Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) SzlobiG válasza finest (#447) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én csak a digitális kimenetét használom azzal nincs gond, amúgy meg egy X-fi van mellette.:)

(#452) woci01


woci01
tag

Sziasztok, megvan az új gépem, köszi mindenkinek a segítséget, nevembe láthatjátok a konfigot ha érdekel!:)

(#453) woci01 válasza LuiT (#391) üzenetére


woci01
tag

Ezt a virtus dolgot hogy tudnám beállítani, mert nézegettem a drivert és nem láttam több GPU-s módot.

(#454) hülyegyerek válasza HSM (#450) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hát ha neked a hátlapi kimenetek között van külön a fülhallgatónak, akkor azt csak direkt dedikáltan a tiédre rakhatta rá a gigabyte... :U

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#455) HSM válasza hülyegyerek (#454) üzenetére


HSM
félisten

Azt írtad "Ezen nincs külön fülhallgató-kimenet", erre írtam, hogy van.
Arról nem volt szó, hogy hátul. :F De amúgy nem is igazán értem a dolgot, ha egy hangkarit használsz, akkor a hangfalad lesz hátra bekötve, a füles meg jó, ha előre, a házadon lévő fülescsatiba tudod dugni. Ha meg a fülest használod csak az inegráltról, és másik hangkariról megy a hangfal (mint nálam) akkor meg hátra dugod a fülest, és jó is vagy.
Nem egészen értem, minek kéne hátra külön dugó a fülhallgatónak... :F A régi lapodon volt ilyen?

(#456) hülyegyerek válasza HSM (#455) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen, volt. Egy ep35-ös volt előtte. Konkrétan arra való, hogy ne lógjon plusz egy zsinór a gép elejéből. A hangfalakon amúgy mit nem értesz? Be van dugva egy 5.1-és rendszer a gépbe, valamint a fülhallgató is, egyszerre szól.
Amúgy meg tényleg nincs rajta fülhallgató kimenet, mivel az a ház előlapján van. Egy tüskesor még nem kimenet.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#457) HSM válasza hülyegyerek (#456) üzenetére


HSM
félisten

Az a tüskesor az egy rendes, szabványos kimenet. Ha a házadról le lett spórolva, az kellemetlen... :U

De egyébként ha bedugod a fülest a kék Line-in csatiba HÁTRA, felugrik egy ablak, és át lehet konfigurálni frontnak, és elvileg már szól is a füles. 5.1-el nem tudom kipróbálni, mert nem akarom átkötözni a hangfalat. De ha így müxik, (és ha az opció adott, akkor illene működnie) akkor mégis van rajta külön füles-kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#458) hülyegyerek válasza HSM (#457) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Még mindig nem érted.... :W
Ha átkonfigurálom centernek a hátulra bedugott fülest, akkor az 5.1-en nem fog szólni a center...
De ha így sem érted, akkor itt vannak a két lap audio-kimenetei (és még mindig nem tüskesor, amire ítéletnapig is dugdoshatnál jack-csatlakozókat, akkor se szólnának) :
ep35:
z77:

És fenntartom a véleményem, miszerint ezen a lapon jól elkúrták az audio-részleget, a hangkártyával, és a kimenetekkel együtt. Nem tudom, hogy miért nem tudtad elsőre elfogadni a véleményem...(neked persze lehet más, de tőlem ne várd el, hogy dicsérjek valamit, ami szerintem szar)

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#459) LuiT válasza woci01 (#453) üzenetére


LuiT
tag

Nálam úgy működött hogy a Biosban átállítottam az InitDisplay-t PEG-ről, IGP-re.
Ezután úgyi bebootolt a gépem, de sötétség, mivel még nem dugtam át a monitort az alaplapra. Ekkor kikapcsoltam a gépet és átdugtam a monitort az alaplapi monitorkivezetésbe és újraindításkor már volt képem.
Letöltöttem innét => [link] megfelelő VirtuMVP-t, jelen esetemben a 64 bitest, telepítettem és újraindítás után a Virtu programban beállítottam arra a játékra amit éppen használtam.
Így a windowsban az IGP megy, játékok alatt meg az NVIDIA VGA-m, de nekem nem jött be, pár aprócska bosszantó dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#460) HSM válasza hülyegyerek (#458) üzenetére


HSM
félisten

Most kezdem érteni, mi is a probléma... Tehát, te egyszerre szeretnéd, hogy működjön a füles és a hangfal, ráadásul úgy, hogy két külön dolog menjen rajtuk? Mert ezt tényleg csak úgy tudja, ha előlapra dugod a fülest.

Egyébként a tüskének ott a kiosztása a lap kézikönyvében, tök könnyen lehet barkácsolni rá egy Jack-dugót. Bontott alkatrészekből kb. max 500 forintból és max 10 perc forrasztásból megvan. :U

Azt elfogadtam, hogy ez a véleményed, azzal nem értettem egyet, hogy nincs rajta külön fülhallgató kimenet, ami kiderült van is, csak épp nem hátul (ahol te szeretted volna), hanem előlapi csatiként.
Tehát csak úgy tudok egyetérteni veled, ha abban maradunk, hogy az a valódi probléma, hogy ha külön hangforrást akarsz hallgatni fülesen és 5.1-ben egyidőben, akkor ezt csak úgy tudod megtenni, ha az előlapra dugod a fülest.

(#461) SzlobiG válasza LuiT (#459) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mik voltak a bosszantó dolgok?

(#462) hülyegyerek válasza HSM (#460) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ugzanaz szól a fülesen is, és a hangfalon is, pont azért, hogy a fülhallgatót ne kelljen minden alkalommal bedugdosni. Ha filmet nézek, akkor szól a hangfal a tv mellett, ha meg játszok, akkor kikapcsolom a hangfalat, és felteszem a fülest.
Remélem így már érthető.
Azt is remélem megérted, hogy így miért tartom szarnak a z77-es megoldást, főleg úgy, hogy a p35-ös lap már 4 éve tudta ezt, pedig új korában olcsóbb is volt.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#463) HSM válasza hülyegyerek (#462) üzenetére


HSM
félisten

Ehhez alapból át kéne konfigurálni a kimenetet 5.1-ről 2.0-ra, különben a játék szorgalmasan fogja küldeni a térhangot, te meg csak azt fogod hallani, ami előtted van, ami elég zavaró tud lenni. Arról nem is beszélve, ha nem teljes spektrumú frontod van, mert akkor mély se lenne a fülesben.
Ha meg átállítod, rá tudod konfigurálni a line-in-t a frontra, és jó is vagy ezzel a setuppal, semmit nem kell dugni sehova, és front panel se kell..
Persze, a kényelmesebb opció a front panel füleskimenet... :)

[ Szerkesztve ]

(#464) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Ehhez a hardverekhez keresek ár/érték arányban megfelelő Z77 alaplapot, hogy minnél jobban ki lehessen használni az i7 3770 adottságait, nem tuningra, de hosszútávra:
i7 3770
SAPPHIRE 11200-00-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT
ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO
Köszönöm előre is! :R

(#465) hülyegyerek válasza HSM (#463) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mit kell átkonfigurálni ? Két kattintás átállítani 2.0-ról 5.1-re...Játékokat fülesen játszok, filmekhez meg átállítom 5.1-re.

Még mindig nem érted a dolgot, én meg azt nem értem, hogy mi a fenének kell beleszólnod mások dolgába.
Fogadd el, hogy nekem ez így szar, meg lehet, hogy másnak is. Többet erről a témáról nem vagyok hajlandó írni, úgyhogy légyszíves te is hagyd abba a felesleges okoskodást, meg kötözködést.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#466) HSM válasza hülyegyerek (#465) üzenetére


HSM
félisten

Pedig csak segíteni próbáltam, mert szerintem tudja, amit hiányolsz, csak nem pontosan úgy, ahogy a régi lapod...
Sajnálom, ha kötözködésnek vetted. :(

(#467) hülyegyerek válasza HSM (#466) üzenetére


hülyegyerek
addikt

OK, bocs, ha durva voltam, csak úgy gondolom, hogy nem érted, hogy miért nem jó nekem a lap audio-része.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#468) panses válasza HSM (#466) üzenetére


panses
aktív tag

Tisztelt kollégák! (HSM, Hülyegyerek): Évek óta szívtam ezzel a problémával, hogy szerettem volna ha ugyan az szól a fülesen mint a hangfalakon. Audigy-t használok 2002 óta. A WinXP-vel tökéletesen működött a dolog, de Vista óta nem lehettett így beállítani :W!!! Ezért vettem 300 Ft-ért egy 3,5-ös Jack osztót és probléma megoldva... :DDD :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#469) hülyegyerek válasza panses (#468) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:R Amire senki nem szokott gondolni... :DDD
Ha előbb eszembe jut, megspórolhattam volna egy csomó idegeskedést. Mindegy, úgy döntöttem, hogy behódolok a modern technikának, veszek egy hdmi kábelt a tv-hez, és akkor a jack aljzatokon sem fogok többé idegeskedni.
Remélem, úgy már nem lesz akadálya a hátlapi jackre dugnom a fülest...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#470) LuiT válasza SzlobiG (#461) üzenetére


LuiT
tag

- A legfőbb gond az volt, hogy a gép nem volt hajlandó újraindulni, a bootképnél megállt.
- Néha villogott a képernyő windows alatt.
- Az alaplapi hálókártya rendszeresen leállt, hiába volt kikapcsolva az energiagazdálkodás.
Most minden probléma elmúlt, amint visszatértem a GTX 260-ra.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#471) HSM válasza panses (#468) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a találékonyság meghozza gyümölcsét. :D Én egy bontott kábelkorbácsból oldottam volna meg, kb. szintén 300ft-ból, de a tiéd azért sokkal elegánsabb. :R

Nálam amúgy ebből nincs probléma, mivel a hangfal az X-fimről megy, a fülesnek meg ott a dedikált alaplapi. :) Ugyan nálam megy az X-fi a front panelen a gépen, de nem használom, mert rém kaki minőségű a kábel a házamon, nem szól szépen, ráadásul nem lehet kikapcsolni, és jó hangosan nyomatja, és mindig kapcsolgatni kell 2.0-5.1 között. Úgyhogy nekem jobb így, még úgy is, hogy azért nem x-fi minőségű a füles, de azzal úgyis csak játszani szoktam.

(#472) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#473) hülyegyerek válasza bluobluo75 (#472) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ha tuningolni nem akarsz, akkor azt kell mérlegelned, hogy milyen hangkártya, hány usb2/usb3, valamint hány PCI, illetve sata2-3 csatlakozóra van szükséged a lapon.
Azt meg szerintem senki nem fogja tudni helyetted.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#474) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#473) üzenetére


bluobluo75
őstag

kb annyi bőven elég ami az Asrockon is van
Ennek fügvényében tudsz mondani valami jó ár/érték arányú alaplapot i7 3770-re kiélezve?

[ Szerkesztve ]

(#475) hülyegyerek válasza bluobluo75 (#474) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Másnak is írtam már, de ha nem tuningolsz, akkor bőven elég az általad linkelt Asrock lap is. Ismerősnek ilyet szereltem a gépébe, és teljesen meg van elégedve vele.
Az Asrock már 2-3 éve igen jó ár/érték arányú lapokat hoz ki, amit egy Asus vagy Gigabyte nem fog megtenni.

szerk: Amúgy ezen a lapon jóval több minden van , mint a nagyobb gyártók hasonló kategóriájú lapjain (pl. 7.1-es alaplapi hangkari, 3db sata3)
A hasonló kategóriájú Giga lapokon pl. csak egy sata3 van és 5.1-es hang

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#476) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#475) üzenetére


bluobluo75
őstag

Érdekes amit mondol, mert másik topikban i7 3770-re egyáltalán nem ajánlják az Asrock B75 Pro3-as lapját, inkább az Asus vagy Gigabyte nagyobb lapját, persze drágábban mint a B75 Pro3, márcsak az ár külömbség miatt is, hogy nagyából egálban legyen (ne legyen az, hogy nagyon olcsó lap, drága proci)

(#477) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#475) üzenetére


bluobluo75
őstag

Asus topikban inkább a P8H77-V lapot ajánlják :)

(#478) hülyegyerek válasza bluobluo75 (#477) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Feleslegesen drága neked. Inkább ez, ha nem akarsz Asrockot. Bár nem értem, hogy miért nem jó.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#479) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#478) üzenetére


bluobluo75
őstag

Azt én sem értem, de elgondolkodom Gigabyte-on, kb olyan ára van mint az Asrocknak
Ez a fajta amúgy jobb mint az Asrock?
Jobban kihasználja az i7 3770-et?

(#480) hülyegyerek válasza bluobluo75 (#479) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Annyiban, hogy ez h77-es , nem b75, tehát fel tudod emelni a szorzót 4-el. De másban nem fogsz észrevenni különbséget.

Mondjuk ha van 775-ös procihűtőd, akkor azt az Asrock lapra rá tudod tenni, mivel van rajta 775-ös furat is.
A múltkor láttam szerelés közben, de azt hittem, megüt a guta...Azért kellett megválnom a jó kis Scythe Ninjamtól, mert az nem megy fel az 1155-ös Giga lapokra. Bezzeg az Asrockra felment volna...

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#481) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#480) üzenetére


bluobluo75
őstag

AC Freezer 13 Pro hűtőt tennék rá
Akkor ha szorzó emelésen más külömbség nincs a 2 lap közt még az Asrock B75 Pro 3 is jó i7 3770-re?

[ Szerkesztve ]

(#482) hülyegyerek válasza bluobluo75 (#481) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Persze, hogy jó. Ezt írtam először is.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#483) bluobluo75 válasza hülyegyerek (#482) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ok köszi!

(#484) panses válasza HSM (#471) üzenetére


panses
aktív tag

Király! Nekem sosem jött össze ez a beállítás, pedig próbáltam a két hangkarival, hogy az egyiken szóljon a hangfal a másikon pedig a füles... :( :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#485) HSM válasza panses (#484) üzenetére


HSM
félisten

Pedig simán működik, az Audigy-ddel is működnie kell. Egyedül annyi talán a "trükk" hogy a vezérlőpult hang menüjében melyik van alapértelmezettnek beállítva, az fog ugye szólni mindig. ;) (Hacsak az adott progiban át nem állítod, de sajnos a legtöbben nem lehet. :W )

[ Szerkesztve ]

(#486) csucsbicep válasza hülyegyerek (#480) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

H77-ben nem tud szorzót emelni... azt csak P/Z-s lapban lehet, csak a tisztán látás miatt.

(#487) hülyegyerek válasza csucsbicep (#486) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Úgy tudtam, hogy a h77 ivy bridge procinál hagyja a plusz 4 szorzót, de lehet ,hogy rosszul tudtam...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#488) panses válasza hülyegyerek (#487) üzenetére


panses
aktív tag

Jól tudtad! A max turbo szorzón belül engedi állítani! :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#489) hülyegyerek válasza panses (#488) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:R

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#490) csucsbicep válasza panses (#488) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Félre vagytok informálva, csak P/Z lapban lehet. B/H-s lapban nem lehet, ott csak BCLK emelés van, ami elég sovány vigasz.

(#491) panses válasza csucsbicep (#490) üzenetére


panses
aktív tag

Akkor leírom a tényt: van itthon egy H77-d3h, i5 3450-el. A H77-es alaplapban a szorzót fel lehet vinni fixen 35-re, pedig az i5 3450 alapból csak 3,1 Ghz-es! Én erre gondoltam. Lehet, hogy félre értettük egymást. :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#492) csucsbicep válasza panses (#491) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem inkább Z77?

(#493) panses válasza csucsbicep (#492) üzenetére


panses
aktív tag

Van az is, de abban K3570 van azt meg nem részletezném... Hidd el a H77-est kipróbáltam :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#494) #21795072


#21795072
törölt tag

Én csak azt nem értem, ha valaki vesz egy drága procit, mert 30e fölött minden proci drága, akkor miért sajnál még egy +10-est normális (Z77) deszkára. :F

[ Szerkesztve ]

(#495) HSM válasza #21795072 (#494) üzenetére


HSM
félisten

1. Kinek mi a drága... Ha 30e fölött minden proci drága, akkor mit mondassz a 250 000-es csúcsmodellekre, vagy a közel félmillióba kerülő szerverprocikra?

2. Minek? Ha az illető nem akar tuningolni (márpedig nem mindenki akar) akkor minek vegyen H77 lapot, amikor 10 ezressel olcsóbban megkapja ugyanazt? Mert pl. egy 3770K tuning nélkül is gyorsabb egy 3450-nél, vagy a régi kétmagos I3-aknál, de tuning nélkül a H77 és Z77 között semmi, de semmi különbség nincs, ugyanúgy tudja a smart response-t, a rapid startot, a multi-GPU-t, mindent... :U

(#496) #21795072 válasza HSM (#495) üzenetére


#21795072
törölt tag

A csúcsmodellek az extrém drága kategória. :D

Pont azért kell jó lapot venni, mert ha már költök a gépre, akkor annak a picinek bele kell férnie. Persze nem akarok senkinek a pénztárcájában nyúlkálni, csak az elvről beszélek.
Ha valaki drága procit vesz, akkor valszeg azért, mert kell neki a teljesítmény.

Ma már a Z-s lap K-s proci olyan egyszerű túlhajtást kínál, ahova nem kell szakértelem. És ha már úgyis költök, mert kell a kakaó...
No és az Intel procik energia gazdálkodása is nagyszerű. A 4,5-re húzott proci is csak 1,6-on ketyeg üresjáratban, a fesz. is automatikusan visszavéve.

Ha tőlem bárki megkérdezné, hogy van egy kis lé, szeretne belépő szintnél jobb gépet venni, akkor kapásból ott indítanék, hogy gondolja meg a 3570k + Z77 ára belefér-e. Ha nem, akkor spóroljon kicsit. :DDD Meeert, nagyon szuperek lettek az Ivy Bridge procik, vétek nem kihasználni a bennük lévő erőt. Ha meg eladom a cuccot, nem egyszerűbb eladni egy ilyen proci+alaplap párost, mint egy picivel olcsóbb de lebutított cuccot?

(#497) HSM válasza #21795072 (#496) üzenetére


HSM
félisten

Nem értetted, amit írok. A ~80 ezer forintos 3770 igen jól mérhetően gyorsabb sok szituációban egy 3450-nél, tehát ha arra költök, kapok érte plussz sebességet.

Ha nem akarok tuningolni, de gyors gépet akarok, akkor a Z77-el kidobtam 10 000 forintot az ablakon a SEMMIRE. Érted, nem mindenki szórja a pénzt csak azért, mert van neki. Én magamnak Z77 lapot vettem, mert szeretek állítgatni, tesztelgetni, de ha valakinek erre sincs ingerenciája, akkor semmi értelme.

Az pedig, hogy benne van a tuningpotenciál, attól az még tuning. Egy tuningolt processzor soha nem fogja egy gyári értéken tekerő stabilitását adni, vagy pedig oly kevéssé van húzva, hogy azért meg kár vele vesződni. Márpedig van, akit ez zavar. 3 évig használtam tuningolt gépet, mert kellett játékokhoz, de ma már szerencsére nem kell bankot rabolni, ha valaki alapórajelen keres megfelelő teljesítményt, tehát nem fogom húzni a 3570K-mat, amíg nem lesz feltétlen szükséges, és az szerintem nem mostanában lesz. :)
Hidd el, érezni a különbséget, jobb egy tuningmentes gép. ;)

(#498) #21795072 válasza HSM (#497) üzenetére


#21795072
törölt tag

Igazad van :R Ha soha nem akar a géphez nyúlni, nem kell extra cucc.
Nálam viszont egyedüli ajánlott kategóriának marad K-s proci Z-s lappal. :) Az adatlapomon lévő konfig (Z77MX-D3H + 3570K) megalkuvás nélkül kiszolgálja az igényeimet. Vagyis ez nem is igaz, mert pl. jó lenne windows-ból turkálni a BIOS-ban (pl. SATA portok tiltása/engedélyezése), de ehhez a laphoz ilyen nincs. :O

(#499) szottyadtdin válasza #21795072 (#498) üzenetére


szottyadtdin
csendes tag

Üdv
Vettem egy Z77X-UD3H lapot.Ahhoz Gondoltam I5 3550-et Corsair XMS3 2000MHz 9-10-9-27-es időzítéssel 2X4GB-ot. Azt szeretném kérdezni, hogy valaki találkozott ezzel az alaplap memória párossal? El tudja kezelni? A gigabyte honlapján a memória támogatási listában a 2Ghz-es ramoknál nem találtam a listában corsair-t, de a 2133-as ramoknál igen. Érdemes megvennem hozzá azt a corsairt vagy nézzek inkább kisebbet hozzá?
Előre köszönöm a segítséget!!!

(#500) SzlobiG válasza szottyadtdin (#499) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne vedd meg azt a ramot, nekem ugyanolyan van és 1866-ot viszik max a 2000 helyett mind ezt 1.65v-os fesz mellett.

Inkább Vengeance-t nézzél ami 1.5v-os.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.