Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) csigi válasza panses (#150) üzenetére


csigi
addikt

Semmi már megint. A pár nappal ezelőtti gondom az idle cpu feszültség alacsony mivoltával adódott. Ez most is megvan, de tesztelésnek kicsit tettem rá. Remélem jobban lesz.
Most a gépem teljesítményfelvétele esett vissza a néhány héttel korábbi állapotba. De nem jelentős a dolog egyáltalán. Csak érdekességképpen írtam meg...

Én nem szeretem a turbo-t, ki van kapcsolva. K -s procim van, szépen kézzel beállítom a szorzót, most éppen 42-re (4200MHz), és így most 16X és 42X között mozog a terheléstől függően.
A hozzá feszültséggel meg még játszom. Elmenne 1,15 Volton, de akkor meg túl kevés az idle.
Hát ilyesmi.

nofene

(#152) csigi válasza matteo_szg (#147) üzenetére


csigi
addikt

Ezt találtam, egy viszonylag új teszt UD5H -ról.

nofene

(#153) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Üdv!

Múlt héten vettem egy GA-Z77-D3H alaplapot i5 3570K procival és 8Gb Corsair Vengace RAM-al. Szerettem volna beállítani a Virtu-t, úgy hogy az integrált és a diszkrét VGA is menjen, de ha ez a felállás merül fel az UEFI logo után egyből újraindul a gép és csinálja ezt addig amíg:
- ki nem veszem a VGA-t (ami amúgy egy régi 8800GT, de egy AMD 3450-el is ugyanezt produkálja)
- le nem tiltom az IGP-t

Jelenleg a F13x beta UEFI van fennt (ezzel végre megy már az USB billentyűzetem), de F13-al is ugyanezt csinálta.
További érdekesség, hogy Linux (boot CD) és Windows 7 újratelepítés közben (2. újraindulásig), minden működik és nincs gond.

Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet a gond?
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#154) csigi


csigi
addikt

No tegnap megint volt okulás.
Egy itteni barétom tanácsára kikapcsoltam a procibeállításoknál a C3/C6 -ot.
EIST meg C1E maradt bekapcsolva, így váltogatja a processzor szépen a MHz -et is meg a feszültséget is. Viszont az idle feszültség az a necces 0,82 Voltról felment 0,91-0,92 -re.
Ez jelentkezik a fogyasztásban is. Most ismét 90 Watt felett kicsivel van a fogyasztás.

De így jó, alapon emberi feszültség van, és terhelve sem kell túlfeszelni ez miatt.
Remélem itt a vége a tuningbeállításoknak: 1,6GHz - 4,2GHz, 0,92Volt - 1,15 Volt.

nofene

(#155) panses válasza csigi (#154) üzenetére


panses
aktív tag

Na azt én is kipróbálom... :C

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#156) panses válasza S.J.M. (#153) üzenetére


panses
aktív tag

Másik (újjabb) monitorral próbáld ki! Ha bele olvasol a topic elejébe akkor láthatod, hogy nálam is csinált érdekes dolgot a monitor miatt(Újraindulgatott nekem is egyfolytában).

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#157) HSM válasza csigi (#154) üzenetére


HSM
félisten

Jó tudni! :R

(#158) panses válasza S.J.M. (#153) üzenetére


panses
aktív tag

Khömm! Bocs! Most esik le! 8800GT? A virtu csak a 4xx, 5xx, 6xx sorozat tagjait támogatja :( Ámbár megjegyzem én sem tudtam lelket lehelni bele az én karimmal, pedig azt támogatja! Májd vissza térek rá fél év múlva. Még túl ropogós, friss ez a Z77-es cucc...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#159) S.J.M. válasza panses (#156) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Köszi a tippeket, egy DELL U2312HM monitorom van az elég "új", de azért megpróbáltam egy régebbi Samsunggal, sajna ugyanaz az eredmény.

#158.: Úgy gondolom, hogy 8800GT ide, vagy oda, de az IGP-t akkor is be kéne tudnom kapcsolni, max a Virtu szólna, hogy ácsi, nem támogatott. De ezért is próbáltam ki a 3450-el ami mondjuk szintén nem egy újdonság, de gondoltam azzal már mennie kéne, ha a VGA a gond.

Amúgy én is arra a következtetésre jutottam, mint te, hogy még bizony nagyon új ez a dolog, UEFI-t is foltozgatják serényen, remélem valamikor megoldódik a problémám / problémánk. :R

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#160) HSM válasza S.J.M. (#159) üzenetére


HSM
félisten

Hát érdekes, miért nem megy nálad... Nálam virtu nélkül, hibátlanul megy az 5850+IGP kombó... :F Pedig nem mai kártya az sem. Attól, hogy virtu nem támogatja, attól még bármilyen PCI-e-es kártyával kéne menjen az IGP, legyen az egy PCIE-es SSD vagy egy x800-as radeon. :U

(#161) panses válasza S.J.M. (#159) üzenetére


panses
aktív tag

Még egy tipp! Biosban ki választottad, hogy melyik VGA legyen az elsődleges "INIT DISPLAY FIRST" AUTO, IGP, PEG? Vagy Auto-n hagytad?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#162) S.J.M. válasza panses (#161) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Ha az IGP "Enabled"-re van állítva akkor mind a 3 esetben újraindulást kapok. :((

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#163) HSM válasza S.J.M. (#162) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan mikor indul újra? Próbáltad a csökkentett/VGA módú indítást?

(#164) S.J.M. válasza HSM (#163) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Odáig már nem jut el, hiába nyomkodom az F8-at nem lép be a windows a választó menübe, hanem újraindul. Amúgy konkrétan ahogy megfigyeltem Boot logo eltűnése után és ahogy bebootolna a windows akkor.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#165) HSM válasza S.J.M. (#164) üzenetére


HSM
félisten

Akkor nem tudom. Esetleg megpróbálhatnád valami más bootolható mókáról, pl. hogy a windóz telepítő elindul-e CD-ről bootolva a két VGA-val. :K

(#166) S.J.M. válasza HSM (#165) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Igen, azt mint írtam a #153 hozzászólásomban Linux is, (bár csak bootolható CD-ről tudtam elindítani, úgyhogy VGA driver telepítés kilőve) illetve a Windows 7 telepítés a 2. újraindításig fut.

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#167) panses válasza S.J.M. (#166) üzenetére


panses
aktív tag

Ez gáz! Nekem akkor elindult ha menet közben dugtam rá azt az ominózus régi monitort, de ezt eljátszani minden bekapcsoláskor :W Amúgy nekem a sima F13-as bios tökéletes idáig...
Még egy BANÁLIS HÜLYE kérdés: tápod bírja?

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#168) HSM válasza S.J.M. (#166) üzenetére


HSM
félisten

Én megpróbálnám valami régebbi (pl. első kiadott hivatalos) BIOS-al is. Én itt valami BIOS-OS kavarodást sejtek a háttérben.

(#169) panses válasza S.J.M. (#166) üzenetére


panses
aktív tag

Honnan a bánatból szedtél te F13 béta biost? A Gigabyte global oldalán sincs! :Y

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#170) S.J.M. válasza panses (#167) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Nem hülye kérdés, járjunk körbe minden lehetséges dolgot, hátha lesz valami megoldás. :)

És a válasz: Táp egy 500W-os Point of View, eddig egy C2D E2160-at szolgált ki ami 3ghz-en járt, így szerintem idle-ben lejjebb van fogyasztásban a 3570K, de lehet kerítek egy tápot valahonnan és letesztelem.

Amennyire keveset nyerek?! ezzel a Virtu-val annál jobban zavar, hogy nem megy az IGP. :D

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#171) S.J.M. válasza panses (#169) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Csak saját felelősségre: [link] ;)

F13-as bios-al sem ment rendesen, de egy próbát megérhet mondjuk egy régebbi is, holnap leszek legkésőbb otthon akkor tudok csak fejleményekkel szolgálni, addig ötleteket gyűjtök.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#172) hobizoli


hobizoli
nagyúr

F1F1F1

a Q77-s chipsetbe integralt video telejsitmenye kb hun van az AMD A75-sben levohoz kepest?

integralt alaplapos gepbe kene, net, HD video, meg neha fullHD felvetelek attomoritese... neha kis jatek

vagy iCore3-2100 vagy Athlon II 631 X4 lenne a gep, 2x2Gb DDR3-1666-l

intel eseten ez: GA-Q77M-D2H
AMD eseten ez: GA-A75M-UD2H

az AMD-s deszka vmivel okosabbnak tunik (egyelore)

tesztet nem nagyon lattam errol a Q77-rol

plz input

több drón kell ;P

(#173) HSM válasza hobizoli (#172) üzenetére


HSM
félisten

Nem a csipszetekben van a VGA, hanem a procikban. Szerintem a linkelt athlon nem is megy A75-ben. Ha tesztet keresel, liano apu illetve hd2000 illetve hd3000 tesztet keress. A q77 ilyen téren pont azt tudja, mint a h67, z68, z77, z75, h77.

(#174) hobizoli válasza HSM (#173) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig az FM1-s foglalatos 32nm-s CPU AMD honlapja szerint

http://www.aqua.hu/gigabyte-ga-a75m-ud2h-alaplap-152091.html

itt azt irjak integralt a video a AMD-ben, azert gondoltam, hogy Q77-ben levo ehhez kepest mit tudhatna k

több drón kell ;P

(#175) HSM válasza hobizoli (#174) üzenetére


HSM
félisten

Akkir az athlont elnéztem. De vigyázz, s1155 és Fm1 foglalat esetén is ugyan az alaplapon kell lennie megfelelö videokimenetnek, de a videovezérlö a processzorban van, néhány modellen letiltva! Akkor meg nem fog képet adni a masina, erre vigyázz!

(#176) hobizoli válasza HSM (#175) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK, ezt majd megkerdezzuk ;)

több drón kell ;P

(#177) zaza99


zaza99
csendes tag

Sziasztok!
Vettem én is egy GIGABYTE GA-Z77-D3H alaplapot + egy I5-2500k procit, csak az a bajom vele, hogy az alaplapi HDMI akkor ad képet, ha a DVI kábel is rá van dugva a monitorra meg az alaplapra. Tettem bele vga kártyát is, de akkor is ugyanez a helyzet.
Már végigpróbálgattam a bios-okat is.
Valaki találkozott ezzel a problémával? Esetleg ötlet?

(#178) csigi


csigi
addikt

Z77X-UD3H -nak ismét új biosza lett: F11
Improve CPU stability: ez vajon mit takarhat? Ezek szerint valami eddig nem volt rendben a cpu támogatással... :U

nofene

(#179) HSM válasza csigi (#178) üzenetére


HSM
félisten

Ez kijött az enyémhez is: [link]
Szerintem ezt tuning mellett kell érteni, mert nekem eddig is tökéletesen stabil volt alapon, pedig én nyúzom rendesen. :K Mondjuk annyi hiba volt, hogy a GPU automatán 1200-ig turbózott, amikor gyárilag a max 1150. :D De kétlem, hogy ebből bármiféle gond származhatott, max a CPU-k 0,0000000...001%-ával. :D

(#180) S.J.M. válasza HSM (#179) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Nah, enyémhez is kijött új :C, kíváncsi leszek, hogy megoldja-e az IGP problémám...

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#181) csigi válasza HSM (#179) üzenetére


csigi
addikt

Ha több laphoz ugyanaz jött, akkor ez valami generális, procifüggő dolog lehet...
Menten felteszem, azután (ha lesz még gépem) majd megírom mit tapasztaltam.

nofene

(#182) HSM válasza csigi (#181) üzenetére


HSM
félisten

Rengeteg paraméterükben azonosak ezek a lapok, nem véletlen, hogy a BIOS-uk is közösen fejlesztődik. Aztán gondolom már készen van előre, hogy kell testre szabni a különböző modellekhez. Egyikhez ilyen USB3, másikra olyan sata vezérlő, és kész is, de az alap megmarad. Simán lehet, hogy mondjuk a valamely bios paraméter vagy a VRM finomhangolása is ezen a címkén.

[ Szerkesztve ]

(#183) csigi válasza HSM (#182) üzenetére


csigi
addikt

Igazad van. Főleg ha a processzor támogatáshoz nyúltak csak, akkor az mehet az összes lapba.

Más:
Ezt már az új biosszal írom. Tényleg pisztregáltak valamit a procin!
Ugyanazon beállítások mellett, az eddigi LinX 95 GFlops hirtelen 108 GFlops lett! És akkor még a turbo ki van kapcsolva (nem nyúltam a max. tdp-hez és áramerősséghez).

Aki belesüti az újat legyen kedves megosztani velünk, hogy neki is felment-e ez az érték... :R

nofene

(#184) hobizoli válasza hobizoli (#176) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nincs benne vga... vettem bazzeg egy msi 560gtx dualfan-t

több drón kell ;P

(#185) HSM válasza hobizoli (#184) üzenetére


HSM
félisten

Ezekszerint jól emlékeztem, hogy az FM1 athlon VGA-mentes? :D

(#186) hobizoli válasza HSM (#185) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem mindegyik FM1-s CPU az, van amiben van am

de elado sem tudta megmondani, hely mejik az, meg az alaplapi leirasukban -hibasan- integralt vezerlo van amugy, ugyhogy amikor hazajottem es osszeraktam pwr on-ra csak sipolt egy hosszut, akkor tudtam, hogy itt szopo van, es vissza csikorgo kerekekkel a boltba zaras elott egy vmi rendesebb vga-rt, ha mar uj gep

amugy ijen cucc lett:

‎-Gigabyte mATX anyulap GA-A75M-S2V, A75 chipset, 6xSata3, 4xUSB3...
-Athlon II 631 X4, quad core, 32nm, 1024kb L2 cache per core
-2x2Gb DDR3 2133MHz Geil Evo Corsa (<- ez lehet keves, de egyelore "csak" x86-s 32bit Win7 van fent az meg ugysem latja meg ezt sem teljesen)
-MSI GeForce N560GTX-M2D1GD5, 1024Mb GDDR5, dual fan, 2xDVI, mHDMI
-WD 500Gb HDD, 64M cache, Sata3
-Samsung DVDRW, Sata, fekete
-Cooler Master Elite 335, fekete ATX haz, 120mm-s ventivel
-Revoltec világítós bill (off/kék/piros) USB hun
-Samsung 22" 1920x1080 LED monitor DVI
-Chieftec 500W táp

mind1 jojez netezgetni meg hasonlok, meg par jatekkal elbohockodni

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#187) HSM válasza hobizoli (#186) üzenetére


HSM
félisten

Persze, nincs ezzel baj, jó konfig. Bár ez már ilyen terjedelemben nagyon OFF, azért ennyire ne térjünk le a témától, mert ránk lesz szólva, jogosan. :B

(#188) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Ezek az újabb Z77-es giga lapok menyire probléma mentesek? Venti szabályzásuk mennyire fejlett, illetve a 3 pines ventiket tudják szabályozni? Szemezgetek a Z77-D3H/X-D3H/UD3H alternatívákkal.

(#189) HSM válasza csucsbicep (#188) üzenetére


HSM
félisten

Még senki nem bánta meg innen tudtommal, hogy Gigát vett. A ventit viszont csak 4-pines házventit tudnak, egyféleképpen vezérelni (3 csatlakozón egyféle görbe menti szabályzás) és a CPU-hűtőt tudja 3 pinen is. Nem nagy szám, de a procihűtő vezérlés teljesen jól működik.
A házhűtés meg fillérekből megoldható jobban, mint az automata megoldások, potméterekkel, vagy szabályzópanellel.

(#190) csucsbicep válasza HSM (#189) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Oké, köszi a választ. Akkor ezek szerint megbízhatóak ezek a lapok.

(#191) HSM válasza csucsbicep (#190) üzenetére


HSM
félisten

Volt pár BIOS-os apróság, ami nem volt tökéletes, de szépen megjavultak. Megbízható, jó kis lapok, igényesen megtervezve, és gyártva, jóminőségű alkatrészekből. :K
Ugyan nem tuningolom a 3570K-m, de fél óra alatt 4500-on volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#192) csucsbicep válasza HSM (#191) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Még egy kérdésem lenne. Látom, hogy a D3H-n van még Etron chip(USB). Ha ezt nem használom/letiltom, akkor nem okozhat galibát?

(#193) HSM válasza csucsbicep (#192) üzenetére


HSM
félisten

Nem igazán ismerem a csipet, de amit hallottam, az csak kompatibilitási jellegű "galiba". Az megszűnik, ha kikapcsolod. :D
Amúgy a nagytesókon mind a VIA VL800-as vezérlője van, ami lényegesen jobb hírű.

(#194) csigi válasza csucsbicep (#192) üzenetére


csigi
addikt

Ezelőtti lapomon volt ilyen Etron USB3 vezérlő. Korai driverekkel kissé lassabb volt a dolog, azután valahol rendbetették, és máris olvasott a pendrive-om 100MB/s -el. Ahogy kell.
És magam is letiltok minden áltlam nem használt fura chipet a lapomon (UD3H), usb3, sata, hang, stb... ez nem jelenthet gondot. Sőt.

nofene

(#195) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Oké, köszönöm mindkettőtöknek.

(#196) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Ezek a lapok egyébként mennyire dropolnak illetve melegszenek tuning mellett? Akinek van ezzel tapasztalata, az megoszthatná.

[ Szerkesztve ]

(#197) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

A mai nappal én is becsatlakozok a társaságba egy z77-d3h-val. Sajna még nem tudtam az egész cuccot összerakni, mivel holnap jön meg a procihűtőm. Kíváncsi vagyok, mit sikerül majd kihozni a 2500k-ból.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#198) csigi válasza csucsbicep (#196) üzenetére


csigi
addikt

Nekem az elején fura volt a chipset hőmérséklete. Ha jól emlékszem valahol 50 fok felett van. Sok, de nem igazán változik, mindegy neki a tehelés vagy tuning.
Nincs mit tenni, ez ennyi.

Mégvalami. Írj már légyszi az aláírásodba egy "n" betűt, legyen inkább "zsebünkben"
Bocs, báncsa a szemem... ;)

hülyegyerek: Üdv a klubban. És érdekes a neved.

nofene

(#199) hülyegyerek válasza csigi (#198) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Még a ph!-s pályafutásom kezdetén poénnak tartottam, aztán megmaradt...Legalább jókat lehet vitatkozni rajta :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#200) csigi válasza hülyegyerek (#199) üzenetére


csigi
addikt

Hmm valami ilyesmi a csigi is... fiatalság, bolondság. ;)

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.