1,2,3) tehát nincs pl 4-es. :F
Hoppá szorri rosszul olvastam: van mégis! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1040) Raggie válasza Hoorus (#1037) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt nézd meg:

Itt látható pontosan, hogy neked melyik csati milyen vezérlésű.
(amit én az előző hosszú posztban írtam az nem teljesen jó a te alaplapodhoz, az az enyémnek a koisztása: Z77-D3H)

Láthatod, hogy nálad:
-1-es és 4-es csati feszültség szabályozott (ráadásul a 4-es lehet hogy csak max feszen megy és nem variálódik mert nincs a pinek között semmilyen speed control)
-2-es és 3-as PWM-es

ELNÉZÉST AZ ELŐZŐ FÉLRE INFORMÁLÁSÉRT! :B

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1041) Hoorus válasza Raggie (#1040) üzenetére


Hoorus
őstag

Huu köszi, hogy utána jártál.. :) Jó tudni, hogy a 4-es nem szabályozható.. Így sajnos kell szereznem egy PWM Y elosztót.. Nah mindegy.. :)

:R

(#1042) brd válasza Raggie (#1039) üzenetére


brd
nagyúr

A hanggal nincs, az hibátlan (persze a Speaker Fill-t ki kell kapcsolni a normális hangzású 5.1-hez). A képpel annyi baj van egyelőre, hogy az Istennek nem tudom a vsync-et beállítani a játék alatt, de ez itt nagyon off. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#1043) Hoorus válasza brd (#1042) üzenetére


Hoorus
őstag

Raggie: Nah megvannak a ventik, működnek is szépen. Sysfan2-3-ra vannak kötve..

Más: Frissítettem BIOS-t és Offset módnál +0,635 V-ig tudok menni max.. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?? Fix fesszel minden rendben...

[ Szerkesztve ]

(#1044) Hoorus válasza Hoorus (#1043) üzenetére


Hoorus
őstag

Visszadobtam a régit, ezzel rendben van minden, nade mi baj lehetett az F18-al? Bugos :(((

(#1045) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!
Van egy z77 ds3h lapom.. Lehet tudni, hogy az ezen lévő HDMI csatlakozó milyen típusú? Úgy értem 1.3 vagy már 1.4a..?? :U

Köszönöm!! :R

(#1046) HunFly válasza dzsóbácsi (#1045) üzenetére


HunFly
csendes tag

Ugyan ilyenem van nekem is !!
Na de a lényeg 1.4-s már a csatlakozó :P

flyboy

(#1047) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Vettem egy B75-ös alapot (s775 -> s1155-re váltottam). Az IDE - ACHPI próbléma szokás szerint előjött, de hiába állítom át a Bios-ban továbbra is megál a win7 betöltésekor. Valakinek valami ötlete, hogy mit kell hogy átállítsak még, hogy betöltsön a win7 :F

(#1048) Raggie válasza Poiro7 (#1047) üzenetére


Raggie
őstag

HaIDE-ben installáltad a Win-t, akkor nem fog elindulni AHCI-ben csak úgy.

ELSŐ BEKEZDÉST OLVASD EL. (az első képig)
;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1049) perempe


perempe
addikt

hello.

érdeklődnék, hogy a GA-B75M-D3V lapomnak van-e koax/optikai kimenete. még az is7-e lapomnak is volt!

van itthon AMD-s lap (740G?, talán GA-MA74GM-S2H), aminek nincs a hátlapon, de meg lehet toldani olcsó bővítővel.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1050) Rosep


Rosep
senior tag

Van egy Z77-D3H lapom. Nem egyértelmű számomra, hogy a mSATA foglalat 3 vagy 6Gb/s-os.
Elvileg ha rakok a mSATA foglalatba egy SSD-t, akkor a SATA5-öt inaktiválja, ami 3Gb/s-os ugyebár.
Akkor a mSATA milyen lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.