Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) slashpm válasza n@p@lm (#1400) üzenetére


slashpm
csendes tag

hmm, de jó.. és a tiédben is via integrált hangkártya van?
milyen videókártyát használsz?

(#1402) n@p@lm válasza slashpm (#1401) üzenetére


n@p@lm
őstag

igen, via.
vga : radeon 7870 2 gb-os.

(#1403) slashpm válasza n@p@lm (#1402) üzenetére


slashpm
csendes tag

A hétvégén utánaolvasgattam és 1 olyan tanácsot találtam, mait még nem próbáltam eddig. Azt írták, hogy ha i3,i5,i7 procid van, akkor ez a kép és hang kimaradás/akadás akkor fordul elő, mikor a proci valamilyen C state között vált és ezért biosban azt ajánlották, hogy a C3/C6 states vagy C-states vagy hasonló opciót disabled-re kell állítani. Ezt próbáltad esetleg? Sajna én csak jövő héten tudom kipróbálni, mert még nem vagyok otthon.

(#1404) n@p@lm válasza slashpm (#1403) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi az infót, megnézem, mert i5-öm van.
kipróbálni majd valamikor kifogom, csak ahhoz idő kellene hogy egy filmnek nekiüljek a házimozi+tv kombón;)
ha ha te előbb eljutsz odáig majd jelezd légy szíves! ;)

(#1405) Shynok


Shynok
újonc

Sziasztok. Lenne egy kérdésem Asrock b85m pro4 alaplappal kapcsolatban. Sikeresen feltelepítettem meg minden. De valamiért nem tudom át állítani a net sebességet 100mbpsről 1.0gbpsre mert azonnal letilt. A legfrissebb dolgokat raktam fel még a bios-t is frissítettem. És hátul a hálózati bemenetnél sárgán villog nem zölden. Mit tudok ilyenkor tenni? (120as netünk van) :F

(#1406) 04ahgy válasza Shynok (#1405) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen kábel, milyen router, milyen modem? A topikot is eltévesztetted, ráadásul ezt nem is az AsRock, hanem inkább a hálózat topikba kellene írni. Ez meg Gigabyte topik, és még a chipset sem stimmel.

A 120-as net amúgy 100-as kapcsolaton tökre OK.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1407) Shynok


Shynok
újonc

Tudom rájöttem közben csak már nagyon idegesített. Közben kiderül hogy nem az alaplappal van a gond hanem hálózattal mert át vittem másik szobába és ott rádugta és ott rendesen 1gbpsvolt a net. Szóval elnézést kérek.

(#1408) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Jelenleg egy AsRock B75 PRO3 alaplapom van, de cserélni fogom egy Gigabyte GA-Z77X-D3H.-ra. Azt szeretném kérdezni, hogy a 3 TB.-os HDD.-ket , amik GPT partíció típussal vannak formázva, hogyan kezeli a lap? Az asrocknál külön drivert kellett feltelepíteni, de a Gigabyte oldalán nem találok, így gondolom más megoldás van...

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#1409) 04ahgy válasza Julot (#1408) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem simán kezeli, win10 azt használ, nekem pöcc-röff driver nélkül felment.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1410) brd


brd
nagyúr

Milyen hátránya lehet egy Z77-es Chipset és Sandy Bridge i7 esetén a 4 modul (4x4 GB, 1600MHz-en) vs. 2 modulnyi (2x8 GB) RAM-nak? Van most ugyanis 2 modul 1 gépben, ez 8GB-nyi RAM, de 16GB kellene bele, lehetőleg ugyanolyan időzítéssel/zizegésszámmal hajtva.

The only real valuable thing is intuition.

(#1411) 04ahgy válasza brd (#1410) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem biztos, hogy a 4 modul ugyanazon a frekvencián megy tuninggal, mint a 2 modul. Ha 1333MHz / 1600MHz-en hajtod csak, akkor nem nagyon van hátránya a 4 modulnak.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1412) brd válasza 04ahgy (#1411) üzenetére


brd
nagyúr

Tuning csak annyi van, hogy a CPU K-s, így a turbo magasabbra van állítva, mint a gyári, ill. a CPU ugye hivatalosan csak 1333 MHz-es RAM-ot támogat, de a RAM 1600 MHz-es, és ennyire is van beállítva. Tehát ez szinte 100%, hogy 4 modullal is működni fog, azonos időzítésen? Mondjuk 1866 MHz-nél már lenne gond, 4 db modullal, míg 2 db-bal nem? Függ ez az időzítéstől is? A mostani 9-9-9-akármennyi.
Köszönöm a választ egyébként!

The only real valuable thing is intuition.

(#1413) 04ahgy válasza brd (#1412) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, mondhatni. 1866MHz sem olyan problémás még, a 2133MHz már nem mindig megy 4 modullal úgy, hogy előtte ment két modullal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1414) n@p@lm válasza slashpm (#1403) üzenetére


n@p@lm
őstag

szia!
próbáltam, de ugyan úgy kimarad a hang random időközönként :)

(#1415) slashpm válasza n@p@lm (#1414) üzenetére


slashpm
csendes tag

helló
igen, épp tegnap akartam írni. újraraktam a vlct is, de nálam sincs változás... kb 21-22 percenként kimarad a hang 2-3 tizedre :(

nem tudom, hogy mi okozhatja. nekem a képpel is volt hasonló gondom, de az meg csak hdmi kábellel jött elő, a hang+kép kimaradása nem volt szinkronban (a hang nem hdmi kábelen ment, hanem ugyanúgy mint most). Viszont ez utóbbi problémát megoldottam, a hdmi kábelt visszacseréltem dvi-re, így a kép most teljesen jó. A hanghoz viszont már nincs több ötletem. most sb x-fi xtreme hangkártya van a gépben, nem az integráltat használom és ugyanúgy kimarad a hang, csak ritkábban, mint az integrálttal..

(#1416) n@p@lm válasza slashpm (#1415) üzenetére


n@p@lm
őstag

hmmm, érdekes hogy dedikált hangkártyával is ezt csinálja.
azt hittem az alaplapival lesz gyártói probléma, de ezek szerint nem.
na mindegy, úgy néz ki ezzel együtt kell élni :)

(#1417) Feribox20


Feribox20
csendes tag

Sziasztok!

Van egy G1 Sniper M3-as lapom egy i5-3570K-val. Eddig egy HD 7850-nel használtam gond nélkül az első slotban. Vettem egy MSI R7970-et ami csak a 2. slotban hajlandó működni. Ezzel csak az a probléma, hogy csak az első port pcie 3.0-ás a többi csak 2-es. Feltettem a lap weboldalán található legfrissebb beta biost is de azzal sem hajlandó működni a 3.0-ás slotban.

Remélem valaki tud segíteni. :))

Üdv.

(#1418) 04ahgy válasza Feribox20 (#1417) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 7850 16x sávszélességen megy? Az LGA lábak épek a foglalatban? A VGA-n a PCIe csatihoz vezető sávok ki kondenzátorai épek?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1419) Feribox20 válasza 04ahgy (#1418) üzenetére


Feribox20
csendes tag

Igen 16x sávszélességen megy. A foglalatok és kondenzátorok gondolom épek mert jelenleg is a 7850 kifogástalanul üzemel az 1. foglalatban.

Egyedül itt találtam hasonló problémával küzdő embereket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1420) Feribox20 válasza Feribox20 (#1419) üzenetére


Feribox20
csendes tag

7970 kondenzátorai is épek!

(#1421) 04ahgy válasza Feribox20 (#1420) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor meg kellene nézni a 7970-t másik lapban. Sajnos még lehet inkompatibilitás is. Ami még megpróbálható: kiveszed és visszateszed a CPU-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1422) Feribox20 válasza 04ahgy (#1421) üzenetére


Feribox20
csendes tag

Kivettem és betettem CPU-t. Sajnos nem eszközölt semmiféle változást. :( Írtam a GB supportnak is kiváncsi leszek, hogy ők mit fognak erre mondani..

(#1423) Feribox20 válasza Feribox20 (#1422) üzenetére


Feribox20
csendes tag

Sikerült megoldani! :) A VGA bios-át kellett frissítenem.

(#1424) 04ahgy válasza Feribox20 (#1423) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Magadtól, a GIGABYTE vagy az MSI Support hatására tetted?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1425) Feribox20 válasza 04ahgy (#1424) üzenetére


Feribox20
csendes tag

A Gigabyte semmi használhatót nem mondott. Az MSI-vel nem vettem fel a kapcsolatot mert a cucc egy másik lapban tökéletesen működött. Egy külföldi fórumon írták, hogy csekkoljam le ezt a VGA biost és ha van rá frissítés tegyem fel. Ezelőtt nem is tudtam, hogy létezik ilyen meg, hogy ezt is lehet\kell frissíteni. Elvégre amivel frissíteni lehetett a VGA-t az nem is valami hivatalos program volt hanem valamilyen home made progi. :)

(#1426) pmheros


pmheros
senior tag

b75m-d3v lapon nem tudtam usb3 porton keresztül bootolni. Konkrétabban nem is volt a boot eszközök listáján az usb3 -as pendrive -om.

Megoldás:
XHCI Pre-Boot Driver Disabled
xHCI Mode Auto
és egy újraindítás

Nem is értem hogy miért nem ez a default beállítás ?, Az alapértelmezett sata IDE módról ne is beszéljünk :F

nem vagyok tökéletes

(#1427) pmheros válasza pmheros (#1426) üzenetére


pmheros
senior tag

Megkövetem magam.

b75m-d3v rev1.1 bios F13 egetverő nagy BUG -al rendelkezik !

USB3 porton a boot eszközök között a pendrive csak hideg indításból mutatkozik,
a restartból is észleli az usb eszközt, de nem jelenik meg a bootolható eszközök közt. :N

Vagyis az előző hsz-om = semmi

nem vagyok tökéletes

(#1428) 04ahgy válasza pmheros (#1427) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez miért a BIOS egetverő nagy bugja? 15 pendrive-val próbáltad, mind így viselkedik?

Nekem van egy pendrive-om, aminek 1db üres karakter a neve, és eltérően reagálnak rá az alaplapok. van, ahol a boot menü megjeleníti a nagy semmit, van ahol kiírja, hogy ott egy üres nevű valami. Stb. Ráadásul ez meg hidegindításra nem látszik, csak akkor, ha bedugott állapotában nyomok egy meleg restartot. Ez tesztelve legalább 20 alaplappal, ASUS, AsRock, MSi, GIGABYTE. Minddel hasonló a jelenség, szóval nem kellene egyből a BIOS-t szidni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1429) pmheros válasza 04ahgy (#1428) üzenetére


pmheros
senior tag

Én fordítottan közelítem meg a dolgot.
Ha a pendrive -om ezidáig kb. 40 gépen nem mutatott semmilyen hibajelenséget, akkor ennél a lapnál miért viselkedik így ?

nem vagyok tökéletes

(#1430) atmdm00


atmdm00
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget vagy tippet szeretnék kérni: gigabyte ga z77m d3h rev 1.0 alaplapot használtan megvettem, láttam működni 2 hete. Most összeraktam, hibajelenség: bekapcsoláskor fekete kép, kb 15mp-ig folyamatos rövid pittyegés, resetel. Sipolás nélkül fekete kép, pár másodperc és reset. Egy sipolás után elmegy biosig, de ekkor újraindul a ciklus.
Próbáltam 2 procival (g630, E3-1220l v2, másik lappal működnek), 2 táppal (thermalt 460, vadiúj lepa 500, működnek), 2 memórai típus (samsumg 4gb, hynix 4gb modul - 1 modul, unbuffered, non ecc), monitor videókártyáról és alaplapról is ugyanezt mutatja.
Tesztelés közben csak procihűtő volt alaplapra kötve, semmi más. Bios resetet próbáltam.

Valakinek ötlet, vagy bios-os és áshatom el a lapot?

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#1431) panses válasza atmdm00 (#1430) üzenetére


panses
aktív tag

Bios elemet cseréltél már? Egy próbát megér, hátha...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1432) 04ahgy válasza atmdm00 (#1430) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az LGA lábakat ellenőrizd, ez a gyors sípolás RAM hiba miatt van, persze az is hiba, ha a RAM-hoz vezető LGA lábak vagy vezetősávok sérültek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1433) atmdm00 válasza 04ahgy (#1432) üzenetére


atmdm00
csendes tag

Az elemcserét próbáltam, nincs változás. A foglalat tüskéket megnéztem, hát egy sarkon egy darab talán gyanús. De amennyire tudom minden memória slot külön lábazáshoz tartozik, és egyik slotban sem működött.
Azért köszönöm a tippeket, majd még próbálok egy másik procit, hátha azzal van a gond.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#1434) 04ahgy válasza atmdm00 (#1433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van olyan láb, amiből egy kell mindegyik foglalathoz együttvéve. Ami külön kell RAM csatornánként, az az adatbusz.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1435) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hali.

Az mitől lehet, hogy

SSD be (128 GB ADATA SP920), AHCI mód BIOS-ban, többi HDD lecsatlakoztat.

Megformáz, Windows települ, aztán ha elkezdeném újracsatlakoztatni a vinyókat, a BIOS nem látja az SSD-t. csak a HDD-t meg az ODD-t. Ha lehúzom a HDD-t, megint látja az SSD-t az ODD mellett és bootol is.

?

A lapon 1 SATA3 ás 5 SATA2 port van, a SATA 3 az SSD helye, de próbáltam SATA2 portban is, az eredmény ugyanez.

F5 BIOS, a HDD-ken adat van, a korábbi rendszer is SSD-n volt.

Konfig adatlapon.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1436) panses válasza Synthwave (#1435) üzenetére


panses
aktív tag

A biosban sem látja az ATA PORT INFORMATION alatt?
Lehet, hogy a HDD-k csatlakoztatásakor, csak felborul a HDD BOOT sorrend. Nem tudom, hogy a te lapodon a SATA3 az ATA 0-e és nem-e valamelyik SATA2 az elsődleges port...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1437) pempellini


pempellini
senior tag

Gigabyte Z77X-UD3H alaplapot használ itt valaki?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1438) Borisz76 válasza pempellini (#1437) üzenetére


Borisz76
veterán

Az adatlapomon szereplő alkatrészekkel használom :

Miért ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1439) pempellini válasza Borisz76 (#1438) üzenetére


pempellini
senior tag

pár dolgot kérdezhetnék?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1440) Borisz76 válasza pempellini (#1439) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne kímélj ! :DDD

Jöhetnek...
Még kb 30 percig vagyok aztán alszom mert ragad le a szemem...24 órája vagyok ébren.
Úgy érzem magam mint egy zombi :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1441) pempellini


pempellini
senior tag

van egy kis kapcsoló a lap alján az mi?illetve a jumperek mi célt szolgálnak?bekapcsológomb rajta az csak bekapcsológomb?nincs használatim hozzá sajnos,ssd érdemes bele rakni elérek vele valamit mármint a proci mellé valót?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1442) Borisz76 válasza pempellini (#1441) üzenetére


Borisz76
veterán

Használati útmutató.
Több nyelven !

Bekapcsoló gomb az bekapcsoló gomb. Semmi más.

Ha a rendszered hagyományos HDD-n van akkor kb 1 és 2 perc közzé esik a boot idő...mire feláll a rendszer és használható.

Ha kiveszed és a helyére teszel egy SSD-t akkor "látványosan" gyorsabb a folyamat.
Erről van több összehasonlító teszt itt PH-n is és videók is vannak a YouTube-n.

Olyan SSD ami a Proci mellé való ?
Ez nem világos mit is jelentene.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1443) pempellini válasza Borisz76 (#1442) üzenetére


pempellini
senior tag

mSATára gondoltam,ott a helye a proci mellett
ramokat pedig a távolabbitól kell kezdeni belerakni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1444) Borisz76 válasza pempellini (#1443) üzenetére


Borisz76
veterán

Most néztem meg én is ezt a linken szereplő Manualt....hát kalap kaka.
Semmi nincs benne. :W

Nincs kéznél a könyv...de úgy rémlik, hogy akkor valamelyik SATA port nem használható mert az mSATA csatlakozóval osztoznak !

Memóriát 1-3 vagy 2-4 illetve 1-2-3-4 foglalatba teheted , attól függően, hogy 2 vagy 4 db van.

Mod : Az alaplapomra van ragasztva egy kis piros cetli a SATA portok közelében és az áll rajta, hogy a SATA 5-s portot nem lehet használni ha az mSATA csatlakozó használatban van !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1445) pempellini


pempellini
senior tag

köszi a válaszokat

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1446) pempellini


pempellini
senior tag

f18 bios van rajta nekem,érdemes a legújabbat rárakni lesz érdemi változás?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1447) Borisz76 válasza pempellini (#1446) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem a 20e van fent ami béta verzió de a hang miatt kellett.
Másban nincs különbség.

Ha neked jól megy minden akkor felesleges.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1448) pempellini válasza Borisz76 (#1447) üzenetére


pempellini
senior tag

mit vettél észre a hangnál?én nem tapasztaltam semmit még

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#1449) Borisz76 válasza pempellini (#1448) üzenetére


Borisz76
veterán

Régen analóg kimeneten recsegést hallottam.
Feltettem és megszűnt.

Amióta a 7970-s Radeon VGA van a gépben azóta pedig HDMI kábelen megy ki a kép és a hang is a házimozi erősítőbe ami a hang dekódolását végzi valamint továbbítja a képet a TV-re.
Ezáltal ki van kerülve az analóg alaplapi csatlakozó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1450) MikiASD


MikiASD
tag

Sziasztok!
Gigabyte z77m-d3h alaplapról van valakinek valami tapasztalata, negatívumok és pozitívumok esetleg? Olvastam valami usb-s gondot rólla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.