Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Hoorus válasza akoska07 (#950) üzenetére


Hoorus
őstag

Ja stabil mint a beton. Ment már rajta 20 körös linx :) Hát a hőfokok elég gázak. 90-95, de csak linx alatt ennyi. Crysis 3 alatt is megáll mindig 75-80-nál, az meg nem gáz. Skalpolni meg nem fogom, az biztos :D

Nem tudom megadni a számot, mert nincs dobozom hozzá. LeC-től vettem használtan egy müanyag tartóban, szétszedni meg nem nagyon van kedvem :D

[ Szerkesztve ]

(#952) akoska07 válasza Hoorus (#951) üzenetére


akoska07
nagyúr

No problem,majd ha legközelebb tisztiod a hűtőt.

Ugy néz ki nálam is az F17-es bios lesz a nyerő. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#953) Hoorus válasza akoska07 (#952) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszi, akkor nem gondolkodom BIOS UPDATE-en.. :)

(#954) akoska07 válasza Hoorus (#953) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sajnos én mindkettőben tapasztaltam ezt a bug-ot.
F18 és F19e egyaránt.
Az F17 rendben van,legalábbis eddig. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#955) Raggie válasza akoska07 (#936) üzenetére


Raggie
őstag

Úristen 1,5V... mivel hűtöd ezt?

Clint Eastwood FTW

(#956) akoska07 válasza Raggie (#955) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezen egy Prolimatech SuperMega van elhelyezve.

Mi a baj a 1.5V-al ? :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#957) Raggie válasza akoska07 (#956) üzenetére


Raggie
őstag

Jó, mondjuk rájöttem, hogy az nem Ivy hanem Sandy és az kevésbé melegedős, de még ott is elég magas az 1,5 V nem?!

:Y Az jó kis hűtő... eltörpül mellette a kis 212 EVO-m... :DDD

Clint Eastwood FTW

(#958) akoska07 válasza Raggie (#957) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen,ezért szimpatikusabb nekem a Sandy.
Az a kis sebesség különbség amit felmutat tesztekben az Ivy engem nem érdekel.
Normál használatban észre sem veszed a különbséget.

Jah elég jó hűtő,sajna a True Copper-t nem tudom rárakni,mert most házban van a gép. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#959) eardog84


eardog84
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Z77-ds3h alaplapot és nem bootol a gépem. A ventillátorok felpörögnek, viszont nincs csippanás se, és nem ad képet a monitorra. Elvittem a számgépboltba, ott először nem találtak hibát, aztán elvileg jó lett. Láttam is, ment a gép, aztán hazahoztam és nem lett jó. Végül rájöttem a hibára. Ha nincs az alaplap a házban, akkor minden jó, amint berakom a házba nem működik. Réz talpcsavarok vannak a gépházba, amibe az alaplapot csavarral rögzítem. Kipróbáltam hogy tettem papírlapot a talcsavarokra, az alaplap így elindult. Tehát valami rövidzár van, vagy nem tudom mi az alaplap és a ház között, amint a csavarokon át fémes kontaktusba lép, valamiért meghal. Próbáltam hasonló hibát keresni interneten, de nem találtam. Most ki fogom próbálni műanyag rögzítőkkel, remélem úgy jó lesz, de elvileg jónak kéne lenni casvarokkal is. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj? Felhívtam a számgépboltos srácot, azt mondta, hogy biztos nem cserélik ki az alaplapot, hiába viszi vissza, mert nem gépházban tesztelik, és ha nem teszik be, tuti jó lesz. Kicsit szomorú vagyok, remélem műanyag peckekkel jó lesz, de ez akkor se kóser szerintem:( Kifogtam egy hibás lapot?:(

(#960) I válasza eardog84 (#959) üzenetére


I
tag

Nem lehet hogy a tápod a hibás? Lehet bekavar a földelés...

Have a nice day!

(#961) brd


brd
nagyúr

Sziasztok! Ezeknél az alaplapoknál (Z77 érdekel elsősorban) SpeedFan használatával vezérelhető a CPU és valamelyik sysfan csati', CPU-hőmérsékletfüggően? Ha nem, akkor más megoldás van erre?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#962) balpis válasza brd (#961) üzenetére


balpis
őstag

A Giga lapjait rég nem ismerem, de minimum a CPU-t illik BIOS-ból is llíthatóvá tenni.
Az Asrock Z68 Pro3-on azt hiszem, mindegyiket lehetett vezérelni. Most az MSI Z77-en sajnos csak a 4 pineseket lehet. :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#963) brd válasza balpis (#962) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, köszi', csak az valahogy nyomorékra sikerül mindig, és kézzel (az OS alatt futó programban) kell okosítani, ha lehet egyáltalán.

Másik kérdés: használ valaki Sandy-t Z77-es alaplapban (még konkrétabban: Z77-D3H-ban)? Elérhető az 1600MHz-es RAM órajel?

The only real valuable thing is intuition.

(#964) LuiT válasza brd (#963) üzenetére


LuiT
tag

Egy i5-2400-as Sandy-t használok, igaz hogy Z77X-D3H-s lapban, de nekem műxik az 1600 MHz-s RAM, mindenféle állítgatás nélkül.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#965) Raggie válasza LuiT (#964) üzenetére


Raggie
őstag

Sziasztok. Szeretnék BIOS-t frissíteni, de nem az F18-asat, mert arra többen is írtátok, hogy nem a legjobb hanem az F17-et szeretném rátenni a lapomra (Z77-D3H).

Honnan töltitek le a BIOS-t ha nem az éppen aktuálisan legfrissebbet akarjátok?
(esetleg valaki el tudná nekem küldeni a Z77-D3H F17es BIOS-át?? :R )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#966) Maximusz válasza Raggie (#965) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Z77 D3H-ba szeretnék tenni i5-3570K-t milyen beállításokkal megy nálatok csúcson, még stabil működés mellett? - hűtőből AF 13 OR CO-t teszek rá.

(#967) Maximusz válasza Maximusz (#966) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Megvan a lap, a proci, a hűtő, a memória.

Már csak azt árulja el legyen szíves valaki, hogy megy 4,5 GHz-en az i5-3570K , Gigabyte Z77-D3H lappal.

maximusz

(#968) Raggie válasza Maximusz (#967) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem nem ment, (1,3 V körül kért volna, de azzal meg 90 fok fölötti lynx hőfok).
De ez sokkal inkább függ a procitól, mint az alaplaptól. Kérdezz rá az i5-ös topicban! ;)

Clint Eastwood FTW

(#969) panses válasza Maximusz (#967) üzenetére


panses
aktív tag

(#34)-es Hsz. Alapnak jó, de tényleg sok neki az 1,3v. Azóta ment alacsonyabb feszen is és sokkal hűvösebb... Csak óvatosan!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#970) Adoka120


Adoka120
tag

Helló!
Segítségeteket kérném!
Vettem egy : Gigabyte GA-8I945GMF alaplapot!
De a chipset hűtő nagyon melegszik. Hozzá érek és szinte azonnal el húzom olyan forró.
Tudtok javasolni helyette más milyet?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#971) panses válasza Adoka120 (#970) üzenetére


panses
aktív tag

Próbáld az azonnali alaplapos kérdések órája topicban! Egyébként ha tuningolsz akkor normális C2D-vel én is igy jártam anno!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#972) brd válasza Raggie (#968) üzenetére


brd
nagyúr

Valaki árulja már el, mér' jó ez a lynx? Egy Prime95 még mindig jobban megkergeti a CPU-t, és a hibát is hamarabb kihozza... :F

The only real valuable thing is intuition.

(#973) Hoorus válasza brd (#972) üzenetére


Hoorus
őstag

Hűtés tesztelésére jó leginkább. A Prime95 pedig stabilitás tesztelésére..

(#974) brd válasza Hoorus (#973) üzenetére


brd
nagyúr

De a kettő erősen összefügg, ami jobb stabilitástesztre, az jobban is melegíti a CPU-t, ezért értetlenkedek. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#975) Raggie válasza brd (#974) üzenetére


Raggie
őstag

Nna ez az ami nem igaz! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#976) brd válasza Raggie (#975) üzenetére


brd
nagyúr

Mesélj.

The only real valuable thing is intuition.

(#977) Raggie válasza brd (#976) üzenetére


Raggie
őstag

Hát eleve ami itt volt említve azt én is tapasztaltam (lynx-AVX a hűtés tesztelésére jó, Prime vagy OCCT a stabilitásra), de mondhatnék más területről is példát: HD7950 túlhajtásánál is egy Cry3 ami 100%-on járatja a gpu-t simán stabil, hőfokok 70-80 celsius környékén, egy WoT 40%-os gpu terheléssel még több feszültséget kér(lefagyogat) pedig hőfokok csak 50-60 celsius környékén. Más-más program más részeit terheli jobban a hardvernek, esetenkánt úgy is hogy az összterhelés más tendenciát mutat.

De ez már nagyon off.

Más: még mindig nem tudom honnan tudnék F17-es BIOS-t letölteni Z77-D3H lapomhoz... :O Valaki??

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#978) Hoorus válasza Raggie (#977) üzenetére


Hoorus
őstag

Javaslat: ha jól működik a jelenlegi bios-oddal a lap, akkor ne frissíts.. Egyébként Z77X-UD3H Bios-t tudok küldeni, nem tudom, hogy az jó-e a tiedre..

(#979) brd válasza Raggie (#977) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, sikerült elolvasni elsőre is, csak nem értem, ezért kértem magyarázatot, mert a Prime95 nekem eddig minden gépen jobban fűtött, mint eddig bármi más, beleértve a Lynx-AVX-et is, és ha hiba volt, előbb, és gyakrabban is szállt el (ill. a mostani gépeket már inkább lefagyasztja). A "Más-más program más részeit terheli jobban a hardvernek, esetenkánt úgy is hogy az összterhelés más tendenciát mutat." Persze igaz, egy ilyen tesztprogram hibátlan futása sem jelenti azt, hogy teljesen hibátlanul működik a tesztelt alkatrész, mert lehet, hogy pont olyan utasítást nem használ, ami hibásan működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#980) Raggie válasza Hoorus (#978) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi, azt én is találtam, de inkább nem akarom rátenni. Proci/VGA tuningnál mondták többen is, hogy az F17-es BIOS stabilabb volt és esetenkéánt kevesebb fesszel is beérte (a procim feszültségét sokallom kicsit 4,3GHz-nél 1,275 V).
De végülis így is elég jó a teljesítmény, a hőfokok meg csak Lynx-ben mennek 90 közelébe bármilyen reális terhelésnél a 70 a nagyonmax, úgyhogy lehet, hogy nem variálok semmit hanem marad így ahogy van! :D

@brd:mondjuk ez azért is fordulhat elő, mert az E8400-asod nem támogatja még az AVX-et. Az AVX nélküli Lynx valóban kevésbé fűt mint a Prime, de az AVX-es kb 5-8 fokkal melegebbre hajtja az új intel procikat általában. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#981) Hoorus válasza Raggie (#980) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem se variálj.. Az a feszültség teljesen reális.. :K

(#982) Raggie válasza Hoorus (#981) üzenetére


Raggie
őstag

Reálisnak reális csak kicsit sok. (általában 1,25V-nál szokták vinni a 4,5GHz-et)
Mindegy, nem variálok.

Más:
valakinek van rákötve 5.1-es hangfalszett az alaplapi VIA hangkártyára? Ha igen milyen a minősége? Játékok/filmek alatt kijön rendesen az 5.1-es hangzás belőle?

Clint Eastwood FTW

(#983) brd válasza Raggie (#980) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a gépet már nem használom, most cseréltem egy i5-re, ott is ez a helyzet, ill. most egy i7-et is nyúzok éppen.

The only real valuable thing is intuition.

(#984) Raggie válasza brd (#983) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor tényleg nem értem. Ez több fórumtársnál is mutatkozott nem csak nálam. (biztosan az AVX-es Lynx-et használod?)

Clint Eastwood FTW

(#985) brd válasza Raggie (#984) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt.

The only real valuable thing is intuition.

(#986) brd válasza Raggie (#984) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, tudom már, mit kell tenni, a probléma méretét feljebb kell állítani, így jobban fűt 1-2 fokkal. Viszont azt nem tudom még, hogy stabilitástesztre jobb-e, mert így is csak ciklikusan terheli a műszert, és nem annyira folyamatosan, mint a Prime.

The only real valuable thing is intuition.

(#987) I válasza Raggie (#977) üzenetére


I
tag

Szia
Nézgelődj itt

Have a nice day!

(#988) Raggie válasza I (#987) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi, itt nézelődtem eddig is. Az mit jelent, hogy F17a meg F17d? Ezek nem a végleges F17-esek?

Clint Eastwood FTW

(#989) Poiro7


Poiro7
aktív tag

GA-H77-DS3H alaplap esetén kikapcsolt állapotban lehet szabályozni, hogy az USB port kapjon-e feszültséget :F
Ugyanis ha nincs bekapcsolva a gépem csak a táp van feszültség alatt, akkor is világít a világítós billentyűzetem, ami eddig nem volt jellemző :F

(#990) Raggie válasza Poiro7 (#989) üzenetére


Raggie
őstag

A BIOS-ban a Power Management fülön az ErP-t állítsd "Enable"-re. Ekkor mind a LAN portot mind az USB portokat áramtalanítja a gép kikapcsdolt állapotban.

forrás: LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#991) Hoorus válasza Raggie (#990) üzenetére


Hoorus
őstag

Én ezt próbáltam már Z77X-UD3H-nál és nem használt. Nekem is pörög az USB winyóm kikapcsolt állapotban..

(#992) Poiro7 válasza Raggie (#990) üzenetére


Poiro7
aktív tag

:R THX :R

Nálam működik :DD :DD :DD

(#993) Raggie válasza Hoorus (#991) üzenetére


Raggie
őstag

Sima Z77-D3H-nál(nálam) megy. :F

Clint Eastwood FTW

(#994) Hoorus válasza Raggie (#993) üzenetére


Hoorus
őstag

Na majd este küzdök még vele.. :))

(#995) Hoorus válasza Hoorus (#994) üzenetére


Hoorus
őstag

Sikerült!! Bios update után jó volt... :C

(#996) brd


brd
nagyúr

A Z77-D3H-n másnak is ilyen gagyi a VIA hangkártya, vagy csak az XP-t fossa le a VIA driverszinten? Az első képen megy a lejátszás, a második képen nem (ahol a megjelölt zöld oszlopok vannak, ott nem megy a lejátszás).

The only real valuable thing is intuition.

(#997) HSM válasza brd (#996) üzenetére


HSM
félisten

Nekem win7 64bit alatt semmi hasonló bajom nem volt vele... :N

(#998) Raggie válasza HSM (#997) üzenetére


Raggie
őstag

+1 (nekem is Win7 64bit, és semmi hiba)

Bár most fogok majd jövő hónapban venni egy rendes Xonar DS-t bele :) .

Próbáltál már friss drivert letölteni a honlapról?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#999) brd válasza Raggie (#998) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, azzal kezdtem, az előzővel még durvább volt a helyzet, ott már a 3D-s játék is akadozott a hang miatt, ezért is gondoltam, hogy a driver lehet a problémás, de azért megkérdeztem, hogy érdemes-e szórakozni vele, vagy ez ilyen, vagy küldjem gari'-ba.
Köszi a válaszokat!

The only real valuable thing is intuition.

(#1000) d3kk


d3kk
senior tag

B75-D3V (rev1.0) alaplaphoz USB3.0 drivert merre találok? mert ahogy google-ztam nem igazán dobott értelmes dolgot elém:)

Win8 x64 Enterprise

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.