Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) panses válasza szottyadtdin (#499) üzenetére


panses
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nekem D3H-m van és 1,35v-os Vengeance-t használok 1600 helyett 1866-on 1,5v-al. Ez sincs rajta a támogatási listán és működik, mert Corsair!!! :D

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#502) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok! Gyors help kéne, BIOSt frissítettem, mert régi volt, le is futott, de nem tudok belelepni, csak egy kék hátteret mutat, felül a gigabyte uefi dualbios logoval. A boot sorrend (f12) is belefagy és a qflashbe sem tudok belelepni. Lehuztam már minden hddt és usbs cuccot, de így sem jó. Elemkivetelt és load optimized defaultsot is próbáltam. Mit tudok meg tenni? Vagy vihetem gariztatni? bocs az írás miatt, telóról írok. Ja egy Gigabyte Z77-D3H-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#503) HSM válasza fatal` (#502) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, az ALT+F12-vel lehetett a régebbi lapjaikon a tartalék BIOS-ról való indítást kierőszakolni. :K Nekem X58 lapomon anno sikerült. Csak aztán vigyázz, nehogy hazavágd a backup-bios-t is, mert akkor lesz mit magyarázni a szervízben. :D (Nem véletlen nem "publikus" ez az infó.)

(#504) fatal` válasza HSM (#503) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, közben feléledt, bedugva maradt egy USB hub, amit ki fogok dobni, mert korábban is okozott ilyen furcsaságokat. :D Közben a bios default miatt összeborult a win :(

(#505) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. holnap dobnek ossze egy konfigot az alkatreszek mar megvannak. egy ilyen alaplap lesz: GIGABYTE GA-B75-D3V egy core i5 3450-es procival, ugye az alap bios tamogatja ezt a procit? mert neztem a gyarto honlapjat ott egyetlen egy bios van letoltesben vmi F7 verzioszamu gondolom akkor az alap deszkan is ez van. nem akarnek belefutni egy olyanba hogy nem ismeri fel a procit, vagy ujabban hogy megy elindul a gep be is lehet lepni a biosba csak nem ismeri fel a proci tipusat amig nem frissitem a biost? koszi a valaszokat elore is.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#506) fatal` válasza eisento (#505) üzenetére


fatal`
titán

A régi biosokat törlik, az alap deszkán nem biztos, hogy az van.

De ott egy CPU support list, de mivel hetes chipset szinte biztos, hogy támogatja.

(#507) panses válasza eisento (#505) üzenetére


panses
aktív tag

Amikor vettem a lapomat, még nem volt rajta a cpu support listán a procim(3570k)! Simán be bootolt, persze később megcsináltam a bios frissítést...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#508) eisento válasza panses (#507) üzenetére


eisento
addikt

kozben jo lett frissitettem biost fura volt hogy mar biosban van eger is :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#509) panses válasza eisento (#508) üzenetére


panses
aktív tag

:C Nekem mondod C2D-rol váltottam... :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#510) csigi


csigi
addikt

Z77X-UD3H lapomhoz jött csúnyán új biosz. F11 után F16, sőt 17 is.
Feltettem. A jól belőtt tuningom olyan szintem szállt el, hogy kisípolt a biosz, el sem indult a gép.
Mégha valami instabilitás lenne, teszt vagy játék alatt, az oké. De hogy el sem indul...
Vagy CPU vagy RAM probléma. Ezek alapon hagyásával megy, már most így írok. Kezdhetem elölről a tuningom? Valami ötlet a durva különbségre?

nofene

(#511) hülyegyerek válasza csigi (#510) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Bios frissítésnél mindig elszállnak az addigi beállítások, akármilyen lapról is van szó. Lehetőséged lett volna elmenteni a beállításaidat pl. egy pendrivera, de utólag már az így járás esete forog fenn.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#512) eisento válasza hülyegyerek (#511) üzenetére


eisento
addikt

sot bios frissites utan erosen ajanlott szerintem egy load bios deafult

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#513) hülyegyerek válasza eisento (#512) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:U Szerintem inkább bios frissítés előtt érdemes defaultot nyomni...utána úgyis azon lesz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#514) csigi válasza hülyegyerek (#511) üzenetére


csigi
addikt

Nem a beállításával van a gond, azt vágom már fejből. Ha ugyanazon tuningbeállításokat pötyögöm be, akkor az nem megy.
Ami egy bizonyos szinten mondjuk normális is, de hogy el se induljon a gép...

nofene

(#515) hülyegyerek válasza csigi (#514) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Attól, hogy új egy bios, nem biztos, hogy jobb is. Erre szokták írni, hogy ha egy hardverrel nincs problémád, akkor ne frissítgess drivert, fw-t, biost....
Rakd vissza azt a biost, amivel ment a tuning, és használd. Ha azzal se megy, akkor kell elkezdeni hardverhibára gyanakodni.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#516) eisento válasza hülyegyerek (#513) üzenetére


eisento
addikt

kiveve amikor nem.... :U

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#517) csigi


csigi
addikt

Alakulgatok:
Procituning az eredeti, ez jó.
Ami nem akar menni, az a memória. Pedig az nem is tuningolt (tudom nem szabvány a 2133MHz, de gyári órajelen és időzítésekkel ment a korábbi biosszal).

Szóval korábban 2133MHz 11,11,11,30,2T 1,5Volt -on ment.
Ezt most semmiképpen nem bírja (nagyobb feszültségen sem). Maximum a 2000MHz 10,10,10,27 2T 1,5Volt -ot tudtam kihozni belőle.
De van még egy halom időzítés, egyszer átmazsolázom mind. Lehet azokon változtattak a biosz alapbeállításokban?

nofene

(#518) hülyegyerek válasza csigi (#517) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akármilyen hülyeséget képesek megcsinálni... :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#519) eisento válasza csigi (#517) üzenetére


eisento
addikt

ha tobb modul van esetleg probalgasd a slotokban cseregetni sose tudni :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#520) hülyegyerek válasza eisento (#519) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kivéve, mikor de :D

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#521) HSM válasza hülyegyerek (#511) üzenetére


HSM
félisten

Ez a legnagyobb butaság, amit csak csinálni lehet... Ami beállítás az egyik BIOS alatt készült, azt másik alatt visszatölteni öngyilkosság. :N

(#522) HSM válasza csigi (#517) üzenetére


HSM
félisten

Nem kell hozzá sok minden, optimalizálnak valamit a memóriarendszeren, és máris nem megy a nagyobb tuning. Vigasztaljon az, hogy így vélhetőleg 2000-en gyorsabb lesz, mint amilyen a korábbival lett volna. :D

(#523) hülyegyerek válasza HSM (#521) üzenetére


hülyegyerek
addikt

És akkora butaság, hogy megpróbálni se érdemes ? Egy default biosnak teljssen mindegy, hogy egy sikertelen tuning után visszaáll e defaultra. Szerintem.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#524) HSM válasza hülyegyerek (#523) üzenetére


HSM
félisten

Határozottan nem érdemes megpróbálni se, mert ami beállítás egy adott értéke a korábbi BIOS-ban volt, az korántsem biztos, hogy az újban is pont úgy lesz.
A BIOS pedig nem egy olyan dolog, hogyha valami beállítás rosszul állítódik be, annak ne lehetnének igen kellemetlen mellékatásai... (Pl. feszbeállítások, amik nagyon kényesek)
Éppen emiatt javasolja mindenki a BIOS frissítés után egyből a load defaults-ot, hogy ami esetleg a CMOS-ba maradt az előző BIOS-ból beállítás, az újban már mást jelent, abból ne lehessen probléma. (Ha ilyen nem fordulhatna elő, akkor a frissítés után minek kéne újra mindent beállítani elölről? ;) )

(#525) csigi válasza HSM (#524) üzenetére


csigi
addikt

Biosz default-ot magam is így gondolom. Nem véletlen az, hogy az elmentett (nem fáljba) beállítások törlődnek is.
Viszont a kissebb ramsebesség nálam nem jött be.
A 2000MHz cl10, kontra 2133 cl11 -ben utóbbi kissé gyorsabb az AIDA szerint.
Mondjuk tényleg nem sokkal, de határozottan, többször mérve is. Tudom tesztprogram, nem a valóság, lehet normál használat alatt nem is így van?

Mivel lehet ezt szerinted jól tesztelni?

nofene

(#526) HSM válasza csigi (#525) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem tudod tesztelni, ami mérési hibán belüli... :) Ha ram-tesztprogit mérsz, az megmutaja, de van-e értelme, ha a valós körülmények közt a különbség ~0?
Eddig akárhány tesztet néztem, nem nagyon gyorsult 1600 felett... De a régi 920-as I7-em mellé se kellett übergyors ram, 1400 felett (oké, ott 3-csatornán, CL7) nem vettem észre semmi gyorsulást, ezek az új IB-k pedig mégkevésbé érzékenyek a ramsebességre.

De amúgy általában olyankor történik az általad leírt jelenség, ha optimalizálnak a lap "automata" subtiming állításán, és szűkebbre veszi, mint korábban. Tehát a régi 2133-adnál most gyorsabb lenne így, csak azt már nem bírja, azt kifagy. :DDD ha megvannak valahol a subtimingek, kézzel beállítva valszeg az új biossal is szaladna a ram 2133-on, ha ez a cél.

(#527) csigi válasza HSM (#526) üzenetére


csigi
addikt

Egen, ezeket olvasom mindenhol a ramsebességről... felesleges volt a 2133. De mégis piszkálja a csőröm a dolog, nem is tuning az még neki, szaladjon már annyit. :B

Gondoltam már a halom subtimingra. Össze is írtam, amit AIDA kiolvasott a ramjaimból, de még nem néztem mi van ezekkel a bioszban.
Nomeg ramokból 8db szám jött ki (AIDA), bioszban meg ránézésre 2-3X annyit lehet piszkálni.
Legközekebb ráérek, ezeket kimazsolázom, hátha meglesz bibi.

Köszi a segítséget. :R

nofene

(#528) HSM válasza csigi (#527) üzenetére


HSM
félisten

Az AIDA szerintem a felét se írja ki... Én ezt használtam: [link]

(#529) csigi válasza HSM (#528) üzenetére


csigi
addikt

Node várjunk csak!
Ez a ramokból olvsas ki egy profilt, és azt írja ki?
Ránézésre nem, inkább a meglévő beállításokat írja...

Nekem meg még a biosz sem indul el, szóval menet közben nem tudok nézni semmit. A memóriákban lévő profilhoz tartozó időzítéseket olvastam ki az AIDA-val. Hátha azt beütve elindul a gép.

nofene

(#530) HSM válasza csigi (#529) üzenetére


HSM
félisten

Ez a ramokból is ki tudja olvasni a profilt, meg az aktuális értékeket is. Tudtommal az SPD nem tárol minden subtiminget, csak a főbb paramétereket. Ráadásul a proci memóriavezérlőjével is összefügg néhány opció, szóval lehet pár dolog a háttérben. Talán az segíthet, ha visszarakod a régi BIOS-od, kiolvasod belőle a működő értékeket, és belövöd kézzel az új BIOS-ba.

(#531) csigi válasza HSM (#530) üzenetére


csigi
addikt

Na ez jó ötlet!
Különösen, hogy a subtimingek (már az a 8db) kézi beállítása nem vezetett eredményre. Illetve van egy mechanikus biosz kapcsolóm. Elvileg csak átkapcsolom, bállítom és már ki is olvashatom belőle.
Köszi! :R

nofene

(#532) HSM válasza csigi (#531) üzenetére


HSM
félisten

Azért ez vicces... Feltűnt valami, hogy az új BIOS valahogy nem sikeresen lövi be az XMP profilt... Belőttem, és 9-9-9-24 helyett 9-8-8-21-et lőtt be... A régivel nem volt ilyen gond... A subtimingeknek sincs sok közük az XMP-shez. Végülis jól működik, de azért fura....

(#533) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, ez volt az utolsó eset hogy megpróbáltam frissíteni az alaplap BIOS-át. Egy GA-Z77X-UD5H deszkáról van szó, mely az F8 BIOS-szal stabilan megy, a memória is 1600 MHz-en ketyeg az XMP Profil aktiválása után. Ám a legújabb, F14-es darab olyan szinten nem működött, hogy most örülök annak is hogy vissza tudtam tenni a régit. (Megkönnyebbült smiley)

Eleinte minden jó volt, elindult a gép, majd a Windows felállását követően cirka egy-másfél percen belül csontra fagyott az egész, de olyan szinten hogy csak az elem kivételével sikerült utána újra elindítanom egyáltalán az egészet, hogy be tudjak lépni a BIOS-ba.

Elindult, pár másodperc után lekapcsolt, megint elindult, megint lekapcsolt... mókuskerék a végtelenségig... :( Persze minden alapállapotban volt, ahogyan általában új BIOS esetén szokott lenni.

Egyedül csökkentett üzemmódban volt hajlandó feljönni a windows, amint elindítottam normál módon, fagyott.

Még szerencse hogy USB-re előtte lementettem az eddig használt F8-as BIOS-t, így utána vissza tudtam tenni. Mindenesetre eddig még nem jártam így, hogy egy újabb kiadás ilyen szinten csessze el az alaplapom működését.

Kerüljétek el ti is nagy ívben. :(((

A régi BIOS-szal azóta röccenés nélkül megy minden, úgyhogy biztosan azzal volt a baj.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#534) SVLaller válasza Vistaboy (#533) üzenetére


SVLaller
senior tag

nekem megy rendesen az F14 verzió is, nem az volt a baj, hogy ahogy írtad is alapállapotban volt?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#535) fatal` válasza SVLaller (#534) üzenetére


fatal`
titán

Attól, hogy defaulton van a BIOS még azért nem kéne merevre fagynia a winnek.

(#536) SVLaller válasza fatal` (#535) üzenetére


SVLaller
senior tag

Érdekes, pont Te írtad ugyanitt, hogy "összeborult a win" a bios default miatt :) pont emiatt, bios frissítés után csak akkor engedem bootolni a wint, ha már minden be van újra állítva a biosban. amúgy érdekes ez a Giga lap, ha kicsit is nem stabil a proci, simán belefagy a biosba, miközben a win és akár a linx vígan megy. :F

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#537) HSM válasza Vistaboy (#533) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy nálad is valami ilyesmi [link] figyelt be?
Nem minden memóriaában van annyi tartalék, hogy 9-9-9-24 helyett 9-8-8-21-en menjen, ráadásul a gyárihoz képest szorosabb subtimingekkel...
Amúgy tényleg gáz, hogy Gigáék ezt az XMP-s dolgot így benézték az új BIOS-ommal, de ahogy ismerem őket, hamar javítva lesz a dolog...

(#538) csigi válasza HSM (#532) üzenetére


csigi
addikt

Első körben akkor egy régebbi bioszba átlépek, ott kiolvasom a sub időzítéseket, majd bepötyögöm a legújabba.
De ha ez sem segít, tényleg elgondolkodom, hogy visszalépek a korábbi stabil verzióra...
Szomorú, hogy ilyen kiadnak. :(

nofene

(#539) fatal` válasza SVLaller (#536) üzenetére


fatal`
titán

Nem attól omlott össze, hanem egy szar USB HUBtól. :) Korábban is okoztt ilyen anomáliát. Ki is dobtam, a BIOSnak semmi baja nem volt, azóta is az van fent, csak azt elfelejtettem kihúzni. Mondjuk elég furcsa, hogy az előtte lévő BIOS-szal működött. Utána írtam is, de lehet, hogy csak az azonnali alaplapos topicban. Ráadásul nekem nincs tuning, mert nincs hűtőm még, csak a gyári. És nekem nem állt vissza defaultra a bios, csak, amikor kivettem az elemet. Addig vígan bootolt a win :D Utána meg átrakta a bootot egy HDDre, amiről persze nem tudott bebootolni, mert a rendszer az SSD-n volt.

[ Szerkesztve ]

(#540) HSM válasza csigi (#538) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, hogy én vagyok elfogult, de más (neves) gyártóknál ennél lényegesen komolyabb problémákkal is volt, hogy találkoztam...
Ami miatt érdekes a dolog, hogy a korábbi, ami fenn volt, az simán kezelte az XMP profilt... Nekem az volt a szerencsém, ami miatt nem tűnt fel, hogy valami nem oké, mert bírta a memóriám a szorosabb időzítést is. :D

Ezért is mondják mindig, hogy akkor tegyél fel új BIOS-t, ha valami nem működik jól. (Persze, nekem is az a véleményem, hogy azért 2-3 BIOS verziónként érdeems lehet frissíteni, de akkor befigyelhetnek ilyen anomáliák.)
Ja, és ezért nem veszek olyan lapot, aminek nem lehet régebbi BIOS-ra "frissíteni" vissza a BIOS-át. ;]

[ Szerkesztve ]

(#541) SVLaller


SVLaller
senior tag

itt olvastam, hogy Z77X-UD5H lapon a déli híd elég meleg, nos nekem is 60 fok fölött van. az lenne a kérdésem, hogy próbálta valaki átpasztázni és változott valamit a helyzet? vagy ez garivesztéssel járhat?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#542) Vistaboy válasza HSM (#537) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom, mi volt a probléma a gyári beállításokkal. :F Amikor feltettem és újraindult, még nem aktiváltam az XMP profilt (Előbb mindig defaulton szoktam indítani és csak utána állítgatok benne).

De az új BIOS-nál akármit állítottam be, mindennél ugyanez volt. Maga a BIOS kezelőfelülete működött szerencsére, de amint elindítottam a windowst, csontra fagyott. Az egyetlen amit megfigyeltem, hogy amikor elindítottam az Intel Rapid vezérlőt, abban a pillanatban meghalt, míg anélkül bírta egy-másfél percig. De hogy mi köze a merevlemezvezérlőnek a fagyáshoz, azt ne kérdezzétek, nem vagyok nagy hardverguru. :DDD

Egy a lényeg: ment vissza az F8, így már minden tökéletes, működik az XMP is, ráadásul a windows sem fagy már le. Mindenesetre ezentúl tényleg megfogadom a tanácsot: ha valami működik, nem állítom el. :)

(#541) SVLaller: A 60°C körüli értékre több fórumon is írják hogy normális, nálam is annyit írt az Aida64. 60-65 között mozgott, feljebb nem ment, de a hatvan fokot gyorsan elérte, ráadásul hiába tettem be alulra egy plusz ventit, csak két fokot esett a hőmérséklete. Az újrapasztázást én nem merem bevállalni, majd ha valaki kipróbálja, megírja, jobb lett-e. :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#543) SVLaller válasza Vistaboy (#542) üzenetére


SVLaller
senior tag

köszi, nekem is 60-65 fok, de játék közben felmegy 70 fokra (gondolom ráfűt a VGA) és ilyenkor felpörgeti az összes system ventit fullra (gondolom valami védelmi határ) és így elég hangos tud lenni :Y most is 60 fokot ír az AIDA, közben a borda csak 35 fokos, azért gondoltam hogy egy pasztázás segítene rajta.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#544) HSM válasza SVLaller (#543) üzenetére


HSM
félisten

Kérdés, mennyire fűt be a VGA-d... Nekem akár sz@rrá húzott 5850 se (~200W TDP) emel rajta néhány fokot se, nemhogy 10-et! :Y Igaz, házból kifújós refi. Lehet, jobban is teszi a lap, hogy felpörgeti a ventiket, mert lehet, hogy jó meleget csinál ott a VGA-d, ami nem a csipszetnek gáz, hanem a többi környező részegységnek. Ezt ellenőrizd le, szerintem. ;)
Ha házbafújós szellőzésű a 7970-ed, ahhoz nem árt gondosan megtervezett szellőzésű ház, 230W-ot kiszellőztetni nem kis feladat, pláne, ha nem megfelelő szellőzés miatt "kimarad" a huzatból. :K

[ Szerkesztve ]

(#545) csigi válasza SVLaller (#543) üzenetére


csigi
addikt

Az új biosz tán.. vagy új Aida nem tudom hol volt a változás. Nekem is 50 fok felett volt a déli híd, de most 30.
Hát így kell hűteni az alkatrészeket... :DDD

nofene

(#546) SVLaller válasza HSM (#544) üzenetére


SVLaller
senior tag

Házban marad a VGA hője, ezt felül 2 db + hátul 1db. 12cm-es venti szívja kifelé. + a ház elején és alul egy venti tolja befelé a friss levegőt, remélhetőleg úgy hogy a kéményhatás sincs agyoncsapva. Gyakorlatilag a házban használva van az összes venti hely + a CPU hője egyből kifelé megy, azon egy egyben vízhűtés van. igazából semmi nem melegszik túl, pont jó hőegyensúlyban van minden, egyedül ez a nyavalyás déli híd vacakol. pedig azért is választottam ezt a lapot, mert jó nagy borda van a chipset-en meg hőcső stb. erre ez van.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#547) HSM válasza SVLaller (#546) üzenetére


HSM
félisten

Épp ezt mondom, hogy nem biztos, hogy kellően szellőzteti a szél a VGA környékét, hiába van amúgy jó szellőzés. Pl. nekem anno telibeverte a légáramlat a memóriáim, mégis amelyik az első volt, tök hűvös volt, de elterelte a levegőt, és a többi meg melegedett, mint állat! Lehet, nálad egy oldalsó befújó venti még jót tenne a légáramnak, akár az egyik felső kiszívó kárára. :K

Nem hiszem amúgy, hogy ne lenne megfelelő a déli híd hőfoka, nálam pl folyamatosan 60 fok körül mozog, mégis kellemes hűvös a borda. Szerintem csak a szenzort kalibrálták kicsit el, túl sokat mutat a valóshoz képest.

(#548) SVLaller válasza HSM (#547) üzenetére


SVLaller
senior tag

ezt írtam én is, hogy terhelés nélkül is 60-65 fokot ír, miközben a borda 35 fokos. vagy a szenzor rossz, vagy a hővezetés a chip és a borda között. nem hiszem amúgy, hogy a vga lenne a ludas, 5 fokot emelt a hőmérsékleten 65-ről 70 fokra, ez normálisnak is mondhatnánk ha nem 65-ről indulna a móka :U

(#545) csigi: köszi, nekem a legújabb bios van fent szóval az nem befolyásolja, bár AIDA-t még nem cseréltem :B

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#549) HSM válasza SVLaller (#548) üzenetére


HSM
félisten

Ez igaz. 65-ről 70 nem olyan gáz. :R
Én nem problémáznék a 60 fok miatt, nálam is annyi, nem hiszem, hogy a hőátadással lenne a gond, inkább a szenzor elhelyezése lehet a ludas, vagy a Giga lőtte be így valami miatt. Tudtommal nem is a Z77-ben van a hőmérő, hanem a lapon van valahol, szóval emiatt nem szabad kétségbe esni. :D

(#550) csigi válasza HSM (#528) üzenetére


csigi
addikt

No, megvoltam.
Régi F8-as biosszal elindultam, itt vitte a ram a 2133MHz-et simán. Minden subtiminget kiolvastam, (az Általad javasolt progival is).
Amit lehetett beazonosítani, azt bepötyögtem az új bioszba. Alig maradt már néhány, ami ismeretlen maradt, azokat auto-n hagytam.
Semmi, még ki sem fütyült, el sem indul a gép...
Feladtam, valamikor visszalépek egyet a biosszal, ott ment ez rendesen. :(((
Köszi az ötleteket, segítséget! :R

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.